Folkrádió

2017. október 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bogyiszlói ugrós és friss
Csík zenekar
Bogyiszló
Sárköz
0:04
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
0:04
Samu Mihály nótái
Tükrös zenekar
Nyírmada
Nyírség
0:11
Mo, romale, mo, csavale
Stojano, gy.: Bari Károly
Ónfalva
0:14
Rábaközi: karéj, dus, csárdás és friss
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Rábaköz
0:23
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
0:23
Magyarnemegyei muzsika
Életfa
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
0:27
Jertëk, szóljunk e szomorú alkalmatosságra.
Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
0:29
Gergely
Csürrentő együttes
Moldva
0:38
Ha bemegyek
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
0:40
Meghalt szegény Koza Gyurka
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
0:43
Pergetés
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
0:45
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:47
Sârba de la Prisacani
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
0:49
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
0:52
Pribylina Vavrišovo Svätý Peter Dovalovo
Ján Gajdoš
0:53
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
0:56
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
1:01
Ritka rendet vágok
Fiastyúk
Székelyföld
1:03
Addig iszom, míg az erszényem bírja
Kőrösi Sándorné Balogh Irén, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Mezősas
Körösök vidéke
1:04
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
1:07
Pakulár nóta - Doina ciobanilor
Bogdan Toader, Paun Vasile, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
1:11
Szendre báró udvarába van egy fa
Dsupin Pál
Tereske
Palócföld
1:16
Ha te tudnád, amit én
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
1:16
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
1:18
Bătută
Costică Panţiru, David Panţiru, Mihai Iordan, Marin Viziru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
1:20
Nem tudja azt senki, csak a jó Isten...
Ábrahám Brigitta
Kalotaszeg
1:23
Erdő, erdő, sűrű erdő árnyában
Dani Andrásné Ifjú Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
1:24
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
1:25
Magyar verbunk, lassú és friss csárdás
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
1:32
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Guessous Majda Mária
Zoborvidék
1:35
(Királyfalvi nagy hegy alatt)
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
1:36
Ťažko, ťažko kameňu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
1:40
Elmehetsz már kislány a templomba
Cs. Nagy Balázs, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
1:41
Altató
Zengő együttes
1:45
Jaj, édes méhemnek
Szász Mártonné Kajcsa Berta, gy.: Kallós Zoltán
Pürkerec
Brassó vm.
1:50
Virágének
Kolompos együttes
1:54
Magasan repül a daru
Horváth Anikó, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:55
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
1:59
Huszár vagyok, nem pocsolyakerülő
Nagy Balázs, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
2:00
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
2:01
Lassú magyaros
Tímár Viktor, Karácsony Lázár, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
2:04
Cigány hallgató és csingerálás
A Budapest Táncegyüttes zenekara
2:09
Szendre báró
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
2:10
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
2:12
Édesanyám, ha meguntál tartani
Papp Andrásné Kelemen Teréz, Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
2:15
Kiskertemben…
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Kalotaszeg
2:24
Elmegyek, elmegyek
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
2:25
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
2:28
Csárdás és magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
2:48
Di Khupe/Unter Der Khupe
Budowitz
2:51
Kéjjel élő dúsgazdagnak veszedelmét
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, Bengyák Gézáné Gál Ágota, gy.: Dobszay László, Szendrei Janka, Rajeczky Benjamin
Menyhe
Zoborvidék
2:53
Keby ja mal, čo má bača
Ľubomír Tatarka
2:56
Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Antal Sándor, gy.: Miskolczi Katalin
Csíklázárfalva
Csík vm.
2:57
Havajgatás és öves
Török Tilla, Török Ádám
Moldva
3:00
Ne hagyj elesnem, felséges Isten, keserűségemben!
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
3:02
Csillagtalan sötét éjjel
Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:05
Ukrán hopak
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
3:06
Szatmári magyar verbunk, csendes, csárdás és friss
Török Tilla, Kalász Máté, Szlama László, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Felső-Tisza-vidék
3:12
A tárkányi réten
Sike Sándorné, Kozma Andrásné, Kovács Imréné, Farkas Lászlóné, Vásárhelyi Simonné, Mojzáth Sándorné, Magda Sándorné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
3:13
Ördöngösfüzesi zene
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:19
Zavaros a Tisza
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
3:22
Örömanya tánca, medvés
Duduj Rozália, Sinka Sándor
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:26
Járd ki, lábom, járd ki most 
Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
3:27
Bola by to rosa
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
3:30
Ének / Sark u raz / Karičky / Čardaš / Rákóczi-induló
Folklorna Skupina Parchovianka
Parnó
Északi peremvidék
3:36
Gábor Anti, Gyöngyös György kecskése
Tatros együttes
Moldva
3:40
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
3:41
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
3:46
Jánosnapi köszöntő
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
3:51
Vas megyei népdal, régi lakodalmi csárdás Szombathelyről
Csík zenekar
Észak-Dunántúl
3:57
A fényes nap immán elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
4:00
Tavaszi szél vizet áraszt...
Bakó Katalin
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
4:02
Furulyás öves
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
4:04
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:16
S eme kertbe egy bulykos fa
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
4:20
Isten áldja…
Rozsdamaró zenekar, Patyi Zoltán, Papp Endre
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:24
Kocsmárosné hozzon bort
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:25
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
4:30
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó", Danó Bálint
Kispalád
Szatmár
4:31
A faluból kihajtották a nyájat
Udvarhely Néptáncműhely
4:32
Krisztus Urunknak áldtt születésén
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:34
Kettős
Csürrentő együttes
Moldva
4:39
Cigány, cigán, mér­ vagy cigán jajajaja jaja jajaja
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
4:41
Dudaverbunk
Békés Banda
4:45
Mádi Jancsi
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
4:49
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
4:52
Gyenge rác menyecske I. (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
4:55
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
4:58
Menyekezői ihogtatások
hurkatöltő asszonyok, gy.: Pávai István
Alexandrina
Moldva
5:00
Egy pár tánc
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
5:05
Kisétálék kőkertembe virágom látni
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
5:06
Méhkeréki-bihari dallamok
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
5:14
„Nad našimi humienky kukučka zakukala” – „Ja som sám jediný” (dvojkročka a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
5:18
Megöltek egy legényt
Szilágyi Anna, Juhász Réka, Dresch Mihály
Melegföldvár
Észak-Mezőség
5:20
Sirató (leány siratja édesanyját)
Dániel Ferencné, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
5:23
Tindija
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
5:26
Kalapom a szögre teszem
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, Bastyúr Bertalan, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
5:29
Libabőr
Flótás együttes, Varró Márk
Moldva
5:36
Rózsa Sándor szereti a táncot
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
5:37
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
5:43
János bátyám, előre, előre
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
5:44
Szerba sztudencilor
Öves együttes
Klézse
Moldva
5:47
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
5:48
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
5:51
Pe sub mînă ( de-nvîrtit)
Jámbor Adalbert bandája
Bonyha
Vízmellék
5:53
Fox
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
5:56
Lóra csikós, lóra
Kovács Károly, gy.: Petőcz S. Csilla, Quittner János
Szádvárborsa
Gömör
5:56
Jaj, de szépen esik az eső
Márványos Tamburazenekar
Dél-Dunántúl
6:00
Legényes
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
6:01
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
6:04
Tananaj, Tananaj, Tót Lőrinc
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
6:05
Széki magyar és csárdás
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:14
Régi ritka magyar kurázsi
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
6:16
Erdő útja
Berecz András
Kutasföld
6:18
Szól a kukuk szól
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
6:18
Szeretőm vala, szép vala
Blebeanu Délia
Moldva
6:19
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:22
Altató
Juhász Katalin
6:24
Ó búlátott sok kínt vallott gyarló testem
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
6:26
Vert kezes
Tatros együttes, Fülöp Attila
Moldva
6:31
Csárdások és friss
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
6:35
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Zsolczer Csilla
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:36
De szép a fekete bárány
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:37
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
6:39
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
6:40
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
6:50
Zöld erdőbe kicsi nyúl, kicsi nyúl
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
6:50
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:54
Ha hazajön az én uram a kocsmából
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
6:54
Rábaközi dudanóták
Hortobágyi Ivett
Rábaköz
6:57
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
6:58
Sokačko kolo
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
7:01
Új a csizmám, debreceni fajta
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
7:02
Eme kertbe egy nagy madár...
Guessous Majda Mária
Moldva
7:10
Este jó, szürkül bé,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
7:10
Tavaszköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Moldva
7:13
Ardeleana II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
7:15
Aki nem tud jól búsulni; Lovam haját lefelé fujja szél
Kallós Zoltán
Gyimes
7:20
Ó te világ, méz alatt méreg
Vajdók Jánosné Gyurka Anna, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Klézse
Moldva
7:22
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
7:27
Verbunk
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
7:28
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
7:45
Midőn a Szűz magzatját
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
7:46
Kicsik és nagyok
Népzenei Műhely
Maros-Küküllők vidéke
7:50
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Vármező
Szilágyság
7:58
A juhászok így élnek
Juhász zenekar
Bácska
8:03
Duvadj, duvadj furulya
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
8:03
Lassú és sebes magyaros
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Hidegségpataka
Gyimes
8:20
Nagy-Szamos völgyi román táncok: joc rar, batuta si virtitura
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:33
A szövőszék/Fekete felhőből esik az eső/Jobb lett volna
Szilágyi Anna, Ripa Alexandru, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
8:43
Gyermekjátékok
Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
8:47
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:54
Robija, robija
Adu Albert, Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth Krisztián, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
8:58
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
9:05
Átalmennék a temetőn
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
9:05
Este későn megperdítik a dobot
Raksányi Boglárka, Buborék István, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Szék
Észak-Mezőség
9:08
Sűrű fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakator Traian, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:09
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
9:12
Ni, hol kerekedik egy fekete felhő
Szöllősi Dánielné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
9:13
Elvesztette az oláh leány a kecskéjét
Méta együttes, Balogh Kálmán
Bácskai Duna mente
9:18
Tornyosodik a Mátra alja
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
9:20
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
9:23
Szokása a Tiszának a fagyása...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:27
Dittáj, dittáj, Bád Mihál... (Virágtánc)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
9:30
István-köszöntő
Kalló Géza, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
9:32
A kert fenekibe...
Fekete Boglárka
Moldva
9:34
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:35
Kezes-Hora
Öves együttes
Moldva
9:39
Hajcsai rózsa, cidrus menta
Vass Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Somogy
9:41
Köszöntő
Méta együttes
9:59
Gyere haza ídesapám
Balla Józsefné Molnár Mária
Ghymes
Zoborvidék
10:01
Sviralka
Vujicsics
10:05
Darumadár magasan száll, szépen szól
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
10:09
Mezőkölpényi dalok
Életfa
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:15
Mentem Mérőből Mérőbe
Bertók Mihályné Bertók Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Vése
Dél-Dunántúl
10:15
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
10:21
Rara (ritka román legényes), bărbunc (verbunk)
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
10:27
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
10:31
Hosszú szeker rövid szán,
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
10:31
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:40
V kalinovom lese; Pri Prešporku; Keď som išiou na vojnu
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
10:44
Tökhalomnál van az olcsó gomolya
Jeremiás Lajos
Hajdúság
10:45
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
10:46
Öreges és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
10:51
A juhait kereső pásztor
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágybagos
Szilágyság
10:54
Udaranje u sare
Vujicsics, Vizin Antus, Farkas Zoltán "Batyu"
10:59
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
11:00
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
11:04
Udvaromon hármat fordult
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
11:05
Újra Kürtön
Dobroda zenekar, Szabó János
Kürt
Vág-Garam köze
11:09
Ködellik a Mátra
Pozsik István
Bükkszék
Heves vm.
11:11
A révész nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula, Nyitrai Mariann
11:21
Lassú csárdás és sebes csárdás
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
11:24
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
11:27
Egyen meg a fene téged
Nagykálozi Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
11:28
Öves Klézséből
Fábri Géza
Klézse
Moldva
11:30
a. Kiskertemben jártam – b. Fehér fuszulykavirág – c. Ej, mikor mentem
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:36
Állok, állok
Berecz András, Bajzik Éva
Kalotaszeg
11:39
Keť poletím dolu Váhom
Lucski énekcsoport
11:40
Maros partján elaludtam
János Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
11:43
Ritka és sűrű csárdás
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:47
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
11:50
Túl a vízen mandulafa virágzik
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:53
Stica
Kálmán Bence, Csenki Zalán
Külsőrekecsin
Moldva
11:55
Joc: Ca din cimpoi
Constantin Bobirci bandája, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Bîrseşti
Olténia
11:57
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
12:09
Székely verbunk
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
12:10
Dozmati regösének
Dsupin Pál, Sáringer Kálmán, Berecz András, Agócs Gergely, Szabó Zoltán
Dozmat
Észak-Dunántúl
12:12
Csárdás - Palkó Pista tánca
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:14
Menyasszonykísérő
Hírös zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
12:19
Vasi népdal
Csejtei István, Kun Antal, ifj Kun Antal, Horváth József, gy.: Erdélyi Zsuzsanna, Tóth Margit
Szombathely
Észak-Dunántúl
12:21
Čačak (Sumadija, Szerbia)
Söndörgő
Sumadija
12:24
Reguta nóták
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
12:28
Pe loc
Éri Péter
Igris
Alsó-Tisza-vidék
12:30
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
12:32
Mind azt mondják az irigyek
Hideg Anna, Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:42
Kettős jártatója és sirülője
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:47
Megégett Tótország
Agócs Gergely
12:52
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
12:53
Magyaros
Öves együttes
Moldva
12:57
cigánytánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:59
Vert kezes
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:01
Szávics Milos volt az a vezér
Balázs Pipac Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
13:02
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
13:05
„Az oláhok, az oláhok, facipőbe’ járnak” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
13:06
Nekünk a legszebbik estét
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
13:08
Úr Krisztus feltámadott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped (Szárász)
Moldva
13:09
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
13:14
Udvaromon kettőt fordult a kocsi…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
13:18
János köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
13:20
Lassú csárdás
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
13:21
Laboda
Balogh Sándor
Moldva
13:23
Lassú és sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
13:30
Egynótás mulatozás
Heit Lóránd, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
13:33
Végigmegyek Kosteleken, benézek egy
Váta Demeterné Fekete Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
13:35
Verbunk és lakodalmi friss
Gázsa zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
13:41
Túlsó soron esik az eső
Bába Mihály, gy.: Borsai Ilona
Neszmély
Komárom vm.
13:42
Csonka Bukusza Ignác dudanótái (Szeged - Alsóváros)
Nagy Gábor
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
13:46
Siralmas házamhoz kik idegyűltetek
Lebó Lajos, gy.: Deák Imre, Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
13:47
Karácsonyi énekek, újévköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
13:52
Cigány asztali nóták
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
13:56
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
14:02
Két szál tearózsa
Horváth János, gy.: Kerényi György, Vikár László
Szentgyörgyvölgy
Dél-Dunántúl
14:03
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
14:12
Danţ cu schimbări la ţîpurit
Trifan Canaloş, Vasile Canaloş, Maria Dan, Ion Balba, Vasile Lucuţ
Tartolc
Avasvidék
14:17
Széki lassúk
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
14:21
Le, le, leszedik a fügét a kosárba.
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
14:22
Mezőségi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Mezőség
14:29
Bánat, bánat, de nehéz vagy…
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
14:33
Kalotaszegi táncmuzsika
Míves zenekar
Kalotaszeg
14:38
Addig kell a vasat verni, míg az meleg
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Északi peremvidék
14:39
Kiskálosi fenyveserdő...
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
14:44
Kísérj ki, babám, síromig (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
14:49
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
14:56
Szapora
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
14:57
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk
Pruteanu Andrea
Moldva
14:58
Koljátka - köszöntő
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
15:00
Farkas Zsófi nótái
Sárarany zenekar
Vajdakamarás
Mezőség
15:04
Haj ki, kiszi, haj ki
Badacsonyi Jánosné, gy.: Szabó Andorné
15:05
Vranjanka
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
15:07
Öves (szirba)
László "Legedi" András, gy.: Kerényi Róbert
Klézse
Moldva
15:11
Gergelem
Fakutya zenekar
Moldva
15:15
Mennyországnak királynéja
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
15:16
Nem zörög a fa levele
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
15:17
Kecskés - Capra
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
15:20
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
15:28
Azt gondoltam, amíg élek
Simon Mártonné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
15:29
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
15:31
Legényes (Hibi Gyula legényese; Egeresi Mihály legényese)
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
15:34
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
15:39
Most viszik, most viszik Iborkáné lányát
Baranyi Klári, Szerencsi Éva, Juhász Olga, Török Gizella, Pozsa Imelda, Simon Mária, Lukács Margit, Barta Mária, Baranyi Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
15:40
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
15:51
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
15:52
Csörrög-börrög
Forgács Zsuzsanna
Moldva
15:54
Édesanyám, ha eljössz Szegedébe
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
15:55
Kiss Jánosnál Sárkány-zugban
Papp László
Máta
Hajdúság
15:58
Joc: bătrineasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
16:01
Keserves, doina és învârtită
Palló zenekar
Kalotaszeg
16:08
Amott egy kis bokor mellett
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
16:09
Vasvári és frisse
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
16:12
Édesanyám sok szép szava (Lassú)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
16:15
„Gettó nóta”
Hírös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
16:20
Kósteleki keskeny palló
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
16:21
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
16:25
lassú csárdás
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
16:28
Román pergető
Amaro Suno
16:33
Haj, de ma, mamó, mol te pjav
Florin Stancu, gy.: Bari Károly
Feteşti
16:36
Akármilyen lány
Gömbszörp
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:40
Colinda cerbului
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Alexeni
16:43
Árva vagyok apa nélkül
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Székelyhodos
Székelyföld
16:45
Hej, de slobodija manglem; Jaj de, vi me reslem, sokra; Ne szójj neki
Kolompár Péter, Lakatos Lajos "Rudi", Idős cigányasszony, gy.: Bari Károly
16:50
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
17:00
karácsonyi kánta
Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
17:01
Szék
Major Levente, Árendás Péter, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
17:12
Páva-csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin Görgy, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
17:14
Sok szép napot éjszakával
Agócs Gergely
Osgyán
Gömör
17:15
Ruszászka
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
17:16
Még a kácsát elhajtottam
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
17:16
Elvetettem a lenemet
Simon Jánosné Kovács Katalin, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
17:17
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:28
Danţul miresei (ritual de nuntă)
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog, Ana Mişca, Florica Mişca
Tartolc
Avasvidék
17:29
Bonchidai ritka magyar
Muzsikás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:34
Ha felkötöm piros kázsmér kendőmet
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
17:35
Minintalu
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
17:38
Beszegődtem Tarnócára
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
17:40
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
17:43
Haj Ujvár (Horkai ének)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
17:44
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
17:46
Oláhos („Román magyaros”)
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
17:48
Csongorádi gulyáslegény - Csongrád megye
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
17:52
Jaj ke, sa tele zav le dromesa; Hajda manca dzando foro; Pergetett táncdal; Taj usti opre, mamo
Rostás Lajos, Gyergyóalfalusi lakodalmi vendégek, Székely Edit "Karol", gy.: Bari Károly
18:00
Fehér Anna
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Balogh Kálmán
Osgyán
Gömör
18:07
Kiszámolók
Kónya Miklós, Kónya Sándor, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Forgolány
Ugocsa vm.
18:08
Magyarbecei ropogós
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
18:16
Korcsos
Csiszár Aladár, Kóczi Rudolf, Lengyel Albert, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:21
Mért küldött az úrasszony?
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:22
csárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
18:23
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
18:28
Cini, cini séj szim me; Man hisz jek pierno
Kolompár Rozália, Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
18:29
Lassú csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
18:38
Kuri krik
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
18:40
Fáj a szivem, nem tagadom / Alig várom este legyen
Fiastyúk
Székelyföld
18:43
Bimbó voltam, mikor én már szültettem
Zarka Lajos, gy.: Kertész Gyula
Felsőőr
Észak-Dunántúl
18:44
Erdélyes
Csürrentő együttes
Moldva
18:49
Legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
18:55
Szállást keres a szent család
Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
18:58
Mély a Dunának a széle
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
18:59
Belső-mezőségi korcsos
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
19:02
Kicsi betyár az erdőben...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
19:05
Én vagyok az, aki nem jó
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
19:12
Elmenék én a városba, piros ruhát vettem
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
19:14
Menyecske, menyecske
Nyisztor Ilona
Moldva
19:16
Én azt hittem, amíg élek
Szilágyi Erzsébet "Perec", Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
19:23
Katekizmusi ének
Juhász zenekar
Bácska
19:27
Édesanyám is volt nékem
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
19:29
Csütörtökön este
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
19:31
Romungro asztali nóta
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
19:33
Preko Drave grmljavica… (A Dráván túlról égzengés hallik…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
19:38
Megbotlott a fakó szamaram lába
Csontos György, gy.: Paulovics Géza
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
19:39
Kettős jártatója
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
19:44
legényes
Kovács Tibor, Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
19:46
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
19:51
Kertem alatt foly el a víz
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
19:54
Az árgyélus kismadár…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
19:58
De-aş putea da viaţa-n două
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
20:00
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
20:07
Szent, szent, szent az Úr, Isten Úr
kisfiúk, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:08
Pontozó és öreges
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Gulyás András, Sebestyén Ákos
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
20:10
Két kuruc nóta (hallgató és csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
20:13
Ha a Tisza borból volna
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Szék
Észak-Mezőség
20:19
Búza, búza, de nagy tábla búza
Galgahévízi asszonykórus
Galgahévíz
Galgavidék
20:20
Friss, csárdás és hallgató
Suttyomba zenekar, Fekete Mátyás
Bogyiszló
Sárköz
20:25
Lakodalmi csárdások
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
20:30
Hortobágyi pásztordalok
Vígh Sándor
Hortobágy
20:33
Eddig vendég jól mulattál
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
20:34
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
20:37
Huculka
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
20:39
Kerekes
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
20:43
A kend édesanyja
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Vikár László
Menyhe
Zoborvidék
20:44
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
20:47
Karácsony esti ének
Tímár András "Istváni”, Tímár Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
20:48
Bonchidai ritka magyar, csárdás és gyors csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:55
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
20:55
Elindultam szép hazámból
Herczku Ágnes
20:57
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
21:03
Beragyognék hozzája
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
21:05
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
21:06
Musica populara
Méta együttes
21:09
Lassú
ifj. Szabó Varga György, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
21:13
Ketten
Dűvő együttes
Méhkerék
Körösök vidéke
21:19
Recés a szőlő levele...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
21:21
A török asszony balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
21:25
„Menyhe felő’ gyün egy felhő” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
21:26
A piac közepén van egy almafácska...
Holló Noémi
Moldva
21:28
Az Alföldön kutya betyár vagyok én
László János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
21:31
Moldvai dalok
Kovács Judit, Kovács Nóra
Moldva
21:35
Zegnal góral swa góralke
Stanislaw Wyzykowski
21:40
Piros kancsó, piros bor (Szatmár)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Pásku Veronika
Szatmár
21:48
(Októbernek, októbernek)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
21:49
Úgy elmegyek, meglássátok…
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Ditró
Gyergyó
21:53
Friss csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
21:54
Édesanyám, hol van az az édes téj?
Berecz András, Fodor Sándor Neti, Laka Kicsi Aladár, Kelemen László, Doór Róber
Kalotaszeg
21:59
Árva vagyok árva, az Isten is lássa
Nyisztor Bertalanné János Rozália, gy.: Lázár Katalin, Németh István, Vikár László
Székelykeve (Majos)
Dél-Bánát
22:02
Zdrabuleánka
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel, Bolya Mátyás
Moldva
22:04
„A ja som z Hrochoti” (do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
22:05
Hajdúsági dallamok citerán
Garamszegi Zsolt
Hajdúság
22:08
Elejbe, elejbe
Kóczián Jánosné Gulyás Zsuzsanna, Vass Dezsőné Barta Ilona, Góbor László, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
22:09
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
22:14
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
22:17
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
22:19
Hallod, jó pásztor pajtás, hogy mi dolog történt?
Farkas Zoltán, Vas Elemér, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Vashosszúfalu
Észak-Dunántúl
22:20
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
22:25
Técsői ruszin táncrend
Técsői banda, gy.: Pál Lajos, Németh István
Técső
Felső-Tisza-vidék
22:40
Szatmári oláhosok
Perjési Eszter, Berzenke együttes
Szatmár
22:43
Ha bemëgyëk, ha bemëgyëk a bërhidaji csárdába
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
22:45
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
22:48
„Egy stampelli pálinka” (csárdás és gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
22:49
Mérai lakodalmas I.
Berkó együttes, Bede Péter, Both Miklós
Méra
Kalotaszeg
22:55
Boldogasszon, Boldogasszon, mit kerülöd az én házam táját? Azt kerülöm, azt
kislányok, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
22:56
Raslavická polka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
22:58
Vastaghúros akasztós
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:01
Nincs becsületi az katonának
Hetényi Milán
Sárospatak
Északi peremvidék
23:02
Itt is disznót öltek / Megdöglött-e az a disznó
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
23:03
Él a magyar, áll Buda még…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
23:06
Arra alá az oláhok
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
23:07
Egy szem szőlőt
Zengő együttes
Somogy
23:10
Tanyán, tanyán, tanyán a lakásom
Zsila Kálmán, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
23:11
Amikor a pásztor elvesztette a juhait
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
23:17
Komámasszony eresszen fel az ágyraPiros Kancsó, piros bor
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
23:20
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:25
VerbunkMagyarországi
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:27
Névnapköszöntő
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Gyönyörű Zsigmond, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
23:36
Menyecsketánc
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
23:42
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
23:45
Hej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók János
Körösfő
Kalotaszeg
23:46
Mérai katonakísérő és szapora
Boglya együttes
Méra
Nádas mente
23:51
Édesanyám sok szép szava
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
23:54
Szentbenedeki táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Magyarszentbenedek
Kutasföld
23:57
Fáj a térdem kalácsa...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.