2014. december 20.

Fórum

Fórum » Piactér » Viselet

Ruhák, lábbelik, kiegészítők - eladás, vétel, rendelésre készítés

Nati

Az új hozzászólás írásához be kell jelentkezni vagy regisztrálni kell.

Tóth Bori - 2009. január 1., 12:19

Nyomott kartonból készítik, vagy egyszerű lepedővászonból.

Szőke Edina - 2008. december 31., 14:52

azok nem túl durvák?

Szűcs Andi - 2008. december 30., 19:13

...karton...kékfestő...?

Szőke Edina - 2008. december 27., 17:45

vki tudna nekem segíteni? próbaszoknyát szeretnék varrni de nem tudom milyen anyag lenne jó hozzá. az anyag nevére lennék kíváncsi
előre is köszönöm

Palágyi Zsuzsanna - 2008. december 26., 19:53

köszi szépen :)
amúgy meg fekete brokátot akartam, ami az egész fekete, de sajnos az már kifutott :(

Györe Ágnes - 2008. december 26., 13:18

Szia!

Igen, a brokát határozottan jobban bírja, mint a bársony! Szerintem :)

Ági

Palágyi Zsuzsanna - 2008. december 26., 12:29

sziasztok!
valaki nem tudna nekem segíteni? az a problémám, hogy a bársonycipőim, amiket vettem, az orrukon mindig kilyukadnak. eddig van egy kék, azt a cipész megcsinálta de még mindig látszik egy kicsit, meg egy bordó de azon nagyon látszik. most rendeltem egy brokátot is, valaki nem tudja, hogy a brokát jobban bírja, mint a bársony? vagy az ellen lehet tenni valamit, hogy nem lyukadjanak ki? nagyon jók és én nagyon sajnálom hogy ilyen hamar szétmentek :S

Hamar Gyuri - 2008. december 25., 15:50

sziasztok!
egy nagyon jó csizmadiára lenne szükségem!
vettem, egy régi, keményszárú csizmát Széken, ennek a lábfejét, sarkát kellene egy kicsit szűkíteni, ha lehetséges, valamint a szára kicsit megnyomódhatott, belapult, ezt vissza kellene alakítani.
ezek után egy talpalás gondolom már nem nagy szó :)
a lábfej, és a sarok szűkítése lenne a legfontosabb!

üdv
Gyuri +36 20 402 6110

Lakatos Laci (100%magyar) - 2008. december 19., 1:09

Népviseletek, női, férfi Bocskai, Atilla eladó. 20/96 57 909

Peter Bankos - 2008. december 12., 17:09

A mellényt és a csizmát Budapesten v. Esztergomban házhoz viszem.

Peter Bankos - 2008. december 12., 17:05

Eladó 1db keményszárú 42-es méretű jó állapotú csizma és egy mezőségi gyöngyvarrott mellény 15-15 ezer forintért. Érdeklődni: Péter 70/580-8771

Cserepes Gyula - 2008. december 10., 2:07

Sziasztok!

42-43 közötti, megkímélt, frissen talpalt férfi, keményszárú csizmámon túladnék.
érdekldőni: gyula.cserepes@gmail.com

üdv

Szavai Zsófia - 2008. december 6., 15:38

Sziasztok!
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés a néptáncos szoknya szabásmintát illetően, de hátha valakinek segít.
Egy egyszerű próbaszoknyához semmiféle szabásmintára nincs szükség. Annyi az egész, hogy kell hozzá 3-4 méter 90 cm széles anyag, ugyanennyi kb. 15-20 cm széles színben passzoló koptatónak való anyag (valami vastagabb vászon pl., hogy legyen egy kis súlya a szoknyának) és igény szerint ugyanennyi/ kétszer ennyi bársonyszalag vagy farkasfog, stb. a díszítéshez. Az anyagra rávarrjuk a koptatót (a belső aljára), majd kívülre a díszítést. Ez után fogunk jó sok hímzőfonalat (vehetjük duplán is, hogy erősebb legyen) és apró öltésekkel beráncoljuk egymás után két soron a szoknya felső részét. Ha ez megvan, a derékbőséghez viszonyítva kivágunk két kb. 16-17 cm széles téglalapot a derékrésznek.Felül és oldalt összevarrjuk, ebbe fogjuk bele a ráncolt szoknyát. Ha mindezzel készen vagyunk összevarrjuk a szoknya elejét, de úgy, hogy kb. a szélesség feléig maradjon hasíték az elején a bebújáshoz. A derekára két pertlit varrunk és kész is. :)Ez egy hagyományos szoknyakészítési mód és nagyon egyszerű, csak a ráncoláshoz kell egy kis türelem. De megéri szépen megcsinálni, mert akkor tartós lesz és nem szakad el két próba után. Sok sikert! Zsófi
Ui.: A fodros alsószoknya varrása ugyanez. A fodrot több anyagból kell ráncolni, mint a felső részt, ennyi a trükk. (és természetesen nem kell koptató rá, csak az aljára csipke)

Kata - 2008. december 2., 19:04

Sziasztok!
Ha valaki tudna küldene nekem 3 fodros alsószoknyának a szabásmintáját. Nagyon megköszönöm: micok@freemail.hu

Eger Gabriella - 2008. december 1., 17:33

Eredeti,(hagyatékból származó) Sióagárdi szoknyák, löbik, pruszlik eladók.
www.tancosokboltja.gportal.hu

Szabó Judit - 2008. november 30., 8:19

Szeretnék eladni két pár férfi bokszcsizmát és egy pár nőit. Nem tudom, hogy
erre van e kereslet, illetve hol tudnám ezt megtenni. Ha van valaki akit érdekel vagy segíteni tud az kérem válaszoljon!
Köszönöm!
Szabó Judit (szabojuc@freemail.hu)

Tóth Gyöngyi - 2008. november 28., 15:42

Sziasztok!

Én is néptánc szoknya szabásmintát szeretnék kérni valakitől. A kislányom már 3. éve néptáncra jár, és kellene a próbákra egy szebb darab.Kedves G.Brigitta, ha esetleg megkaptad valakitől, elküldenéd nekem is.! Köszönettel: T.Gyöngyi

Kis-Halas Judit Zsuzsanna - 2008. november 27., 17:54

Kedves Andi - már kerestelek priviben is - érdekel! kishalasj@pelikantanc.hu

Szűcs Andi - 2008. november 27., 13:53

Eladó még 1 kalotaszegi szoknya(sötétlilás), és egy kötény(indigókék, fehér-zöld gyöngyözéssel). Nem egy eresztés, úgyhogy akinek éppen hiányzik vmelyik, egyenként is viheti.
leanyzo84@hotmail.com

Gungl Brigitta - 2008. november 19., 15:05

Köszöntök mindenkit, a fórumot olvasgatva vettem a bátorságot, hogy segítséget kérjek. Keresztlányaim néptáncra járnak és Karácsonyra szeretném meglepni őket egy-egy szép szoknyával. Ha valaki tud kérem küldjön az e-mail címemre/gungl71@gmail.com/ néptáncos szoknya szabásmintáját. Előre is köszönöm!

Varga Árpád - 2008. november 11., 13:08

www.magyarnepviselet.extra.hu

Varga Árpád - 2008. november 11., 13:07

Autentikus népviseletek és alkalmi ruhák készítését vállaljuk.
Kérjük keresse fel honlapunkat ahol megtekintheti kész munkáinkat!

Kis-Halas Judit Zsuzsanna - 2008. november 10., 14:11

Kedves Anna! Köszönöm a szabásmintát. Amúgy a ma "néptáncos" ingként ismert férfiing is katonaing :)- méltó párja a priccses nadrágnak!

hegza - 2008. november 9., 12:22

Anna, ez erőst jó oldal, áldojon az Úr érte!
Akit meg az "riasztana", hogy a "priccses"(="bricsesz") nadrág a magyar népviseletben bizony a katonai ruházatból terjedt el az I. világháború után (eredetileg angol lovassport öltözet), az nem tudom mi a bánatért keresné a szabásmintáját?
Egyébként kár, hogy elterjedt, főképp az ­50-es évektől teljesen kiszorítva az (ellenzős) "magyar nadrágot", azaz végülis a "harisnyát" (ami meg nem csak a székelyeknél vót a közhiedelemmel szemben - Mezőség, Kalotaszeg, stb, sőt nem csak Erdélyben).

Nau Anna - 2008. november 9., 9:10

Sziasztok,
mindenkinek aki csizmanadrág szabásmintát keresett,
itt egy oldal ahol találtam szerkesztést.
http://decker.extra.hu/wpress/?p=33
senkit ne riasszon el, hogy ez katonai, véleményem
szerint mindenki a saját ízlésére tudja igazítani.
Vagy ha pénzt is adnátok érte, akkor a Vaterán is
találtam valakit aki ezeket árulja : honved11 a felh.neve.
Remélem segítettem, mindenkinek jó alkotást.
Üdv: Anci

Eger Gabriella - 2008. november 8., 2:08

Az érdeklődésre való tekintettel, a viseletek megtekinthetők, az alábbi oldalon
http://www.tancosokboltja.gportal.hu

Eger Gabriella - 2008. november 6., 11:47

Sárközi szoknya, kötény, és kiegészítők (tornyos bársony, hátpántlika stb )
valamint kemény szárú férfi csizma 43as méretű eladó.
érdeklődni a 06 20 923 7381 telefonon, vagy emailben
tothnegabi66@freemail.hu címen

Eger Gabriella - 2008. november 6., 11:35

Viseletek és kiegészítők készítését vállalom.
tothnegabi66@freemail.hu

Kis-Halas Judit Zsuzsanna - 2008. november 4., 20:00

A csizmanadrág szabásminta engem is érdekel.

Benke Márton - 2008. október 15., 15:31

Szóval női mérai mellényt keresek...

Benke Márton - 2008. október 15., 15:30

Sziasztok! Mérai mellényt vennék 1 db-ot, piros, vagy zöld alapon fehér gyönggyel!Köszi! Ha más színű lenne, akkor is érdekel!

Szűcs Andi - 2008. október 14., 18:18

Megvannak még a kalotaszegik, ha valakit érdekel.

Márián Krisztina - 2008. október 14., 15:02

Sziasztok!Andi engem érdekelne a kalotszegi szoknya meg kötény,írtam neked!
Akinek van mezőségi komplett ruha ill. kalotaszegi az írjon!!!FONTOS!!!!
KÖSZI

Szűcs Andi - 2008. október 13., 12:51

Sziasztok.
Van még egy szoknya-kötény kombinációm, amit eladnék. A szoknya sötétzöld, fekete csipkeszalagozással, a kötény indigókék, zöld-fehér gyöngyös kötésekkel. Érdeklődni még mindig a leanyzo84@hotmail.com-on.

Kelemen Dóra - 2008. október 11., 10:36

Sziasztok! Ha valakinek lenne eladó mérai lájbija, érdekelne, főleg zöld vagy piros színben!Köszönöm!kelemen_dora@freemail.hu

Szűcs Andi - 2008. október 9., 10:48

Eladnám kalotaszegi kötény-szoknyámat. Kötény fekete, szoknya fekete alapon sötétlila virágos, mindkettő érdekes nehézselyemből van. Főleg 170 körüli lányoknak-asszonyoknak ajánlom, mert nekem (1.65) hosszú kicsit. Feketetói vásárban szereztem, kikímélt, képet tudok küldeni. Árban megegyezünk. E-mailt ide: leanyzo84@hotmail.com

Márta - 2008. október 9., 9:18

Babett! Köszönöm, már több helyről is gyűjtöttem információt, néprajzos, táncos szakemberektől. Azóta táncoltuk, így is-úgy is. Valóban nagyon puritán a dolog. Mert azt mondta néprajzos is, hogy semmi más: vasárnap templomba fehér kendő, esküvőre rozmaring koszorú. Ennyi extrával bírtak a szlavón lányok ilyen téren.:)

Bartus Babett - 2008. október 8., 20:48

Sziasztok.Mártának üzenem,hogy a szlavónhoz,nem szükséges semmi a lányok fejére.Főlegakkor nem,ha ők még leány korban vannak.Két ágban lefonva,vagy egybe.A szalag világos vidám színű,és az egyszínű mellé lehet hímzettet kötni.Az is színes,világosabb,szép színűek.
Jó táncolgatást!

Kertész Noémi - 2008. október 8., 20:17

Sziasztok,

Használt, 39-es karaktercipőt keresek. Ha valakinek éppen lenne ilyen eladó, boldoggá tenne, ha írna egy rövid mailt az árral ide: kertesznoemi@hotmail.com.

Előre is köszönöm!
Noémi

Bokros Zsuzsanna - 2008. október 6., 8:38

neptanccsoport.hu-n a galériában,fellépések,aug.20 ott már abban táncolunk.

Bokros Zsuzsanna - 2008. október 6., 8:35

Syastok.
Láttam volt egy beszélgetés miszerint találtatok mezőségi ruha készítőt csak drága.Én most varrtam a tánccsoportomban 10 ruhát blúzzal.Akit érdekel beszélhetünk,nem annyiért készítettem mint amit neten láttam.bokroszsuzsanna°@freemail.hu

Bohrné Szűcs Mariann - 2008. október 4., 20:22

Sziasztok!
Láttam, hogy már többen kerestek csizmanadrág szabásmintát. Nagyon szépen kérném, ha valakinek van, küldje már el részemre is. Köszönöm

Szűcs Andi - 2008. szeptember 28., 20:11

Üzenem, hogy a moldvai viseletekre vonatkozó májusi hirdetésem már nem aktuális.

Ildi - 2008. szeptember 26., 21:04

Kedves Pál András!

Dél-alföldi szabásminták ügyében ajánlom figyelmedbe a Tápé története és néprajza c. könyvet. Anyagok, színek, minták tekintetében pedig a Csongrád megye népművészete c. könyvben található elég jó leírás. A két könyv együtt igen jól használható. Én könyvtárban akadtam rájuk és kifénymásoltam a szükséges oldalakat.

Balajti Zsuzsanna - 2008. szeptember 22., 12:27

Sziasztok!Férfi csizmát keresek,41-es, ill 43-as méretkörül olcsón, használt is jó. Ha valaki esetleg tudna ilyenről, kérlek, írjon a bolondbesze@freemail.hu-ra.Köszi!

Danubius Táncegyüttes - 2008. szeptember 21., 13:38

Kölcsönzésre keresünk SOS mérai bujkát (15-16 éves ifjakra) - kérünk mindenkit, segítsen!!! Október 19-re kellene 11 darab, csupán 1 alkalomra! Várjuk segítségeteket: danubiustancegyuttes@citromail.hu

Mucsi Katalin - 2008. szeptember 12., 15:44

sziasztok!
Viselet szabásmintákat keresek??nem tudtok valami jó oldalt????esetle könyvet?Köszi

Kovács Vilma - 2008. szeptember 11., 15:51

Kalotaszegi szoknya-kötény és hozzá mellény eladó. A szoknya egyszínű zöld, a kötény fekete alapon piros kisvirágos (nagyon régi), a mellény pedig szintén zöld fekete csipkével díszítve. Türében vettem Annus nénitől, de sajnos el kell adnom. :( Ha érdekel jelentkezz: 30/2976421

Mészáros Attila - 2008. szeptember 10., 22:01

Váradi Zsoltnénak!
Emailben tudok elérhetőséget. Címem: vizitke@freemail.hu

Váradi Zsoltné - 2008. szeptember 10., 16:16

Ha valaki tudna segítsen megszerezni Dr.Ratkó Lujza elérhetőségét!!Köszönöm!!