Örökség
A legjobb tíz közé kerülni és az Erdélyi Néptánc-antológia gáláján fellépni komoly rang.
Különdíját és Örökös Aranygyöngyös táncos címet nyert a békéscsabai versenyen a görbeházi születésű Gál Nóra, a hajdúböszörményi Bocskai Néptáncegyüttes egykori táncosa. Első aranysarkantyúját nyerte továbbá Takács Zoltán, a Debreceni Hajdú Táncegyüttes tánckarvezetője.
Az Országos Szólótáncfesztivált 1974-ben rendezték meg először Békéscsabán. Célja az volt, hogy fórumot teremtsen a legkiválóbb néptáncos előadóknak arra, hogy számot adhassanak eredeti néptánc ismeretükről,
A jeles esemény fénypontjaként átadták a Pájer Antal-díjat, melyet a képviselő-testület ebben az évben az Andrási családnak adományozott.
Harmadik aranysarkantyúja megnyerésével Demarcsek Dániel is belépett az örökös aranysarkantyús táncos címet nyert szólótáncosok sorába.
Elhunyt Sajósi Piroska, Keszthelyi Imréné, a magyar táncházmozgalom veteránja, aki férjével az elsők között vett részt a hetvenes évek elején kibontakozó mozgalomban.
Salamon Beátát, aki a táncházmozgalom hajnala óta muzsikál, alkot, szervez, gyűjt, publikál és negyven éve tanít, a népzene, a táncházak, a koncertek és a Méta-táborok energiái lengik körül.
Szombaton ismét benépesült a Balatonboglári Varga Béla Városi Művelődési Ház, ahol a FolkEst programsorozat idei első eseménye zajlott.
Az est folyamán a talpalávalót a Junior Prima Díjas, a Népművészet Ifjú Mestere, a 2023-as év Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett prímás Nyitrai Tamás húzta, brácsán játszott felesége, Nyitrai Lilla, és bőgőn zenélt Kiss Csaba.
„Tisztelet a magyar kultúra őrzőinek” – Heit Lóri és Zenekara adott ünnepi koncertet vasárnap a Csapókerti Közösségi Házban.
A 27. Országos Szólótáncfesztivál döntője pénteken este kezdődött el, amelyen kötelező táncokkal indult az Aranysarkantyúért és Aranygyöngyért küzdők legrangosabb megmérettetése.
Ünnepi esemény keretében, a magyar kultúra napjához kapcsolódva adják át a Paraguayban odaítélt bejegyzési dokumentumot január 23-án a Hagyományok Háza Színháztermében
Csörögnek a sarkantyúk, suhognak a botok; a kötelező táncok versenyével a vármegyeszékhelyen kezdetét vette az aranysarkantyúért küzdők 27. Országos Szólótáncfesztiválja.
MFG - Táncművészeti Képzés, Debrecen
A már lezajlott képességfejlesztés és moderntánc foglalkozásokhoz idén januárban és februárban társastánc és néptánc foglalkozások kapcsolódnak.
Januártól egészen márciusig gyimesi táncokat tanulhatnak az érdeklődők a Fonó 30 éve működő, Fonó Szerda táncházában.
Tíz évvel ezelőtt, utánpótlás-nevelés céljából alakult meg a székelyudvarhelyi Serittő Néptáncegyüttes
Tisztelet a magyar kultúra őrzőinek címmel szerveznek programot Heit Lóránd és barátai.
Gelle
Fennállásának 15. évfordulója alkalmából újabb táncházat rendezett a Pósfa zenekar, ahová a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt szeretettel vártak. Az eseményre végül kétszáznál is több vendég érkezett.
2025. január 17-ig van lehetőség jelentkezni
2025-ben immáron negyedik alkalommal indítjuk útjára a kárpátaljai néptáncoktatók képzését.
Az 1997-ben alakult székesfehérvári Kákics együttes különleges fellépésre készül. Január 25-én 10 óra 30 perctől interaktív népzenei koncertre várják az érdeklődőket a Magyar Zene Házába
Hosszú volt az út, de egyre jobban közeledünk
A Vasárnap.hu annak ürügyén kereste fel a „konok asszony” hírében álló népművelőt, hogy sok éves küzdelem után idéntől engedélyezték Pusztinának a magyar nyelvű mise tartását, igaz, havonta csak egy alkalommal
A Juhászok Civil Szervezet által szervezett eseményen mintegy 70 vajdasági, magyarországi és erdélyi népzenész vett részt.
Szabad egy táncra?
A tánciskolások a február 2-án tartandó Vizsgabálon mutatják majd be azt, hogy mennyire sikerült elsajátítaniuk a standard és a latin-amerikai táncokat.
Léva
2025 januárjában a lévai Garam Menti Néptáncegyüttes egy közleményben hirdetett tagfelvételt.
16 éve a világörökség része a busójárás
Elkészült az idén február 27-én kezdődő busójárás részletes programterve.