Folkrádió

2017. szeptember 18-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Csak a híre maradt
Virtus együttes
Bugac
Kiskunság
0:07
Legényes (Sűrű magyar)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:10
Palatkai füttyös
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:19
A szigeti malom alatt
Magda István, gy.: Bartók János
Hobol
Dél-Dunántúl
0:19
Perkátai pakulár és seprűs
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Perkáta
Fejér vm.
0:23
Katonadalok, mulatónóták
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám, Szabó Mihály, Pataki János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
0:36
Daloló Rábaköz
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc, Szabó János
Szany
Észak-Dunántúl
0:42
Elmúltak már minden kínjaim
Kovács Márton, gy.: Kiss Lajos
Mélykút
Bács-Bodrog vm.
0:43
Lulubá, lulubá
Nyisztor Ilona
Moldva
0:45
Táncdallam (Szól a figemadár)
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
0:47
Čo som ti urobila
Muzička
Sajóréde
Gömör
0:50
Könyörülj Istenem (Zsoltártónusok II.)
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
0:50
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
0:53
Purtata I: Purtată de la Căpuş
Gheorghe Boca bandája
Radnót
Közép-Maros vidéke
0:56
Hallottátok-e már hírét, Szabó Jóska legénységét?
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
0:56
Három kenyér, hat kemence
Balogh Erzsébet
Gergelyiugornya
Tiszahát
0:57
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
1:01
Két magyar csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
1:04
Hajnali
Hírös zenekar
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
1:06
[Mikor én még kicsiny voltam]
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
1:07
Tsum Tish/Mekhutonim Tsu Der Vetshere
Budowitz
1:09
Sebes forduló, lassú csárdás, korcsos, szökő
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:26
Igyunk arra, aki búsul
Zengő együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
1:32
Fehér László balladája
Bottlik Dánielné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
1:37
Dudaimitáció
Törköly zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
1:38
Podpolianske rozkazovačky
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
1:41
Mária tiszteletére
Kertész Mădălina
Moldva
1:44
A váralji fizesalján születtem
Hideg Dezső, Hideg Dezsőné, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:47
Együttélésben (Nagy- és Kisküküllő menti magyar, román, cigány muzsika)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Maros-Küküllők vidéke
2:15
învârtita din gura şurii
Boca Georghe, Boca Sorin, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Radnót környéke
2:17
Botosanka
Öves együttes
Klézse
Moldva
2:20
Hajladozik nádszál
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:21
Csárdás és szapora
Szeredás együttes
Méra
Kalotaszeg
2:27
Kalácstánc a lakodalmas háznál
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
2:29
Sudridom
Galiba zenekar
Mezőföld
2:32
Utcán sétál egy katona
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
2:42
Nyisd ki rózsám ablakidat… (keserves)
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
2:44
româneşte de-nvârtit
Csurkuly Sándorika, Csurkuly Romulus "Nonu", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Busai Norbert
Mezőszopor
Belső-Mezőség
2:46
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
2:48
Megvert Isten ostorával
Csata Kálmán, gy.: Domokos Pál Péter
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
2:49
Kecskés
Kerényi Róbert, Benke Félix, Petrás Mária
Moldva
2:50
Búza, búza, de szép tábla
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
2:52
Rózsa
Zurgó együttes
Moldva
2:58
Rászállott a gólya
Kovács Kolompár Sándor, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
2:59
Dudautánzás
Dűvő együttes
Zsére
Palócföld
3:02
Pe picior II (ardeleană)
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
3:04
Kicsi csillag, ha leesik
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
3:06
Hej, Nádas felől jönnek a zsandárok
András Jánosné Gergely Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarvista
Nádas mente
3:08
Sűrű magyar és pár
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
3:16
Kinek nincsen szeretője, babája (Cigány dal)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Veres András, gy.: Kelemen László
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
3:17
Csak titokban akartalak szeretni
Novák Pál
Palócföld
3:19
Kié ez a híd?
Baranyi Klári, Szerencsi Éva, Juhász Olga, Török Gizella, Pozsa Imelda, Simon Mária, Lukács Margit, Barta Mária, Baranyi Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
3:20
Hajtsd ki rózsám az ökröket
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Szék
Észak-Mezőség
3:23
Borzovai verbunk
Ulmann Gábor, gy.: Tari Lujza
Várhosszúrét
Gömör
3:25
Keserves; Verbunk
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
3:29
(Hallottad-e hírét)
Botos Gyula, Botos Attila, Lázár Gyula, gy.: Tímár Sándor
3:30
Látom a szép eget
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Tekerőpatak
Csík vm.
3:32
Legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
3:39
Asztali nóta, csárdás és korcsos
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
3:51
Édesanyám mért szültél a világra
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
3:52
Részeges ember halotti búcsúztatója
Fábián Éva, Agócs Gergely, Halmos Béla
Zoborvidék
3:59
A kövesdi határ felől
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
4:00
Hóhányók
Csoóri Sándor, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
4:05
Magyari császárnak
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
4:08
Devla
Palya Beáta
4:11
Leestek a téli havak
Ganyi Eszter, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
4:13
Gyergyó, Felcsík meg Háromszék, s még amellett Udvarhelyszék
Györfi Erzsébet
Csíkszenttamás
Felcsík
4:15
Jaj de, Cica-Múca, muri gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
4:16
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
4:25
Mikor kijönnek a házból a menyasszonnyal
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
4:26
Házasodik a tücsök / Kispiricsi falu végén
Fiastyúk
Dunántúl
4:27
Villásfarkú fecske
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
4:29
Hat ein jid ein wejbele
Muzsikás együttes
4:31
Udvardsko kolo
Stipan Pavković és zenekara
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
4:33
Két visai ballada Papp András dalaiból
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
4:36
Búbánat, búbánat
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter
Klézse (Egyházaskozár)
Moldva
4:39
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
4:42
A vőfélybot díszítése közben játsszák
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
4:43
Samu-nóták
Gömbszörp
Bogártelke
Kalotaszeg
4:47
Nem anyától szültem
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:48
Tavaszi szél vizet áraszt
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
4:49
Duvás nóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
4:52
Én is egyszer kedvemre éltem
Fábián Éva
Tyukod
Felső-Tisza-vidék
4:54
Kit a bánat megér
Bodor Györgyné "Molnár" Tankó Berta, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
4:59
Gustyéni kettős
Csenki Zalán
Moldva
5:01
Dudanóta
Bihari József „Tina”, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
5:02
Bálint Vitéz
Agócs Gergely
Alsóbodok
Zoborvidék
5:06
Zöld erdőbe zöld mezőbe
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
5:08
Hat szeretett gazda ma karácson napja
Nyisztor Ilona
Moldva
5:08
Tanya, tanya, tanya, szénégetõ tanya
Cs. Nagy Balázs, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
5:09
Nógrádi dudazene / Pál István nótái
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
5:18
Tökhalomnál van az olcsó gomolya...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
5:20
Nem kívánok én egyebet
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
5:27
Asztali nóta, csárdás és egyes
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
5:33
Hozd fel Isten azt a napot
Ivánovics Tünde
Bukovina
5:36
Pályafutásomnak végén (Halottas ének)
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
5:37
Šarena gajda (Pirin, Bulgária)
Rece-fice, Palya Bea
5:40
Gyedoj furulyán
Gusás József, gy.: Stuber György
Dózsa
Moldva
5:41
Márton víg Gergele
Zurgó együttes
Moldva
5:45
A juhász és a birkái
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
5:50
Este van szürkül bé
Nyisztor Ilona, Legedi László István, Antim Ioan
Moldva
5:51
Túl a vizen van egy malom
Topán György, Topán Rózsa, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
5:57
Sej, a zselyki határba
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán, Hajdú Kinga
Zsejk
Sajó mente
6:02
(Cickondi baranyó)
Kukucska Ernő, gy.: Manga János
6:03
Románca
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
6:04
Nevie doktor, čo ma bolíborovka, borovka
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
6:07
Két gyimesi keserves
Agócs Gergely
Gyimes
6:11
Ej-huj Zsubri pajtás
Horvát Ferencné Czobor Magda, gy.: Vikár László, Kertész Gyula
Karád
Somogy
6:12
Öves és havajgatás
Zurgó együttes
Moldva
6:19
Négyes, hatos, nyolcas, gólya és vármegye
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Fülöp János "Cepedár", gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
6:21
Hazám, hazám, csendes hazám
Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
6:24
Az elrabolt leány (Anyám, édesanyám...)
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
6:25
Szászcsávási sűrű verbunk, csárdás és szökő
Kalász Máté, Török Tilla, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Csávás
Felső-Vízmellék
6:31
Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
6:46
Gömöri hallgató és csárdás
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
Gömör
6:51
Tuke mótár, mange mótár
Rostás Melinda, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
6:53
Édes Gergelem
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:55
Sej nincsen pénzem; Utca, utca, bánatutca; Cigánycsárdás
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, Demeter György, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:01
Ó, fényességes szép hajnal
Bárdosi Ildikó
Szilági
7:05
Üdvözlégy Krisztusnak drága szent teste #2
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
7:10
Bogártelki keserves és hajnali
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
7:14
Öves
Legedi László István
Klézse
Moldva
7:16
Verbunk
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
7:17
Ez ki háza, ki háza (Villőzés)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:18
Üvegcsárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
7:21
Táncdallam pergetve
Rostás Anna, ismeretlen előadó, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Öcsöd
Körösök vidéke
7:23
Kalotaszegi hajnali és legényes
Juhász zenekar
Kalotaszeg
7:30
Így szoktunk mulatni!
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
7:35
Pekný si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
7:38
asztali nóta; meselekli ďili
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
7:42
A szüzeké
Téka együttes, Bakonyi Erika, Koczka Judit
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:49
Zöld fűre szokott a harmat leszállni
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
7:50
Haragszik az édesanyám
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Palócföld
7:54
Cigány lassú csárdás
Kanalas Imre, Kanalas Gyula, gy.: Halmos Béla, Lengyel József, Nagymarosy András, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Sarmaság
Szilágyság
7:55
Hallgató és csárdás
Cserta Balázs, Varró János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
7:58
Mostan kinyílt egy szép rózsa virág
Joó Andrásné Kátai Mária, gy.: Volly István
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:00
Vörösbor nem drága
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Balatonboglár
Dél-Dunántúl
8:04
Vistai legényes a kis Palié
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
8:06
Békési román népzene
Bartina, Siklósi Krisztián
Körösök vidéke
8:11
Az hadiki templom előtt
Lőrincz Antalné Nyisztor Márta, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
8:11
Kalotaszegi román párostáncok
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
8:16
Csárdás – „Szól a fülemüle”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
8:19
Kesergő: Bőg a bárány a nagy hegyen
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:21
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka, Sztanó Pál
Fáj
Abaúj-Torna vm.
8:23
A zenészeké
Dűvő zenekar
8:28
Balaton, Balaton, náddal van kerítve / Új a csizmám debreceni suszter varrta
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
8:30
Az ürögi halastóba
Pirkadat Énekegyüttes
Felsőireg
Sárköz
8:35
Német Margit lepedője
Németh Lajosné Császár Mária, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Ságod
Dél-Dunántúl
8:36
Kutasföldi: Csárdás
Ökrös együttes
Kutasföld
8:44
Ritka és sűrű magyar, sűrű csárdás
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:50
Felültem a kemencére-Bozse Mári libája
Fonó zenekar
Tura
Galga mente
8:52
Két éve már vagyis három,
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
8:53
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
8:56
katonanóta
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
8:56
Friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
9:02
Meg akartam házasodni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
9:05
Ablakomba­ szépen nyílik a rózsa
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
9:11
Öves
Legedi László István
Klézse
Moldva
9:13
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
9:18
Mikor a juhász bort iszik
Köles Joachim, gy.: Paulovics Géza
Besenyszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
9:19
Tűz lángja
Csürrentő együttes
Moldva
9:26
Ej čula jesam
Mohácsi asszonykórus
Mohács
Dél-Dunántúl
9:28
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
9:30
Végigmëntem az özvegyasszony udvarán
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
9:33
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes
9:40
Furulyás öves
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
9:42
Galgamenti mulatság
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:47
Ződ az erdő, ződ a petrezselyem,
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
9:49
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
9:56
Elszaladt az aranygulya
Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
9:58
Halmágyi Mihály emlékére - keserves
Téka együttes
Gyimes
9:59
E múlandó világba bevégeztem életemet
Kiss Pál
Tákos
Bereg vm.
10:00
Bodonkúti katonakísérő és legényes
Fodor Sándor "Neti", Csoóri Sándor, Éri Péter, Kozma Gyula
Bodonkút
Kalotaszeg
10:03
Lassú és sebes magyaros
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
10:05
Szegényes
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:12
Búsulni nem tudtam
Gór Mártonné Benke Borbála, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
10:14
Bukovina, édes hazám
Györfi Erzsébet
Csernakeresztúr
Hunyad vm.
10:15
Györkei verbunk
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
10:16
Far Di Mekhutonim/Horowitz­s Dobranoc
Budowitz
10:20
Ej fé­re barátom, én is hadd beszélek
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., Potuska Jánosné Fülöp Ilona Puli, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:21
Sikolt, rikolt a sarkantyú
Dsupin Pál
10:24
Idze verbunk, idze, hore Košicami
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
10:26
Nagypéntekre
Szerényi Béla, ifj. Szerényi Béla
10:28
Keresztúri patak vize kiszáradt 
Deé Istvánné Zilahi Katica, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
10:30
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
10:32
Az én babám
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:34
Bogyiszlói ugrós és friss
Csík zenekar
Bogyiszló
Sárköz
10:38
Terdik Julcsa káposztát főz
Kurtyán Györgyné Keczán Amália, gy.: Alföldi Boruss István
Nyíradony
Nyírség
10:39
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
10:44
Zsidó dallamok (csájbesz)
Balogh Kálmán, Bogár József, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
10:47
Poskocice Kolo
Vujisics, Söndörgő
10:51
Reggel korán a vaságyon
tunyogmatolcsi asszony és csoport
Tunyogmatolcs
Szatmár
10:52
Elveszett hat ökröm
Ábrahám Brigitta
Somogy
10:55
Madárka, madárka
Bíró Mártonné sz. Csernik Anna, gy.: Várnai Ferenc
Himesháza
Dél-Dunántúl
10:56
Tápéi balladák
Tallabille együttes
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
11:01
Mikor hozzád jártam
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
11:03
Házunk előtt csörgedezik egy patak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
11:07
Asztalozásnál Amikor felszolgálták a káposztát
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:10
Szerba
Öves együttes
Klézse
Moldva
11:14
Csángó magyar, csángó magyar...
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
11:16
Bekaszálták az árpát…
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:23
Lakodalmi mars
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
11:24
Cigány csingerálások
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
11:30
Ne legyen szerencsém soha
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
11:30
Sok szép napot éjszakával
Agócs Gergely
Osgyán
Gömör
11:32
Lassú és korcsos
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:39
Szapora
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
11:44
Édesanyám volt az oka mindennek
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Kalotaszeg
11:50
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Gönczöl Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
11:50
Csínom Palkó
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
11:52
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
11:57
Öndöndénusz
Karád Katalin, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Hosszúpereszteg
Észak-Dunántúl
11:57
Altató
Palya Beáta
12:00
Gazdasszonytánc (levesnóta)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
12:01
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
12:06
Szörnyű nagy romlásra készül Pannónia
Balázs Géza, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
12:08
Keresel
Csürrentő együttes
Moldva
12:14
Hej, Kis Sándor, A hajnali csillag ragyog
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
12:17
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
12:22
Pakurár, pakurár
Róka Márton, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Trunk
Moldva
12:24
Lassú magyar
Unger Balázs, Karacs Gyula, Pachert András "Tücsi"
Sopron
Észak-Dunántúl
12:27
Trochita 2
Ion Costache, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
12:28
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
12:30
(Eddig vendég jól mulattál)
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:31
Glória, dicsőség
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
12:32
Menyasszonytánc
Toroczkai Bubi bandája, gy.: Pávai István
Zselyk
Sajó mente
12:33
Hidegségen, zöld erdőben
Kalagor
Külsőrekecsin
Moldva
12:37
Jaj, lelkem, lelkem, jó társam
Póra Andrásné Tankó Berta "Cifra", gy.: Kallós Zoltán, Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
12:40
Stica
Kálmán Bence, Csenki Zalán
Külsőrekecsin
Moldva
12:42
Mikor leján voltam…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
12:45
Feljött a nap
Dűvő zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
12:51
Szent Balázs püspöknek (Balázsjárás)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
12:51
Lassú magyaros és csoszogtatós
Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Gyimes
12:57
Csárdás (cigány) és cigánycsárdás
Tóth Sámuel, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
13:02
Gyimes
Nyitrai Mariann, Moldován Horváth István, Szász Lőrinc
Gyimes
13:08
Úgy elmegyek meglássátok
Vámos Józsefné Basa Viktória, gy.: Kiss Lajos
Sándoregyháza
Bukovina
13:09
Havaljgatás
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
13:10
Marosszéki
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
13:15
Korcsos, csárdás és cigánycsárdás Mezőkölpényből
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:21
Sej, árvacsalán szúrta meg a kezemet
Olasz Elemérné, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
13:22
Járjad, járjad, kicsi kecském
Juhos együttes
Moldva
13:26
Édesanyám sok szép szava
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
13:29
Magyaros
Öves együttes
Moldva
13:32
Segélj el Uram Isten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
13:33
Jól gondold meg Örzse… és menyecsketánc bejelentő
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
13:35
Válaszúti katonakísérő
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:37
Magyarbődbe két úton kell / Hogy kell ezt az almát / Rózsát ültettem / Sárgát virágzik / Eresz alatt
Vándor Vokál
Magyarbőd
Abaúj
13:42
(Megvert Isten ostorával)
Ambrus János, Ambrus Árpád, gy.: Juhász Zoltán
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
13:43
Tudod babám
Méta együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:50
Pásztornóta és botoló
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
13:53
Pálmácska (Tenyeres tánc)
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
13:55
(Búzába ment a disznó)
Merei József, Kiss András, Pintár József, Berka István, Lovrits József, Somogyi János, gy.: Berkes Eszter, Martin György
Szentlászló
Szlavónia
13:56
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
14:02
Înhorbotatul miresei
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
14:04
Menyasszony vagyok
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
14:04
Kicsi tulok, nagy a szarva
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:06
Keservesek
Türei Lengyel László, Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
14:17
Öreges és friss csárdás
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
14:19
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
14:26
Nem hitted, hogy beteg vagyok
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
14:29
Ifijúság gyöngykoszorú
Berta Alexandra, Kiss Zoltán, Számel Péter, Ludányi Miklós
Jobbágytelke
Marosszék
14:32
româneşte
Dandos Viktor "Csinga Béla", Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Borsa völgye
14:35
Uram az idő
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
14:40
Lóra, csikós, lóra
Csirke István, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Somogyaszaló-Pödöripuszta
Somogy
14:44
Kürti muzsika
Dobroda zenekar, Terék József
Kürt
Vág-Garam köze
14:48
Lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
14:51
A pávának három tolla aranyos...
Szűcs Miklós
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:53
Föltették a rozmaring koszorút
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
14:54
Forduló, korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly, Bobár Zoltán
Marossárpatak
Felső-Maros mente
15:01
katonanóta
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
15:01
Kárpátaljai zsidó dallamok
Galga zenekar, Rónai Lajos
Felső-Tisza-vidék
15:06
Serkenj lelkem mély álmodból
Hompot János, gy.: Kiss Lajos
Székelykeve
Dél-Bánát
15:08
Magyar
Szeredás együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:13
Cigánycsárdás
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Fülöp János "Cepedár", gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:15
Elmennél-e, elhagynál-e; A puszta tetején; A csizmámra sárga patkót veretek; Este
Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
15:27
Karácsonyi dudálás
Herk Mihály, gy.: Olsvai Imre
Karád
Somogy
15:28
Névnapköszöntő
Zombori Györgyi, Tóth Antal
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
15:31
keserves
Farkas Margit, Farkas Vilma, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
15:32
Palatkai táncok
Ifjú Muzsikás
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:39
Ó jaj Szűzanyának
Mezei Mátyásné Mezei Anna, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Józseffalva
Bukovina
15:41
Fúvom az énekem
Cseke Zsuzsanna
Gyimes
15:44
Román halott melletti vers és nóta
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
15:48
Még a kocsmában vagyok
Egyszólam együttes
Gyimes
15:53
Addig éli lány világát, míg szél fújja pántlikáját.
Papp Anna, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
15:55
Bonchidai román muzsika
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:01
De-a lungu - Invartita (Sajó menti párostáncok)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
16:07
Legényes II.
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
16:09
Hej Dunáról fúj a szél
Bálint Péterné Ács Katalin, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
16:10
Széki lassú
Kovács Márton, Raksányi Boglárka
Szék
Észak-Mezőség
16:12
Jó dolga van babám
Rácz Ferenc, gy.: Halkovics János
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
16:13
Kánai menyegző - Tápé
Magyar Tekerőzenekar
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
16:15
Harangoznak délre
Miklós Istvánné Mikle Erzsébet, Miklós Andrásné Mikle Mária
Nagyhind
Zoborvidék
16:15
Lóra csikós, lóra
Téka együttes
16:18
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
16:20
Nem messze van ide Kismargita
Tóth János
Berzéte
Gömör
16:23
Első világháborús katonanóták
Bolyszko Bálint, Majancsik András, Mikó István, Sztupák Imre, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
16:27
Keserves és sebes
Bagi Bálint
Gyimes
16:29
Csordapásztorok… (karácsonyi ének)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
16:33
Belső-mezőségi férfitáncok
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
16:37
Kisétálék kőkertembe virágom látni
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
16:38
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
16:44
Halottkísérő
Vándor Mihály "Cándra Misi", gy.: Pávai István
Gyimesbükk-Tarhavaspataka
Gyimes
16:46
Hallgató, csárdás és gyors csárdás
Illés László "Vak", Szabó Barnabás, Vinter Kálmán, Szabó Barnabás ifj., gy.: Agócs Gergely
16:49
Édesanyám oka ja gyászos életemnek
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
16:50
Moldvai dallamok
Balogh Sándor
Moldva
16:54
Cigány hallgató és cigánytánc
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
16:58
A nagy utcán…
Fondor zenekar
Szilágyság
17:02
Szegény vándor fecske
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:05
Kupuszinai népdalok
Csizmadia Anna
Nyugat-Bácska
17:08
De trei ori pe după masă
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
17:09
Ballada
Téka együttes
Kalotaszeg
17:19
Elmegyünk arra föl
Bizderi Istvánné Hegedűs Erzsébet, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Zimány
Dél-Dunántúl
17:19
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
17:28
Árvátfalvi ugró
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
17:30
Véled összakadék
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:38
Elkurjantom magam
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
17:39
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
17:43
Keserves
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
17:46
Juhajgatás és gyors
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
17:48
Vékony héja van
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
17:49
Magyarbődi csárdás és friss
Tükrös zenekar
Magyarbőd
Abaúj
17:57
Koľeda
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
17:59
Gömöri juhásznóta
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Gömör
18:05
Fekete tyúk szedegeti a meggyet... zenekarral
Varga Miklós prímás, Szilágyi Géza brácsás, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
18:06
Hej, de szeretnék az erdőbe­ fa lenni...
Bárdosi Ildikó
Mezőség
18:07
joc de început
Varga László "Balog", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
18:11
Szenterzsébeti cimbalom-muzsika
Szabó Dániel, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
18:17
Árok, árok, de mély árokba estem
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
18:18
Variációk
Méta együttes
18:21
Verbunk
Tóth Sámuel, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
18:24
Cigánycsárdás és szapora
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
18:29
Cserebogár mondd meg nékem
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
18:31
Hallgató, lassú és friss csárdás
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
18:37
Nekem is volt, édesanyám, de már nincs
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
18:42
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
18:52
Fehér László lovat lopott
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
18:55
Menyasszonybúcsúztató
János Hajnalka
Nagyrozvágy
Bodrogköz
18:58
Cigány lassú és friss csárdás
Molnár László "Kígyó", Seres Kálmán "Fütykő", Banya Sándor "Vidúr", Danyi István "Csucskos", gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla, Varsányi Ildikó, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Rimaszombat
Gömör
19:02
Menyasszonybúcsúztató
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Ipolyvarbó
Ipoly mente
19:07
Csütörtökön viradóra
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
19:07
Széki keserves, lassú és magyar
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
19:18
Cântec bătrânesc
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Vasile Dinu, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
19:22
Így volt a mi időnkben
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
19:23
Megöltek egy legényt
Márton Bálintné Tankó Ilonka, gy.: Kallós Zoltán
Bodorszer
Csík vm.
19:24
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
19:27
Hej, na vrch na Pol­ane
Ján Kroták, Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
19:30
Mulatság
Csűrös Banda
Kalotaszeg
19:33
Csütörtökön este
Kozma Mihályné Papp Margit, gy.: Paulovics Géza
Békéscsaba
Körösök vidéke
19:34
Szabolcsi népdalok
Agárdi Éva
Szabolcs vm.
19:38
Szépen szól a tizenkettes banda
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
19:39
A türei Kömös nótája és legényes
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
19:46
Széles a Duna, keskeny a partja
Bányi Antalné Recika Teréz, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
19:47
Somogyi népdalok
Rutafa énekegyüttes
Somogy
19:50
Édesanyám sok szép szava (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
19:53
Kossuth Lajos a vezér
Egyszólam együttes
19:57
Mat­ilem, mat­ilem
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
20:00
Menyasszony befogadás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
20:01
Megyen a nyáj, megyen a nyáj
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", Cselényi József, Laczkó János, gy.: Agócs Gergely
Gömör
20:04
Palatkai lassú cigánytánc, csárdás, gyors csárdás, szökős és korcsos
Üsztürü, Árendás Péter
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:16
Rózsát ültettem a gyalogútra.
Balogh Ilona, gy.: Halkovics János
Gyöngyöspata
Heves vm.
20:17
Három árva
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Sárvásár
Kalotaszeg
20:24
Karácsonyi köszöntő
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
20:25
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
20:28
De szeretnék hajnali csillag lënni
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Hollókő
Cserhát
20:30
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
20:33
Tulipan, jorgovan
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
20:35
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:41
Anyám, éldes anyám
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
20:44
Pey-Dabadi
Palya Beáta
20:47
Bătută (învârtită deasă)
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
20:51
Stica
Kalagor
Moldva
20:54
Kicsi voltam, mikor én mëgszülettem.
asszonyok, gy.: Borasi
Hasznos-Ötházhuta
Heves vm.
20:55
Él a magyar, áll Buda még…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
20:58
Szentmiklósi ugrós
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
21:00
Cuháré
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
21:11
A Szent János szép kegyes áldása
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
21:12
In memoriam Boros Samu
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Bogártelke
Kalotaszeg
21:17
Túl a vízen van egy malom – Feljött a Nap, szépen ragyog – Cepper
Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
21:20
Ovo kolo
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
21:21
Túr a disznó, ha rétre mehet
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
21:22
Székvárosi öreg templom...
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
21:24
Keserves, halottkísérő és egy pár tánc
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:40
Festeres
Kalagor
Moldva
21:42
Édesanyám hol van az az édes tej
Baksa Ferenc, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
21:43
Káin és Ábel
Berecz András, Dsupin Pál, Szabó Dániel
21:48
Keserves és hajnali
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
21:51
Elmegyek, elmegyek
Fehér Zsombor
21:52
Béreslegény, ne rakd meg a szekeret
Szalai János "Lőci", gy.: Kiss Lajos
Beleg
Dél-Dunántúl
21:53
Magyarlapádi táncrend
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
22:05
Rigómadár ne szállj fel a fára
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
22:06
Halottkísérő
Dűvő zenekar
22:09
Sej, sarkon van a, sej, sarkon van a Mari néni kocsmája
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
22:13
Hallgató, csendes, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar
Kisar
Szatmár
22:25
Román ponturi és magyar legényes
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
22:32
Szüreti dalok
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Közép-Dunántúl
22:36
Máma péntek, holnap szombat, vasárnap
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
22:38
Bodonkúti hajnali
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Bodonkút
Kalotaszeg
22:43
„Két szőgyénbe megfogták a hörcsögöt” (asztali mulató nóta)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
22:44
Gergelytánc
Szlama Band
Moldva
22:48
Édes lányom (románul-magyarul)
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
22:51
Székely verbunk
Kalamajka együttes
Marosszék
22:57
Zsidó lakodalmi ének
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
22:58
Hai mândro să-mi dai guriţa
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
22:59
Kisétálék kis kertembe
Kotyor Balán Mihályné Bálint Erzse, Gyepes Mártonné Bálint Bori, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Klézse
Moldva
23:02
Apám nótája
Bakator
Hajdóböszörmény
Hajdúság
23:04
Áristomba de kemények az ágyek
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
23:06
Megkondult a szőkefalvi nagyharang…
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
23:08
Magas hegyen
Kreculy Antiné, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
23:09
Palatkai pásztor
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:13
„Seprőnóta” (seprűtánc)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
23:14
Felcsíki féloláhos és zsuka
Palló zenekar
Felcsík
23:18
Egyszer egy királyfi
Boszorád Ambrusné Boszorád Borbála
Nyitrageszte
Zoborvidék
23:23
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
23:28
Táncdallam II.
Bogdán Imre, Bogdán Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
23:30
Virágtánc
Csürrentő együttes
Moldva
23:37
(Jaj, de szennyes a kötője)
Lakatos Miklós, Varga Károly, Berki Mircea, id. Varga Károly, Varga József, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Selymesilosva
Szilágyság
23:39
Vlah táncdallam
Söndörgő együttes
Észak-Szerbia
23:41
Kecskekeresés
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
23:43
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
23:45
Urálás
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
23:46
Sirüleje
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
23:51
Lassú és sebes magyaros
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
23:54
Vajdaszentiványi sebesforduló
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
23:58
Csárdás
Paksi tamburazenekar
Paks
Sárköz
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.