Folkrádió

Fórum

Szeretnék az internetről népzenét letölteni (lehetőleg ingyen), csak nem tudok elindulni. Köszi a segítséget!

Farkas Éva

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Hadady Előd - 2008. november 27., 0.10

Sziasztok!Nagyon örülök h megtaláltam ezt a honlapot,mivel évek óta keresek egy népdalt a -Fekete tyúk mind megette a meggyet ciműt ,és sehonnan nem tudom letölteni.Aki tudna segiteni nagyon megköszönném.

Tamás Kriszta - 2008. november 26., 16.00

Sziasztok!
Szertnék érdeklődni, hogy nincs e valakinek moldvai zenéje. Főleg a hojna zenéje érdekel, mert táncokat szeretnék tanítani, de nincs hozzá zeném. Előr is köszönöm mindenki segítségét. (sűrgős lenne)

Répási Tímea - 2008. november 16., 18.34

Sziasztok!!
Azt szeretném megkérdezni hogy nincs e valakinek nadabi zenéje???

Deak Csaba - 2008. november 15., 20.41

Jo estet ,sziasztok.

Ha jol tudom a Kossuth Radio esti mesejenek a szignalja:Bartók Béla:Csillagok, csillagok kezdetű népdalra írt zongora darabja cimbalmon .
Javitsatok ki ha tevednek.Gyonyoru szep altato dal, szeretnem ezzel altatgatni a kislanyunkat.Segitsegeteket elore is megkoszonven Deak Csaba

Lakatos Bálint - 2008. november 15., 17.54

Andi:)
Küldd át ide:lbalint93@citromail.hu
Fonó zenekar :
Elveszett a lovam...
egy öregember énekli:)

Márta - 2008. november 15., 8.30

Széles Lászlónak. A Berkó cím nélküli cd-jén használnak saxofont és a tracklist szerint van rajta pár kalotaszegi szám.
Az mp3 portálon megtalálod a letölthetőségi linket!

Széles László - 2008. november 14., 10.31

Sziasztok!

Kalotaszegi hangszeres zenét keresek, olyant amelyikben hallható szaxofon.
Ha tud valaki efféle kiadványról, vagy hogy a világhón hol lehet találni, az legyen szíves, írja meg!

Előre is köszönöm!

Üdv.
Laci

Márta - 2008. november 13., 14.55

Sziasztok! Hajdúsági, debreceni és környéki hangszeres zenét keresek. Kifejezetten keresem az ,,Új a csizmám most vették, most fényes a talpa,, és a ,,Tőke, tőke szennyes tőke,, c. népdalok bármilyen hangszeres formáját. Ez a két dallam a Neuwirth A. féle Új a csizmám című hajdúsági játékok és táncok két dallama is. A ZTI honlapja és a Szeredás CD-et már átnéztem. Cserés lehetőség is érdekel!köszönöm

Füley Emőke - 2008. november 10., 22.07

kedves Gergely!

Holnap megveszem.
Köszönöm!
Szép estét!
Emőke

Gergely - 2008. november 9., 22.55

Emőkének: http://www.hangveto.hu/lemez_item.php?tid=540

Tőkés Nóra - 2008. november 5., 9.25

Sziasztok!
Györgyfalvi zenét keresek, minél hosszabbat és minél többet... vlaki tudna segíteni? Elég sürgős lenne...
Előre is nagyon köszönöm!

Füley Emőke - 2008. november 3., 18.26

Nagyon köszönöm!!!

:))

Csütörtöki Balázs - 2008. október 31., 1.04

Emőkének:
Hopp ide tisztán...
Elment a két lány virágot szedni..
Aki szép lányt akar venni.. (egyik kedvencem)
Gyújtottam gyertyát a vőlegénynek..
Tavaszi szél vizet áraszt...(vannak szomorú versszakok)
Megkötöm lovamat...(kicsit szomorú)
Piros alma csutája, édes a rózsám szája...
Áll a a szekér a kapuba, érted jöttünk szép viola.. (Nagysajói)
Erre gyere ne menj arra...
Által mennék én a Tiszán ladikon...
Erdő erdő erdő, Marosszéki kerek erdő...
Hármat tojott a fekete kánya..
Komámasszony kakasa.. (kissé pajzán)
Sej a titkos szerelem titkosan kezdődik...
Ennek a szép barna lánynak dombon van a háááááza...(klasszikus)
Árok árok de mély árok...(mérai)
Tegnap a gyimesbe jártam!!!!...(ez nagyon jópofa, szerintem ez nyerő lenne)
Nincsen kenyér nincsen só,..(gyimesi)

Kék Cinke - 2008. október 30., 19.22

Nekem ez a magyarói leánybúcsúztató nagyon tetszik:
http://www.folkradio.hu/album/felvetel_show.php?id=9096

Persze itt is a lányságot siratja, de legalább a végén van benne egy kis optimizmus. :)

Füley Emőke - 2008. október 30., 19.07

Sziasztok!
Valóban kevés információt írtam, mégis jófele tapogatóztok...
Elvetemült ötlet, de a polgári esküvőnkhöz kellene valami vidámabb népdal.Persze én is siratom a régi szeretőimet, de ez egy másik alkalom lesz:))

Azért még reménységgel vagyok, hogy eszetekbe jut valami!
Szép estét!

hegza - 2008. október 30., 18.54

Érdekes kérdés. Az ördög tudja, ejsze a csendes mindennapi boldogság nem olyan erős érzelem, hogy annyi ihletet adjon, mint a bánat vagy a lángoló szerelem...

Kék Cinke - 2008. október 30., 18.14

Hegza, én is valami ilyesmit akartam írni Emőkének, de vajon boldog házasságról hallottál-e már népdalt szólni? Én csak siratót, amiben utólag kesergünk az elvesztett társ miatt. Olyan lánybúcsúztatót, ami arról szól, hogy most jön a jóvilág, nem ismerek.

hegza - 2008. október 30., 1.54

Emőke, hallod-e? Erőst meg kell gondolkozzam magamot, tudok-e vaegyet, ami valamilyen úton NEM kapcsolódik a témához... (a több tízezres népdalkincsünkből) :-)

Füley Emőke - 2008. október 29., 12.07

Sziasztok!

Szükségem lenne olyan népdalokra, amelyek valamilyen úton kapcsolódnak a házassághoz, egymásra találáshoz, szerelmhez...

Szűcs Andi - 2008. október 17., 14.45

vagy ha adsz egy címet, átküldöm mp3ban.

Szűcs Andi - 2008. október 17., 14.44

ha az, amelyik a Mixtura C.n van, akkor mp3portal.hu->Zene->Népzene, folk, világzene fórumokon keresés...

Lakatos Bálint - 2008. október 16., 17.46

Sziasztok!
A Fonó zenekartól az Elveszett a lovam kezdetű népdalt keresem ,de eddig sehol sem találtam ,nem tudtok valami olyan oldalt ahonnan le lehet tölteni?
Köszönöm a segítségeteket előre is !

Máté Melinda - 2008. október 14., 16.21

Sziasztok!

Segítsetek, légy szi­: Cimbalom-zenét, zenekarral, szöveg nélkül honnan tudnék letölteni? (jó lenne ingyen) Fontos lenne, válogatást készítenék belőle szülinapi meglepetésnek.
Köszi mindenkinek, aki segít!

Barna Laczy - 2008. október 14., 13.44

A Vujicsics együttes -MADARAC-című számát keresem :Tudna e valaki segíteni (mp3-ba).Nagyon sürgős lenne!!!

Rakottya - 2008. szeptember 21., 16.40

http://www.youtube.com/watch?v=4VrvUBepeAM
Itt meg a kísérőszövegben a (szerintem egyébként zseniális) film sztorija és a stáblista - bár a zenészeket épp nem sorolja fel, csak hogy "Zene: Sebő Ferenc".

Fehér Anna - 2008. szeptember 21., 13.58

Sebő Ferenc egész biztos, és úgy hallom, mintha Sebestyén Márta és Halmos Béla is énekelne, de erre nem mernék megesküdni.

Türk Ferenc - 2008. szeptember 21., 12.19

http://www.youtube.com/watch?v=XUwRHIkBfFY
Ezt nem tudjátok ki adja elő?

Fazekas Henriett - 2008. augusztus 30., 16.28

Szia Anita!
A Csík Zenekar lemezei itt vásárolhatók meg: http://csikzenekar.hu/thealbums.php

Karcsi - 2008. augusztus 29., 23.47

Netalán valakinek megvan-e mp3 fájban a "Rozmaringom lehajlott, lehajlott" dal? Gondolom, hogy ez egy lánykarikázó, a dal szövege viszont:

1. Rozmaringom lehajlott, lehajlott!
A szeretőm elhagyott, elhagyott!
2x Ha elhagyott ne fájjon senkinek!
Mi gondja van énrám valakinek_!

2. Rozmaringnak csak az a szokása!
Télen, nyáron lehajlik az ága!
2x Ha lehajlik, újra ki sarjadzik!
Van egy legény rőlam gondolkozik!

3. Rozmaringnak csak az a szokása!
Télen, nzáron zöldelik az ága!
2x Ha levágják karikára hajlik!
Kit szerettem az ősszel házasodik!

Lehet hogy van még szővege, én ennyit tudok!
Szép lenne hallani e dalt egy lánykórustól vagy akár ha egy lány is énekli szolóban!

Előre is köszi!

Wéber Anita - 2008. augusztus 29., 17.04

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy honnan tudnám letölteni a Csík zenekar legújabb albumát /Ez a vonat ha elindult, hadd menjen/?
Előre is köszi!

Jucus - 2008. augusztus 7., 13.03

Jajjjj, talán azért tiltották be az oldalt, mert nyilvánosságra került, és nem volt egészen okés ennyi zene. (Szerzői jogokra gondolok pl.)

Nagy Ákos - 2008. augusztus 7., 12.48

Szia Judit

Ugy latszik betiltottak az oldalat, ugyanis most ellenoriztem es tenyleg nem mukodik. Mikor megirtam a linket meg mukodott :((
Sajnalom!

Kiss Judit - 2008. augusztus 6., 16.41

Szia Ákos!
Szívesen megnéztem volna az link tartalmát,de csak egy üres oldal jelenik meg.Biztosan ez a pontos cím?
Az mp3portal.hu-ról is sok népzene letölthető.
Üdv.:Kisdit

Fábián Mónika - 2008. augusztus 3., 11.50

vagyis nem muszály a netről, hanem ha valamelyikőtöknek van ilyen zenéje, akkor elküldhetné nekem! Írjatok, és majd megmondom milyen e-mail címre küldjétek! köszi

Fábián Mónika - 2008. augusztus 1., 20.28

sziasztok!
SZékelyföldi, konkrétabban SÓVIDÉKI népzenét keresek!!! Remélem tudtok nekem segíteni (milyen oldalakról tölthetnék le?)
Előre is köszönöm!!!!

Nagy Ákos - 2008. augusztus 1., 14.35

Sziasztok
Egy nagyon hasznos linket irok meg, bizonyara mar sokan ismerik, de akik nem, azoknak bizonyara jolfog. Rengerteg nepzene: http://ool-43557c0c.dyn.optonline.net:7777/MUSIC_LIBRARY.lnk/

csabi74 - 2008. augusztus 1., 12.22

Szia Mindenki !

Nem igazán zenét keresek, de ez az egyik legjobban pörgő fórum, tehát : ki tudja mi az a " vencsellő " ? Köszönettel.

Habram Hunor - 2008. július 29., 11.12

Kedves Milán!

Köszönöm az információt, de - őszinte leszek - dallam, kotta, szöveg is „jól jönne“ :)
Tisztelette
Habram Hunor

Hetényi Milán - 2008. július 24., 16.04

Elég sok verse van. Ez egyébiránt egyáltalánosan elterjedt nagyon népszerű újstílusú dallam. Többnyire csárdásnak játszották. A Kárpát-medence területén miindenhol föllelhető Vas-tól a Gyimesekig. A világháborúk idején rukkolós verseket is formáztak rá. Az én falumba­ például csak az utóbbi versével ismerték. A székiektől sem hallottam mást, de az alföldi dialektusban már sok szerelmes-jegykendős szövegje ismert. Ha ez segített...
Barátsággal: Hetényi Milán

Habram Hunor - 2008. július 24., 13.51

Sziasztok!

Egyszer itt hallottam az „Erdő szélén da magas, erdő szélén de magas...“ kezdetű dalt. A szöveget csak egy helyen találtam meg (http://www.zeneszoveg.hu/dalsz...len-de-magas-zeneszoveg.html). Bármi a dallal kapcsolatban érdekel!
Előre is köszönöm.

Hunor

Krisztin Róbert - 2008. július 14., 9.07

Szia Hegza!
Nagyon szépen köszönöm a linket. Nagyszerű oldal.
Üdv: Robi

hegza - 2008. július 10., 14.47

A "Ciuleandra" dallamát (s még egyebeket es) az alábbi linken megkapod Ségercz Feriől, de regisztrálni kell, hogy meg is tudd hallgatni.
A dallam és tánc eredetét illetően - bár nem vagyok egy nagy moldvai ill román zene szakértő - alighanem ez is egy balkáni (román) eredetű darab - ahogy pl a neve is mutatja. (A táncot illetően az "összekapaszkodós" kör- és lánctáncoknál ez elég egyértelmű.) De ha valaki jobban tudja úgyis kiigazít majd... ;-)
http://ordogborda.multiply.com/music/item/686

Krisztin Róbert - 2008. július 10., 13.59

Sziasztok!
A moldvai táncházakban alkalmanként játszott "Csuliándra" dallamát keresem.A táncát "részeges"-nek is szokták hívni, mert a körben összekapaszkodók a tánc lépéseire dülöngéléshez hasonló mozgással ropják.
Nagyon örülnék, ha valaki tudna mondani valamit a dallam, illetve a tánc eredetéről...
Üdv: Robi

Nati - 2008. július 7., 15.51

A Békés Banda felvételét keresed, vagy jó az eredeti is? A ZTI Publikált népzenei felvételek adatbázisából letölthető Lajtha kőrispataki gyűjtésének egy része:
http://db.zti.hu/24ora/dalok.asp

Stubián Tina - 2008. július 7., 15.02

Körispataki! bocsánat

Stubián Tina - 2008. július 7., 15.01

Kőrispataki verbunk és régi magyar.
Kőrőspataki! Csak Helikonon pálpatakinak mondták ezt a zenét. És az maradt bennem.

Nati - 2008. július 7., 11.52

Tina! Ez volt a tegnapi műsor:
http://www.folkradio.hu/muzsikat/musor.php?id=1629

Én nem találtam sem ebben, sem a teljes katalógusunkban pálpataki zenét, de ez nem jelenti azt, hogy nincs benne. Ha te ügyesebb vagy, és megtalálod, szóljál!

Stubián Tina - 2008. július 7., 11.22

Tegnap este volt 1 Pálpataki muzsika a rádióban nem tudom már pontosan milyen néven ment, de azt mindenképpen meg szeretném szerezni. Tudnának segíteni?

Fekete Zoltán - 2008. július 5., 16.48

Igen, ezt. Köszönöm. Szia... Z

Kék Cinke - 2008. július 2., 21.16

Ezt keresed?
http://www.folkradio.hu/album/felvetel_show.php?id=334

A kalapom, a kalapom félig selyem,
De én aztat félre vágom, úgy viselem.
Nem búsulok, rámulatok,
Úgy is tudom, hogy meghalok.

Két fekete, göndör szőrű lovam vagyon,
Még az éjjel mind a kettőt elmulatom.
Elmulatom, nem sajnálom,