Folkrádió

Fórum

Ruhák, lábbelik, kiegészítők - eladás, vétel, rendelésre készítés

Nati

Az új hozzászólás írásához be kell jelentkezni vagy regisztrálni kell.

Tamás Gyöngyi - 2009. október 26., 10.40

Sziasztok!
Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani az alábbi linket: www.neptancruha.hu
Kalocsai és egyéb tájegységek népviseleti ruháinak készítése

Németh László - 2009. október 22., 9.11

Marietta!
A kiskőrösi, moldvai és gyimesi viseletek jelenleg a XI. kerületben vannak Bp-en. Ma pl. (csütörtökönként) a Marczibányi téren árulom őket. Hétfő: Admirál PUB, Szerda Fonó, jövő péntek: Nyíregyháza-Miskolc stb.
Hívj! 20-3734243 Laci

folktoma - 2009. október 20., 14.27

Szia Laci! Köszi az ajánlatod, de félek nem lesz jó az ujja hossza. 183cm magas vagyok ...

kelényi andrea - 2009. október 19., 11.56

András: örülök, hogy sikerült. és tényleg jó az ár is :)

Pál András - 2009. október 18., 19.11

Andrea: Köszönöm szépen, szombathelyen találtam egész jó árban 490 ft/méter. :)

Tarcsi László - 2009. október 16., 21.26

SZiasztok! Van egy széki kozsokokm eladó! Jó állapotú, kisebb termetű legényre szabva. Ha érdekel, írj!

Szűcs Andi - 2009. október 15., 23.29

Valaki tudja esetleg az elérhetőségét annak a palóc néninek, aki a feketetói vásárban gyönyörű brokát szoknyákat és egyéb palóc-felvidéki viseleteket árult a híd előtti egyik kanyarban? Szeretném megkeresni, ha már ott elszalasztottam az alkalmat...
Köszönöm!

folktoma - 2009. október 15., 12.33

Vennék vagy készítettnék széki kozsókot. Kb 50/52es a méretem. Van valakinek elérhetősége? Köszi!
tamasmeszoly@gmail.com

Döry Marietta - 2009. október 15., 10.21

Németh László: szia, hol lehet e viseleteket megtekinteni?

Varga Árpád - 2009. október 14., 19.43

Autentikus népviseltek készítése!
Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.
Többek között készítetthető: mezőségi-, somogyi-, sárközi-, székelyföldi-,dél-alföldi népviseletek.
www.magyarnepviselet.extra.hu

Varga Árpád - 2009. október 14., 19.43

Autentikus népviseltek készítését vállaljuk!
Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.
Többek között készítetthető: mezőségi-, somogyi-, sárközi-, székelyföldi-,dél-alföldi népviselet
www.magyarnepviselet.extra.hu

Bálint Annamária - 2009. október 11., 14.36

Sziasztok! Keresnék 38-as fekete karaktercipőt. Ha tudna valaki, nagyon megköszönném . Cím: linanina11@@gmail.com Ezek kívül próbaszoknya is érdekelne. További szép napot mindenkinek.

Németh László - 2009. október 9., 18.38

Erdeti kiskörösi női viseletek eladók. (rékli, ing, alsószoknya, szoknya, kötény, berliner kendő, zsinóros kabát)
Eladó továbbá széles választékban eredeti gyimesi és moldvai csángó férfi és női viseletek komplett és részenként is. Együtteseknek kedvezmény!
Németh László 20-3734243, nemethlacinak@gmail.com

Bonyhádi Dóra - 2009. október 5., 15.59

Köszönöm Annamari ezeket a boltokat!
Egyépként próbaszoknyát szeretnék varrni és ahoz kellene az anyag.
Majgd megnézem e helyeket amiket ajánlottál.:)

Kiss Bettina - 2009. október 5., 12.17

Sziasztok!
Keresnék használt vagy új férfi paraszt inget, ingeket elérhető áron, valamint férfi mellényeket. Ha valakinek van eladó, vagy tud valami olyan helyet ahol olcsón lehet beszerezni kérem írjon nekem. Köszönet érte
e-mail: betta87@citromail.hu

horváth anna - 2009. október 5., 11.26

Kedves Ildi! Mail-címem: horvathanna89@gmail.com
Kedves Marietta! Nagyon érdekelne minden megoldás. Hogy tudnánk összehozni? A pártát már elkészítettem. A többi darabot most szeretném megcsinálni.
Mindkettőtöknek nagyon-nagyon köszönöm.

Ildi - 2009. október 5., 8.17

Szia Anna! Add meg az e-mail címed, küldök neked képeket.

Döry Marietta - 2009. október 4., 23.29

Horváth Annának: van nekem egy néhány darabom, amiröl képet lehetne csinálni. Részletek érdekelnek, akarsz késziteni magadnak? Üdv, Marietta

Döry Marietta - 2009. október 4., 23.22

Kedves Réka! nagyon köszönöm törödésedet, csakhogy ezeket az oldalakat már ismertem, nekem viszont minél régebbi, eredeti képanyagra lenne szükségem. Vagyis minél régebbi ruháknak, blúzoknak, de föleg kötényeknek a fényképét keresem. Ezt sajnos nem írtam le pontosan! Akkor is köszi!

Kathi Annamária - 2009. október 4., 20.44

Kedves Dóra!
Nyíregyházán a Szent István u. 17. alatti boltot tudnám ajánlani.
Debrecenben is van néhány: Piac utcán a Black-velvet, van még bolt a Bajcsy u. elején, a Simonffy utcán, ami most hirtelen eszembe jutott. Attól függ, mit keresel.

Bonyhádi Dóra - 2009. október 3., 19.06

Sziasztok!
Valaki nem tudna Debrecenben,Hajdúhadházon vagy Nyíregyházán olyan boltot ajánlani ahol méteráru boltokat találhatok?
Előre is köszönöm!

horváth anna - 2009. október 3., 17.40

képeket keresek kalotaszegi selyembojtról, pártáról, főkötőről vagy dulándléról. bárkinek bármiféle forrása van, nagyon megköszönném.

Machó Judit - 2009. október 2., 13.17

Szép Napot!
Fekete és szürke posztót keresek!

poszka - 2009. október 2., 7.46

Kedves Réka!

Örülnék, ha nekem is elküldenéd a mezőségi viselettel kapcsolatos linkeket és képeket, poszka@freemail.hu előre is köszönöm.

Döry Marietta - 2009. október 2., 0.13

Kedves Réka! Ilyen gyors reakcióra nem is számitottam! e-mailem: doery@web.de
Köszönöm elöre Is!!!

kelényi andrea - 2009. október 1., 18.36

Szia András!
kérdezősködtem kicsit. Szombathelyen, Sárváron van több bolt, ahol jó áron, sokféle vásznat lehet venni.
A bp-i telszám amit ígértem: 20-959-1540, a cím Farkas-Textil Bt. Szentendrei út 89-93.

Ildi - 2009. október 1., 15.09

Szia Réka! az e-mail cím jó, csak a freemail néha vacakol. Adok egy másikat, ezt biztos működik: repkane.ildiko@googlemail.com
Előre is köszönöm! :) Ildi

Szőllősi Réka - 2009. október 1., 14.46

Szia Ildi!

Biztos, hogy jó címet adtál meg? Mert küldtem Neked anyagot, de valamiért visszadobta a rendszer.:-(

Ildi - 2009. október 1., 11.36

jild@freemail.hu

köszönöm

Ildi - 2009. október 1., 11.35

Szia Réka!
engem is érdekelnének a képek, linkek

Szőllősi Réka - 2009. október 1., 11.07

Kedves Marietta!

Szívesen küldök Neked fotókat meg linkeket a mezőségi viselettel kapcsolatban, csak add meg az e-mail címedet! :-)

Döry Marietta - 2009. október 1., 0.46

Szervusztok! Ki tudna segiteni: keresek képanyagot vagy pontos leírást az un. "mezöségi" ruhákról, különösen a téli változata (brokátból, bársonyköténnyel?)érdekel. Ki tud valamit ennek a ruhának az eredetéröl? Mivel Frankfurtban élek,nem tudok MO-on archivumokat böngészni, gondoltam itt jó helyen vagyok!! Köszi a segitséget!!

Pál András - 2009. szeptember 27., 20.28

Vas megyében, Celldömölkön tengetem hétköznapjaimat. :D

kelényi andrea - 2009. szeptember 27., 19.41

Kedve András!
keresek telefonszámot, valahova fel van írva... ha megírod merre laksz, esetleg lehet tudok arrafelé is valami hasonlót... :) vagy valakit a környékeden akinek lehet jó ötlete.
Andi

Pál András - 2009. szeptember 27., 18.42

Kedves Andrea!
Köszönöm az információt, de sajnos én vidéki vagyok, esetleg valami honlapcímet, vagy telefonszámot nem tudsz adni?

hegza - 2009. szeptember 27., 14.24

Judit, én úgy tudom az "atilla" nem mellény, hanem kabátféle és nem népviselet, hanem kb. arra kell gondolni, amiben pl Petőfit is ábrázolni szokták, szóval nemzeti jellegű úri vagy városi viselet.
Az online Néprajzi lexikon ezt írja:
"Az 1860-as években a dolmány régebbi, hosszú formájában újra jelentkezik az úri viseletben atilla, zrinyi néven, ennek paraszti visszhangja már nagyon csekély. A dolmányt ingen, sokszor övvel derékhoz szorítva, a 18. sz. közepétől mellényre felöltve vagy a mentét helyettesítve panyókára vetve viselték."
http://mek.niif.hu/02100/02115/html/1-1630.html

Sőt a gugli első találatai közt:
http://www.kislexikon.hu/attilla.html
http://www.kislexikon.hu/dolmany.html

Tippem szerint "kapni" ilyesmit manapság (sajnos ;-)) nem lehet, csináltatni pedig viselet készítőknél vagy "magyar szabóságoknál", szerintem ezekre a kifejezésekre keresgess a gugliban. Hanemegyéb Debrecenben egész biztosan van ilyen. Az árát legalább 50-60e Ft-ra tippeléném, de ha meg mellényt szeretnél (ami nem atilla) - akkor az meg úgyhiszem díszítéstől, zsinórozottságtól, anyagtól, mérettől függően 10-20e közt lehet...
Esetleg határon túli (erdélyi) weblapokat is keress a témában - szerintem odaki érezhetően olcsóbban meg lehet csináltatni (messzebb sincs Bihartól, mint pár kismagyarországi "más megye", sőt). Sok helyen dolgoznak Magyarországra is, felvesznek rendelést akár telefonon, interneten keresztül is (megmondják milyen méreteket kell lemérjél), és el is küldik (külön szállítási költség nélkül pl "mukásbusz" járatokkal). Én már egészen Székelyföldről is kaptam így meg rendelésemet.
Sok sikert!

Pinczés Judit - 2009. szeptember 27., 12.05

Jó napot kívánok mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy Attila nevű mellényt Hajdú-Bihar megyében hol lehet kapni, vagy készíttettni, és mennyibe kerül?
Más megye is érdekel.
Köszönöm

kelényi andrea - 2009. szeptember 27., 11.59

Kedves András,
Budapesten tudok. Budán a Szentendrei úton, a Filatori-gátnál jobbra van egy nagykereskedés, ahol bárki vásárolhat. Nagyon sok vászon van, nagyon jó áron.
Sajnos a pontos házszámot nem tudom, de könnyű megtalálni, egy nagy udvarban van, közvetlen a felüljáró után jobbra. (ha Szentendre felé megyünk).
Üdv: Andi

Kati - 2009. szeptember 27., 8.58

Van még, egy délalföldi madeirás blúzom, és egy mezőségi is.

Kati - 2009. szeptember 27., 8.50

Sziasztok!
Lenne egy eladó székely nadrágom. Még senki nem hordta, az anyaga posztó, vagy nagyon hasonló. Ha valakit érdekel, írjon.

Pál András - 2009. szeptember 26., 23.59

Sziasztok!
Olyan olcsó méteráru boltot keresek, ahol kékfestőhöz hasonló piros, zöld, sárga színű virágos mintás anyagot olcsón lehet kapni. Légyszi segítsetek, vagy adjatok egy jó tippet! Köszi!

Nia - 2009. szeptember 22., 13.18

Sárközi és mezőségi viseletet keresek megvételre.
Tel:20/332-8428

Oravecz Krisztina - 2009. szeptember 22., 10.15

Keresek női keményszárú csizmát, 40-es méretben. Részletes fénykép de jó lenne! feewerk@gmail.com Köszönöm!
Bocsánat a 39-es is jó lenne!

Szekeres Anikó - 2009. szeptember 22., 9.45

Mindenkinek szép napot!

Új vagyok itt, de látom itt lehet keresgélni.

Én piros női táncoscsizmát keresek, 39-40 es méret.

Érdekel használt is, vagy új, elérhető áron.
A Balaton mellet lakom jó lenne a környékből.

Köszönettel:
Anikó
(pszsza@gmail.com)

Oravecz Krisztina - 2009. szeptember 22., 9.05

Keresek női keményszárú csizmát, 40-es méretben. Részletes fénykép de jó lenne! feewerk@gmail.com Köszönöm!

Varsányi Zoltán - 2009. szeptember 18., 16.25

Adjon Isten jó napot!

Eladó egy keményszárú 40-es méretû, jó állapotú használt férfi csizma. Képet tudok küldeni. e-mail: tipograf@t-online.hu Ára: 15.000 Forint

Szegedi Dorottya - 2009. szeptember 13., 23.19

www.baukeramik.hu

Barbara - 2009. szeptember 7., 14.00

Népi ékszer, lószőrékszer- Gyöngydíszítéssel vagy anélkül, készítőtől, Budapesten.
www.dukay-barbara.extra.hu

Végh Hajni - 2009. szeptember 7., 13.47

A hirdetett 39-es karaktercipő elkelt.

Kiss Bettina - 2009. szeptember 6., 14.44

Sziasztok!
Keresnék női néptáncos csizmát, viszonylag olcsón, használt is lehet, 38-39-es méretben, próbalehetőséggel Székesfehérváron vagy Budapesten.
e-mail: betta87@citromail.hu