Folkrádió

2017. november 17-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Keresel
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
0:02
Cigány lassú csárdás
Kanalas Imre, Kanalas Gyula, gy.: Halmos Béla, Lengyel József, Nagymarosy András, Vavrinecz András, Virágvölgyi Márta
Sarmaság
Szilágyság
0:04
Kőrispataki forgatós
Tükrös zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
0:08
Haza, haza, haza, haza már
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
0:09
Kukucska Ernő dudanótái
Nagy Gábor
Nógrád
0:13
Lassú csárdás, szökős, sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
0:17
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
0:22
Szól a fügemadár
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
0:23
Ördög útja
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
0:25
asztali nóta
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
0:27
Nagysajói táncmuzsika
Fondor zenekar
Nagysajó
Sajó mente
0:32
Kontyolják a nénémet bodros főkötőve
Lukács Andrásné Nagy Anna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
0:33
Kalotaszegi tánczene
Varga István "Kis Csipás", Valkó zenekar
Kalotaszeg
0:38
Válaszúti id. Bálint Jóska ritka magyarja
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:40
Volt két szép szeretőm / Nappal szemben letérdelek
Egyszólam együttes
Gyimes
0:47
Legényes
Boross Samu, Cilika János, Ármán Lajos, Gyurka Berci, Boross Gyula, Cilika Béla, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Bogártelke
Kalotaszeg
0:48
A) Édesanyám jöjjön mondjak valamit B) Húzd fel rózsám a csizmádat
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar, Szilágyi Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
0:51
Ritka csárdás
Maneszes Márton bandája, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:53
Patak vize, Lyukas a kalapom, Kakukkmadár (Burján Istvántól)
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
1:02
Bárcsak régen felébredtem volna
Nagy Mihályné Nagy Anna, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
1:04
Dunántúli friss csárdások
Muzsikás együttes
Felsõireg
Sárköz
1:07
Akasztós, ritka csárdás és szökős
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Radák Mihály, Mátingó Ludovik "Lajos", Kovács Márton "Puki", gy.: Fekete Antal
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:17
Magyar és csárdás
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
1:23
[Bárányim…]
Vrebóka István, gy.: Dincsér Oszkár
Veresharaszt puszta
1:24
Búra termett idő...
Téka együttes, Berán István
1:28
Három betyár a csárdábán – Iszik a betyár a csapon
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Heves vm.
1:30
Mezőségi magyar táncok
Hegedős zenekar
Mezőség
1:36
Nem messze van ide Kismargita
Antal Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
1:40
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
1:42
Cigány asztali nóták és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
1:49
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
2:06
Részegesnek, csavargónak tart éngem az egész világ /Kis pej lovam, szépen szedjed a lábod
Csete Juliska, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
2:08
Nyitány - Két dudás egy csárdában
Dűvő zenekar
Somogy
2:14
Hej Kis Sándor
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
2:15
Balatonfelvidéki asszonyfarsang
Juhász Katalin, Szabó Zoltán
Balaton-felvidék
2:22
Megírták a levelembe
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
2:23
Hallgató, csendes, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar
Kisar
Szatmár
2:35
Kimentem a zöld erdőbe – A kenderem kiázott – Húzzad cigány (lassú csárdás) – Arról alól kéken beborult az ég
Pál Róza, Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:39
Palatkai akasztós, szökős, sebes csárdás és korcsos
Berkó együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
2:48
Édësanyám, ha bemëgy a szobába
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
2:49
Sír a szemem
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar, Soós András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:58
Anyám, édesanyám, Csobánlegény voltam
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
3:07
Üveges tánc
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Dél-Dunántúl
3:11
Tőtik a nagy erdő utját
Ambrus Gézáné Bodor Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok
Gyimes
3:13
Fújnak a fellegek
Sebestyén Márta
3:14
Zegnal góral swa góralke
Stanislaw Wyzykowski
3:19
Kerek e káposzta...
Berka együttes, Enyedi Tamás, Erdei Johanna, Erdei Zsófia, Farkas Luca, Róka Borbála
Moldva
3:22
Éjfél után egyet ütött az óra
Sike Sándorné, Kozma Andrásné, Kovács Imréné, Farkas Lászlóné, Vásárhelyi Simonné, Mojzáth Sándorné, Magda Sándorné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
3:23
Olyan legény akar hozzám járni
Csicsóka Népdalcsoport
Galgavidék
3:29
Turca (kecskemaszkos téli népszokás dallamai)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:30
Sok születésnapokat vígan megérhess
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
3:34
Megszabadultam már
Süttő Mónika, gy.: Vakler Anna, Németh István
Kolon
Zoborvidék
3:36
Nagysármási dallamok tárogatón
Göncöl zenekar
Nagysármás
Kelet-Mezőség
3:41
Citera dallam
Csalóka Géza, gy.: Wim Bosmans
Vármező
Szilágyság
3:42
Bonchidai ritka magyar
Palló zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:47
Kaszás e földön a halál
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
3:48
Küküllőmenti dalok
Balatoni Katalin, Tintér Gabriella
Maros-Küküllők vidéke
3:53
Cigány táncdallam
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
3:54
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
3:57
Megyek az úton lefelé
Seres Istvánné Czirják Ilona, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
3:58
Halálmars (Az elhunyt zenészek emlékére)
Németh Dénes bandája
Fülek
Gömör
4:02
Cigánycsárdás
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:08
Tsum Badekns/Gliner Gasn Nign
Budowitz
4:11
Édesanyám hol van az az édes tej
Baksa Ferenc, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
4:12
Árva ének
Boglya együttes
Kalotaszeg
4:19
Esztendő, esztendő
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:22
Mérai verbunk, legényes és szapora
Major Levente, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Méra
Kalotaszeg
4:27
Újesztendő, vígságszerző
Takács János, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Zsáka
Körösök vidéke
4:28
Elindultam szép hazámból
Herczku Ágnes
4:30
Mikor a juhász bort iszik
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
4:33
Menyasszonybúcsúztató
Illangó
Zoborvidék
4:34
Azért mondom nektek, jól meghallgassátok
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
4:36
Megfogom a szoknyám szélét
Berta Alexandra
Szatmár
4:41
Leneşa (Moldovan Ignác nótái)
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
4:48
Öves
Tatros együttes
Moldva
4:57
Haja, haja, jó lakom orcát
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
4:58
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:01
Marosszéki forgó
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
5:03
Pál István dudanótái
Ferenczi István
Tereske
Nógrád vm.
5:07
Kéreti a nénémet cifra szabólegény.
Koszta Pálné Kis Lujza, gy.: Vargyas Lajos
Mezőgyán
Körösök vidéke
5:09
Forgatós és cigánycsárdás
Méta együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:12
colindă
Csurkuly Mária, Csurkuly Anika, Csurkuly Sándorika, Csurkuly Romulus "Nonu", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőszopor
Belső-Mezőség
5:14
Kale Bazings
Majer Bogdanski
5:16
Parasznyai bíró háza de magos
Lukács László, gy.: Vikár László
5:16
Szeretőm e táncba...
Zurgó együttes, Fábri Géza
Klézse
Moldva
5:21
Ma megiszom a pénzemet
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
5:22
Járjad, borzas
Zengő együttes
5:26
Kövecses porondon
Barta Péterné Dénes Mária, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
5:28
Ion & János
Gömbszörp
Bákó
Moldva
5:31
Cobzăreasca
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
5:33
Mind azt mondja a retek
Zengő együttes, Molnár Éva
Moldva
5:35
Ideje volna már
Varga András, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Tiszafüred
Heves vm.
5:37
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
5:39
Medvesaljai csárdások
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
5:46
Verbung
Bekecs együttes, Nagy Zsolt
Bodrogköz
5:55
Süss ki, Nap
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, Vida Jánosné Bódis Margit, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
5:55
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
6:03
Rusasca 2
Costica Pantiru, Cristinel Cantea, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
6:04
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:14
Mikor kicsi lányka voltam
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Diószin
Moldva
6:15
A juhász, aki elvesztette a kecskéit
Unger Balázs, Hegedős zenekar
6:20
Román menyasszonykísérő és tyúknóta
Radák János "Náci" bandája, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:24
Bonchidai sűrű csárdás, lassú és bărbunc
Tükrös zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:34
Tizenegy, tizenkettő, tizenhárom
Hernádi János, gy.: Kerényi György
Belsőbőcs
Borsod vm.
6:35
Kihajtottam Virág ökröm
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
6:37
I motorka avel (romano halgatov)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
6:39
Moldvai ballada, kettős és dzsampara
Török Tilla, Szlama László, Kalász Máté
Moldva
6:46
Kanásztánc
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
6:46
Samu-nóták
Gömbszörp
Bogártelke
Kalotaszeg
6:49
Cântec, rusască
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
6:53
Dél-alföldi tekerőmuzsika
Gundy Kristóf, Patonai Bátor
Dél-Alföld
6:56
Pakurár, pakurár
Róka Márton, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Trunk
Moldva
6:59
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
7:05
„Túr a disznó, túr a mocsárszélen” – „Szépen úszik a vadkacsa a vízen”
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
7:08
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
7:10
Gyermekjátékok
Gyetvai Simonné Mura Erzsébet, Orvos János, Prágai Jánosné Selymes Mária, Bagi Illésné Hirsman Piroska, Péter Pálné Szurap Ilona, Makk Mihályné Szurap Erzsébet, gy.: Bodor Géza, Burány Béla, Kiss Lajos, Bodor Anikó, T. Géza, Németh István
Dél-Alföld
7:14
Öreg magyaroska
Nyisztor Ilona
Moldva
7:16
Gyertek, magyar fiúk
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
7:19
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
7:23
Béresgyerek meztéláb ment szántani
Bocsor József, gy.: Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc
Enying
Észak-Dunántúl
7:24
Névnapköszöntő
Zombori Györgyi, Tóth Antal
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
7:27
Cand ciobanul si-a pierdut oile
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
7:30
Ördög útja
Csürrentő együttes
Moldva
7:37
Jó estét, jó estét Szegváriné asszony
Berszán Bálintné Prezsmer Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Bükkhavaspataka
Csík vm.
7:39
Hajdúsági pásztornóták
Zsikó Zoltán és zenekara
Hajdúság
7:43
menyasszonykísérő
Kovács Tibor, Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Kárásztelek
Kraszna vidéke
7:44
Ha kihajtom a libámat…
Tényi Edit, Micsik Béla
Palócföld
7:48
Nem vétettem semmit
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
7:50
Haragszik az édesanyám
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Palócföld
7:54
Ňe do śena, ňe do sena
Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
7:54
Ej, de sokkal többet loptak nálamnál
Dűvő zenekar
Gömör
7:59
Amott legel; Lóra csikós; Többet ér a lába köze és friss csárdás
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
8:06
Dupkaná a Potriasaná
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Rákóc
Zemplén vm.
8:09
János-köszöntő
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
8:10
Úgy fáj az én gyenge szívem
Szlama Band
Moldva
8:12
A nagy utcán véges végtelen végig
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
8:13
Ördöngösfüzesi zene
Fondor zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:18
Édes Gergelem dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
8:20
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
8:23
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
8:24
Kelj fel keresztény lélek...
Holló Noémi, Zsolczer Csilla
Moldva
8:25
Régi magyar csárdás
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
8:27
Kiskunhalasi hallgató, csárdás és friss
Csík János, Csurai Attila, Szabó János, Bartók József
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:33
Ha felülök kis pej lovam hátára
Tógyer János, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
8:34
Nem tudja azt senki, csak a jó Isten...
Ábrahám Brigitta
Kalotaszeg
8:36
Kebi skorejmajśac višol
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
8:39
Hozzám nem jár senki
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Szék
Észak-Mezőség
8:44
Ne sírj rózsám, ne keseregj
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
8:45
Hortobágy lelke
Bürkös zenekar
Hortobágy
Hajdúság
8:48
Kertünk alatt aratják a zabot
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
8:50
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
8:56
Én az éjjel nem aludtan egy órát
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:58
Friss, válltánc és karikázó
Szeredás együttes, Dezsőházi Tamás, Kulcsár Annamária, Varga Eszter
Hegyköz
9:07
Preľecel ftak popod okeňečko
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
9:09
Z ľupčianskeho zámku, Boli by ma zabili
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
9:13
Kis szekeres, nagy szekeres...
Fedor Sándor "Dimó", Szatmárököritói banda, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:13
Hai mândruţo să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
9:16
Svadobnie
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
9:19
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
9:21
Én Istenëm, minek is teremtëttél
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
9:23
Ritka román forgatós és sűrű csárdás
Szeredás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:29
Bătută
Costică Panţiru, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
9:30
Pásztor elvesztette a türelmét
Csürrentő együttes
Moldva
9:37
Ó, Zsiga, Zsiga 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
9:38
Hajnal – Kozák Jóskák emlékére
Arató zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
9:41
Horă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
9:43
Gyimesi féloláhos és verbunk
Telegdi Balázs, Imeli Soma
Gyimes
9:47
Dúr a disznó, dúr a mocsár szélén / A búzába a disznó, csak a farka látszik
özv. Szabó Ferencné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
9:48
Alaj volim
Vujicsics
9:53
Köbölkúti verbunk
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Köbölkút
Vág-Garam köze
9:54
Sallai verbunk és kanásztánc
Figur Banda, Cseh Tamás
Mátyusföld
9:57
Cserreg berreg a legyecske férjhez akar menni
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:58
Spoza vrach Poľany
Martin Tesák, Matús Tesák
10:00
Székelyverbunk
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
10:05
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
10:08
Fújjunk ketten egy nótát
Kukucska Jánosné, gy.: Manga János
Karancskeszi
Karancs alja
10:09
Bonchidai gyors csárdás
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:11
Katonakísérő (Görgényoroszfalu)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
10:13
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
10:16
Eljöttem én jó reggel
Salamon Istvánné Gyenes Etelka, gy.: Borsai Ilona
Pajzsszeg
Dél-Dunántúl
10:17
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
10:22
Amikor hozzák a menyasszonyt a vőlegényhez
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:24
Vonat
Zurgó együttes
Moldva
10:30
Adj Uram őnékik örök nyugodalmat
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
10:31
Dere
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
10:34
Győri kanász a dombon játszik a botjával
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
10:35
Szatmári muzsika Murzsa Gyulától
Pál István "Szalonna", Unger Balázs, Kunos Tamás, Molnár Péter, Csávás Attila
Szatmár
10:39
Szűk ujja van, szűk ujja van a ködmönnek
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:40
Román ritka és sebes
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
10:45
A menyasszony fogadása
Gábor Antal, Gyöngyös György, gy.: Domokos Pál Péter, Jagamas János
Lujzikalagor
Moldva
10:46
Turai népdalok
Zsikó zenekar
Tura
Galga mente
10:50
Lyányom, lányom, Náni lyányom
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
10:51
Keserves és lassú csárdás: A) Két domb közé besütött a holdvilág B) Magas hegyről foly­ le a víz
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
10:55
menyasszonykísérő
Zágor "Pici" Aladár, Cilika Gyula, Lőrinc Adalbert "Ötvös Berci", Ötvös Sándor, gy.: Kelemen László
Mákófalva
Kalotaszeg
10:58
Preletela lastovienka
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
11:02
A halasi híd alatt
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
11:02
Körösfői énekek
Papp Zsuzsanna, Papp Anikó
Körösfő
Kalotaszeg
11:08
Öreges és friss csárdás
Mádi Iván, Ivan Kalinich, Ivan Klovanich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
11:09
Amott jön egy legény
Zerkula János
Gyimesközéplok
Gyimes
11:14
Született világ Megváltója
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
11:15
Mérai verbunk és szapora
Zagyva Banda
Méra
Kalotaszeg
11:18
Ruszászka
Farkas Péter, gy.: Kerényi Róbert
Külsőrekecsin
Moldva
11:20
Vörös bíró
Lányi György
Somogy
11:24
Tizenkettő, tizenhárom, tizennégy...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
11:26
Felvidéki párosítók
Herczku Ágnes, Agócs Gergely, Dsupin Pál
Kétvízköz
11:31
Eljöttünk, eljöttünk Szent István szolgái
Bodó László, Horváth József, Tóth Gyula, Vass Lajos, Tóth Imre
Tüskevár
Észak-Dunántúl
11:33
Lassú bordal
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
11:36
Bújj, bújj, bokrosi
Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Szenyér
Dél-Dunántúl
11:37
Ősz az idő, ködös nagyon...
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Osgyán
Gömör
11:42
forgatós
Pap Sándor, Fórai Mihály, Oltyán István Attila, Siklódi Károly, Fogaras József, gy.: Kelemen László
Nyárád mente
11:45
Halottkísérő
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
11:48
Ugrós
Decsi asszonyok, gy.: Olsvai Imre, Martin György
Decs
Sárköz
11:49
Megírták már nékem...
Fondor zenekar
Szilágyság
11:50
Lassú és friss csárdás (Megöltek egy legényt)
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
11:53
Cigánycsárdás
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Major Levente, Szász József
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
11:58
Rózsát ültettem a gyalogútra
Tolnai Péterné Papp Gizella, gy.: Paulovics Géza
Nagykónyi
Sárköz
11:59
Zapálili sa čerešňe, višňe / Keď som išov okolo vás
Uzák Júlia
12:02
Hol jártál az éjjel cinegemadár
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
12:02
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
12:06
Halott mellett való keserves #1
Pulika János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
12:08
Kalotaszegi keserves, csárdás, legényes
Németh Ferenc, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Kalotaszeg
12:14
Vasvári
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
12:17
Ma vagyon, ma vagyon Piros Pünkösd napja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
12:17
Kaszárnya, kaszárnya
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
12:19
Vándordallam (változatok egy témára, 18-20. sz.)
Barozda együttes
12:23
leneşa
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
12:26
Sűrű fogásolás 1.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:29
Elment Simon disznót lopni
Giczei János, gy.: Sárosi Bálint
Csoltó
Gömör
12:30
Seremoj
Csürrentő együttes
Moldva
12:33
Köbölkúti verbunk
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
12:34
Jézus gyermekkorában…
Sebők Lívia, Mérei János
Őrség
12:39
(Kocsira ágyam)
Hujbert Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
12:40
Visai katonakísérő
Halmos Attila, Korpás Éva
Visa
Belső-Mezőség
12:43
Elmenyek, elmenyek
Serestély István, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
12:46
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
12:50
Éni, péni, jupiténi
Balázs Julianna, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
12:50
Öreges kezes (Édes Gergelyem)
Mokányos együttes
Csík
Moldva
12:53
Baraboj (kecskés)
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
12:54
Duša moja poťešeňia / Kukučka v zelenom háji kukala / Ovej mi vetríčku ovej
Tótkomlósi Pávakör
Tótkomlós
Körösök vidéke
12:59
Addig, rózsám, szerettelek
Papp Mária, gy.: Sipos Ferenc, Németh István
Magyarlapád
Enyed vidéke
13:00
Érik a szőlő
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
13:01
Horváth Rebi Bundi akasztósa
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
13:03
Szemem a szemedbe kacag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
13:10
Cifra bunda szegre van akasztva
Gáspár Ferencné Fazakas Kati, gy.: Kodály Zoltán
Fogadjisten
Bukovina
13:11
Mondd meg nékem cserebogár
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
13:12
Asztali nóta és forduló
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:16
Régi magyar lassú és marosszéki
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Udvarhelyszék
13:23
Korán reggel szépen szól a pacsirta
Fazekas Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
13:24
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
13:29
Cântec de nuntă: Cântecul bradului
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Andrei Dinu Ganea, Vasile Dinu, Ionel Stoica, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
13:34
A pünkösdi rózsa
Acsai Krisztina
Moldva
13:37
Úgy elmegyek, rózsám, valamerre
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
13:39
Verbunk /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
13:42
Viszik a menyasszonyt
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:44
Virág Géza emlékére
Dobroda zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
13:51
Jaj, Istenem, de víg vótam azelőtt
Sinka Lászlóné Gulyás Mária, gy.: Papp János
Nyírlugos-Szennyespuszta
13:52
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
13:54
asztali nóta
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
13:56
Verbunk a Čardáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Opálhegy
Zemplén
13:57
Kertem alját Maros vize hasítja
Tótszegi Sándorné Czigle Mária, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyíradony
Nyírség
13:59
Moldvai ballada
Panek Kati
Moldva
14:02
Akasztós, lassú csárdás, sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:10
Kezes-hora
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
14:12
Béres vagyok, béres
Csóri Györgyné, Berényi Józsefné, Póka Istvánné, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:13
Elmegyek, elmegyek
Fiastyúk
Székelyföld
14:14
Čardaš, friška (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
14:17
Bonchidai bărbunc, csárdás, sűrű csárdás és învârtita
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:26
Rózsát ültettem a gyalogútra.
Balogh Ilona, gy.: Halkovics János
Gyöngyöspata
Heves vm.
14:27
Tánczene
Csávás Attila, Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
14:32
Jaj Istenem, mit csináljak már én
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
14:33
Székvárosi magas torony
Miskolczy Mária, Agócs Gergely
Szék
Észak-Mezőség
14:36
Džavtar mange, phrala
Balogh Erzsébet, gy.: Víg Rudolf
Ófehértó
Nyírség
14:39
Dél-alföldi dallamok
Máté Móric
Dél-Alföld
14:41
„Sámlit teszek a lábad alá” (kéméndi lakodalmi csárdás)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Kéménd
Vág-Garam köze
14:43
Palóc népdalok
Vadvirág énekegyüttes
Palócföld
14:47
Amint mentem aláfelé
Pásztor Ferenc, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
14:49
Kalocsai táncok
Juhász zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
14:53
Cîntec de dragoste: Inimioară cu dor mult
Gheorghe Moţoi, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
14:57
Jár a kislány
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:00
Éjfél van már, kettőt ütött az óra
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
15:02
Tavaszi szél…
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Gajcsána
Moldva
15:07
Învârtita rară (Lassú forgatós)
Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Meszesalja
15:10
Jaňik, Jaňik, čiri zbojňik /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
15:13
Páva-csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
15:14
Katonadalok
Ecsedi Petra, Nauner Agárdi Éa
Szatmár
15:23
Sírok, anyám, sírok
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
15:25
Korogjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
15:27
Édesanyám hol van az az édes téj
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
15:28
Búcsú
Szerényi Béla
15:32
Sârba pe bătăi a lui Mitică din Vorona şi Joc
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
15:37
Lapádi régi táncrend: A)Ifjú Sipos Márton lassú csárdása B) Szabó Bence lassú csárdása C) Szapora
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:42
Körülkerültem a rétet
Szilágyi György, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
15:43
Szentiványi verbunk
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
15:47
De-a-lungu (Purtata)
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
15:52
Savanyúnak tizenhatszél gatyája
Sebők Lívia, Földesi János
Őrség
15:57
Guzsalyasok eljöttetek
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
15:58
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
16:02
serény; csárdás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Dél-Mezőség
16:05
Csobányosi hegyek...
Gábor Endre
16:08
Édesanyám sok szép szava 
Balla Pál, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
16:08
Palatkai pár
Táltos együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:14
Tiszti héjsza
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
16:15
Magyarlapádi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarlapád
Enyed vidéke
16:24
De szeretnék páva lënni
leányok, gy.: Kodály Zoltán
Karád
Somogy
16:25
Kaszafém
Berecz András, Dsupin Pál, Husi Gyula
Nagykunság
16:34
Sebes
Lunka József, Lunka Albert, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
16:38
Moldvai táncok
Dsupin Pál, Fajcsák Attila
Klézse
Moldva
16:41
Jaj, pártám, jaj, pártám
Gurdok Istvánné Barta Mária, gy.: Békefi Antal
Borzavár
Észak-Dunántúl
16:41
Lányok, lányok
Kozsán Laura
Moldva
16:43
Phundrav, dale, vudarovo
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
16:46
Üzent nékem János diák...
Eszterlánc
Szék
Észak-Mezőség
16:50
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál, gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Belső-Somogy
16:50
Červeňe jablučko /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
16:52
Hore de jale (Keserves)
Haraga Viorica, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
16:54
Calus
Csík zenekar
16:59
Ekete pekete cukota pék
Bertus Irén, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunfélegyháza-Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:59
Padkaporos bál
Bársony Mihály Népdalkör
Tiszaalpár
Dél-Alföld
17:11
A juhait kereső pásztor
Varga Sándor bandája
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
17:16
Rablóbetyár az erdőben
Takács Éva
Gyimes
17:19
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:21
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:31
Kezes
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
17:34
Kalotaszegletek
Üsztürü
Kalotaszeg
17:42
Marmuriena kde si bola
Kokavai énekcsoport
17:43
Vidróczkinak manga nyája
id. Novák Pál
Palócföld
17:44
Cîntec: Arză-te focu, necaz
Gheorghe Boca bandája
Radnót
Közép-Maros vidéke
17:47
Szerettem patak mellett lakni...
Csürrentő
Moldva
17:50
Románia felé nem tudjuk mink az utat
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
17:51
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
17:53
Ugrós magyar
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
17:54
Öreg oláhos
Havasréti Pál, Lányi György, Tárnoki Beatrix
Tápé
Dél-Alföld
18:01
Udvaromba van ëgy kerek almafa
asszonyok, gy.: Olsvai Imre
Nagydorog
Sárköz
18:03
Száll a daru
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:03
Kacsingatós
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
18:06
Csárdás
Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
18:07
Angoli Borbála
Kira Mihályné Ökrös Róza, gy.: Olsvai Imre
Vésztő
Körösök vidéke
18:08
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
18:12
Éde’ lelkem, éde’ lelkem (Sirató)
Vincéné Ráduly Irma, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
18:12
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
18:23
Bolthajtásos az én szobám
Márton Ferencné Rózsi Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:26
Lakodalmi muzsika: cigánytánc, csárdás és zsidótánc
Ökrös Csaba, Jékely Gáspár Pikó, Horsa István, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál, Agócs Gergely, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Ábrahám Brigitta, Orbán Johanna, Szerencsés Martina
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:32
De strigat la nunta (lakodalmas a Görgény és a Bölkény völgyében)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
18:34
Megy a Tiszán fel egy hajó
Béres Gyula
Nagykunság
18:38
El kel’ ne már haza mennyi
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:39
Kalotaszegi csárdás és szapora
Ágas-bogas zenekar, Halmos Attila
Kalotaszeg
18:42
Táncrend
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
18:47
Születésin Istennek
Nyisztor Ilona
Moldva
18:51
Cepres
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
18:52
Hidegségen, zöld erdőben
Kalagor
Külsőrekecsin
Moldva
18:56
Kereső nóta / Cselő Csákó, hojsz Boros / Pozse Mári libája
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
18:58
Sebes csárdás
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
19:00
Jaj, pártám, jaj, pártám
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
19:02
Vótam én es
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván
Moldva
19:05
Polca
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, gy.: Speranţa Rădulescu
Körösök vidéke
19:06
Someşană din Sîngeorz-Băi
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
19:09
Pergetés
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
19:10
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Köveskálla
19:14
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
19:18
Dömötörffy János dalai
Csevergő énekegyüttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
19:22
Elmëgyëk, elmëgyëk
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Nagybátony
Heves vm.
19:23
Én felkelék
Flótás együttes, Talabos Csaba
19:29
Cigány csárdás és szökő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
19:33
Cigánytánc
Téka együttes
Buza
Észak-Mezőség
19:35
Paradicsom kőkertjibe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczey Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
19:36
Orotvai népdalok
Csevergő énekegyüttes
Orotva
Gyergyó
19:40
Arieş ce treci prin Turda 1
Vasile Soporan, Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
19:43
A molnár nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
19:48
Ablakomba besütütt a holdvilág
Kallós Györgyné Szakács Julianna, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
19:50
Dajte me mamičko /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
19:52
Régi cigánytánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:56
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
20:00
Inaktelki kánta és szapora
gy.: Kelemen László, Pávai István
Kolozs
Mezőség
20:04
Haida fată să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
20:05
Lassú csárdás és kalákahajtó
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:09
Széki verbunk, sűrű és ritka tempó
Üsztürü
Szék
Észak-Mezőség
20:14
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
20:15
Savanya nótái
Dobroda zenekar, Szabó János
Fülek
Nógrád vm.
20:18
Falu végén van egy kis ház, sárgára van festve
Cs. Nagy Balázs, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
20:20
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
20:25
Fáj a szivem, nem tagadom
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
20:25
Stica
Csürrentő együttes
Moldva
20:31
Szökő
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
20:34
Hortobágy szíve
Bürkös zenekar
Hortobágy
Hajdúság
20:42
Florile dalbe
gy.: Pávai István
Alsójára
Aranyosszék
20:44
Ének Szent Istvánhoz
Sebestyén Márta
Moldva
20:45
Overture - csárdás
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
20:48
Szatmári dallamok
Bencze Mátyás, Zagyva Banda
Szatmár
20:52
Jaj, de széles, jaj, de hosszú az az út
Német Vince, gy.: Sárosi Bálint
Zádor
Ormánság
20:54
Öves
Mentés Másként Trió
Lujzikalagor
Moldva
21:00
Érik, érik a cseresznye…
Legedi László István, Bolya Mátyás, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
21:02
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
21:06
Bort nem iszok, fogadásom tartsa
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
21:07
Szépen úszik
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
21:15
Zöld szalagos
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:18
Bakonyerdő
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
21:24
Csütörtökön, csütörtöki napon
Szebelédi Pálné Gubics Veron, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
21:25
Somogyi dalok
Pántlika énekegyüttes
Somogy
21:29
Kicsi tulok, nagy a járom
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:30
Haranglábi népdalok
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán, Németh Ferenc
Harangláb
Felső-Vízmellék
21:36
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
21:37
Szeret vize martján violát nevelnék
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Moldva
21:44
Szárnya, szárnya, szárnya a madárnak
Albert István, gy.: Borsai Ilona
Mátraszentimre
Heves vm.
21:45
Két és fél. Kalotaszegi cigány csárdás és csingerálás
Berkó együttes
Kalotaszeg
21:48
Szerelöm, szerelöm – Ördög bújjék a piros pofádba
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
21:49
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
21:54
Patkó Sándor
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
21:56
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
21:59
Dudanóta
Balázs Jani, gy.: Kertész Gyula
Hont
Hont vm.
22:00
Magyarpéterlaki muzsika
Szabó Adrien, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Kiss Csaba
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:02
Megöltek egy legényt... (ballada)
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
22:05
Lakodalmi nóták
Hírös zenekar
Nagyréde
Heves vm.
22:10
(Hej, kendermag, kendermag)
Molnár László, Ruszó Béla, Molnár Kálmán, Máté Gyula, Ruszó Andor, gy.: Sárosi Bálint
22:10
Keservesek
Türei Lengyel László, Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
22:22
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
22:23
Cigánycsárdás, romános és csingerálás
Gázsa zenekar, Budapest Táncegyüttes
Őrkő
Sepsiszék
22:28
Sűrű tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
22:29
Bóthajtású az én szobám
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
22:32
Négyes, korcsos, sűrű magyar
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:37
Betlehem csillaga…
Földesi János, Sebők Lívia
Őrség
22:40
Jézus, megváltó Istenünk…
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
22:44
Szászcsávási sűrű verbunk, csárdás és szökő
Kalász Máté, Török Tilla, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Csávás
Felső-Vízmellék
22:50
Forgatós (Szökős)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:52
Táncolj kecske
Magyar Dudazenekar
Moldva
22:56
Ne csücsöréssz, ne fütyöréssz
Hegyi Józsefné Mészáros Ilona, gy.: Tímár Sándor
Szany
Észak-Dunántúl
22:58
Magyaros
Kárpátia
Moldva
23:06
Sötét van, nem látokSzivárványos az ég aljaCigány vagyok, jól élek
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
23:10
Elmegyek, elmegyek…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar, Unger Balázs, Berzéte-Kőrösi Népdalkör
Berzéte
Gömör
23:14
Almafa, körtefa
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
23:15
Bánat
Méta együttes
Észak-Mezőség
23:23
Cigány lassú csárdás
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
23:28
Kánai menyegző
Magyar Tekerőzenekar, Vaskó Zsolt, Tárnoki Beatrix, Redő Juli
Tápé
Dél-Alföld
23:30
Csipi, csipi kánya
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
23:31
Bicskás héjsza
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
23:39
Doină: cind şi-a pierdut ciobanul oile
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu
Fundu Moldovei
Bukovina
23:42
Madocsai ugrós
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
23:46
Csóri kanász, mit főztél
idős férfi, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
23:46
Ritka és sűrű magyar, lassú és sűrű csárdás
Folt zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
23:51
Elszaladt az aranygulya
Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
23:54
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
23:55
Lóra, csikós, lóra
Lükő Ferenc, gy.: Vargyas Lajos
Hárskút
Gömör és Kishont vm.
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.