Folkrádió

Fórum

Gondoltam, beszélgethetnénk arról, hogy ki hol volt már eddig tánctáborban, milyen volt, mi tetszett benne, mi nem tetszett, idén ki merre megy.

Bányai Zsófia

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Kemecsei Gábor - 2010. január 19., 14.44

Idézet az "erdelyitanchaz30" litáról:
téma: Kalotaszentkirály 20 év

"Tisztelt listatagok!

A Kalotaszentkirá lyi Népzene- és Néptánctábor idén ( 2010. ) augusztusban ünnepeli létrejöttének, megszületésének 20.évfordulóját. A szervezők, rendezők szándéka egy-ez alkalomból összeállított- film elkészítése. A már meglévő filmezett anyagot szeretnénk tovább bővíteni, ez okból fordulunk Mindenkihez , kérve Benneteket arra, hogy amennyiben bárkinek tulajdonában van a táborban készült mozgókép, film ill. videó anyag legyen szíves annak másolatát eljuttatni bármilyen hordozón hozzánk. Fontos ! Az elkészült film nem kerül kereskedelmi forgalomba, nem lesz értékesítve.
A cím : Bardocz Sándor, TVR Cluj, str.Donát nr.160, c.p.400293, Cluj, jud.Cluj, Romania.

Köszönettel Bardocz Sándor"

Szecsi Judit - 2008. május 23., 21.45

Andi, igen, először, 3 napos lesz, és nagyon jónak ígérkezik. 1 éve tanulok táncolni Balogh Katesztől, aki tanítani fog, és nagyon szeretek Tőle tanulni, no meg az ecsedi cigánytánc is nagyon állati! remélem addigra minden vizsgám meg lesz, és én is el tudok menni... :)

Szűcs Andi - 2008. május 22., 21.01

a nagyecsedi tábor idén van először? milyen lehet?

soos andras - 2008. május 19., 19.32

www.szekvarosert.com. a programok közt megtalálható a széki tábor összes részlete.

Érdi Borbála - 2008. május 19., 10.04

Szőttes-tábor 2008:

http://www.szottes.sk/index.ph...&Lev=&Ind=1&P=index,hu,&Ind=23

stefka - 2008. május 18., 23.55

valaki tud vm-t mondani a válaszúti táborról???

Szecsi Judit - 2008. május 18., 15.44

én a Nagyecsedi Cigánytánc Táborba és Fesztiválra invitálok mindenkit,június 26-28 között. részletek a "nyári tánctáborok" menü alatt
jó lesz! ;)

Jansik Péter - 2008. május 16., 18.11

Sziasztok!
Várunk mindenkit az immár 12. alkalommal megrendezésre kerülő moldvai tánctáborunkba a tiszadobi Andrássy-kastélyba június 30-tól!
Info: http://gyepuk.hu/index.php/gyepuk/taboraink
Gyimesekbe s Moldvába:
http://gyepuk.hu/index.php/gyepuk/taboraink/kuelsorekecsini_faluhet

Volner Melinda - 2008. május 13., 23.25

Érdeklődők, figyelem!
Az Aranyász Csallóközi Néptánctábor időpontja megváltozott, mégpedig a következőre:
2008. június 17. - 22. (keddtől vasárnapig), Pozsonyeperjes (Jahodná)- Szlovákia.
Bővebb információk: www.dunaag.sk

Szűcs Andi - 2008. május 13., 14.05

Szia!
Szerintem a páratlanság miatt ne aggódj, lányok szoktak lenni táborokban bőven.:)

Farkas György - 2008. május 13., 13.47

Sziasztok! Olyan tábort keresek a júl 19- aug 24. közti időtartamban, ahová le lehet jutni busszal Budapestről, és sok ember van, lehetőleg minél több fiatal , mert nincs táncpartnerem. Ha tudtok ilyeneket, akkor ne kíméljetek! :-) Infokat lehet magánba is, sőt ha voltatok tavaly és nagyon tetszett akkor kérdeznék pár dolgot e-mailben v. msn-en. Eddig a magyarlapádi és a gyimesi tánctábort nézegettem, mit tudtok mondani róluk?

soos andras - 2008. május 12., 14.58

http://www.szekvarosert.com/?programok:ix._szeki_napok_2008.

Jocha István - 2008. május 10., 19.10

Győr mellett, Győrújbaráton várom azokat, akik szeretnének sárközi táncokat tanulni és mellette túrázni, kézműveskedni, lovagolni, játszani, métázni, egy gyönyörű fekvésű táborban, az erdő közepén! A részvételi díj: 18.000.- Ft, az utazás nincs benne!
Bővebb infót a pittaba@gmail.com e-mail címen kérhettek!
Mindenkinek jó szórakozást a nyárra!

Jocha István

Salamon Beata - 2008. február 24., 1.24

XVII. MÉTA tábor - Karád
2008. Július 5-13

Ez még csak előzetes, aki volt már, annak így is sokat mond, aki szeretne jönni, később a www.metafolk.hu -n keresgéljen.

Kemecsei Gábor - 2008. február 7., 0.41

Itt van egy tabor osszesito:
http://www.folknaptar.hu/nyari_tabor_uj.php
Lehet irni ujakat ide:
info@folkradio.hu

Kemecsei Gábor - 2008. február 7., 0.32

Akit erdekel:
Felvittem az Orokseges taborokat a Folknaptarba.
Ezek foleg gyerektabrok.

Kemecsei Gábor - 2008. február 6., 15.49

Hirdessen negyedévente megjelenő programfüzetünkben! Részletekről érdeklődjön munkatársunktól:

1011 Budapest, Corvin tér 8. Hagyományok Háza
Kapcsolattartó neve: Ragula Dalma
E-mail: ragula.dalma@hagyomanyokhaza.hu
Telefon: +3612256051
www.hagyomanyokhaza.hu

Érdi Borbála - 2008. február 6., 9.51

A Szőttes-táborról se feledkezzen meg senki!! :)

Volner Melinda - 2008. február 2., 0.51

Én erdélyi helyett egy felvidéki tábort ajánlok a figyelmetekbe:
Aranyász Csallóközi Néptánctábor - 2008. július 20. - 26., Pozsonyeperjes
Gyertek, ismerjétek meg a Csallóközt, a Kis-Duna kincseit, és a jó kis csallóközi táncokat, hagyományokat!

Koczka Andrea - 2008. február 1., 21.21

XII. Nemzetközi Gyimesi Tánctábor, 2008. július 27. - augusztus 3.

Dóri - 2008. február 1., 19.54

tud valaki egri kötöttségű tánctábort?

soos andras - 2008. január 19., 12.56

www.szekvarosert.com

Miklos Melinda - 2008. január 18., 14.38

Ha tudtok mar mostantol erdelyi tanctaborok idopontjarol akkor kerlek irjatok.
Elore is koszonom.

Miklos Melinda - 2007. november 17., 18.20

Sziasztok!Ha valakinek vannak kepei a 13.SZEKELYFOLDI TABORROL(SOVIDEKI)azzal szivesen felvennem a kapcsolatot.:)

Szabo Laura - 2007. november 16., 20.26

Sziasztok! Én a Tükrös táborral kapcsolatos infokat szeretném begyűjteni. Érdekelne, hogy milyen korosztály szokott ott lenni, milyen hangulatú? Egyáltalán, ha bárkinek bármilyen élménye van a táborral kapcsolatban, légyszi írjatok! Fontoss lenne! Előre is köszi! Sziasztok

Lilus - 2007. augusztus 21., 11.37

A lapádi táborban népzenét tanító Szőcs Levente elérhetőségét keresem, ha valaki tud segítsen!!!

Szecsi Judit - 2007. augusztus 21., 8.43

a képeket nézegetve tényleg nagyszerü lehetett a szőttes tábor. sajnos idén sem tudtam eljutni oda - bár jobban tettem volna, ha oda megyek, és nem azt teszem, amit tettem, de ez más kérdés.
a szentiványi tábort én továbbra is Borihoz hasonló elfogultsággal hirdetem. és nem a jólszervezettsége, vagy a sürü programja miatt. hanem a tánc, a zene, az emberek, a táj....hmmmmmmm :)

Érdi Borbála - 2007. augusztus 16., 15.10

Na jó, lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok. :)
A nevemet tényleg elírták, de majd teszünk róla. Köszönjük a figyelmeztetést.

Káplár Tamás - 2007. augusztus 16., 13.38

Bori!

Szerintem határozottan elfogult vagy! :-)

A tábor egyébként nagyon jó volt, azóta is a képeket, videókat nézem, és nehéz a munkába visszaszokni. A magyarbődi egy fantasztikus mulatós tánc és zene.

Hamarosan a Folkrádió Galériájában is lesznek képek a táborról.

Tamás

Ui.: A 44-es képen a neved rosszul van kiírva.

Érdi Borbála - 2007. augusztus 16., 10.20

A III. Szőttes-tábor képei:
http://www.szottes.sk/index.ph...48&MId=&Lev=&Ind=5&P=index,hu,

Orsika - 2007. augusztus 15., 11.38

Sziasztok, ha valakinek van kep, vagy videoja a mezosegi tanctaborbol, azzal felvenem a kapcsolatot:)

Érdi Borbála - 2007. augusztus 14., 14.46

A világon a legjobb tábor a Szőttes-tábor! Minden elfogultság nélkül! :)
Lehet szavazni.
B.

Deli Piroska - 2007. május 22., 15.20

Sándori Boglárkának, és mindenkinek akit érint:

Igen, lesz balkán tábor Földváron, Július 6-15-ig. (két hétvége)
A programok még alakulnak, de nagyjából követjük az eddigi forgatókönyvet.

tánctanítás,
daltanítás,
kézművesség,
Balatonban fürdőzés
befizethető kaja
esténként táncház

Minden hétfőn az Almássy téren zenélünk 8-tól, ott többet is megtudhatsz Bonczó Emesétől és Tarnai Katalintól,
Örülünk érdeklődésednek, reméljük jössz/jöttök táborba, táncházba

T­Rakija zenekar

Farkas Máté - 2007. május 22., 13.59

Sziasztok! Széki tábort keresek! Van olyan aki megy??? Aki tud róla az szóljon légyszives!!! És szeretnék tőle valamit kérdeznmi! :)

Linda - 2007. május 21., 13.44

Volt valaki már valaki a Balatonszepezdi táborban?
Elvileg elég családias és Kalotaszegit tanítanak,
napi 7 ! órában. Tökjó lenne, ha mondanátok valamit.

Keszég Ákos - 2007. május 18., 17.40

"CSÁNGÁLÓ" népzenei és néptánc tábor Horgoson!
2007.július 22-től 29-ig népzenei(hegedű-Vas Endre "Pasi",brácsa és nagybőgő-Juhász Gyula)és néptánc tábor a Horgos melletti Kucora tanyán,ahol Szászcsávás dallam és tánckultúráját sajátíthatják el az érdeklődők.A táncot Babus Tamás(Budapest táncegyüttes) oktatja.
A tánc- és zenetanulás mellett a gyöngyfűzés(Keiper Tímea),nemezelés(Šturc Katarina),batikolás(Martonosi Katalin),hímzés valamint a kovácsolás fortélyaival ismerkedhetnek meg a táborlakók,emellett drámapedagógiai foglalkozásokon(Püspöki Péter) vehetnek részt.Esténként táncház.
A tábor részvételi díja 35 EUR dinár ellenértéke.
Jelentkezési határidő:2007.július 15.
Érdeklődni a +381 63/569-302

Sándori Boglárka - 2007. április 16., 21.04

Idén lesz Balkán tábor Balatonföldváron? Ha valaki tudja és szólna azt nagyon megköszönném :)

Szabó Máté Lajos - 2007. április 7., 23.47

Sziasztok!
Volt valaki a kalotaszentkirályi táborban? Milyen korosztály a jellemző? Írjon valaki, aki volt már! Köszi! :)

Bereczky Réka - 2007. április 7., 17.10

Ja igen! Majd el felejtettem! Cserébe mesélnél nekem Komanndóról?
Köszönöm! Réka

Bereczky Réka - 2007. április 7., 17.09

Szia kedves Nagy Zsuzsa!
Volt szerencsém az utóbbi két évben a gyimesi táborba eljutni...
nagyon élveztem, a táj gyönyörű, a zene nagyon jó,
a tánctanárok is igen jól tanítanak! Aki zenélni megy, vagy gyerekekkel, azoknak szívesen ajánlom ezt a tábort! Aki táncolni akar az vigyen magának táncospárt, mert tavaly nemigen akadt! Üdv. Réka

Nagy Zsuzsa - 2007. április 3., 15.34

Sziasztok!
Ha kell szavazni, szerintem a Kommandói tánctábor eszméletlenül jó!!! A gyimesi táborról érdeklődnék, hogy milyen. Oda szeretnék elmenni ha összejönne az idén.
Üdv, Zsú

Bereczky Réka - 2007. április 3., 10.58

Sziasztok!

Szerintem minden tánctábor jó tud lenni, még akkor is, ha esetleg a szervezés nem egészen tökéletes! Érdemes barátokkal menni, s akkor aztán a jég hátán is el lehet bulizni! Ha egyedül megy az ember, az se baj, úgyis rengeteg telefonszámmal, címmel megrakodva jön haza, amit az új ismerősöktől kapott!

Kedves Simon Gergő!
Szerintem várd meg, míg a folkrádión kiírják a táborokat, címestűl, dátumostúl, akkor aztán válogathatsz, hova is akarsz menni!
Üdv. Bereczky Réka

Hetényi Milán - 2007. április 3., 10.55

Sziasztok!

Ha valaki ráér júli 16 és 22 között, Városlődön lesz a Hagyományok Házának tábora.
Érdekesség, hogy a Téka zenekar fog tanítani vonósokat - jómagam az énekeseket - és nagysajói okítás lesz, meg magyarbecei.
Egyébként a www.hagyomanyokhaza.hu weboldalon mindez részleteiben is elolvasható. Sőt! Ha valaki úgy dönt eljön velünk bulizni és tanulni egy hétre a Bakonyba, ezen a honlapon a jelentkezési lapot is letöltheti.
Tehát énekeseket, zenészeket, táncosokat és kézműveseket szeretettel várunk izgalmas programokkal.
Baráti üdvözlettel: Hetényi Milán

Répási Tímea - 2007. április 2., 19.11

Sziasztok!! Egy kicsit korábban már említettem a csángó fesztivált, most már a program megtekinthető a fesztivál honlapján : www.csangofesztival.hu
:)

Simon Gergő - 2007. február 18., 12.12

Kedves Fórumozók!
Idén nyáron tervezem, hogy Erdélybe utazom egy tánctábor ürügyén. Megköszönném, ha tudnátok nekem ajánlani néhány tábort, lehetőleg elérhetőséggel együtt.
Előre is köszönöm: Simon Gergő

Török Péter - 2007. január 31., 15.29

Sziasztok!

Már most lehet tudni a IV. Pásztortábor időpontját, valamint programjait.
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, mert az előző három táborban nagyon jó bulik voltak. Ha lesz egy kis időm rakok fel képeket a tavalyiról.

www.pasztortabor.uw.hu

Idén is várunk mindenkit!

Répási Tímea - 2007. január 31., 13.49

Sziasztok!! én mindenki figyelmébe ajánlom a minden évben (nyáron természetesen) megrendezésre kerülő Nemzetközi Táncházat és Zenésztábort Jászberényben. Ekkor kerül megrendezésre a Csángó fesztivál, úgyhohy szerintem megéri eljönni.... Én minden évben ott vagyok a táborban (bár van hogy csak az esti táncházakba mentem el, de azok nagyon jók voltak) és fel is léptem a fesztiválon... akit érdekel az itt utánna olvashat : www.csangofesztival.hu (bár sajna még mindig a két évvel ezelőtti képek vannak rajta, kicsit lassan van frissítve) vagy a www.jne.hu (ez a Jászság Népi Együttes oldala), vagy esetleg ha van kérdésetek amire akár én is válaszolhatok szóljatok, mert szerintem érdemes tényleg eljönni :)
Üdv: Timi

Sümeghi Mátyás - 2006. november 15., 22.26

Ajánlom még figyelmetekbe a Szilágycsehben minden évben megrendezésre kerülő tánctábort! Én egyen ott voltam, az jó volt! :) Természetesen az anyag főleg szilágysági és egy kis kalotaszegi szokott lenni! :)
Ha majd lesz infóm a jövő nyárról, kajabálok! :)

Szecsi Judit - 2006. november 15., 14.08

Bori! kedves vagy köszi :)
erdei.levendula@gmail.com - ide írj kérlek ;)

Kék Cinke - 2006. november 15., 12.00

Szia Petra!

Július 3. hetében szokott lenni Simonpusztán. Itt olvashatsz az idei táborról:

http://www.hangveto.hu/hir_archiv.php?hid=61