Folkrádió

2017. november 19-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kettős
Csürrentő együttes
Moldva
0:05
magyar
Pap Mária, Székely Ferenc, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
0:07
Magyar rend: szolganóta, hajnali, csárdás és szapora
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert, Berecz András
Kalotaszeg
0:17
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Papp Andrásné Kelemen Teréz ének, Radák Béla, Pihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
0:19
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
0:23
Fekete gőzös, jaj de szépen robogott
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
0:23
Bodrogközi tánczene
Suttyomba zenekar
Bodrogköz
0:29
La khajnyake jek sóro szhi
Rostás Olga, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
0:31
Čučaj, ľuľaj / Za hori, za lesi / Močela konopki, močela / A ja ňe pes otrube jesť / Vikrúca še, vikrúca
Ignác Márta
0:35
Falu végén van a rózsám tanyája
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
0:37
Zalai párosítók
Juhász Kitti, Paár Julianna, Soós Réka, Tímár Sára
Dél-Dunántúl
0:41
Né hol kerekedik s egy kerek dombecska
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
0:44
Sopron megyei cimbalommuzsika Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
0:51
Erdélyes
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
0:53
Ne vágd szét a piros almát...
Boglya együttes
Felsősófalva
Sóvidék
0:57
Megváltó Jézusom, megyek tehozzád
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
0:58
Mégis huncut a német
Kalamajka együttes, Agócs Gergely, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
1:03
Kurázsi
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:05
Kert alatt meggyfa
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
1:06
Megholt, megholt a cigányok vajdája, vajdája
Gáspár János, gy.: Kiss Lajos
Istensegíts
Bukovina
1:07
Cimbalomszóló
Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
1:11
Joc: corăgheasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu, Vasile Mîndrilă
Fundu Moldovei
Bukovina
1:12
Decsi verbunk
Méta együttes
Decs
Sárköz
1:20
Verbunk
Vojvodi Ödi, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:22
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
1:25
Lassú magyaros
Gábor Péter, gy.: Kallós Zoltán
Sántatelek
Gyimes
1:26
Hai mândro să-mi dai guriţa
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
1:27
Kaszálómban van egy nyárfa
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
1:32
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
1:38
Szlovák csárdás és fogás
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
1:41
Kolozsvári városi muzsika Pusztai György Gruci repertoárjából
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kolozsvár
Kolozs vm.
1:48
Halotti mars, halottas induló
Boros Samu, Cilika János, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Egeres
Kolozs vm.
1:50
Énekelt eleki lunga-dallamok, sârba és ţiganeasca
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
1:57
Dojna
Kovács Tivadar, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
1:59
Fehér László balladája
Bárdosi Ildikó
Hajdúság
2:03
András nap után az idő
Sivák Barna, gy.: Sztareczky Zoltán
2:05
Sűrű magyar és sebes csárdás
Téka együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
2:09
Sebes, lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
2:15
Szombaton este
Tarsoly
Tura
Galga mente
2:21
Sárga dinnye görög dinnye héjastól
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
2:22
Bukovinai ballada és silladri
Havay Viktória, Szalai-Gindl János Márk
Bukovina
2:26
Vánkustánc
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
2:27
S ahol én elmegyek
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
2:29
Jaj de szépen esik az eső
asszonyok, gy.: Víg Rudolf
Bogács
Borsod vm.
2:30
Csiszár Aladár nótái (asztali és forduló)
Balogh Kálmán, Ökrös együttes, Csiszár Aladár
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
2:38
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
2:41
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
2:44
Az igaz Messiás már eljött
Bíró Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Radamos
Dél-Dunántúl
2:45
Czilika-menet
Tarsoly, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
2:51
Cigány keserves (Malo Devla Kaszmargyan)
Konti Margit, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
2:54
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
2:58
Megüzenem a szolgabíró úrnak
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:00
Nyisd ki, rózsám, az ajtót
Dobroda zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:09
Lakodalmi nóta (gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
3:10
Kakukktojás: kolozsi legényes, csárdás és sebes
Tükrös zenekar
Kolozs
Mezőség
3:19
Ki hallotta annak hírét
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
3:20
Üveges tánc
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Dél-Dunántúl
3:24
Zirig-zereg a vasajtó…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
3:25
Széki lassú
Kovács Márton, Raksányi Boglárka
Szék
Észak-Mezőség
3:28
Háj me píljom e pálinkúca
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
3:31
Haj, Rákóczi!
Dsupin Pál
3:34
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
3:40
Gyors, pontozó, csárdás és szökő
Kincsér együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
3:48
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
3:49
Fehér Panna
Csüllög Edina, Stan Krisztina, Szabó Dóra, Tóth Dorottya, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, Jeremiás Ádám, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
3:53
lassú cigánytánc; joc ţigănesc
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
3:54
Ki babáját nem sajnálja
Kubinyi Júlia, Agócs Gergely
Gömör
3:59
Feleségem olyan tiszta
Hévízi Jánosné Tóth llona, gy.: Szendrei Janka
Mezőbaj
Körösök vidéke
3:59
Kupuszinai népdalok
Csizmadia Anna
Nyugat-Bácska
4:02
Szirba
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
4:03
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
4:07
Utcán sétál ëgy katona.
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:16
Seprik az erdei utat
Bárdosi Ildikó
Harangláb
Felső-Vízmellék
4:18
Dădica
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
4:21
Palóc népdalok
Vadvirág énekegyüttes
Palócföld
4:25
Pittyedáré
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
4:25
Hallgató, csendes, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar
Kisar
Szatmár
4:38
U tom Somboru
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
4:40
Dudazene és régi énekek
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
4:47
Ződ erdőben szépen fütyöl s a rigó
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
4:48
Sop-vidéki táncok
Rece-Fice együttes
4:51
De baut si de cingetit (cigány asztali nóta és csingerd­­i)
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
4:58
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
5:04
Sirató
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
5:07
Dievča, dievča, čože to máš
Ľubomír Tatarka
5:09
Új tekerő kipróbálása
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
5:11
Roggyantott guggolós
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
5:21
Tücsök koma, gyere ki, gyere ki
Király István, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:22
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
5:26
Kettős
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
5:30
Balatonfelvidéki asszonyfarsang
Juhász Katalin, Szabó Zoltán
Balaton-felvidék
5:37
Öndöndénusz
Karád Katalin, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Hosszúpereszteg
Észak-Dunántúl
5:37
Kossuth lova megérdemli a zabot
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
5:41
învârtita
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, gy.: Pávai István
Rézalja
5:42
Szüreti dalok
Nádasdy Énekegyüttes
Somogy
5:47
Tiszaújfalui tekerőmuzsika
Papp Rókus
Tiszaújfalu
Kiskunság
5:48
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
5:59
korcsos
Boca Georghe, Vinca Shershe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
6:02
Mit penceregsz lejányoska a gőz lába alatt
Nyisztor Ilona
Moldva
6:02
Héjszák
Gyimes
6:04
Asztali nóta és forduló
Szabó Dániel, Orsós Tamás, Domonkos Balázs
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
6:09
Hej, čieže to ovce
Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
6:11
Minden embernek...
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Csávás
Felső-Vízmellék
6:17
Föltették a rozmaring koszorút
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
6:18
Hajnali, csárdás és szapora
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Kalotaszeg
6:25
a. Bećarac b. Kolo Marice
Ardai József
Drávakeresztúr
Dráva mente
6:28
Juhait kereső pásztor
Méta együttes
Kalotaszeg
6:32
Faggyúgyertyát égetek én
Bíró Lajosné, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
6:32
Turai muzsika
Illangó, Pál István "Szalonna", Péter Tamás, Fekete Márton, Jobbágy Bence, Dragony Gábor
Tura
Galga mente
6:40
Horea oilor
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
6:43
A pünkösdi rózsa
Acsai Krisztina
Moldva
6:45
Az én babám csörgős sarkantyúja
Széles Sándor, Csörsz Zsigmond, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
6:47
Vidróczkinak híres nyája
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
6:51
keserves
Farkas Margit, Farkas Vilma, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
6:52
Feljött immár
Zengő együttes
6:57
Beli buba, a bölcsőbe
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
6:58
Hej, ktože to fujerá, hore Harmačekom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
7:00
Hajnali és legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
7:15
Somogyi citeramuzsika
Krajcsó Bence
Somogy
7:18
Hallottátok hírit...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
7:20
Kecskés
Tatros együttes
Moldva
7:31
Homoródmenti lassú és sebes csárdás
Majlát Gábor, Majlát Albert, Húsza Lajos, Káló József, gy.: Pávai István
Homoródabásfalva
Homoród mente
7:34
Verbunk a Fogáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Nagykemence
Zemplén vm.
7:36
Újesztendő, lyukas kendő…
gy.: Kelemen László, Pávai István
Szásztancs
Felső-Maros mente
7:37
Este Bökönyben
Börkös zenekar
Bököny
Nyírség
7:43
Úgy el vagyok keseredve
Balla József "Kukus", gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
7:44
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
7:47
Cigánytánc
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
7:48
Magyarbődbe két úton kell / Hogy kell ezt az almát / Rózsát ültettem / Sárgát virágzik / Eresz alatt
Vándor Vokál
Magyarbőd
Abaúj
7:53
Kicsi Aladár pakulárnótája
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
7:58
Mária, Mária...
Méta együttes
8:02
Molnár, van-e pénzed
Tóth Imre, gy.: Együd Árpád
Kisbárapáti
Dél-Dunántúl
8:03
Kezes-Hora
Öves együttes
Moldva
8:07
„Na tej Hrochoti vysoký kameň” (svadobná, poza stoly)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Anna Škamlová, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
8:10
Megégett Tótország
Agócs Gergely
8:15
Pergetés
Horváth János, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
8:18
Maros menti tánczene
Bakator, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos
Felső-Maros mente
8:25
Hore de jale (Keserves)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
8:27
Kicsik és nagyok
Népzenei Műhely
Maros-Küküllők vidéke
8:30
Röpülj páva, röpülj
Varga Pál "Sípos", gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
8:31
Nem járok én sárga keszkenőben...
Boglya együttes
Sarmaság
Szilágyság
8:36
Húsvéti öntözőnóta: Felsütött a hajnalcsillag
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
8:37
Árva vagyok apa nélkül
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Székelyhodos
Székelyföld
8:39
Halotti mars
Boldogi rezesbanda, gy.: Sárosi Bálint
Boldog
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:41
Sárig virág
Kalagor
Klézse
Moldva
8:43
Cigánytánc (akasztós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:46
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
8:50
Feleségem olyan fajta
Szebelédi Pálné Gubics Veron, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
8:51
Fl­aškový
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Opálhegy
Zemplén
8:55
de botă
Boanţă Simion, Moga Toader, Gârbuleţ Ion, gy.: Kelemen László
Békás vidéke
8:57
Inaktelki kánta és szapora
Molnár Miklós, Mester László, Pénzes Géza
Inaktelke
Kalotaszeg
8:59
Nagykarácsony éjszakája
asszony, gy.: Borsai Ilona
Galgahévíz
Galgavidék
9:00
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
9:04
Táncdallam II.
Bogdán Imre, Bogdán Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
9:06
Debrecentől nincsen messze
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
9:09
Virág, virág, sárga virág
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Sárvásár
Kalotaszeg
9:10
Szép fehér pekulár
Kalagor
Moldva
9:14
Sebes csárdás
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
9:19
Kimenék ez útra…
Unger Balázs, Zurgó együttes
Klézse
Moldva
9:26
Körösfői részeg alatt
Ambrus Sándorné
Körösfő
Kalotaszeg
9:27
Vörös bor nem drága
Bergics Lajos
9:31
Starosvetské čardáše z Kostolca (Považie)
Rinalda Gašu zenekara
Kosfalu
Trencsén vm.
9:32
Tavaszi szél
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
9:35
Fekete tyúk szedegeti a meggyet... zenekarral
Varga Miklós prímás, Szilágyi Géza brácsás, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
9:36
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
9:39
„Megrakják a tüzet” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
9:41
Szentesi tekerőmuzsika
Németh András, Legeza Márton, Szerényi Béla
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:46
Bátori Kalári
Szabó Sándorné Vágó Zsuzsa, gy.: Szendrei Janka
Vadász
Körösök vidéke
9:48
Gömöri muzsika
Hegedős zenekar
Gömör
9:51
Csárdások
Kapkodós Citeraegyüttes, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
9:51
Rokoko
Rece-fice
9:57
Ne szállj perbe énvelem
Tömeg, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
10:00
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
10:02
de botă
Boca Sorin, Vinca Shershe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Nagycserged
Radnót környéke
10:04
Magyaroska
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
10:05
Im midőn mindenekkor
Bajmoki Turbuk István, gy.: Domokos Pál Péter
Hadikfalva
Bukovina
10:06
Elindulék új szeretőt keresni...
Téka együttes
Gyimes
10:16
Tulipan, jorgovan
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
10:18
Mikor én legény voltam / Muszka
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Mezőség
10:24
Komámasszony eresszen fel az ágyra...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
10:24
Madocsai verbunk
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Madocsa
Sárköz
10:28
Kyrie
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
10:30
De már megtudta a világ
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
10:36
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
10:38
Ritka és sűrű magyar, lassú és sűrű csárdás
Folt zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
10:43
Fecioreşte rar
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
10:45
Marosszéki
Koncz Gergely, Lelkes Tibor
Felsősófalva
Sóvidék
10:49
Pribylina Vavrišovo Svätý Peter Dovalovo
Ján Gajdoš
10:49
Gólyás, öreg zsidó, Hadd el te kicsike
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:55
Teknős oláhcigányok tánca
Horváth András, Lakatos Pál "Pubi", ifj. Horváth András, Balogh Ferenc, Oláh Lajos, gy.: Hans Hurtig, Karácsony Zoltán, Rostás Tibor. Vavrinecz András
Tiszakóród
Szatmár
10:57
Máramarosi román lakodalmas énekek
Ökrös együttes
Máramaros
11:01
Ég a gyertya, ha meggyújtják
Brezvai Andrásné Antal Mária, gy.: Szabó Andorné
11:02
Két kör tánc
Zurgó együttes
Moldva
11:04
Nagypaládon fütyül a rigó
Kádár Imre, gy.: Kiss Ferenc
Öregakli
11:05
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
11:07
Csipi, csipi kánya
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
11:08
Elmegyek, elmegyek…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar, Unger Balázs, Berzéte-Kőrösi Népdalkör
Berzéte
Gömör
11:12
Dzedov verbunk, Višňovskoho
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
11:13
Ifijúság gyöngykoszorú
Berta Alexandra, Kiss Zoltán, Számel Péter, Ludányi Miklós
Jobbágytelke
Marosszék
11:16
Elibe, elibe; Parlagra terült a juhom; Fáj a kutyámnak a lába; Ica-rica, boromica; Kanásznóta - Búzába ment a disznó
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
11:23
Feljött a nap
Berecz András
Gyimes
11:25
purtata
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
11:26
Urálás - hejgetés - mese: a kenyér útja
Tatros együttes
Moldva
11:29
Adjon az Úristen
Simon Júlia "Kálminc", gy.: Knézics István, Olsvai Imre
Buzsák
Dél-Dunántúl
11:30
Katonadalok
Kallós Zoltán
Mezőség
11:34
Hej Kis Sándor
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Akli
Erdőhát
11:35
Túrót ettem, elejtettem
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
11:35
Édesanyám sok szép szava
Tóbiás Jánosné Varró Máriskó, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
11:37
Tsum Tants/Bodowitzer Sher
Budowitz
11:43
„Na zelenej lúke kopa sena” (svadobná)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
11:46
Szigetközi dudanóták
Fábián Éva és tanítványai
Szigetköz
11:49
Most akadtam a csorgóra
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
11:50
Kimentem én az erdőbe
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Dimény Ibolya, Papp Anikó
Buza
Észak-Mezőség
11:59
Ardeleanul
Măcuci Lăcătuş, Ştefan Covaci, Gheorghe Covaci
Alsódombró
Körösök vidéke
12:00
Oláhos
Oláh Árpád "Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, Oláh Árpád ifj.
Királyhelmec
Bodrogköz
12:01
Lóra csikós, lóra
Stanics Mihály, gy.: Olsvai Imre, Vikár László
Kiscsány
Dél-Dunántúl
12:03
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
12:04
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
12:07
A keď bolo trištvrte na jednu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
12:11
A Szépen úszik a vadkacsa a vízben dallama klarinéton és tekerőn
Bársony Mihály, Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
12:12
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
12:16
întoarsa
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Meződomb
Kelet-Mezőség
12:18
Beteg vagyok s e szerelem betegje
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
12:21
Mentem Mérőből Mérőbe
Bertók Mihályné Bertók Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Vése
Dél-Dunántúl
12:22
Édesanyám rózsafája
Juhász Kitti
Galgavidék
12:26
româneşte de-a lungu
Gábor Alexandru "Albu", Gábor János "Albu", Kovács Péter, Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Borsa völgye
12:30
Szeretnék szántani
Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Észak-Mezőség
12:34
Édes jó Istenem, indítsd meg árvizet
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
12:37
Romaneste rara, romaneste iute és szapora
Tarsoly, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
12:41
Sebes csárdás
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:43
Kunverbunk
Csík zenekar
Kunszentmiklós
Kiskunság
12:46
E mulandó világban elvégeztem életemet #1
Jakab Kálmán, gy.: Sárosi Bálint
Perbete
Komárom vm.
12:47
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
12:52
Domaházi lakodalmi csárdások
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
13:00
Szüreti dalok
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Közép-Dunántúl
13:04
Piros alma lejesett a sárba
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
13:05
Hallottad-e hírét...
Bartók Boglárka
Palócföld
13:08
Száraz kútgém, üres vályú
Orosz László, gy.: Keszi Jenő
Megyaszó
Zemplén vm.
13:09
Seremoj
Mokányos együttes
Moldva
13:11
Kicsi madár hogy tudsz élni
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:12
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
13:18
Öreg kárpáti lassú
Petro Babich, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ósándorfalva
Máramaros
13:20
Három tánc Felcsíkból
Dobroda zenekar
Csíkjenőfalva
Felcsík
13:26
Medvés
Tímár Viktor, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Hidegség
Gyimes
13:27
Szintézis
Téka együttes, Balogh Kálmán
13:30
Nebudem zbojníčkom (zbojníčka)
Ľubomír Medveď, gy.: Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
13:31
Tiszta szívből, szeretetből
Enyedi Ágnes, Pál István "Szalonna", Major Levente, Kelemen László, Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
13:36
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
13:37
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
13:40
Az oláhok, az oláhok
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
13:41
Nagy a lárma
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Mózer Csaba, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
13:47
A búza mezőbe
Pintér Piuszné Balkó Veron
Nyitraegerszeg
Zoborvidék
13:49
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
13:52
Zsidó lakodalmi énekek és táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
14:01
A szegényt a szépségéért...
Boróka Énekegyüttes
Gyimes
14:06
Elesett a lúd a jégen
Toldi Miklósné Juhász Borbála, gy.: Vikár László
Bocsárlapujtő
14:07
Anyám, anyám, édesanyám
Hetényi Milán és barátai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:13
Ezt a legényt még akkor megszerettem / Este van, este van / Réten, réten, az alpári réten
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
14:15
Most jövök a kolozsvári fegyházból / Várad felől...
Kása Béla, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Mezőség
14:21
Lányok ülnek a toronyba
Juhász Józsefné Kádasi Borbála, gy.: Kiss Lajos
Ipolyvisk
Ipoly mente
14:22
E kertembe egy madár...
Zurgó együttes
Moldva
14:23
lassú csárdás
Boca Georghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
14:26
Szép csillagos ég
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
14:27
Jó gazda volt az apám
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
14:28
Zörög a kocsi
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
14:36
Válaszúti id. Bálint Jóska ritka magyarja
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:37
Dobos Gábor balladája
Berta Alexandra
Bihartorda
Körösök vidéke
14:40
Gyere, pajtás, katonának!
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
14:42
Azt gondoltam, míg a világ
Barozda együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:44
Eljöttünk, eljöttünk Szent István szolgái
Bodó László, Horváth József, Tóth Gyula, Vass Lajos, Tóth Imre
Tüskevár
Észak-Dunántúl
14:46
Kulcsár Ferenc pontozói
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
14:52
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Kalotaszeg
14:53
Csárdás, szapora és hajnali
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Kalotaszeg
15:05
hărţag
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
15:06
Párhuzam
Méta együttes
15:09
Őrmester úr hivat az irodába
Dominkovits Ferenc, gy.: Kertész Gyula
Felsőpulya
Észak-Dunántúl
15:11
Visai akasztós
Fondor zenekar
Visa
Belső-Mezőség
15:14
Öves (tánc) furulyán
Tálász András, gy.: Martin György, Sárosi Bálint
Vaskút
Bácska
15:15
Kerekes és tiszti
Berbécs zenekar
Gyimes
15:19
Gábor Ignácé
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:22
Ütik a rézdobot
Egyszólam együttes
Dél-Dunántúl
15:27
Csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
15:28
A drágszéli határon
Berta Alexandra, Kovács Lajos, Madács Györgyné, Fink Gábor, Miklosik István
Kalocsai Sárköz
15:34
Megbotlott a fakó szamaram lába
Csontos György, gy.: Paulovics Géza
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
15:36
Ördöngösfüzesi: Katonakísérő csárdás és zsidótánc
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:43
Mikor az anyós fogadja a menyasszonyt és beviszi a házba; Táncok a házban
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
15:51
ľieže je to päť volov
Jozef Kostúr st.
15:54
Ó fényességes szép hajnal
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:55
Joc rar, batuta
Suttyomba zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
16:00
cigánytánc
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László
Észak-Mezőség
16:01
Keserves, doina és învârtită
Palló zenekar
Kalotaszeg
16:09
Ó búlátott sok kínt vallott gyarló testem
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
16:10
Ezernyolcszáznegyvennyolcban
Fábián Éva
16:12
Ráca
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
16:13
Béres vagyok, béres…
Unger Balázs, Galga zenekar, Molnár Péter
Perkáta
Fejér vm.
16:18
Héj, de, szlobodíja manglem
Kolompár Péter, gy.: Bari Károly
Kiskunmajsa
Kiskunság
16:21
Magyarpalatkai ritka magyar, szökős és sűrű csárdás
Török Tilla, Kalász Máté, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:27
Nyárádmenti táncrend
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
16:38
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
16:46
Barna menyecske
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
16:48
Elment az én rózsám
Kozsán Laura
Moldva
16:48
Hogyha nékem, hogyha nékem száz forintom vóna – A csikósok, a gulyások
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
16:52
De ce mândro n-ai venit
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
16:54
A Nád János Fenékbe van
Hosszú Lázárné Tóth Brigitta, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Somogyszentpál-Varjaskér
Dél-Dunántúl
16:56
Erre gyere, rózsám, nincsen sár...
Dobroda zenekar
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:57
Megismerni a kanászt
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
16:59
Vénlány nótája
Majorosi Marianna, Szabó Attila, Szokolay Dongó Balázs
Somogy
17:04
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
17:05
Lassú magyaros (élő felvétel)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
17:14
ceardaş
Varga László "Balog", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
17:16
Mi piroslik ott a síkon távolba?
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
17:20
Csütörtökön virradóra
Hatházi Jánosné Szalonnás Etel, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:21
Ez a vonat
Takács Éva
Gyimes
17:23
do kruta – szlovák lakodalmi forgatós
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
17:25
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
17:30
Szegény legény bújdodik a pusztába
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:31
Lassú magyaros, kettős és sebes
Török testvérek
Gyimes
17:35
Kútágosra szállott a sas (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
17:38
Mănînţel
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
17:40
Bú életem, bánat napom
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
17:41
Čapáš a Čardáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Parnó
Zemplén vm.
17:46
Fonják a menyasszony koszorúját
Pelehács Márta, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
17:47
Batuka
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:52
S úgy varr, úgy varr vala
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
17:55
Rukkolóbálban
Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár László, Molnár Miklós, Musa József, Csurgó Dezső
Szatmár
18:01
„Pod Tatry, pod Tatry” (fujarová, zbojnícka)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
18:04
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
18:08
Beli buba a bőcsőbe
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
18:09
Kezes IV. - Botofei horája
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
18:13
Aki dudás akar lenni
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
18:14
Vidala matka / Ruža, ruža bili krušpám
Szabó Júlia
Nógrádsáp
Nógrád
18:18
De szeretnék az erdőben fa lenni
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
18:21
Én Istenem, adj egy napot (keserves-szöveg nélkül)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
18:23
de strigat la găină
Şandri Remus, Ötvös Iosif, Kovács Péter "Peteruca", Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Kis-Szamos melléke
18:26
Joc bătrînesc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
18:27
Jaj, de lete, mura, le ma
Sztojka Jánosné, gy.: Bari Károly
Budapest
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:29
Édes hazám, Madéfalva
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”, Szabó Dániel
Csíkszentdomokos
Felcsík
18:32
S ehol én elmegyek
Pálinkás Erzsébet, gy.: Németh László
Somoska
Moldva
18:34
A pirosmalac
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
18:42
(Uccu, kislány, ugorj egyet)
Kasza Gyula, Tarr István, Tarr János, gy.: Várnai Ferenc
Kémes, Szaporca
Dél-Dunántúl
18:43
Sanyibácsi, drága...
Gömbszörp
Kisbács
Kolozs vm.
18:49
tangó
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
18:50
Szögény csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
18:52
Megraktuk, megraktuk
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:54
Gyimesi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Gyimes
18:57
Szürke szamár szomorkodik
Lapáti Antal
Romhány
Karancs alja
18:58
Krakowiak (a lengyel régió táncnótája)
Kalamajka együttes
19:01
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
19:01
Botoló és pergető
Amáre Sáve
Nyírmihálydi
19:05
A juhok nótája
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
19:06
Kalotaszegi cigánycsárdás és szapora
Ökrös együttes, Berecz András
Kalotaszeg
19:12
Babos kendője van a Rozinak...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:13
Hallgató és csárdás
Cserta Balázs, Varró János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
19:15
A tűz lángja
Bogdan Toader, Paun Vasile
Pusztina
Moldva
19:17
Serény magyaros
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
19:19
Este van már, nyócat ütött az óra
Csökmői pávakör, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
19:20
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
19:23
Babám, ha te Ricin túl mész…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
19:26
Darutollas kiskalapom
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
19:28
Karácsonyi köszöntő
Farkas Márton, gy.: Bari Károly
Dány
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:28
Magyari császárnak
Nyisztor Ilona
Klézse
Moldva
19:38
Elment a madárka…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
19:41
Magyarbecei öreges csárdások
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
19:44
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:46
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
19:48
Csürdöngölő
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
19:50
Kalocsa és szállásvidéke
Jánosi Együttes
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
19:59
(Komámasszony meg ne mondja az uramnak)
Papp András, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Olsvai Imre
Szebény
Dél-Dunántúl
20:00
Dojna, Csárdás, Hácegáná
Bakator, Jeremiás Lajos
Kolozsvár
Kolozs vm.
20:07
„A zsérei templom előtt” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
20:08
Egy ritka - Simon Sándortól
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
20:11
Mikorjába menyecske lesz a lányból
Lőrinc Imréné Daniel Jula, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
20:11
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
20:19
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
20:22
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
20:27
Megizenem a makai uraknak
Tógyer János, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
20:28
Juhok keservese és sebes
Csordás "Csocsó" Gábor
Gyimesbükk
Gyimes
20:32
Capra, Gaseasca (kecsketánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
20:36
A szüzeké
Téka együttes, Bakonyi Erika, Koczka Judit
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:43
Gyorscsárdás
Koszta Samu, gy.: Demény Piroska
Aranyospolyán
Aranyosszék
20:43
Eme kertbe egy nagy madár...
Guessous Majda Mária
Moldva
20:51
Jól esik a bús szívnek
Dobos Károly, gy.: Pávai István, Sinkó András
Szék
Észak-Mezőség
20:52
Odabenn a zöld erdőbe
Burns Katalin
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:54
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
20:54
Pásztorénekek
Bíró Gergely, Pásku György
20:57
căluşar
Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
20:58
Párosítók és szerelmi dalok
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
21:03
Čumide ma, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
21:06
Gyors tilinkás
Legedi László István, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
21:08
(Új a csizmám, debreceni suszter varrta)
Bársony Mihály, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Tiszaújfalu
Kiskunság
21:09
Ipoly-menti dudazene
Istvánfi Balázs
Ipoly mente
21:13
Sűrű sötét felhő borítsa be az eget
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
21:16
Invirtita
Muzsikás együttes
21:20
I mama i tata
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
21:21
Két menyasszonybúcsúztató
Tóth Eszter
21:24
Barassóba felnőtt nyárfa
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
21:30
Kihajtottam Virág ökröm
Vándor Vokál, Csík zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
21:36
Jártatós és forgatós
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
21:46
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
21:48
Nem vagyok én a zsidónak adósa
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:49
Pakulár nóta és korcsos
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
21:55
Keserves
Tímár András "Istváni”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
21:57
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
22:01
Betlehem kis falucskába
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
22:07
Korcsos
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
22:19
Élő Eszterlánc
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
22:22
Joc de învîrtit din Livada
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
22:24
Minek nekem Kolozsvár, Kolozsvár
Csorba János, gy.: Kallós Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
22:29
Kettős
Zengő együttes
Gyimes
22:32
Udvardi menyecsketánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
22:34
Öreges
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
22:39
Akkor avo lášo šavo
Váradi Mihály, Kardelás Sándor, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
22:42
Pakulár
Tükrös zenekar, Papp László
Szék
Észak-Mezőség
22:47
Bačovská z Kokavy nad Rimavicou (Gemer)
Pavol Bielčik
Rimakokova
Gömör
22:49
Ardeleana
ismeretlen előadó
22:49
[Ha nem szeretnélek]
Vékony János, gy.: Seemayer Vilmos
Mezőkövesd
Borsod vm.
22:50
Ifj. Árus Feri emlékére
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Méra
Kalotaszeg
22:55
A vadgalamb fészkét rakja a fára
id. Szabó Varga György, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
22:57
Moldvai csángó dallamok
Dűvő zenekar
Moldva
23:02
Ej, csicsóka, csicsóka
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
23:03
Várni, várni, de sokat kell várni
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
23:05
Öreges (Keserves)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:06
Betyárgyerek az erdőbe­
Agócs Gergely
Bodrogszentes
Bodrogköz
23:09
Szól a figemadár
Császi Péterné
Rozsály
Szatmár
23:10
Magyaros
Zurgó együttes
Moldva
23:15
Na koňec valala paľenočku pal­a – Tancujem, tancujem, nožkiy me ňeboľa
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
23:19
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
23:20
Öreg csárdás
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
23:21
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
23:23
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
23:26
Viszik a székely katonát
Virtus együttes, Lehőcz Alexandra
Gyimes
23:33
Ara alá a Baranya szélben
Győrffy József, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
23:34
Rábaközi népdalcsokor
Budai Ilona
Rábaköz
23:38
Amott van egy nagy ház...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
23:40
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
23:47
Szegény legény vótam,
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
23:51
Szászcsávási dalárda
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csávás
Felső-Vízmellék
23:55
Veri a szél
Aradványpusztai Asszonykórus, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.