Folkrádió

2017. március 21-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Katonanóták
Berka együttes
Magyarfalu
Moldva
0:04
Megy a nap lefelé
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
0:05
Csipás Feri, szakadjon el a húrod!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
0:09
Arass, rózsám, arass
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Ág Tibor
Béd
Zoborvidék
0:10
Hej, halászok / Megyen már a hajnalcsillag / De szeretnék hajnalcsillag lenni
Fiastyúk, Balogh Sándor
Dél-Alföld
0:13
Végigmentem az ormódi hegytetőn
Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
0:18
Fecioresc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
0:20
Sej, csütörtökön este
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
0:20
Hajnali és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
0:27
Erdő szélén sátoroznak
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", Puda Józsefné Molnár Judit, Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
0:28
Lakodalmas (Kürt)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Csendes Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
0:34
Megyek, anyám, megyek
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, Bálint Józsefné Hodorog Erzse, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
0:35
Kapuvári verbunk, szili karéj és friss
Bakator, Jeremiás Lajos
Rábaköz
0:42
Édes-kedves kincsecském
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
0:44
Azt üzente Ferenc Jóska
Udvarhely Néptáncműhely
0:46
Csicsíjja, babája
Horváth Péterné Nagy Anna, gy.: Borsai Ilona, Tímár Sándorné
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
0:46
Héjsza
Vizeli Balázs, Kerényi Róbert, Havasréti Pál
Gyimes
0:52
Lassú csárdás, székely verbunk, oláhos, szökő
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
1:01
Perptuum mobile - Magyarói verbunk
Gázsa zenekar, Balogh Kálmán
Magyaró
Felső-Maros mente
1:06
Zsírral kenem, zsírral kenem a hajamat
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
1:06
Kicsi a hordócska/ Cie sa to kone
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
1:09
Szerba sztudencilor
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
1:10
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
1:15
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:18
Anyám, anyám, édesanyám
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
1:21
Korobjászka
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
1:22
Felvidéki dudazene
Koroknai Szabolcs
1:24
Igyunk, van benne
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:25
Kútba estem
Kolompos együttes
1:27
Búra, búra, búbánatra születtem
Lévai Ferenc "Frici"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
1:29
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
1:31
Ó, anyám, de jó tüdős hurkát ettem...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
1:32
Madárka, madárka
Majorosi Marianna, Bolya Mátyás, Szokolay Dongó Balázs
Lészped
Moldva
1:37
Gyors csárdás
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Pávai István
Felső-Vízmellék
1:45
Paradicsomkertbe
Bárdosi Ildikó
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:47
Az alföldi csárdába
Kozma István, gy.: Olsvai Imre
Szilvás
Dél-Dunántúl
1:48
Jaj, Istenem, Istenem, Istenem...
Bognár Szilvia
Szilágyság
1:49
„Tak sa zhovárali v Krnom na majeri” – „Joj, čudujú sa žudia z Bystrickej ulici” (váľaný)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
1:53
Duša moja poťešeňia / Kukučka v zelenom háji kukala / Ovej mi vetríčku ovej
Tótkomlósi Pávakör
Tótkomlós
Körösök vidéke
1:57
Uccu, kurva, szegeletbe
Balogh Mária, Kardelás Julianna, Balázs István, Ifj. Kardelás József, Kardelás Sándor, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
1:59
Szeress, szeress, csak nézd meg kit
Hubán Ágnes
Udvarhelyszék
2:00
Négyes (Magyar)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
2:03
Vörösvári állomáson
Boglya együttes
Őrség
2:15
Ha lemegyek a bánya fenekére
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Vikár László
Nagybátony
Heves vm.
2:16
Lassú magyar és friss
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Sopron
Észak-Dunántúl
2:20
Horă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
2:22
Floricsika (Virágtánc)
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Moldva
2:24
Jaj, aranyos jó bátyám
2:25
Déltől estig nyílik a piros rózsa
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:27
Dedoi dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
2:28
Menet / Örök nyugalom
Dűvő zenekar
Észak-Mezőség
2:38
Kicsikörbe van egy fűzfa (Három árva balladája)
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
2:40
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:44
verbunk
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:46
Kanásztáncok két hegedűn
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
2:49
Ugrós zenekarral
Orsós János, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
2:49
Moldvai dalok
Bodza Klára, Kobzos Kiss Tamás
Moldva
2:54
Cigány asztali hallgató és mulató
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Jámbor Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
3:01
Csárdás - szapora
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
3:16
Bús a bús gerlice madár
Karsai Zsigmond
Lőrincréve
Enyed vidéke
3:17
Széki magyar és csárdás
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
3:26
trioji
Balaş Grigore, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
3:27
Zsidó ­48
Veszprémer Klezmer Band
3:30
Dzsalok, dzsalok hazafele
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
3:31
Kezes – Csobán György emlékére
Juhos együttes
Moldva
3:33
Ez új idő, újesztendő
Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
3:34
Milicek, milicek (székelyszenterzsébeti cigány népdalok)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
3:46
Gyéren vettem a kenderem, gyakran terem rajta
Koszta Gáborné Sövér Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
3:47
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
3:49
Sej, széna, széna… – Nem használ a rétifű az ökörnek…
Szilágyi Ferenc, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
3:51
Este későn megperdítik a dobot
Raksányi Boglárka, Buborék István, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Szék
Észak-Mezőség
3:53
Lassú csárdás
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
3:54
Gömöri juhásznóta
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Gömör
4:00
Bőrkesztyű, szőrnadrág
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
4:00
Ani maamini
Muzsikás együttes
4:03
Arrul alól kéken béborult az ég
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
4:05
Mikes Kelemen nótája
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:10
polka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
4:12
Üveges tánc
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Dél-Dunántúl
4:16
Né hol kerekedik s egy kerek dombecska
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
4:18
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
4:23
a. Sarjút eszik az ökröm – b. Egyes
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
4:26
Ritka és sűrű
FelVonó zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:30
Víz alá, víz alá
Király Mihály "Vendel", gy.: Olsvai Imre
Nagyberki
Dél-Dunántúl
4:31
Elmegyek, elmegyek…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar, Unger Balázs, Berzéte-Kőrösi Népdalkör
Berzéte
Gömör
4:35
Beli buba
Tóbiás Aranka, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
4:36
Tavaszidő
Méta együttes
4:43
Mikor már én tizennyolc éves voltam
Nyirkos Istvánné Barabás Irén
Kótaj
Nyírség
4:44
Hrabaj, diefča, hrabaj /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
4:46
Keď ma šikovali; Keď ma máte zabiť; Joj, biteže ma, bite
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
4:49
Verbunk és oláhos
Tükrös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
4:53
Szomorú az idő, el akar változni
Sebestyén László, gy.: Kodály Zoltán
Andrásfalva
Bukovina
4:54
Kálosai szegődtetés
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Alsókálosa
Gömör
5:00
Învârtita rară şi deasă (Párostáncok)
Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Meszesalja
5:05
Csárdás és szapora
Soós Csaba, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Bartók József
Kalotaszeg
5:09
Pergetés
Danó Róza
Tarpa
Szatmár
5:09
Nagy örömnap van ma
Bárdosi Ildikó
Mikóháza
Hegyköz
5:10
Kocsmárosné hozzon bort
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:11
Öreges pontozó amúgy fiatalosan; Én vagyok az aki nem jó...
Csík zenekar
5:15
Tavaszi szél utat száraszt...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
5:17
De szeretnék az erdőben fa lenni
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
5:25
Ritka és sűrű fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakator Traian, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:28
Zörgeti angyalom ablakom rostélyát
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula
5:38
Egy, kettő, három
Pintér Pálné Balogh Lídia, gy.: Bereczky János
Kapoly
Dél-Dunántúl
5:38
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
5:41
Két dudanóta dudán
Lukács Péter, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
5:43
Históriás ének az aradi vértanúkról
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
5:47
(Ki ment boré)
Szabó Imre, gy.: Tari Lujza
5:48
Dudaimitáció
Törköly zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
5:49
Mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
5:54
Ovo kolo
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
5:55
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
5:57
Lassú és szapora
Téka együttes
Kalotaszeg
6:03
„Fölültem a kemencére” (csárdás és gyors csárdás)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
6:04
Sej, tiszta búza
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
6:05
Ni hol kerekedik
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
6:07
Ez az utca Molnár utca, Molnár utca…
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
6:11
Cântece şi jocuri din Sopor şi Bercheş
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
6:17
Szeretlek, szeretlek – Kalotaszegi hajnali, csárdás, csingerálás
Rekontra zenekar
Kalotaszeg
6:26
Fényes csillag, jaj de sokat utazol!
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
6:27
Seremoj kavalon
Legedi László István
Klézse
Moldva
6:29
Amikor a pásztor elvesztette a juhokat
Bogdan Toader, Antim Ioan, gy.: Csibi Szabolcs, Kerényi Róbert, Németh László
Moldva
6:33
Sóvidék
Nyitrai Mariann, Üsztürü
Sóvidék
6:41
Felmentem én a szekérre
Kis Sunyi Piroska, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
6:42
Arról alul...
Fehér Anikó
Körösfő
Kalotaszeg
6:47
Sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
6:50
Hol jársz, hol kelsz Szent Erzsébet asszony?
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
6:51
Dzsalok, dzsalok, hazafele
Kanalas Sándor
Nyírbéltek
Nyírség
6:51
Ördöngösfüzesi dalok
Hámori Péter
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:55
Valaské spod Poľany
Martin Kubinec, Juraj Kubinec, František Kubinec
Polyánhegyalja
6:57
Dudaverbunk
Békés Banda
7:02
A rimóczi kertek alatt
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
7:03
Kerekes és tiszti
Berbécs zenekar
Gyimes
7:07
102 kilo (román férfitánc és szapora)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
7:08
Csárdások: A) Szegény Mikó, szegény te B) Nem akar az ökörcsorda legelni C) Ez a kislány gatyát mos
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
7:13
Amére gyüttél elmehetsz
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., Potuska Jánosné Fülöp Ilona Puli, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:14
Korcsos
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
7:20
Danţul miresei (ritual de nuntă)
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog, Ana Mişca, Florica Mişca
Tartolc
Avasvidék
7:22
Cigánycsárdás
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Jánó Tibor, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:26
Éjfél után egyet ütött az óra
Sike Sándorné, Kozma Andrásné, Kovács Imréné, Farkas Lászlóné, Vásárhelyi Simonné, Mojzáth Sándorné, Magda Sándorné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
7:27
Kifelé áll a szekeremnek rúdja...
Navratil Andrea
Hadikfalva
Bukovina
7:29
Lassú és friss csárdás (Nem bánom, hogy juhásznak születtem)
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Oláh Lajos, Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
7:31
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:40
Estvéli ének
Lőrinc Imréné Daniel Juliánna, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
7:42
Volt nékem szeretőm
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
Hetény
Komárom vm.
7:47
Feciorească rară III: De ponturi din Soporu de Cîmpie
Alexandru Curcui, Alexandru Ciurai bandája
Mezőszopor
Belső-Mezőség
7:48
Ma van Piros Pünkösd vasárnapja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
7:49
Felment a kondás a fára
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
7:50
Sus î luna…
János Hajnalka
Méhkerék
Körösök vidéke
7:53
„Kdeze ideš, kde sa zberáš” (na počúvanie)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
7:54
Sűrű és rika tempó
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
7:57
Fehér László lovat lopott
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
8:03
Igazságszerető
Berecz András
8:06
Hej búra, búra…
inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
8:07
Bonchidai lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:22
Odaki e piacon, piacon...
Benke Lívia, Vajdók Angelika, Szilvás Valéria, Máric Teréz, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
8:23
Vajdaszentiványi korcsos és szöktető
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:27
Joc: trilişeşti
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
8:29
Hajnali nóta, csárdás, szapora és legényes
Gázsa zenekar
Kalotaszeg
8:37
Idorkám, Idorkám
Bányi Antalné Reczika Teréz
Gímes
8:39
Szilágysági román tánczene
Gajdos együttes, Barcza Zsolt
Szilágynagyfalu
Szilágyság
8:43
Összefolyik a Tisza a nagy Dunával
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
8:44
Verbunk és szökő
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
8:48
Áldja meg az Isten
Gáspár Péterné Fodor Sári "Novaji", gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
8:50
Cigány dallamok Potta Gézától
Zagyva Banda
Abaújszina
Cserehát
8:55
Mulţumescu-l la maica
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
8:59
Katonakísérő és katonanóták
Kalamajka együttes, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
9:08
Fiam, fiam, Bálind vitéz
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
9:11
Csárdás
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
9:18
Gajdasko kolo
Kozics Milan, Rakics János, gy.: Vizin Antus, Szabó Zoltán
Medina
Sárköz
9:20
Apámnak
Tükrös zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
9:27
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
9:28
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
9:38
Čieže to ovečky
Ján Kroták
Rimakokova
Gömör
9:42
A juhász, aki elvesztette a kecskéit
Unger Balázs, Hegedős zenekar
9:46
Donkanyarban van egy szomorú fűzfa
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
9:47
Menyasszonykísérő
Hírös zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
9:53
Tót menyasszonyi mars és templom előtti nóta
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
9:55
S e kertembe
Táltos együttes
9:58
Szűz Mária
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
9:59
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Gönczöl Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
10:00
Pri dychovke v Kubrej (Trenčianske Považie)
Michal Weber együttese, Stanislav Líska együttese
Csákfalva
Trencsén vm.
10:03
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:12
Szegény vándor fecske
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:15
Keserves
Vizeli Balázs
Gyimes
10:16
Istenem, de bajos az öreg élete
Molnár Ferencné sz. Révész Rozália
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
10:17
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
10:22
Jó estét, jó estét (Sóki)
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
10:25
Nyári folyóvíz
id. Novák Pál
Palócföld
10:25
Felsütött a nap sugára...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
10:28
Mikor a szoroson lemész
Polgár Lilla
Gyimes
10:30
Jobb lett volna, ha ne születtem volna
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
10:33
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
10:37
Ugrós magyar
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
10:38
Rekecsini botosánka
Csürrentő együttes
Külsőrekecsin
Moldva
10:44
Oláhul Marinka (I. rész)
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
10:47
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:58
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
10:59
Csárdás és ritka fogásolás
Uhrin Klára
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:02
Szokása a Tiszának a fagyása...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
11:05
Zajali, zajali
Agócs Gergő
11:10
Mennyországban csengetének… (archaikus népi ima)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
11:11
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
11:17
De szeretnék hajnali csillag lënni
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Hollókő
Cserhát
11:19
Mikor viszi a kislány a vizet...
Tallabille együttes
Somogy
11:24
Bătută
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
11:26
Kalotaszegi keserves, hajnali, csárdás és szapora
Ivánovics Tünde, Palló zenekar, Csonka Ferenc, Brasnyó Antal
Kalotaszeg
11:32
Ne sirasd gyöngykoszorúdat
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
11:36
Kisétálék kiskertembe
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
11:39
Bătută „de la do”
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
11:41
Botosanka
Öves együttes
Klézse
Moldva
11:44
Szent Balázs püspöknek (Balázsjárás)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
11:45
Magyar szóló és friss
Dűvő zenekar
Királyhelmec
Bodrogköz
11:49
Terchovské spevy a hudba (Kysuce)
Bonáňovc testvérek zenekara
Terhely
Várnai völgy
11:53
Bogyiszlói lassú és friss csárdás
Pendely együttes
Bogyiszló
Sárköz
11:59
Jó estét, jó estét
Koszta Pálné Kis Lujza, gy.: Vargyas Lajos
Mezőgyán
Körösök vidéke
12:00
Kimegyek a zölderdőbe
Szilágyi Anna, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
12:08
Szárnya szárnya
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
12:09
Megy a vonat Belényesbe
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
12:12
Fúdd el jó szél, fúdd el
Jánó Istvánné Bráz Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
12:15
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
12:20
Vastaghúros sűrű csárdás
Kozák Zsigmond, Kodoba Béla, Radák Mihály, Kovács Márton, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:23
Októbernek, októbernek elején…
Zsizsik együttes
Csík vm.
12:25
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
12:26
Somogyi citeramuzsika
Krajcsó Bence
Somogy
12:29
Darumadár magasan száll, szépen szól
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
12:33
A fentieknek (Oláh Dezső emlékére)
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Rónai Zoltán, Makó Péter, Bohák Endre, Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Bodrogmező
Bodrogköz
12:40
Túll e vizen Tótországon
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
12:44
Süvít a szél, végig zúzza a fákat
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
12:47
farsangos nóta
Csorba János, gy.: Kelemen László
Szék
Észak-Mezőség
12:47
István-napi köszöntő
Dűvő zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
12:51
Már csakugyan menni kell
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
12:52
Delelő királyság
Gera Attila
12:55
Öves - Brâu
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
12:58
Széles a Duna / Leesett a hó
Fiastyúk
Dunántúl
12:59
Tegnapelőtt, csütörtökön jöttem én
Kóródi György, gy.: Skrihár József
Hánta
Észak-Dunántúl
13:00
Kettős jártatója
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
13:02
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
13:02
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
13:07
(Októbernek, októbernek elsején)
Nónika Miklós "Hitler", Nónika László, Nónika Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
13:09
Vasvári verbunk
Berta Alexandra
Gömör
13:11
Havajgatás
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
13:13
Királyfalvi pontozó
Gázsa zenekar, Székely Levente
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
13:16
Bánáti dalok: Telecskai bírónak; Hallották-e hírét; Új a csizmám
Móra Vera, Harkai Sándorné Jaksa Erzsébet, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Paksa Katalin
Bánát
13:21
Haragszik a rózsám anyja...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
13:26
(Szürke szamár szomorkodik)
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Tiszaújfalu
Kiskunság
13:28
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
13:31
Úgy éltem én
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
13:33
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
13:38
sűrű csárdás
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
13:40
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
13:43
Ne bándd édes virágom
Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:44
Haragszik az édesanyám
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Palócföld
13:48
cimpoaia
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
13:50
Elment az én uram idegen országba
Vizeli Balázs, Tintér Gabriella
Gyimes
13:54
Három betyár a csárdába
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:56
Tilinkás kezes
Németh László
Csík
Moldva
13:57
Hejde lilibe, hejde Janikám
Puskás Antalné Bálint Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
13:59
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
14:02
„Mikor kicsi…” és ruszászka
Róka Mihály, Legedi László István, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
14:05
Szászcsávási cigány csárdás és csingerálás
Palló zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
14:12
Korcsosok
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
14:13
Román kezes
Legedi László István
Moldva
14:16
Sirató III. rész
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
14:19
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
14:25
Mennyből az angyal
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
14:26
Dockaj ma suhajko / Ci z hora / Priadzmeze len / Ci ja by ja
Vándor Vokál
14:31
Ha hazajön az én uram a kocsmábul
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
14:31
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
14:34
sűrű verbunk
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
14:37
Magyaros
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
14:41
Úgy rakják, úgy rakják
Szabó Mártonné Kotyorka Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
14:42
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:44
Jaj, de sokat áztam-fáztam, fáradtam
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
14:46
Feljött immár... - Kirje, kirje, kisdedecske...
Matokabinde
14:51
Vert kezes
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
14:53
Kettős és sirüleje
Egyszólam együttes
Gyimes
14:55
Táncrend
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
15:00
Pilisszentkereszti szlovák népdalok
Ábrahám Brigitta, Jőrös Andrea, Orbán Johanna, Pál Eszter, Szerencsés Martina
Pilisszentkereszt
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:03
Kéjjel élő dúsgazdagnak veszedelmét
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, Bengyák Gézáné Gál Ágota, gy.: Dobszay László, Szendrei Janka, Rajeczky Benjamin
Menyhe
Zoborvidék
15:05
Mikor megyek Galícia felé
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán, gy.: Lajtha László, Szomjas-Schiffert György
Kiskunság
15:12
Este későn faluvégen jártam
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
15:13
Bulgárjászka
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:15
Jaj de szépen, jaj de szépen hirdetnek a templomba
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Hasznos-Ötházhuta
Heves vm.
15:16
Ütik a rézdobot
Egyszólam együttes
Dél-Dunántúl
15:21
De botă (Botos tánc)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Cserged patak mente
15:23
Kesereg egy árva madár…
Szalóki Ágnes
Gyimes
15:25
Fecském, fecském, édes fecském
Szente János, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Kemenessömjén
Észak-Dunántúl
15:26
Bürlödeánka
Kalagor
Moldva
15:29
Aoči, oči, čierne oči; Keď sa hora rozvíjala; Rozkvitajú zelenie jahody
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
15:33
Arany és kék…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös együttes
Kalotaszeg
15:42
Jaj, nékem, kedves lyányom
Mérten Sámuelné Nagy Eszter, gy.: Kertész Gyula, Rajeczky Benjamin
Átány
Heves vm.
15:45
Most jövök a kolozsvári fegyházból / Várad felől...
Kása Béla, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Mezőség
15:51
Este van már a faluba, haza kéne menni
Kanczel János, Túry Ferenc, gy.: Mező Judit
Debrecen
Hajdúság
15:51
Nemespátrói lassú és friss csárdások
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
15:56
Hej, páva, hej, páva
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
15:58
Pakulár nóta
Méta együttes
Méra
Nádas mente
16:01
Suită de jocuri de zlătari, de spoitori şi de ursari
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
16:08
Magyarózdi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes
Magyarózd
Kutasföld
16:15
András nap után az idő; Éjszaka volt, amikor én születtem; Szárnya, szárnya; Kondorosi csárda előtt a juhom; Csárdás
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
16:21
Balázstelki kánta
Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos, Kálmán Péter "Cucás", Mihálydeák Barna
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
16:25
Lassú csárdás és friss
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
16:35
Ketten - Méhkeréki táncdallamok
Gázsa zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
16:39
Elmegyek messzire
Kakas Lászlóné Hegedűs Rozál, gy.: Pelyhe Flórián
16:40
Palatkai lassú és szökős
Magos zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:44
Ritka verbunk
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:49
Gav-gavestar
Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, Bastyúr Bertalan, Parapács, Pál István "Szalonna"
Felső-Bódva mente
16:57
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
16:58
Dél-alföldi tekerőmuzsika
Gundy Kristóf, Patonai Bátor
Dél-Alföld
17:01
Menyasszonykísérő
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
17:05
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
17:12
Hová mész te, három árva
Gáspár István, gy.: Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
17:17
De băut
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
17:19
Kecskemét is kiállítja
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
17:20
Sokacka pnocna svadba (Sokác éjféli lakodalmas)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
17:27
Árokparton kácsatojás
Laboda Jánosné Galambos Anna, gy.: Kiss Lajos
Gombos
Bácskai Duna mente
17:27
Zöld selyem, zöld szalag
Gömbszörp
Abásfalva
Udvarhelyszék
17:33
Cigány csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
17:36
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
17:40
Igyál, betyár, múlik a nyár
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:42
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
17:50
„Kicsi nékem ez a ház” (csárdás és gyors csárdás, dudanóta)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
17:52
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
17:55
Én Istenëm, minek is teremtëttél
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
17:57
Čardás
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
18:00
Jaj Istenem
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
18:00
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
18:04
Intéző úr háza előtt van egy fa
Adamcsik Józsefné Megyeri Erzsébet, gy.: Alföldi Boruss István
Gyulavári
Körösök vidéke
18:06
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
18:09
Le strigat (la nuntă)
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
18:11
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
18:16
Adjon Isten jó éjszakát
Szebelédi Pálné Gubics Verona, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
18:17
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
18:20
Román pár: româneste, rara, lenesa és învârtita
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
18:30
Cigány halottkísérők és legényes
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, gy.: Kelemen László
Kalotaszeg
18:37
Én vagyok a Gencsi Feri bérese
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
18:38
„Zsidó imádság”
Figur Banda, Cseh Tamás
Bodrogköz
18:39
A marosi füzes alatt
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
18:42
Szatmári hallgató, csárdás és friss
Békés Banda
Szatmár
18:46
Te asszony, te asszony mit szunnyogsz a rokkán
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:46
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
18:52
Magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
18:54
Katonakísérő
Dresch Mihály, Németh Ferenc, Porteleki László
Mezőség
18:58
Lelkem, lelkem, jó testvérem, János 
Lengyel Sándorné Baja Ilona, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
18:58
Kalotaszegi legényes
Táltos együttes
Kalotaszeg
19:01
Halotti mars
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
19:02
Széki népdalok
Káplár Gréta
Szék
Észak-Mezőség
19:05
(Úgy elmegyek, meglássátok)
Kotyorka Antal, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
19:07
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
19:10
Kokavské tance - šuchon
Ondrej Radič zenekara
Rimakokova
Gömör
19:14
Verbunk
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
19:18
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
19:19
Bugaci pásztordalok
Széles András
Bugac
Kiskunság
19:23
Murguleţul
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
19:24
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
19:28
Adjon Isten, édesanyám, jó estét
Lukács Andrásné Nagy Anna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
19:30
Sebes forduló
Kalamajka együttes
Székelyföld
19:34
sebes csárdás
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Detrehemtelep
Dél-Mezőség
19:36
Tisza partján...
Balla Tibor
19:39
Kis pej lovam mindeég csak azt kapálja
Bakos Mihály, gy.: Papp János
Nyírlugos-Szennyespuszta
19:39
Csonka Bukusza Ignác dudanótái (Szeged - Alsóváros)
Nagy Gábor
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
19:43
„Káposzta, káposzta” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
19:44
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:53
Örvend az ég vígassággal, dicséretekkel
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
19:54
Két katonanóta
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Ľubomiír Pustay, Tibor Bartoš, Slavko Bartoš, gy.: Agócs Gergely
19:57
Jaj de búsan harangoznak
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
19:59
Szilágysági táncok
Fondor zenekar
Szilágyság
20:03
Jaj, de szennyes a kötője
Varga Istvánné Bálint Klára, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kémer
Szilágyság
20:03
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:06
Cigány botoló és pergető
Bogár János, Bogár Béla, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Királyháza
Felső-Tisza-vidék
20:09
Jámbor tus (Pálóczy-Horváth Ádám daloskönyvéből)
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
20:12
Mikor engem a főorvos vizitál
Győrfi Antalné Ursulán Anna, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
20:13
Mónár Anna
Nyisztor Ilona
Magyarfalu
Moldva
20:19
De baut si de cingetit (cigány asztali nóta és csingerd­­i)
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
20:25
Nógrád megyei dudanóták
Kubinyi Júlia
Nógrád vm.
20:28
Este van, este van, nyolcat üt az óra
Magát Béláné Lehotszki Katalin
Vicsápapáti
Zoborvidék
20:31
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ágnes, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
20:36
Falu végén cigányasszony sátora
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
20:37
Hajtsd ki rózsám az ökröket
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Szék
Észak-Mezőség
20:41
Azér is csak járom véle
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
20:41
Szaszkó József citerás dallamai
Dragony Gábor
Tura
Galga mente
20:45
Szöktetős
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
20:46
Szól a kukuk, szól…
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Béd
Zoborvidék
20:48
Boldogasszony anyánk régi nagy pátronánk
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
20:49
Szórakoztató pásztordal mulatozáskor
Csík zenekar
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:51
csárdás
Fórainé Hegyi Irma, gy.: Kelemen László
Nyárádselye
Nyárád mente
20:52
Tardoskeddi dudanóták
Csevergő énekegyüttes
Tardoskedd
Mátyusföld
20:57
Hej, de, lóle sela but szi
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
21:01
Verd meg, Isten…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös Csaba, Mester László, Doór Róbert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:11
Falu végén van egy kis ház, sárgára van festve
Cs. Nagy Balázs, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
21:12
Marosszéki dalok
Életfa együttes
Marosszék
21:17
Cintányéron jó a cukros bogácsa
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
21:18
Pásztor elvesztette a türelmét
Csürrentő együttes
Moldva
21:24
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
21:26
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
21:31
Rimaszombat felől
Varga András, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Tiszafüred
Heves vm.
21:32
Bonchidai muzsika
Táltos együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:36
Kerek erdő, csendes patak...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
21:40
Ruszászka
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
21:43
Hej, ha én azt tudnám
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
21:44
Verbunkosok Zemplénből; Magyarbőd
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
21:51
Azért, hogy a kötőm nincs kivasalva
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
21:53
Ha a babám mindig nálam volna…
Maczkó Mária
Galgavidék
21:58
Elindult Szent József…
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
22:00
Mennek a fiúk
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Soós László, Horváth Dávid
Maros-Küküllők vidéke
22:08
Régi ritka magyar kurázsi
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
22:10
Kelj fel, keresztény lélek
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
22:13
Kádár Kata édes rózsám
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:17
Vörösbor nem drága
Téka együttes
Somogy
22:22
Mikor az anyós fogadja a menyasszonyt és beviszi a házba; Táncok a házban
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
22:31
Szeretőm a táncba...
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
22:32
Verje meg az Isten a szeretőm házát
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
22:36
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
22:40
Szivárványos az ég alja
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
22:43
Fehér László balladája
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
22:49
Két sor fa közt, sej, haj, két sor fa közt fölsütött a holdvilág
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
22:50
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
22:52
Seremoj
Fehér Márton
Külsőrekecsin
Moldva
22:53
Szép csillagos ég
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
22:54
Jaj, de mély a Tisza széle
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
22:56
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk
Pruteanu Andrea
Moldva
22:57
székelyverbunk
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
23:00
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
23:02
Cini, cini séj szim me; Man hisz jek pierno
Kolompár Rozália, Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
23:03
A lelkünkben még él - széki nóták
Tintér Gabriella, Halmos Béla, Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Szék
Észak-Mezőség
23:11
Dedoj (mokanyászka)
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
23:12
Hai mândro să-mi dai guriţa
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
23:13
Hájdi, romnye, zsikhere
Vitán Róbert, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
23:15
Sirített tánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
23:17
Cseh polka
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
23:19
Fenn a hegyen, erdő szélén
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
23:25
Fekete faluban fehér torony
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:30
Hegyek alján
Ripa Alexandru, Szilágyi Anna, Miskolczy Mariska, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
23:38
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
23:38
Murzsa Gyula emlékére
Bakator, Jeremiás Lajos
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
23:46
Mikor az Úr Jézus
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
23:49
Korcsos és friss
Soós Csaba, Barcza Zsolt, Bobár Zoltán, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:52
Sűrű magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:54
Hinta, palinta 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
23:55
Katonanóták…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
Berzéte
Gömör
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.