2014. április 21.

Fórum

Fórum » Piactér » Viselet

Ruhák, lábbelik, kiegészítők - eladás, vétel, rendelésre készítés

Nati

Az új hozzászólás írásához be kell jelentkezni vagy regisztrálni kell.

Eger Gabriella - 2009. augusztus 18., 20:30

Kedves Dóra!
Igaz nem debreceni vagyok, de mindenben tudok segíteni.
tothnegabi66@freemail.hu

Bonyhádi Dóra - 2009. augusztus 14., 22:15

Alsószoknyát keresek és vennék dupla fodrost.Vagy csak sima fodrost.

Erky-Nagy Veronika - 2009. augusztus 14., 9:39

Eladnám nagyjából 40-es méretű, alig használt, fekete karaktercipőmet (sajnos rám már kicsi). A cipőt Budapesten tudod felpróbálni, de kérésre sok-sok képet is tudok küldeni. Az árában megegyezünk:) Itt érdeklődhetsz: 20/339-52-65 vagy veronika.erkynagy@gmail.com.

Bonyhádi Dóra - 2009. augusztus 9., 14:57

Debreceni néptáncboltot vagy néptáncboltokat keresek ahol találhatok:próbaszoknyát én népi jellegű utcai ruhákat.
Ezen kívül keresek még debreceni gyöngyboltot ahol elég nagy mennyiségű gyöngyöt vehetek(sárközi gyöngygallérhoz)
Előre is köszönöm.

Eger Gabriella - 2009. július 15., 8:42

Eredeti viseleti darabok árkedvezménnyel eladók.
www.tancruha.boltaneten.hu

SG - 2009. június 27., 19:23

Sziasztok!
Népviseletbe öltöztetett babák varrására alkalmas "csupasz" babákat keresek, max. 40 cm magas férfi-nő, fiú-leány
Hol lehetne ilyeneket vásárolni (rendelni)?
Minden segítséget előre is köszönök!
Gábor

Én - 2009. június 26., 18:32

Sziasztok!
Olyan szakenbert keresek aki szépen plisszíroz!
Előre is köszönöm.
Dobsa Tamás

Bence - 2009. június 23., 20:22

Sziasztok!

Sarkantyúk vannak eladók, és méret után is készítek a csizmához megrendelésre. Áruk 2400Ft/pár

Képek itt vannak:

http://picasaweb.google.hu/sarkantyusok

E-mail címem: sarkantyusok@gmail.com

Miklos Melinda - 2009. június 14., 13:06

http://viharsarok.csabanet.hu/...c-tabor-felnottek-szamara.html

Eger Gabriella - 2009. június 13., 22:09

viseletkészítés méret után. Újonnan készült, és eredeti viseletek...

www.tancosokboltja.gportal.hu

Végh Viktor - 2009. június 5., 11:16

Sziasztok!

Nagyon kellene egy 44-45-ös méretű férfi csizma. Heves megyében vagyok de bármilyen távolság leküzdhető, az eddigiek nem voltak jók mert elég magas a lábfejem. Akinek van elfekvőben és megválna tőle kérem írjon!

Köszi előre is pudli
Stiko78@freemail.hu

Mákosné Éva - 2009. június 3., 21:06

Üdv Mindenkinek!
Keresek 39-es használt, aránylag jó állapotú karaktercipőt.
Vas megyében elmennék érte. 5-6 ezret tudok ajánlani látatlanban.Köszönöm. Mákosné Éva emteva@gmail.com

csitei gábor - 2009. május 30., 0:04

hol tudnék árvalányhajat vásásrolni. Írjatok a csitei@t-online.hu címre vagy tel 20 4808323. Előre is köstönöm!

csitei gábor - 2009. május 30., 0:03

árvalányhajat keresek. 20 480 8323 Csitei Gábor,Kapuvár

Szecsi Judit - 2009. május 28., 10:30

na látom, rossz helyre tettem a hirdetésemet, de a kedves rendszergazda áthelyezte, köszönöm neki!
itt a kép, ilyen a cipő:

Szecsi Judit - 2009. május 28., 8:52

Sziasztok!
el szeretném adni a karaktercipőmet, ami kb 3x volt a lábamon.
mivel "használt darab", ezért az ára is nyilvánvalóan alacsonyabb, mint az újé.
mérete: 37-es, és ilyen típusú, mint ami a képen is látható
mivel a kellékboltban ennek az ára 15000 ft, úgy gondolom, féláron elvihető :)
érd: 20-220-46-77 ill. erdei.levendula@gmail.com

Szűcs Andi - 2009. május 25., 0:25

Hadi!
Bakancsügyben mennyi az annyi?
leanyzo84@hotmail.com

Márta - 2009. május 24., 10:16

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a NT kellékboltján kívül hol lehet brokát anyagot kapni? Az ottaniaknak nem nagyon tetszik a mintája, színe.Próbálkoztam pár méterárú boltban, de csak fehér, vagy bézs színű van. Budapest, Dunántúl területén, ha valaki tud jó tippet, azt megköszönném.

hadi - 2009. május 23., 18:23

Szevasztok! KARAKTER BAKANCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Valakit nem érdekel egy karakter bakancs (férfi,női),egyáltalán nem volt használva,szép állású ,"hegyesedő" orrú,szép munka,kétsoros faszegelt telpal,az orrán spicvassal kopás ellen,de ez levetethető!!!!!!!!
Mérete 40-41-es!Talphossza 26-27 cm.Ócsóbbbb mint a bótban....:)

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090109/PC290009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kelényi andrea - 2009. május 18., 19:02

Gábor,
ha még aktuális a bőgatya és Százhalombatta eléggé Pest környéke: andreatatin@freemail.hu vagy 30-642-4085

Lakatos Laci (100%magyar) - 2009. május 17., 5:36

Keresek olyan asztalost aki a képen látható tartót ( próba baba tartó) el tudja készíteni kicsit szebb formában. 30db-ra van szükségem. Cserébe bármilyen magyar viseletet elkészítek.20/ 61 51 470 www.gorginas.hupont.hu
bojtaros@freemail.hu

Lakatos Laci (100%magyar) - 2009. május 17., 5:33

Gábor! Lehet tudunk segíteni! Tápszentmiklóson lakunk ( Pannonhalma után). Trianon óta ez is Bp környéke. 20/ 96 57 909 Machó Judit www.gorginas,hupont.hu

dr. Nemes Gábor - 2009. május 15., 16:51

Kedves Listatagok!

Bőgatyát szeretnék csináltatni, várom az erre képesek és hajlandók jelentkezését (lehetőleg Budapestről, vagy környékéről).
Üdvözlettel:
dr. Nemes Gábor
30/259-6755

Szűcs Andi - 2009. május 13., 16:20

köszönöm:)

kelényi andrea - 2009. május 13., 13:37

Erdélyben a Szilágyságon kívül, láttam Székelyföldön is, de Arad környékén is, illetve Kolozsvár környékén, de asszem ez utóbbinál, már a polgárosodással terjedt inkább el.
Magyarországon nemzetiségeknél is találni, pl. a magyarországi szlovákoknál is több felé látni, a dunántúli szlovákságnál biztos, hogy viselték.

Ildi - 2009. május 13., 10:53

Úgy tudom, Erdélyben, a Szilágyságban is viseltek magas szárú cipőt.

kelényi andrea - 2009. május 12., 23:04

Magas szárú ("száras cipőt", "száraz cipőt", "hűvösbe valót") hordtak Erdélyben, a Felvidéken, később a polgáriasodottabb viseletekhez általánosan elterjedt a felső-magyarországi részeken a hűvösebb évszakokban.
Néptáncban legismertebb cipőviselet a szatmári, nyírségi hegyközi, bodrogközi táncoknál, (találkoztam vele rábaközi, balaton-felvidéki, gömöri, zoborvidéki viseleteknél is) de mostanában sokszor látni színpadon, hogy olcsóbb megoldásként kiváltják vele a csizmát. Ez utóbbi sokszor nem hiteles, de terjed...

Szűcs Andi - 2009. május 12., 19:28

valaki valami komment? no comment?

Szűcs Andi - 2009. május 3., 23:37

Kérdésem lenne: milyen táncokhoz tudok használni magas szárú cipőt?(az összes szóba jövő tájegység érdekel)
Köszi az infot!

András - 2009. április 29., 11:47

Üdv!
Keresek 44-es használt, keményszárú csizmát, cserébe tudok ajánlani kb. 42-43-as használt keményszárú csizmát. A vétel is szóba jöhet! Aki tud kérem segítsen!
e-mail: kicsid.andras@citromail.hu

Varga Orsolya - 2009. április 12., 12:12

Tudtok ajánlani jó női karaktercipő készítőt? Lehetőleg olyant, akinek honlapja is van, és meg lehet nézni a munkáit!

Gyarmati László - 2009. április 10., 14:30

Új internetes áruház néptáncosoknak:
http://www.bodorinda.hu

Csontos Lívia - 2009. április 6., 9:32

Fekete keményszárú csizma (Türei) eladó. Méret: kb 37-38as. Tel: 30/297 6421

Csontos Lívia - 2009. április 6., 9:30

Kalotaszegi viselet eladó! Zöld szoknya mellénnyel és hozzá fekete alapon piros kisvirágos, kétkötéses kötény. Eredeti, régi viselet, kiváló állapotban. Tel: 30/297-6421

gardon - 2009. április 2., 20:42

A TÁNCHÁZTALÁLKOZÓN GARDONOK,FURULYÁK (PROFI ÉS TANULÓ),KOBOZ, GYERMEK CSÖRGŐ-ZÖRGŐ-FÜTYÜLŐ HANGSZEREK,
MOLDVAI, GYIMESI CD-K, DVD-K,NÉMET LACINÁL MEGRENDELHETŐK !!!MINDENFÉLE gyimesi , moldvai VISELET, SOK,,,SOK MINDEN
! http://www.gardon.hu ,valamint nemethlacinak@gmail.com, 20-3734243 !!!!!!!!!
ÉRDEMES ELŐRE EGYEZTETNI, MERT KEDVEZŐBB AZ ÁR!.... keressetek minket! 30/9-43-43 75

Lakatos Laci (100%magyar) - 2009. április 1., 6:26

Népviseletek készítése:www.gorginas.hupont.hu

Szűcs Andi - 2009. március 31., 19:55

persze ez nem feltétlen jelenti azt hogy ezeken az árakon fogsz ruhát találni...

Szűcs Andi - 2009. március 31., 19:07

2009. 2. 25. 08:05:04

A 100ezer Ft egy komplett új viseletért (mondjuk egy nádasmentiért) teljesen reális ár. De ha pántlikás kötőt, három kötétsest, vagy folyórózsás kötésest veszel, akkor még kevés is. Persze lehet kapni kompletten 20e Ft-ért olyan viseletet, amin összesen van húsz szem gyöngy (vagy nincs is), de az közel sem az az ünnepi viselet, amit kalotaszegen viselnek. Szóval ha igazán szép ünnepi viseletet szeretnél, akkor az simán belekerül 100ezerbe. Ez biztos forrásból van! ;)
Szűcs Andi
Idézetek:
2009. 2. 24. 23:03:08

Nem tudok sok okosságot mondani, csak amit tapasztaltam, meg hallottam. Kint, vásárban kötény-szoknya is került akár 50 ezerbe, de az olyan is volt:), a standard ár 20e.
Szebbecske mellény 5-9e, blúzok 3-4e (fehér is, meg kasmír is). Csizma: változó. Kendő 2e.
De, egyik ismerősnek 100ezerért csináltak volna teljesen új rendet(blúz és kiegészítők nélkül).

Noémi - 2009. március 31., 16:39

sziasztok!
segítséget szeretnék kérni, mert kellene vennem kalotaszegi viseletet! de fogalmam sincs hogy mennyibe kerülhet és szerintetek mennyiért lehet majd venni táncháztalálkozón??
Aki tud segítsen!! email címem: spikutnoemi@freemail.hu
köszönöm!

Németh László - 2009. március 27., 14:31

Gyimesi és moldvai viseletek együtteseknek is.

nemethlacinak@gmail.com, 20-3734243

A Táncháztalálkozón nem árulhatok a pultomon viseletet, így aki bármit szeretne, jelezze előre, hogy vigyem el neki.

hegza - 2009. március 26., 23:14

Az ingeket illetően a Néprajzi Múzeum Rajzgyűjteményét ajánlom figyelmedbe:
http://emir.neprajz.hu/emir/ar...=Emir&md=Rajz&df=Ari14_Doku_01
A keresőbe írd bé, hogy Gyimes, meg próbálkozz többféleképp (Csík megye, stb..)
Ilyesmiket kapsz:
http://emir.neprajz.hu/emir/ari/nagykep.php?kep_egy_id=1079&

S a hímzéseket nézd meg valahol, ejsze a fenti gyűjteményben es lesz, ami a gagyaszár végek sa zingek díszítésére szolgáll.

Orbán-Németh Zsuzsanna - 2009. március 26., 14:20

Hegza, köszönöm a hozzászólást!

hegza - 2009. március 25., 18:15

Zsuzsanna, tánchoz szerintem a gyimesi "gatya" szabásmintájának túl sok jelentősége nincs, a hosszú ing miatt úgysem látszik, csak hogy fehér.. Viszont! Testhez álló szűk szárú legyen az Isten szerelmére! A hajam égnek áll a "bőgatyás" csángó viseletektől, amit főleg magyarországi tánccsoportoknál látok - sajnos elég gyakran...
Ha a terved néprajzilag hiteles gyimesi viselet készítése (pl kiállítási célra), akkor viszont - ha már lúd, legyen kövér - nyers (sárgásfehér) színű ványolt "harisnyaposztóból" kellene csinálni, ahogy pl Orbán Balázs leírta!
A moldvai - azaz pontosabban a legrégiesebb fennmaradt emlékű (középkori) változat - abban különbözik, hogy a két szára külön áll s egyesével vannak felrögzítve, köztük meg elvileg semmi :-) Régen régen mindenütt ilyen volt. (A két külön szárból adódott ejsze a "harisnya" megnevezés eredete is, mert a ma ismert "székely harisnya" formáját Mária Terézia idején "szabványosították" katonai ruházati célra /madéfalvi veszedelem/ - színes zsinórjelzések, stb - s akkor tűrették bé az inget a székelyekkel a - ("magyar") nadrággá váló - harisnyába s maradt el a "fölöslegessé váló" széles sziu es.)
Persze a hosszú ing takar a régi változatnál, amint elébb es írtam vót. A moldvai magyar férfiak éppe azzal csufolkodtak a gyimesiekkel, hogy azért rövidebb az ing Gyimesben, mert küssebb a takarnivaló es alatta... ;-)
http://www.folkradio.hu/galeria/index.php?s=660&f=p11_IIMGP4564k.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=tdd3YNSlG9c
(A viseletről a videó végén esik szó...)

Orbán-Németh Zsuzsanna - 2009. március 24., 11:32

Magyarbődi női felső (vizitkéhez hasonló) szabásrajzát keresem, köszönöm.
nzsuzsanna@hotmail.comzsuzska

Orbán-Németh Zsuzsanna - 2009. március 24., 11:04

Gyimesi női, férfi ing illetve férfi gatya varrásához szabásrajzot keresek. A gatyára van egy szabásrajzom a moldvai csángó népművészet című könyvböl, de a gyimesi úgy tudom kicsit eltér ettől. Előre is köszönöm
emailem: nzsuzsanna@hotmail.com

Vass Gábor - 2009. március 23., 18:30

Én nem népviseletre gondoltam.
Hanem rendesre, és ha van akkor nadrágban is egy jó vastagot.
Ami hasonlóan meleg a bundához.

Fülöp Anna - 2009. március 23., 18:21

Kedves Hegza!
Azt hiszem igazad van.Látni én sem láttam, bár az említett könyv 88. színes képe elég bundagyanús. Ám, ha Gábor nem népviseletre gondol, akkor tényleg jobb, ha máshol keresgél. Egyébként nálunk tényleg nem jellemző a kapucni, de ha mégis népviseletre gondol, akkor javasolnék inkább egy jó bundához(azt újonnan is lehet kapni) egy jóféle kucsmát es, az mégiscsak emberesebb, mint egy csuklyás bundakabát.

hegza - 2009. március 22., 22:57

Anna kedves hallod-e? A bámbán/cedele/hosszúzeke/stb (hol milyen néven ismert) amiről írsz, az posztó viselet, s nem bunda. Kifejezetten a posztóruháknál ("csukja és zekefélék") tárgyalja a "Székelyek ünneplőben" is. Márpedig elég egyértelműen bundára vonatkozott Gábor kérdése (újonnan, m,l-es méretben), s így nyilván a "kifogásolt" válasz is arra.
Elvileg úgylehet, valaha bundában is létezett valami efféle - hisz a bundák helyébe léptek a posztó kabátfélék (általánosságban mondva) az olcsóbbságuk miatt - de én még fotón, s bármilyen képen sem láttami ilyen "kapucnis" bundát (posztózekét viszont igen) sőt hírét sem erőst hallottam a hosszú bunda (ami önmagában is irdatlan drága volt, nem engedhette meg akárki) kapucnis változatának (ejsze még egy újabb juhó ára), ámbár többször olvastam az általad említett kiadványt (is). Igaz nem kifejezetten a kapucnis bundákra figyeltem benne sosem, szóval ha csak elkerülte volna a figyelmem, akkor bocsáttassék meg, de a magam részéről gyakorlati sikervel én sem erőssen biztatnám Gábort. Ezzel együtt sok sikert én is kívánok neki hezzá, csatlakozva melléd s Rakottyához, egyebet nem tehetek.
Megjegyzem részletesebben kifejthetné Gábor mi a bánatra gondol végülis, népviseletre, vagy nem, de amit írt abból én arra gondolok nem népviseleti rekonstrukcióra...

Fülöp Anna - 2009. március 22., 12:12

Kedves Rakottya!
Én eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de most Vass Gábor kérése miatt regisztráltam.
Egy kicsit visszább az agarakkal!Van kapucnis (csuklyás) népviselet!!!Vagy legalábbis volt, tehát bármikor rekonstruálható! A székelyeknél(Polyánban) még a 19. század második felében "bámbán"-t is vitt férjhez a leány. Ez egy hosszú, csuklyás télikabát-szerűség. Bővebben erről Gazda Klára-Haáz Sándor: Székelyek ünneplőben c. munkájában, Planétás kiadó, Jelenlévő múlt sorozat. Biztos megvan bármelyik könyvtárban! Gábornak jó keresgélést!

Hamar Gyuri - 2009. március 21., 17:47

üdv!

csizmadiát keresek, olyat, akinek nem okoz gondot a talpalás mellett a lábfej, sarokrész beszűkítése (körülbelül 1 számnyit) sem.

előre is köszönöm