Folkrádió

Fórum

Szeretnék az internetről népzenét letölteni (lehetőleg ingyen), csak nem tudok elindulni. Köszi a segítséget!

Farkas Éva

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

tüskés imre - 2011. március 30., 16.54

Kedves mindenki!
Ezeket a lemezeket keresem. Ha meglenne valamelyik, szivesen cserélnék...

Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna - Bekecs alatt Nyárád tere...
Heveder - Eresszed, hogy menjen
Válogatás - Hallottátok hírit... Bihari népdalok 2.
Kanalas Éva - Csíksomlyó - Mária énekek
Fellegzik az ido... - Bihari népdalok 2009
Üsztürü - USA 2007. Transylvanian Village Music
CimbaliBand - Live @ Fonó
Pravo - Határok nélkül
Vándor Mihály, Vándor János, Zerkula János - Gyimes 1977-78. - Fekete Antal gyujtéseibol 9.
Bognár Szilvia - Kónya István - Rutafának sok szép ága
Mentés másként zenekar - Menyegzo / balladák és kolindák Bartóknak (2007) szerzoi kiadás
Öves együttes - Csángó muzsika Moldvából és Gyimesbol (2001)
Öves együttes - Mikor Csíkból kiindultam (2006)
Válogatás: Táncház - Népzene 2009
Tényi Edit - Muzsika szól csendesen
Ioan Grama Pe la noi, pe la Triteni (Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Cluj 2006)
Juhász zenekar Heje-huja vigalom (X-Produkció 2009)
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu" bandája - Vasile Soporan si Taraful din Soporu de Câmpie. 15 cântece originale (Centrul

Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Cluj 2006)
Sugalló Tánc-Zene-Kar - Moldvai csángó muzsika (Szerzoi kiadás 2007)
Taraful Caminului Cultural Mociu
Mokányos együttes - Mikor megyek hazafelé... Gyimesi és moldvai népzene (magánkiadás 2008)
Barangolás a Felső-Tisza-vidéken. Szatmári hangszeres népzene
Barozda együttes - Archív hangfelvételek 1977-1980
Düvő: Ha...
Düvő + Balogh Kálmán: Határtalan Muzsika
Új élő népzene 13.
Új élő népzene 14.

Kereloszentpáli banda - Közép-Maros vidéki népzene (Virtuális album. Az 1989. október 19-én készült kereloszentpáli gyujtésébol

Pávai István készített válogatást a Folkrádió számára.)
Maneszes Márton bandája - Magyarszováti népzene (Virtuális album. Az 1982. március 20-án készült magyarszováti gyujtésébol

Pávai István készített válogatást a Folkrádió számára.)
Nagy Elekné Domokos Zsófia - Magyarszováti népdalok (Virtuális album. Az 1995. február 20-án készült gyujtésébol Pávai István

készített válogatást a Folkrádió számára. A felvételeken az 1936-os születésu Nagy Elekné Domokos Zsófia, magyarszováti asszony

énekel.)

Zubor Péter - 2011. március 24., 11.08

Sziasztok
Magyarszentbenedeki zenét keresek szegényeshez és pontozohoz!!! Ha esetleg tud vki segíteni az alábbi E-mal címre jöhetnek a zenék :)
Köszönöm szépen!!!
zubipeti20@citromail.hu

Kocsis-B Eszter - 2011. március 19., 20.33

Sziasztok!
Valakinek nincs meg a "Gyötör engem a szerelem" cimű népdal mp3ba? nekem nem sikerült megtalálnom a neten sehol :(..
Erre az e-mail cimre lehet küldeni: eszterisz@yahoo.com
Előre is köszönöm és további szép estét mindenkinek!!!

Janka - 2011. február 28., 8.42

Kedves ZsiBai és Szalai István!

Írjatok ide:
kishmuchcome@gmail.com

ZsiBai - 2011. február 25., 9.49

Sziasztok!
Szeki suru es ritka valamint verbunk zenet keresek kerlek titeket hogy segitsetek elore is koszonom !!!

Szalai István - 2011. február 23., 9.10

Sziasztok! Virágvölgyi Márta: Kalotaszegi népzene I-II. című kötetének hangzómellékletét keresem. (Hangszeres népzenei példatár 12-13.) Lehetőleg digitális formátumban, de a kazetták digitalizálását is meg tudom oldani.

Gyetvai Anna - 2011. február 6., 20.49

Viktóri a bármilyen ez nagyon tág fogalom.Ha egy kicsit pontosítanál szívesen küldenék Neked párat :)
Szép estét mindenkinek!

Kék Cinke - 2011. február 6., 18.12

Ákos! A youtube-on levőket már láttad?
http://ckuik.com/Taraf_de_Soporul_de_Cimpie

Nagy Ákos - 2011. február 6., 17.34

Sziasztok!

Mezőszopori muzsikát keresek. Tudom, hogy 1984-ben kiadták a Taraful Soporul de Cîmpie [Mezőszopori banda] albumot, de sehol sem találom. Nagyon megköszönném, ha valaki átküldené. Esetleg gyűjtést is szívesen fogadok, ha valakinek van ilyen. Címem nako3.2@gmail.com
Köszi!

szűcs viktória - 2010. december 20., 1.15

Sziasztok! aki tud bármilyen népzenét népdalt csujogatást küldeni legyen olyan kedves küldjön nekem :) köszi puszi:)(msn: desdemonaaa@hotmail.hu)

Horváthné Nagy Viktória - 2010. november 24., 20.50

Sziasztok! Értelmileg akadályozott és pszichiátriai beteg felnőtteknek tanítok néptáncot. Szükségem lenne jó minőségű széki lakodalmas zenei anyagra. Ha valaki tudna ilyet küldeni, nagyon sokat segítene. Előre is köszönöm. Címem: vikistvan@gmail.com

Szabó Annamária - 2010. november 18., 16.31

Szeretném megkérdezni, hogy nem tudna-e nekem valaki moldvai zenét küldeni. Jó lenne, ha vegyesen minden lenne benne, ami egy moldvai táncházban szokott lenni :)aki tud írjon ide és megadom neki az msn-címem, hogy el tudja küldeni! Sürgős lenne! Előre is nagyon szépen köszönöm ! :)

Vattai Gyula - 2010. október 31., 18.11

Keresem Mandel Róbert Kelet-közép Európai tekerőmuzsika c. lemezéről a B/1 Bolgár népzene c számot.
Azt hiszem Sebestyén Márta énekel benne.

Miklos Melinda - 2010. október 18., 15.31

Sziasztok!Kukullo menti zenere lenne szuksegem,legfokeppen csardas dallamokra.Ha valaki tudna segiteni irjon az elymely15@yahoo.com e-mailre.Elore is koszonom!

Romsics Edit - 2010. szeptember 26., 15.21

Sziasztok! Sárközi zenére lenne szükségem táncoktatáshoz! Jól jönne a Méta együttes Sárközi albuma!
Email címem: romiedit@gmail.com
Amennyiben valaki tudna segíteni kérem írjon nekem az email címemre!
Köszönöm!

Tóthné Iváncsics Gyöngyi - 2010. szeptember 12., 18.40

Kalamajka együttes : Ez is borivóknak való albumot szeretném megszerezni! Segítsetek!! Gyöngyi

Márta - 2010. szeptember 11., 17.52

Sziasztok a Gázsa: Ritmus szenvedély/ Rhythm addiction albumáról keresem az elsőt-királyfalvi pontozót és a hatodikat - Magyarkirályfalvi táncrendet. Köszönöm a segítséget előre is!

Sulyok Istvánné - 2010. augusztus 22., 2.14

Sziasztok!

Kérlek segítsetek ki!
Valamikor nagyon rég, fiatal néptáncos koromból rémlik egy dal, de csak nyomokban. Segítsetek ki! Ha valaki felismeri, kérem segítsen, írja meg a teljes szöveget, és a zenei anyagot is.

Íme az emlékeimben megmaradt részlet:
"... Répa között a kapadohány tilos vetemény, .... mert a .... legény olyan büszke, rá sem néz a leányra, mint a tükör ragyog ... csizmája ..."

Válaszaitokat előre is köszönöm!

manyaya

Nati - 2010. augusztus 20., 15.15

Erika! A ZTI online adatbázisaiban (http://db.zti.hu) többféle dallammal is megtalálod. Itt van közülük néhány:
http://db.zti.hu/24ora/mp3/6924h.mp3
http://db.zti.hu/24ora/mp3/3119b.mp3
http://db.zti.hu/br/mp3/MH_2601c.mp3
http://db.zti.hu/br/mp3/KF_184a.mp3

erikaantal - 2010. augusztus 20., 10.28

Sziasztok!
TUDNA SEGÍTENI VALAKI?

A "MEGYEK AZ ÚTON LEFELÉ,SENKI SE MONDJA GYERE BÉ.."

CÍMŰ NÉPDALT KERESEM,DE SEHOL SINCS EREDETIBB ELŐADÁSBAN.
AZ MR1 KOSSUTHON ÉNEKELTE EGYSZER 1 ÖREG BÁCSI.
ANNYIRA JÓ LENNE,OLYAN SZÉP.megköszönném,ha rátalál vki. anera@freemail.hu

Bátori Flóra - 2010. augusztus 18., 15.37

Sziasztok!
Én is régóta próbálok letölteni népzenéket, de sehol sem találok. Ha esetleg valaki tudna küldeni főként mezőségit, délalföldit vagy akármit nagyon boldog hálás lennék.
e-mail címem: f.rolemodel.9@citromail.hu

Kacsó Csenge - 2010. augusztus 10., 13.10

Keresek egy felcsíki lassú csárdás dallamot. (lehetőleg énekes változatban). A népdal címe: Árva vagyok, nincs gyámolóm... Ha valakinek megvan legyen olyan kedves és küldje el e-mailben:csenge.kacso@citromail.hu Köszönöm :)

Bonyhádi Dóra - 2010. július 22., 18.24

Sziasztok!Valaki nem tudna nekem küldeni kalotaszegi dalokat mp3-ba?
Nagyon fontos lenne.
Az e-mail címem: bonyhadi0821@freemail.hu
Előre köszönöm :)

hegza - 2010. július 9., 15.52

Eszter, el kellene előbb áruld milyen héjszára gondoltál? Felcsiki, gyimesi? S ha utóbbi, akkor melyik a sok közül? A többit sztem emailben.

Eszter - 2010. július 6., 17.11

Sziasztok!

Nem tudna valaki kuldeni mp3ba hejszat?
Nagyon fontos lenne :)
Elore is koszonom

E-mail cim: esztera27@yahoo.com

Márta - 2010. június 29., 9.43

Nati!
Köszönöm a tippet, megnéztem, szuper!

Nati - 2010. június 27., 16.10

Keress rá ezen az oldalon a "szegényes" szóra:
http://www.hagyomanyokhaza.hu/...atbazisok/folklordokumentumok/

1 találat lesz (Mezei Károly "Kusler", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Ferenc "Bendős" szászcsávási muzsikusok kutasföldi zenét játszanak), és annak 12. dallama a keresett dallam.

Márta - 2010. június 27., 15.41

Sziasztok, magyarlapádi,ádámosi, kis-küküllő menti szegényest és pontozó dallamokat keresek. Külünösen azt a ,,Ha te tudnád, amit én,, kezdősorút, kizárólag hangszeres formátumban. /Ezt a Balkán Fanatic is feldolgozota./

Bakó Dóra - 2010. június 10., 10.47

Kedves fórumozók, én ennek a dalnak az eredetijét keresem:
http://www.youtube.com/watch?v=iP4ToFkV6V4
Ez ugyan kánon, de azért jól kivehető a dallam. A németek mind úgy tudják, hogy ez egy magyar népdal, amit ők átvettek és lefordítottak. A szöveg semmi támpontot nem ad, az biztos, hogy nem népdalszöveg, szabad fordításban így hangzik:
Lenge májusi szél este lebegteti a leveleket,
Kellemesen illatozó orgonafák állnak az éjszakában,
Almavirágok egymáshoz közel fehéren fénylenek
A holdfényben, a holdfényben.

A dallamban a két ismételt első sor után én a Hegyek között, völgyek között kezdetű dalt vélem felismerni, de arról sem tudom, hogy eleve mozgalmi dalocskának született-e, vagy van valami népdal eredetije.

Köszönöm a töprengést és a tippeket,
Dóra

Eszter - 2010. június 7., 19.33

Sziasztok! :)

Valakinek nincs meg mp3ba vagy videoba a "HEj nem szeretem az idők járását, Megfordítom kalapom állását" es "Mondd meg babám az anyádnak, ne átkozzon fűnek-fának" cimu nepdalok.
E-mail: esztera27@yahoo.com

Elore is koszonom!:)

ZsiBai - 2010. június 7., 12.13

Sziasztok!

Suru magyar zenet keresek aki tudna kuldeni varom az e-mail cimemre: az0re@yahoo.com

Bonyhádi Dóra - 2010. május 22., 14.21

Sziasztok!

Nem tudna valaki mezőségi,széki lassú és csárdás,vajdaszentiványi sebesforduló,szilágysági,bodrogközi,györgyfalvi vagy bármilyen más zenét küldeni.
e-mail címem: bonyhadi0821@freemail.hu
Előre köszönöm!! :)

Bogi - 2010. május 18., 18.04

Sziasztok!
nem tid valaki nekem mezőségi, bonchdai, kalotaszegi, magyarszentbenedeki(küküllő-menti),magyarbődi, dél-alföldi,rábaközi(kisalföldi), csallóközi zenét küldeni?

e-mail: vargaboxi96@gmail.com

Előre is köszönöm!

Ökrös Márti - 2010. május 18., 11.48

Sziasztok!
Nagyon rég keresek egy bizonyos zenét.. egy ősrégi Muzsikás lemezen volt (ha jól emlékszem, valami élő népzene sorozat...) egy "bonchidai román forgatós" csak zene, szöveg nélkül.. aki tudja hol lelhető fel, ha lehet digitális formában, kérem segítsen!!
Kösziiii!!
okros.marta@t-online.hu

ZsiBai - 2010. május 14., 18.51

Sziasztok!
szuksegem lenne mezosegi zenekre de inkabb suru magyarra,ritka,korcsos
aki tudna segiateni az e0mail cimem: az0re@yahoo.com Koszonom!

Varga Attila - 2010. április 28., 19.57

Lőrincrévei zenékre lenne szükségem!
Aki tud küldjön a következő e-mail címre: varga.atis@citromail.hu
Köszönöm

Patrik - 2010. április 13., 20.09

http://www.youtube.com/watch?v=kED-q8iDT8M&feature=related
Ezen a videon a negyedik táncos zenéje kellene aki megtudja adni az jelentkezzen a : patrix13@freemail.hu

tüskés imre - 2010. március 22., 19.00

hát keresd meg barátom :-)
www.google.com

Karácsony Ferenc - 2010. március 21., 23.54

köszönöm szépen Andi az oldalt amit adtál, sok jó muzsika van rajta de sajna amit keresek az nem volt. Még ha esetleg valaki tudna mondani valami oldalcímet ahonnan letudnám tölteni a zenéket,nagyon jó lenne :):)

Karácsony Ferenc - 2010. március 21., 23.30

köszi a segítséget!:)

Szűcs Andi - 2010. március 21., 22.38

Üdv! Sajnos ezeket az albumokat nem tudom, hol fogod megtalálni, egyebekért nézz be ide: www.bluesmen-worldmusic.blogspot.com

Karácsony Ferenc - 2010. március 21., 18.28

erről a zenékről lenne szó:Fonó zenekar - Túlparton, Fonó zenekar - Musique de danse hongroise, Fonó zenekar - Sok szép napot éjszakával. köszi:)

Karácsony Ferenc - 2010. március 21., 18.25

Sziasztok! Népzenét szeretnék letölteni de sajna nem tudom hogy honnan kell!:( Ha valaki tud segíteni azt megköszönném. :):)

hamupipo - 2010. március 17., 20.25

Sziasztok, keresem Enyedi Ágnes Gerlemadár szerelmével c. lemezét, vagy csak ezt a számot. Aki tudja küldje el nekem, e-mail címet külön küldenék. Nagy örömet szerezne vele. :)
Köszönöm
Hamupipo

Nati - 2010. március 15., 10.38

Attila! A Zenetudományi Intézet honlapjáról letölthető felvételek megvannak már?
http://db.zti.hu/24ora/mp3/13068a.mp3
http://db.zti.hu/24ora/mp3/13068b.mp3
http://db.zti.hu/24ora/mp3/13067b.mp3
http://db.zti.hu/24ora/mp3/13071b.mp3

Fischer Attila - 2010. március 15., 10.28

Nyisztor Bertalanné János Rozália elírtam

Fischer Attila - 2010. március 15., 10.27

Sziasztok!Nagyanyám édesanyja Nyisztorné Bertalanné János Rozália. Számos helyen hallható a neve és a hangja, a ma reggeli Kossuth rádió adásban is Ő énekelte a Kossuth Lajos azt izeni C. nótát. Arra kérnélek Benneteket, hogy ha megvan valakinek valamilyen felvételen kazetta, mp3, videó, akármilyen hanghordozón, segítsetek hozzájutni. Nagyanyámnak nagyon fontos lenne és én is boldog lennék ha segíthetnék Neki. Előre is köszönöm.

EMAIL: FISCHERATTILA@GMAIL.COM

Kiss Judit - 2010. március 13., 22.35

Sziasztok!
Nyárádselyei zenét keresek, ha van valakinek legyen szíves küldjön a következő e-mailre: simonkissjudit@gmail.com!
Előre is köszönöm a segítséget!

Bonyhádi Dóra - 2010. március 12., 20.22

hopp az e-mail címem bonyhadi0821@freemail.hu

Bonyhádi Dóra - 2010. március 12., 20.21

Sziasztok!
Nem tudna valaki küldeni bagi,nádudvari,moldvai,mezőmadarasi,küküllőmenti,kőrispataki,bodrogközi,gömöri,sárközi,mezőföldi
vagy rábaközi zenéket küldeni?Nagyon megköszönném!!:)