Folkrádió

2017. január 12-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Lassú csárdás
Bekecs együttes
Somogy
0:07
Keserves
Kulcsár Mária, Karácsony Éva, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
0:10
Szántok, vetek
Antal Szende Mária
Gyimes
0:11
A bácskai Tisza mente dalai: Bojtár pajtás; Hosszúfarkú fecske; Bakony erdő a lakásom; Két nyárfa közt
Balázs István, Sebők István, Somogyi Péter, gy.: T. Géza, Király Ernő, Bodor Anikó
Bácskai Tisza mente
0:16
Ha kimegyek a tanyára...
Boglya együttes
Magyarfráta
Kolozs vm.
0:24
Korcsos, ritka magyar és sűrű magyar
Magyarpalatkai banda, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
0:31
Szatmári hallgató, csárdás és friss
Békés Banda
Szatmár
0:35
Keren, savorale, drom
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
0:37
Gyalui verbunk és legényes
Matokabinde
Kalotaszeg
0:41
Szaggató verbunk
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
0:42
Cinegemadár
Berecz András
Somogy
0:46
Éj, menjünk el innen, mert itt megvernek
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
0:47
János bíró
Csürrentő együttes
Moldva
0:51
Aoči, oči, čierne oči; Keď sa hora rozvíjala; Rozkvitajú zelenie jahody
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
0:55
Péterfali halastóban
Herczku Ágnes
Gömörpéterfala
Gömör
0:57
Kis pejlovam mindég csak azt kapálja
Bakos Mihály, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyírlugos-Szennyespuszta
Nyírség
0:58
Posle mome / Diva Marica / Tri devojke / Titrala se
Vándor Vokál
1:05
A temető kapujába
Lakatos János "Ruszin", Kótai Lajos, Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
1:10
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
1:15
Avel o vonato
Lakatos Ferenc, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
1:18
Szép fehér pekulár / Hej ririrá / Este vagyon / Ide lábam
Vándor Vokál, Juhász Zoltán
Moldva
1:27
a. Túl a vízen – b. Udvaromon hármat fordult a kocsi
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:33
Kanásztánc és ugrós
Bekecs együttes
Somogy
1:49
Várni, várni babám
Tóth Istvánné, gy.: Tóth István
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:50
De-a lungu, de invirtit és hirtag
Üsztürü
Felső-Vízmellék
1:59
Csárdások és magyar verbunk
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
2:05
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
2:10
Édes Gergelyem (Legedi László Mihályé)
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
2:10
Bordalok Somogyból, Zalából
Fiastyúk énekegyüttes
Dél-Dunántúl
2:16
Korcsos
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
2:21
Bonchidai lassú és sűrű csárdás
Ágas-bogas zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:26
Száztalléros katonának igën jól van dolga
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Szendrei Janka
Béd
Zoborvidék
2:27
Elmegyek, elmegyek
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:35
„Kovács Pista édes csók” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
2:37
A juhászok így élnek, úgy élnek (vajdasági mulató)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Dél-Alföld
2:42
A Homoród vize mellett
Györgylőrinc Lajos, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
2:43
Kétegyházi román táncok
Suttyomba zenekar
Kétegyháza
Körösök vidéke
2:46
Karácsonyi köszöntő
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
2:48
Regölés
Szeredás együttes
2:52
Kisverbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
2:53
Kolo
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:56
Magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
2:59
Zsíros Péter dudanótái
Szűcs Szilárd
Egyházasgerge
Karancs alja
3:03
Sej, a tari réten
Tercsik Pálné Lőrinc Mária, gy.: Borsai Ilona
3:04
Kolozsvári városi muzsika Pusztai György Gruci repertoárjából
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kolozsvár
Kolozs vm.
3:10
korcsos
Boca Georghe, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
3:13
Tekei csárdás és korcsos
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Teke
Sajó mente
3:19
Jertëk, szóljunk e szomorú alkalmatosságra.
Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
3:20
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:26
Ráncos szárú kiscsizmám szögre van akasztva
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
3:28
Tardoskeddi dudanóták
Csevergő énekegyüttes
Tardoskedd
Mátyusföld
3:32
Hazám hazám csendes hajzám
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
3:34
Sanoval sa vták vtákovi
Martin Tesák
3:36
Halottasnóta
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
3:39
Rózsa kihajlik a gyalogútra
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
3:41
(Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
3:43
Magyarpéterlaki asztali nóta, forduló és cigánycsárdás
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
3:49
Lassú magyaros
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Ugrapataka
Gyimes
3:50
Bonchidai
Dobroda zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:57
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
3:59
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
4:01
Bekecs alatt Nyárád tere...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
4:03
A Kóré Gézáé
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Szabó Árpád
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
4:13
Hol vagytok magyarok
Szabó Mártonné, Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
4:16
Magyar
Szeredás együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:21
lassú csárdás
Boca Georghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
4:24
Átkozott szerelem
Ivánovics Tünde, Dvorácskó Szebasztián
Szék
Észak-Mezőség
4:27
Buzai katonakísérő
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Bán Kálmán, gy.: Kallós Zoltán
Nagysajó
Sajó mente
4:29
Eljött a karácsony
Nyisztor Ilona
Moldva
4:29
Vendégküldő nóta a lakodalom hajnalán
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
4:31
Už sme pole zorali
Ľubomír Tatarka
4:35
Örülj, emberi nemzet
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
4:36
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
4:40
Kiöntött a Tisza vize a rétre
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
4:42
Nyugat-dunántúli cimbalomzene
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
Sopron
Észak-Dunántúl
4:47
Kelj fel, gazda, kelj fel
Kiss István, Kőhordó Lajos, Kozári Géza, Császár Sándor, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Orosztony
Dél-Dunántúl
4:48
A nagy utcán…
Fondor zenekar
Szilágyság
4:52
Kecskekeresés
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:54
Csendes, lassú és friss csárdás
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
Szatmár
5:04
Búzaszemet szed a galamb
Fazekas Péterné Deák Vilhem Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
5:06
Betlehem csillaga…
Földesi János, Sebők Lívia
Őrség
5:10
Sűrű magyar
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:12
Párnás (Elvesztettem zsebkendőmet)
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
5:15
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
5:19
Sűrű magyar és pár
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:27
Sebes forduló, csárdás, korcsos, szöktetős és vármegye
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:30
Szeret vize martján…
Palya Beáta
Moldva
5:32
Örömanya tánca
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
5:33
Festeres
Kalagor
Moldva
5:35
târnăveana
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
5:37
Hordófúró nóta
Zengő együttes
5:41
Baba ül a székbe
Takács Ágota, gy.: Gábor Judit
Gyúró
Fejér vm.
5:41
Ritka rendet vágok
Fiastyúk
Székelyföld
5:43
Bătută
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
5:45
Seremoj és botosánka
Benkő András
Klézse
Moldva
5:47
Szeress, szeress, csak nëzd mëg, kit
Prezsmer Miklósné Tankó Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Jávárdipataka
Gyimes
5:48
Szilágysági román tánczene
Gajdos együttes, Barcza Zsolt
Szilágynagyfalu
Szilágyság
5:53
Forduló, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
6:05
Világ végén Három Szent Királyok
Bárdosi Ildikó
Istensegíts
Bukovina
6:06
Édesanyám kiskoromba
Molnár Ferencné Révész Rozália, gy.: Paksa Katalin
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
6:08
Ne higgyünk a legénynek
Berta Alexandra
Galgavidék
6:13
A kapuba a szekér
Ferenci Márton "Zsuki", Ádám István, Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, Kis Sándor "Kicsi", Kis Sándorné Prózsa Klára, Ungvári Mártonné Prózsa Zsuzsa, Ferenci Péterné "Kicsi" Kis Róza, Sipos György Sándorné Juhos Zsuzsa, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:14
Lassú és gyors csárdás
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
6:20
Ha felkötöm cifra kásmírkendőmet; A keceli szőlő közepébe; A keceli szőlő közepébe
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
6:23
Kupuszinai népdalok
Csizmadia Anna
Nyugat-Bácska
6:26
Cigány csárdás és szökő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
6:30
Dél-alföldi kondástánc és lassú csárdás
Pásztor Barnabás
Alsó-Tisza-vidék
6:32
S ahol én elmegyek
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
6:35
Fehér holló
Dűvő zenekar
Válaszút
Kis-Szamos melléke
6:39
Legényes táncok: bărbunc rar, iute, mai repede
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
6:44
Árus muzsikája
Csűrös Banda
Méra
Kalotaszeg
7:01
Bánat, bánat, de nehéz vagy
Bács Péter, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
7:05
Szép fehér pekulár...
Polgár Lilla
Moldva
7:09
Cîntec: Pe sub deal, pe sub pădure
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
7:12
Kerekes
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
7:15
Siralmas volt nékem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
7:16
Alföldi nóták
Majorosi Marianna
Nyírség
7:20
asztali nóta
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
7:23
Pakulár nóta
Méta együttes
Méra
Nádas mente
7:26
Mennyei király születik
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
7:27
Moldvai csujjogató – Kerek alma, falapi
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán
Moldva
7:31
„Gejla tejle o khamoro” (cigány hallgató)
Patkoló László, Murka Elemér „Emino”, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:34
Csabai keserves, szökős, ritka és sűrű magyar
Ökrös együttes
Bálványoscsaba
Észak-Mezőség
7:45
Lejtet szeret a folyóvíz nem szeret a dombot
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
7:46
Szeress egyet, s legyen szép
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:50
Kék ibolya búra hajtja a fejét; Seprik az erdei utat; Énrám, anyám, ne neheztelj
Balogh János "Büszke", Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
8:02
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:07
Ángyom sütött rétest
Laki Ferencné Bodó Margit, gy.: Békefi Antal
Hegyhátszentmárton
Észak-Dunántúl
8:08
Körösfői énekek
Papp Zsuzsanna, Papp Anikó
Körösfő
Kalotaszeg
8:13
Dojna
Kovács Tivadar, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
8:15
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
8:20
A pásztor története amikor elvesztette a juhait
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
8:23
Varró Dani bácsi nótái
Jánosi Együttes
8:30
Ioane, Ioane
Viorica Sandu, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Voluntari
8:33
Kesereg egy árva madár…
Szalóki Ágnes
Gyimes
8:35
Ó fényességes szép hajnal
Domán Andrásné Oláh Borbála, gy.: Mathia Károly
8:36
Kijói ruszin dallamok
Illangó
Kijó
Sáros vm.
8:40
Hej Kis Sándor
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
8:41
Én vagyok az, aki nem jó
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
8:48
Szakajtottam mályvát, pirosat
asszonyok, gy.: Halmos István, Martin György, Olsvai Imre
Pusztafalu
Hegyköz
8:49
Ceperka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
8:51
Lassú magyaros - Istenem, istenem
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
8:53
Nagysármási tánczene
Maruzsenszki Endre, Rácz András "Bendegúz"
Nagysármás
Kelet-Mezőség
8:58
Bé van a várkapu kővel kerítve
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:59
Kihajtottam Virág ökröm
Vándor Vokál, Csík zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
9:05
Sebes
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
9:09
Varga Ferenc Csipás nótája
Varga István "Kiscsipás"
Kalotaszeg
9:10
Ahol én elmenek, még a fák is sírnak
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
9:11
Éjfél után három az óra…
Boglya együttes
Őrség
9:14
Brâu dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
9:15
Friss csárdás
Méta együttes
Sárköz
9:24
Lám, megmondtam, bús gerlice
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
9:26
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
9:30
Román menyasszonykísérő
Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
9:32
Barna legény házasodjá­
Berta Alexandra
Dél-Dunántúl
9:38
Hegyen s fődön járogatok vala
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
9:46
Szeretőm szerelme
Koncz Gergely, Lépes Anikó, Hégli Dusan
Felföld
9:50
Dudaszó hallatszik
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
9:52
Sopron városa gidres-gödrös… (katonadalok)
Boglya együttes
Őrség
9:59
Hajladozik nádszál
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
10:00
Patak vize, Lyukas a kalapom, Kakukkmadár (Burján Istvántól)
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
10:09
De jale
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
10:12
Méhkeréki-bihari dallamok
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
10:20
Altató
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
10:21
A babám karjában
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar, Soós András
Kárásztelek
Szilágyság
10:24
Regrútske piesne z Cífera
Cíferi énekcsoport Ladislav Bernadič vezetésével
Cífer
Nyugat-Felföld
10:28
A rozsnyói koronára süt a nap
Tóth János
Berzéte
Gömör
10:32
Verbunk
Halmágyi Mihály, id. Halmágyi Mihályné ... Aranka, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
10:33
Este későn megperditik a dobot
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:37
Ritka magyar, szökős, sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:48
Kezes
Legedi László István
Moldva
10:50
Huszárverbunk
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
10:52
Fehér galamb szállt a házra
Kovács Nóri
Mezőség
10:56
lassú csárdás
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
10:59
Zöld selyem, zöld szalag
Gömbszörp
Abásfalva
Udvarhelyszék
11:05
Elvesztettem a kecskéket
Faludi Áron, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyvarság
Székelyföld
11:05
Kelj fel rózsám, mert megvirradt
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
11:12
Jagodice
Mohács
Dél-Dunántúl
11:13
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:16
Őszirózsa piros rózsa levele
Németh Lászlóné Horváth Rozália, gy.: Czuczor Gyula, Gábor Judit
Csép
Komárom vm.
11:17
Tsum Badekns/Gliner Gasn Nign
Budowitz
11:19
Rákóczi-mars
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:22
Gyimesi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Gyimes
11:25
Lura, csikóus, lura, elszaladt a ménes
Nyeste András
Kállósemjén
Nyírség
11:26
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
11:33
Magyar forduló, szapora vagy sebes
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
11:34
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
11:38
Friss
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
11:39
Rábaközi tánczene: dus, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Rábaköz
11:43
Menyasszonykísérő
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
11:45
Daloló Rábaköz
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc, Szabó János
Szany
Észak-Dunántúl
11:51
Az Istennek szent angyala
Tóbiás István és családja, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
11:55
Szép violácska, kedves rózsácska
Bárdosi Ildikó
Csíkrákos
Felcsík
11:57
Lassú
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
12:02
Ha felülök,Bözsikém
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
12:09
Bújj el, kicsi, a rengőbe
Erős Józsefné Bálint Julianna, gy.: Pesovár Ernő, Petró János
Oroszhegy
Udvarhelyszék
12:09
Kerek az én szoknyám alja
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:09
Elindult a koca kilenc malacával
C. Tóth János, gy.: Agócs Gergely
Bodrogmező
Felső-Bodrogköz
12:10
Lassú magyar
Unger Balázs, Karacs Gyula, Pachert András "Tücsi"
Sopron
Észak-Dunántúl
12:13
Csordapásztorok
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
12:14
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
12:18
Lassú verbunk
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
12:20
Pojme domov /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
12:21
Hej, rívísz, rívísz
Gábor Istvánné Balkó Katalin
Kolon
Zoborvidék
12:23
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
12:30
Lassú, csárdás és magyar
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
12:33
Porka
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:35
Csigabiga, gyere ki
Deme Lajos, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:36
Szatmári dallamok
Pál Lajos zenekara
Szatmár
12:43
Válaszúti id. Bálint Jóska ritka magyarja
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
12:44
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:46
Hej ezerkilencszáztizenkilencbe
László János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
12:47
Székely táncok
Hegedős zenekar
Székelyföld
12:54
Két ujja van
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
12:54
Padkaporos bálban
Balla Tibor
Dél-Alföld
12:57
Hazug, hazug, hazafut
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
12:57
Kalotaszegletek
Üsztürü
Kalotaszeg
13:05
Romano kelimo
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
13:10
Ütik a rézdobot…
Keresztes Nagy Árpád
13:13
Édesanyám sokat intett a jóra
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
13:14
Fehér Panna
Csüllög Edina, Stan Krisztina, Szabó Dóra, Tóth Dorottya, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, Jeremiás Ádám, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
13:17
Táncdallamok Bükkaljáról
Dan Daniel, Dumitru Iederan, Călin Raţ, Adrian Paşca, Viorel Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Felsőboldád
Szatmár
13:23
Bal ujjamra sirítem a gyűrűmet
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
13:25
Kutyakaparási csárda
Benyóczki Istvánné Dékány Katalin, gy.: Paksa Katalin
Egyházaskér
Alsó-Tisza-vidék
13:26
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
13:28
Învîrtită I: Învîrtită rară cu ciuituri din Sărmaşu
Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
13:31
Almásszentmihályi román táncmuzsika
Fondor zenekar
Almásszentmihály
Kolozs vm.
13:37
Colinda
Mezőszopor
Kolozs vm.
13:38
Lilibe, lilibe
Zengő együttes
Moldva
13:44
Csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
13:49
Öves-szerba
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:51
Aki kurva akar lenni
Balogh Károly
Tiszavasvári
Nyírség
13:52
Szlovák lakodalmi dalok
Bartina, Kolozsváry Zoltán, Barta Balázs
13:56
Népdal furulyán
Pozsik István, gy.: Sárosi Bálint
Bükkszék
Heves vm.
13:57
Jaňik, Jaňik, čiri zbojňik /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
14:01
Kocsira ládát
Dömötörfy János, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
14:02
Román rend: hore, invirtita, ponturi, hirtag
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
14:15
Jocul steagului (de chiuit la nunta)
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
14:19
Gyimesi kettős jártatója és sirülője
Nyéky Emese
Gyimes
14:21
Rimaszombat felől
Varga András, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Tiszafüred
Heves vm.
14:22
Erdély be vagyon kerítve
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
14:25
De-a lungu, ţigăneşte, hărţag
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
14:33
Kalotaszegi mulatónóták, invirtita és cel iute (forgatós és sebes), szapora és keserves
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
14:44
Olyat vágok három fele
Márton Györgyné
Rozsály
Szatmár
14:46
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
14:51
Bőrkesztyű, szőrnadrág
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
14:52
Moara
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
14:53
Udvaromon kettőt fordult a kocsi
Miklós Ferenc "Dicse Ferke", gy.: Paksa Katalin
Nyárszó
Kolozs vm.
14:54
Jó bort iszok...
Dsupin Pál, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Berecz András
Nógrád vm.
14:58
Ködölik a Mátra
Polonkay Mátyás, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Karácsond
Heves vm.
14:59
Halottmenyasszony búcsúztató
Csík zenekar, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:06
(Túl a vizen van egy malom)
Kodoba Ignác, Mácsinga Ignác, Mácsinga Adalbert, Moldován István, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:07
Mért küldött az úrasszony
Ivánovics Tünde
15:09
Legényes
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
15:10
Szól a kakas hajnaljára...
Berka együttes
Moldva
15:15
Elvágtam az ujjam, de nem fáj
Silló Gáspárné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
15:16
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
15:19
Ne tedd oda a hegedűdet, Samu! (csárdás és szapora)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
15:23
Az oláhok
Szerényi Béla
15:27
Halott mellett való keserves #1
Pulika János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
15:30
Dunántúli ugrósok
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
15:33
verbunk, a Köllőké
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
15:35
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
15:39
Erre gyere, rózsám, nincsen sár
Takács János, Reisz Gézáné Hordósi Mária, Pápa Ferenc, gy.: Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
15:40
Vajdakamarási táncok - Korcsos, lassú cigánytánc, szökős, sűrű csárdás és korcsos
Halmos Béla, ifj. Csoóri Sándor, Fekete Antal, Havasréti Pál
Vajdakamarás
Mezőség
15:49
Folyik a marosi patak, galambom
Molnár András, Molnárné Szabó Ilona, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
15:53
Zsuka, héjsza, cepper
Gázsa zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:57
Rózsát ültettem a gyalogútra
asszonyok, gy.: Várnai Ferenc
Szebény
Dél-Dunántúl
15:59
Haj, Rákóczi!
Dsupin Pál
16:02
Bine mai era adată
Vasile Soporan, Alexandru Ciurcui, Francisc Ciurcui, Tănase Gheţi, Alexandru Gheţi, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Magyarfráta
Kolozs vm.
16:05
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
16:06
Búzát vittem a malomba
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
16:08
Botostánc juhászkampóval; Vasvári meg frisse
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Madocsai Imre, Oláh Attila
Gömör
16:16
Verbunk
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
16:21
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
16:25
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
16:29
Rákóczi induló
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
16:31
De-a-lungu és batuta
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
16:39
Féloláhos
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
16:40
Béres vagyok, béres
Takács Istvánné Bozsoki Julianna, gy.: Pesovár Ferenc
Soponya
Fejér vm.
16:40
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
16:45
Tizenhárom fodor van
Halkovics Jenő, Ábrahám Miklós, Balázs Erzsi, Nagy Teréz, gy.: Halkovics János
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
16:46
Maros partján elaludtam
János Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
16:49
Jaj, jaj, kedves Jánosom
Győri Istvánné Fülöp Kati, gy.: Kallós Zoltán, Falvay Károly
Szék
Észak-Mezőség
16:49
Uradalmi számadáskor
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna
Bonchida
Mezőség
16:56
Šak ja dobre znam
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
16:57
Tavaszi szél
Fakutya zenekar
Moldva
16:59
Boldog volt az én életem, amíg szeretni nem kezdtem
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
17:01
Vörösvárra befutott a gyorsvonat…
Boglya együttes
Őrisziget
Észak-Dunántúl
17:07
Román katonakísérő
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
17:09
Baba Durda
Rece-fice
17:13
De szeretnék Hajnalcsillag lenni
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
17:14
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
17:16
Cigánycsárdás
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:20
Búcsú Pál Istvántól
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
17:24
Betlehem kis falucskában
leányok, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
17:27
Pekný si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
17:31
Cigány virrasztó ének
Konti Margit, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
17:33
čieže sa to pávy
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
17:37
Páva
Sárpilis
Sárköz
17:38
Beteg a szeretőm, az ágyba­ fekszik...
Varga Diána
17:40
turca
Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
17:41
Hallgató, tánczene és kanásznóták
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei, Adorján István
17:51
CsárdásRegrutakísérő
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
17:52
Szőlőőrző dalok
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Sárköz
17:57
Hore la oi
Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
17:58
Kettős
Csürrentő együttes
Moldva
18:04
Haja, haja, jó lakom orcát
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
18:04
Hajnal – Kozák Jóskák emlékére
Arató zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
18:08
Babi lovan azt kopogja; Ne bánts engem virágom
cigányok, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Tiszakarád
Zemplén vm.
18:11
Verbuválnak Szék városán...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:36
Polka
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Kobzos Kiss Tamás, Németh István
Külsőrekecsin
Moldva
18:38
Segélj el, Uram...
Navratil Andrea
Zoborvidék
18:40
Jocul miresei pe bani
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
18:44
Tavaszi szél vizet áraszt / Jaj, de szépen szól a harang
Fiastyúk
Moldva
18:46
Kilenc tinót hajtottam a vásárba
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:48
Mikor viszi a kislány a vizet...
Tallabille együttes
Somogy
18:54
Kolinda
gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
18:55
Vasvári verbunk és csárdás
Dűvő zenekar
Gömör
18:59
Haja, haja, mégis haja
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
18:59
Kecskés tánc Gergelé
Draskóczy Lídia, Demeter László, Jakabffy Balázs, Nagy Bercel
Klézse
Moldva
19:03
„Hore Hronom, dole Hronom” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
19:07
Magyarbődi csárdás és friss
Dobroda zenekar
Magyarbőd
Abaúj
19:12
Elmúltak már minden kínjaim
Kovács Márton, gy.: Kiss Lajos
Mélykút
Bács-Bodrog vm.
19:13
Seremoj és románca
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
19:17
Désházai menyasszonykísérő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Désháza
Szilágyság
19:19
Invirtita
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:30
S a pünkösti rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:32
Kecskeszemű Gergelem
Mentés Másként
Moldva
19:37
Elveszett a lovam
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
19:41
Szerelmes a muzsikás...
Fondor zenekar
Szilágyság
19:48
Egy szem szilva most érik
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
19:49
Juhásznóta, csárdás és friss
Tükrös zenekar, Oláh Attila
Gömör
19:58
De-a purtata, szökős, sűrű csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:04
Széki magyar, a Misié
Sebestyén Márta
Szék
Észak-Mezőség
20:09
Diófának három ága
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
20:12
Szászcsávási muzsika
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
20:17
Sátoraljaújhelyi cigány hallgató, lassú és friss csárdás
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Sátoraljaújhely
Bükkalja
20:23
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:24
Nem loptam én életembe
Tankó Péter "Bitang", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
20:26
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
20:28
Kanásztánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
20:29
Elindula József, s a szép szűz Mária
Zsolczer Csilla
Moldva
20:31
Három ürü nem nagy falka
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
20:31
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
20:33
Cigány csárdás
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
20:35
Én Istenem, de víg voltam
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
20:36
A pünkösti rózsa kihajlott az útra...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
20:38
Hortobágyi dallamok citerán
Szélesné Kiss Anikó
Püspökladány
Hortobágy
20:40
Ritka csárdás, ritka szökős, sűrű csárdás
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
20:58
Ráca
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
21:00
Szegény fejem, Uramhoz óhajt
Sülyös Palkó Miklósné Istóka Rebeka, Zucker Jánosné Istóka Mária, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
21:01
Gyí fakó, gyí szürke (koldusdal)
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
21:04
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, Ambrus Árpád, Bartalis Jutka, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
21:07
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
21:09
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka, Sztanó Pál
Fáj
Abaúj-Torna vm.
21:12
Széles a Duna / Leesett a hó
Fiastyúk
Dunántúl
21:13
Româneşte bătrâneşte, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
21:21
Botosánka
Csürrentő együttes
Moldva
21:25
Én kimenék küs kertembe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
21:27
Vékony vászon lepedő
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
21:27
Ül a juhász a szamárra...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
21:28
Édesanyám rózsafája
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
21:34
Úgy jól laktam tejvel, vajval
Algács Zoltán, Kóczé Miklós, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
21:36
Hai mândruţo să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
21:39
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
21:43
Láncot veretek szívemre...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
21:52
Ez ki háza, ki háza (Villőzés)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
21:52
Őrmester úr, a mindenit..., A gőzösnek hat kereke, Bátorító
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
22:00
Kerekes
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
22:02
Szászcsávás
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Csávás
Felső-Vízmellék
22:11
Oláhul Marinka (I. rész)
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
22:14
Kanásztánc és csárdás
Farkas Rudolf "Dankó", Csonka Rudolf, Csillag József, Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
22:18
Katonanóta
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
22:21
El kéne indulni
Barozda együttes
Gyergyó
22:25
A faluba végigmenni nem szabad
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
22:26
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
22:31
Keservesek
Pulika János, Zerkula János, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
22:38
A búzamezőbe
Gál Mária
Moldva
22:40
Most viszik, most viszik Iborkáné lányát
Baranyi Klári, Szerencsi Éva, Juhász Olga, Török Gizella, Pozsa Imelda, Simon Mária, Lukács Margit, Barta Mária, Baranyi Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
22:41
Pejparipám rézpatkója
Veres Ignác, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
22:42
Szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalom-szóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
22:55
Kánai menyegző
Magyar Tekerőzenekar, Vaskó Zsolt, Tárnoki Beatrix, Redő Juli
Tápé
Dél-Alföld
22:58
Elmëgyëk, elmëgyëk
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Nagybátony
Heves vm.
22:59
Rokoko
Rece-fice
23:05
rar în botă
Hârleţ Ioan „Nucu”, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
23:07
Zöld erdőben van egy legény
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
23:09
Esteledik, alkonyodik
Nagy József, gy.: Borbély Jolán, Martin György
Bodrogvécs
Zemplén vm.
23:10
Budapest - Kürti népzene
Gázsa zenekar, Németh Dénes, Balogh Kálmán, Bartók József, Makó Péter
Kürt
Vág-Garam köze
23:15
Kertünk alatt aratják a zabot
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
23:18
Részeges ember halotti búcsúztatója
Fábián Éva, Agócs Gergely, Halmos Béla
Zoborvidék
23:25
Esik eső jaj de szépen csepereg
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
23:28
Három árva
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Sárvásár
Kalotaszeg
23:35
„Pásztorok, keljünk fel” (karácsonyi köszöngető)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
23:36
Én kimenék kiskertembe
Kristály Ágnes
Moldva
23:38
Úgy rakják, úgy rakják
Szabó Mártonné Kotyorka Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
23:39
Kozári
Igriczek
Moldva
23:43
Cigány verbunk
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
23:45
Vasvári és frisse
Dűvő zenekar
Lice
Gömör
23:48
Csérige madár, csérige
Pintér János, Pintér Jánosné Kovács Mária, Csizmadia Pál, Csizmadia Pálné Herke Katalin, gy.: Kerényi György, Vikár László
Sásd
Dél-Dunántúl
23:51
Istenem-Istenem
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
23:52
Hortobágyon csikóslegény vagyok én
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
23:53
Takarodó
Hollókői Lajos
23:53
Bugaci népdalok
Szeleczki fivérek
Bugac
Kiskunság
23:55
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.