Folkrádió

2017. május 25-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:04
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Vármező
Szilágyság
0:11
Csárdás és szapora
Türei Lengyel László, Herczku Ágnes, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
0:18
Ez új idő…
Pap Mária, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
0:20
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
0:22
Nem loptam én életembe
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
0:23
Tončikino kolo
Söndörgő együttes
Dél-Dunántúl
0:25
Ha mëghalok, mëghagyom
Tóbiás Jánosné Varró Mária, gy.: Pesovár Ferenc, Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
0:26
Házasodik a tücsök / Kispiricsi falu végén
Fiastyúk
Dunántúl
0:28
Szegény embernek szegény a sora
Szenyéri Dániel
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
0:31
Nógrádi táncok - verbunk, csárdás és friss
Ludas zenekar
Nógrád
0:36
Lehel kürtje
Kádár Ferenc, gy.: Gyalog Rozi, Hegyi Füstös István
Dévaványa
Nagy-Sárrét
0:37
Szalóki Ágié
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Szalóki Ágnes
Kalotaszeg
0:41
Paparúga
Gyerekek, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
0:42
Tardoskeddi dudanóták
Bartók Anikó, Hasenfratz Júlia, Szegvári Ildikó, Szőke Szilvia, Tóth Nóra, Kurdi Gábor
Tardoskedd
Mátyusföld
0:46
Úgy jőnek, úgy jőnek hat lóval hintóval
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
0:46
Dupkaná a Potriasaná
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Rákóc
Zemplén vm.
0:49
Lakodalmi mars
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
0:51
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
0:54
Régi magyar
Ferenczi Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenczi Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:56
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:58
Botoló és táncnóták
Horváth Mihályné, Horváth Péter, Horváth Péterné, 46 éves férfi, gy.: Stoller Antal
Tiszakarád
Zemplén vm.
1:01
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
1:04
Egy szegény asszonynak
Kluka Gáborné Suba Margit
Nyitracsehi
Zoborvidék
1:08
Bukovinai dalok
Havay Viktória
Bukovina
1:11
de-a lungu
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Koncz Gergely
Kelet-Mezőség
1:13
A megunt szerelem nótája
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:16
Lehullott a Jézus vére
Lészpedi asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:18
Keserves és lassú magyaros
Fiastyúk, Dóra Áron
Gyimes
1:22
Lassú csárdás és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:27
Székvárosi öreg templom harangja
Farkas Annamária
Szék
Észak-Mezőség
1:30
Háborúból hazajött a katona
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
1:33
Igyunk egy kis pálinkát
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
1:38
Szkarani (román ugrós)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
1:40
Milica je večerala
Szokolay Dongó Balázs
Tótújfalu
Somogy
1:43
Egyél, igyál, édes testvér
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:44
Gyimesi ballada
Panek Kati
Gyimes
1:49
Székelyverbunk
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:52
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
1:54
Csűrdöngölő
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
1:55
Szerb táncdallamok
Vizin zenekar
Medina
Sárköz
1:59
Lakodalomkezdő nóta (Édesanyám, adjon Isten jó estét…)
Szabó Károly, Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
2:02
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
2:08
Menyasszonytánc
Sztojka György, Sztojka György, Mácsingó József, Sándri József, gy.: Sárosi Bálint
Kolozs
Mezőség
2:09
Széki lassú
Rőmer Ottó, Rőmer Judit
Szék
Észak-Mezőség
2:13
„Száradjon el a köldököd” – „Nem, nem, nem is ott van” – „Nékem olyan asszony kell” (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
2:15
Öreg magyaros, kecskés, Gergelytánc
Öves együttes
Moldva
2:20
Húzzad cigány
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
2:22
Víg óra
Zengő együttes, Szokolay Dongó Balázs
Gyimes
2:28
Polca
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
2:29
Sebes magyaros
Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
2:31
Mária, Mária
Antal Andrásné Demeter Julianna, Gyenge Istvánné Antal Amália, gy.: Dobszay László, Sárosi Bálint
Karcfalva
Felcsík
2:32
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
2:36
A cipőmnek se sarka, se talpa...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
2:38
Bethleni muzsika
Szabó Dániel, Soós András, Kunos Tamás, Bartók József
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
2:45
Sziráky csárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
2:47
Sebes forduló
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
2:57
lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
2:59
Otthoni emlék I. - Ördöngösfüzesi ritka fogásolás
Panek Kati, Gombai Tamás, Gázsa zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:03
Ej-huj, Subri pajtás
Kovács Mihály, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Sztanó Pál
Nyárád
Észak-Dunántúl
3:04
Rábaközi tánczene: dus, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Rábaköz
3:08
Amott kerekedik
Fodor Jánosné Kiss Sári, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
3:11
Ha folyóvíz volnék...
Navratil Andrea, Fábri Géza
Moldva
3:18
Mikor Szűz Mária kis fiának
Brath Lászlóné Brath Margit, gy.: Bodza Klára
Nyitrageszte
Zoborvidék
3:19
Bakanóták
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
3:26
Huszárverbunk – Háromlábú kiskatlan
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
3:30
Be, be Panna
Galgamácsai asszonyok
Galgamácsa
Galgavidék
3:30
Víg voltam én, víg, ezelőtt
Dankó Mária, gy.: Novák Ferenc
Vice
Észak-Mezőség
3:31
Maros mellett
Méta együttes
Lőrincréve
Enyed vidéke
3:35
Hajnali tűztánc
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
3:36
Ritka román forgatós és sűrű csárdás
Szeredás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:42
Sej, sárga virág koszorúzza a rétet.
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
3:43
Megállj, megállj, te kis madár
Panek Kati, Bodzafa együttes
Nagysajó
Sajó mente
3:46
Katonakísérő
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:51
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
3:54
Tito marsal udvarába sej, haj, van egy
Sőreg Pálné Mihályi Zsófia, gy.: Kiss Lajos, Tripolszky Géza
Zenta
Bácskai Tisza mente
3:55
Láncot veretek szívemre...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:04
Hej, Dunáról fúj a szél
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Somogy
4:04
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
4:09
Édësanyám, ne átkojz mëg
Balogh András Imréné Bódor Erzsébet, gy.: Újváry Lajos
Gyimesközéplok-Borospataka
Gyimes
4:10
Érik, érik a cseresznye
Gál Alina
Moldva
4:12
„Sánta csikós, vak tehenes” – „Hopp, a Jézus csizmája” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
4:13
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
4:18
Üdvözlégy, áldott
legények, gy.: Ág Tibor, Móser Zoltán, Németh István
Jánok
Abaúj-Torna vm.
4:19
Virágének
Kolompos együttes
4:23
Fonják a menyasszony koszorúját
Pelehács Márta, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
4:25
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
4:27
Mat­ilem, mat­ilem
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
4:31
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
4:33
Új stílusú népdalok
Bársony Mihály
Tiszaújfalu
Kiskunság
4:34
Verbunk a Fogáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Nagykemence
Zemplén vm.
4:35
Körül szagos a gatyám...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
4:36
Dudanóta
Horsa István
Mezőkövesd
Északi peremvidék
4:38
János bácsi, hová való, Karcsára
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:41
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
4:44
Lehullott a Jézus vére
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
4:45
Hajnali, csárdás és szapora
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Kalotaszeg
4:52
Keserves
Illés Dávid, gy.: Várnai Ferenc
Egyházaskozár
Dél-Dunántúl
4:53
Hajnali
Hírös zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
4:55
A nagy bécsi kaszárnyára rászállott egy gólya
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
4:57
Csordapásztorok
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
4:59
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
5:02
Szállj el fecskemadár
id. Novák Pál
Palócföld
5:03
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
5:05
Választó
Méta együttes
5:07
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
5:08
Jaj, de szépen szól a harang
Dávid Mária
Moldva
5:09
Angyalom cicája 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
5:09
Mezőségi kontyoló dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Mezőség
5:19
Elmegyek, elmegyek
Hajnal Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
5:20
Illik a tánc a borzosnak - dudanóta
Fehér Zsombor
5:21
Eggy üveg alma / Tekenőbe tiszta víz
Csatári József, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
5:22
Ha Felsőlok város volna
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
5:24
Héjsza
Karácsony Lázár, Szőcs Mojszi Gábor, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
5:27
Ez a kis Lészped
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
5:30
Pergetés
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
5:32
Kocsma előtti legénytánc
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Nyugat-Dunántúl
5:37
Horea oilor (a pásztor elvesztette a juhait)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
5:40
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
5:42
Lányok, lányok, jó lány barátaim
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
5:48
Bádogozzák a buzai nagytornyot
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
5:49
Nyitva van a barna asszony ablaka
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth József, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, Horváth Krisztián, Molnár Sándor "Kukaj", Kótai Béla, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
5:53
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
6:01
Hejde, betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Mező Judit
Füzesabony
Heves vm.
6:02
Szász leányok
Berecz András, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Pénzes Géza
Szék
Észak-Mezőség
6:07
Kecskés (Musama)
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
6:09
Három betyár
Dobroda zenekar
Pásztó
Mátra vidék
6:16
Kerek az én szűröm allya
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
6:17
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
6:20
Bătuta în figuri
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
6:23
Bulgáros
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
6:26
Addig gyűjj el, én Mártonyom
asszonyok
Alsóbodok
Zoborvidék
6:28
Gyimesi keserves
Hegyessy Géza
Gyimes
6:29
Ľúbostné a tanečné piesne z Kuklova (Záhorie)
Kuklói énekcsoport, Stanislav Stanek
Kukló
Nyugat-Felföld
6:31
Kömös keservese és legényese
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
6:34
Megismerem a kanászt...
Burzuk György, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
6:35
Dudatánc
Zengő együttes
6:41
Katonának vagyok híva
Molnár Sándor József, Tar Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csetfalva
6:42
Do krutu /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
6:43
Jaj de széles, jaj de hosszú 
Borsos Miklós, gy.: Demény Piroska
Szentmihályfalva
Aranyosszék
6:45
Nem járok én sárga keszkenőben...
Boglya együttes
Sarmaság
Szilágyság
6:50
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
6:57
Sajó mentén
Tükrös zenekar
Nagysajó
Sajó mente
7:04
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába.
Nagy István, Istók Gusztáv, gy.: Vargyas Lajos
Gömörhosszúszó
Gömör
7:07
Invirtita
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:17
Ez a vonat most van indulóban
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
7:19
Jár a kislány
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:21
Elszaladt az aranygulya; Fekete gyűrűfa sátor; Lefeküdt a gulyám harmat száradtjára; Bús az idő a Nap nélkül; Nem is az a legény
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
7:29
Esik eső, esik, nem akar elállni
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
7:30
Până-s tânăr şi-n putere
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
7:35
A búzamezőbe
Gál Mária
Moldva
7:37
Csütörtökön virradóra
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
7:38
Legényes, csárdás és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
7:42
La moara (malomutánzó román forgatós)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
7:44
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
7:45
Jaj, de mély a Tisza széle
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
7:47
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
7:52
Kicsi Aladár pakulárnótája
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
7:57
Erdőbényei bodnártánc
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Erdőbénye
Zemplén vm.
8:04
Mostan leültömbe egy dolgot mondanék
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
8:06
Kyrie eleison
Bognár Szilvia
8:08
A kisleány az árpában; Saj­a jó, saj­a jó
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
8:09
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
8:16
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
8:16
Szék 2006. Kisutcai Sipos Márton nótája
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
8:24
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
8:25
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
8:29
Szëgény Szabó jËrzsi be jelveszté magát
Fazekas Péterné Vilhelm Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
8:31
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
8:33
Nagydevecseri öreges lassú
Varga László "Balog" bandája, gy.: Szánthó Zoltán, Konkoly Elemér, Hrúz Dénes, Bartha Z. Ágoston
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:35
Káná mennyegzőben
Földesi János, Mucza Béla
Őrség
8:39
Lakodalmas
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
8:40
Ez az igaz magyaros
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:41
Befütyült a vonat; Mimi, mimi, drága Mimi; Aridinyész e Nyéródo; Cigánycsárdás (Párno god ug)
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:47
Vasvári, hallgató, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Gömör
8:57
Menyek az úton lefelé
Tófalvi Salamonné István Zsuzsanna, gy.: Újváry Lajos
Korond
Sóvidék
8:58
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:03
Keserves, énekelve, majd peremfurulyán
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
9:05
Ez nagy vigasságos öremet hirdeték
Nyisztor Ilona
Moldva
9:06
Édesanyám volt az oka mindennek
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
9:07
Szerbiában megfújják a trombitát
Kolca János
Feketelak
Észak-Mezőség
9:08
ritka csárdás; ceardaş rar
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
9:11
Íme a pásztorok
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
9:12
Háborúban dörög az ég 
Csoma József, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
9:13
Felsőlokra sej-haj
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:14
Csárdás
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
9:15
Krisztusom kívüled…
Écsi Gyöngyi
Barka
Gömör
9:18
Lassú
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:20
Bonchidai ritka magyar
Palló zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:25
Cigánytánc
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
9:31
Mérai cigánycsárdás
Életfa együttes
Méra
Kalotaszeg
9:35
Pista bácsi, János bácsi
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
9:36
Az éjen álmodtam
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
9:41
Hora de la Hlipiceni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
9:44
Elmegyek, elmegyek
Fiastyúk
Székelyföld
9:45
Azt hittem, hogy nem kellek katonának
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:45
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
9:50
Hétlépés
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:52
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
9:54
Kétkrajcáros kis köcsög
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
9:54
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:57
A juhait kereső pásztor
Kovács Tibor bandája
Szilágysámson
Szilágyság
9:59
Három megye határán
Koncz Gergely, Németh Dénes, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
10:05
Jöjj el átul, jöjj el
Csató Ádám, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Nyék Sándor
Szólád
Dél-Dunántúl
10:06
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
10:09
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
10:10
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
10:11
Lám, megmondtam, bús gerlice
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
10:13
Menyecske, menyecske
Nyisztor Ilona
Moldva
10:15
Cigány asztali hallgató és mulató
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Mezei Ferenc "Csángáló", Jámbor Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
10:22
Virágtánc
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
10:26
Boldogasszony anyánk régi nagy pátronánk
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
10:27
Magyarszováti népdalok
Kovács Judit, Kovács Nóri
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:31
Phundrav, dale, vudarovo
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:34
Elment Szűz Mária
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
10:35
Ez a kislány de beteg, de beteg
Süttő Imréné Brath Viktória
Kolon
Zoborvidék
10:37
Gergelem
Fakutya zenekar
Moldva
10:41
Bărbătescul de pe Iza
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
10:42
Száraz dió
Zengő együttes
10:47
Nem vétettem semmit
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
10:49
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:53
Feciorească (bătrinească)
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
10:57
Klanéta 2
Novák Pál
Palócföld
10:58
Lúra csikós, lúra...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
10:59
Zelen orah
Rece-fice
11:02
Padegatta
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
11:03
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
11:06
Károlyi gróf tanyájában van egy fa
Simonné Mária, gy.: Németh István
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
11:07
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
11:15
Verbunk
Csiszár Aladár bandája, gy.: Dövényi Péter, Könczei Árpád, Petrovits Tamás, Sipos János, Vavrinecz András
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:20
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
11:24
Kecskés újévkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
11:25
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
11:26
Verbunk és figurázó
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
11:30
Hol vagy István király?
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
11:33
Édesanyám, azt a szál rozmaringot
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
11:34
Mulatónóta
Földesi András
Hidegség
Gyimes
11:36
Porka és hétlépés
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:40
Magyarnemegyei muzsika
Életfa együttes
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
11:43
Olyat vágok három fele
Márton Györgyné
Rozsály
Szatmár
11:45
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
11:47
hérész nóta
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
11:50
Lassú magyaros és csoszogtatós
Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Gyimes
11:56
Téged Isten dicsérünk
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
11:57
Hajnali, csárdás és szapora
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
12:05
Csárdás
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:05
Kalotaszegi hajnali és csárdás
Fehér Anikó, Komáromi Márton, Fekete Márton, Bankó Sándor
Kalotaszeg
12:18
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
12:19
Kispetri hajnali, a Sarjúé és legényes
Ökrös együttes
Kalotaszeg
12:25
Szivárványos az ég alja...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Tarnalelesz
Heves vm.
12:27
Kék ibolyát ültettem a cserépbe
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes
Mezőség
12:32
Piros dunnának a csúcsa
Molnár Gyula, gy.: Vikár László
12:32
Kezes II. - Fehér Márton horája
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
12:38
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
12:46
Juhajgatás és sirített tánc
Csürrentő együttes
12:48
Jó estét, jó estét sági bíró asszony
Fülöp Imréné Gaál Mónika
Béd
Zoborvidék
12:50
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
12:58
Peren prajtjorale
Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
12:59
Este későn megperdítik a dobot…
Békés Banda
13:04
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
13:05
Keserédes nosztalgia
Csík zenekar
13:08
Akasztós
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
13:11
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
13:13
Magyaros
Lukács József, Lukács Lajos, Lukács Ödön, gy.: Sárosi Bálint
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
13:16
Banumarocsini
Csürrentő együttes
Moldva
13:22
Sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
13:26
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
13:32
Este, este, jaj, de szerelmes este
Keszeg Ferencné Kalocsányi Erzsébet, Miklós Jánosné Nagy Erzsébet, gy.: Ág Tibor
Martos
Komárom vm.
13:33
Örkői névnapköszöntő
Heveder
Örkő
13:36
Hutaďi
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
13:37
A vadgalamb... régi széki nóták
Tintér Gabriella, Jánosi András, Túri András, Kiss Csaba
Szék
Észak-Mezőség
13:45
Tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
13:46
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
13:47
korcsos
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
13:49
Duda-nóta
Dsupin Pál
13:53
Addig menyek, addig járok
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
13:53
Addig éltem világomat
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
13:58
Kiszáradt a tóból
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
14:01
Kiskun legényes
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Molnár Pál, Barcza Zsolt, Szabó János, Varjassy László, Keller Dániel
Kiskunság
14:03
Amoda jön járásbíró
petneházi fiú
Petneháza
Nyírség
14:04
Gute Nakht/Bney Heykhlo
Budowitz
14:07
Kaszálómba van egy nyárfa
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:12
A régiekbül. Felcsík
Kóborzengő
Felcsík
14:19
Haj révész révész magyar ifjú révész!
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
14:20
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ágnes, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
14:26
Cigánycsárdás – „Ördög van a botomba”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
14:28
Zdrabuleánka és szerba
Igriczek, Gulyás László
Moldva
14:32
Fellegzik az idő
Magyar Andrásné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
14:35
Betlehem kis falucskában...
Bognár Szilvia
14:36
Joc: trilişeşti
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
14:37
Nagysajói román keserves, korcsos és verbunk
Rónai Zoltán, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Nagysajó
Sajó mente
14:42
Aki kurva akar lenni
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
14:43
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
14:49
Haza gazda, haza
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
14:51
Lakodalmi menet
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
14:57
Hej, piliga táncom, piliga
Mészáros Mihályné Tóth Teréz, gy.: Borbély Judit, Borsai Ilona
Bőny
Észak-Dunántúl
14:57
Gergelytánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:00
Bine mai era adată
Vasile Soporan, Alexandru Ciurcui, Francisc Ciurcui, Tănase Gheţi, Alexandru Gheţi, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Magyarfráta
Kolozs vm.
15:02
Brácsos csárdás
Szerényi Béla, Borbély Mihály, Lányi György, Kóta Judit
Tápé
Dél-Alföld
15:14
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
15:16
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
15:21
Félöves
Mandache Aurél
Moldva
15:21
Mikor mentem hazafelé
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:25
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
15:26
Altató
Majorosi Marianna
15:28
Szivárványos az ég alja
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
15:30
Székely verbunk, lassú, ropogtatós
Dűvő zenekar
Szilágyság
15:36
Befütyült a gőzös az állomásra
Kardos István, gy.: Paulovics Géza
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
15:37
Csigavígtaposáskor
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
15:44
Ritka magyar
Csurkuj György, Mihály Simon, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
15:46
A faluból kihajtották a nyájat
Udvarhely Néptáncműhely
15:47
Búza közé száll a dalos pacsirta
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:49
Így kell járni...
Juhász zenekar
Somogy
15:54
Karácsonyi kánták
Buzsárdi Ilona, Kenderesi Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
16:01
Bevezetés (Invirtita)
Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:07
Csokros Csillag jár az égen
Horváth Lajosné Kétszeri Mária, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
16:09
Šarano
Zengő együttes
16:13
Ez a birka nem akar itt legelni
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:15
Hej, cserényem előtt
Papp László, Nagy Gábor
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:18
Fekete rostos keszkenőm
Ambrus Istvánné Csöndes Sára, gy.: Halkovics János, Olsvai Imre
Decs
Sárköz
16:18
Száraz fából könnyű hidat csinálni...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
16:24
Ficsoreszka és sebes kalup
Majláth Gábor bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Abásfalva
Udvarhelyszék
16:27
Gyedoj
Mokányos együttes
Somoska
Moldva
16:28
Szűz Mária e világra nékünk…
Csorba János, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
16:31
Cigány keserves, csárdás és csingerálás Szászcsávásról
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
16:38
Párnástánc
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:40
Három hordó borom van…. Eger környéki boros nóták
Gajdos együttes, Csávás Attila
Eger
Heves vm.
16:44
Táncdallam
Balázs Teréz, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
16:45
Búsulok es...
Boglya együttes
Gyimes
16:52
Táncdallam pergetve
Rostás Anna, ismeretlen előadó, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Öcsöd
Körösök vidéke
16:53
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
16:58
Ápoj, vustyen, vustyen, mo, romale
Gábor Tócsi, gy.: Bari Károly
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
17:00
Kihajtottam Virág ökröm
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
17:02
a. Kud pogledam b. Igram kolo
Felsőszentmártoni Népi Együttes, Pavo Šimara "Baraban" tamburazenekara
Dráva mente
17:08
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
17:12
Bús szívemnek
Szabó Erzse, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
17:14
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
17:18
Cigány asztali, sebes cigányos és mahala szintetizátorral
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
17:24
Ritka és sűrű magyar
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:30
Elment az én rózsám…
Székely Ferenc, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
17:35
Kontyalávaló
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Magyarbece
Enyed vidéke
17:40
Jaj Istenem
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
17:41
Máramarosszigeti tánc
Muzsikás együttes
Máramarossziget
Máramaros
17:45
Úgy szeretlek, mind a mézeskalácsot
Miklós Lajosné Márton Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Vajdahunyad (Vaskút)
Bukovina
17:45
Sebes csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
17:52
Két népdal, két érintősoros citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:56
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
18:01
Cirkum darárunt mert megemitusz mortisz
Telek Boldizsárné Ficsor Róza, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Zagyvarékás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:03
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
18:07
Menyek az úton lefelé
László Istvánné Laczkó György Katalin, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
18:08
Ördög útja
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
18:10
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
18:11
Galgamenti mulatság
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:16
Harangok, harangok
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
18:17
Bonchidai gyors csárdás
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:20
Édesanyám gyakran nevelt fel engem,
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
18:21
Ördöngösfüzesi katonakísérő és ritka fogásolás
Rozsdamaró zenekar, Hegedűs Máté, Ivánovics Tünde
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:25
Hora pe botei
Chiriac Neculai, Spiridon Ion, gy.: Pénzes Géza, Kerényi Róbert, Bartha Z. Ágoston
18:28
Rác kóló - Tököl
Kóló Együttes
Tököl
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:32
Nem anyától lettem
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:34
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
18:35
Forduló, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
18:47
Ej, nem szeretem az idők járását!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Kalotaszeg
18:51
Ha megúntad rózsám velem életedet
Kotyor Péterné Istók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Külsőrekecsin
Moldva
18:53
Elindult Szűz Mária…
Bárdosi Ildikó, Havasréti Pál
Héderfája
Felső-Vízmellék
18:56
Hallgató és györkei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
19:01
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
19:07
Lakodalmi csujogatások
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
19:07
Csörög-börög a legyecske
Kalamajka együttes
19:10
Édesanyám nem bírok elaludni
Hatvani István, ismeretlen tekerős, gy.: Kerényi György
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:12
Szerba
Öves együttes
Klézse
Moldva
19:17
Bújj el, bújj el, bújj el buba
Sipos Jánosné Szilágyi Ida, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
19:17
P-a lungu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
19:20
Ne vágd meg a piros almát, megrothad
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
19:22
Verbunk, legényes és szapora
Fodor Sándor "Neti", Ökrös együttes
Kalotaszeg
19:30
Pünkösdölő
Vitnyédi kislányok, Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
19:32
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
19:37
Sok jóestét, sok jóestét
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
19:39
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
19:40
Diófának három ága
Ambrus Andrásné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
19:41
Halottmenyasszony búcsúztató
Csík zenekar, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:48
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
19:54
Mám ja brúsik
Tibor Kobliček, Martin Tesák, Ľubomír Tatarka, Jozef Kostúr ml.
19:56
Vala-de-mennyi de rózsabimbó
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
19:58
Mamikám - gyimesi cigánycsárdás
Szeret együttes
Gyimes
20:01
a. Sarjút eszik az ökröm – b. Egyes
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
20:04
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás és verbunk
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:09
Zsidó chanuka ének
Buza
Észak-Mezőség
20:11
Darutollam lehajlott
Türei Lengyel László, Czilika György, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
20:14
Nagypaládi gyerek vagyok
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
20:15
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
20:19
Láttál-e valaha
Szabolcsi Jánosné Bodor Rozália, gy.: Paulovics Géza, Zákonyi Lászlóné
Püspökbogád
Dél-Dunántúl
20:20
Cimbalommuzsika
Dűvő zenekar
20:26
Asztali nóták, szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalomszóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
20:44
Azt gondolod te csipás
Nyitrai Marianna, Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:04
Lefelé folyik a Tisza
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:06
Régi katonadalok
Gázsa zenekar
21:11
Lassú (asztali) nóta
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
21:13
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
21:17
Sirató (Menyasszony búcsuzik az anyjától)
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
21:20
Keresel
Csürrentő együttes
Moldva
21:26
Kutasföldi szegényes
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
21:29
Hallgató és csárdás Fülekről
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Fülek
Nógrád vm.
21:36
Bé van a várkapu kővel kerítve
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:38
Kezes
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel
Moldva
21:40
Öves (szirba)
Mandache Aurél, Paun Vasile, gy.: Nagy Géza, Németh László
Moldva
21:44
Bánat, bánat…
Dalos Csilla
Visa
Belső-Mezőség
21:46
Születésin Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
21:46
Nagypéntekre
Szerényi Béla, ifj. Szerényi Béla
21:48
Akkor szép az erdő, mikor zöld...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
21:51
A magyaroké: Hajnali, csárdás és szapora
Türei Lengyel László, Herczku Ágnes, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
22:13
Halotti mars, halottas induló
Boros Samu, Cilika János, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Egeres
Kolozs vm.
22:15
Betyárdalok
Földesi János, Földesi Jánosné
Őrség
22:18
Danţul miresei (ritual de nuntă)
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog, Ana Mişca, Florica Mişca
Tartolc
Avasvidék
22:20
Kettősnek a lépése és sirülője
Draskóczy Lídia, Széles László
Gyimes
22:24
Beteg a szeretőm, az ágyba fekszik
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
22:26
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:32
Kék szivárvány
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, inaktelki asszonyok, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
22:36
Borozdában..., Hej csillag...
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
22:38
Opre pláj ko zeleno
Paun Vasile, gy.: Bari Károly
Redojé
Moldva
22:40
Ágról-ágra
Palya Beáta
22:43
Halotti induló
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
22:45
Szabad élet
Freppán Csilla, Bergics Lajos
Moldva
22:47
Körül csipkés a muskátli levele
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Bükkszék
Heves vm.
22:48
Kalotaszegi legényes
Palló zenekar
Kalotaszeg
22:52
Kondásnóta
id. Horváth András, ifj. Horváth András, gy.: Halmos Béla, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Tiszakóród
Szatmár
22:53
Mikor Szűz Mária kisfiának
Bárdosi Ildikó
Nyitrageszte
Zoborvidék
22:54
Elmegyek, elmegyek
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, Ferenci Márton, Kicsi Kis Sándor, Kis Sándorné, Ungvári Mártonné, Ferenci Péterné, Sipos György Sándorné, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
22:57
Válaszút (és finálé)
Gázsa zenekar
Mezőség
23:12
„Amott van egy nagy ház” (hallgató, csárdás és friss csárdás – rabének, juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
23:16
Szentegyházasfalui cigánycsúfolók
Bíró Gergely
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
23:19
Egy kicsi madárka
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
23:21
Máramarosi táncok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Máramaros
23:24
Csárdás
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:26
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
23:30
Azt gondoltam, ha még élek
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
23:32
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
23:36
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
23:36
Lányoknak az ágya, rozmaring a fája…
Téka együttes
23:42
Babám, babám, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
23:46
Roata feciorilor
Vasile Seras
23:47
Falu végén van a rózsám tanyája
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
23:48
Román lakodalmi muzsika
Mihó Attila, Blumenschein Alinka, Pandák Viktor
Oláhszentgyörgy
Beszterce-Naszód vm.
23:55
Kit a bánat megér
Bodor Györgyné "Molnár" Tankó Berta, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.