Folkrádió

2017. augusztus 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Ezt a kislányt nem az anyja szülte
Tényi Edit
Szlavónia
0:05
A szakácsné fara
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc
Aklihegy
Ugocsa vm.
0:05
Tindija
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
0:09
Megfogott már engem a nap
Szabó Dániel, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
0:10
Öreges csárdás, ritka és sűrű verbunk
Hámori Péter
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
0:12
forgatós
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
0:15
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
0:17
(Reggel nyílik, este hervad a rózsa)
András József, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyszentmihály
Udvarhelyszék
0:18
Nárciszok völgye
Téka együttes
Máramaros
0:25
Nyirászabúcsúztató
Bogdan Toader, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
0:28
Zsidó ­48
Veszprémer Klezmer Band
0:31
Amoda van egy szép kis ház, icca te
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
0:32
Érik a szőlő…
Őri Banda, Földes János
Őrség
0:35
Meszeljekli zili (Cigány asztali nóta)
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
0:39
Román halottkísérő és învîrtită
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
0:46
Ha jén kondás vónék
Kelemen Károlyné, gy.: Manga János
0:46
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
0:52
Bújdosik az árva madár
Csorba János, gy.: Eredics Gábor, Vavrinecz András
Szék
Észak-Mezőség
0:53
Lágy a kenyér, pirítani nem lehet…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
0:58
Ó bú látott, sok kínt vallott
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
0:59
Zöldkeserves
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:03
Învârtita (I–III)
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ioan Petreuş, Ion Paul, Anuţa Pop, Voichiţa Tepei, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
1:08
Magyarszováti keserves
Herczku Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:12
Dicsértessék a Jézus Krisztust
Lukács Józsefné Tamás Veron, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Báta
Sárköz
1:15
Sarena racsenica
Rece-fice
1:21
kontyoló nóta
Tavasziné Héner Mária, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
1:21
Joc bătrînesc din Mintiul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
1:24
Ó fényességes szép hajnal
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
1:26
Lassú pontozó / Mojla István pontozója / pontozó
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
1:30
Ritka magyar és sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:36
Széki lassú és magyar
Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Kozma Gyula
Szék
Észak-Mezőség
1:40
Szól a fügemadár
Hasulyó István, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
1:42
A révész nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula, Nyitrai Mariann
1:53
A juhait kereső pásztor
Bóné Sándor, Ponczi Gyula
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:55
Csárdás és szökő Csávásról
Muzsikás együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
2:01
Mennyből jöttünk ti hozzátok
Fórizs Istvánné Fehér Mária, gy.: Sárosi Bálint
Bereck
Háromszék vm.
2:02
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
2:07
Legényes a Dondujé
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
2:10
Ördöngösfüzesi lassú és ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:16
Kis kertemben van egy öreg eperfa
Ferenci Péterné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
2:18
Sikolt, rikolt a sarkantyú
Dsupin Pál
2:21
Változtatós
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Szalay Zoltán, Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
2:23
Szendre báró leánya
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
2:28
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
2:29
Debrecentől nincsen messze
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
2:33
Medvés
Tímár Viktor, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Gyimesközéplok
Gyimes
2:34
Így volt a mi időnkben
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
2:36
Megvert Isten ostorával
Csata Kálmán, gy.: Domokos Pál Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
2:37
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
2:42
la păscutul oilor
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
2:43
Gulyásnóta és kondásnóta
Pál István, Juhász Zoltán, Agócs Gergely
Tereske
Nógrád vm.
2:46
Esik eső, szép csendesen csepereg
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
2:48
Névnapköszöntő
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Gyönyörű Zsigmond, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
2:58
Verbunk és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
3:01
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
3:06
Sëj, de csillag, csillag, de szép hajnali csillag
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
3:09
Karácsonyi dudálás
Hermann László Zeneiskola "Mezőföld" éneklő csoportja
Somogy
3:12
„Nem idevaló születésű vagyok én” (csárdás) – „Túr a disznó, túr a mocsárszélen” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
3:15
Széki dalok
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
3:19
Magyar tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
3:20
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
3:25
„Kalapom a Tiszán úszkál” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
3:27
Kiszáradt a tóbul - Németh János énekelte volna...
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:36
Hárfazene
Horváth János "Vuceli", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
3:39
Virágtánc
Csürrentő együttes
Moldva
3:46
Keszüi négyes, sűrű magyar és verbunk
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:56
Lakodalmas tánc és katonakísérő
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Kozma Gyula
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:02
Úgy fáj az én árva szívem
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
4:03
Bogártelki legényes
Pikó és bandája
Bogártelke
Nádas mente
4:07
Kis-Szamos-völgyi román páros táncok
Ötvös Josif, Şandri Remus, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
4:20
Magyarlapádi táncrend
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
4:32
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
4:35
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:47
„Na zelenej lúky voda kvapká” (svadobná, na počúvanie a dvojkročka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
4:50
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
4:53
Bogár lovamnak négy lába száz aranyat megér
Babodi József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
4:54
Ifijúság gyöngykoszorú
Berta Alexandra, Kiss Zoltán, Számel Péter, Ludányi Miklós
Jobbágytelke
Marosszék
4:57
Ej, kot me šikovali
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Milan Katreniak, Martin Kubinec, Dušan Ceber, Miroslav Moncol­
Rimakokova
Gömör
4:59
Zonaradikosz
Rece-fice
5:03
Úgy meg vagyok búval rakva
Papp Mária, gy.: Sipos Ferenc, Németh István
Magyarlapád
Enyed vidéke
5:04
Dél-alföldi dallamok
Török Tilla, Németh András
Dél-Alföld
5:09
A juhait kereső pásztor
Rîzea Vasile bandája, gy.: Pávai István
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
5:14
Katonakísérő
Békés Banda
5:21
Szerelem, szerelem
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
5:24
Sallai verbunk és kanásztánc
Figur Banda, Cseh Tamás
Mátyusföld
5:26
Hore de jale (Keserves)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
5:28
Rózsa Sándor szereti a táncot
Méta együttes
Szatmár
5:31
Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja
Pintér Istvánné Vas Annus, gy.: Szabó Andorné
5:32
Bodrogközi tánczene
Suttyomba zenekar
Bodrogköz
5:37
Joc: tărăneasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
5:40
Elé zajtóig, vissza... (Kecskés)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
5:43
Kőrösfői Részeg alatt
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
5:45
Szűnjék meg bánattól...
Berka együttes
Moldva
5:50
hore
Lumperdean András, gy.: Kelemen László
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
5:50
Tavaszi havajgatás
Legedi László István, Antim Ioan
Moldva
5:54
Sütött anyám bélest...; Fáj a gyomrom, jaj de fáj...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
5:58
Gată mândro, cufăru­
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
6:00
Sűrű magyar
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:01
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
6:08
Úgy jőnek, úgy jőnek
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
6:09
Kalotaszegi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Kalotaszeg
6:19
Sátorosok keservese
Boca Sorin, Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
6:21
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
6:29
Jaj, kedves férjem, kedves hű párom
N. Szabó Jánosné Kocsis Ilona, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Mákófalva
Kalotaszeg
6:31
Hai mândro să-mi dai guriţa
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
6:32
Kecskés
Zsitár Márton
Moldva
6:33
Gyötör engem a szerelem
Berta Alexandra, Siklósi Krisztián, Vén Miklós, Barta Balázs
Kalotaszeg
6:40
Én is voltam, mikor voltam
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:41
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:42
Magyar verbunk, csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
6:51
Szól a kakas hajnaljára...
Berka együttes
Moldva
6:56
Már csakugyan menni kell
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
6:57
Apám nótája
Bakator
Hajdóböszörmény
Hajdúság
6:59
Szászka
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
7:02
Méhkeréki hegedű-duó
Papp István „Gázsa”, Székely Levente, Liber Róbert
Méhkerék
Körösök vidéke
7:06
Cuka szőke csárdás
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
7:07
Olteán György keservese
Hegyessy Géza
Gyimes
7:09
Bodzafordulói román táncok: fecioreasca, breaza, chindia, sârba
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Bodzaforduló
Háromszék vm.
7:14
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
7:17
Csendes magyar
Ferenci Márton és bandája, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
7:19
Ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:22
Enyed felől, Brassó felől...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
7:28
Ovo kolo
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
7:29
Vadkörtefa fehéret virágzik
Tóth Ferenc Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
7:30
Bekaszálták az árpát…
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
7:37
Megöltek egy legényt – Elvesztettem a kecskéket
Kedves Dénes, Szentes Károly, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
7:40
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
7:44
Virág ökröm kiverettem a rétre
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
7:47
Szeretőm a táncba...
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
7:49
„Elúntam már hozzád járni” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:49
Tavaszi szél…
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Gajcsána
Moldva
7:54
Anyám, édesanyám
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
8:00
Udvarom közepén...
Bárdosi Ildikó
Gyimes
8:03
Lakodalmi csárdások
Murzsa Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
8:07
Frunzuliţă măr rotat
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
8:09
Ni hol kerekedik
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
8:11
Román forgatós
Hírös zenekar
Szucság
Kolozs vm.
8:15
Üvegtánc
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
8:16
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
8:19
Csipkebokor, csipkebokor
Kreculy Antiné, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
8:20
Belső-mezőségi férfitáncok
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
8:23
Búza, búza, de szép tábla búza
Ulman Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
8:24
Bársony Mihály emlékére
Szerényi Béla
8:31
Édesanyám is volt nékem
Szabó Dániel, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány-Kisfülöppuszta
Nyírség
8:32
Kelj fel rózsám, mert megvirradt
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
8:39
Polegaj
8:41
Szatmári muzsika Murzsa Gyulától
Pál István "Szalonna", Unger Balázs, Kunos Tamás, Molnár Péter, Csávás Attila
Szatmár
8:45
(Le is szállnak, fel is szállnak a fecskék)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
8:46
Héjsza
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
8:49
Harangok, harangok
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
8:51
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
8:55
Nem használ az utifű az ökörnek
asszonyok, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
8:57
Sóvidék
Nyitrai Mariann, Üsztürü
Sóvidék
9:05
Hore la oi
Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
9:06
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
9:11
Sirató (asszony az emberét siratja)
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:16
Paradicsom fű kertjibe...
Budai Ilona és tanítványai
9:17
Stejarule, lemn umbros
Vasile Soporan, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Magyarfráta
Kolozs vm.
9:19
Mikor Gergely legény volt
Mandache Aurél
Moldva
9:21
Egy énekes, aki 1865-ben született
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
9:24
Vékony János nótái
Szokolay Dongó Balázs
Mezőkövesd
Borsod vm.
9:28
Elveszett a lovam...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
9:31
Fáj a lábam, mert feltörte a csizma
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
9:31
Aki kisfiúként ott volt az 1939-es fonográf-felvételnél és tanult
Mikó István, gy.: Vargyas Lajos, Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
9:35
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
9:38
Kuri krik
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
9:41
Kiskertemben…
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Kalotaszeg
9:50
Hol jártál Erzsébet?
Gyovai Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunmajsa
Kiskunság
9:50
Dudaska glayba iy Pomurja (Mura-menti horvát dudazene)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Muravidék
9:54
Megismerni a kanászt
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
9:56
Eleki joc
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
10:06
Ó, mi kegyes ó barátunk, téged köszöntünk
Babos János, Novák István, gy.: Kiss Lajos
Doroszló
Bácskai Duna mente
10:07
Verbunk, csárdás és friss
Míves zenekar
Gömör
10:12
Szász tánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:15
Csárdás és szapora
Soós Csaba, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Bartók József
Kalotaszeg
10:19
Fújnak a föllegëk
Szakáll Józsefné Bebők Judit, gy.: Olsvai Imre
Nemespátró
Dél-Dunántúl
10:21
Dil-dil-du-da
Szabó Zoltán, Juhász Katalin
10:26
turdeana
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
10:29
Szeress egyet, s legyen szép
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:33
Kecskeméti bírónak
Bartucz Imre, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:34
Ej, vyšli chlapci, vyšli
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
10:36
Román menyasszonytánc (învârtita)
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
10:40
Öröm és bánat (Kalotaszegi hajnali és legényes)
Szabó Dániel, Székely Levente, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Kalotaszeg
10:47
Kicsi madár, milyen fenn szállsz
Tankó Anna, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
10:48
Szilágysági román és magyar
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs "Bakter"
Szilágyság
10:53
Ne vágd meg a piros almát, megrothad
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
10:54
Fecioresc din Fizeşul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
10:57
(A zalai zöld erdőbe születtem)
Pék István, gy.: Horváth Károly, Olsvai Imre, Vajda József
Rédics
Dél-Dunántúl
10:57
Húzzad cigány...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Szék
Észak-Mezőség
11:05
sűrű verbunk
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
11:08
Betyárballada
Cégér Anna, Salánki Teréz, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
11:10
Kelj fel, kondás, elaludtál
Cs. Balogh Sándor, gy.: Mező Judit
Magyarhomorog
Körösök vidéke
11:11
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
11:28
a. A csobán nótája (3) – b. Magyar tánc
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:31
Piciny vagyok, de vígkedvű
Berta Alexandra, Cseke Attila, Ludányi Miklós
11:36
Cserebogár mondd meg nékem
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
11:37
Kerek utca, kicsi ház
Bálint Kamélia
Moldva
11:39
Cântec bătrânesc
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Vasile Dinu, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
11:43
Forduló, csárdás és korcsos
Magos zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:49
Táncdallam
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
11:51
A festőké
Bakator, Varró Márk
Budatelke
Belső-Mezőség
11:57
Verbunk
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
12:00
Máramarosszigeti tánc
Muzsikás együttes
Máramarossziget
Máramaros
12:03
Erdő, erdő, de magos vagy
Molnár Zsuzsanna, gy.: Martin György, Sztanó Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
12:05
Szeretteinkért, akik itthagytak minket...
Balogh Melinda, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Varjassy László
Kalotaszeg
12:11
Cântec de dragoste
Ion Costache, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Merişani
12:14
Magyarszovát
Gázsa zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:22
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
12:24
Ima
Fehér Anikó
Lészped
Moldva
12:26
„Keť sa hora rozvíjala, hojaja” – „Rozkvitajú zelenie jahody” (dvojkročka a koleso)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
12:30
Dél-alföldi dallamok
Dűvő zenekar
Alsó-Tisza-vidék
12:34
Tavaszi szél utat száraszt
Ádám Maric, Czompó Kati, Horváth Kati, Jenesel Teréz, Horváth Maric, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Lujzikalagor
Moldva
12:36
Eleki román táncmuzsika
Csík zenekar
Elek
Körösök vidéke
12:39
Halott mellett való keserves
Halmágyi Mihály, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:42
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
12:45
Fiumei kikötőben
Kádár Ferenc, gy.: Berecki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
12:46
Kis pacsirta a magasba
Ivánovics Tünde
Mohol
Bácska
12:52
„Postav bača, postav kotál” (odzemok)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
12:53
Hajnal
Palya Beáta
12:54
Csöndőr urak, mit akarnak
Szikora János, gy.: Kiss Lajos
Palást
Palócföld
12:55
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
12:56
a. Iszik a betyár a csapon b. Most jövök Gyuláról c. Boldogfalván megolcsult a pálinka
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
13:06
Anyám, anyám, édesanyám
Hetényi Milán és barátai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
13:12
Mikorjába menyecske lesz a lányból
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
13:13
Vasvári és frisse
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
13:16
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
13:19
Az oláhok
Szerényi Béla
13:23
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
13:26
Péterlaki asztali nóta, forduló, csárdás, korcsos, szöktető
Üsztürü, Balogh Kálmán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:37
Jázminbokor kihajlik a nagy útra
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:38
Bulgárjászka
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:40
Téli nyári laboda
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:41
Teli az ég fellegekkel
Panek Kati, Barozda együttes, Székely Levente
Magyarózd
Kutasföld
13:45
Hopp Juliska, hopp Mariska
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
13:46
Morzsa Gyula bácsinak
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Szatmár
13:51
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
13:52
Halálmars (Az elhunyt zenészek emlékére)
Németh Dénes bandája
Fülek
Gömör
13:56
învârtita
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Rézalja
13:58
Csipás Feri, szakadjon el a húrod!
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Doór Róbert
Kalotaszeg
14:02
Elment, elment a víny ember
Fülöp Ferencné Kostyál Anna
Menyhe
Zoborvidék
14:03
Rablóbetyár az erdőben
Takács Éva
Gyimes
14:06
Almás-völgyi învârtita, cel iute, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
14:15
Az én rózsám nem érkezik
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:17
Hallottad-e hírét?
Lisoczky József
Nyírbogdány
Nyírség
14:19
Boncnyíresi
Bodzafa együttes
Boncnyíres
Mezőség
14:22
Baraboi (dudautánzás)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
14:24
Gergelytánc
Szokolay Dongó Balázs
Moldva
14:27
Ez a lábam, ez,ez, ez
Hegyi Józsefné Mészáros Ilona, gy.: Tímár Sándor
Szany
Észak-Dunántúl
14:28
Az éjjel álmomban... kecskés
Kelemen István, Melkuhn Róbert, Ségercz Ferenc, Szász Emese
Moldva
14:37
Édesanyám ha meguntál tartani
Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
14:38
Rábaközi népdalcsokor
Budai Ilona
Rábaköz
14:42
Szűz Mária e világra nékünk
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
14:43
Korcsos
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
14:50
Szováti katonadalok
Maneszes Márton, Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:05
Maros mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:11
Elindultam a patakon lefelé
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
15:13
Széles a Szamosnak vize…; Szerettelek, szerettél...
Demeter Erika, Hegedős zenekar, Papp István „Gázsa”, Wertetics Szlobodán
15:22
Karácsonyi köszöntő
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
15:22
Serény magyaros
Draskóczy Lídia, Nagy Bercel, Jakabffy Balázs, Róka Szabolcs, Unger Balázs
Moldva
15:25
Akit a szerelem gyötör
Orbán Mihályné Cáp Orbán Borbála, gy.: Demény Piroska
Mezőveresegyháza
Mezőség
15:26
Alaj volim
Vujicsics
15:30
ballada
Antal Árpádné Zilaji Rozália, gy.: Szalóki Ágnes
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
15:31
Táncházban: sűrű csárdás, kanásztánc és legényes
A Budapest Táncegyüttes zenekara
15:35
Vert kezes
Paun Vasile, gy.: Bari Károly
Redojé
Moldva
15:37
Chasid tánc
Muzsikás együttes
15:39
„A ja som z Hrochoti” (do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
15:39
Szlavóniai énekek
Jasen Trió, Vízvári Zoltán
15:43
Gyere, pajtás, katonának!
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
15:45
Betlehem, betlehem... - Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Matokabinde
15:49
Cântec de dragoste: Dă-mi Doamne şi nu-mi da mult
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
15:59
Keménytelki román táncok
Hegedős zenekar
Keménytelke
Torda-Aranyos vm.
16:04
Hallod, jó pásztor pajtás, hogy mi dolog történt?
Farkas Zoltán, Vas Elemér, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Vashosszúfalu
Észak-Dunántúl
16:05
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
16:10
Csárdás – „De sok eső, de sok sár”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
16:12
Asszonymulatság
Kincső zenekar, Csevegő énekegyüttes
Szimő
Mátyusföld
16:18
A hazai nótája
Gáspár János, gy.: Kiss Lajos
Istensegíts
Bukovina
16:19
Nagysajó
Üsztürü, Nagy Zsolt
Nagysajó
Sajó mente
16:26
Csordapásztorok… (karácsonyi ének)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
16:31
Gyí fakó, gyí szürke (koldusdal)
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
16:33
Elindult a három árva
Vincze Kocsár Istvánné Kiss Anna, gy.: Kallós Zoltán
Zentelke
Kolozs vm.
16:35
Fecioresc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
16:37
„Lányok, ti ócsai lányok” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
16:39
Édes kincs a más rózsája...
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:48
Száztalléros katonának igën jól van dolga
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Szendrei Janka
Béd
Zoborvidék
16:50
Tisza partján...
Balla Tibor
16:53
Cigány virrasztó ének és lassú cigánytánc
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:57
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
17:01
Serény
Vojvodi Ödi, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
17:03
Forgatós
Halmos Béla, Juhász Zoltán, Petrovits Tamás
Székelyföld
17:07
magyar
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
17:07
István-napi köszöntő
Dűvő zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
17:11
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Papp Andrásné Kelemen Teréz ének, Radák Béla, Pihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
17:14
Piros alma delelőre
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
17:18
Három betyár a csárdábán – Iszik a betyár a csapon
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Heves vm.
17:20
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
17:25
Furulyamuzsika Dévaványáról
Kádár Ferenc
Dévaványa
Nagykunság
17:27
Nagy a lárma
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Mózer Csaba, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
17:33
Hej, halászok, halászok
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
17:36
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes
17:43
Elment a szeretőm
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
17:44
Szerba
Csürrentő együttes
Moldva
17:52
învârtita deasă
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
17:56
Két fekete göndör hajú lovam vagyon
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
17:59
Siralmas volt nékem világra születnem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
18:00
Verbunk
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
18:03
Hore de jale (Keserves)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
18:05
Zdrabuleánka
Mandache Aurél, Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
18:08
S ó dicsér­ szent József
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
18:09
Farkas István ugrósai
Egyszólam együttes
Somogy
18:12
Édesanyám olyan tejet adott
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
18:13
Nagykarácsony éjszakáján...
Budai Ilona és tanítványai
Szatmár
18:15
Kisded Jézus korába...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
18:16
Bulgáros
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
18:18
A tyúk nótája
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:20
Hajnali, invirtita, szapora
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
18:34
A.Báthori András históriája
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
18:37
Ve vodičke stála /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
18:39
Csárdás
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
18:43
Megkötötték nékem
Szerényi Béla, Kóta Judit
18:49
Arass rózsám, arass
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
18:49
Ore Kačka preoráva...
Pilisszentkereszti gyermekkórus
Pilisszentkereszt
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:54
Akasztós, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:06
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
19:10
Árkolják a felsőloki temetőt
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
19:12
Engedetlen feleség
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Moldva
19:15
Înhorbotatul miresei
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
19:17
Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
Molnár Miklós, Mester László
Gyimes
19:24
Segélj el, Uram Isten
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
19:25
Én Istenem, adj egy napot (keserves-szöveg nélkül)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
19:28
Tücsök koma
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
19:29
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
19:34
Zöld erdőbe, sík mezőbe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:37
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:39
Búra, búra, búbánatra születtem...
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
19:40
Havajgatás és öves
Török Tilla, Török Ádám
Moldva
19:43
Abrudbányai
Kászoni Jancsi, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
19:44
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
19:50
Vrapčevo kolo
Pavo Šimara "Baraban" tamburazenekara
Dráva mente
19:53
Karácsonyi dalok
Szeredás együttes
19:57
Aki dudás akar lenni
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
19:58
Vasárnap bort inni
Téka együttes
20:02
Lassú és korcsos. ... A régi, régi csárdások...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:13
Ej, a titkos szerelem
Fiastyúk
Magyarbőd
Abaúj
20:15
Csittegőre-csattagóra
Horváth Anikó, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
20:15
Lakodalmi dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Észak-Mezőség
20:27
Di di di murgule di
Gheorghe Crăciun, Vasile Dinu, Paraschiv Zaharia, Constantin Dinu, Ionel Stoica, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
20:30
Feljön még az én napom is
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Kelemen László, Molnár Péter
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
20:37
Sohasem loptam éltembe
Szerecán Mihályné Cigenás Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Trunk
Moldva
20:39
Vre vodička /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
20:41
Keď ma šikovali; Keď ma máte zabiť; Joj, biteže ma, bite
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
20:44
Ugrósok
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:48
Virágos kendërëm
András Gáborné Márton Erzsébet, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
20:48
Keserves és pontozók: A) Esik eső, nagy sár van az utcán B) Ifjú Sipos Márton pontozói
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
20:54
Lassú csárdás és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
20:59
Rákóczi-ballada
Szerencsés Martina
Somogy
21:02
A ménesi sáros ucca jaj de nagyon röges
asszonyok, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
21:04
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
21:07
Leégett a szentpéteri hodály
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
21:10
Öreges, kezes; Kezes; Vert kezes
Kalagor
Moldva
21:16
Jaj, de szépen megkéretett a babám
Máté Margit, Kiss Erzsébet "Barát", Szabó Etel, gy.: Ág Tibor, Gábor Judit, Kerényi György
Rimóc
Cserhát
21:17
Az ürögi halastóba
Pirkadat Énekegyüttes
Felsőireg
Sárköz
21:22
Chemare la claca (kalákába hívó)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
21:24
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
21:27
Túl a vízen mandulafa virágzik
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
21:30
Fogadd Tőlünk Örök Atyánk
Bürkös zenekar
Kalotaszeg
21:37
A juhait kereső pásztor
Tímár Viktor
Hidegségpataka
Gyimes
21:41
Magyarpalatkai menyasszonykísérő, csárdás és sűrű csárdás
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:48
(Nem vagyok én senkinek se adósa, adósa)
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
21:50
Ördög útja
Csürrentő együttes
Moldva
21:56
asztali nóta
Lunka Erzsébet, Mezei Károly, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Csávás
Vízmellék
21:59
Forgatós és cigánycsárdás
Méta együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:03
Meghalok, meghalok
Kiss Sándorné Antal Erzsébet, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Verhóczki Józsefné Farkas Mária, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
22:04
Aj…
Vujicsics
Dráva mente
22:05
Jaj de szépen harangoznak
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
22:09
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
22:11
Csóri kanász, mit főztél
idős férfi, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
22:11
Öves
Öves együttes
Klézse
Moldva
22:14
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
22:17
Kapuvári verbunk, szili karéj és friss
Bakator, Jeremiás Lajos
Rábaköz
22:24
Kertem alját
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
22:25
Mezőségi tánc
Muzsikás együttes
Mezőség
22:31
Până codru frunza ţîne
Nicolae Pitiş, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
22:32
Bukovinai dalok
Havay Viktória
Bukovina
22:35
Aranyos szép lányom
Farkas Mihály Józsefné Fejes Gubola Piroska, gy.: Rajeczky Benjamin
Bodony
Heves vm.
22:37
Moldvai dallamok
Dűvő zenekar
22:41
Udvaromban, udvaromban áll egy terebélyes diófa
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
22:43
Székely verbunk
Kalamajka együttes
Marosszék
22:49
Fehér gólya száll az udvaromra,
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
22:51
Bonchidai ritka magyar, csárdás és gyors csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:57
Irigylik a vagyonomat; Nekem is volt édesanyám; Cigánycsárdás (Felsütött a nap sugára)
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:06
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
23:07
Regösének
Mózes Mihály, gy.: Vikár László
Kénos
Udvarhelyszék
23:11
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:15
Magyar legényes
Ötvös Josif, Şandri Remus, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
23:19
Gyors, pontozó, csárdás és szökő
Kincsér együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
23:26
Elmenék én a városba, piros ruhát vettem
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
23:28
Engem anyám megátkozott…
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
23:30
Hull a szilva a fáról
Ónodi Lajos, gy.: Endrődi Judit
Csíkborzsova
Csík vm.
23:31
Széki
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Szék
Észak-Mezőség
23:53
Felment a kondás a fára
Liktor Kálmán, gy.: Manga János
23:54
Altató
Majorosi Marianna
23:56
Kaszálómba van egy nyírfa
Csonka Ferencné Erőss Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.