Folkrádió

Fórum

Kemecsnek beszéltem róla, hogy nekem bizony nem tetszik a Folkrádió műsorszerkezete, ti. az, hogy egy eredeti felvétel után egy "modern", zeneileg képzett előadó száma követ. Nekem az előbbi - bármennyire elismerem az eredeti gyűjtések fontosságát - nem tetszik, mert sokszor hamisan, zeneileg kidolgozatlanul énekelnek, játszanak. Kemecs javasolta, hogy indítsak egy fórumot, ahol a Folkrádió közönségétől kérdezem meg: neked tetszik ez a műsorszerkezet? (És íme, itt az új fórum...)

Sramkó Gábor

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Tündérkopac - november 4., 18.23

Nekem egész nap szólna a folkrádió, ha csak magyar zenét játszana.

Kucskár Mihály - szeptember 6., 10.09

Kedves Folkrádió!

Itt értetlenkedem, hogy nem tudtam én eddig, erről a rádióról?!
Az internet, sok borzasztósága mellett, azér­ tud jókat is cselekedni!

Az interneten keresgélve, feltárható a népzene világa, sok gyöngyszemre akadtam, eddig is,
amik nekem, egyszerű népzene kedvelőnek örömet okoznak és egyben bővítik az ismereteimet
előadókról, stílusokról. Mostantól nem kell annyit keresgélni, jön sorba a változatos program.

Halmos Béla egyik remek játékát nézve, dalszöveg változatokat kerestem, tegnap,
és véletlenül jutottam ide, a Folkrádióra.
Ez volt eddig, az egyik legjobb kattintásom! Ezzel igen jól jártam!

Én még az "új közönség" sőt alighanem a legújabb vagyok, most ismerkedem az adással.
Eddig amit hallottam az szerintem mind "belefér", a sokszínűség nekem tetszik,
némelyikre rácsodálkoztam, de én az ének-zene mögötti emberre, életére, életérzéseire
is érdeklődő vagyok, és én Bb-vel ellentétben, nagyon nem szeretném, ha egy kaptafára
lenne húzva a műsorszerkezet.
A meccsen mondják: nézz a táblára!
Hát olvasd el Barátom, ide FOLKRÁDIÓ van írva!
(lehet, hogy egyeseknek a fülén kellene "állítani")

Sok siker, üdvözlettel
Kucskár Mihály

Bluebutton - május 16., 18.40

Kedves Nati,

nagyon köszönöm a gyors valaszt! Esetleg megfontolando lenne egy nagyon rövid kerdöivvel egy felmerest kesziteni a folkradio.hu latogatoi es hallgatoi között, hogy milyen jellegü nepzenet perferalnak.

En talan ket kerdest tennék fel:
1. Melyik felvételeket hallgatnàd szivesen?
-Hangszeres népzene
-Ének, szoloének
-Mindkettö

2. Milyen tàjakrol hallgatnàl szivesen népzenét?
-Kàrpàt-medence
-Kàrpàt-medencén belülröl es azon kivülröl is

Szep napot!
Udv
Bb

Nati - május 16., 16.40

Kedves Bluebutton, köszönjük a visszajelzést. A műsorgeneráló automatika nagyjából úgy működik, hogy körülbelül egyforma számú énekes és hangszeres felvétel szólal meg egy nap, és mivel a hangszeresek átlagban hosszabbak, ezért időben felülmúlják az énekeseket. Persze annak, aki hangszeresre vágyik, bizonyára hosszabbnak tűnnek a nem szívesen hallgatott énekes anyagok. Sajnos nem tudunk több csatornát indítani, mert egynek is elég nehezen fizetjük ki a jogdíját, de szívesen elgondolkozunk a műsorstruktúra változtatásán. Örülnénk mások véleményének is.

Bluebutton - május 16., 14.59

Kedves Folkradio csapat,

szivesen hallgatom a radiot, illetve hallgatnam gyakrabban, ha elvezhetöbb lenne a müsorszerkezet. Nyilvan teljesen szubjektiv, ki mit preferal a nepzeneben, de a rengeteg enekfelvetel miatt hosszu blokkokban szamomra hallgathatatlan a radio a hagyomanyos ertelemben vett radionkent (ez alatt azt ertem, hogy akar orakon keresztül is bekapcsolom, es hallgatom).

Nagyjabol igy nez ki a radiohallgatas:
Bekapcsolom, ha hangszeres nepzene megy, tovabb hallgatom. Ha eppen szoloenek van, kikapcsolom, es visszakapcsolom 10-15 perc mulva, hatha szerencsem lesz.

Bekapcsolom, es egy hosszabb kivalo hangszeres blokkot hallgathatok, majd megint hosszu perceken, negyed-, vagy akar fel oran keresztül csak enekfelvetel hallhato... -> Inkabb kikapcsolom.

Sajnalom, hogy a hangszeres nepzene érzetre joval kevesebbszer szerepel a lejatszasi listan, mint az énekelt, szolofelvételek.

Szivesen hallgatnàlak többet titeket...

Egy nehai hallgatotok.

Sramkó Gábor - 2010. április 26., 22.33

Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam: a "modern" jelző alatt azt értettem, hogy "mai" zenekarok; így a kérdés arra vonatkozik, hogy nem lenne-e szerencsésebb, ha az erdeti (=autentikus, bocs az idegen kifejezésért) népzenét pl. csoportosítanák: külön az eredeti gyűjtések és külön a "mai" zenekar általi EREDETI feldolgozások. (Kedves Molnár Endre! Isten ments­ a "világzenétől"! Elnézést a pontatlan foglamazásért!)

Molnár Endre - 2010. március 27., 14.12

Nekem nagyon tetszik a műsorrács,nem ritka,hogy hosszú órákig csak ezt hallgatom.Sok embernek tetszik a "modernebb" feldolgozás (nekem személyesen nem) el kell fogadni,egyedül a bugyi meg "manele"(itt nálunk Romániában) nem tetszik,nem is hallgatom,ha ilyet közvetittek akkor lemondok Rólatok.További erőt a szerkesztéshez Molnárapóék­