2014. november 23.

Fórum

Fórum » Piactér » Hangszerek

eladás, vétel, csere

Nati

Az új hozzászólás írásához be kell jelentkezni vagy regisztrálni kell.

Boglasovszky Tamás - 2006. január 26., 10:24

Érdekelne három-, vagy négyhúros brácsa, reális áron.

Vrábel Mihály - 2006. január 11., 10:16

Szia Vrábel Mihály vagyok.
Édesapámmal hangszerkészítéssel foglalkozunk már 25 éve, mármint ő már annyi ideje. a honlapunk www.nepihangszerek.fw.hu, valamint a www.vrabelhangszer.fw.hu, de ez még fejlesztés alatt van. itt rengeteg képet találsz a hangszerekről, árakról, ha gondolod fel is hívhatsz a 0670/945-1428, vagy küldesz egy emailt a kavaro.freemail.hu címre. jó néhány hangszert készítünk, és a vevőkörből ítélve jó kivitelő, hangú és minőségűek.
Ha bármi kérdésed lenne jelentkezz!
Üdv Misi

Legeza Márton - 2006. január 9., 21:52

Szia,
csak most láttam a hozzászólásod, remélem még elolvasod azért.
Én személy szerint Szerényi Bélát tudnám ajánlani, ha tekerőt akarsz venni. NAGYON jó hangszereket készít, megbízhatóak, szép tiszta és erős hangjuk van. Én és a zenésztársaim is évek óta az ő hangszerein játszunk, és semmi kifogást nem tudok mondani ellenük. A www.szerenyi.hu oldalon elérheted.

Tumbász Márton - 2006. január 9., 13:52

Szia Örs!

Boldog új évet kívánunk!
Tényleg érdekel a bőgő, ha neked nem olyan égetően sűrgős a tőle való megszabadulás, mert hamarosan átmenetileg elköltözünk és nem tudom ott elhelyezni a hangszert.
Egyébként ha egyszer találkozunk, akkor visszaszármaztatom a Tükrös Szatmári Cd-et, amit sok éve a Kiss Sanyi ex-presbiter adott kölcsön és nálunk ragadt.
Rólunk 2 szó: összeházasodtunk és jövőre ha Isten megsegít, hárman leszünk.

Üdv. Marci

Tumbász Márton - 2006. január 9., 13:45

Kedves Attila!

Tudnál esetleg képet küldeni az alábbi e-mail címre:
tumbi76@freemail.hu
Ha meglátom,akkor megmondom rögtön, hogy kell-e.
Előre is kösz.

T.M.

Tumbász Márton - 2006. január 9., 13:09

Szervusz Örs!

Van valami közöd a Református Egyházhoz?
Lehet, hogy érdekel a bőgő.
Tumbász Márton

Biro Attila - 2005. december 27., 9:07

Szia Márton!
Bíró Attila vagyok Tiszafüredről. Nekem van eladó brácsa vonóm, talán régeni.
Új, írásos, fehér szőrrel, nagyon szép és jó.(nem cselló vonó). Ha érdekel hívj 06-20-916-1763. Ár:15.000 ft.

Bereczky Örs - 2005. december 26., 19:23

Mégis adok egy irányárat: 190.000 Ft. Van hozzá egy (gyakorlatilag) használatlan Pachert-féle népi vonóm.

Bereczky Örs - 2005. december 25., 18:44

Szia Marci! Sajnos, momentán nekem nincs vonóm, viszont neked nem kell egy bőgő? Örs

Ja és üdv Anitának.

Bereczky Örs - 2005. december 25., 18:42

Szászrégeni gyártású bőgőm eladó vonóval. Ár megegyezés szerint. Tel: +36 30 5203293

Tumbász Márton - 2005. november 23., 14:28

Bracsavonot keresek,szaszregenit, de ha mas, az se baj.tumbi76@freemail.hu

kinga - 2005. november 22., 10:53

Tekerőt és bármilyen más népihangszert vásárolnék!

Tóth Sebestyén - 2005. október 28., 10:51

.
namégegyszer!

Tóth Sebestyén - 2005. október 24., 17:27

.

Tóth Sebestyén - 2005. október 20., 18:01

Hát igen Peti.
Az internet már csak ilyen!

Mózer Csaba - 2005. október 19., 16:00

Van egy eladó cimbalmom, érdeklődni az eladocimbalmok@vipmail.hu címre küldött levéllel lehet.

Zakós - 2005. október 19., 15:06

Persze,persze! Írkáljunk magunknak üres hozzászólásokat, hogy a fórumunk előre kerüljön! :-)

Tóth Sebestyén - 2005. október 17., 17:52

Cimbalmot vennék, ha lehet jó állapotban és viszonylag barátságos áron.

Ramóna - 2005. október 15., 20:29

Aki tudja, hogy hol lehet népi furulyát venni, lehetőleg Komárom-Esztergom megyében, az írjon e-mail-t!

Szánthó Zoltán - 2005. október 14., 18:25

A szászcsávási zenészeknek mindig van eladó hangszere; ha még érdekel, írj!

Nagy Ferenc - 2005. szeptember 30., 0:03

Kedves Szabolcs!
Igazán örülök, hogy kijavította hiányos ismereteimet és elnézést kérek a tévedésekért ami a fát és a szerszámot illeti. Biztosíthatom, hogy részemről a perlekedés árnyéka sem merült fel Etelével. Ő megtisztelt a véleményével amire én is válaszolni próbáltam legjobb tudásom szerint. Annak örülnék igazán, ha alkalmam nyílna vele összevetni a két gardony hangját valamelyik prímást kísérve.
Üdvözlettel: Nagy Ferenc

Magda Andrea - 2005. szeptember 27., 23:52

Szia Szabolcs!Hétvégén próbáltalak utólérni, már biztosan hazaértél azóta:-)Egy ismerősöm nagybőgő után érdeklődik, nem vagyok biztos az emlékeimben, ezért inkább megkérdeném, hogy nagybögő készítésével foglalkozol-e?
Mandi, magdaa@freemail.hu

Csibi Szabolcs - 2005. szeptember 27., 16:22

Bocs nem "talán" ,hanem "biztosan".
Cs. Szabolcs

Csibi Szabolcs - 2005. szeptember 27., 16:15

Szia Etele nem tudok levelet küldeni az emiledre.Ha még aktuális a dolog irjál a szahmad_7@yahoo.com ra.S küld el a telefonszámodat.

Csibi Szabolcs - 2005. szeptember 27., 16:10

Ho-hó!Össze ne vesszetek a gardonnyaink felett!Én örülök,hogy valaki szimpatizál a hangszereimmel,de a gyimesi gardony az gyimesi gardony.Én hallottam a Lacika(Zolti bácsi unokája) egy-két gardonyát,nagyon jók .Habár Gyimesbe készülnek gyenge hangszerek is,az általa készitett gardonyok,ismétlem nagyon-nagyon jók.Én nem fűzből, hanem nyárból, égerből,szádokfából,készitem a hangszereimet(a fűz sem rossz ötlet), és (ezt viszont kikérem magamnak )az egyetlen gép amit használok az a FLEX és ezt is a legvégső csiszolásnál, ami szerintem nem vétek ,de igénny szerint ezt kézvonóval is el tudom végezni.A vájás teknővájó kapacsal és fejszével majd később vésővel történik. Sok hangszert nem tudok késziteni mivel ez fizikailag lehetetlen anélkül ,hogy a minőség rovására ne menne.Mindezeket a dolgokat tisztázom még mielött meddő vita indulna a hangszereim felett,Etelének mindenesetre ajánlom, hogy tekintse meg a Zolti bácsiék gardonnyait is ,én garantálom,hogy talán jobbak az enyéimnél.

Nagy Ferenc - 2005. szeptember 26., 9:56

Valóban Csibi Szabolcs gardonyai szépek és jól is szólnak. Sokat készít és nem teljesen kézi munkával. Leginkább fűzfát használ, ami eleve könnyű. Ezek a gyimesi gardonyok is most fűzből készültek. A hangjukat nem hallottam, mert mikor ott jártam július végén, még nem voltak összeállítva. A testek rendesen ki voltak égetve és szépen ki voltak vájva. E téren nem feltétlenül értek egyet a megjegyzésével. Én az enyémről tudok nyilatkozni, ami rózsajuharból van. Az tényleg nehéz, bár ki van vájva rendesen. Igaz még párszáz év múlva is hangszer lehet, ami a fáját illeti. A hangjával sincs baj, évente összemérjük más gardonyokéval a gyimesi táborban. Az öregurak a Zolti bácsiét is dícsérték, sőt ajánlották, dehát ők nem is igen szólnak le semmit. Viszont Havasréti Pali (a Téka ütőse) véleménye mérvadó lehet. Az enyémet döngetve erősen gondolkodott azon, hogy rendeljen egyet Zolti bácsizól is.
Nos, végülis mindegy, nekem nem tisztem védeni egyiket sem, csak baráti segítő vagyok. Akit a gardonyok érdekelnek, eldönti, meghallgatja, megveszi vagy visszaküldi kedve szerint. Ne feledjük, hogy ezek mindenképpen ritkaságok.

Kovács Etele - 2005. szeptember 25., 3:15

Szia!
Nekem szükségem lennne kettő db gardonyra sűrgősen.Több hangszeredet hallottam már ,nagyon jól szólnak,mindenkinek ajánlom.
Emilem:korrom@yahoo.com

Kovács Etele - 2005. szeptember 25., 3:02

Én láttam a gyimesiek mostani gardonnyait, sajnos elsietik a munkát.A hangszerek nincsenek eléggé kivájva ,ezért sulyosak és nem szólnak olyan jól ,ezzel ellentétben a Csibi Szabolcs(Sepsiszentgyörgy) által készitett gardonyok ,habár az áruk kb ugyananyi ,igényesen vannak megcsinálva,és nagyon jól szolnak,ezt Timár Viktor bácsi és Zerkula is elismerte.

Nagy Ferenc - 2005. szeptember 24., 0:43

A gardonyokat feltettem a vatera.hu-ra is. ott fotót is találsz. Az öreg 50 eFt körül mondta. Én csak segítő vagyok anyagi érdek nélkül. Én (mostmár mondhatom, hogy rendszeresen) náluk alszom a csűrben a széna tetején, ha náluk járok tánctáborok idején.
Üdv!

Farkas Endre - 2005. szeptember 21., 11:17

Egyébként, hogy valami személyesebbet is írjak, ismerem Zolti bácsit, meg Lacit, nagyon szeretem a muzsikájukat. Nekem Bálványospatakon készült gadonyom van, az nem egy finom munka, viszont jó hangú. Kíváncsi vagyok ezekre, fotot tudnál küldeni? Üdv!

Farkas Endre - 2005. szeptember 21., 11:16

Csak informálódásképpen érdekel, főleg az ára, ha elküldenéd e-mailben, nagyon megköszönöm:
endre.f@freemail.hu

Nagy Ferenc - 2005. szeptember 16., 12:49

Pár szó a gardonyokról és készítőikről:
A gardonyok a régi lapos formát követik, Zolti bácsi (prímás) által gondosan megkopogtatott fűzrönkökből unokája, Antal Laci (maga is gardonyos) vájta ki a testüket. Ezek a 6. és 7. hangszerek a kezeik alól.
A garnon "testvére" megnézhető nálam Veszprémben. (Az enyém rózsajuharból van, így sokkal nehezebb).
Zolti bácsi, a vak prímás volt az aki a 60-as évek elején az első gyimesi csángó felvételeket húzta Kodálynak.
Ha érdekel valamelyik hangszer, írj egy rövid emailt az n-f@freemail.hu címre és/vagy ide a fórumba.

Nagy Ferenc - 2005. szeptember 16., 12:25

Két új gardony készült Gyimesközéplokon. Antal (Finánc) Zolti bácsi jegyzi őket. Vevők kerestetnek.

Ivánovics Tünde - 2005. augusztus 24., 11:01

Tiszteletünk!
A Mester Tanoda Alapítványban Szegeden van 3 eladó brácsánk!!! Tokkal, vonóval, jó állapotban! Megtárgyalható az ár! Fontos lenne eladnunk, vagy hegedűre, kobozra becserélnünk, hisz közel a tanévnyitás...
Keressen bennünket:info@mestertanoda.hu (Ivánovics Tünde ig.helyettes)

Farkas Endre - 2005. augusztus 16., 11:35

Ja! Címem:

endre.f@freemail.hu

Farkas Endre - 2005. augusztus 16., 11:35

Szia István!

Nem tudom, él-e még ez a fórum, mindenesetre nálam van egy eladó brácsó, jó állapotú, Bp-en gyártották, szinte fekete. Ha gondolod, képet adok róla, vagy írj és találkozunk valahol. Az ára tokkal vonóval 30.000.- (irányár...)

Üdv!

endre

Tudós Tamás - 2005. augusztus 15., 20:16

Üdvözlöm!
Nekem is van egy eladó hegedűm, illetve egy brácsám.

tudost@freemail.hu

Kocsis Krisztián - 2005. augusztus 14., 20:14

Szia! Nekem van eladó hegedűm jó állapotban.100 éves.Ha érdekel Írj: paramedic@freestart.hu

Kocsis Krisztián - 2005. augusztus 14., 20:11

Szia! Nekem van eladó hegedúm vonóval és tokkal.Ha érdekel írj paramedic@freestart.hu címemre.Bővebben ott.

Kapitány Renáta - 2005. augusztus 8., 21:11

Aki tud nekem valamit ajánlani,kérem írjon ide,vagy a rencsikke@citromail e-mail címre. Előre is köszönöm. Lehetőleg közeli településről- Komló-Pécs környékéről.

Kapitány Renáta - 2005. augusztus 8., 21:09

Klarinétot vennék, Komló környékéről

Farkas Endre - 2005. július 25., 14:49

Milyet szeretnél? Mennyit szánsz rá?

Lívi - 2005. július 21., 13:06

Ha netán valaki tud eladó hegedűt az feltétlenűl szóljon, ha van hozzá vonó és tok azt is megvenném

Farkas Endre - 2005. július 18., 10:50

Szia Szabolcs!

Írtam Neked e-mailt ebben az ügyben. Megkaptad? Ha nem, jelentkezz, aktuális-e még a kérésed?

Üdv!

Endre (endre.f@freemail.hu)

Kovács Szabolcs Sándor - 2005. július 4., 18:27

Sziasztok! Jó állapotú három húros brácsát vennék vonóval együtt. Ha tok van hozzá, azt is megvenném. Az árusító személyek jelentkezését erre az e-mail címre várom: verbunk@freemail.hu Tisztelettel: Kovács Szabolcs, Kiskunfélegyháza

Szánthó Zoltán - 2005. május 24., 8:50

A Szászcsávási Zenekar tagjainak mindig van eladó hegedűje és brácsája!
O:))))
A nálam elérhető jelelegi kínálat:

42-es méretű, igen jó minőségű brácsa tokkal Csángálótól; 100eFt.
(a tok új állapotú, boltban kb. 20eFt).

nem különösebben jó állapotú hegedű Csányi Sanyitól; tokkal-vonóval 30eFt.

Az érdeklődők e-mailben keressenek.

Csibi Szabolcs - 2005. május 5., 16:08

Szia !
Van egy háromhuros jo állapotban levő feljavított régeni brácsám 25000ft-ért ha érdekel sürgősen irj.Kedden BP leszek vele.
email:szahmad_7@yahoo.com

Nagy Gábor Ferenc - 2005. március 13., 14:36

Sziasztok!

Általam már nem használt hangszereim kínálom megvételre. Két 42-es hangszeremet, az egyik kontra, a másik brácsa, illetve egy 39 és feles hangszert. Ha valakit érdekel, kérem írjon a rozsdamaroband@freemail.hu e-mail címre. Üdv mindenkinek!

Nagy Gábor (Rozsdamaró)

Vrábel Mihály - 2005. március 10., 23:37

Köszike Kék cinke. Biztos neked van igazad, de Borsi Feri is valami kisfőnök ott.
Üdv Misi

MODERÁTOR - 2005. március 10., 18:59

Vigyázzatok arra, hogy ne bántsatok senkit itt a fórumban, aki nem tud reagálni. Meg egyáltalán ne nagyon bántsuk egymást! Szakmai kérdésekről lehet tovább vitatkozni. :)

Köszönettel:
a MODERÁTOR