Folkrádió

Fórum

Szeretnék az internetről népzenét letölteni (lehetőleg ingyen), csak nem tudok elindulni. Köszi a segítséget!

Farkas Éva

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Ricsie - május 3., 11.01

Sziasztok,

Keresek foleg nepzenei magnokazettakat, de eseleg nepzenei bakelit LP vagy regi kiadasu CDk is erdekelnek.

Koszi es Minden Jot!
Ricsi
ricsibelan@gmail.com

- május 3., 11.00

Sziasztok,

Keresek foleg nepzenei magnokazettakat, de eseleg nepzenei bakelit LP vagy regi kiadasu CDk is erdekelnek.

Koszi es Minden Jot!
Ricsi
ricsibelan@gmail.com

Pappné Pataki Andrea - április 22., 20.46

Sziasztok kedves népzene szerető Barátaim! 2009 óta működik a citerazenekarom, amely a nulláról egészen jó szintre eljutott. Sajnos a repertoárunk még nem eléggé megfelelő. A kérésem az lenne, hogy valaki tudna-e ajánlani nekem hogy viszonylag könnyen megtanulható, népdalcsokrokat, dalokat. A válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
Tiszteletteljes Üdvözlettel:
Pappné Pataki Andrea

Bélabácsi - október 28., 11.09

Kedves Mindenki!
Segítséget kérnék, rendelés céljából keresem az "A Bt." lemezkiadó elérhetőségét, egyben keresem három kedves lemezem hanganyagát, ami megvolt eredeti CD-n, én marha kölcsönadtam, és nem kaptam vissza.

A lemezek:
Kalotaszegi mulató énekek
előadó: Ökrös együttes
kiadó:A bt.
kiadás éve:1996

Kalotaszegi népzene. „Neti” Sanyi és „Kicsi” Aladár
előadók: Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár
kiadás éve:1999

Az örök Kalotaszeg. Varga Ferenc „Csipás” emlékének
előadók: Gombai Tamás, Vizeli Balázs, Pál István "Szalonna", Varga István "Kiscsipás" szerkesztő:Kelemen László
kiadás éve:2005
gyártási szám:ABT 010

Nagy Róbert - augusztus 23., 22.44

Szia Éva!
A YouTube ról rengeteg jó zenét le tudsz tölteni az ingyenes ,,a Tube Catcher­­ programocskával, vagy innen a Folkrádióról az Audacity - szintén ingyenes programmal (de ezt utána kicsit kozmetikázni kell, de az sem nehéz) - Szívesen segítek.
Üdv.
Róbert

dallos - július 10., 11.04

Sziasztok, ezt a kazettát (illetve a hanganyagát) keresem égen-földön, a szatmári rész kellene. Sajnos nem kapható már. http://www.hagyomanyokhaza.hu/picture/10065/normal/30/00030098.jpeg

Sandor Fistrovici - 2015. június 8., 2.48

MAGYAR IMRE

Németh Odette - 2015. április 28., 18.34

Sziasztok!

Elég sürgősen szükségem volna két kalocsai dal hanganyagára. Az egyik a Kalocsai szőlőhögyön, a másik pedig az Édösanyám, ki a kislány... Kérem, aki tud segíteni, ne hallgassa el előlem. Hálás köszönetem előre is. :-)

Németh Odette - 2015. április 28., 17.58

Sziasztok!

Elég sürgősen szükségem volna két kalocsai dal hanganyagára. Az egyik a Kalocsai szőlőhögyön, a másik pedig az Édösanyám, ki a kislány... Kérem, aki tud segíteni, ne hallgassa el előlem. Hálás köszönetem előre is. :-)

Nati - 2015. március 13., 12.07

http://db.zti.hu/kallos/mp3/16708a.mp3

Lelt. szám: 16708a
Szövegkezdet: Az én babám fürjmadár
Műfaj: Körtánc: Magyar
Előadásmód: Ének
Helység: Magyarszovát
Vármegye/ország: Kolozs
Előadó(k) Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Mária
Születési év: 1924
Gyűjtő(k): Halmos Béla;Kallós Zoltán;Németh István
A gyűjtés éve: 1989

http://db.zti.hu/kallos/mp3/M5258_18.mp3

Lelt. szám: M5258_18
Szövegkezdet: Az én rózsám fürjmadár
Műfaj: Körtánc: Magyar
Előadásmód: Ének
Helység: Magyarszovát
Vármegye/ország: Kolozs
Előadó(k) Székely Andrásné "Libuc" Sós Erzsébet
Születési év: 1933
Gyűjtő(k): Kallós Zoltán; Németh István
A gyűjtés éve: 1987

Eszter - 2015. március 12., 22.24

Sziasztok. Valaki eltudna nekem kuldeni e-mailbe Az en babam furjmadar cimu nepdalt. Mar mindenhol kerestem de nem talaltam meg :(
Az e-mail cimem: esztera27@yahoo.com

Elore is koszonom szepen a segitseget :)

Dobrocsi István - 2014. február 9., 22.17

Üdv!

Szeretnék valami módon hozzájutni a Hegedős együttes két albumához, valamint a Fonó zenekar Vadbarokk és Túlparton című albumaihoz.

Köszönöm szépen a segítséget!

katona aniko - 2014. január 20., 16.45

Szeretnèm a segitségeteket kérni ecsedi cigány ès dèl- alföldi zenék terén! Hol tudnák letölteni vagy esetleg küldeni tudna valaki? Előlre is köszönöm szépen :)

Gery0205 - 2014. január 12., 10.02

Sziasztok keresnék zenét ,vagy csak éneket erröl a szövegről:

Csak azt mondják háború lesz el kell oda menni.
Elviszik a szeretőmet,nem hagyják szeretni.
Minket a sors széjjelválaszt....stb.

Nati - 2014. január 11., 16.51

Dallos, lehet, hogy ezt keresed?
http://hagyomanyokhaza.hu/webshop/item/170/

dallos - 2014. január 10., 19.35

Sziasztok,keresek egy réges-régi, tudtommal kazettán létező szatmári tánctanítós anyagot. Ha jól emlékszem,a Tükrös játszotta fel. Ebben sem vagyok biztos, de azt hiszem, a "Megöltek egy legényt" dallammal kezdődött, nagyon lassan. Ha valaki tudna segíteni, írjon a dallos@vipmail.hu címre! Köszönöm.

Légrády Tibor - 2014. január 6., 16.01

Sziasztok!
Keresem Lajtha László Széki gyűjtés c. könyvét!
Légrády Tibor 06-20-946-3725
Előre is köszönöm!

Kárpáthy Tibor - 2013. november 22., 8.36

Kedves Mindenki!
Többször hallottam már széki stílusban játszani a Dallas főcímzenéjét, és bár nagyon régóta próbálkozom, sehogy sem tudom megszerezni. Hol lehet próbálkozni a kereséssel/elérhető valahol?
Előre is köszönöm!

márkus réka - 2013. november 21., 21.53

Sziasztok ! :)
sürgősen keresek bodrogközi népzenét :) (zalkod, nyírtanya része)
olyan kéne ami jó felvétel nem recseg stb mert egy iskolai fellépésre kéne :) kb 5 percesnek kéne lennie amiben csak lassú friss van :)
e-mail címem: rekcu2@freemail.hu
Előre is köszi :)

márkus réka - 2013. november 21., 21.50

Sziasztok ! :)
sürgősen keresek bodrogközi népzenét :) (zalkod, nyírtanya része)
olyan kéne ami jó felvétel nem recseg stb mert egy iskolai fellépésre kéne :) kb 5 percesnek kéne lennie amiben csak lassú friss van :)
e-mail címem: rekcu2@freemail.hu
Előre is köszi :)

Gyetvai Anna - 2013. október 17., 17.12

Kedves Mindenki!
2 moldvai zenére lenne szükségem. Az egyik a hoina a szederinda dallamával a másik a kecskés az este jó szürkül bé dallamra. Mind a kettő lehet énekkel vagy ének nélkül is.
Az e-mail címem anna.gyetvai94@gmail.com
Előre is köszönöm a segítséget! :)

Katarina - 2013. október 10., 15.45

Szia! Kérem szépen kották vagy videó! Köszönöm Dalszöveg Katonának kell menni a legénynek, A gazdagnak, csak úgy, mint a szegénynek, De a gazdag kiváltja hat hónapos korába, A szegény meg három évig szolgálja.

Megüzenem a szeretőm anyjának, Más szeretőt keressen a lányának, Mert én innen, sejehaj, nemsokára elmegyek, A lányának szeretője nem leszek.

Mikor kezdtem kuferomba pakolni, Édesanyám akkor kezdett siratni, Édesanyám ne sirass, köszönöm a nevelést, Lehajolok, megcsókolom a kezét.

Tímár Rita - 2013. augusztus 25., 0.12

Sziasztok! Én csángó-magyar népdalokat keresek. Előre is köszönöm a segítséget. Főleg hanganyagra lenne szükségem, régen az öregek hogyan énekelték...

Melinda - 2013. augusztus 22., 18.13

TÜSKÉS IMRE, megvan neked a Heveder album, s lehet ha még keresgélek még más is. Szívesen átküldöm ha eddig nem kaptad meg. Nekem viszont szükségem lenne mezőszopori muzsikára és csújogatásokra, ha esetleg van olyasmid. Írj majd egy e-mail ( melisaci@yahoo.com ) és küldöm is az albumot.

Üdv. Melinda

Szalai István - 2013. július 28., 20.00

Sziasztok!
A széki Icsán bandáról keresek filmfelvételeket, segítséget, hogy hol lehetne hozzájutni.
Köszönöm!

Matyó Vőfély - 2013. július 3., 18.44

Sziasztok!
Keresem a Gólyatánc és zsidós népzenét. Tudna valaki segíteni?!
Sajnos az idő szorít nagyon ezért sürgős lenne.
Előre is köszönöm! Koncz László

fruzskko - 2012. december 24., 9.43

Sziasztok! Hol tudnám le tölteni az Örök Kalotaszeg albumot?
Nagyon fontos lenne, köszönöm!

Géringer Szilárd - 2012. december 11., 17.07

Köszönöm szépen a segítséget Jucus! :)

Jucus - 2012. november 22., 10.23

Na Szilárd, ma reggelre ugrott be, hogy az általános sulis ünnepekkor szoktuk énekelni/hallgatni.

Ezernyolcszáznegyvennyolcba­
El kell menni háborúba.
Ha úgy vagyon cédulázva
Hogy elveszek a csatába.

Azt is tudom, nem én kezdem
Azt is tudom, nem én végzem. /vagy: tudom, nem is én végezem
Most is halnak és születnek
Nem lesz vége az életnek.

Kelljetek fel Rákócziak,
Ti valátok igaz fiak.
Lássátok meg nagy romlását
Magyar hazánk pusztulását.

Szép meghalni a hazáért,
Virtust tenni a nemzetért ...

(A vége sajnos nem jut eszembe.)

Ezek a nóták mind a szabadságharc idején (előtt, alatt, után) keletkeztek. Keletkezési körülményeikről általában jó keveset lehet tudni; folklorizmusról vagy folklorizációról beszélhetünk, valószínű mindkettőről az erős kölcsönhatás miatt. Nagyon jellmező ránk, hogy mindig lázadunk - hol a törökök, hol a Habsburgok ellen, és visszasírjuk az előző korok, korszakok hírességeit, itt egy ­48-as baka fohászkodik, és kéri a Rákóczi ifjak erejét, nekem nagyon gyanús, hogy inkább irodalmi alkotásból lett "népszája".

Jucus - 2012. november 21., 12.11

Szia Szilárd, ez egy bújdosóének ... lenne, ha meg tudnám most mondani, "itt van a nyelvemen" - remélhetőleg estére beugrik.

Géringer Szilárd - 2012. november 21., 10.17

Az előbb lemaradt, hogy 08:57-nél van a zene! :)

Géringer Szilárd - 2012. november 10., 18.39

Sziasztok!

A Másfélmillió Lépés Magyarországon c. filmsorozat ezen: http://www.youtube.com/watch?v=mcVsPe5gzJg részében van egy népdal!
Nem ismeri véletlenül valaki, vagy nincs meg valakinek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kék Cinke - 2012. október 17., 9.51

A pingvintánc tanítása:
http://www.youtube.com/watch?v=4wRS2y4UB4c

Kék Cinke - 2012. október 17., 9.47

Annának :)
http://www.youtube.com/watch?v=3vnek0JcwKA

Gyetvai Anna - 2012. október 16., 20.40

Sziasztok! A moldvai pingvintánc zenéjére lenne szükségem mp3 formátumban. Az e-mail címem anna.gyetvai94@gmail.com Előre is köszönöm a segítséget :)

Dudinszky Balázs - 2011. augusztus 12., 16.49

Szia Kék Cinke! Köszönöm szépen a segítséget.

Kék Cinke - 2011. augusztus 10., 0.47

És tényleg nem csodálkozom, itt van egy somogyi gyűjtés:
http://db.zti.hu/nza/tamlap/BR_07478_01.jpg

Kék Cinke - 2011. augusztus 10., 0.42

Szia Balázs!

Ezt a felvételt fedémesi asszonyok éneklik:
http://www.folkradio.hu/album/felvetel_show.php?id=11420

Nem csodálkoznék, ha általánosan elterjedt dallam lenne.

Dudinszky Balázs - 2011. augusztus 9., 20.52

Sziasztok! Az Erdő erdő de magos a teteje című népdal tájegysége érdekelne engem, hogy honnan való.Előre is köszi

Fehér Anna - 2011. május 12., 14.53

Szia Gegő! Nem ismerem a dallamot, de a szövege alapján ez inkább műdal lehet. Lehet, hogy nagyobb sikerrel jársz, ha valamelyik "magyar nóta" oldalon próbálkozol.

Gegő - 2011. május 12., 12.51

Sziasztok!

Nagyon szeretném megtalálni az alábbi népdalt, elektronikus formában. Kérlek segtsetek, ha valaki tudja hol találhatom meg vagy valakinek megvan esetleg.

Odakinn a réten kinyilott egy rózsa
Arra járt egy kislány, piros , mint a rózsa.
Öröm a szívében, bánat a lelkében,
Meglátott egy rózsát az út közepében
Nézte, nézegette, aztán fel is vette
És az imakönyvbe titkon beletette.

Zubor Péter - 2011. május 6., 11.49

sziasztok!!!
legényes zenék érdekelnének és KELLENÉNEK fontos lenne!!! teljesen mindegy de ha lehet minél több vidékről!!! Elsősorban kalotaszegi legényes de jol jönne egy kis csávási pontozo is!! köszike nagyon szépen!!!

Gogolák Tamás - 2011. május 5., 13.55

Sziasztok!
Szükségem lenne a most szombaton tartandó esküvőmre egy jó minőségű székely himnusz felvételre, amin lehetőleg nincs ének. Sajnos egy megosztó portálon sem találtam. Lehet kamarazenei felvétel, vagy zongora, esetleg gitár.
Köszönöm segítségeteket!

Nati - 2011. május 3., 0.12

Réka! A ZTI honlapján Kallós Zoltán gyűjtései közt megtalálod:
http://db.zti.hu/kallos/mp3/KallosM004B01.mp3

B. Réka - 2011. május 2., 17.28

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. A ,,Gyulainé édesanyám" c dalt szeretném meghallgatni Kiss Jánosné Papp Erzsébet előadásában, nagyon örülnék, ha valaki el tudná küldeni.
Előre is köszönöm

Nándor - 2011. április 14., 16.23

Kalocsai mars zenét keresnék 2 darabot:
-kalocsai lányok isten veletk
már én többet nem beszélek veletek

-jaj de szép a homok mégyi kisleány
piros papucs van annak a lábán

kezdetű szövegekkel
nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni

Léber László - 2011. március 30., 20.55

ezek a lemezek engem is érdekelnének :)

tüskés imre - 2011. március 30., 16.54

Kedves mindenki!
Ezeket a lemezeket keresem. Ha meglenne valamelyik, szivesen cserélnék...

Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna - Bekecs alatt Nyárád tere...
Heveder - Eresszed, hogy menjen
Válogatás - Hallottátok hírit... Bihari népdalok 2.
Kanalas Éva - Csíksomlyó - Mária énekek
Fellegzik az ido... - Bihari népdalok 2009
Üsztürü - USA 2007. Transylvanian Village Music
CimbaliBand - Live @ Fonó
Pravo - Határok nélkül
Vándor Mihály, Vándor János, Zerkula János - Gyimes 1977-78. - Fekete Antal gyujtéseibol 9.
Bognár Szilvia - Kónya István - Rutafának sok szép ága
Mentés másként zenekar - Menyegzo / balladák és kolindák Bartóknak (2007) szerzoi kiadás
Öves együttes - Csángó muzsika Moldvából és Gyimesbol (2001)
Öves együttes - Mikor Csíkból kiindultam (2006)
Válogatás: Táncház - Népzene 2009
Tényi Edit - Muzsika szól csendesen
Ioan Grama Pe la noi, pe la Triteni (Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Cluj 2006)
Juhász zenekar Heje-huja vigalom (X-Produkció 2009)
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu" bandája - Vasile Soporan si Taraful din Soporu de Câmpie. 15 cântece originale (Centrul

Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Cluj 2006)
Sugalló Tánc-Zene-Kar - Moldvai csángó muzsika (Szerzoi kiadás 2007)
Taraful Caminului Cultural Mociu
Mokányos együttes - Mikor megyek hazafelé... Gyimesi és moldvai népzene (magánkiadás 2008)
Barangolás a Felső-Tisza-vidéken. Szatmári hangszeres népzene
Barozda együttes - Archív hangfelvételek 1977-1980
Düvő: Ha...
Düvő + Balogh Kálmán: Határtalan Muzsika
Új élő népzene 13.
Új élő népzene 14.

Kereloszentpáli banda - Közép-Maros vidéki népzene (Virtuális album. Az 1989. október 19-én készült kereloszentpáli gyujtésébol

Pávai István készített válogatást a Folkrádió számára.)
Maneszes Márton bandája - Magyarszováti népzene (Virtuális album. Az 1982. március 20-án készült magyarszováti gyujtésébol

Pávai István készített válogatást a Folkrádió számára.)
Nagy Elekné Domokos Zsófia - Magyarszováti népdalok (Virtuális album. Az 1995. február 20-án készült gyujtésébol Pávai István

készített válogatást a Folkrádió számára. A felvételeken az 1936-os születésu Nagy Elekné Domokos Zsófia, magyarszováti asszony

énekel.)

Zubor Péter - 2011. március 24., 11.08

Sziasztok
Magyarszentbenedeki zenét keresek szegényeshez és pontozohoz!!! Ha esetleg tud vki segíteni az alábbi E-mal címre jöhetnek a zenék :)
Köszönöm szépen!!!
zubipeti20@citromail.hu

Kocsis-B Eszter - 2011. március 19., 20.33

Sziasztok!
Valakinek nincs meg a "Gyötör engem a szerelem" cimű népdal mp3ba? nekem nem sikerült megtalálnom a neten sehol :(..
Erre az e-mail cimre lehet küldeni: eszterisz@yahoo.com
Előre is köszönöm és további szép estét mindenkinek!!!