Folkrádió

2017. április 21-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Szél Marci emlékére
Gázsa zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:03
A szászcsávási cigány induló
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
0:05
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
0:10
Ha bemegyek őrmester úr cifra szobájába
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
0:11
Máramarosi román és cigány dallamok
Ökrös együttes
Máramaros
0:18
Szökős
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:21
Átkozódó
Panek Kati
Magyarózd
Kutasföld
0:23
Két fa között kisütött a holdvilág
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:25
Lassú cigánytánc (akasztós); Szászka; Ritka csárdás; Összerázás; Sűrű csárdás
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:38
Cigány hallgató, asztali nóta, csárdás, hirtag
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
0:46
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
0:52
Viszi a víz a váradi hegyet
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
0:52
Huszár gyerek, huszár gyerek…
Békés Banda
0:58
Lakodalmi kísérő
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
1:00
Ugrósok
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:04
Elhërvad cedrusfa
Varga István, gy.: Paksa Katalin
Náprádfa
Dél-Dunántúl
1:05
Három árva
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Sárvásár
Kalotaszeg
1:12
Alsótőkési vőfélytánc
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
1:15
Gábor Áron rézágyúja
Kalamajka együttes
1:19
Omilienci chodia
Vázseci énekcsoport
1:20
Turai muzsika
Illangó, Pál István "Szalonna", Péter Tamás, Fekete Márton, Jobbágy Bence, Dragony Gábor
Tura
Galga mente
1:27
Künn a pusztán csikós vagyok, nem nagy úr
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
1:30
A Tiszából, s a Dunából
Nyisztor Ilona
Moldva
1:34
Szënt Gërgël doktornak, hírës tanítónknak az ő napja.
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
1:35
Szatmári táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Szatmár
1:39
Danţ de ţipurit
Ionică Bumb, Ion Ciorcaş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Kányaháza
Szatmár
1:44
Kis-Küküllő gyönge vize
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Mester László, Szász Lőrinc
Szőkefalva
Felső-Vízmellék
1:52
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
1:54
Sok születésnapokat! - köszöntő és tánczene
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
2:06
A juhok nótája
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
2:07
Az útonlevőké
Papp István „Gázsa”, Major Levente, Pál István "Szalonna", Szász József, Demeter Erika, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Csávás
Felső-Vízmellék
2:16
Én víg nem vagyok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
2:16
Lement a nap...
Miskolczy Mária
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:18
Cigány csárdás és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
2:24
Szilágysági román tánczene
Fondor zenekar
Szilágyság
2:30
Fekete rostos keszkenőm
Ambrus Istvánné Csöndes Sára, gy.: Halkovics János, Olsvai Imre
Decs
Sárköz
2:30
Feljött immár
Zengő együttes
2:35
A fiúk kipróbálják a vőfélybotot tánc közben
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
2:39
Kezes
Tatros együttes
Moldva
2:50
Bújj el, kicsi, a rengőbe
Erős Józsefné Bálint Julianna, gy.: Pesovár Ernő, Petró János
Oroszhegy
Udvarhelyszék
2:50
Széles a Duna / Leesett a hó
Fiastyúk
Dunántúl
2:52
öreges csárdás
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
2:54
Két visai ballada Papp András dalaiból
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
2:57
Szörnyű nagy romlásra készül Pannónia
Mezei Mátyásné Mezei Anna, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Józseffalva
Bukovina
2:58
Eleki lunga
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
3:04
Ajsa romanja mange kampel – Akor e čaj barikanji
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
3:09
Ördög útja
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
3:10
Cserreg berreg a legyecske férjhez akar menni
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
3:11
Nagysármási dallamok tárogatón
Göncöl zenekar
Nagysármás
Kelet-Mezőség
3:16
De strigat la gaina (lakodalmas a Bölkény és a Nádas völgyében)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:17
Magyaros
Öves együttes
Moldva
3:21
Felsütött a nap a síkra
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
3:22
Potta Géza nótái
Bakator, Jeremiás Lajos
Abaújszina
Cserehát
3:30
La capră
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
3:32
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
3:35
Úgy szeretnék szántani...; Dzsalok, dzsalok hazafele...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
3:38
Hajnal
Palya Beáta
3:39
Juhásznóták
Oláh "Dili" Dezső, Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
3:44
Szép fehér pekulár...
Polgár Lilla
Moldva
3:47
Jöjj meg Duna, jöjj meg
Győri Leopoldné Petrasku Bernavéta, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
3:51
Ha Dunáról fúj a szél
Tényi Edit, Micsik Béla
Bánát
3:57
Sír az Isten Báránya
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
3:58
Patkó Bandi nótája, ugrós és friss
Egyszólam együttes
Somogy
4:01
Gyermek született Betlehemben (Ujévi köszöntő)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:02
Kis pacsirta a magasba
Ivánovics Tünde
Mohol
Bácska
4:07
Jártatós és forgatós
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
4:17
Kolozsvár 2003
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Mihail Emil, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
4:23
Szól a kakas, szól
Kojtyik Józsefné Gatyás Mária, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
4:24
Szigetközi dudanóták
Fábián Éva és tanítványai
Szigetköz
4:27
Lakodalmi nóták: a leves, a sült és a szilvakompót nótája
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, Ambrus Árpád, Bartalis Jutka, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
4:30
Lassan forog sej-haj / Dombon van a kolozsvári kaszárnya
Gyenis Katalin, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt
Mezőség
4:33
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
4:35
Engem anyám megátkozott…
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:36
„Fújják a trombitát” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
4:37
Három hordó borom van…. Eger környéki boros nóták
Gajdos együttes, Csávás Attila
Eger
Heves vm.
4:42
Leborultam a bíró asztalára, asztalára,
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
4:42
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
4:45
Avasi tánc
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
4:52
Elvesztette a pásztor a kecskéit
Kalamajka együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
4:55
Sűrű sötét felhő borítsa be az eget
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
4:57
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
5:04
Gyors tánc (az udvarban)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
5:06
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
5:13
Zörög a kocsi
Túrós Károlyné Kozma Vilma, gy.: Kiss Lajos, Záké János
Rétfalu
Szlavónia
5:13
Erdőszombattelki tánczene
Csaba Band
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:16
Selyem, selyem, petrezselyem; Inaktelki csorgó víz
inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
5:17
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
5:20
Érik a dinnye, érik
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
5:21
Héjszák
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
Hidegségpataka
Gyimes
5:26
sűrű csárdás; bătută
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
5:27
Vajdaszentiványi sebesforduló
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:32
Lóra csikós, lóra
Stanics Mihály, gy.: Olsvai Imre, Vikár László
Kiscsány
Dél-Dunántúl
5:33
Öves
Csürrentő együttes
Moldva
5:46
Până codru frunza ţîne
Nicolae Pitiş, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
5:47
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
5:50
Szántottam gyöpöt
Hatházi János, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
5:50
Ipoly-menti dudazene
Istvánfi Balázs
Ipoly mente
5:54
Nem idevalósi születésű vagyok én; Feltörték a nógrádsápi templomot; A faluban nincsen kislány, csak kettő; Este, este, este akar lenni
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
5:57
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:14
Édesanyám akkor kezdett siratni
Körösszegapáti énekesek, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
6:15
Páva-variációk
Gázsa zenekar, Demeter Erika, Székely Levente, Szabó Dániel, Szász Lőrinc
6:24
Dantul fetelor és invirtita (lánytánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
6:28
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
6:31
Fenesi magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:32
Mária, Mária...
Méta együttes
6:37
Sebesen forog a mozdonykocsi kereke
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
6:50
Öves kobzon
Fábri Géza
Moldva
6:52
Csárdás
Tendl Pál, Tendl Vilmos, Horváth János, Tendl József, gy.: Lajtha László
Sopron
Észak-Dunántúl
6:53
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
6:59
A visai Lovász nemzetség akasztós tánca
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
7:02
Elmegyek
Tímár Viktor
Gyimes
7:04
Akkor szép az erdő, mikor zöld
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
7:05
Rózsa Sándor szereti a táncot
Méta együttes
Szatmár
7:07
Szegényes
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kutasföld
7:10
Jaj, de szépen szól a harang
Dávid Mária
Moldva
7:12
Midőn a Szűz bekötözi gyermekét, gyermekét
Oravecz Menyhértné Orosz Erzsébet, gy.: Nagy Zoltán
Bárna
Nógrád vm.
7:14
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
7:17
De-a lungu şi bâtuta
Magyarpalatkai banda, gy.: Bodó-Bán János
Mezőgyéres
Belső-Mezőség
7:29
Dudásom, dudásom
Magyar Dudazenekar
7:34
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
7:35
Tápai
Tóth Antal, Zombori Györgyi
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
7:38
Lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
7:41
Hap, hap, farsang
Méta együttes
7:46
Kis verbunk
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
7:46
Balkán
Flótás együttes, Horváth Attila, Talabos Csaba
7:54
Válaszúti asztali nóta
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
7:56
Debrecentől nincsen messze
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
8:00
Részegesnek, csavargónak tart éngem az egész világ /Kis pej lovam, szépen szedjed a lábod
Csete Juliska, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
8:01
Szegény Szabó Erzsi…
Sebők Lívia
Lészped
Moldva
8:07
Piesne a hudba z Čierneho Balogu (Horehronie)
Feketebalogi zenekar
Feketebalog
Felső-Garam mente
8:11
Szeretet próbája
Polgár Lilla
Bánát
8:15
Mennyből jöttünk tihozzátok
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
8:16
Asztali nóta, csárdás és korcsos
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
8:29
Hallgató és györkei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
8:33
Isten áldja…
Rozsdamaró zenekar, Patyi Zoltán, Papp Endre
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:37
Egyszer egy királyfi
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna
Zsére
Zoborvidék
8:42
Szerelem a nyavalyám
Gömbszörp
Perkáta
Fejér vm.
8:46
căluşar
Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
8:47
Hull a könnyű a szememből...
Polgár Lilla
Moldva
8:49
Ezek a szép szász leányok
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
8:51
Keserves, lassú és sebes magyaros
Dsupin Pál, Hegedős együttes
Gyimes
8:56
lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
8:58
Dél-dunántúli dallamok
Endrődi Judit
9:00
Bilibók János mit gondoltál
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:03
Šarena gajda (Pirin, Bulgária)
Rece-fice, Palya Bea
9:06
Kettős jártatója és sirülője
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
9:11
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
9:13
Bugaci népdalok
Szeleczki fivérek
Bugac
Kiskunság
9:15
Spoza vrach Poľany
Martin Tesák, Matús Tesák
9:17
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:28
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:32
Esik az eső
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
9:33
Mikor leány voltam
Kotyor Emília-Mária
Moldva
9:35
Búza, búza, búza, de szép tábla búza
Stefán István, gy.: Balogh Sándor
Sajószöged
Borsod vm.
9:36
Palóc népdalok: Süvít a szél, végigzúzza a fákat / Nincsen széle a fekete kendőnek / Sárga rigómadár ne szállj fel a fára
Vikár Béla Népdalkör
Palócföld
9:39
Régi magyar zenekarral
Ferenczi Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:41
Legyen úgy, mint régen volt…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
9:44
De chiuit la nuntă sau chemare la clacă (Lakodalmi mars vagy kalákába hajtó)
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
9:49
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
9:53
Sirató (Anya búcsúztatja a lányát esküvőkor)
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:56
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
10:00
Joc: arcanul
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu, Vasile Mîndrilă
Fundu Moldovei
Bukovina
10:01
Kömös legényese és keserves
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
10:04
Szörnyű nagy romlásra készül Pannónia
Balázs Géza, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
10:06
Román csárdás és magyar fogásolás
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:14
lassú és sebes csárdás
Pulika János, Zerkula János, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
10:18
Bujdosik az árva madár
Dobroda zenekar
Szék
Észak-Mezőség
10:24
A fegyverem, a risztungom de rozsdás
Burzuk György, gy.: Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
10:25
Botosánka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
10:27
Cigány keserves (Malo Devla Kaszmargyan)
Konti Margit, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
10:31
Boldog szomorú dal
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
10:36
Elment az én rózsám…
Székely Ferenc, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
10:41
Gustyéni kettős
Csenki Zalán
Moldva
10:43
Hore
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
10:45
Jenő, a harmonikás
Dima Jenő
Őrkő
Sepsiszék
10:50
János bácsi
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
10:52
Ritka rendet vágok
Fiastyúk
Székelyföld
10:54
Zavaros a Tisza
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
10:56
A magyaroké
Heveder zenekar
11:04
Mikor leány voltam
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
11:09
Tizenhat éves se voltam
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
11:13
Lovat loptam, mer­a babám szerettem
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:16
Vidróczkinak híres nyája
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
11:20
Ha jén kondás vónék
Kelemen Károlyné, gy.: Manga János
11:21
Virágtánc
Csürrentő együttes
Moldva
11:28
lassú és sebes csárdás
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
11:36
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
11:40
Én kihajtám ludam
Tófalvi Salamonné István Zsuzsanna, gy.: Újváry Lajos
Korond
Sóvidék
11:41
Bokrosi vágatás
Bartha Z. Ágoston, Berán István
Bokros
Dél-Alföld
11:46
Csárdás I.
Kanczel János, Túry Ferenc, gy.: Mező Judit
Debrecen
Hajdúság
11:47
Somogyi ördögmuzsika
Nagy Gábor
Somogy
11:50
Áj da, na mekh, Dévla, te mérávoj
Moisa Khelderár "Mici", gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
11:54
Vasvári verbunk és frisse
Tükrös zenekar
Gömör
11:59
Magyar verbunk - Román barbunc
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
12:01
Szatmári muzsika
Mészáros zenekar
Kisar
Szatmár
12:08
Árva voltam, az is leszek
Réti Jánosné Miklós Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
12:09
Táncdallamok Kecskemét környékéről
Csík János, Kovács Péter
Kiskunság
12:13
sebes magyaros
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
12:15
Csárdás és friss
Tiszahát zenekar
Szatmár
12:19
Körül szagos a gatyám...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
12:20
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
12:25
Verbunk (Magyarországi), zsuka
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:28
Moldvai bujdosódal
Kallós Zoltán
Gajdár
Moldva
12:31
Cserepes a, ripacsos a kisangyalom tanyája
Kardos István, gy.: Paulovics Géza
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
12:32
Tizenkét pont
Boglya együttes
Magyargyerőmonostor
Kolozs vm.
12:34
Fľaškovi
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
12:35
Elment az én rózsám
Kozsán Laura
Moldva
12:36
Almafa, körtefa
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
12:36
Táncdallamok Gyimesből
Kokojza együttes
Gyimes
12:39
Sebes
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
12:43
Pejparipám rézpatkója
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
12:50
Írt a jó anyám egy szomorú levelet
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
12:51
Jámbor tus (Pálóczy-Horváth Ádám daloskönyvéből)
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
12:54
Szerba sztudencilor
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
12:55
Ruszászka
Szűcs Bálint
Moldva
12:58
Uná-dunná
Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Istvánháza
Alsó-Fehér vm.
12:58
Katonakísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
13:03
„Vínko, vínko, vínko červenvo” (szlovák asztali nóta)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
13:05
A vadgalamb... régi széki nóták
Tintér Gabriella, Jánosi András, Túri András, Kiss Csaba
Szék
Észak-Mezőség
13:12
Ki minden hajnalba
Herceg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
13:13
Magyarnemegyei lassú és sebes csárdás
Dobroda zenekar
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
13:18
Śekerečku tupu mam
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
13:19
Devla
Palya Beáta
13:21
Pergetés
Grancsa Julianna, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
13:22
Most jövök Gyuláról
Muzsikás együttes
13:25
Dojna dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
13:27
Házasodik a tücsök / Kispiricsi falu végén
Fiastyúk
Dunántúl
13:29
Oláhos
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
13:30
Megyek az utcán lefelé (keserves)
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
13:32
Ţărăneasca de pe Siret
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
13:34
Rimóci furulyazene
Dsupin Pál
Rimóc
Cserhát
13:36
(Világ, világ, de megúntam magamat)
Lakatos Miklós, Varga Károly, Berki Mircea, id. Varga Károly, Varga József, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Selymesilosva
Szilágyság
13:38
Új Dúr-Moll
Bakator, Jeremiás Lajos
Hajdúság
13:47
Kondástánc (Ha megfogom az ördögöt)
Horváth András id., Horváth András ifj., Oláh Lajos, Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
13:48
Boldogasszony anyánk - egyházi népének, régi magyar himnusz
Magyar Tekerőzenekar
13:53
Jaj, nékem, kedves lyányom
Mérten Sámuelné Nagy Eszter, gy.: Rajeczky Benjamin
Átány
Heves vm.
13:55
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
13:56
ballada
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
13:58
Torontáli táncok
Muzsikás együttes, Farkas Zoltán "Batyu"
Petre
Alsó-Tisza-vidék
14:02
Járom az új várnak az alját
Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
14:03
Oj, fujeraj, fujeraj
Martin Tesák, Matús Tesák
14:06
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:12
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
14:16
Télön nagyon hideg van
Márton Istvánné Illés Katalin, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Dél-Dunántúl
14:17
Ha kimegyek a tanyára...
Boglya együttes
Magyarfráta
Kolozs vm.
14:24
Tilinka éneke
Legedi László András, gy.: Pénzes Géza, Kerényi Róbert, Bartha Z. Ágoston
Klézse
Moldva
14:26
Szaszkó József emlékére
Krajcsó Bence
Tura
Galga mente
14:30
Tizenkettő, tizenhárom, tizennégy
Pakócs Jánosné Mózes Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
14:34
Szilágysági román tánczene
Gajdos együttes, Barcza Zsolt
Szilágynagyfalu
Szilágyság
14:38
ţopeasca
Bica Dănilă, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Felső-Aranyos völgye
14:39
Nyitra megyei dalok
Kubinyi Júlia
Felföld
14:42
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
14:43
A halálra hurcolt lány
Polgár Lilla
Somogy
14:49
Új a csizmám, szögre van akasztva
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
14:50
Gyimes
Nyitrai Mariann, Moldován Horváth István, Szász Lőrinc
Gyimes
14:56
A szuhai kertek alatt
Végh Kas Andrásné Kerepesi Anna, gy.: Borsai Ilona
Szuha
Heves vm.
14:57
A juhoké
Kerekes együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
15:00
Új stílusú dallamok: hallgató, csárdás, szökő
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
15:10
Fáj a szivem, nem tagadom / Alig várom este legyen
Fiastyúk
Székelyföld
15:12
Ideki a Vargáné mezején
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
15:13
Öreges, kezes; Kezes; Vert kezes
Kalagor
Moldva
15:18
Végigmentem a keszüi nagy utcán…
Mezőkeszüi fiatalok, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
15:21
Serény magyaros
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:23
Állj meg, magyar, állj meg, német, állj meg tót
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:24
Páslo dievča pávy
Ľubomír Tatarka
15:26
Menyasszonybúcsúztató ének
Kovács Tivadar, Kóra Jánosné Kondoros Éva, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
15:28
Szeretnék szántani
Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Észak-Mezőség
15:32
Erdő, erdő, mit vétettem
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:34
Lányom, lányom jól meggondold a dolgot
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
15:38
De-aş putea da viaţa-n două
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
15:40
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:42
Szűz anyád örvendezik (bucsus ének)
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
15:44
Csárdás
Csürrentő együttes
Moldva
15:48
Nincs is annál betyárosabb élet
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
15:50
Hallgató és csárdás
Csík zenekar
15:53
Cinëgemadár, hol voltál? Lëncsét, borsót kapálni.
Kósa Istvánné, gy.: Borsai Ilona
Tar
Heves vm.
15:54
Kezes és magyaros
Szűcs Bálint
Lujzikalagor
Moldva
15:56
Karikázó / Vasvári verbunk / Csárdás
Domaházi Népi Együttes
Domaháza
Északi peremvidék
16:00
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
16:06
A bácskai Tisza mente dalai: Két ujja van; Tisza felől, Duna felől; Bimbó voltam; Amott legel két pár csikó
Gyetvai Simonné Mura Erzsébet, Nagy György Istvánné Szollár Viktória, Sőreg Pálné Mihályi Zsófia, Fehér István, gy.: Bodor Anikó, Németh István, Bodor Géza, Burány Béla
Bácskai Tisza mente
16:10
Sej, két partja van
Imre Illésné Pozmán Malvin
Kőrös
Gömör
16:12
Rigómadár ne szállj fel a fára
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
16:13
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
16:21
Pergetés
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
16:23
Malo kolo
Vujicsics
Temesmonostor
16:25
Ňepujdzem ja do Kanady
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
16:27
Füzesi dalok
Fiastyúk
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:32
A búza mezőbe
Pintér Piuszné Balkó Veron
Nyitraegerszeg
Zoborvidék
16:34
Szaporán!
Pál István "Szalonna", Pál Lajos, Unger Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kolozsvár
Kolozs vm.
16:39
Sebes, lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
16:45
Kezes – Csobán György emlékére
Juhos együttes
Moldva
16:48
Szivárványos az ég alja
Szekeres Kálmánné Robár Mária, gy.: Kiss Lajos
Dávod
Bács-Bodrog vm.
16:48
Tökhalomnál van az olcsó gomolya
Jeremiás Lajos
Hajdúság
16:49
Sánta németes és csoszogtató
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
16:51
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
16:55
Azt mondja a torma
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
16:55
Románca és korogjászka
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
16:58
Klézsei öreg magyaros
Chiriac Neculai bandája, gy.: Pávai István
Redojé
Moldva
16:59
Duó dobbal
Gázsa zenekar
17:03
Fekete fellegből esik az eső
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
17:05
Morzsa Gyula bácsinak
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Szatmár
17:10
karácsonyi kánta (az udvaron)
Muza Mózes "Mózsi", gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
17:13
Sűrű és rika tempó
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
17:16
Táncdallam
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
17:18
Ne higgyünk a legénynek
Berta Alexandra
Galgavidék
17:23
Hejgetés dallama
Pista János, gy.: Németh László
Csík
Moldva
17:24
Sajói sebes
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
17:28
Édesanyám nem birok elalunni
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
17:29
Jaj, Istenem, Istenem, Istenem...
Bognár Szilvia
Szilágyság
17:30
Erdő mellett nem jó lakni..., Zöld erdőben kicsi nyúl..., Én Istenem, minek élek...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
17:33
Cuka
Csürrentő együttes
Moldva
17:41
Arattam,arattam
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, gy.: Ág Tibor
Menyhe
Zoborvidék
17:42
Öreges csárdások
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
17:44
Rezesbanda felváltva játszik és - közönségével együtt - énekel
Rezesbanda Tóth P. László vezetésével, gy.: Sárosi Bálint
17:46
Banumaracsini
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
17:49
Csodapásztorok
Bakos Mihály, gy.: Papp János
Nyírlugos
Nyírség
17:50
Palatkai négyes, szökős, gyors csárdás Magyarszováton
Üsztürü, Árendás Péter, Demeter Erika
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:58
Csárdás – „Kisangyalom, elvetted az eszemet”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
18:00
Két fekete göndör hajú lovam vagyon
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
18:03
Anyám, édesanyám
Simon Péterné Bráz Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:06
Szánkón viszik a menyasszony ágyát; Vőfély hívogatója; Sej, liba, liba
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Tura
Galga mente
18:09
Hajnali
Kovács Simon "Buráló", Farkas János, Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Magyarlóna
18:11
Tavaszi havajgatás
Legedi László István
Klézse
Moldva
18:12
Hej, kendermag, kendermag
Molnár László, Ruszó Béla, Molnár Kálmán, Máté Gyula, Ruszó Andor, gy.: Sárosi Bálint
Alsókálosa
Gömör
18:13
Cape
Rece-fice
18:15
Joc fecioresc cu steagul (ritual de nuntă)
Ştefan Petreuş, Ioan Petreuş
Glod
Máramaros
18:17
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
18:19
A menyasszony így meg úgy
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:19
Lóra, csikós, lóra
Zsikó Zoltán, Bátmonostori Tamburazenekar
Dunántúl
18:25
Tilinkós gyors
Legedi László István
Klézse
Moldva
18:26
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
18:29
Este van, este van, hatot üt az óra
Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:37
Far Di Mekhutonim/Shulem Tants Mit Variatsyes
Budowitz, Majer Bogdanski
18:41
Asztali nóta
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
18:45
Nagysajói magyar lakodalmi kísérő, menyasszonytánc, de-a lungu és învârtita
Tükrös zenekar
Nagysajó
Sajó mente
18:54
Szól a kukuk szól
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
18:55
Ej, pištaluočka moja /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
18:56
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
18:57
A magyaroké
Ökrös együttes, Berecz András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:23
Gyógyítgatom a szívemet
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
19:24
Keresel
Csürrentő együttes
Moldva
19:30
lakodalmi verbunk
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Tövishát
19:32
Korogjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
19:34
Kice vice villő (Kisze hajtás)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
19:35
Járd ki lábam
Tatros együttes
Moldva
19:38
Csütörtökön virradóra
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
19:38
Elveszett a lovam...
Balogh Zoltán "Savanya", Csonka Elemér, Horváth Dezső "Szencser", Botos József "Kasus", Balogh Antal "Békás", Cibula Károly "Karinko", gy.: Agócs Gergely
Fülek
Nógrád vm.
19:42
Újévköszöntő
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
19:43
A kocsmáros panaszkodik
Zengő együttes
Somogy
19:46
De bâtă és haidău (Férfitáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
19:51
Kapuvári verbunk, szili karéj és friss
Bakator, Jeremiás Lajos
Rábaköz
19:59
Katonaének (Galacon van egy hajó kikötve)
Hideg Dezső, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
20:00
Cigánycsárdás
Szabó Attila, Balogh Kálmán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
20:04
zsuka
Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Felcsík
20:05
Megjöttek a szabadságos huszárok!
Virtus együttes, Kiss Tamás, Pápai Judit, Zabán László, Barvich Iván, Kalász Tamás
Dél-Alföld
20:12
Veruže mi zahraj
Ferdinand Komo zenekara
20:13
Palatkai
Méta együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:18
Colinda cerbului
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Alexeni
20:21
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
20:25
Menynek királyné asszonya
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
20:26
Mérai verbunk, hajnali nóta, csárdás és szapora
Török Tilla, Kalász Máté, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Méra
Kalotaszeg
20:33
Trojanac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
20:35
A nagy hegyi tolvaj balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
20:38
A gyulai kaszárnyára rászállott egy gólya
Nagy Györgyné, gy.: Bartók János
Gyulavári
Körösök vidéke
20:39
Aj…
Vujicsics
Dráva mente
20:40
asztali nóta
Mocsel Piroska, Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Pávai István
Sepsiszék
20:43
Reverinda
Hermann László Zeneiskola "Mezőföldi Zenekara", Tóth Eszter
20:45
Istenem, Istenem
Széplaki Simonné Ambrus Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
20:47
Az Aradi híres nótája
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
20:54
Cigány virrasztó ének és lassú cigánytánc
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:58
Jaňik, Jaňik, čiri zbojňik /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
21:02
Lefelé folyik a Tisza
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:04
Cesta hore, cesta dolu /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
21:08
Román menyasszonytánc (învârtita)
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
21:12
Szép fejér pekulár
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Moldva
21:18
Ušt­en opre, šejale
Faragó Piroska, Faragó Matild, Faragó István, Faragó Rudolf, gy.: Víg Rudolf
Végegyháza
21:20
A Rákóczi induló
Jánosi Együttes
21:24
marş de nuntă
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Magyarfráta
Belső-Mezőség
21:26
Kanásztánc és ugrós
Égenföld együttes
21:28
Kaszálómba van egy nyírfa
Simon Jánosné Bodnár Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:31
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
21:33
Cigánytánc (akasztós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:36
Dudacsárdás
Kalamajka együttes
Őrség
21:40
Sivít a szél
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
21:44
Szivaroztam...
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:47
Invârtita és hârţâg
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
21:53
Magyarszováti népdalok
Kovács Judit, Kovács Nóri
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:57
Megszületett a rég várt Messiás
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
21:58
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:07
de purtat
Boanţă Simion, Moga Toader, Gârbuleţ Ion, gy.: Pávai István
Békás vidéke
22:09
Vörösvárra befutott a gyorsvonat…
Őri Banda, Földes János
Őrség
22:13
Este, este, jaj, de szerelmes este
Keszeg Ferencné Kalocsányi Erzsébet, Miklós Jánosné Nagy Erzsébet, gy.: Ág Tibor
Martos
Komárom vm.
22:15
Lapádi régi táncrend: A)Ifjú Sipos Márton lassú csárdása B) Szabó Bence lassú csárdása C) Szapora
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
22:19
Ritka csárdás, ritka szökős, sűrű csárdás
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
22:37
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
22:43
Sej, tiszta búzát szëdëget a vadgalamb.
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
22:44
Jankovics Imre nótái
Végh Andor
Csurgó
Dél-Dunántúl
22:48
Cigánycsapás – „Már a nap is, már a nap is lemenőbe’ van”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
22:49
Magyarpéterlaki tánczene
Dobroda zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:54
Három bëtyár a csárdába
Erdős Imréné Lénárt Piros, gy.: Víg Rudolf
Cserépváralja
Borsod vm.
22:56
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
23:00
a. Én felköltem (kánta) – b. Turka-tánc
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Pál Róza, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:02
Kettős jártatója és sirüleje
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János
Hidegségpataka
Gyimes
23:08
Avój, katar o birto
Nicu Gulea, gy.: Bari Károly
Feteşti
23:09
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:17
„Zavaros a Tisza” (csárdás és gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
23:19
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
23:25
Csenderesbe, benderesbe
Zitár Máris, gy.: Újváry Lajos
Bogdánfalva
Moldva
23:27
Kocsmárosné...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:33
Ritka magyar
Csurkuj György, Mihály Simon, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
23:35
Joc rar, batuta
Suttyomba zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
23:41
Mikor Rózsa Sándor
Erőss Istvánné Kovács Teréz, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
23:42
Szomszédok
Méta együttes
23:45
Şebeş
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Nyárádtő környéke
23:48
Nem úgy van most, mint volt régen
Muzsikás együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:53
Éva, Éva, Éva
Jandzsó Györgyné Jeli Ilona, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
23:54
Samu-nóták
Gömbszörp
Bogártelke
Kalotaszeg
23:57
Csütörtökön virradóra
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.