Folkrádió

Fórum

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

hegza - 2007. július 3., 22.34

Erőst üdeje mosmá, egy autós es béjelentkezzék... Münk má annyian kótogtatjuk őköt ebbehelybe, hogy lasecskán kell még vaegy csóringot fogadgyunk ehhez a turma néphez... :-)))
(Ld. alább: 2007. 6. 27. 16:30:06)

Szentpály-Juhász Salome - 2007. július 3., 21.21

Sziasztok!
Bálványosra a Nyári Szabadegyetemre szeretnék eljutni, mely júl.17.-én kezdődik. Ha valalki éppen arrafelé tart, s van egy szabad helye, szívesen betársulnék, természetesen a benzinköltségekbe is.
Előre is köszönöm!

Zsolti - 2007. július 1., 16.21

Sziasztok!

Mi 2 haverommal (20 éves fiatalok) nem direkt egy táborba, hanem egy erdélyi körútra keresnénk autóval rendelkező társat. Aug. elején kb. 10 napos túrára gondoltunk Pécsről indulva, természetesen az útbaeső tánctáborokat is meglátogatva. Ha van kedved betársulni, szívesen vennénk:) Üdv: Zsolti

Jucus - 2007. június 27., 17.36

Lehet, hogy kevesen tudjátok, de a Népligetből-ha jól emlékszem- napi 2X is indul "ki" busz, "maxi taxi". (az egyik este fél 8-kor) Gondolom az előzetes igényeket felmérve. Telón lehet bejelentkezni (06-1-20-30-200). Tuti megáll Kolozsváron, Szamosújváron, majd a végállomáson, Széken. Nagyon biztonságos, gyors, kérésre sztem az útközbe eső falvakban is megáll. A jegy: diák-felnőtt egységesen 4500 Ft, Lejben is lehet fizetni. (Tavaly használtuk először ezt a lehetőséget, oda-vissza 9000 pénz nagyon jó ár, vonattal a határig lett volna ennyi.) Reklámot csak azért csinálok, mert mint írtam, bizti, olcsó és barátságos.

hegza - 2007. június 27., 16.30

Egészséget! Az én 2007.6.11. 17:03:50-kor írt hezzaszólásom es aktuális még! Mindessze annyival kiegészíthetem, hogy ugyan a Gyimesi Tánctáborba mennénk (júl 22.-29.), de még akkor se vóna probléma, ha 1-2 nappal elébb indulna vaegy autó, met baráti s rokonylátogatásokot es "kell" bészereljek a programmba azon a vidéken a tábor előtt, közbe, vagy utána. Ejsze ezzel es tágul a lehetőség...

B Tamás - 2007. június 27., 11.12

Sziasztok! Egy kedves leány ismerősöm szeretne a XI. Gyimesi tánctáborba eljutni, ha valakihez befér még egy útitárs, kérlek értesítsetek, üdv: Tamás

szjns - 2007. június 15., 19.21

Sziasztok!
a júl.8-án kezdődő jobbágytelki táborba, vagy Marosvásárhelyre szeretnénk hárman eljutni a fenti időpontra.ha vki indul arrafelé és beférnénk az autóba, akkor szívesen beszállnánk, benzinköltségbe persze beszállunk.
Köszi

Szabó Csaba - 2007. június 14., 14.17

Sziasztok!

A sófalvi és onnan a lapádi táborba mennék másodmagammal (BAZ megyéből, de határ környékén bárhol be tudunk csatlakozni). Ha valakinél van szabad hely, szívesen társulunk. Részmegoldások is érdekelnek.

hegza - 2007. június 11., 17.03

Budapestről (ill. Mo-n belül akár más találozóhelyet is megbeszélhetünk!) mennénk (egy fiú s egy leány) a gyimesközéploki táborba, de inkább csak úgy elég "a keret", ha vkinél a benzinköltségen osztozva elférnénk az autóban (4 személlyel számolva 4-5e Ft/fő/útiránynak saccolom, vagyis returban 8-10e).
"Féllábbal székelyként" út- és helyismerettel, erdélyi, székelyföldi jártassággal rendelkezem, s ha netán valaki meg nem épp járatos, de nem akar meglepetésekkel szembesülni út közben, akkor meg főleg ajánlom magam! Mindannyian jól járnánk. A gyimesi muzsikával (szóban és hangszerrel), csángó-székely-mezőségi viselettel, kultúrával, nyelvjárással egyéb érdekességekkel, az út látnivalóival szívesen traktálok bárkit a hosszú úton! Bármilyen megoldási javaslat érdekel! (Ha csak egy hely van, az is, hátha lesz két ilyen lehetőség is...)

Szecsi Judit - 2007. június 11., 10.39

Sziasztok!
aki szeretne a kommandói táborba menni, és útitársakat keres, az szóljon, mert szívesen csatlakoznék...erdei.levendula@gmail.com

Janka - 2007. június 11., 10.36

Sziasztok!

Egy segítségkéréssel fordulok a tisztelt közönséghez,remélem lehet ilyennel fordulni ehhez a fórumhoz. Az idei kalotaszentkirályi táborba keresek útitársakat.Mindegy,hogy tömegközlekedés,vagy autó,de egyedül nem merek nekivágni ennek az únak,mert félek az oláhoktól,a tájékozódási képességem + = a 0-val. Szóval, aki elviselne egy ilyen hosszú úton, kérem jelezze. :) Köszi.

Bányai Barbara - 2007. április 5., 13.34

Útitársakat keresnék, akik jönnének idén Külsőrekecsinbe (júl. 29-aug. 5.) de nem a Tündik Tamásék által szervezett busszal, ami összeköti a gyimesi tábort a rekecsinivel.

Kürtösi Csilla Anna - 2006. július 26., 21.25

Megy még vki Válaszútra? Mert én ketten vagyok. :)
És ráadásul úgy néz ki, hetedikén (v hatodikán éjjel)
K. Cs. Anna

Jánosi Eszter - 2006. július 25., 19.24

Én nem utaznék, de amennyiben Berki Lilla, "szentesi" vagy, akkor nagyon üdvözöllek ezen a honlapon! :-)

István - 2006. július 24., 23.19

Sziasztok!

Kalotaszentkirályra utazok Budapestről július 30-án személygépkocsival a táborba, egyelőre 3-4 szabad hellyel.(csomagtól függően)
Ha érdekel, írj a következő címre:
istvan-1115@freemail.hu

Sulyok Tamás - 2006. július 22., 22.33

Sziasztok! Szívesen elvinnék egy érdeklődőt az augusztusi válaszúti táborba. Ny-Magyarországról indulunk, akár útközben is be lehet szállni. A mi autónkkal megyünk, eddig két utas van a fedélzeten, de egy még befér. Ide írjatok: susutomi@freemail.hu. Sziasztok

Molnar Gabi - 2006. július 22., 16.50

szia kemecsei.szeretnék én is táborba menni csak még nemtudom hova, merre,de én szivesen szovetkezek veled.
a szamom:06 30 3414359
nem vagyok egy nagy gép elott ülő,ezert inkabb hivj

Kőnig Ferenc - 2006. július 19., 10.06

Sziasztok! 07.24-29-én megyek-s jövök a Horgos melletti táborból Vajdaságból, majd 07.06-12-én megyek a Somoskai faluhétre, autóval, aki akar velem tarthat! Kőnig Feri +3670/37-57-657, konig.ferenc@autopalya.hu

Balla Nándor - 2006. július 13., 21.39

Változás!!!
már július 15én elmegyek Erdélybe, tehát aki jön a XII. Székelyföldi tánctáborba, sürgőssen keressen meg. 06204228196

Balla Nándor - 2006. július 13., 14.47

XII. Székelyföldi tábor, Felsősófalva, július 16-án indulás. Három hely a kocsiban és a csomagoknak is van hely.

Érdi Borbála - 2006. július 13., 12.53

Sziasztok!
Csávásról szeretnek hazafele jönni penteken, augusztus 11-én.
Nem szeretnek magam utazni, ha valakinek van ötlete, kerem irjon. erdibori@freemail.hu

Balla Nándor - 2006. július 13., 9.55

Sziasztok!
XII. Székelyföldi tánctáborba megyek július 16-án. A kocsiban van még három szabad hely, szóval aki úgy gondolja írjon vagy hívjon fel. 06204228196

Horváth Árpád - 2006. július 6., 4.00

Sziasztok! A Méta táborba szeretnék utazni 07.08-án Budapestről. Ha valaki mellé beférnék, akkor igen örvendenék! (útiköltségbe természetesen beszállok) Ha akad valaki, kérem írjon erre a címre: andok@freemail.hu Köszönöm!

Zsófi - 2006. július 4., 19.57

Sziasztok!
Július 22.én v. 23.án szeretne 4 lány Budapestről Sepsiszentgyörgyre menni kisbusszal. Utitársakat keresünk. (Kb 18 fős egy kisbusz.)
Aki jönne az ide írjon: dezim@freemail.hu
Köszi!
ui: Szívesen csatlakoznánk más kisbuszos társasághoz is ha van hely és egy az uticél :)

Mózsa Andrea - 2006. július 4., 12.55

Segítséget kérek júl. 30-án autóval Kalotaszentkirályra utazóktól: Debrecentől egy szabad helyet keresek.

Szvia - 2005. július 19., 17.03

Julius 27 28-an (keplekeny) megyek Kommandora (Kovaszna, Haromszek) Szegeden, Brasson keresztul. Utana megyek Marossarpatakra, vagy Kalotaszentkiralyra. Kozben varos/hegynezes. Haza: augusztus 6/7.

Aki jonne irjon ide: szvia@freemail.hu v. 06-70-3821351

Kovács Szabolcs Sándor - 2005. július 18., 20.50

Sziasztok!

Egy kiskunfélegyházi srác keres olyan személyt/társaságot, akivel/akikkel augusztus 7 és 14 között megrendezett válaszúti táborba eljuthatnék.
A benzindíjba és az utazásba természetesen beleszállnék.
A válaszokat a következő e-mail címre várom, lehetőleg július végéig bezárva: verbunk@freemail.hu
A segítséget előre is köszönöm.
Egyébként mindenkinek kellemes nyaralást, pihenést kívánok!!

Berki Lilla - 2005. július 18., 17.11

Sziasztok!
Nem megy valaki kocsival Erdélybe a hétvégén?Az utikölcségbe természetesen beszállnék.

Szabó Gyöngyvér - 2005. július 8., 17.30

Sziasztok!

A gyimesközéploki táborba készülök, de nincs kivel mennem, egyedül utazni nem szeretnék. Érdeklődöm, hogy van-e valaki, aki vonattal utazik és nem bánná, ha csatlakoznék hozzá, vagy van-e valaki, aki autóval megy és esetleg van még nála számomra egy hely. Kérlek benneteket, hogy az alábbi címre írjatok, ha segíteni tudtok: aedgifu@yahoo.co.uk

Köszi szépen.

Üdv: Szabó Gyöngyvér

Biczó Miklós - 2005. július 5., 13.44

Sziasztok!Két lány menne a válaszúti táborba Budapestről, ha valakinél van hely, az lécci írjon a biczom@yahoo.com címre.Köszi!

Aros Emese - 2005. július 4., 21.42

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy Marosvásárhely és Felsősófalva között milyen (helyi) buszjáratok vannak? A pontos menetrend érdekelne. Hol lehetne ennek utánanézni?
Köszönöm: Aros Emese

Kocsor Ferenc - 2005. július 4., 13.43

Az augusztusi kalotaszentkirályi táborba mennénk ketten, esetleg hárman, ha valaki kocsival megy, és van még nála hely, az írjon a kocsor@vipmail.hu címre!
köszi

Cseh János - 2005. július 3., 3.18

Tavaj Ungvárra menet a határon mindenkivel kitöltettek valami kötelezőnek tűnő cirill betűs kérdőívet. Nekünk egy csapi férfi segített kitölteni, kb. olyanokra kellett válaszolni, hogy hova utazunk, meddig leszünk és miért megyünk az országba.
Fizetni nem kellett semmit biztosítással sem foglalkoztunk, hisz csak Ungvárra mentünk, ahová a megye legjobb útja vezet.
A kárpátaljai átkelőknél még manapság is teljes fejetlenség van. Bármi megtörténhet, ha ukránul vagy oroszul nem tud az ember.

Cseke Zsuzsa Anikó - 2005. július 2., 16.52

Újból én. Az e-mail címem: csekezsu@freemail.hu, és legszívesebben ott fogadnám a jelentkezőket, hosszú, tömött sorban... :o)

Zs.

Cseke Zsuzsa Anikó - 2005. július 2., 16.49

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy jövő hétvégén (péntek este vagy szombaton) megy-e valaki autóval Gyergyó környékére, és van-e még egy hely az autójában? Ha igen, elvinne-e? Természetesen hozzájárulok az útiköltséghez.

Köszönettel,

Zsuzsa

Kemecsei Gábor - 2005. július 2., 10.05

Kozben beszeleltem valakivel aki most jott vissza Ungvarrol. Azt monondta, hogy nem fizetett es nem toltott ki semmit. Gond nelkul bement es kijott.

Udv: kemecs
ui: Tiszapeterfalvan a taborban, ma este azt hiszem a Burkos jatszik. Unger Balazsek egy ma esti lakodalom miatt, csak holnap erkeznek. Sajnos eleg rossz lett az ido, de ma reggel ota mar varjak az erkezoket. En ma delutan vagy holnap megyek, ha megyek. Lasd.: www.met.hu

Lívi - 2005. július 1., 16.00

Jó már megtaláltam bocse :P

Lívi - 2005. július 1., 15.52

Ha már Kárpátaljánál tartunk, nem tudjátok esetleg, hogy lesz e Kárpátalja tábor?
Ha igen mikor....?

kösz..
Üdv.: Lívi

Kemecsei Gábor - 2005. július 1., 13.54

-És mi van akkor, ha Kárpátaljára (Tiszapéterfalvára) megyek és az autóm tehergépkocsinak van vizsgáztatva.

A külügy weboldalán ezt olvastam:
"Gépjárművel történő beutazáskor nyilatkozatot kell kitölteni a határon a gépkocsi behozataláról, valamint arról, hogy az ukrajnai tartózkodás lejártát követően a gépkocsi is kikerül az országból.
A gépkocsik ideiglenes behozatala legfeljebb egy évig engedélyezett."

-Ez komolyan veszik. Még sosem jártam arra. Tiszabecsnél tehát kérnem kell egy ilyen nyomtatványt?

"Ukrajna határátkelőhelyein euróban megállapított egységes illetéket szednek be a vám, az egészségügyi, állat- és növény-egészségügyi, radiológiai, ökológiai ellenőrzésért, illetve úthasználat címén. Az autóbuszok, nehéz gépjárművek, kamionok vezetői az utaslétszámtól, illetve a gépjármű súlyától függően kettő, öt, illetve tíz eurónak megfelelő összeget kötelesek fizetni az ellenőrzésért. Az úthasználati díj mértékének megállapítása úgy történik, hogy a célállomásig megteendő útvonal kilométerben megállapított hosszát 0,02 euróval szorozzák be. Az egyes különleges méretű és súlyú nehézgépjárművek, kamionok esetében az euróban megállapított együttható 0,1 és 0,75 között változik."

-5x0,02EUR=kb.: 50 Forint az én esetemben. Ez komolytalan...

"A biztosítási rendszer fejletlensége gondokat okozhat elsősorban a balesetet előidéző, vagy abban részes magyar állampolgárnak. A zöldkártya rendszer Ukrajna területén nem működik, ezért a határon biztosítás megkötésére kötelezik az érkező külföldi autósokat. "

-Ha jol szamoltam ez 10 USD nekem hrivnyaban.

Üdv: kemecs

ZsuzskaBa - 2005. június 20., 14.54

Néhány táncostársammal Jászberénybe készülünk majd a táncház- és zenésztáborba (július 30-augusztus 6). Ha vannak köztetek, akik szintén mennének és még nincsenek tízen, szövetkezhetünk a költségek csökkentésének érdekében (is:)
Üdv: Zsuzska

Pintér Bence - 2005. június 20., 14.29

Hello!
3,5 tonnánál kisebb tehergépkocsik: 60-90 euró ez egy évre szól!!!!!!
Szerintem szerezz személy autót:)))
üdvBence
http://www.kulugyminiszterium....eltetelek/Orszagok/romania.htm

Kemecsei Gábor - 2005. június 20., 14.05

Sziasztok!
Készülök Erdélybe. Van egy Renault Clio 1.5 Societe tipusú autom, ami tehergépkocsinak van vizsgáztatva.
950Kg és Euro II-es környezetvédelmi osztályba tartozik.
Szerintetek mennyibe fog kerülni a 2 hónapos úthasználati Matrica?
Üdv: kemecs

Kemecsei Gábor - 2004. december 28., 18.21

Érdeklődnék, hogy nem utazik-e véletlenül valaki ma, vagy a napokban Erdélybe. Tekerőpatak, vagy Gyergyószentmiklós környékére! Ha igen, kérem sürgősen jelezzetek vissza. Előre is köszönöm.

Szvath Éva szvathpapa@drotposta.hu

Tamás Kata - 2004. augusztus 10., 16.06

Sziasztok! Két amerikai barátom szeretne eljutni a Széki napokra Debrecenből. Ha valaki el tudná vinni őket, hívjon engem a 30/364-0364-en. Köszi: Kata

Kemecsei Gábor - 2004. július 26., 22.50

Idézet a Folklistáról:

"Sziasztok!
Vasárnap reggel Budapestről indulunk 2 autóval Kalotaszentkirályra a tánctáborba. Ha valaki még nem tudja mivel menjen le, akkor velünk jöhet. Maximum 4 személy fér még el.
Email: fekete7@axelero.hu
Fekete Zsolt!"

Kemecsei Gábor - 2004. július 19., 20.32

Idézet a Folklistáról:
"Sziasztok!
Nem tudom, mennyire van a listán az ilyennek a helye, de érdeklődöm,
2004.07.23.-án Péntek délután megy valaki a Bp.- Kaposvár - Pécs
háromszögből Szováta - Székelyudvarhely felé?
Szívesen betársulnék valakikhez utiköltség fejében, csak hogy újra láthasam
a Felsősóvalván mulatozó bajtársaimat...
Üdvözlettel: Kőnig Feri"

Kemecsei Gábor - 2004. július 19., 12.41

Idézet egy Csángó listáról:
http://groups.yahoo.com/group/csangomagyar/

"Isten áldjon mindenkit e szép világban!

Tudatom mindazokval akik a Somoskai táborba szeretnének jönni, hogy
a mai naptól az én elérhetőségem áttevődik romániai telefon
számokra amelyek a következők: +40234253093 stabil vagy a
+40724490963 mobil. Ezen kívül minden este békapcsalom a magyarországi
telefonomat is amin csak sms-t fogadok.
Magyarországban minden információt tud szolgáltatni és segítségükre tud
lenni Magiknak, Bolya Mátyás, akinek a telefon száma: +36302876150.
Mind ezeken felül pediglen azt is tudatom, hogy az általunk szervezett busz Somoskára,
2004 augusztus 01-én indul déli 12.00-kor a bp-i Népstadion szálloda előtti parkolóból.
Ezeket az információkat elolvashatják a www.somoska.wire.hu címen is.

Maradjanak békével!

Üdv.: B. Grátzy!"

Kemecsei Gábor - 2004. július 12., 17.36

Idézet egy táncház listáról:
http://groups.yahoo.com/group/tanchaz/

"Szevasztok

Jun 19-en hetfon kora du. (esetleg de.) megyek le kocsival Rece-Fice
taborba. Harom (vekony ember keves cuccal :-) helyem van uresen.
Erdekel valakit?

Zotyo

Graff_Zoltan - zotyo@z1.fszek.hu "

Széles Zsanett - 2004. július 11., 11.36

Érdeklődnék, megy-e valaki a kommandói cigányfolklor táborba (juli 25.-aug. 1.), vagy akkoriban Kovaszna megye felé? Ha volna ilyen, ketten szivesen beszállnánk a benzinköltségbe. Üdv: Zsana

Kemecsei Gábor - 2004. június 1., 18.39

Idézet a Folklistáról:

"Kedves listatagok!

Pénteken, vagyis 4-én este indulok Moldvába autóval és van 3 helyem.
Ha valaki ezen a napon utazna Erdélybe (Kolozsvár - Marosvásárhely -
Székelyudvarhely - Csíkszereda útvonalon valahova), Gyimesbe, vagy
Moldvába, azt szívesen elviszem.
Az üzemanyagköltségbe természetesen be kéne szállni, de majd
megbeszélljük, hogy mennyivel, hogy ez mindkettőnknek jó legyen.
Nagyon jó lenne, ha találnék útitársakat, mert ez az utam költségeit
csökkentené.
Légyszíves kérdezzétek meg az ismerőseiteket is!
Ugyanígy keresek útitársakat a hazafelé útra június 21-ére.

Németh Laci [nemlasz@freemail.hu]"