Folkrádió

Fórum

Viseletvarrást szeretnék tanulni. Nem tudtok nekem valamilyen tanfolyamot, vagy képzést ajánlani? Előre is köszi.

Panna

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Szabó Orsolya - június 11., 0.43

Kedves Réka, vagy valaki akinek már van mezőségi szabásmintája, megtenné, hogy nekem is elküldni? Nagyon nagyon hálás lennék. e-mail címem: orsica10@freemail.hu
Előre is nagyon köszönöm!

Vitos Betti - 2016. november 23., 17.15

Sziasztok! Mezőségi ruha szabásmintát keresek. Ha valaki tudna küldeni azt megköszönném. beatavitos@gmail.com az e-mail címem

- 2016. november 11., 18.35

Üdvözletem ! Segítséget szeretnék kérni , tudna valaki sárközi lányka blúz szabásmintát küldeni ?
juhaszica55@gmail.com címre várom .
Köszönöm : ICa

Nedvig - 2016. szeptember 28., 16.44

Digitális szabásminták: http://www.szabasminta.com

Nagy Margit - 2016. július 13., 17.07

Somogyi viseletet szeretnék varrni, ehhez keresek szabásmintát, főként a bővülő röpike vagy vizitke szabásmintája érdekel. Előre is köszönöm. enem1@freemail.hu

Juliska - 2015. június 8., 8.30

Sziasztok!
Mezőségi szabásmintát keresek én is. Ha valakinek már van, kérem szépen, hogy küldje el erre az e-mail címre! kolesar.julia@gmail.com
Előre is köszönöm szépen!!!

Macsik Kati - 2015. március 23., 14.48

Macsikk@gmail.com

Macsik Kati - 2015. március 23., 14.47

Sziasztok, mezősegi viseletet szeretnek varrni a lanyomnak, segitene valaki, szabasminta, milyen anyag kell hozza. Koszonom elore is. Kati

Juhász Anikó - 2015. március 1., 16.05

Sziasztok!
Mezőségi viselet varrásához keresek szabásmintát, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ha van valakinek szabásmintája vagy ötlete hogy honnan lehet letölteni kérlek segítsetek.

Anikó

juhaszaniko76@freemail.hu

Kriszta - 2015. február 13., 14.37

SOS....Mezosegi ruhat szeretnek varrni 16 eves lanyomnak, bluzzal, kotennyel. Ha tudna valaki kuldeni szabasmintat halasan koszonnem!
Kriszta
kucika71@hotmail.com

D Julcsi - 2015. február 8., 10.00

Kedves Reka!

En is szeretnem elkerni a mezosegi szabasmintat, illetve a kalotaszegit is.
email cimem d.julianna@gmail.com

koszonettel,
Julcsi

Kata - 2014. november 17., 23.05

Kedves Réka!
Én is kérlek, hogy küldd el a szabásmintát nekem, illetve ha van, akkor különböző ingek (leginkább a mellévarrt) szabásmintája/varrási arányai is érdekelnének.

Illetve ha tudja valaki, hogy egy s-es fenékre való alsószoknyába kb. mennyi anyag kell, az kérem, írja meg!

e-mail: katuczy@gmail.com

köszönöm szépen!

Kiss Hajnalka - 2014. október 25., 20.15

Kedves Szőllősi Réka!
Nagyon szeretnélek megkérni,hogy légyszives küld át nekem a mezőségi ruha szabásmintáját!
Esetleg kalotaszegit is ha van.
Nagyon köszönöm!!!!
kisshajnalkacsenge@yahoo.com

Kiss Hajnalka - 2014. október 25., 20.15

Kedves Szőllősi Réka!
Nagyon szeretnélek megkérni,hogy légyszives küld át nekem a mezőségi ruha szabásmintáját!
Nagyon köszönöm!!!!
kisshajnalkacsenge@yahoo.com

Kiss B. Katalin - 2013. augusztus 21., 15.46

fenes31@gmail.com

Kiss B. Katalin - 2013. augusztus 21., 15.45

Kalotaszegi vállfűs inghez keresek szabásmintát és minden információ érdekel ami az elkészítéséhez szükséges, előre is köszönöm:)minden jót, Kata

Little Rock - 2013. augusztus 18., 14.37

Sziasztok! Kedves Réka, kérhetnék én is mezőségi szabásmintát?:) Nagyon megköszönném! E-mail: tiny198@gmail.com
Üdv:LittleRock

Szabóné R. Kriszti - 2013. május 1., 21.54

Kedves Szőllősi Réka! Kérlek küld el még egyszer a mezőségi viselethez a szabásmintát , mert elszállt a gépem tartalma.Köszönettel Szabóné Kriszti
szabone.kriszti@gmail.com

Szabóné R. Kriszti - 2013. február 9., 16.17

Szőllősi Réka!
Tudnál nekem is mezőségi viselethez szabásmintát küldeni?
Köszönöm előre is.
szabone.kriszti@gmail.com

Czene Jánosné - 2013. február 3., 14.59

Kedves Szőllősi Réka!
Nagyon köszönöm!!!!
Cím:czene.agnes@gmail.com

Szőllősi Réka - 2012. július 9., 16.47

Kedves Zsuzsanna!
Ha nem túl sürgős a varrás javaslom, hogy a Mesterségek Ünnepén keresd meg az alábbi kézműveseket fent a várban: http://www.programturizmus.hu/...ha-szottes-vaszon-csorvas.html

Ha gondolod, egyeztess velük, hátha megszövik rendelésre, s esetleg elviszik a Mest. Ünnepére. :-)

Körmendiné Vas Zsuzsanna - 2012. július 6., 14.59

Sziasztok ! Segítséget,információt kérnék.Szeretnék Dél Afrikában élő keresztlányomnak egy székely népviseletet varrni /népviselet varrásban van gyakorlatom/.Hol lehet kapni Budapesten vagy környékén piros-fekete csíkos szövetet a szoknyához ?

L. M. R. - 2011. december 14., 15.43

Kedves Réka!
szerk.kergebirka@gmail.com
Nagyon szépen köszönöm!

Szőllősi Réka - 2011. december 8., 11.46

Kedves L. M. R.!
Ha megadsz egy email-címet, akkor küldök fotókat, amik segíthetnek a kalotaszegihez. :-)

L. M. R. - 2011. december 6., 17.13

Sziasztok,
kalotaszegi viselet varrásához keresek információkat, minél többet. :)
Épp most a fersing aprólékos berakásának próbálok utánanézni, ha tudna valaki segíteni, megköszönném!
Üdv, M.

IlonaD - 2011. március 4., 20.36

Kedves Mindenki,
Kecskemeti népviselet szabásmintája érdekelne, vagy bármiféle információ. Vagy esetleg hol tudnék készítettni.
Köszönöm,
Ilona

Szőllősi Réka - 2010. november 10., 12.04

Kedves mezőségi viselet-varrók!

Most láttam a Galériában egy új albumot tele mezőségi viseletekkel, onnan érdemes még ötleteket gyűjteni!

Szűcs Andi - 2010. november 8., 23.21

Sziasztok!
Vettem egy nagykendőt, de a rojtok szétfoszlottak. Van valakinek ötlete valamilyen technikára, miből és hogy lehet rojtot fonni? Vagy egyszerűbb mint gondolom:D?
Köszi a segítséget!

Szőllősi Réka - 2010. november 2., 11.05

Kedves Barbi!
A címem: szoszoreka@gmail.com

Réka :-)

Busch Ildikó - 2010. november 1., 21.04

Kedves Réka!
Ha győzöd ezt a nagy kívánságlistát, akkor mi is szivesen fogadnánk mezőségi női ing szabásmintát, és dél-alföldi blúz szabásmintát is. Így akkor egy anyuka meg tudná varrni.
Köszönettel, így ismeretlenül:Ildikó Busch.ildiko@freemail.hu

Barbi - 2010. október 31., 14.43

Kedves Réka!
Mezőségihez én is szeretnék szabásmintát, ha elküldöd az e-mail címed akkor megírnám a további kérdéseimet is.

Márta - 2010. október 31., 8.07

Kedves Réka!
Én is szeretnék szabásmintát, ha lehetséges még. Inkább a dél-alföldi érdekelne, de a mezőségit is learchiválnám magamnak.:)
Köszönöm! makrancos@hotmail.com

Dr Molnárné Mezei Katalin - 2010. október 30., 14.09

Kedves Fórumozók !
Keresnék jó minőségű, vastagabb fekete szövet anyagot csizmanadrág és zakó készítéséhez. Ha tudtok beszerzési lehetőséget, elsősorban a mi környékünkön (Hajdú-Bihar) legyetek szívesek megírni.
Előre is köszönöm.
Molnárné Mezei Katalin

Szőllősi Réka - 2010. október 29., 15.23

Kedves Andi és Kriszta!
Persze, küldök Nektek is rajzokat, fotókat!
Sőt, dél-alföldiről is tudok, ha kellene.

Hamarosan küldöm.

Réka

Szűcs Andi - 2010. október 29., 14.53

Kedves Réka!

Beállhatok még én is a szabásminta-osztós sorba?:D:DKöszönöm!!!
leanyzo84@hotmail.com

Andi

Toma Kriszta - 2010. október 29., 14.06

Kedves Réka!

E-címem: toma.kriszta@gmail.com
nagyon köszönöm, ha maradt türelmed ebben a - szerencsére - nagy érdeklődésben :))

Bonyhádi Dóra - 2010. október 28., 20.15

Kedves Réka!
Ha nem nagy gond nekem is eltudnád küldeni a szabásmintát??
A címem: bonyhadi0821@freemail.hu
Előre is köszönöm :)

Ivite - 2010. október 28., 12.00

Kedves Réka!

Szeretném elkérni a szabásmintát, ha lehet. A címem: ivite@citromail.hu.

Köszönöm.

Ajnácska - 2010. október 28., 10.22

Kedves Réka!
Szeretném én is elkérni tőled a szabásmintát, ha lehetséges.
(n.vica@freemail.hu)
Köszönöm szépen! :-)

Szarvas Józsefné - 2010. október 27., 19.51

Szőllősi Rékának a cím: szarvasjozsefne79@gmail.com
Nagyon köszönöm.
Marcsi

Szőllősi Réka - 2010. október 27., 12.21

Kedves Kriszta!

Mivel több képből áll a szabásminta, jobb lenne, ha megadnál e-mail-címet, s oda elküldöm, meg néhány fotót. De másnak is szívesen küldöm.
Réka :-)

Toma Kriszta - 2010. október 27., 8.05

Kedves Szőllősi Réka!

A mezőségi viselet varrásához szívesen fogadnék mintát.
Kriszta

Szőllősi Réka - 2010. október 25., 20.37

Kedves Marcsi!
A füzesinek szerintem jó az általános "mezőségi" viselet. Ha megadsz e-mail-címet, küldök mintát!
Réka

Szarvas Józsefné - 2010. október 25., 20.19

Füzesi viselet varrásához szeretnék segítséget kérni. Gyermekem csoportjának mi szülők készítjük a ruhát, nagyon megköszönném, ha valaki segíteni tudna a ruha jellegzetességeiben.
Marcsi

Szőllősi Réka - 2010. október 24., 13.34

Kedves Ági!
Ha adsz e-mail-címet, akkor küldök neked mezőségi blúzhoz szabásmintát.

Réka

Altner Ágnes - 2010. október 22., 20.00

Tudna valaki küldeni nekem mezőségi női viselethez szabásmintát(ruha,blúz)

Babarik Erika - 2010. október 9., 8.14

Segítség!

Tudna nekem valaki székely-ing (férfi) vagy valamilyen bőujjas betyár ing szabásmintával? Esetleg hol találhatnék ilyet?

Varga Árpád - 2007. augusztus 28., 12.47

Autentikus népviseltek és alkalmi ruha készítését vállaljuk.
Oldalunkon folyamatosan bővülő kínálat látható.(Az oldal új, időbe kerül a képek feltöltése, türelmüket kérjük)
Többek között készítetthető: Mezőségi viselet, Somogyi viselet, Sárközi viselet, Palotás és Keringőruha!
www.magyarnepvislet.extra.hu

Panna - 2005. november 16., 13.35

Bocs. Lala még mindig írhatok emilt?

Cserepes Gyula - 2005. szeptember 10., 11.30

Szia!

A Fóti Népművészeti Szakközépben van ilyen szak. Lehet menni 2 éves, érettségi utáni képzésre is.