Folkrádió

2017. november 21-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
0:04
Kinek nincsen szeretője, babája (Cigány dal)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Veres András, gy.: Kelemen László
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
0:05
Tavaszi szél
Méta együttes
Kalotaszeg
0:11
Oroszország felé nem tudjuk mi az utat
Farkas Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkjenőfalva
Felcsík
0:13
Gajde su gajde… (A duda, az duda…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
0:16
Cântec de nuntă: Cântecul bradului
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Andrei Dinu Ganea, Vasile Dinu, Ionel Stoica, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
0:21
Mikor én még kicsi vótam
Dsupin Pál
0:28
Árkolják a felsőloki temetőt
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
0:30
Stica
Csürrentő együttes
Moldva
0:35
Fecske, fecske, fecske...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", Vincze Rudolf, Fehér József, Sike Béla, gy.: Németh István, Vavrinecz András
Fedémes
Heves vm.
0:38
Bonchidai táncmuzsika
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:44
Ó fényességes szép hajnal
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
0:45
Egy menyasszonyé
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Mester László, Doór Róbert
Szék
Észak-Mezőség
0:52
Lassú és szapora lassú
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
0:57
Szép Ilona balladája
Kristály Ágnes
Lészped
Moldva
0:59
Nincsen Csömödérbe
Babos Istvánné Markó Irén, gy.: Vajda József
Nova
Dél-Dunántúl
1:00
Felsütött a nap sugárja
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
1:02
Keserves
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Tarkő
Gyimes
1:04
Nem messze van ide Kismargita (Bársony Mihály dalaiból)
Tamási Borbála, Tamás Áron
Tiszaalpár
Dél-Alföld
1:09
Jaj, azt izenték, anyám; Druduje, staj pe lok; Pergetett táncdal; Oj ke tilom alom ajna; Tamburazene
Szőcsi Anna "Kézsa", Gábor Éva, ifj. Burcsa Máté, Burcsa Péter, Ajtai Kálmán, Rostás Csaba, gy.: Bari Károly
1:16
Holdvilágos
Berka együttes
Kamaraerdő
Moldva
1:22
româneşte-n ponturi
Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
1:23
Szaszkó József emlékére
Krajcsó Bence
Tura
Galga mente
1:26
Inaktelki kánta és szapora
gy.: Kelemen László, Pávai István
Kolozs
Mezőség
1:30
Szenterzsébeti cimbalom-muzsika
Szabó Dániel, Árendás Péter, Szász Lőrinc
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
1:36
Édes-kedves kincsecském
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
1:37
Menetbehívás; Ez a gőzös; Új a kocsim
Sára Gábor, Zagyva Banda, Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
1:39
De szeretnék Hajnalcsillag lenni
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
1:40
Gyuri bá...
Heveder
Örkő
1:46
Cigány asztali nóta
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Piroska, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
1:48
Moldvai ballada, kettős és dzsampara
Török Tilla, Szlama László, Kalász Máté
Moldva
1:55
Csicsis, baba, hejje, baba
Tóth Péterné Török Teréz, gy.: Békefi Antal
Felsőmarác
Észak-Dunántúl
1:56
Betlehem kis falucskában...
Bognár Szilvia
1:57
Lakodalmi mars
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
1:59
Kalotaszegi legényes
Táltos együttes
Kalotaszeg
2:01
Ez a tanya, jez a tanya csak ëgy nyomorúság
asszonyok, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
2:02
Én Istenem, add nekem
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
2:04
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Ruszi Lajos, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
2:12
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
2:16
Édes, kedves édesanyám
Lukács Józsefné Tamás Verona, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Báta
Sárköz
2:17
Juhásznóták
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Alsókálosa
Gömör
2:26
Menyecsketánc
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
2:31
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
2:38
Hóttig bánom amit cselekedtem
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
2:40
Tilinkós és kavalos
Csürrentő együttes
Moldva
2:43
Édesanyám dugjon el ...
Eke Péterné Simon Mari
Buza
Észak-Mezőség
2:47
Részeges ember halotti búcsúztatója
Fábián Éva, Agócs Gergely, Halmos Béla
Zoborvidék
2:54
Rákóczi, Bezerédi
Beke István, gy.: Kodály Zoltán
Gice
Gömör
2:55
Feljött a nap
Berecz András
Gyimes
2:56
Csingerálás
Czilika György bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Egeres
Kolozs vm.
3:01
Nem akar a vezérürüm legelni
Dsupin Pál
Palócföld
3:01
Két ujja van, két ujja van a ködmönnek
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
3:02
Kassai verbunk, csárdás és friss
Németh Dénes bandája
Berzétekőrös
Gömör
3:08
Murguleţul
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
3:09
Ha bemegy a főorvos úr
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
3:11
Duvadj, duvadj furulya
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
3:12
Fúvom az énekem
Sebestyén Márta
3:14
a drumului
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
3:14
Verbunk, korcsos és szöktetős
Heveder
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
3:23
Szól a kukuk, szól
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
3:24
Tánc alá való juhásznóták
Hegedős együttes, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
3:29
Sebes
Lunka József, Lunka Albert, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
3:33
Gyimesi lassú magyaros, csárdás és sebes magyaros
Mucsinyi Dániel, Kádár Ignác
Gyimes
3:38
Elment az uram
Gyenis Istvánné Kovács Erzsébet, gy.: Vikár László
Püspökszenterzsébet
Dél-Dunántúl
3:39
Ne nézz rózsám
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
3:44
Akasztós, szászka, szökős és négyes
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
3:56
Juhok keservese
Görgei Zoltán
Észak-Mezőség
3:59
Kelj fel kondás, elaludtál
Nagy Imre, gy.: Sárosi Bálint
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
3:59
Mérai lassú csárdás és szapora
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Méra
Kalotaszeg
4:08
Táncházi muzsika: lunga, aprózó, cigányos, erdélyes
Drágos György, Budai Gyula, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
4:13
Haragítsuk meg a véneket!
Berta Alexandra, Miklosik István
Hosszúhetény
4:19
Mo, romale, mo, csavale
Stojano, gy.: Bari Károly
Ónfalva
4:21
Húzd rá cigány...
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Nógrádsipek
Nógrád vm.
4:28
Járd ki babám (verbunk, sűrű és ritka tempó)
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
4:36
Korcsos és friss
Soós Csaba, Barcza Zsolt, Bobár Zoltán, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:39
Búra, búra, búbánatra
Berec László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
4:41
Mind azt mondják
Tímár Viktor
Gyimes
4:43
Asztalozó (plonkával előadva)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
4:44
Tavaszi szél
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
4:46
Elindult, elindult
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
4:49
Vidróczkinak híres nyája
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
4:54
Mazurka
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
4:57
Mikes Kelemen nótája
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
5:02
Sirató I. rész
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
5:05
Csongrádi tekerőmuzsika
Bella Péter
Alsó-Tisza-vidék
5:08
De szeretnék az erdőben fa lenni
Tóbiás Dániel, Horváth Anikó, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:11
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:13
Szilicei pusztán fuj a szél
Bárczi György, gy.: Ág Tibor
Szilice
Gömör
5:14
Gyere pajtás katonának…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
5:17
Gábor Ignácé
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
5:21
A juhoké
Kerekes együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
5:24
Táncdallam
Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Lakatos Imre, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
5:26
Betyárgyerek az erdőbe­
Agócs Gergely
Bodrogszentes
Bodrogköz
5:28
Piesne a tance z Telgárta (Horehronie)
Garamfői énekcsoport, Ľudovít Prokoš zenekara
Garamfő
Gömör
5:32
Nincs magasabb a nagy égnél ; Erdő felől dörög az ég ; Szeretném én azt megtudni ; Régi szeretőmért
Kallós Zoltán, Téka együttes
Magyarlapád
Enyed vidéke
5:42
Édesanyám a kendőm
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
5:43
Patkó Bandi nótája, ugrós és friss
Egyszólam együttes
Somogy
5:46
Na počúvanie, váľaný a do vysoka
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
5:52
Čapás, Čardáš a Treščak
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Pazdics
Zemplén vm.
5:56
Érik a dinnye, érik
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
5:56
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
6:00
Na trenčanskom moste fialočka rastie
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
6:00
Szeress, szeress, csak nézd meg kit
Hubán Ágnes
Udvarhelyszék
6:01
Nálatok nálatok letörött az ágyatok
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
6:02
Süvít a szél, végig zúzza a fákat
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
6:05
Szintetizátoros felvétel: Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
6:12
A csapláros balladája…
Sebők Lívia
Őrség
6:15
Zörög a kocsi; Aki szép lányt akar lelni; Este van, este van
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
6:19
Csak titokban akartalak szeretni
Novák Pál
Palócföld
6:21
De szeretnék hajnalcsillag lenni
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
6:22
Fecioresc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
6:24
Három bokor krumpliszár
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
6:24
Palóc lakodalmi muzsika
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Balassagyarmat
Ipoly mente
6:29
Házunk előtt rostálják már a búzát
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
6:29
Hej, ktože to fujerá, hore Harmačekom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
6:31
Ni hol kerekedik
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
6:36
Eleki joc
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
6:46
Meghalt a juhász
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", gy.: Agócs Gergely
Gömör
6:47
Szaszkó József citerás dallamai
Dragony Gábor
Tura
Galga mente
6:50
Fehér László lovat lopott
Bancik Ilona, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
6:53
Halottkísérő
Csík zenekar
6:57
Joj, ty brána, brána; Poďme tam, poďme tam
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
7:01
Vasárnap bort inni
Téka együttes
7:05
Kidőlt a fa mandulástól
Bíró Endrész Márton, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Korond
Sóvidék
7:06
Hai mândruţo să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
7:09
Édesanyám olyan tejet adott
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
7:09
Ivanjski napjevi (Iván-napi dallamok)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
7:14
A Tiszáról, a Dunáról foly a víz
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:16
A babám kertjében vagyon egy cédrusfa...
Agócs Gergely
Somogy
7:19
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
7:22
Édesanyám, pénz vagyon a zsebembe
Györfi Erzsébet, Bokor Imre
Gyimes
7:26
Kanásztülök jelzés
Hatvani László, gy.: Sárosi Bálint
Poga-Mohipuszta
Borsod vm.
7:27
Igyunk egy kis pálinkát
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
7:32
Sebes forduló
Csiszár Aladár bandája, gy.: Fekete Antal, Pallagi Pál, Pénzes Géza, Szabó Attila
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:40
Szépen esik az eső a rétre
Tényi Edit, Árvalányhaj tamburazenekar
Bácska
7:46
Kislány, kislány, mért vagy kurva 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
7:47
Gólyás, öreg zsidó, Hadd el te kicsike
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
7:53
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
7:56
A turai templom tornya idelátszik; Virtuóz csárdás; Turára
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Tura
Galga mente
8:00
Colinda
Mezőszopor
Kolozs vm.
8:01
Hajdú-bihari katonadalok
Agárdi Éva
Hajdúság
8:06
Rózsa Sándor szereti a táncot
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
8:07
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
8:13
Kicsi madár hogy tudsz élni
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
8:14
Kistarcsai szlovák muzsika
Bivaly zenekar, Unger Balázs
Kistarcsa
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:18
Kontyoló
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
8:19
Marosszéki forgatós
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
8:23
Csárdás
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
8:24
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
8:25
Sârbă dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
8:27
Erdőszombattelki muzsika
Zagyva Banda, Kádár Ignác, Rónai Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:33
Felsütött a nap a síkra
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
8:34
Mottó. 1914 évben...
Mátéfi Csaba
8:35
lakodalmi maszkurások nótája
Lákó "Kicsi" Aladár, Sztojka György, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
8:37
Eljött az öröm
Méta együttes
Kalotaszeg
8:41
S ahol én elmegyek
Bálint Mihályné Hodorog Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
8:43
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
8:46
Vasvári
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
8:47
Én felkelék
Flótás együttes, Talabos Csaba
8:53
Jó estét, jó estét sági bíró asszonság
Brath Lászlóné Brath Margit
Nyitrageszte
Zoborvidék
8:55
Magyarszováti keserves
Herczku Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:59
Cigány asztali nóták
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
9:04
Szivaroztam, elégettem a számat
Tényi Edit
Mezőség
9:06
Árva vagyok, árva
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:09
Amott láttam egy szép kerek parlagot
id. Novák Pál
Palócföld
9:11
Csárdás és egyes
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
9:18
Érik a szőlő
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
9:19
Réce, ruca közbe
Gyöke Illésné Kántor Mária, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
9:20
Keserves és lassú csárdás: A) Két domb közé besütött a holdvilág B) Magas hegyről foly­ le a víz
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:23
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
9:31
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:35
Vágják az erdei utat
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
9:37
Forduló és cigánycsárdás
Magos zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
9:42
a. Falu végén van egy malom b. Utca, utca, bánat utca c. Édesanyám, szegény asszony
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
9:50
Friss csárdás
Bekecs együttes, Nagy Zsolt
Bodrogköz
9:59
Elvitte az árvíz a pallót...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
9:59
Magyarpalatkai menyasszonykísérő, csárdás és sűrű csárdás
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:07
Podzme domu, podzme každe
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", Štefan Višňovskỳ "Piťo", Anna Višňovská, Anna Rybarčaková, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
10:09
Kulcsár Ferenc pontozói
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
10:15
Hej, de, szivárványos az ég alja
Rafael Jánosné, gy.: Bari Károly
Cserdi
Dél-Dunántúl
10:16
Este jő, szürkül bé
Méta együttes
Moldva
10:20
De trei ori pe după masă
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
10:22
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
10:23
Verje meg az Isten a szeretőm házát
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
10:27
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
10:31
„Ködellik a Mátra”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
10:32
Nunta
Zurgó együttes
Moldva
10:38
Az én uram nincs itthon
Darabos Sándorné Szőllősi Erzsébet
Érpatak
Nyírség
10:38
Küküllőmenti dalok
Balatoni Katalin, Tintér Gabriella
Maros-Küküllők vidéke
10:42
Ádámosi magyaros, lassú, féloláhos, verbunk és szökő
Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Ádámos
Közép-Vízmellék
10:54
Fogásolás
Méta együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:59
Üdvözlégy Krisztusnak drága szent teste #1
Belány Balázsné Mészáros Veron, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
11:01
Jár a kislány
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:03
Katonakísérő
Székely Ferenc, gy.: Könczei Árpád
Szék
Észak-Mezőség
11:05
Tsum Tish/Mekhutonim Tsu Der Vetshere
Budowitz
11:07
Hová mész te három árva
Dakó Andrásné Szallós Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Kajántó
Kolozs vm.
11:11
Doina, învârtita és haţegana
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
11:18
Le strigat (la nuntă)
Nichita Buţ bandája
Lekence
Beszterce-Naszód vm.
11:19
Tiszti szerba - Officerászka
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
11:22
Ződ az erdő, ződ a petrezselyem,
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
11:23
Bunyevác dudazene
Szabó Zoltán
Bácska
11:27
„Zsidó imádság”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, Demeter István "Suli", ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
11:28
Két névnapköszöntő
Budai Ilona
11:30
Mennyei Király születik
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
11:32
Régi magyar lassú és marosszéki
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Udvarhelyszék
11:38
Hej, leto sa minulo
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Martin Kubinec
Rimakokova
Gömör
11:42
Áldjon meg az Isten, anyám…
Boglya együttes
Nagysajó
Sajó mente
11:47
Veruže mi zahraj
Ferdinand Komo zenekara
11:48
Nije šala… (drmeš)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs, Farkas Zoltán "Batyu"
11:54
„Egy stampelli pálinka” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
11:55
Fáj a szívem...
Juhász zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
12:01
Haragszik a gazda
Patak Ferenc, Márton István, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Dél-Dunántúl
12:02
Mikor a szoroson lemész
Polgár Lilla
Gyimes
12:04
Falu végén van a rózsám tanyája
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
12:06
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
12:12
Kisded Jézus korába...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
12:13
Jaj, de huncut a német
Jánosi Együttes
12:17
Kerekes
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
12:19
Egy kicsi madárka...
Kovács Nóri
Kászonimpér
Kászon
12:22
Csillagos ég merre van az én hazám?
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
12:23
A cinkotai főpapság
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
12:25
Jelzés havasi kürtön
Ivan Szkunc, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
12:26
Alföldi népdalok tekerőn
Balla Tibor
12:29
Azért mondom nektek, jól meghallgassátok
Radics Jánosné Papp Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Polgár-Szentmargitapuszta
Nyírség
12:30
Kissárréti pásztornóta
Széles András
12:33
De jele, joc de doi (Keserves és kettős)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
12:39
Feljött immár
Zengő együttes
12:44
Eltörött a fakó szamaramnak a lába
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
12:44
Juhos és románca
Török Ádám
Moldva
12:47
Halott melletti vers és hore a gödörnél
Barani Vasile bandája, Covaci Marcel, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
12:49
Keserű víz
Fekete Borbála
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:53
Karácsonyi éjszakája
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
12:54
Verbunk
Szabó Viktor, Pávai István, Bör Gyula, Sinkó András, gy.: Pávai István
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:58
Rudľovska poľka
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
13:00
Gömöri szlovák népzene
Szeret együttes
Gömör
13:05
Ha felmegyek Kolozsvárra
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
13:08
Kocsma előtti legénytánc
Kalamajka együttes, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Nyugat-Dunántúl
13:12
Obrtni sa sedem raz
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Milan Katreniak, Miroslav Moncol­
Rimakokova
Gömör
13:14
Magyarózdi kajánkodó
Panek Kati, Bodzafa együttes
Magyarózd
Kutasföld
13:16
Nem messze van ide Kismargita; Mikor Rózsa Sándor; Szól a figemadár
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
13:21
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
13:24
Ha megfogom az ördögöt
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
13:26
Két út van előttem
Dűvő zenekar
Magyarbőd
Abaúj
13:31
Kaszás e földön a halál
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
13:32
Öreges csárdás
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
13:36
Sűrű csárdás
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:39
Csillagos ég, merre van az én hazám…
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
13:47
Fejér László lovat lopott
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:50
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
13:52
Dantul fetelor és invirtita (lánytánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
13:56
Tánczene
Dűvő zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:03
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Compul Mártonné Bardos Tinka (67), gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
14:04
Drávamenti dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Dráva mente
14:10
Én vagyok a kóbor herceg juhásza...
Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
14:12
Gyötör engem a szerelem
Berta Alexandra, Siklósi Krisztián, Vén Miklós, Barta Balázs
Kalotaszeg
14:19
Elment az én rózsám
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Lujzikalagor
Moldva
14:22
Nagysármási tánczene
Varsányi Ildikó, Hanusz Zoltán, Farkas Róbert
Nagysármás
Kelet-Mezőség
14:27
Legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
14:34
Bihari román táncdallamok
Békés Banda
Körösök vidéke
14:38
Odalá szolgáltam
Bányi Antalné Reczika Teréz
Gímes
14:42
Szadila moma...
Vándor Vokál
14:44
Búza, búza, búza, de szép tábla búza
Stefán István, gy.: Balogh Sándor
Sajószöged
Borsod vm.
14:45
Hidegségen, zöld erdőben
Kalagor
Külsőrekecsin
Moldva
14:49
Sebesen forog a magyar gőzös kereke
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
14:50
Királyfalvi pontozó
Gázsa zenekar, Székely Levente
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
14:54
Forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:58
Csipkés a szőlő levele
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
15:00
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
15:01
Balkár furulyazene (Kaukázus)
Dóra Áron
15:04
Cuculeţul ca la Mârşa
Ilie Iorga, Gheorghe Anghel "Caliu", Constantin Sandu "Dinu", Gheorghe Manole, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
15:10
Megkötötték nékem
Szerényi Béla, Kóta Judit
15:15
Az olájok, az olájok
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
15:16
Fülöpi népdalok
Káplár Gréta
Fülöp
Nyírség
15:19
Medvetánc furulyán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
15:21
Kánai menyegző - Tápé
Magyar Tekerőzenekar
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
15:23
A karádi kertek alatt
id. Balog József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
15:24
Utolsó pár, előre fuss!
Dresch Mihály, Eszterlánc
Észak-Mezőség
15:29
Sűrű verbunk
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
15:32
Ördöngösfüzesi muzsika
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:36
Gyakran vettem kenderemet
Compul Mártonné Bardos Tinka, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Diószin
Moldva
15:36
A vörösbor, a vörösbor
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András
Dráva mente
15:41
de strigat
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
15:44
Keserves László Andrástól
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
15:46
Dudás csárdás
Darvas Béla, Horváth Ferenc, gy.: Antal László, Halmos István, Horváth János, Pesovár Ernő
Alsóberkifalu-Körmend
Észak-Dunántúl
15:47
Frulasko kolo
Rece-fice
15:52
Balaton, Balaton, náddal van kerítve
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
15:55
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
15:57
Fényes csillag jaj de sokat utazol,
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
15:58
Somogyi kanásztáncok
Jakab Csongor, Jakab Julianna
Somogy
16:01
Szerba sztudencilor
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
16:02
Dupkaná a Potriasaná
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Rákóc
Zemplén vm.
16:05
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
16:06
Korcsos
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
16:18
Debrecennek van egy vize
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
16:19
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
16:22
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
16:23
Menyasszonybúcsúztató
János Hajnalka
Nagyrozvágy
Bodrogköz
16:26
A fiastyúk... – Domaházi torony...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Domaháza
Barkóság
16:30
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
16:33
Elölről kezdem el
Gazdag Dezső, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
16:36
Bársony Mihály emlékére
Szerényi Béla
16:42
„Fehér László lovat lopott” (hallgató – ballada)
Horváth Dezső „Szencser”, Botos József „Kasus”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
16:44
Mondd meg nékem cserebogár
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
16:46
Szárnya, szárnya...
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
16:47
Szomorú az idő / Pántlikás kalapom
Fiastyúk
Bukovina
16:50
Kecsketánc
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
16:51
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
16:55
Üdvözlégy, Szent Szűz, teljes malaszttal
Csoport, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
16:56
Széki dalok
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Szék
Észak-Mezőség
17:06
Cîntec: Pe sub deal, pe sub pădure
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
17:09
Magyarbecei ropogós
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:17
Én vagyok a vármegye gulyása
Kádár Ferenc (Kádár Ferenc unokája), gy.: Szokolay Dongó Balázs
Dévaványa
Nagy-Sárrét
17:17
Magyarfődi tarka lapi
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
17:21
Ăsta-i jocul mândruţei
Mezőszopori banda, Vasile Soporan, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
17:23
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
17:30
Ablaknál varr vala
Petrás Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
17:32
Hora pe batuta
Alexandru Iancu, Antim Ioan
Moldva
17:34
Jocu-n sus
Nicolea Pitiş, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
17:36
Együttélésben (Nagy- és Kisküküllő menti magyar, román, cigány muzsika)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Maros-Küküllők vidéke
18:04
Két éve már vagyis három,
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
18:05
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
18:09
Lassú magyaros - Tisza partján lovagolni nem merek
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
18:10
Barna Pista
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Dobfenek
Gömör
18:14
Nyíradonyi hegytetőn
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
18:16
Gergelytánc
Lehőcz Alexandra
Moldva
18:19
Még azt mondják rólam a vénasszonyok
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
18:21
Szegény legény búnak bátyja
Boglya együttes
Buza
Észak-Mezőség
18:31
Vígan, vígan, víg angyalom
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
18:32
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
18:33
forduló
Tavaszi Sándor, Horváth Gusztáv, Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
18:37
Pál István nótái
Lehőcz Alexandra
Tereske
Nógrád vm.
18:40
[Kecskemétre kéretnek]
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
18:41
Rác kóló - Tököl
Kóló Együttes
Tököl
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:44
Družbovski
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
18:47
Magyar szóló, csárdás és friss
Fondor zenekar
Bodrogköz
18:52
Kint a falu szélin kék nefelecs nyílik.
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
18:53
Ördöngösfüzesi menyasszonykísérő
Tintér Gabriella, Virágvölgyi Márta, Csernók Klára, Jánosi András, Mesics György "Mesó", Papp István „Gázsa”, Fekete Antal "Puma", Túri András, Kiss Csaba
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:57
Én Istenem, miért vertél meg…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
18:59
Két visai ballada Papp András dalaiból
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
19:02
Máriát dicsérni hívek jöjjetek
Végh Menyhértné Borotvai Klára, gy.: Tari Lujza
Terpes
Heves vm.
19:03
Tisza partján...
Balla Tibor
19:06
A juhait kereső pásztor
Czopán György
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
19:08
Gyimesi halott melletti keservesek, asztali nóta és Rákóczi mars
Ökrös együttes, Berecz András
Gyimes
19:20
Ne hagyj elesnem, felséges Isten
Izsák János, gy.: Kiss Lajos, Lebár Lajos
Kórógy
Szlavónia
19:22
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Bárdosi Ildikó
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:24
Ködlik már a Mátra, eső akar lenni
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", gy.: Agócs Gergely
Gömör
19:26
Juhászok nótája
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
19:29
Megismerni a kanászt ékes járásáról
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
19:30
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
19:34
Németes (keringő)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
19:39
Inaktelki kánta és szapora
Molnár Miklós, Mester László, Pénzes Géza
Inaktelke
Kalotaszeg
19:41
Kicsi nekem ez a ház...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
19:44
Nyitány
Balogh Sándor
Moldva
19:45
Román ének furulyán
Palacki Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
19:46
Úgy elmennék, ha mehetnék
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
19:50
Hozz-pénz lefogyott
Komlósdi Jónás, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:50
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:53
Lassú és csárdás
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
19:55
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
19:58
Csikorog a szekér
Ferenci Péterné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
20:01
Újesztendő, lyukas kendő
Bárdosi Ildikó
Szásztancs
Felső-Maros mente
20:04
Paradicsom mezeibe
Bíró Mártonné sz. Csernik Anna, gy.: Várnai Ferenc
Himesháza
Dél-Dunántúl
20:05
Legényes
Csík zenekar
Kalotaszeg
20:07
Beteg vagyok megrúgott egy pejló
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
20:08
Piros kancsó, piros bor
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Lengyel József, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Kalotaszeg
20:20
Hortobágyi gulyaállás
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
20:21
Nagybaracskai táncdallamok
Bácska Banda
Nagybaracska
Bácskai Duna mente
20:26
Elvetettem kenderemet felébe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
20:28
Bújdosik az árva madár
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
20:32
csingerďi
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Mezőzáh
Dél-Mezőség
20:34
Nagysajói lassú és sebes csárdás
Ágas-bogas zenekar
Nagysajó
Sajó mente
20:41
Béresből lett a perkáti bíró
Mosonyi Ferenc, gy.: Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint
Perkáta
Fejér vm.
20:42
Pünkösdi rózsa
Méta együttes
20:46
Hulljatok levelek
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
20:48
Kalotaszegi pár
Maruzsenszki Andor, Kunos Tamás, Barcza Zsolt
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
20:53
Úgy jőnek, úgy jőnek
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
20:54
Márton víg Gergele
Zurgó együttes
Moldva
20:58
Jaj de szépen kifaragták azt a fát...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
20:59
Nem messze van ide…
Unger Balázs, Galga zenekar
Tura
Galga mente
21:05
Sarkantyús (Friss)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
21:06
Gergelének
Berka együttes, Mészáros Tamás
Klézse
Moldva
21:11
Hore, româneşte, târnăveana és târnăveana în secundă
Gabor Alexandru „Albu”, Gabor Ioan „Albu”, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
21:26
Csillagtalan setét éjjel 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:29
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka, Sztanó Pál
Fáj
Abaúj-Torna vm.
21:31
Amott van egy nagy ház…
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Péterfala
Gömör
21:36
Román menyasszonykísérő
Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
21:38
Verbunk
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
21:40
Végigmegyek Kosteleken, benézek egy
Váta Demeterné Fekete Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
21:42
Kék pántlika
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kisterenye
Cserhát
21:45
Trojanac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
21:47
Most jövök Gyuláról
Muzsikás együttes
21:50
Fehér galamb szállt a házra
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
21:52
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
21:54
Seremoj
Mandache Aurél
Moldva
21:55
Esik eső, esik
Tátika énekegyüttes, Nádasdy Furulyazenekar, Mohácsy Albert
Gyimes
21:57
Mint a fü, megszáradnak
Zóka Peti Lidia, gy.: Kiss Lajos
Szenna
Dél-Dunántúl
21:59
Asztali nóta és csárdás Peci bácsitól
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
22:04
Vadkörtefa fehéret virágzik
Molnárné Szabó Ilona, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
22:07
Elémentem (Meg sem haltam...)
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Cégér Anna, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
22:16
Kelj föl, gazda
Szabó József, Tamás István, gy.: Vikár László
Kerkakutas
Dél-Dunántúl
22:19
Két víz közt
Papp László
Kiskunmajsa
Kiskunság
22:23
siratóparódia
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:24
Szászcsávási sűrű verbunk, csárdás és szökő
Kalász Máté, Török Tilla, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Csávás
Felső-Vízmellék
22:30
Leégett a hortobágyi hodály
B. Nagy Ferenc, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nádudvar
Hajdúság
22:32
Szántok, vetek
Antal Szende Mária
Gyimes
22:33
Invartita ca din cimpoi (dudautánzó román forgatós)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
22:36
Érik a szőlő…
Őri Banda, Földes János
Őrség
22:40
Karácsonyi dudálás
Herk Mihály, gy.: Olsvai Imre
Karád
Somogy
22:41
Szép violácska
Méta együttes
22:45
Bine mai era adată
Vasile Soporan, Alexandru Ciurcui, Francisc Ciurcui, Tănase Gheţi, Alexandru Gheţi, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Magyarfráta
Kolozs vm.
22:48
Ketten - Méhkeréki táncdallamok
Gázsa zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
22:52
Gólya, gelice, mitől véres a lábad
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
22:53
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
22:55
Csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
22:59
Vino pije moj dragan
Rece-fice
23:05
Kútágas gémestő­,
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
23:05
Széna van az ólba­
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Szilágyság
23:10
Jaj, de szépet álmodtam / Pista bácsi dudáljon kend
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
23:13
Friss csárdás
Méta együttes
Sárköz
23:22
Ne hagyj elesnem felséges Isten
Tamás János, gy.: Ullmann Péter
Kápolnásfalu
Udvarhelyszék
23:24
Paradicsomkertbe
Bárdosi Ildikó
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:26
învârtita
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
23:29
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:33
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Felszeg
23:35
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
23:52
Kanásztánc
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Somogy
23:52
Baranyai horvát népdalok
August Senoa Asszonykórus, Taragyia Tomiszláv, Bosnyák István, Dervár Ferenc "Kume", Lupek András
Dél-Dunántúl
23:55
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.