Folkrádió

Fórum

Gondoltam, beszélgethetnénk arról, hogy ki hol volt már eddig tánctáborban, milyen volt, mi tetszett benne, mi nem tetszett, idén ki merre megy.

Bányai Zsófia

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Hámori Balázs - 2012. július 26., 10.58

Már csak egy hely

folktoma - 2012. július 26., 0.37

Miért mindenki erdélybe megy táborba, kismagyarországon nincsenek jó táborok? én is voltam már erdélyben, és jó volt, dehát nem csak erdélyből áll a magyar népzene, nem!? vagy mivel nem vagyok tisztában?

Hámori Balázs - 2012. július 25., 16.59

Már csak 3

Hámori Balázs - 2012. július 20., 10.40

Nyárádselyei táborba 3-án induló autóbuszon 5 hely kiadó.
Ha valakit érdekel zaklasson. :-)
30/5854191

Csaba - 2011. augusztus 3., 10.59

Sziasztok!
7-én indulok a válaszúti táborba kocsival, útitársakat keresek.
Csaba
karkera[kukac]freemail.hu

Jocha Balázs - 2011. július 29., 17.39

7-én este indulunk Csíkszeredába Tatáról. Utitársakat keresünk /2 esetleg 3 fő/. Szívesen elviszünk, ha abba az irányba szeretnél utazni. Valószínüleg Debrecen, Kolozsvár, Marosvásárhely utiránnyal, de kitérő megoldható. Visszafelé 17-e kürül.

Gyurka Emőke - 2011. július 29., 10.38

Vajdasznetiványi tánctábor jul31-aug07 ha valakit érdekel és elég olcsó...

Terenyei Anna - 2011. július 21., 23.59

Volt már valaki a Széki napokon? Kérhetnék egy kis élménybeszámolót róla?
Köszi

Nagy Anna - 2011. július 19., 18.20

Szászcsávási tánctáborba mennék 7-én, egész hétre, bárkivel, akinél van még hely. (autó, busz)Természetesen útiköltségbe beszállnék, Debreceni/Berettyóújfalusi indulással. email cimem: annuska0002@freemail.hu

parapács - 2011. július 19., 16.21

31-én megyek Pestről Kalotaszentkirályra, még van 3 hely. 20/247-45-97

Baranyi Tamás - 2011. július 19., 13.14

Sziasztok!

Betársulnék autóval utazókhoz az alábbi viszonylatokba:
Kommandóról - Kalotaszentkirályra 31-én és/vagy
Szentkirályról - Budapestre 2-án, vagy 3-án.
benzinbe természetesen beszállok, sőt vezetek is, ha szükséges.
Tamás 70/220-76-69

Szegedi Béla - 2011. július 19., 12.04

Sziasztok,
július 31-én szívesen társulnék a kalotaszentkirályi táborba autóval utazókhoz Szegedről vagy Budapestről.
h734790[kukac]gmail.com

Herczeg lldikó - 2011. július 18., 11.47

Sziasztok!
Pestrol avagy Pecsrol keresnek egy kedves embert, aki elvinne 24en Sepsiszentgyorgyre, benzinpenzbe termeszetesen beszallnek. Kis csomag, vidam tarsasag jeligere varom a jelentkezeseket! :)

Szentesi Zoltán - 2011. július 14., 15.27

Sziasztok!
A Gyimesi tánctáborba megyek autóval. Még van három szabad hely. Ha valaki szeretne jönni-menni benzinköltség fejében hozom-viszem. Indulás 2011. július 23.
Érd.: 30/626-8186

Jenei Zsanett - 2011. július 14., 9.30

Sziasztok!
Szegedről három leány szeretne kijutni a vajdaszentiványi tánctáborba (augusztus 1-7). Sajnos csak augusztus 1-én, hétfőn tudunk indulni, vagy július 31-én, vasárnap késő este. Szívesen csatlakoznánk olyasvalakihez, aki épp akkor és oda, vagy a közelbe utazik kocsival.
70-61-44-555

Léber László - 2011. július 10., 8.15

„Ide lábam, ne tova!”

Gyimesi tánctábor Várbalogon, július 15-16-án, péntek 18 órától vasárnap délelőttig. Terítéken a gyimesi táncok alapjai.
A jánossomorjai Tititá Néptánccsoport szeretettel vár minden minden közel s távolról érkező táncszerető ifjút és felnőttet, hogy megismerjük a környékbeli néptáncosokat, érdeklődőket, a gyimesi táncokat, a kiskocsmákat, az udvari tábortüzezést, a helyes fröccskeverési arányokat.
Két vidám, izzadós, mulatós és lazulós, ottalvós nap és éjszaka a falu művelődési háza táján.
Táncokat tanít: Józsa Bambi Zoltán
Zenél: Hegedűs Kornél „Düsi” és Szilágyi Dani.
Pénteken és szombaton este táncház és mulatság! Alvás vagy nem alvás a sátorban, az udvaron, vagy a művelődési ház nagytermében. (Sátrat, hálózsákot hozz!)
Étel és ital batyus megoldásban, tehát hozni kell! (A kisbolt nyitva lesz a településen!)
Helyszín: Várbalog, művelődési ház nagyterem, udvar, csillár, küszöb, vécé, asztal, asztal alatt.
Részvételi díj: 2500 forint
Jelentkezés:
oroksegke@gmail.com
06-30-255-7158

„El kell menni, nincs mit tenni, de csuhajja!”

onodiné csécsi katalin - 2011. július 7., 10.31

CSŰRDÖNGÖLŐ TÁNCTÁBOR CSIKBORZSOVAN JÚLIUS 17-24-IG.Várunk szeretettel minden érdeklődőt.Bővebb info: csecsikata@gmail.com, onodiek@gmail.com vagy www.onodilak.hu oldalon.

Bertokne Toth Katalin - 2011. július 1., 8.28

Utitársakat keresünk a 2011 júl 24-én kezdődő gyimesi tánctáborba, elsősorban Csongrágd és Békés megyéből. Utána onnan a Kalotaszentkirályi táborba, és onnsn haza.
Bertokne.katalin@gmail.com
06203517071 Kati

Józsa Edmond - 2011. június 30., 11.38

Július 10-én az esti órákban megyek autóval BP-ről Jobbágytelkére (Debrecen v. Szolnok útba ejthető). 3 szabad hely még van. Teljes benzin kb. 15.000 HUF lesz. Vissza két nappal később (elnézek Felsősófalvára, Gyergyóba). E-mail: edmond@lexikon.co.hu, tel.: 20 4214847

Kemecsei Gábor - 2011. március 11., 15.57

Sziasztok!
Lassan csordogálnak az idei táborok adatai. Légyszíves segítsetek feltölteni a Folknaptárt velük!
Köszönettel: kemecs
info@folkradio.hu

Nagy Tamás Gergely - 2010. augusztus 13., 10.47

Elfelejtettem az elérhetőségemet: drntg@freemail.hu

Nagy Tamás Gergely - 2010. augusztus 13., 10.46

Sziasztok,

megy valaki kocsival Aug. 16-án Székre ? -, szívesen betársulnék.

Nagy Tamás

pont pál - 2010. augusztus 10., 22.10

Nagyon jó a hangulat Békéscsabán a felcsíki táborban!!!!

ZsiBai - 2010. július 28., 18.19

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTEl NAgyon szupi lessz ! A TABOR AUGUSZTUS 1-EJEN LESZZ VAGYIS VASARNAP!

Kinga - 2010. július 27., 17.38

Augusztus 1 környékén szeretnék kijutni Moldvába, Somoskára.
Esetleg valaki tart arra gépjárművel?
30/ 9891-495

kelényi andrea - 2010. július 27., 11.26

Sziasztok! Nem jön valaki augusztus 14én vissza Buzából? 14én estére Pesten kellene lennem...
Köszi, ha írtok.
kelenyiandrea@gmail.com

ZsiBai - 2010. július 27., 10.49

A TABOR AUGUSZTUS 1-EJEN LESZZ VAGYIS VASARNAP! GYERTEK NAGYON JO LESSZ!

ZsiBai - 2010. július 27., 10.48

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTEl NAgyon szupi lessz.

ZsiBai - 2010. július 27., 10.47

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTEl NAgyon szupi lessz ! A TABOR AUGUSZTUS 1-EJEN LESZZ VAGYIS VASARNAP! GYERTEK NAGYON JO LESSZ!

Legendi Adrienn Edina - 2010. július 19., 9.11

Sziasztok!
Budapestről jön valaki a kalotaszentkirályi táborba (AUG 1-8.), akinek van 2 férőhely a kocsijában és szívesen fuvarozna 2 lányt?
Adri
legendi.adrienn@freemail.hu

Fülöp Anna - 2010. július 6., 17.40

Sziasztok!

A válaszuti tánctáborba szeretnék valahogy eljutni, no meg visszajutni is. Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
Anna
littlefulop@gmail.hu

Kalapos Judit - 2010. július 6., 14.49

Két szabad helyet keresek augusztus (7 v.)8-án egy szászcsávási táborba tartó járműbe, ha tudsz ilyenről, kérlek, itt jelezd: kalaposjudit@gmail.com! Köszönet.

Terenyei Anna - 2010. július 5., 22.02

Táborba/Táborból utazni vágyók figyelem!(különösen a kalotaszentkirályi, gyimesi, kommandói, szászcsávási, válaszúti táborba/ból igyekvők)

aug. 1. - busz indul 18 férőhellyel a következő útvonalon:
Vajdaszentivány-->Marosvásárhely-->Torda-->Kolozsvár-->Bánffyhunyad-->Nagyvárad-->Berettyóújfalu-->Debrecen
aug. 8. - busz indul 18 férőhellyel ugyanezen az útvonalon:
Debrecenből Vajdaszentiványra
a buszra jelentkezni e-mailben: panka1988@gmail.com
utazás díja Debrecen-Vajdaszentivány oda-vissza: 10.000 Ft
más kezdő- és végállomással: megbeszélés szerint

Hornyák Dóra - 2010. június 30., 22.44

sziasztok.
jászberényben a csángó fesztival keretein belül tánctábor lesz július 31-augusztus 7-ig.
kihagyhatatlan:)
http://www.csangofesztival.hu/taborok.html

Szegvari Tamas - 2010. június 30., 13.04

Szervusztok!

Az orszag keleti felerol, elsosorban Debrecenbol szeretnek menni Magyarlapadra, vasarnap de-du. Betarsulnek valahova. Egy nagy hatizsakom van, vissza nem jovok, megyek tovabb Gyimesbe.

Tisztelettel,

Szegvari Tamas

Terenyei Anna - 2010. június 29., 23.17

Vajdaszentiványi tánctábor (aug. 1.-8.)
Vajdaszentiványra busszal Debrecenből - 6 szabad hely:
18 fős busz, oda-vissza díj: 10.000 Ft
jelentkezni: panka1988@gmail.com e-mail címen lehet

molnár kriszta - 2010. június 25., 13.42

sziasztok, Kalotaszentkirályra megy valaki táborba aug 1-8- ig? kocsisokhoz csatlakozék. molnarkriszta79@gmail.com

Janka - 2010. június 17., 17.57

Sziasztok!
Én a gyimesközéploki táborba mennék, és ha valaki megy kocsival, és el tudna vinni, nagyon örülnék!
Köszi! Janka

Jámbor Rozália - 2010. június 10., 11.41

Sziasztok!
Megy valaki busszal vagy autóval a csíkborzsovai Csűrdöngölő táborba?
Mi ketten vagyunk, és szívesen csatlakoznánk.

ZsiBai - 2010. június 7., 12.19

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTEl NAgyon szupi lessz ! Ilyen tanchaz egesz Romaniaban nincs sot egesz Erdelyben !! Koreografus (Antal Roland, Antal Dora, Puskas Laszlo )Nagyon JO lessz Enis Ott leszek Megeri!!!

Molnár Levente - 2010. május 27., 12.20

Valaki Debrecen környékéről nem-é akar idén Kalotaszentkirályra jönni?
Aug.1-től 8-ig lesz, én személy szerint hegedűvel megyek, úgyhogy főleg olyat keresnék, aki kontrázni akar.
címem: molnar_levente@freemail.hu

ZsiBai - 2010. május 14., 18.47

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTEl NAgyon szupi lessz !

Borgya Nándor - 2010. május 11., 11.51

köszönöm az információt. mostmár remélem, fogadnak a táborba :)

Györe Ágnes - 2010. május 10., 10.40

Szia!

A csávási tábor nagyon hangulatos és családias, max. 100 embert tudnak fogadni a családoknál való elszállásolás miatt. De szerintem pont ettől jó. Nincs tömegnyomor az oktatáson, megismered a helyieket, stb. Az oktatás jó, és végig a csávási zenekar zenél a próbákon is... Az esti bálok is nagyon hangulatosak, a helyiek is sokan ott vannak, néhányan táncolnak is, és minden este vannak adatközlők hívva valamelyik környékbeli faluból.A bál vége után a buli a kocsmában folytatódik.
Egy pihenőnap van, szerda, amikor kimegyünk a hegyre és ott megy a buli meg foci meg minden, este tábortűz van. Utolsó este pedig gála.
Ajánlom a tábort és ezt a falut úgy általában, gyönyörű, hangulatos és nagyon vendégszeretőek az emberek, gyakorlott vendéglátók. És nagyon finom a bor meg a pálinka :)

Üdv
Ági

Borgya Nándor - 2010. május 10., 10.28

Sziasztok

Az idén a Szászcsávási táborba szeretnék elmenni, de szinte semmi felvételt nem találtam róla a neten. Tudna nekem mesélni valaki, hogy mire is számithatok? Köszönöm

Szűcs Andi - 2010. április 30., 20.56

Sziasztok!
2010.augusztus 3-7. között, Várhosszúréten (Felvidék) kerül megrendezésre
a VI. Szőttes Tábor.
Tanított anyagok:
gyimesi táncok - Sára Ferenc
madocsai táncok -Németh Ildikó és Szabó Szilárd
ipolymenti táncok - Konkoly Annamária és Konkoly László

Egyebek:
# kezdő és haladó csoport,
# három napon át lesznek vendégek a gyimesközéploki zenészek és táncosok,
# koncertet ad a Galga Dudazenekar,
# goral táncosokkal és zenészekkel mulatság,
# vendég: Agócs Gergely
# tábori színház Boka Gáborral, vetélkedő értékes díjakért,
# napközi a táncoló szülők gyerekeinek.

www.szottes.sk

ZsiBai - 2010. április 30., 16.15

AZ idopont meg nincs meghatarozva egesz pontosan az epitkezes miatt de amit mogtudom hirdetni fogom itt a folkradion! Udvozletem!

Kathi Annamária - 2010. április 29., 23.04

Kedves ZsiBai!

Azt kihagytad, hogy mikor lesz ez a tábor? Vagy még nincs időpont?

ZsiBai - 2010. április 29., 18.23

Sziasztok ha valaki erdekel lessz Szilagysagi tanctabor ahol megismerkedhettek szilagysagi tancokkal ,verbunkal es zsibaival (legenyes)tovabba kezmuveseg :gyongyozes,nemezeles,vesszofonas stb.Egyebb jo szorakozasok :hintoval falu latogatas,kenyersutes es mas finom dolgok keszitese (ti keszithetitek,es meg ehetitek),ijaszat,sarkanyrepulozes Kraszna felett,enek tanulas,csujogatok,jatekok peldaul :meta,minden este tanchaz egesz 12-oraig,filmvetites (estimese,film)12-oratol 13,14-oraig,Satorozas (azt ti hozzatok ":)"),furdes medence es meg sok sok jo dolog. Helyszin:Romania:Szilagymegye:Kraszna:a legelon ahol egy gyonyoru szeg tabor van epitve fabol jo kondiciokkal (illemhely,melegvizes zuhanyozok,tanc csur,kezmuves csur,konyha stb) SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT HA VALAKIT ERDEKEL TOBB INFOT TUDOK ADNI AZ Email CIMEMEN: az0re@yahoo.com UDVOZLETTel!

Czigány Tamás - 2010. április 28., 17.42

http://www.lazidombi.hu/programjaink/dudaiskola/dudaiskol-2010

Létezik-e magyar hangszer?
Ha igen, akkor az a DUDA és a HOSSZIFURUGLA!

Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki a Dél-Dunántúl zenei és táncos öröksége iránt érdeklődik, a szennai,"DUDAISKOLA, Somogyi Népzenei- és Néptánctábort". A magyar népzene- és tánckincs egyik legarchaikusabb dialektusával a legavatottabb előadók tolmácsolásában ismerkedhet az ide látogató.
mottóként: A magyar ember számára a furulya nem csak arra jó, hogy alágyújtson vele a dudának, citerának s tekerőnek!
üdvözlettel
Czigány Tamás