Folkrádió

2017. július 17-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kezes IV. - Bezsán horája
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
0:02
Taraful de la Sopor
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
0:05
Kihajtottam Virág ökröm a rétre
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
0:07
Én nemzetem zsidó népem
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
0:08
Harangoznak a toronyba
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
0:13
Hej, čieže to ovce
Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
0:15
Taie calea padurii, mai (román katonakísérő)
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
0:17
Ne bándd édes virágom
Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:17
Cigánycsárdás, romános és csingerálás
Gázsa zenekar, Budapest Táncegyüttes
Őrkő
Sepsiszék
0:22
cigánytánc
Kereskesné Pál Róza, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:23
Jer bé a temetőkertbe
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
0:28
Utra Mari belépett a kiskerbe
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
0:29
Három levelet tettem a postára
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
0:31
Ritka cigánytánc, szászka és összerázás
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, Székely Andrásné Sós Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:52
Csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
0:56
Bujdosik az árva madár
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
0:57
Fehér liliomszál
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
0:58
Táncdallamok Bükkaljáról
Dan Daniel, Dumitru Iederan, Călin Raţ, Adrian Paşca, Viorel Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Felsőboldád
Szatmár
1:03
Kapuvári verbunk / Este van, este van
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
1:07
Nincsen a világon nagyobb nyomorúság
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:09
Bihari román muzsika
Békés Banda
Körösök vidéke
1:14
Ököritókörnyéki román táncrend: barcău, românesc, ceardaş és mărunţelu
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
1:25
Bátai menyasszonybúcsúzó
Ecsedi Petra
Báta
Sárköz
1:26
Csicsíjja, babája
Horváth Péterné Nagy Anna, gy.: Borsai Ilona, Tímár Sándorné
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
1:27
Öregé
Bolya Dániel
Klézse
Moldva
1:30
„Megöltek egy legényt”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
1:31
Pásztordalok
Pojendán Gergő, Szokolay Dongó Balázs
Bély
Bodrogköz
1:35
Dudanóta
Balázs Jani, gy.: Kertész Gyula
Hont
Hont vm.
1:36
Árus verbunk
Szeredás együttes
Méra
Kalotaszeg
1:39
Învârtita és haţegana
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
1:44
Manusnak, szeretettel
Parapács
Csallóköz
1:50
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
1:58
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
1:59
a. Kiskertemben jártam – b. Fehér fuszulykavirág – c. Ej, mikor mentem
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
2:05
Zarabiany
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Tarcaszentpéter
Sáros vm.
2:07
Hüdintés
asszonyok, férfiak, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok
Gyimes
2:08
Csetvorno
Rece-fice
2:12
Azt a gyűrűt, amit adtam, add vissza
A verseci Magyar Művelődési Egyesület zenekara, gy.: Bodor Anikó
2:13
Piciny vagyok, de vígkedvű
Berta Alexandra, Cseke Attila, Ludányi Miklós
2:18
Ha bemëgyëk, ha bemëgyëk a bërhidaji csárdába
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
2:19
Hallja-é, hallja-é?
Dűvő zenekar
Bodrogköz
2:24
„Szépen úszik a vadkacsa a vízen” – „Ősszel érik, babám, a fekete szőlő” (csárdás és friss csárdás)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
2:28
Anyám, édesanyám
Kovács Krisztián
Moldva
2:33
Lakodalmi indulóRákóczi induló
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
2:35
Dél-alföldi dallamok
Török Tilla, Németh András
Dél-Alföld
2:40
jocul banilor
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
2:41
Kerekes
Zengő együttes
Gyimes
2:45
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál, gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Belső-Somogy
2:46
Verbunk
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
2:47
Csárdás
Szászcsávási Zenekar, gy.: Wim Bosmans
Csávás
Felső-Vízmellék
2:57
Ludaim, ludaim
Enyedi Ágnes, Ladányi Ferenc, Enyedi Tamás
Gyergyóditró
3:02
Egyél, igyál, édes testvér
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
3:04
Hajnali, csárdás és szapora
Rendes zenekar
Méra
Kalotaszeg
3:10
Cseh határon elaludtam...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
3:14
Sűrű legényes
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:19
Segélj el, Uram Isten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
3:20
„Zsidó imádság”
Figur Banda, Cseh Tamás
Bodrogköz
3:22
Népdal tárogatón
Pozsik István, gy.: Sárosi Bálint
Bükkszék
Heves vm.
3:24
Învîrtita I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
3:25
Mikor bujdosni indultam
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
3:27
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
3:32
katonakísérő
Antal Árpádné Zilaji Rozália, Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
3:33
Hegyen, földön járogatok vala
Györfi Erzsébet
Moldva
3:36
Sej-haj, katona se, katona se lettem volna soha
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
3:36
Válaszúti katonakísérő és verbunk
Tarsoly
Válaszút
Kis-Szamos melléke
3:43
„Csütörtökön este” (csárdás) – „Sej-haj, rétest ettem, megégette a számat” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
3:47
Oj devojko udovaco
Zengő együttes, Molnár Éva, Zoltán Csaba
3:49
Sej, a tari réten
Tercsik Pálné Lőrinc Mária, gy.: Borsai Ilona
3:50
Zöld erdőben lakok
id. Novák Pál
Palócföld
3:51
sűrű verbunk
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
3:54
Nagykunsági citeramuzsika Tuka Zsigmond dalaiból
Endrődi Judit
Nagykunság
3:56
Jó estét, jó estét
Tankó Béla "Búlátott", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
3:58
Far Di Mekhutonim/Horowitz­s Dobranoc
Budowitz
4:02
Ez a birka nem akar itt legelni
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
4:04
Pojme domov /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
4:04
Sëj, de csillag, csillag, de szép hajnali csillag
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:07
Idegen földre ne siess
Kallós Zoltán
Gyimes
4:10
A pünkösti rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
4:13
Táncdallamok Kecskemét környékéről
Csík János, Kovács Péter
Kiskunság
4:17
Adjon Isten egésséget
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:17
Kalotaszegi hajnali és legényes
Juhász zenekar
Kalotaszeg
4:24
Csárdás
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:25
Ördöngösfüzes
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:33
Amoda van egy szép kis ház, icca te
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
4:34
Lassú csárdás
Bekecs együttes
Somogy
4:42
de uliţă
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
4:44
Lóra csikós, lóra! Elszaladt ménes
id. Novák Pál
Palócföld
4:45
Vendégség
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
4:56
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
5:00
Magyar menyasszonykísérő és Rákóczi-mars
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
5:04
Elmegyek a hegyek közé lakni...
Kulcsár Annamária
Hegyköz
5:05
Körülkerültem a rétet
Szilágyi György, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
5:06
Új a csizmám, se sarka, se talpa
Kincsér együttes
Magyarbőd
Abaúj
5:10
Gyenge violának földre hajlik az ága
Kiss Décsei Jánosné Miklós Anna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
5:13
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
5:18
Ella-Bella, Bella
Kinicki Katalin, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Vikár László
Kemenesszentmárton
Észak-Dunántúl
5:18
Kék nefelejcs ráhajlott a vállamra
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Kelemen László, Molnár Péter
Kalotaszeg
5:27
Cîntec: spune, măiculiţa, spune
Sidor Andronicescu bandája, Zinovia Ţîmpău
Fundu Moldovei
Bukovina
5:30
Karácsonyi pásztortánc
Juhász zenekar
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:33
Egy, kettő, három
Pintér Pálné Balogh Lídia, gy.: Bereczky János
Kapoly
Dél-Dunántúl
5:33
Sudridom
Galiba zenekar
Mezőföld
5:36
Septetata
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
5:38
Faragószék nótája
Szeredás együttes
5:41
Oh, mor sukár Dével
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
5:43
Hétlépés
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
5:46
Két dudanóta dudán
Lukács Péter, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
5:48
Igyál betyár... Alföldi betyárdalok
Pendely együttes
5:54
Én hol elémenek
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Lujzikalagor
Moldva
5:56
Bíboros Péterné
Agócs Gergely
Gyimesfelsőlok
Gyimes
6:02
Kimegyek a dombtetőre; Este elalszik a lámpa
Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
6:07
Őszirózsa
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
6:09
Segélj el Uram IstenSegélj el Uramisten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:10
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
6:14
Oj Baranjo, zelena livado
asszonykórus, gy.: Várnai Ferenc
Pécs
Dél-Dunántúl
6:15
Moldvai dal és tánc
Polgár Lilla, Lipták Dániel, Fábri Géza
Moldva
6:20
Leígett a temesvári kaszárnya teteje
Széles Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
6:22
Karancsberényi csárdások
Dobroda zenekar
Karancsberény
Nógrád vm.
6:27
Verbunk („Veszprém, Badacsony”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
6:29
Egy gazdag asszonynak
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
6:32
Szól a kukuk szól
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
6:33
Szép fehér pekulár
Kalagor
Moldva
6:36
Pista bácsi
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
6:37
Halálmars (Az elhunyt zenészek emlékére)
Németh Dénes bandája
Fülek
Gömör
6:41
Menyasszonybúcsúzó
Gyüre Jánosné Hajcsik Ilona, gy.: Sebők Géza
Ipolyvarbó
Ipoly mente
6:46
Visai furulyás rabének
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
6:48
Szépkenyerűszentmártoni lassú csárdás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
6:51
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
6:55
Ki minden hajnalba
Herceg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
6:57
Kétbodonyi bíró udvarába
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
7:00
Román csárdás, szapora, invirtita és de cingherit
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
7:10
Szép violácska, kedves rózsácska
Bárdosi Ildikó
Csíkrákos
Felcsík
7:12
Rózsát ültettem a gyalogútra
Tolnai Péterné Papp Gizella, gy.: Paulovics Géza
Nagykónyi
Sárköz
7:13
Kalotaszegi
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
7:34
Édes Gergelyem (kezes)
László "Legedi" István, gy.: Agócs Gergely
Klézse
Moldva
7:37
Páva-variációk
Gázsa zenekar, Demeter Erika, Székely Levente, Szabó Dániel, Szász Lőrinc
7:46
Lányom, édes lányom
Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenyér
Dél-Dunántúl
7:49
Csak hallgasd!
Illangó
Zoborvidék
7:53
„Sánta csikós, vak tehenes” – „Hopp, a Jézus csizmája” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
7:54
Napra csillag jár az égen
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Somogy
8:00
Guzsalyasok eljöttetek
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
8:02
Legedi László András bácsi emlékére (Gergelem)
Tatros együttes
Moldva
8:10
Pallagnal terült a juhom...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
8:15
Seremoj kavalon
Legedi László István
Klézse
Moldva
8:16
Jaj Istenem minek élek,
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
8:17
Sok születésnapokat vígan megérhess
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
8:22
Öreges csárdás
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
8:24
Sobri Jóska nótái
Egyszólam együttes
Zalavég
Dél-Dunántúl
8:27
Szivárványos az ég alja
Vincze Farkas Lajos, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
8:28
Potta Géza cigány csárdásai
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz"
Abaújszina
Cserehát
8:36
Befütyült a vonat; Mimi, mimi, drága Mimi; Aridinyész e Nyéródo; Cigánycsárdás (Párno god ug)
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:42
Nagysármási tánczene
Maruzsenszki Endre, Rácz András "Bendegúz"
Nagysármás
Kelet-Mezőség
8:47
Magyarózdi torony alja
asszony, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
8:48
Zoborvidéki dudanóták
Varsányi Ildikó
Zoborvidék
8:52
Farsangos nóta
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
8:53
Hajnali, csárdás és szapora
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
9:00
Édesanyám sok szép szava
Tóbiás Jánosné Varró Máriskó, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
9:02
Nem messze van ide Kismargita
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
9:08
Csárdás és gyors csárdás
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
9:10
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
9:15
Povoja povoja
Csorbai énekcsoport
9:17
Fölszántatom a füzesi főutcát
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:20
verbunk, gerendi
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Nyárád mente
9:23
Verbunkok Szentiványból
Unger Balázs, Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:29
Elmegyek, elmegyek
Horváth János, gy.: Borsai Ilona
9:30
Keljetek fel, jó pásztorok
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
9:31
Târnăveana
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
9:38
Kozári
Igriczek
Moldva
9:42
Zúg az erdő, zúg a mező
Toldi Miklósné Juhász Borbála, gy.: Szabó Andorné
Karancslapujtő
Nógrád vm.
9:42
Haragusznak rám az egész
Boglya együttes
Mezőbánd
9:47
Kana man tu dajko; Soske mange
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
9:50
A nagy hegyi tolvaj balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
9:53
Haragusznak a batai gazdák
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:53
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
9:55
Tele van a temető árka vízzel…
Mezőkeszüi fiatalok, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
9:57
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
10:01
Ot kostola do mlina
Szielnici énekcsoport
10:03
A kis Jézus megszületett, örvendjünk...
Budai Ilona és tanítványai
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:04
Joc: arcanul
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu, Vasile Mîndrilă
Fundu Moldovei
Bukovina
10:06
Csárdás, friss, ugrós
Bátmonostori Tamburazenekar
10:09
Este van, este van, nyolcat üt az óra
Magát Béláné Lehotszki Katalin
Vicsápapáti
Zoborvidék
10:12
Bonchidai táncdallamok
Suttyomba zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:17
Hej, pomaly ovečky
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
10:20
Hej, víg juhászok, csordások...
Budai Ilona és tanítványai
10:21
A pávának három tolla aranyos
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:24
Esik eső, esik, nem akar elállni
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
10:25
Induló mikor mennek a menyasszonyért
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
10:28
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
10:34
Bátori Ferencné
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
10:36
Marossárpataki sebesforduló
Tündök zenekar
10:39
De-a lungu, invartita
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
10:44
Érik, érik a cseresznye
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
10:46
[Édes anyám, mért szült e világra]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
10:46
Az ürögi halastóba...
Illangó
Felsőireg
Sárköz
10:51
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
10:55
Verbunk, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar, Papp László
Szatmár
11:03
Rézsarkantyúm nem pereg
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
11:04
Bécs várostól, nyugatról keletre
Kalamajka együttes
11:09
Kapura, kapura, na kapure rače – Ňekrasaq, prada, dzivočku oddavac
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
11:11
Megy a vonat Belényesbe
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
11:15
(Csak titokba, csak titokba akartalak szeretni)
Nagy István, gy.: Sárosi Bálint
11:16
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:23
Román lakodalmas táncok
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
11:29
Bonchidai lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:44
Nem vagyok, nem vagyok, nem vagyok hibás
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:45
Verbunk, lassú és friss csárdás
Kincsér együttes
Rábaköz
11:50
Lassú csárdás és sebes csárdás
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
11:52
Bogyiszlói dallamok
Bartina
Bogyiszló
Sárköz
11:57
Az én uram nincs itthon
Darabos Sándorné Szőllősi Erzsébet
Érpatak
Nyírség
11:57
Gyermek-verbuválás
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
Szatmár
11:58
Akasztós, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:09
Kaszárnya, kaszárnya
Gyenis Katalin, Kása Béla
Mezőség
12:11
Jó nap Isten, jó bojtárom
Csörgő Miklós, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
12:13
Kezes
Zengő együttes
12:17
De strigat la nunta (lakodalmas a Mezőségen)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
12:19
Dél-Alföldi oláhosok
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
12:23
Elmegyek, elmegyek
Berecz László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
12:24
Csárdás
Zengő együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
12:29
„Érik a szőlő” (verbunk, szüreti nóta)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
12:30
Ördöngösfüzesi cigány keserves és gyors csárdás
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:35
Messze mentem házasodni
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
12:37
Hajnali nóta, csárdás, szapora és legényes
Gázsa zenekar
Kalotaszeg
12:45
Csárdás, féloláhos, székely verbunk, szökő
Szászcsávási Zenekar, gy.: Szász József, Bartha Sándor
Csávás
Felső-Vízmellék
13:28
Nem messze van ide Kismargita
Tóth János
Berzéte
Gömör
13:31
Lakodalmas
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
13:33
Patkó Bandi nótája, ugrós és friss
Egyszólam együttes
Somogy
13:36
Lassú és gyorscsárdás
Molnár László, Seres Kálmán "Fütykő", Danyi István "Csucskos", Banya Sándor "Vidúr", gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla, Virágvölgyi Márta, Vavrinecz András, Varsányi István
Rimaszombat
Gömör és Kishont vm.
13:38
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
13:40
Kedves néném, drága néném
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Szenna
Dél-Dunántúl
13:41
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
13:44
Cigány csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
13:47
Szapora lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:50
Polka
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Kobzos Kiss Tamás, Németh István
Külsőrekecsin
Moldva
13:52
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:59
Ha felmegyek Kolozsvárra
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
14:03
Gav-gavestar
Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, Bastyúr Bertalan, Parapács, Pál István "Szalonna"
Felső-Bódva mente
14:11
Bibliási Panna, Panna
Juhász Erzsébet, gy.: Kerényi György, Kertész Gyula
Hernádkak
Zemplén vm.
14:12
Rákos, Rákos, szegény Rákos
Toró Lajos
14:13
Nyila
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
14:15
Bodonkúti verbunk
Fodor Sándor "Neti", Éri Péter, Havasréti Pál
Bodonkút
Kalotaszeg
14:20
Te asszony, te asszony mit szunnyogsz a rokkán
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
14:20
Feketelaki dalok
Kontyvirág énekegyüttes
Feketelak
Észak-Mezőség
14:25
Tavaszi havajgatás
Hodorog András, gy.: Németh László, Sámsondi Gergely
Klézse
Moldva
14:26
Preko Drave grmljavica… (A Dráván túlról égzengés hallik…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
14:31
Igyál, betyár, múlik a nyár
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
14:33
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
14:41
colindă
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Váralmás
Almás mente
14:42
Dudaszó
Pál István
Palócföld
14:46
Hej, de betett nékem a gyulai vásár
Gál Jánosné, gy.: Erőss László, Mező Judit, Pesovár Ernő
Füzesabony
Heves vm.
14:47
Bákói szerba
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
14:51
Verbunkos
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:52
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
14:55
Három ürü nem nagy falka
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
14:56
Bánjad, asszony, bánjad…
Herczku Ágnes, Molnár Miklós, Balogh Kálmán
Ditró
Gyergyó
15:02
Búra, búra, búbánatra születtem...
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
15:03
Skriza
Koncz Gergely, Mester László, Lelkes Tibor
Pónik
Zólyom vm.
15:05
Nem bánom én, hogy szegénynek születtem
Pósa Vilmosné Kovács Magdolna, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Völgyes
Dél-Bácska
15:07
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
15:15
Ritka magyar a Kelemen Györgyé
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:20
Román csárdás és magyar fogásolás
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:28
Igyunk egyet, nagyot, hosszút
Nagykálozi Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
15:29
Sem nem a víz hozott ide…
Gajdos együttes
Nógrádi medence
15:32
Magyarlapádi öreges pontozó
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:35
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
15:41
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
15:48
Dunántúli táncdallamok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Dunántúl
15:52
a. Máma péntek – b. El kell menni, nincs mit tenni – c. 1914 évbe
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, Pál Róza, Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:02
Od Vianoc po fašiangy
Tibor Kobliček
16:05
Karácsonyi csillagjárás
Ötvös Péter, Ötvös László, Ötvös János, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
16:06
Kőrispataki verbunk és régi magyar
Békés Banda
Kőrispatak
Udvarhelyszék
16:11
Pakulár-nóta
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
16:13
A kis Jézus megszületett, örvendjünk
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:15
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:17
Pál István nótái
Lehőcz Alexandra
Tereske
Nógrád vm.
16:20
Zóré
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
16:21
Veszprémi lassú kopogós és gyors magyar
Jánosi Együttes
Észak-Dunántúl
16:25
Aci, kurva ja kezedet
Kanalas Sándor
Nyírbéltek
Nyírség
16:25
Oláhos kezes, vert kezes, batrânesca
Öves együttes
Moldva
16:31
ceardaş
Varga László "Balog", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
16:33
Bojtár volt a nagyapám
Bárdosi Ildikó
16:38
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
16:39
Megyek az utcán lefelé (keserves)
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
16:41
Sárga zsinór a bakancsom fűzője (csárdás és gyors csárdás)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
16:43
Leégett a szentpéteri hodály
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
16:44
Ha megfogom az egeret, a ládába zárom
Balogh Mária, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
16:47
A két kápolnavirág balladája
Bárdosi Ildikó
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
16:52
Pásztorok, keljünk fel
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
16:55
Forduló, csárdás és korcsos
Magos zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:00
Érik a szöllő hajlik az ága
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
17:01
Az erdőbe
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Doboz
Körösök vidéke
17:07
Magyaros
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
17:13
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
17:18
Megy a juhász a hegy oldalába
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
17:20
Ezt a kislányt nem az anyja szülte
Tényi Edit
Szlavónia
17:25
Már a nap is, már a nap is lemenőbe­ van – Lebole e brácsa, lebole e kontraTartozok én a kocsmába­...
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
17:31
Széki zsidó csárdások
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
17:35
Lakodalmi csujogatás
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:36
Édes hazám, Madéfalva
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”, Szabó Dániel
Csíkszentdomokos
Felcsík
17:38
Haţegana
Veres András, Veres János, Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
17:41
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
17:46
S úgy varr, úgy varr vala
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
17:48
Dunán innen, Dunán túl
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Csutkababák énekegyüttes
Al-Duna mente
17:53
Lassú csárdás
Tímár András "Istváni”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
17:55
Mérai katonakísérő és szapora
Boglya együttes
Méra
Nádas mente
18:00
Jaj, de hosszú az éjszaka
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
18:03
Csípd meg bogár
Csalóka zenekar, Szabó Árpád
Tiszakóród
Szatmár
18:08
Asztali nóta
Kulcsár Ferenc bandája, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
18:10
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Köveskálla
18:13
A bácskai Tisza mente dalai: Zavaros a Tisza vize; Kondorosi csárda mellett; Csöpörög az eső; Barna kislány
Horgosi csoport, Gyarmat György, Makkai Bálintné Péter Erzsébet, Zabos Imréné Geleta Piroska, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Bodor Géza, Kiss Lajos
Bácskai Tisza mente
18:18
Most jövök Gyuláról
Muzsikás együttes
18:21
Dvojkročky
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
18:28
Gajde su gajde… (A duda, az duda…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
18:30
S lelelele lele nene
Bodor Györgyné Tankó Berta, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
18:33
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
18:36
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
18:40
Lóra, csikós, lóra
Zsikó Zoltán, Bátmonostori Tamburazenekar
Dunántúl
18:45
Hej, de magas a csomózó teteje
asszonyok, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
18:46
Elmenék én a városba
Kalagor
Lészped
Moldva
18:48
Cîntec ritual de nuntă: Cîntecul miresei
Fănică Vişan, gy.: Speranţa Rădulescu
Valea Argovei
18:52
Összerázás és négyes
Csík zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:56
Bimbó voltam, mikor én már szültettem
Zarka Lajos, gy.: Kertész Gyula
Felsőőr
Észak-Dunántúl
18:57
Zabil valach jalovičku
Ľubomír Tatarka
18:59
Korobjászka
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
19:00
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
19:04
Hej, rívísz, rívísz
Gábor Istvánné Balkó Katalin
Kolon
Zoborvidék
19:06
Keserves, verbunk és forduló
Rozsdamaró zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
19:12
Kalapom, kalapom
Adu Ilona, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
19:13
Deres a fű
Jánosi Együttes
19:16
S a pinkesti rózsa
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
19:17
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
19:19
Ardeleana II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
19:21
Verbunk, Fogáš a Sôlo mad­ar
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
19:24
Kicsikörbe van egy fűzfa (Három árva balladája)
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
19:26
Kunverbunk
Csík zenekar
Kunszentmiklós
Kiskunság
19:30
Násznagy hazakísérő nótája
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
19:31
Csárdás, korcsos és cigánycsárdás (Fehér fuszulykavirág)
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
19:35
Ez az ucca, bánat ucca
K. Kis Sándorné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
19:36
Szabad madár vagy te rózsám
Méta együttes
19:40
Rákóczi mars
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
19:42
De szépen szól a buzai nagyharang
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
19:43
Jaj, pártám, jaj, pártám
Bányai Józsefné Szabó Julianna L5807, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
19:45
Joc de învîrtit din satul Coşbuc
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
19:48
Ritka magyar és sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:54
Erdővidéki törzs táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Erdővidék
20:06
Hová mész te napvilág
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
20:06
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
20:13
Még azt mondják rólam a vénasszonyok
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
20:16
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:22
S aj veress az ég lefelé
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
20:23
Kicsik és nagyok
Népzenei Műhely
Maros-Küküllők vidéke
20:26
Koljátka - köszöntő
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
20:29
Roggyantott guggolós
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
20:38
Csörög,csattog a vasajtó
HorpácsikJános
Ópályi
Szatmár
20:40
Keserű víz
Fekete Borbála
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:45
Református karácsonyi népének
Szilágyi Ferenc, Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
20:46
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:55
Zöld fűre szokott a harmat leszállni
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
20:56
Lekaszálták már a rétet
Csík zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:02
Karácsonyi kánták
Buzsárdi Ilona, Kenderesi Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
21:09
Zajali, zajali
Agócs Gergő
21:13
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka, Sztanó Pál
Fáj
Abaúj-Torna vm.
21:16
Kicsi a hordócska/ Cie sa to kone
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
21:18
Rákóczi ritka magyarja és régi ritka magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:21
Palatkai négyes, szökős, gyors csárdás Magyarszováton
Üsztürü, Árendás Péter, Demeter Erika
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:29
A Tiszának mind a négy sarka sáros
Gonda Józsefné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
21:31
Zonaradikosz
Rece-fice
21:35
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
21:37
Lőn szegény fejünknek Siculicidium
Bokor Imre
Gyimes
21:40
A halasi bírónak
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
21:41
Bukovinai román tánczene
Kavalkád együttes
Bukovina
21:43
Lakodalmi mars
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
21:45
Karácsonyi dal
Bárdosi Ildikó
21:47
Szennyes ingem, szennyes gatyám
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
21:48
Kalotaszegi legényes
Táltos együttes
Kalotaszeg
21:51
legényes héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
21:51
Lehullott a Jézus vére
Takács Éva
Moldva
21:54
Könyörülj, Istenem, én bűnös lelkemen
Kecskés Kolocs Istvánné Kecskés Regina, gy.: Borsai Ilona
Maconka
Heves vm.
21:55
Sopron városa gidres-gödrös… (katonadalok)
Boglya együttes
Őrség
22:02
Învîrtită
Niculiţă Moldovanu
Mîndra
Brassó vm.
22:06
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
22:07
Félre tőlem búbánat
Lőcsei Lajosné Bréti Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
22:08
Betyárgyerek az erdőbe­
Agócs Gergely
Bodrogszentes
Bodrogköz
22:11
Erdőbe’, erdőbe’– klarinéton
Dobcsák Béla, gy.: Agócs Gergely
Bodrogszentes
Felső-Bodrogköz
22:12
Így kell járni...
Juhász zenekar
Somogy
22:17
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:18
A balassagyarmati cigányzenekar repertoárjából
Szabó Dániel, Németh Dénes, Soós András, Orsós Tamás, Bartók József
Balassagyarmat
Ipoly mente
22:25
Lassú és sebes magyaros
Zerkula János, Antal "Finánc" Zoltán, Tímár Viktor "Trifán", Pulika Gizella, Tímár János, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
22:44
Keserves és szapora
Galga zenekar
Kalotaszeg
22:48
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
22:50
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
22:56
Furulyás öves
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
22:58
Malo kolo
Vujicsics
Temesmonostor
23:00
Gólyát látok, szerencsét találok
Kerekes Jánosné Griczi Zsófia, gy.: Borsai Ilona
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
23:00
Borozdában..., Hej csillag...
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
23:02
de botă
Boanţă Simion, Moga Toader, Gârbuleţ Ion, gy.: Kelemen László
Békás vidéke
23:04
Kétegyházi román táncok
Suttyomba zenekar
Kétegyháza
Körösök vidéke
23:08
(Hüccs ki disznó a berekből, csak a füle látszik)
Szilágyi Mihály, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Darnó
Szatmár
23:08
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
23:10
Alsótőkési vőfélytánc
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
23:12
Gerlemadár szerelmével
Enyedi Ágnes, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Doór Róbert
Buza
Észak-Mezőség
23:18
Sárga rigómadár fölszállott a fára
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:22
Szép violácska
Méta együttes
23:27
Garam menti szlovák táncnóta
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
23:28
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
23:33
Szerelem, szerelem, átkozott szerelem...
Róka Szilvia, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
23:35
Udvarom közepén...
Bárdosi Ildikó
Gyimes
23:38
Hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
23:42
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
23:45
Elviseltem harminchárom pártát
Tókos Péterné Orbán Rozália, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
23:46
Féloláhos, pontozó, csárdás és szökő
Hírös zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
23:52
asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
23:54
Vékony János nótái
Dsupin Pál
Mezőkövesd
Borsod vm.
23:58
Tavaszi szél utat szárászt, virágom, virágom
lányok, asszonyok, gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.