Folkrádió

2017. március 24-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Ó, szomorú Jézus
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
0:00
Musama / kecskés
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
0:02
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
0:11
Én kimenék kis kertembe
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
0:13
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
0:15
Kerek ez az erdő
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
0:17
Nyugat-dunántúli cimbalommuzsika
Tükrös zenekar, Lakatos Róbert, Balogh Kálmán
0:30
Jaj de, Cica-Múca, muri gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
0:31
Tavaszi havajgatás
Legedi László István
Klézse
Moldva
0:33
Hej, Kis Sándor, A hajnali csillag ragyog
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
0:35
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
0:38
Akit a szerelem gyötör
Orbán Mihályné Cáp Orbán Borbála, gy.: Demény Piroska
Mezőveresegyháza
Mezőség
0:38
Széles a Duna / Leesett a hó
Fiastyúk
Dunántúl
0:40
Csillagtalan sötét éjjel
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:42
Maros menti keserves, verbunk, forduló és szöktetős
Gázsa zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
0:49
A Látod, édesanyám, látod, édesanyám dallama citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:51
Szombaton este
Tarsoly
Tura
Galga mente
0:56
Lassú magyaros - Tisza partján lovagolni nem merek
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
0:58
Egy pár tánc
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:19
Pergetés
Grancsa Gábor, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
1:19
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
1:21
Nem hiszed, hogy beteg vagyok
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
1:23
A zsivány felesége
Ivánovics Tünde
Moldva
1:27
A mezei kis pacsirta – Ki a fiát házasítja – Aki dudás akar lenni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
1:29
Kutasföldön
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
1:37
Botosánka
Legedi László István, Paun Vasile, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Klézse
Moldva
1:39
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
1:44
(Az abonyi bírónak)
Németh István, gy.: Sárosi Bálint
Abony
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:45
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:51
Kék ibolya búra hajtja a fejét – Sárga levele van a kukoricának – Csibe csipog az ágy alatt
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
1:56
Öreg oláhos
Havasréti Pál, Lányi György, Tárnoki Beatrix
Tápé
Dél-Alföld
2:02
Bátori Ferencné
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
2:04
Lassú és sebes csárdás
Kokojza együttes
Gyimes
2:07
Minden ablak alatt
Batyi Edit, Ganyi Eszter, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
2:11
Tegnap a Gyimesbe jártam
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:12
Mukh, mukh, mukh te zsal
Sztojka Melina "Kisi", gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
2:13
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:23
Lassú (Le is szállnak…)
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
2:24
Én kimenék kiskertembe
Kristály Ágnes
Moldva
2:26
Igyunk, van benne
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:26
Kánán menyegzőben
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Galgahévíz
Galgavidék
2:30
„Pod Tatry, pod Tatry” (fujarová, zbojnícka)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
2:32
Szerelem
Méta együttes
2:51
Betlehemnek pusztájában
Székely Ferencné Dubaj Mária, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
2:52
Kelet-mezőségi román táncok
Cifra együttes
Kelet-Mezőség
2:55
Éde’ lelkem, éde’ lelkem (Sirató)
Vincéné Ráduly Irma, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
2:56
Aranyalma
Vladár Károly, Bognár Szilvia
2:59
Ködellik a Mátra
Ország Belső János, gy.: Dobszay László
3:00
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
3:08
Egy és a kettő (csárdás és magyar)
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
3:38
Román pergető
Amaro Suno
3:44
A tam hore pod jedličkou zelenou
idősebb asszony
Slažany
3:46
Csak azért szeretek... és magyaroska
Petrás Mária, Kerényi Róbert, Horváth Gyula, Sófalvi Kiss Csaba, Benke Félix
Moldva
3:52
Învârtite
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
4:00
Kihajtottam Virág ökröm / Édesanyám voltál / Keserű viz
Vándor Vokál, Csík zenekar
Kalotaszeg
4:09
Magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
4:10
Keserédes nosztalgia
Csík zenekar
4:13
Kolo
Gadányi Pál, gy.: Várnai Ferenc
Tótújfalu
Dél-Dunántúl
4:16
Karácsony környéki kánta
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
4:22
Árok, árok, de mély árokba estem
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
4:24
Székely regölés és táncmuzsika
Méta együttes
4:31
Korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:37
Márton víg Gergele
Zurgó együttes
Moldva
4:41
Este van, szürkül bé
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
4:42
Cigány halottkísérő és virrasztó ének Magyarpalatkáról
Szalóki Ágnes, Koncz Gergely, Árendás Péter, Kelemen László, Pénzes Géza
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:48
Vendégküldő
ifj. Szabó Varga György, Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Bokor Imre, Pávai István, Simó József
Szék
Észak-Mezőség
4:51
Táncházban: sűrű csárdás, kanásztánc és legényes
A Budapest Táncegyüttes zenekara
4:55
Lassú magyaros és csárdás
Gyimes
4:59
Azt üzente Ferenc Jóska
Udvarhely Néptáncműhely
5:01
Csárdás, porka, hétlépés és előre
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
5:18
Varga Ferenc Csipás nótája
Varga István "Kiscsipás"
Kalotaszeg
5:19
Aprószenteki korbácsoláskor
Nagy Sándorné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Bél-Vata
5:20
Bordalok
Szeredás együttes
5:23
Meg kell a búzának érni
Bara Rubinka
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:26
Hétlépés
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:29
Tücsök koma, gyere ki, gyere ki
Király István, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:30
Tavaszi szél
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
5:35
Hopak (Kozacsok) - ukrán férfitánc
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
5:36
Mezőségi tánc
Muzsikás együttes
Mezőség
5:43
Szegény Szabó Erzsi
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
5:44
Ballada
Hetényi Milán
Kalotaszeg
5:49
Katonának vagyok írva
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
5:50
Menyasszony befogadás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
5:50
Oláhul Merinkám
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
5:54
Samu Mihály nótái
Tükrös zenekar
Nyírmada
Nyírség
6:01
hajnali
Lákó "Kicsi" Aladár, Sztojka György, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Györgyfalva
Erdőalja
6:02
Az édesen játszó prímás
Csík zenekar
Méra
Kalotaszeg
6:13
Három kéve leveles nád
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
6:17
Hej, víg juhászok, csordások...
Matokabinde
6:18
Halotti mars
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
6:20
Kálosai csárdások és fox
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Alsókálosa
Gömör
6:29
Sír az egyik szemem
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
6:30
Almásszentmihályi román táncmuzsika
Fondor zenekar
Almásszentmihály
Kolozs vm.
6:36
Cigány virrasztó
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
6:38
Ketten - Méhkeréki táncdallamok
Gázsa zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
6:43
Hej, de Pesten nem jó lakni
Lakatos Elemér, gy.: Bari Károly
Miskolc
Borsod vm.
6:47
Keserves László Andrástól
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
6:49
Ej, za hurami, za ľesami
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
6:50
Borozdában..., Hej csillag...
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
6:53
Született világ Megváltója
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Diószin
Moldva
6:54
Czinka Panna nótája és tüsszentős csárdás
Kalamajka együttes
Észak-Dunántúl
6:59
Învârtita de la Suciu
Nicolae Pitiş, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Lăpuş
Máramaros
7:02
Gergelytánc
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
7:05
Katonaének (Sötét felhő homályosan borítja be az eget)
Hideg Dezső, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
7:06
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
7:09
Krisztus Urunknak áldtt születésén
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
7:11
Csipás Feri, szakadjon el a húrod!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
7:15
Erdő, erdő, erdő
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
7:16
A juhász, aki elvesztette a kecskéit
Unger Balázs, Hegedős zenekar
7:20
Podpolianske rozkazovačky
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
7:23
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
7:27
Álmos vezér amint őseihez tére
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
7:28
Piros alma delelőre
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
7:32
Édesanyám sok szép szava
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:34
Danţ cu fete
Vasile Seras
7:35
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Papp Andrásné Kelemen Teréz ének, Radák Béla, Pihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
7:38
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
7:40
Lassú magyaros
Halmágyi Mihály, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
7:41
Cigánycsárdás és szapora
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
7:46
Bújj, bújj, bokrosi
Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
7:46
Három dudás egy csárdában
Illangó
Szany
Észak-Dunántúl
7:50
a drumului
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
7:50
Édesanyám rózsafája
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
7:55
Kisétálék kis kertembe
Kotyor Balán Mihályné Bálint Erzse, Gyepes Mártonné Bálint Bori, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Klézse
Moldva
7:58
Sanyibácsi, drága...
Gömbszörp
Kisbács
Kolozs vm.
8:03
Ősz az idő, ködös nagyon; Tedd föl a lábad a ládára
Seres Imre
Középtúr
Ipoly mente
8:05
A szüzeké
Téka együttes, Bakonyi Erika, Koczka Judit
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:12
Lúdjaim, lúdjaim, szép fehér lúdjaim
Boszorád Ambrusné Boszorád Borbála
Nyitrageszte
Zoborvidék
8:20
Barna Pista
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Dobfenek
Gömör
8:24
Sebes csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
8:25
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
8:31
A halasi híd alatt
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
8:32
Széki keserves, lassú és magyar
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
8:42
Végigmentem a lónai nagy hegyen
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
8:44
Nagysajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
8:48
Ej, huj Zsubri pajtás
özv. Horváth Ferencné Czobor Magda, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
8:49
Udaranje u sare
Vujicsics, Vizin Antus, Farkas Zoltán "Batyu"
8:54
Székelyverbunk
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
8:58
Sirüleje
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
9:03
Somogyiban van egy malom
Forián Kálmánné Vörös Netti, gy.: Vikár László
Szalafő
Észak-Dunántúl
9:04
Gyimesi keserves
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Gyimes
9:07
De chiuit
Ruszi Sándor, Lumperdean András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
9:10
Szék
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
9:17
Mennyből jöttünk ti hozzátok
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
9:18
Vasvári verbunk és csárdás
Dűvő zenekar
Osgyán
Gömör és Kishont vm.
9:22
Tavaszi szél utat száraszt
Gyöngyös György, gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
9:25
Magyar legények
Gombai Tamás, Bobár Zoltán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
9:30
Sötét felyhő borítja rám a csillagos eget,
Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
9:31
Bánat, bánat…
Dalos Csilla
Visa
Belső-Mezőség
9:33
Ňekukaj ti an dzvčatko jak novo taňcovac zna
Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
9:34
Kaszárnya, kaszárnya
Gyenis Katalin, Kása Béla
Mezőség
9:35
A halálról, élők, emlékezzetek
Szebelédi Pálné Gubics Verona, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
9:36
De már megtudta a világ
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
9:43
Két dudanóta dudán
Lukács Péter, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
9:45
Harmoniában
Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Nagysajó
Sajó mente
9:50
Ez a kislány ha bemegyen a bálba
Halász Zsigmondné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
9:50
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
9:51
Kiöntött a Tisza vize a rétre
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
9:53
Seremoj és sirített tánc
Bendzsa Tamás
Moldva
9:55
Szegény vagyok, szegénynek születtem.
Szilvasán György, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Ura
Szatmár
9:56
A magyaroké
Ökrös együttes, Berecz András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:22
„Egy stampelli pálinka” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
10:23
Dudaverbunk
Békés Banda
10:27
Čumide ma, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
10:30
Szerelem, szerelem…
Juhász zenekar
Bácska
10:34
A śvekričko moja
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
10:36
A nagy hegyi tolvaj balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
10:39
(Borsót vittem a malomba)
Kuti Ferenc, gy.: Olsvai Imre
Karád
Somogy
10:40
Hallgató és csárdás Fülekről
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Fülek
Nógrád vm.
10:47
Édesanyám mondta nékem (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
10:49
Ratevka
Söndörgő
10:53
Elment a két lány virágot szedni
Malagyi Emilia, gy.: Vikár László
Nyitraegerszeg
Zoborvidék
10:53
Középkori dudazene és moldvai kecskés
Igriczek
10:58
Ha Dunáról fúj a szél
Takács József, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
10:58
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
11:00
Látod rózsám, látod azt a száraz nyárfát
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
11:02
Rózsa Sándor szereti a táncot
Méta együttes
Szatmár
11:05
Horă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
11:07
Nálunkfelé a leányok úgy élnek
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
11:08
Nincs egyebem egy cserepes tanyámnál
Kígyós Józsefné Tóth Mária, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nagykereki
Körösök vidéke
11:08
Lakodalmi menet
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
11:14
Haza gazda, haza
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
11:16
Hojže, čupže, bača moj
Martin Tesák, Matús Tesák
11:18
Lakodalmi tánc
Tendl Pál, Tendl Vilmos, Horváth János, Tendl József, gy.: Lajtha László
Sopron
Észak-Dunántúl
11:19
Sűrű fogásolás 2.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:21
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
11:23
Barna kislány kapuja…
Balla Tibor
Dél-Alföld
11:26
Villőzés
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
11:26
Szerba sztudencilor
Öves együttes
Klézse
Moldva
11:29
Nem messze van ide Kismargita / Nem forog a, nem forog a
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:33
Învîrtita I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
11:35
Szól a kukuk, szól
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
11:36
Mérai verbunk, hajnali nóta, csárdás és szapora
Török Tilla, Kalász Máté, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Méra
Kalotaszeg
11:43
„Išiou Janík, išiou” (fujarová, ballada)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
11:46
Bogyiszlói dallamok
Bartina
Bogyiszló
Sárköz
11:50
Meghalok én magáért...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
11:53
Kimegyek a zölderdőbe
Szilágyi Anna, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
12:00
siratóparódia
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:01
Balázstelki kánta
Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos, Kálmán Péter "Cucás", Mihálydeák Barna
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
12:05
F smutnom háji domček stojí
Anna Capková - Lenártová
12:07
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
12:11
De strigat la gaina (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
12:13
Késő ősszel szállnak messze a fecskék
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
12:16
Rászállott a páva
Tóth Sándorné Fabó Julis, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
12:17
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
12:21
Repertoriul nupţial: Cîntec de ciuit din Sărmaşu
Maria Vodea, Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:24
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
12:30
Adsza babám, a jobb kezed
Gál József, gy.: Szabó Csaba
Felsőrákos
Székelyföld
12:31
Dudahimnusz
Magyar Dudazenekar
12:39
virrasztó ének
Bogányi András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
12:40
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
12:42
Ablakomba besütött a holdvilág
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
12:44
Cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:53
Öves (szirba)
Bálint Illés, gy.: Németh László
Csík
Moldva
12:56
Akkor szép a huszár
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
Szék
Észak-Mezőség
13:10
Ot kostola do mlina
Szielnici énekcsoport
13:13
Egy pár tánc Magyarszovátról
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:23
Tizenhárom esztendőben
Antal Albert, Antal Albertné Szőcs Klára, gy.: Szalay Zoltán
Csíkmadaras
Felcsík
13:23
Cuháré
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
13:35
Ej, rózsa, rózsa
Ulicza Jánosné Bernáth Rozália, gy.: Pesovár Ferenc
Alap
Fejér vm.
13:35
A juhoké
Bagi Bálint
Klézse
Moldva
13:37
Asztali nóta
Kulcsár Ferenc bandája, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
13:40
Nehezen esik járás
Molnár Miklós, Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Hetényi Milán, Dsupin Pál, Juhász Zoltán
Magyarbükkös
Kutasföld
13:52
Lakodalmi indulóRákóczi induló
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
13:54
Zarabiany
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Tarcaszentpéter
Sáros vm.
13:56
„Hor sa chlapci do skoku” (na počúvanie)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
13:59
Recés a szőlő levele
Szlama Band
14:04
Piros, piros szegfű bongos marojána
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
14:05
Héjsza
Vizeli Balázs, Kerényi Róbert, Havasréti Pál
Gyimes
14:12
Ňe do śena, ňe do sena
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
14:12
Amikor a pásztor elvesztette a juhait
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
14:18
Nagykarácsony éjszakáján
Podholiczky Ferencné Varga Mária, gy.: Nagy Zoltán
14:19
Bonchidai román táncok
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:25
Szivárványos az ég alja...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Tarnalelesz
Heves vm.
14:27
Azhol én elmegyek
Balogh Sándor, Palya Bea
Moldva
14:29
Kesereg egy árva madár
Bodor Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesfelsőlok
Gyimes
14:31
Hajdúsági pásztornóták
Zsikó Zoltán és zenekara
Hajdúság
14:35
Širok Dunav
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
14:38
Kezes
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
14:40
Lovat lopott Fehér László
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
14:43
Vajdaszentiványi muzsika: cigány keserves, lassú és forduló
Farduló zenekar, Köllő Gergely
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:50
Pozse Mári libája / Feltörték a nógrádsápi templomot
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
14:53
Árus verbunk és szapora
Zagyva Banda, Rónai Lajos
Méra
Kalotaszeg
14:57
Édesanyám hol van az az édes téj
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
14:58
De strigat din Mocod
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
15:00
Magyaros
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
15:03
Úgy elmegyek, meglássátok…
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Ditró
Gyergyó
15:06
Jobbágytelkén nevelkedtem
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
15:07
Juhászbál Dömötörkor
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
15:13
Magyar pár: sebes forduló, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás
Csiszár Aladár, Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
15:25
Tavaszi szél…
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Gajcsána
Moldva
15:29
Hej, totyola, totyola
Brumár János, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Furta
Körösök vidéke
15:30
Felcsíki féloláhos és zsuka
Palló zenekar
Felcsík
15:34
Cseh polka
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
15:36
Palatkai füttyös
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:44
Belikébe, bel-bel
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
15:45
Vyjdu ja na sevo /rusínska/
Muzička
15:46
Udvardsko kolo
Stipan Pavković és zenekara
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
15:48
Nagy a lárma
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Mózer Csaba, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
15:54
Szól a világ, mit hajtok rá
Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:55
Fejedelem
Berecz András, Dsupin Pál
Nagykunság
15:59
Kisa pala notye távná
Bárácz György, ifj. Bárácz György, Kovács János, gy.: Béres János
Felsőkanda
Dél-Dunántúl
16:00
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
16:03
Ez a világ úgysem sok, használják az okosok
Dani Andrásné Ifjú Éva "Nagy", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
16:04
Szentesi tekerőmuzsika
Németh András, Legeza Márton, Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
16:09
Magyar
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
16:12
Hej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Kiss László
Lészped
Moldva
16:14
Szerelöm, szerelöm – Ez a kislány úgy éli világát
Dömötörfi János, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
16:16
Mikor Gergely legény volt
Mandache Aurél
Moldva
16:17
Úgy elmegyek, meglássátok
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
16:19
Megöltek egy legényt
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
16:24
Amoda van egy szép kis ház, icca te
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
16:25
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
16:28
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:30
Virág Géza emlékére
Dobroda zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
16:37
Jaj ke, sa tele zav le dromesa; Hajda manca dzando foro; Pergetett táncdal; Taj usti opre, mamo
Rostás Lajos, Gyergyóalfalusi lakodalmi vendégek, Székely Edit "Karol", gy.: Bari Károly
16:45
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:51
Korcsos, cigánycsárdás
Horváth Elek, Ponci Gyula
16:56
Nem zörög a fa levele
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Körösfő
Kalotaszeg
17:00
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
17:02
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:10
Bodonkúti táncok
Fodor Sándor "Neti" bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Bodonkút
Kalotaszeg
17:22
Én is voltam, mikor voltam…
Varga Diána
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:24
Este jó, szürkül bé,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
17:25
Sír a szemem, hull a könnyem
Bokor Imre
Gyimes
17:28
Învârtita cimpoilor la Dătăşeni (Marosdátosi dudautánzó forgatós táncdallam)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
17:31
Románca
Legedi László István, Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
17:33
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
17:34
Lapos magyaros és erdélyes
Igriczek
Moldva
17:38
Materinô diovča; Janík, Janík, ty si zbojník
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
17:41
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
17:48
Amott jön egy kocsi
Ferenc Istvánné Antal Teréz, gy.: Kiss Lajos
17:51
Kis pacsirta a magasba
Ivánovics Tünde
Mohol
Bácska
17:57
Kimenék az útra
Szarka Mária, Fehér Márton, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
17:58
Fecioresc din Fizeşul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
18:00
Ha kél az ég szép hajnala
ifj. Szabó Varga György, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
18:02
Száll a daru
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:03
Elémentem a vármegye ajtónál
Eke Péterné Simon Mari, Balla Ferencné Szász Etelka, Eke Imre
Buza
Észak-Mezőség
18:05
A juhoké
Kerekes együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
18:08
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
18:08
Tavasz, tavasz, gyenge tavasz
Méta együttes
18:14
Sűrű verbunk
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
18:17
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
18:22
Szakajtottam mályvát, pirosat
asszonyok, gy.: Halmos István, Martin György, Olsvai Imre
Pusztafalu
Hegyköz
18:23
Vendégkísérő
Szerényi Béla
18:29
bărbunc; verbunk
Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
18:31
Karácsonyi dudálás
Hermann László Zeneiskola "Mezőföld" éneklő csoportja
Somogy
18:34
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:35
Karszilamasz
Falkafolk
18:39
Kék ibolya búra hajtja a fejét; Seprik az erdei utat; Énrám, anyám, ne neheztelj
Balogh János "Büszke", Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
18:50
Felcsíki táncmuzsika
Csík zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
18:55
Ádám, Éva kertben jártak
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
18:55
Menyasszonybúcsúztató
Illangó
Zoborvidék
18:57
Ce te legini bradule
Nicolae Pitiş, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Lăpuş
Máramaros
19:00
Az éjjel álmomban... kecskés
Kelemen István, Melkuhn Róbert, Ségercz Ferenc, Szász Emese
Moldva
19:09
Szegény Szabó Erzsi
Puskás Antalné Jánó Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:10
Tizenhat éves se voltam
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
19:15
Lassú és friss csárdás (Halábori csörgős malom)
Horváth András id., Lakatos Pál, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
19:17
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
19:23
Joj ke, Babim lovam kopogása
Rostás Lajos, gy.: Bari Károly
Budapest
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:26
Mátyás király török indulója
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Belső-Somogy
19:31
Kontyoló
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
19:32
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
19:34
Gyimesi cigány keserves
Zerkula János, gy.: Bari Károly
Gyimesközéplok
Gyimes
19:39
Rábaközi: karéj, dus, csárdás és friss
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Rábaköz
19:48
Sejhaj most jövök a
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc
Aklihegy
Ugocsa vm.
19:49
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
19:53
Jó estét, jó estét
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
19:55
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
19:56
lassú csárdás
Boca Georghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
19:59
Ritka magyar
Téka együttes
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
20:01
Elment s az én rózsám...
Csernyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
20:03
Magyarbődbe két úton kell / Hogy kell ezt az almát / Rózsát ültettem / Sárgát virágzik / Eresz alatt
Vándor Vokál
Magyarbőd
Abaúj
20:08
Sebes
Lunka József, Lunka Albert, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
20:13
Guzsalyasok eljöttetek
Hodorog András, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
20:14
Barna Jancsi – Nádi Jancsi – Gecsej Pista
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
20:18
Juhok keservese
Görgei Zoltán
Észak-Mezőség
20:21
Sűrű verbunk
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
20:24
Ha te olyan lettél volna…
Táltos együttes
20:28
Ez az ucca, bánat ucca
K. Kis Sándorné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
20:29
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
20:34
Magyar legényes
Ötvös Josif, Şandri Remus, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
20:37
Piros kancsó, piros bor (Szatmár)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Pásku Veronika
Szatmár
20:45
Karácsonynak éjszakáján
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
20:47
Komámasszony
Stan Alia
Moldva
20:49
„Árva vagyok, árva” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
20:51
Menyasszonybúcsú
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia, Varga Brigitta, Pál István "Szalonna", Csík zenekar
Magyarbőd
Abaúj
20:57
Megismerem a kárásztelki menyecskét
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
20:59
Túl a Tiszán
id. Novák Pál
Palócföld
21:01
Halottkísérő
Halmágyi Mihály, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
21:03
Szegény Szabó Erzsi…
Sebők Lívia
Lészped
Moldva
21:09
Ahol én elmenyek még a fák es sírnak,
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
21:10
Pontozó
Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
21:13
Hej dobru noc, dobru noc
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
21:15
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:16
Uram irgalmazz nekünk
Tóth Gáborné Zsíros Margit, gy.: Dobszay László
Galgahévíz
Galgavidék
21:19
Sarena racsenica
Rece-fice
21:25
Két magyar katonanóta
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
21:27
Bereg Náni balladája
Kulcsár Annamária
Hajdúság
21:30
[Lejtet szeret a folyóvíz]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
21:31
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
21:35
cigánytánc
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László
Észak-Mezőség
21:36
Kossuth Lajos táborában / Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
21:40
Elmegyek, elmegyek, bé Törökországba
Gábor Péter, gy.: Újváry Lajos
Gyimesfelsőlok
Gyimes
21:47
Öves; Szerba
Kalagor
Moldva
21:52
Drombojka (régi verhovinai ruszin tánc)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
21:54
Gidi Maro
Vándor Vokál
21:56
Kimenék egy hegyre
Barta Péterné Dénes Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
21:58
Nyáron rossz a poros út…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
22:00
Szivárványos az ég alja
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Lakatos János "Ruszin", gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
22:02
Áldjon meg az Isten, anyám…
Boglya együttes
Nagysajó
Sajó mente
22:07
Bánat, bánat, de nehéz vagy
Zerkula János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
22:13
Karička
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Lea Pavliková
Margitfalva
Szepes vm.
22:18
Kiskertembe szedik a virágot
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
22:19
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
22:25
(Barna kislány a konyhába mosogat)
Pék István, gy.: Horváth Károly, Olsvai Imre, Vajda József
Rédics
Dél-Dunántúl
22:26
Egy szem szőlőt
Zengő együttes
Somogy
22:29
Édes Gergelyem...
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
22:30
Kolo
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:33
Sej, új a csizmám, el akarom viselni
Antal Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
22:34
Fosztóbál Újfalun
Bokros zenekar
22:38
Szőgyényi menyasszonytánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Szőgyény
Vág-Garam köze
22:39
Fox
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
22:42
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
22:43
Két fekete göndör hajú lovam vagyon
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
22:47
Joc: tărăneasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
22:50
Kapum előtt szép zöld búza...
Téka együttes
Maros-Küküllők vidéke
22:56
Bú életem, bánat napom
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
22:57
Haj, Rákóczi!
Dsupin Pál
23:01
Imhol kerekedik
Gáspár Péterné Fodor Sári, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
23:02
Féloláhos
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
23:03
Kertem alatt foly el a víz
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
23:06
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
23:10
pe doi paşi
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
23:12
Fúvom az énekem
Sebestyén Márta
23:14
Gyéren vettem a kenderem, gyakran terem rajta
Koszta Gáborné Sövér Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
23:15
Kimentem én az erdőbe
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Dimény Ibolya, Papp Anikó
Buza
Észak-Mezőség
23:24
Rara (ritka román legényes), bărbunc (verbunk)
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
23:29
Várni, várni, de sokat kell várni
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
23:31
Háborúból hazajött a katona
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
23:34
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
23:40
Lakodalmi menettánc (erdélyes)
Kovács Tivadar, Kovács János, Szabó Gábor, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
23:42
Menyecske, Menyecske
Ivánovics Tünde
Moldva
23:45
Istenem, Istenem
Széplaki Simonné Ambrus Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
23:47
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
23:49
Táncok a lakománál
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
23:53
Nagy örömnap van ma
asszonyok, gy.: Kiss Lajos
Mikóháza
Hegyköz
23:54
Di Khupe/Tsu Der Khupe
Budowitz
23:55
Lehullott a piros rózsa levele
Téka együttes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.