Folkrádió

Fórum

Sziasztok!Nagyon jó lenne ha tudna valaki segíteni nekem. Tavaly a Táncháztalálkozón tánctanításkor hallottam egy zenét amit utána sokszor hallottam még és archív anyagban meg is szereztem. De ahhoz ének nem volt. Ma hallottam a Folkrádióban ismét: A Tükrös zenekar előadásában Bonchidai ritka és sűrű csárdás. Eben énekeltek is. Valaki le tudná írni nekem a szövegét? És hogy hol találhatnám még meg ezt a zenét? Előre is köszönöm! Mariann

Szabó Mariann

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Ricsie - május 3., 11.01

Sziasztok,

Keresek foleg nepzenei magnokazettakat, de eseleg nepzenei bakelit LP vagy regi kiadasu CDk is erdekelnek.

Koszi es Minden Jot!
Ricsi
ricsibelan@gmail.com

Darinka - július 7., 14.57

Sziasztok!
Sürgősen keresném az Ördögűző (főleg cserkész körökben elterjedt) néptánc zenéjét. Nem találom a interneten. Ha valaki bármilyen formában eltudná nekem küldeni, nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm
Darinka

Füredi Barbara - 2016. február 9., 10.17

Nagy Zsolt kalotaszegi Népzene I-II című könyvének a brácsa mellékletét keresem, illetve keressük többen is egy társaságból, de eddig nem sikerült semmilyen könyvesboltban raktáron lévő példányt találni, illetve az előjegyzés után hónapokkal sincsen semmi hír róla. Tudja esetleg valaki, hol lehetne beszerezni?
Köszönöm előre is a válaszokat. Remélem jó helyre írtam, ha nem, akkor bocsánat.

Szabó Mariann - 2004. december 13., 19.48

Köszönöm szépen! Igen a Bonchida-Válaszút cd nekem is megvan! Még egyszer köszönöm !

Kék Cinke - 2004. december 12., 12.37

A Kallós Archívum 1. Bonchida-Válaszút című CD-n rajta van a Befogom a hat ökröm dallama (17.) Kallós 1978-as gyűjtéséből. Mindkét dallam elhangzik az 1964-es gyűjtésben is.
Archívumi számok: AP 7372f1, 7381a1, 5208f1 (l. Virágvölgyi Márta: Bonchidai népzene I.)

Kék Cinke - 2004. december 12., 12.00

Befogtam a hat ökröm a járomba
elviszem a búzámat a malomba
édes kicsi molnárom, õröld meg a búzámat
három éve nem láttam a babámat

Akkor szép a sûrû erdõ, mikor zöld
mikor minden dalos madár benne költ
dalos madár, ehaja, ne szállj ablakaimra
kisangyalom borulj a vállaimra

Ráborulnék, kisangyalom, nem lehet
mer­ a lányok selyemkendõt viselnek
selyemkendõ, kék szeme, szemöldöke fekete