2014. április 23.

Fórum

Fórum » Programok, események » Nyári táborok

Info kellene az idei vajdaszentivanyi es szekelyfoldi taborokrol

Bajko Nandor

Az új hozzászólás írásához be kell jelentkezni vagy regisztrálni kell.

Farkas Márton - 2009. augusztus 2., 20:39

Kedves fórumozók!

Köszönöm a visszajelzéseket a nyárádselyei táborral kapcsolatban. Amit az ideiről tudok, a következő:
- augusztus 8-án, szombaton este nyitják meg,
- 9-étől 12-éig (vasárnaptól szerdáig) minden nap van tánctanítás Nyárádselye és Nyárádmagyarós táncaiból
- 12-én, szerdán este van a záróbuli
- sátras, illetve tornatermi szálláslehetőségek mellett házaknál is lehet aludni
- a program + étkezés + sátras szállás 14.000 Ft-ba kerül
- jelentkezni Varga Jánosnál lehet a 06-20-326-4339-es telefonszámon

Üdvözlettel:
Farkas Márton, Kertész Táncegylet

Szecsi Judit - 2009. július 31., 6:58

Kedves Éva!
jó választás volt a szentiványi tábor:) én minden évben "kénytelen" vagyok visszatérni oda, ami óta először ott jártam ...
Igen, a suliban vannak matracok!!
kiváncsi vagyok, megtalállak-e majd személyesen, jó utat!!

Bényei ÉVA - 2009. július 30., 23:22

Én voltam már a Gyimesi táborban (legalább 5-ször), a lapádi táborban, a kalotaszentkirályi táborban, a válaszútiban (azt hiszem kétszer) , a kommandóiban (szintén kétszer), a sófalviban,és a tiszadobi táborban. Szerintem ezek közül a legjobb a kommandói és a sófalvi tábor:) Kommandón nagyon jó az oktatás, sófalván meg eszméletlen nagy bulik voltak :D A gyimesi tábor is jó, habár már rég voltam. A lapádi tánctábor is hihetetlen jó :) A válaszúti és a kalotaszentkirályi nekem annyira nem tetszett, nagyon sokan vannak, sokat kellett várni a zuhanyra, a kajára, stb. A tiszadobi nekem kicsit sok, én moldvaival elvagyok egy éjszakán át, de egy hétig megőrülök tőle. Idén vajdaszentiványra megyek ( vasárnap indulok). Nem tudjátok hogy vannak-e matracok az iskolában?

Bényei ÉVA - 2009. július 30., 23:07

A vajdaszentiványi tábor 18.000 Ft szállással és teljes ellátással együtt.
A vonatot senkinek nem ajánlom, mert a busz sokkal olcsóbb. Vajdaszentiványi táborbusz: 13.000 Ft oda-vissza. Amúgy marosvásárhelyről utaztam haza budapestre tavaly télen 10000 Ft-ért.

Érdi Borbála - 2009. július 28., 15:41

Szőttes tábor 2009. augusztus 4-9. Várhosszúrét
Mindenkit szeretettel várunk!
Bővebb info: www.szottes.sk

- 2009. július 27., 9:49

Sziasztok!

Tavaly én is voltam futólag a selyei táborban. Sajnos a tánctanításról és a táncházról nem sokat tudok mondani, mivel az ideiglenes tartózkodás miatt az előbbiben nem vettem részt, az utóbbi pedig jónak tűnt, csak nem ismertem a táncot és totálkáros voltam az előző napok "megpróbáltatásai" után, így rövid szemlélődés után bealudtam. Másnap pedig indultunk tovább Kalotaszentkirályra. Ahogy elnéztem, főleg az ifjúsági korosztály volt jelen a táborban. A falu egyébként nagyon szép természeti környezetben fekszik, már csak ezért is érdemes odamenni. Még gondolkodom, idén benézzek-e.

Zoltán

Kemecsei Gábor - 2009. július 23., 9:26

> A szervezővel beszéltem, tehát az idei programot már tudom
-Akkor kerlek kuld el nekunk is a programot!

Kosz: kemecs

Moncsa - 2009. július 22., 21:13

Sziasztok!

Mi az elsők között voltunk a tavalyi selyei táborban és csak nagyot jót tudok róla mondani. A tanítás profin zajlott, az idősek nagyon kedvesen és szívesen táncolnak bármikor, a kaja szuper, na meg az esti buli is... :D
Mi sátorban aludtunk, de az iskolában alvóknak sem volt semmi gondjuk. Nekem pl. az is fontos volt, hogy az autó szem előtt legyen, így a derékig érő kerítés egyik oldalán a sátor volt, a másikon pedig az autó. Szóval csak ajánlani tudom. Ha még van kérdés, szívesen válaszolok, hirtelen ennyi jutott az eszembe. :D

Farkas Márton - 2009. július 22., 19:46

Kedves fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e valamelyikőtök a tavaly első alkalommal megrendezett Nyárádselyei Tánctáborban? A szervezővel beszéltem, tehát az idei programot már tudom, de érdekelnének az esetleges személyes tapasztalatok, mert nincs semmilyen élménybeszámoló a neten.

Köszönettel:
Farkas Marci, Kertész Táncegylet

Sári Balázs - 2009. július 20., 11:59

Sziasztok!
A kalotaszentkirályi táborral kapcsolatban érdeklődnék! Pestről megy-e valaki, és ha igen hogyan? Ketten mennénk a párommal és szívesen csatlakoznánk valahova az út során!
Köszi!

MVA - 2009. július 16., 13:29

Magyar Vár Tábor 2009. július 18-26.!

Részletek:
http://www.mv.hu/tabor_2009/tabor_2009.htm

MVA - 2009. július 15., 11:28

Kedves Emese!
Lesz vonós oktatás. A tábor ideje alatt, vasárnaptól minden nap 16 és 18 óra között. Szeretettel várunk! :)

Gyarmati Emese - 2009. július 15., 10:20

Idén lesz vonós oktatás Magyar Várban? A programban nem találtam. Ha igen, mikor? köszönöm.

- 2009. július 15., 9:10

Tavaly voltunk a kalotaszentkirályi táborban, akkor a sportpálya szélén volta felállítva zuhanyzósátrak. Nem emlékszem hogy nagyon vészes lett volna.

Magdali Anna - 2009. július 15., 0:51

http://www.folkradio.hu/naptar_show.php?id=11915

Kemecsei Gábor - 2009. július 14., 18:51

Megírnád a Folknaptárnak a szilágysági tánctábor adatait?
Üdv: kemecs

Magdali Anna - 2009. július 14., 15:59

hahó!

megy valaki a 26-án kezdődő szilágysági tánctáborba busszal még rajtam kívül?
Anna

Prevics Dávid - 2009. július 14., 15:10

Sziasztok
két fő keres fuvart a jászberényi táborból Erdélybe, kb a tábor közepe felé 3-4-5.-e körűl. Ha valaki éppen tud ilyenről szólhatna.. Természetesen az útiköltségbe fizetnénk.
Előre is köszönöm.

Bende István - 2009. július 2., 18:51

Sziasztok! Méta táborból megyek Jobbágytelkére. 4 hely van a kocsimban, utasok jelentkezését várom a következő tel.számon: 20-2566254 Útvonal: Karád-Siófok-Budapest-Debrecen-Nagyvárad-Kolozsvár-Jobbágytelke. Kitérőt is teszek, ha szükséges és nagyon rugalmas vagyok. Hivjatok!:) Isti

Györe Ágnes - 2009. július 1., 22:55

Sziasztok!

Aki Erdélybe szeretne utazni,annak jó szívvel ajánlom az Orangeways buszjáratait, mert nagyon színvonalas, és nagyon olcsó is egyben. Budapest-Debrecen-Nagyvárad-Kolozsvár-Marosvásárhely-Székelyudvarhely-Csíkszereda egy út 4900 ft (diákoknak is).Szerintem nagyon profi,én mindig velük utazom.
Az elérhetőségük: www.orangeways.hu vagy 0630/830-96-96.

Jó utat és szép nyarat kívánok mindenkinek!

Ági

Szilágyi Zita - 2009. július 1., 22:51

bocs a Nemzetközi kalotaszegi népzene és néptánc tábor

Szilágyi Zita - 2009. július 1., 22:50

Katona Csabát szeretném megkérdezni h ez a tábor csak felnőtteknek van??

hegza - 2009. június 21., 12:45

Ejsze 2 éve váltottam utoljára, de szerintem ha a Koronára retur jegyet veszel, akkor arra mindig jelentős kedvezmény van, s így 18e Ft körül jön ki helyjeggyel együtt.
Szeredába a buszok is bőven húszezer alatt hoznak-visznek. (Kb 16e?)
Onnan Gyimes már csak 1-2 lej ;-)

Engem viszont egy olyan változat érdekelne erőssen, hogy Gyimesből, vagy Szeredából Pest felé (csak egy irányba csak egy fő legalább Biharkeresztesig) de az aug. 2. vasárnapi középloki táborzárás után pár nappal! (Aug.5.-6.-7.?) Emailcím van itt a nevemnél.

Jakab József - 2009. június 15., 14:26

Sziasztok!
Engem is pont ez érdekelne, mert a vonatjegy az 24.000,- oda-vissza
Ha van valakinek 5lete legyen szíves jelezzen.
Előre is köszi!
Üdv
Józsi
(jakabjozsef@hotmail.com)

Csütörtöki Balázs - 2009. június 15., 9:44

Halihó!
Megy valaki kocsival a gyimesi táborba? Két fő szívesen betársulna, persze hozzá is járulna a benzinköltséghez.
Vagy esetleg ha van valamilyen csoport, ahol hiányzik egy-két fő a buszból, esetleg akinek van valami jó tippje, hogy lehet viszonylag olcsóbban kijutni Gyimesbe, várok(unk) minden jó tippet.
Üdv Csüti és Anita
csuti84@freemail.hu

Máté Zsuzsanna - 2009. június 15., 8:45

A válaszúti táborhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az épületben található helyeket jó előre le szokták foglalni, aki ilyet szeretne, sürgősen intézkedjen. Még így is könnyen meglehet, hogy már késő, és idén nem kap szállást az épületben. A domboldalon természetesen rengeteg hely van, sátorozni lehet.

Katona Csaba - 2009. június 14., 23:12

Kedves Rozália:
Egy szervező az alábbi választ adta a tiédhez hasonló kérdésemre:
"Mindket tabor reszveteli dija 100 euro - oktatasi programok, minden este tanchaz, napi haromszori etkezes, satrazas otthonrol hozott satorral."

Hátha ennek is hasznát veszed:
A. Valaszuton
1. satrazas - erre nem kell kulon fizetni,
2. kozos szallohely (egy fedel alatt 24 agy, tisztalkodasi lehetoseg egy masik kulonallo epuletben) -2 euro / szemely / ejszaka.

B. Kalotaszentkiralyon
1. satrazas - erre nem kell kulon fizetni,
2. falusi hazszallas

Csaba

Miklos Melinda - 2009. június 14., 13:06

http://viharsarok.csabanet.hu/...c-tabor-felnottek-szamara.html

Jámbor Rozália - 2009. június 14., 8:44

Sziasztok!
Nem tudja valaki hogy mennyibe kerül a szállás és az étkezés a válaszúti, a kalotaszentkirályi és a vajdaszentiványi táborokban? Sehol nem találom az árat!
Köszönöm!

Ötvös Györgyi - 2009. június 5., 15:14

XVIII. EGYSZÓLAM NÉPZENEI TÁBOR
Váralja, 2009. július 5-12.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
http://www.aranytiz.hu/index.php?oldal=054

Lakatos Eszter - 2009. június 5., 10:46

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy Kalotaszentkirályon 2006 óta változott-e valami a tisztálkodási lehetőségek terén? Amint hallottam elég körülményes volt.

Salamon Beata - 2009. június 5., 0:44

XVIII. MÉTA népzenei és néptánctábor
Karád, július 4. - 12.
http://www.metafolk.hu/index.php?old=tabor.html

soos andras - 2009. május 10., 10:45

http://www.szekvarosert.com/?programok:x._szeki_napok_2009.
2009 ben is széki napok!! TÁnc,zenetanítással,ezzel-azzal
www.szekvarosert.com/programok

Bobák Szilvia - 2009. május 4., 15:39

Sziasztok! Mi is a Tükrös Tábor felől szeretnénk érdeklődni. A neten sehol nem találunk róla infót. Érdemes menni szerintetek? Előre is köszi a segítséget!

Nagy Ákos - 2009. május 4., 15:21

Szia Anna

A válaszúti tábor az egyik legremekebb népzene és néptánc tábor. Természetesen minden próbát megtartanak. Én ugyan zeneoktatásra jártam de minden reggel benéztem a másnaposságtól sáppadozó cáncosok közé. Legalábbis Marha Tibor minden reggel frissen percre pontosan kezdte az oktatást.
Ez már más történet ugyan, de gondolom ide vág: egy hajnalban mikor már nagyon húzott az ágy, elindultam sátram fele és találkoztam Florinnal, a palatkai prímással, cimboráival együtt, eléggé áldott állapotban voltak, sörözgettek egy asztalnál. Pár óra múlva, reggeliről lekésve, a brácsámmal a kezemben sétáltam lefele a telken, hát mit ad Isten: Florin és cimborái ugyanott vigadoztak. Kérdem hát tőle: "Hogy érzed magad, ma nem muzsikálunk?" Erre a válasza az volt, hogy "dehogynem, csak előbb szenteljuk meg egy sőrrel." Ez természetesen azt jelentette hogy igazán fizessek egy sőrt. Az idő sürgetett, így a falu kocsmájában állva ittuknk meg egy egy sőrt.
Ezt követte életem egyik leg kínosabb népzenetanulása. Kínos azért, mert akkor láttam elsőre és utoljára Florint pocsékúl muzsikálni. Szegény Stefan bácsi is csavarta a fülét a prímás játékától(ugyanit ő jó állapotban volt). De ez egy rendkívüli eset volt. Nem azért mondtam el, hogy bárkit is lebeszéljek a válaszúti táborról.

Összegezve: REMEK tábor a válaszúti!!!

soos andras - 2009. április 27., 20:41

Senki se feledje a Széki napokat!!! Augusztus 17-22. RÉszletek a www.szekvarosert.com oldalon.

szécsi zsolt - 2009. április 27., 18:47

NÉPZENEI ÉS NÉPTÁNCTÁBOR HORGOSON

A Horgosi Bartók Béla közművelődési egyesület 2000. július 17-től 24-ig népzenei (hegedű, brácsa, nagybőgő) és néptánctábort szervez a horgosi Kucora tanyán. Az idei tábor egyben felkészítő tábor is a II. Vajdasági Szólótáncfesztiválra, ahol a kötelező táncanyag páros kategóriában sárpilisi lassú és friss csárdás. A táborba látogatók Sárköz, valamint Kalotaszeg (Méra) dallam- és tánckulturájával ismerkedhetnek meg.

Máté Zsuzsanna - 2009. április 27., 12:43

De megtartják. Természetesen érdemes menni! Tartalmas, jó hangulatú tábor a válaszúti. ;)

kovács anna - 2009. április 24., 16:52

Tapasztalaitokra lennék kíváncsi a válaszúti táborról. Igaz, hogy a délelőtti táncot nem tartják meg rendszeresen? Érdemes azért menni? Esetleg Kalotaszentkirályon kezdeni és tovább válaszútra menni?

Fancsali Gábor - 2009. április 18., 11:57

Szia Anna!

Ha moldvai zenét akarsz tanulni, akkor ezt ajánlom:

http://www.gyepuk.hu/index.php...oraink/kuelsorekecsini_faluhet

Valamint ezt:

Guzsalyas nap:

http://www.marczi.hu/index.php...tanchaz&catid=7:zene&Itemid=61

http://www.folkradio.hu/naptar_show.php?id=12055

Remélem Legedi László István és Hodorog András neve elég garancia :)

Szép napot!

Kék Cinke - 2009. április 17., 11:56

Bánffyhunyadig tudsz vonatozni, onnan gyalog, busszal, taxival vagy stoppal.

folktoma - 2009. április 17., 11:05

Szerintetek el lehet jutni vonattal Budapestről Kalotaszentkirályra valahogy? A magyar és a román vasut weboldala alapján nincs oda vonat, pedig a térkép szerint vezet oda vasut.

Szabo Anna - 2009. április 16., 14:25

Sziasztok!

Melyik moldvai táborokat ajánlanátok furulya, kaval tanuláshoz egy kezdő számára?

Üdv: anna

hegza - 2009. március 22., 23:25

Ja, s ha az általam megemlítettek mellett döntenél, s a kocsiba van még kicsi hely, há ugyabiza el ne feledd milyen önzetlen s segítőkész voltam. ;-))) A zuton elnavigállak szívesen.

hegza - 2009. március 22., 23:20

Zsolt! Kettővel lejjebb Kemecs bészerelt egy linket, ott nezelődjél időpontok szerint. Úgyhiszem - a körülírásodot tekintve - mindenképp valami határon túl tábort érdemes kinézned (Gyimes, Moldva...) de sok egyeb szóba jöhet. Úgyhiszem kezdő oktatás mindenütt van, inkább az alapján dönts, miféle tájegység táncát szeretnétek tanólni. Ebbe ejsze jobb egyelőre, ha olyat nézel, amire már cseppet reapróbáltatok, mert bármi kicsi alapról messzebb lehet rugaszkodni azzal az egy heti intenzív rágyakorlással, mintsább a 0-ról az első lépések keresgélésével indulva. Szóval jobb lenne a kihasználtsága úgy ennek a züdőnek. A hangulatot, környéket, körülményeket láthatod a folkrádió galériájának fotósorozatain, s még a YouTube-on es kapsz vaegy videót a legtöbbjéről, pl:
http://www.folkradio.hu/galeria
http://www.youtube.com/profile?user=feketeszekely&view=videos
De saját honlapjukes van mind az egész tábotoknak. (Google)

Urbán Zsolt - 2009. március 22., 18:57

Sziasztok!

Párommal szeretnénk menni a nyáron tánctáborba, de még nem voltunk sehol, sőt a tánctanulást is csak most szeptemberben kezdtük a Fono-ban.
Olyan helyet keresünk, ami alkalmas kezdőknek és egy hét alatt sokat lehet tanulni, jó a csapat és minél inkább "eredetibb" faluban van. Gondolok itt arra, hogy a civilizáció még nem, vagy csak alig érte el és a lehető legtermészetesebb körülmények vannak.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek, aki tud ajánlani.

Üdv
Urbán Zsolt

Huszárné Nagy Mária - 2009. március 22., 18:18

Sziasztok!Minket a Tükrös tábor érdekelne.Ha tud valaki valamit róla azt megköszönnénk.De a többi tábort is megköszönöm a keresgélők nevében is. Üdvözlettel Marcsi

Kemecsei Gábor - 2009. március 20., 10:41

FELHÍVÁS:
Aki tud pontos infókat népzenei vagy néptáncos táborokról az írja meg nekünk, vagy ha ügyesebb, akkor vigye fel legyen szíves egyből a Folknaptárba!

Itt látható a jelenlegi lista:
http://folkradio.hu/nyari_tabor.php

Köszönettel: kemecs
Folkrádió

Fontányi Viktor - 2004. április 2., 13:19

Vajdaszentivány: aug. 1-8-ig.
Székelyföld: júl. 18-25-ig.

A többi tábor időpontja is már megtalálható a www.tanchaz.hu oldalon

Üdv.:Viktor