Folkrádió

Fórum

Ruhák, lábbelik, kiegészítők - eladás, vétel, rendelésre készítés

Nati

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

hegza - 2007. augusztus 9., 12.41

Norbert, posztó "székelyharisnyára" gondolsz-e? (Mi másra...) Ha találsz szabásmintát, engem es érdekelne... bár van egy elviselt darab, amit szét szándékozom bontani (épp a szabásmintáért). Majd eccer ha lesz időm, s rejaszánom magam. Na de ha nem muszály... Turkált "pantalló" (posztóból van) átalakításával már egész jó eredményeket értem el, de azért az eleve más szabású erőst - márcsakhogy a két szár egy-egy darabból van kiszabva a harisnyánál, nem úgy mint amiket városon szokás hordani, s eleje, hátulja külön darab. (Bár a mesterségek ünnepén láttam olyantes, hogy valaki nem átallott ilyent árulni mint harisnyát - nem es kicsid pénzért...)

Gál Norbert - 2007. augusztus 8., 20.15

Sziasztok!
Székelyföldi, férfi, zsinóros nadrághoz keresek szabásmintát. Ha tudna nekem valaki segiteni, megköszönném.

Norbert

Varga Árpád - 2007. augusztus 2., 15.10

Autentikus népviseltek és alkalmi ruha készítését vállaljuk.
Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.(Az oldal új, időbe kerül a képek feltöltése, türelmüket kérjük)
Többek között készítetthető: Mezőségi viselet, Somogyi viselet, Sárközi viselet, Palotás és Keringőruha!
utolsó frissítés ideje: 2007. augusztus 2.
www.viselet.5mp.eu

Hajdu Orsolya - 2007. augusztus 1., 14.26

Szia Ildi, küldtem!

Pintér Bence - 2007. július 30., 20.55

Szia Ildi!
Kint erdélyben szinte bárhol itthon pedig itt:
http://neptanckellek.hu/
üdvBence

Ildi - 2007. július 30., 18.34

Sziasztok!

Van ötletetek, honnan tudnék férfi mezőségi szalmakalapot beszerezni? Meg ha van, kép, vagy leírás mezőségi férfi mellényről, azt is nagyon megköszönném!

Ildi

Ildi - 2007. július 30., 18.29

Hajdú Orsolyának!

Láttam, hogy tudnál szabásmintát küldeni. Nekem férfi csizmagatya szabásmintára és férfi mellényre lenne szükségem. Tudnál nekem küldeni? ildy@t-email.hu
Köszönöm szépen előre is!

Ildi

Szőke Genovéva - 2007. július 25., 16.49

Sárközi 6 soros gyöngygalllérok eladók.Képet igény szerint küldök levélben.
Ár: 8000Ft/db Mezőföldi 4 soros nyakláncok 1500Ft/db.
Érdeklődni: szjenny77@gmail.com

Boriné Kőrösi Beatrix - 2007. július 23., 21.45

2007. 4. 1. 20:59:56
Egy régebbi hozzászólás,hátha ez segít! Üdv.:Bea
Sziasztok!
Galgamácsán nagyszülői hagyatékból rakott szoknyák eladók 3-6000 Ft-ért (majdnem mind fekete, van köztük hímzett, szép bársony szegéllyel is). A fotók a http://kep.tar.hu/tar/galeriaim/50453375#2 oldalon megtekinthetők. agi011@hem.gau.hu

Erdélyi Luca - 2007. július 23., 14.41

még annyit szeretnék kérdezni hogy vannak kifejezetten piaci napok vagy mikor van ilyen??

üdv

Erdélyi Luca - 2007. július 23., 12.13

köszi:D majd elnézek amint alkalmam lesz rá:D

Pintér Bence - 2007. július 22., 20.40

Szia!
látogass el a turai piacra ott sok minden van.
üdvBence

Erdélyi Luca - 2007. július 22., 17.39

üdv!
valaki tud egy helyet ((nem messze piliscsabától)) ahol eredeti bagi szoknyához juthatnék egész olcsón??

elöre is köszi!

Nyünyü - 2007. július 19., 12.25

Azért még várom a tippeket, ha nem baj. :)
(A varrónő már nekem is eszembe jutott, de az nem jött be :S, ez az oldal meg nagyon jó, csak én nem ilyen szoknyára gondoltam. Azért tényleg köszi! ;))

Nyünyü - 2007. július 19., 10.42

Köszi a segítségeket! :)

Varga Árpád - 2007. július 17., 19.17

Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.(Az oldal új, időbe kerül a képek feltöltése, türelmüket kérjük)
Többek között készítetthető: Mezőségi viselet, Somogyi viselet, Sárközi viselet, Palotás és Keringőruha!
utolsó frissítés ideje: 2007. július 12.
www.viselet.5mp.eu

Pont Pál - 2007. július 17., 14.30

Hegza...bizonisten,én éccé Vargyason láttam egy szép hálóingöt...egy nannyókáé volt...nem vettem meg(azóta es bánom).Na,pár napra rá megvette egy iparos.Így az övé lett.Mérgölődök azóta es.

hegza - 2007. július 17., 13.58

Ez a "táncházas szoknya" ejsze a budapesti dialektusterületre jellemző viselet? :-D Olyanes van csángóknál, ahol a posztó télikabátnak mondják "szoknya". (A szó a "szokmány"-val változat.) Elyent biz nemerőst kell hordani táncba, úgyhiszem valami szőttesrokolyafélire gondolsz, mindsább nagykabátra. ;-)
Nade komolyabban. Ha mensz valamikor átol a határon (pl Erdélybe - én erről tudok beszélni), akkor várd ki annak az üdejit, s intézd ott a vásárlást, sokkal ócsóbb. Még a népművészeti boltokba (Kolozsvár, Csíkszereda, stb) es átalábann helyiken csinált igaziakot lehet kapni. (Ne az öregholmikot hojzátok el faluról a zöregektől, ha lehet - főleg ha nem tuttok vigyázni megfelelően reja: pl. moly ügyek - met ott mintának se marad a zutókorra, Magyarba meg hejde sok kidobódik végül...) Úgyes a háziipar készíti leginkább ami a "népművészeti vásárokra" kerül újonnet, ez megélhetést es ad nekijek.
Még ejsze a széki asszonyok hozznak es Pestre efféle rokolyákot... Nezd meg a Semmelweis uccába a Magyarok Háza portájánál.

Pont Pál - 2007. július 17., 11.04

Szerintem menj el egy ügyes kicsi varrónőhöz,s csináltass.Anyagot vásárolhatsz több helyen(attól függ milyent szeretnél).Én ezt tenném,ha nem lenne:-)

Nyünyü - 2007. július 17., 0.54

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy hol lehet jó kis táncházas szoknyákat venni? :) Már próbáltam a Néptánc kellékben, de ott inkább próbaszoknyák vannak...de nincs több ötletem, szóval, ha valaki tudna segíteni, az nagyon jó lenne! Köszi! K

Tóth Bori - 2007. július 16., 18.42

A dohánylevél tényleg jó! (én is Széken hallottam)
Anyukám a diólevélre és a levendulára is esküszik.
Bori

Molnár Anna - 2007. július 16., 11.00

Szia Pál!

Nekem a Néprajzi Múzeumban azt javasolták, hogy tegyem mélyhűtőbe pár napig a molyos ruhadarabot, aztán meg ki a napra, mert az "időjárásváltozást" a molyok nem szeretik, és így a peték is elpusztulnak. A dohányos dolgot én is hallottam Széken. Egyébként nekem a virágtetűknél is bevált a jó öreg Sophie-val való öntözés, szerencsére a növénynek nem lett baja.
Anna

hegza - 2007. július 15., 14.29

A rokolyával, s egyeb régi viseleti holmikval ha má a baj megesett, nem todom a módját, nade az biztos, hogy valami fórmába űgyesen ki kell hajtani belőlik a molyt. Sosztán úgy eltennyi (s nem elhányigálni). Ebbe a támába viszont azt tanútam a csikiaknál, hogy az efféle régi holmit úgy teszik el évtizedekre, hogy jó "büdös" dohányt, cigarettákot csavarnak beléik - Carpati ("Kárpáci") vagy hogyan es híjják a zottani erős szivart (cigit) szűrőnékül (ahogy müfelénk magyarba a Munkás, v. Kossuth vagy melyikes vót??) - s úgy bécsomborgatják valami ruvába, textiliába. Sosztán még rendszeres üdőnkint kiszellőztetni őköt, s vissza esmént a helyikre.

Nati - 2007. július 15., 12.09

Kedves Pál! Konkrét téma nélküli lepetye-topik még nincs, de ha gondolod, nyithatsz egyet a Folkkocsmában.

Pont Pál - 2007. július 15., 9.48

Úgy általában kérdem,mert nem tudom melyik topicba írhatok,ha csak úgy beszélgethetnékem van...S az pedig sűrűn van.
Még egy kérdés...ha egy rokolyába békőtözik a moly,mit tehetek véle?Vessem el?Szép és régi(a néni,aki viselte 60 esztendeje a temetőben van)...sajnálnám.

hegza - 2007. július 14., 17.49

Ha ezt tőlem kérded Pont uram, hát írj az emilre amit megkapsz, ha rejakecegtecc (kattintasz) a nevemre. Mivel Te nem adtál meg, én nincsen amit csináljak addig. Egészséget!

Pont Pál - 2007. július 14., 16.52

S akkó hol lehet lepetyőni?

Varga Árpád - 2007. július 13., 22.04

Utolsó frissítés: 2007. julius 11.
www.viselet.5mp.eu

hegza - 2007. július 13., 13.46

Kedves Pál! A "zutazás nyári táborba" topicba írtamvót, hogy "féllábval". Úgymondják aharra. Ha adsz vaegy emilcímet, még mástes mondok, de ehelyt nem erőst szeretnék mindent elmesélni, sze nemes erre van a topic... hegza

Pont Pál - 2007. július 13., 13.12

Ej,Hegza!Erőst megkérdezném,Te miféle nemzettség vagy?Csaknem széköly?...met erőst érdökös a beszédöd.Teccik.Jól esik,no.hopp...nem es ide kéllétt vóna írjak.

Varga Árpád - 2007. július 12., 20.18

www.viselet.5mp.eu

hegza - 2007. július 12., 18.38

Na pontossan ilyen posztógagyáról írtam az elébb (s a hezza tartozó rend ruháról), mint amit a folkrádió galeriában is látni:
http://www.folkradio.hu/galeria/index.php?s=421&f=12.JPG

hegza - 2007. július 12., 16.47

"Keresni én nem akarok rajta" (mármint a közvetítésen...) - így gondoltam az elébb, de most látom véletlen nem jó helyre szúrtam bé a névmást (utólag). :-(

S hamá írok, tudok egy gazdát kereső gyimesi kicsi kalapról es itt Pesten, 59-es fejméretben (kerület), továbbítom, ha jön érdeklődés... (Ejsze 5e HUF nem sok érte, de nekem nagy vót.)

hegza - 2007. július 12., 16.31

A gyimesi táborba jövet-menet - ha van rá érdeklődés - vszeg el tudok hozni Csíkból egy f@sza eladó csizmát. (Kérték, keressek rá vevőt, hamár forgok táncosok, folklóristák között.) Tiszta jó állapotú, kb 42-es lábra kell való legyen, a szára kemény, elég szűk és térgyig ér. Nagyon betyár holmi, de sajna az én lábamra nem jött fel. Keresni nem én akarok rajta, az árról sem én döntök, de sztem max 15e HUF. (Amennyiben rajtam is áll, nem szeretném, ha sz@..-ér, h..-ér" elprédálnák.)

Valamint esetleg egy világos barnás-szürkés, viszonylag finom gyimesi háziposztóból készült, nem új, de tiszta jó állapotú teljes rend férfi "magyar ruhát". (Zakó, lájbi, "priccses" csizmanadrág.) Ünneplőnek használta székely gazdája, aki már elhunyt, s az örökösök nem hordják el. Nem zsinóros záródású, hanem gombolós. (Gyakorlatilag nem kötődik látványosan tájegységhez, általános népi férfiviseletnek kiválló, de akár utcai ruhának is. Mondjuk a nadrág "bevállalós", de a tübbi nyugodtan.) "Mokány" nem túl magas, de erős testalkatú emberre való, 20-30 éve készülhetett, ami nem látszik rajta, moly nem kezdte ki. Fényképem van róla (a csizmáról sajnos nincs).

Kb. mától egy hétig várok érdeklődést emailben, hogy még ki tudjam gondolni, hogyan oldjam meg a hazahozatalt. Bár ha vki ott helyben átvenné (a gyimesi tánctábor időszakában), egyszerűsüdne a helyzet, s persze fel is próbálható minden. Itt, Bp-en is van azért ötletem, hogy saccoljunk méretet.

Varga Árpád - 2007. július 11., 23.39

Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.(Az oldal új, időbe kerül a képek feltöltése)
www.viselet.5mp.eu

Rakottya - 2007. június 11., 14.55

Ja és van faszegelt férficsizmám eladó (Székelyföldről) való (kb. 42-43-as használt), s egy (régi használt, de nem szakadt) eredeti szürke háziposztó priccsesnadrágon is gondolkodom áruba bocsássam-e...

Rakottya - 2007. június 11., 14.49

Kedves Ferenc! A bocskairól ha teheted Erdélyben is érdeklődj, kb fele ár sztem... Kifejezetten ezt nem kérdeztem, de pl székelyharisnya 22e helyett kb. 12e, zsinóros lájbi 15e helyett 6e Ft... (pl. Csíkszeredában)
Nem tudom pontosan, mert inkább a népviselet érdekel mint a polgári, de a bocskai és egy "normál" (álló galléros?) zakó közt van érdemi különbség a zsinórzaton kívül? S ha igen, akkor fontos számodra ez? (Én nem hiszem, hogy lényeges.)
Írhatnál ha lesznek fejlemények...

Kővári Ferenc - 2007. június 11., 13.26

Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül BOCSKAI FÉRFI KABÁT szabásmintája? Anyukám varónő és megpróbálna nekem ilyet készíteni, mert egy szabóságban érdeklődtem de horibilis összegért (hatszámjegyű) készítenek. Alkalmi ruhaként és utcai viseletként is szívesen hordanék ilyet vagy ilyeneket! Ha valakinek van ilyesmilye az légyszi írjon, küldjön, értesítsen! Előre is köszönöm: Feri kckckc@freemail.hu

Sass Pál - 2007. június 6., 7.39

Sziasztok!
Fekete csizmanadrágot keresnék viszonylag sürgősen (Budapesten, vagy nagyon közel hozzá.). A pontos méretemet nem tudom, de 174 cm magas vagyok és 71 kg, ez talán segít az orientálódásban. Köszi előre is mindenkinek. Tel számom: 70 70 80 213.
Sass Pál

Varga Era - 2007. május 18., 15.35

Fejes Rékának! Szia, én is Fehérvári vagyok - félig - meddig ;) - Karaktercipőt legközelebb Budapesten, a Néptáncosok kellékboltjában (Katona József u. 22 - MArgit -híd lábánál a Pesti oldalon) tudsz venni. 9000 - 12000 Ft az ára.

Varga Era - 2007. május 18., 15.33

Sziasztok! Győr- Moson - Sopron megyében, vagy Fejér megyében nem tudtok valakit ajánlani, aki Bocskai női viseletet készít? Előre is köszönöm

Fejes Réka - 2007. május 14., 0.05

Szia!
Ezt sajnálattal hallom... Én Mezőszentgyörgyre járok táncolni, Székesfehérvártól nincs messze. A segítséget szívesen elfogadom!:)Mikor tudnálak/tudnám elérni? Nekem ezen a héten szükségem lenne rá! Köszönöm!

Pintér Bence - 2007. május 13., 22.24

Szia!
A megyében sajnos nem lehet cipőt kapni :(
nem tudom h hova jársz táncolni de ha fehérvárra akkor megtalálsz elég gyakran a Táncházban és ha kell tudok segíteni.
üdvBence

Fejes Réka - 2007. május 13., 20.08

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni: karaktercipőt akarok venni, mégpedig Fejér megyében! Nagyon fontos lenne! Ha tudtok címet, akkor légyszives küldjétek a tisztaurno@citromail.hu címre! Előre is köszönöm!

Pál András - 2007. május 11., 9.55

Sziasztok!
Akinek lenne moldvai csángó gatyája eladó, az szóljon!
Méretre nem tom milyen kell, mert szinte minden gatyámnak más fajta a méretezése.
E-mail: emperor2@citromail.hu

Julcsa - 2007. május 8., 16.32

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, férfi székely népviselethez keresek használt csizmát megvételre 42-43 méretben.
Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács Bence - 2007. április 18., 14.24

Sziasztok!

A segítségetek kérném:tudna-e valaki bőing/bőgatya szabásmintát küldeni?
Címem:kovbence@citromail.hu
Előre is köszönettel:Kovács Bence

Jucus - 2007. április 17., 13.47

Szia Gabi!

Ők régebben Tapolcán működtek, de ha jól tudom, már máshová költöztek, de azért próbáld meg:

http://www.tankabarany.hu/index2.html

Gabi - 2007. április 17., 12.42

Sziasztok!

Karaktercipőt szeretnék készíttetni, ha lehet Tapolcán. Segítségeteket kérem, mert se nevet se címet nem tudok.
Előre is köszönöm!!

Csernók Gabriella Éva - 2007. április 13., 10.10

Szia Orsi!

Kérhetném én is az alsószoknya szabásmintákat?
címem: gabi.csernok@gmail.com
előre is köszönöm!