Folkrádió

2017. szeptember 20-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Madéfalva, szülőhazám
Toró Lajos, Szabó Dániel, Pávai István
Ditró
Gyergyó
0:01
Nyirászabúcsúztató
Bogdan Toader, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
0:05
Menetbehívás; Ez a gőzös; Új a kocsim
Sára Gábor, Zagyva Banda, Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
0:07
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:07
Disznótoros köszöntő
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
0:10
Sátoraljaújhelyi cigány hallgató, lassú és friss csárdás
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Sátoraljaújhely
Bükkalja
0:16
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
0:22
Fúdd el jó szél, fúdd el
Jánó Istvánné Bráz Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
0:24
Ha kimegyek arra magos tetőre
Györfi Erzsébet
Gyergyószentmiklós
Gyergyó
0:25
Ha én násznagy lettem volna
Hajnal Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
0:27
Vásári kikiáltás
Szeredás együttes
0:29
Az hadiki templom előtt
Lőrincz Antalné Nyisztor Márta, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
0:30
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
0:35
Kerek erdő, csendes patak...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
0:39
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
0:46
Üröm, üröm, fehér üröm
Dencsi János, gy.: Kiss Lajos
Ötvöskónyi
Dél-Dunántúl
0:48
Menyecske, menyecske
Ivánovics Tünde, Lipták Dániel, Szokolay Dongó Balázs, Fábri Géza
Moldva
0:50
Drombojka (régi verhovinai ruszin tánc)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
0:52
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
0:59
Három betyár a csárdába
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
1:02
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
1:06
Fehér fuszulykavirág
Demeter Sándor, gy.: Endrődi Judit
Csíkborzsova
Csík vm.
1:08
Ovo kolo
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
1:09
Fáj a lábam, mer fëltörtë a csizma
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
1:10
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:12
Sűrű fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakator Traian, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:13
Zúg az erdő, zúg a mező
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
1:15
Ország, világ az én hazám
Gergely András "Zsüke", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Türe
Kalotaszeg
1:18
Gergelyem / Zsidó tánc
Tobak Ferenc
Moldva
1:22
Ritka legényes
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
1:24
In memoriam Legedi László András
Zurgó együttes
Moldva
1:28
Este jó, szürkül bé,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
1:28
Kilenc szeker...
Korsós Kinga
Moldva
1:31
Édes Gergelyem
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
1:34
Erre gyere, rózsám, nincsen sár...
Dobroda zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:35
Csörög-csattog a vasajtó
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
1:36
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
1:39
Azt mondják, hogy nem búsulok
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
1:40
Szépen úszik
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
1:48
Istenadta gazd­asszonya
S. Margit Péterné Lukács Zsuzsanna, gy.: Alföldi Boruss István
Kákics
Dél-Dunántúl
1:49
Palatkai
Méta együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:54
Kľikaj, Janku, kľikaj
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
1:56
Szivaroztam
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:00
Verbunk
Paradica Mihály, Paradica János, gy.: Tímár Sándor, Virágvölgyi Béla, Virágvölgyi Márta
Felsősófalva
Sóvidék
2:02
Verbunkosok Zemplénből; Magyarbőd
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Lépes Anikó, Varsányi Zsófia
2:10
„Árva nóta” – Esik eső, szép csendesen csepereg
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Lelesz
Felső-Bodrogköz
2:14
Dudanóták
Kubinyi Júlia
Nógrád vm.
2:16
Királyoknak királyának Jézus Krisztusnak
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
2:17
Botos tánc Jocul cu bata
Muzsikás együttes
Felső-Maros mente
2:22
Vásári rigmusok
Szajnik Mária, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Farkasfalva
Szepes vm.
2:23
Kutasföldi: Csárdás
Ökrös együttes
Kutasföld
2:31
Lassú csárdás
Koszta Samu, gy.: Demény Piroska
Aranyospolyán
Aranyosszék
2:32
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
2:35
Fekete felhőből esik az eső...
Boross Imre, Kovács Márton, gy.: Hankóczi Gyula
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
2:39
Széki lassúk
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
2:43
Fiumei kikötőben
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
2:44
Hej, révész, révész…
Écsi Gyöngyi, D. Tóth Sándor
Kolon
Zoborvidék
2:48
De strigat la gaina (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
2:50
Szerelem, szerelem...
Navratil Andrea
Somogy
2:51
Sej, ha bemegyek Eger városába
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
2:52
Gyimesi kettős jártatója és sirülője
Nyéky Emese
Gyimes
2:54
Szép a fekete bárány
Balla József "Kukus", gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
2:56
Nyisd ki, rózsám, az ajtót
Dobroda zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:05
Gyermekjátékok
Gyetvai Simonné Mura Erzsébet, Orvos János, Prágai Jánosné Selymes Mária, Bagi Illésné Hirsman Piroska, Péter Pálné Szurap Ilona, Makk Mihályné Szurap Erzsébet, gy.: Bodor Géza, Burány Béla, Kiss Lajos, Bodor Anikó, T. Géza, Németh István
Dél-Alföld
3:09
Nógrádi dudazene / Pál István nótái
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
3:18
Román kolomejka
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
3:20
Tánczene
Csávás Attila, Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
3:25
Tik, lúdé mája
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
3:26
Öves, tiszti és bulgáros
Igriczek, Gulyás László
Moldva
3:31
Învârtita (Párostánc)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
3:34
Veľká noc už prešla /Kojšov, Spiš/
Muzička
Kojsó
Szepes vm.
3:35
Megöltek egy legényt
Puskás Antalné Bálint Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
3:36
Kiskertemben…
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Kalotaszeg
3:45
Csimpoj
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
3:47
Seremoj és botosánka
Benkő András
Klézse
Moldva
3:49
Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet
Fazekas Péterné Deák Vilhem Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
3:50
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:58
Regrútske piesne z Cífera
Cíferi énekcsoport Ladislav Bernadič vezetésével
Cífer
Nyugat-Felföld
4:02
Széki pár: lassú, csárdás és magyar
Üsztürü, Demeter Erika
Szék
Észak-Mezőség
4:12
Én is voltam, mikor voltam
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:13
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
4:18
Akasztós, ritka csárdás és szökős
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:29
Nadabi román tánczene
Dobroda zenekar
Nadab
Körösök vidéke
4:33
Jaj, kedves igen-igen jó társam
Nagy Józsefné Molnár Mária, gy.: Pálóczi Horváth György
Nagydobrony
Északi peremvidék
4:36
Bújdosik az árva madár
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
4:40
Cigány halott kísérő, Varga Emanuel zilije, csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
4:50
Lakodalmi dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Észak-Mezőség
5:02
Édesanyám a kendőm
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
5:02
Ördöngösfüzesi zene
Fondor zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
5:07
Klézsei öreg magyaros
Chiriac Neculai bandája, gy.: Pávai István
Redojé
Moldva
5:09
Fehér galamb szállt a házra
Galgamácsai lány
Galgamácsa
Galgavidék
5:09
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
5:10
Ne hagyd abba
Dűvő zenekar
Rimóc
Cserhát
5:15
La capră
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
5:16
Hajnallik, hajnallik
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
5:22
Sej, búza, búza, búza, de szép tábla búza
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
5:23
A szilágysámsoni Rákóczi-nóta és friss
Kalamajka együttes
Szilágysámson
Szilágyság
5:28
Purtata VII: Romăneşte de la Sînmărdinu de Cîmpie
Ioan Bota, Alexandru Chetros, Ötvös Zoltán bandája
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
5:30
Gyedoj
Mokányos együttes
Pusztina
Moldva
5:32
Háj káj thon el séja­ l­ bárjan
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamț
5:35
Éjféli csillag
Gömbszörp
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:42
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
5:44
Geampara (Dobrudzsa)
Galga zenekar, Erdélyi Klára, Csávás Attila
5:52
Sebesen forog a lassú gőzös kereke
Szakolczai Bertalan, gy.: Németh István, Szánthó Erzsébet
Taktaszada
Zemplén vm.
5:54
Dudálás
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
5:58
Forduló
Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
6:03
Magyarország Nagyasszonya
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
6:05
Beteg a szeretőm, az ágyba fekszik
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
6:08
Ez nagy vigasságos öremet hirdeték
Nyisztor Ilona
Moldva
6:08
Ettem babot, száraz babot, eleget
Batyi Edit, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, Adu Attila, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
6:09
Dél-Alföldi dalok a Pátria lemezről
Legeza Márton, Raksányi Boglárka
Dél-Alföld
6:13
Kidőlt a fa mandulástól
Bíró Endrész Márton, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Korond
Sóvidék
6:14
Lassú magyaros
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
6:18
Sejhaj most jövök a
Pupcsik Bertalan, gy.: Kiss Ferenc
Aklihegy
Ugocsa vm.
6:19
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
6:23
Amoda egy bokor mellett
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
6:24
Mérai verbunk, legényes és szapora
Major Levente, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
6:30
Horea oilor (a pásztor elvesztette a juhait)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
6:33
Vasvári verbunk és frisse
Tükrös zenekar
Gömör
6:38
Csárdás
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
6:38
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:42
Friss csárdás
Balogh Kálmán, Bogár József, Murzsa Dezső, Kabza Oszkár, Kabza János, Kabza Juszti, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
6:43
Mi piroslik ott a síkon távolba?
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
6:47
Addig kell a vasat verni, míg az meleg
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Északi peremvidék
6:48
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
6:56
Szentlőrincem kiöntött a kanális
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
6:57
Édesanyám is volt nékem
Dalos Csilla
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:59
Házunk előtt van egy kerek halastó
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
7:00
Csordapásztorok
Matokabinde
7:03
A derenki templomkertbe lányok állnak két sorjában
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
7:05
Válaszút (és finálé)
Gázsa zenekar
Mezőség
7:20
Fehér fuszulyka virág
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
7:21
Kolinda
Balogh Melinda
Csávás
Felső-Vízmellék
7:22
Medvés
Tímár Viktor, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Gyimesközéplok
Gyimes
7:24
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
7:28
Bánáti dalok: Telecskai bírónak; Hallották-e hírét; Új a csizmám
Móra Vera, Harkai Sándorné Jaksa Erzsébet, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Paksa Katalin
Bánát
7:33
Ablakomba­ szépen nyílik a rózsa
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
7:39
Lovat loptam, mer­a babám szerettem
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
7:42
Ifiúság gólyamadár
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Csávás
Felső-Vízmellék
7:46
Tánczene
Kherútno muzsikusok, gy.: Bari Károly
Bacoi
7:48
Beteg vagyok s e szerelem betegje
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
7:51
Găina
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
7:52
Kezes Bogdan Toadertől
Török Flóra, Szűcs Bálint
Moldva
7:55
Jó estét, jó estét sági bíró asszony
Fülöp Imréné Gaál Mónika
Béd
Zoborvidék
7:57
Lakodalmi borosnóták Gombosról és Doroszlóról
Csalóka együttes
Bácskai Duna mente
8:03
Cigánycsárdások, csárdás és cigánycsárdás
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:07
Bordalok
Szeredás együttes
8:10
Ha meghalok, azt se bánom
Zerkula János, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
8:13
Bonchidai román táncok
Hegedős zenekar, Szvorák Katalin
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:20
Elindult Mária
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
8:22
Nem úgy van már, mint volt régen…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
8:28
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
8:29
Menyasszonybúcsú
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia, Varga Brigitta, Pál István "Szalonna", Csík zenekar
Magyarbőd
Abaúj
8:35
Katonakísérők
Csorba János, Székely József, ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
8:40
Naskalaton esik az eső
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
8:42
Ketten jártunk az iskolába...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
8:43
Kartali csárdás és bukós
Dobroda zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:47
De chiuit
Ruszi Sándor, Lumperdean András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
8:50
Cigánytánc, szökős, sűrű csárdás, négyes
FelVonó zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:56
Vásárokból vásárokba járok én
Nácsa János, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
8:57
Magyarbődi lakodalmi nóták
Koczákné Mihók Jolán, Cerankóné Mihók Margit
Magyarbőd
Abaúj
8:59
Egy pár tánc
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:10
Lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
9:18
Pakulárnóta
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
9:21
A románoké: Pe drum, rara, invartita, cel iute
Demeter Erika, Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
9:36
„Hop, chlapci, hop,hop, hop” (odzemok)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
9:38
Cseres erdőn…
Takács Éva
Gyimes
9:41
A pünkösdi rózsa
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
9:42
Még azt mondják, hogy nem kapok szeretőt
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
9:43
(Lóra csikós, lóra)
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Tiszaújfalu
Kiskunság
9:45
Vajdakamarási táncok - Korcsos, lassú cigánytánc, szökős, sűrű csárdás és korcsos
Halmos Béla, ifj. Csoóri Sándor, Fekete Antal, Havasréti Pál
Vajdakamarás
Mezőség
9:54
Seregeknek szent Istene
Belány Balázsné Mészáros Veron, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
9:58
Huszárverbunk és sarkantyús
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
10:01
Este későn faluvégen jártam
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
10:02
Palóc dallamok
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Kazár
Nógrád vm.
10:08
Ki mëgy emitt, ki mëgy amott
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Nagybátony
Heves vm.
10:09
Hej, zajali, zajali
Roman Malatinec, Zuzana Malatincová
Polyánhegyalja
10:11
haţegana
Bogin Ioan "Nuţu", Varga Viorel, Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
10:13
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
10:20
Azt gondoltam, nem kellek katonának
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
10:21
Elmegyek, elmegyek
Fiastyúk
Székelyföld
10:23
Szépkenyerűszentmártoni cigánytánc és sűrű csárdás
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Szépkenyerűszentmárton
Észak-Mezőség
10:27
Az éjen álmodtam
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
10:32
Igyunk arra, aki búsul
Baross Istvánné, Kanalas Ilona, gy.: Vargyas Lajos, Martin György
Nagydobos
Szatmár
10:33
Bodor Katalina
Táltos együttes
10:36
Farsangi nóta, sárdózáskor
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
10:38
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
10:40
Lassú magyaros
Gyimes
10:45
Szántok, vetek
Antal Szende Mária
Gyimes
10:46
Búzai betyárballada
Eke Imre
Buza
Észak-Mezőség
10:48
Kezes – Csobán György emlékére
Juhos együttes
Moldva
10:51
Körösfői Rëszëg alatt
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
10:53
Apám kapujába
Kovács Nóri, Pásztor Endre
Moldva
10:57
Sűrű verbunk
Radák János "Náci" bandája, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:02
Buzásbocsárdi öreges és pontozó hegedűvel
Szántó Ferenc
Buzásbocsárd
Enyed vidéke
11:04
Fejér László lovat lopott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
11:09
Keserves és táncdallamok Gyimesből
Török Tilla, Vidovenyecz Mihály
Gyimes
11:13
Vert kezes I.
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
11:17
Pod horou ovos drobný
Ľubomír Tatarka
11:19
Hej, az ózdi sugár torony
Bíró István, gy.: Tímár Sándor
Magyarózd
Kutasföld
11:21
Cigány halottkísérő és virrasztó ének Magyarpalatkáról
Szalóki Ágnes, Koncz Gergely, Árendás Péter, Kelemen László, Pénzes Géza
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:27
Ľúbostná zo Špačiniec
Anna Dorotkovič, Rudolf Dorotkovič, Jozef Slezák
Ispáca
Nyugat-Felföld
11:29
Hazám, hazám / Avasi román táncok / Ha felmenyek
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta, Szvorák Katalin
11:35
Csányoszrai fogadónál
Stanics Mihály, gy.: Olsvai Imre, Vikár László
Kiscsány
Dél-Dunántúl
11:36
Virrasztó énekek
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
11:44
Cigánycsárdás
Kabza Juszti, Balogh Kálmán, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
11:45
Muzica populara II. (Radio Bucuresti)
Méta együttes
11:49
Adjon Isten, édesanyám, jóestét / Hajna, hajna babácskámot / Daru daru katona
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
11:50
Keresel
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
11:53
korcsos
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
11:55
Sóvidéki csárdás és szöktetős
Unger Balázs, Galga zenekar
Felsősófalva
Sóvidék
11:59
Ugrós
Decsi asszonyok, gy.: Olsvai Imre, Martin György
Decs
Sárköz
11:59
Juhásznóta
Berka együttes, Gyurka Fábián
Magyarfalu
Moldva
12:06
Katonakísérő és ritka csárdás
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:11
Vajdaszentiványi forduló és verbunk
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
12:16
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:17
Bonchidai tánczene
Fondor zenekar
12:21
V orešanskej pivnici (Trnavská rovina)
Tótdiósi énekcsoport, Pávol Novák
Tótdiós
Zoborvidék
12:25
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
12:29
Serkenj lelkem mély álmodból
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
12:30
A megunt szerelem nótája
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:33
Lassú és sebes magyaros
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
12:47
Už sme pole zorali
Ľubomír Tatarka
12:52
(Le is szállnak, fel is szállnak a fecskék)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
12:52
Lábam alatt ropog a nád
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:01
Magyarózdi öreges pontozó
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
13:03
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
13:05
Beteg az én kisangyalom, mert fekszik
Varga Sándorné Nagy Róza, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
13:06
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
13:07
Hora, brâul ca la Clejani
Nicolae Neacşu "Culai", Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
13:14
Száraz fából könnyű hidat csinálni...
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
13:19
Kis szekeres, nagy szekeres...
Fedor Sándor "Dimó", Szatmárököritói banda, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
13:20
Bolgár daychevo és sirba
Unger Balázs, Pravo zenekar
13:25
Bătută
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
13:27
Moldvai táncok
Dsupin Pál, Fajcsák Attila
Klézse
Moldva
13:30
Három árva (Barassóba felnőtt nyárfa…)
Miklós Gyurkáné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
13:36
Karcagi verbunk, csárdás és friss
Terék József és barátai
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
13:42
Szlovák csárdás
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
13:44
Palóc népdalok: Süvít a szél, végigzúzza a fákat / Nincsen széle a fekete kendőnek / Sárga rigómadár ne szállj fel a fára
Vikár Béla Népdalkör
Palócföld
13:47
Szól a kukuk szól
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
13:48
Joc bătrînesc din Mintiul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
13:51
„Elúntam már hozzád járni” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
13:51
Kecskés 3. Este jő, szürkül bé
Hodorog András, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
13:53
Jézus, élő Istenek szent Fia (bucsus ének)
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
13:54
Virágtánc
Csürrentő együttes
Moldva
14:01
Învârtita
Ioan Şorecău, Ilie Poliac, Ionica Moldovan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
14:04
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
14:06
Ó, lányom, ó, lányom
Hanyec Mihályné Pásztor Zsuzsanna, gy.: Sztareczky Zoltán
Göncruszka
Abaúj-Torna vm.
14:10
Szerba
Mentés Másként Trió
Pusztina, Esztufuj
Moldva
14:15
Kanásztánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
14:17
Ütik a rézdobot
Hollókői Lajos, Porteleki László
Dunántúl
14:18
Ëgyszër ëgy királyfi
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
14:22
Túlsó sor…
Unger Balázs, Galga zenekar
Sopron
Észak-Dunántúl
14:27
Katonanóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
14:29
Egy ritka - Simon Sándortól
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
14:32
Lassú magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
14:33
Selymesilosvai tánczene
Fondor zenekar
Selymesilosva
Szilágyság
14:37
A juhait kereső pásztor
Gabor Alexandru bandája, gy.: Pávai István
Fejérd
Kolozs vm.
14:41
A kis Jézus megszületett, örvendjünk...
Budai Ilona és tanítványai
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:42
Mit nékem egy almát kétfele vágni
Loncsák János, gy.: Halmos István
Mikola
Szatmár
14:42
Öreges csárdás, ritka és sűrű verbunk
Hámori Péter
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
14:45
Megyen a nyáj, megyen a nyáj
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:49
Szép a retek egyhónapos korában
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
14:51
Elgyüttem én kántálni, kántálni
Oláh István, gy.: Kerényi György
Úri
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:51
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:02
Dunna, dunna
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bodrogköz
15:04
Vyhorela lipka /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
15:07
Ó, mily nagy örömre ez éjjel ébredtem!
három asszony, gy.: Domokos Mária
Büttös
Abaúj-Torna vm.
15:09
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
15:11
Rózsa Sándor szereti a táncot
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
15:13
Hej, čože ma je po ňom
Karol Kočík
Gyetva
Polyánhegyalja
15:16
Rozmaring, citruska
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
15:18
Bugaci pásztordalok
Széles András
Bugac
Kiskunság
15:21
Keserves
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
15:22
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
15:26
Vendégség
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
15:37
Frulasko kolo
Rece-fice
15:42
Szinai magyar csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Abaújszina
Kassa vidéke
15:45
Szerba
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
15:48
Királyi zászlók lobognak
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
15:51
Volt szeretőm
Berecz András, Mester László, Vizeli Balázs, Adorján István, Fekete Antal, Pénzes Géza
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:54
Terchovské spevy a hudba (Kysuce)
Bonáňovc testvérek zenekara
Terhely
Várnai völgy
15:58
Epilógus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:00
Sej, árvacsalán szúrta meg a kezemet
Olasz Elemérné, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
16:02
Tavaszi szél
Méta együttes
Kalotaszeg
16:08
Cântec, rusască
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
16:11
Kenézlei táncok
Morotva zenekar, Dósa Katalin
Kenézlő
Bodrogköz
16:16
Béres vagyok, béres
Gönczöl Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Ősi
Észak-Dunántúl
16:17
Elindultam szép hazámból
Herczku Ágnes
16:19
Katonakísérő (Görgénysóakna)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgénysóakna
Felső-Maros mente
16:21
Seremoj és románca
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
16:25
Nagygazda volt az apám
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
16:27
Belső-mezőségi korcsos
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
16:29
katonakísérő
Veres János, Veresné Fogarasi Katalin, Vincéné Ráduly Irma, Veres András, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
16:32
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
16:34
Kisterenyén elkezdenek, beszélni; Barna legény, de megházasodtál
Ágasvári Sándorné
Kisterenye
Cserhát
16:36
Bukovinai
Köztársaság Bandája
Bukovina
16:42
frišká
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Pávai István
Rézalja
16:44
Vendégkísérő
Szerényi Béla
16:48
A szilágyi halastó, halastó
Buják Jánosné Bényesi Ágnes, gy.: Kiss Lajos
Szilágyi
Bács-Bodrog vm.
16:49
Csárdás és friss
Szeredás együttes, Dezsőházi Tamás, Kulcsár Annamária, Varga Eszter, Darmos István, Sajószegi Gábor
Hegyköz
16:54
Doina de instrainare (keserves)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
17:00
Milicek, milicek (székelyszenterzsébeti cigány népdalok)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
17:12
Falu végén van egy szomorúfűzfa – Mikor gulyásbojtár voltam – Elvesztettema rózsámat, mert mögyök keresni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
17:21
Aluszol-e te juhász
Szabó Edvina
Moldva
17:23
Legényes (Forgácskúti legényes); Csárdás (Szép holdvilág; Nyílnak, nyílnak); Topogós
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
17:27
Gergelytánc
Lehőcz Alexandra
Moldva
17:30
Csicsíjja, babája
Horváth Péterné Nagy Anna, gy.: Borsai Ilona, Tímár Istvánné
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
17:31
Péterlaki asztali nóta, forduló, csárdás, korcsos, szöktető
Üsztürü, Balogh Kálmán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:41
Érik már a búza, sárgul a kalásza
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
17:43
Mindhalálig
Koncz Gergely, Árendás Péter, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Blaskó Péter
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:52
Fehér fuszulykavirág
András Gáborné Márton Erzsébet, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
17:53
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
17:59
Cigány fox
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
18:00
Kétféle menyasszony
Polgár Lilla, Gajdos együttes
Bácska
18:04
Megüzenem a szeretőm anyjának
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:06
Galac felől kiindult egy gőzhajó
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
18:08
A Vidróczkinak híres nyája; Ha kihajtom; Tereskei bírónak; Kukorica, édes málé; Túr a disznó
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
18:13
Kommandó - Örkői cigány dallamok és táncok
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Demeter Erika, Bobár Zoltán, Major Levente, Orza Calin, Szász József, Szász Lőrinc
Őrkő
Sepsiszék
18:26
Lúdjaim, lúdjaim
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
18:28
Szöktetős
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
18:33
nyolcas
Csiszár Aladár, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Nyárád mente
18:34
Pusztinai nagy hegy alatt
Igriczek, Navratil Andrea, Gulyás László
Moldva
18:39
Kerek erdő
Kreculy Antiné, gy.: Kanalas Éva
Klézse
Moldva
18:41
Kettős örömzene
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
18:45
Csárdás és szöktetős
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
18:51
Be szépen szól a cimbalom…
Vincze András, Marosvölgyi Ágnes, Horváth Laura, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
18:54
Amére gyüttél elmehetsz
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., Potuska Jánosné Fülöp Ilona Puli, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:55
Hajdú-bihari katonadalok
Agárdi Éva
Hajdúság
18:59
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
19:01
Túl a vizen, Tótországon
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
19:02
Piros, piros szegfű
Szabó Ferencné Páncér Róza, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
19:03
Ne bánd édes virágom
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:05
Oroszország nem jó helyt van…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
19:12
Nagybaracskai táncdallamok
Bácska Banda
Nagybaracska
Bácskai Duna mente
19:17
Bárcsak régen felébredtem volna
Nagy Mihályné Nagy Anna, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
19:18
Dvi divojke - bunyevác népdal és Joca Mlinko Mimika bosnyák prímás kólója Bácskából
Vujicsics
Bácska
19:23
Akasztós, lassú csárdás, sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:29
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
19:35
Tavaszi szél utat száraszt
Gyöngyös György, gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
19:37
Este jő, szürkül bé
Méta együttes
Moldva
19:42
Maďar i fogaš
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
19:43
Tavaszi szél
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
19:48
Jó bort iszok, diófával tüzelek
Jászszentandrási férfiak, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
19:49
Szentiványi verbunk
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:54
„Ez a lábam, ez, ez, ez” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
19:55
Keserves
Muzsikás együttes
19:57
Betlehemezés
Csete Árpád, Maneszes Attila, Dezső József, Nagy István, Dezső Árpád, Horváth István, Maneszes István, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:03
Tízet ütött az óra
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
20:08
Či to tota, či ňe tota, co rano stavala
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
20:10
Betlehem, betlehem... - Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Matokabinde
20:14
Elmúlt az óesztendő
Szebelédi Pálné Gubics Verona, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
20:14
Kiszáradt a tóbul - Németh János énekelte volna...
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:23
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:28
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
20:33
Felment a kondás a fára
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
20:34
Esik eső, esik, nem akar elállni
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
20:35
gyorscsárdás
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
20:38
Porzik a hegyi borozda…
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Fábián Éva, Koczka Judit, Balogh Kálmán
Dél-Dunántúl
20:43
Tizenkét kőmíves összetanakodék
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
20:46
Botostánc
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
20:49
Verbunk és frisse
Bari Lehel, Bari László, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
20:51
Túl a hegyen
Dresch Mihály, Eszterlánc
Észak-Mezőség
20:54
Farsangosok nótája; Magyar
Székely Ferenc, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
20:56
Marossárpataki táncok
Juhász zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
21:03
Sebes forduló
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
21:08
Botosánka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
21:10
S aj veress az ég lefelé
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
21:11
Én felkelék
Flótás együttes, Talabos Csaba
21:17
Roate (I) (mănănţel)
Roma Rostaş, Traian Fechete, Ionel Covaci
Vasaskőfalva
Körösök vidéke
21:19
Ha bémegyek a Bableves csárdába
Hetényi Milán, Halmos Béla, Fábián Éva
Felcsík
21:24
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
21:31
Komámasszony
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
21:33
Keservesek
gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
21:35
Vasárnap bort inni
Téka együttes
21:39
Hej, víg juhászok, csordások
Gábor Mátyásné Kovács Erzsébet, gy.: Kerényi György
Bodony
Heves vm.
21:40
Jézus gyermekkorában…
Sebők Lívia, Mérei János
Őrség
21:45
A selyei bíró kapujában...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
21:49
Kastárnya, kaszárnya
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
21:50
Érik a szőlő
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
21:51
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
21:53
Kéthúros lassú csárdás
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
21:56
Húsvéti ének
Molnár Katalin
Moldva
21:58
Elölről kezdem el
Gazdag Dezső, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
22:01
Régi babám, törjön ki a nyavaja
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:11
Lassú és friss csárdás (Én Istenem, adjál esőt)
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Szamosangyalos
Szatmár
22:13
Kanásztánc és ugrós
Égenföld együttes
22:16
Pergetés
Rostás Olga, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
22:16
Marosszéki és szöktetős
Magos zenekar
Felsősófalva
Sóvidék
22:22
Csárdás
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
22:26
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
22:32
Meghalok, meghalok
Kiss Sándorné Antal Erzsébet, Csíki Jánosné Jankó Katalin, Verhóczki Bertalanné Berecz Piroska, Verhóczki Józsefné Farkas Mária, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
22:33
Elmegyek
Tímár Viktor
Gyimes
22:35
Tri pantľički na šukni mam prišto
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
22:37
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
22:42
Nyisd ki rózsám nyisd ki csikorgós kapudat
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:43
Patkó Bandi nótája, ugrós és friss
Egyszólam együttes
Somogy
22:46
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
22:47
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
22:54
Zöld erdőbe, zöld mezőbe
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
22:55
A szeretőm pakulár
Rozsdamaró zenekar
Szászcsávás, Magyarózd
23:00
Ritka szökős
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
23:04
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
23:10
A balogi halastó, halastó
Negyela Lajos, gy.: Kiss Lajos
Ipolybalog
Ipoly mente
23:11
A zsivány felesége
Ivánovics Tünde
Moldva
23:15
Négyes (Magyar)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:18
Szépen esik az eső a rétre
Tényi Edit, Árvalányhaj tamburazenekar
Bácska
23:24
Esőt, Uram, esőt
Derétei Isrván "Háthát", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Türe
Kalotaszeg
23:25
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
23:30
A juhait kereső pásztor
Ruszi Sándor bandája, gy.: Kelemen László
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
23:35
Fekete városban...
Tímár Sára és barátai
Felső-Tisza-vidék
23:41
A juhait kereső pásztor története (keserves és örömnóta)
Gusa Pál
Gajcsána/Egyházaskozár
Moldva
23:44
Juhok keservese és sebes
Csordás "Csocsó" Gábor
Gyimesbükk
Gyimes
23:47
Csárdás és cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
23:53
Fehér üröm
Eke Mária, Ripa Alexandru "Miku", Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
23:56
Szilágysági csárdás és cigánycsárdás
Csík zenekar
Szilágyság
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.