Folkrádió

2018. február 19-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bogata sam – szerb népdal
Básits Branka
Szigetcsép
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:02
Joc: puiculeana
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
0:03
Én Istenem, adj egy napot (keserves-szöveg nélkül)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
0:05
Falu végén van egy szomorúfűzfa – Mikor gulyásbojtár voltam – Elvesztettema rózsámat, mert mögyök keresni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
0:15
Sűrű fogásolás
Bodzafa együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:16
„Zörög a kocsi” (lakodalmi kísérő)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
0:18
Szászcsávás
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Csávás
Felső-Vízmellék
0:27
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
0:28
Czinka Panna nótája és tüsszentős csárdás
Kalamajka együttes
Észak-Dunántúl
0:34
Magyarózdi szegényes
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
0:36
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
0:39
Csicsis, baba, hejje, baba
Tóth Péterné Török Teréz, gy.: Békefi Antal
Felsőmarác
Észak-Dunántúl
0:39
Menyecske, menyecske
Nyisztor Ilona
Moldva
0:41
Kukorica, tengeri
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
0:42
Magyarbődi csárdások
Figur Banda, Cseh Tamás, Koczákné Mihók Jolán, Cerankóné Mihók Margit
Magyarbőd
Abaúj
0:48
Hej, de, szivárványos az ég alja
Rafael Jánosné, gy.: Bari Károly
Cserdi
Dél-Dunántúl
0:49
Udvarom, udvarom; Ha lemegyek; A csoda
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Cégér Anna, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
0:58
Cigány asztali nóta
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Piroska, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
1:01
Bolgár daychevo és sirba
Unger Balázs, Pravo zenekar
1:06
Ne szállj perbe énvelem
Tömeg, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
1:09
A kutyaduda nótája
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
1:10
Öreg sebes, vastaghúros
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:11
Húsvéti ének
Molnár Katalin
Moldva
1:14
Ugrós verbunk
Simon Sándor, gy.: Pesovár Ernő
Simonfa
Somogy
1:15
Kerekes
Zengő együttes
Gyimes
1:19
Purtata / De ponturi / Haţegana
Marosludasi Zenekar
Keménytelke
Torda-Aranyos vm.
1:24
Lassú magyaros
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
1:28
Seregeknek szent Istene
Minuc Mihály Péter, gy.: Balla Péter
Szabófalva
Moldva
1:28
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
1:31
Suită din Mociu (Româneşte)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
1:36
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
1:42
Üdvözlégy Krisztusnak drága szent teste #2
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
1:47
Betlehem, Betlehem, a te határidba...
Budai Ilona és tanítványai
Dunántúl
1:48
Bătuta în figuri
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
1:51
Invirtita, chindia
Boglya együttes
Brassó
Brassó vm.
1:55
Vörösbor, nem drága – Jézus is a jó bort szereti
Szmodics Rózsa, Dömötörfi János, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
1:57
Fagyos király ballada
Csőke Renáta
Püspökladány
Hortobágy
1:59
Erdő, erdő, kerek erdő
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:59
Ej, a titkos szerelem
Fiastyúk
Magyarbőd
Abaúj
2:01
Szentséges Szűz Mária, szép liliomszál
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Diószin
Moldva
2:03
Legényes
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
2:04
Amikor mennek a tyúk után
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
2:05
Belső-mezőségi magyar
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
2:08
Engem szeress ne anyádot
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
2:09
Eleki joc
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
2:19
Aratónóta
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bodrogköz
2:22
Szentesi képeslap
Radics Máté, Szűcs Szilárd
2:29
Aj ke d­ aj, Istenem, szo te keráv
Vitán Piroska, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
2:29
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
2:33
Csípd meg Bogár és Pengő csárdás
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
2:36
Doina, ardeleana, sorocul - joc din Banat
Mátó Mátyás
Magyarcsanád
Csanád vm.
2:39
Nyisd ki rózsám nyisd ki csikorgós kapudat
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:40
Szöktetős
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
2:45
Lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
2:48
Katonakísérő és katonanóták
Kalamajka együttes, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
2:57
Oj, de so phendas e kali gaži
Makula József, Makula Sándor
Kiskovácsvágása
Gömör
2:59
Kékülő Küküllő
Szeret együttes, Tintér Gabriella, Bede Péter
Felső-Vízmellék
3:09
De ulita, de strigat (marsok)
Barani Vasile bandája, Covaci Marcel, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
3:13
Csínom Palkó - XVII. sz.
Magyar Tekerőzenekar
3:17
(Világ, világ, de megúntam magamat)
Lakatos Miklós, Varga Károly, Berki Mircea, id. Varga Károly, Varga József, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Selymesilosva
Szilágyság
3:19
Mám ja brúsik
Tibor Kobliček, Martin Tesák, Ľubomír Tatarka, Jozef Kostúr ml.
3:21
Megátkozott engem az édesanyám
Berki Ferenc "Árus", Fodor Sándor "Neti", Toni Rudolf "Kormos", Berki Béla "Árus", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
3:23
Széles a Szamosnak vize…; Szerettelek, szerettél...
Demeter Erika, Hegedős zenekar, Papp István „Gázsa”, Wertetics Szlobodán
3:33
Zörög a kocsi
Túrós Károlyné Kozma Vilma, gy.: Kiss Lajos, Záké János
Rétfalu
Szlavónia
3:34
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
3:36
horea grâului
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
3:38
Lassú és szökős
Kalász zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:42
Egy szem búza teremjen
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
3:43
Ádámosi négyesfogat
Dobroda zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
3:49
Kerekes
Zerkula János, Pulika Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
3:53
Magyarszováti furulyamuzsika
Csík zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:59
CigánytáncVastaghúros
Bob Gheorge, Lingurar Anton, Lingurar Andrei, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Szamosújvárnémeti
Alsó-Nagy-Szamos mente
4:05
Máma van a, máma van az utolsó vasárnap
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
4:11
lassú csárdás
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
4:14
Moldvai tánczene
Török Tilla, Zimber Ferenc
Moldva
4:18
Mi van ma, mi van ma
Szabó Lajosné, gy.: Borsai Ilona
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
4:18
Dudaszó
Pál István
Palócföld
4:23
Lakodalmi induló
Paradica Mihály, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
4:24
Joc bătrînesc din Mintiul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
4:27
Haj ne menj el ne menj el
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
4:28
Eme kertbe egy nagy madár...
Guessous Majda Mária
Moldva
4:36
Învârtita és haţegana
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
4:41
Hegyezd füled
Palya Beáta, Szokolay Dongó Balázs
Mezőség
4:46
Szeress, babám, csak nézd meg kit
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:47
Hozd fel Isten azt a napot
Ivánovics Tünde
Bukovina
4:50
colindă
Balaş Grigore, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
4:51
Az esztendő fordulóján - Cantionale (XVII. sz.) - Tordai Ányos
Bárdosi Ildikó
4:53
Jaj de széles, jaj de hosszú 
Borsos Miklós, gy.: Demény Piroska
Szentmihályfalva
Aranyosszék
4:55
Mikor Gergely legény volt
Mandache Aurél
Moldva
4:57
„Hor sa chlapci do skoku” (na počúvanie)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
5:00
Elment az én rózsám
Kozsán Laura
Moldva
5:01
De, phénáv tuke, cini gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
5:02
Bogártelki keserves és hajnali
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
5:06
legényes
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László
Almás mente
5:09
Fábián Pista / Huszárosra vágatom a hajamat
Kása Béla, Németh Ferenc, Kürtösi Zsolt, D. Tóth Sándor, Gombai Tamás, Porteleki László, Gyenis Katalin, Vasas Zsolt
Szatmár
5:13
Addig ültem a küszeben 
Ütő Béláné Simon Sára, gy.: Demény Piroska
Torockó
Aranyosszék
5:14
Román pár
Rőmer Ottó, Csávás Attila, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Nagysármás
Kelet-Mezőség
5:20
A csenyéti csárdába…
Kótai Lajos, Horváth Krisztián, Puda Józsefné Molnár Judit, Lakatos János "Ruszin", Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, Adu Barnáné Molnár Mária, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
5:22
Nagysajói táncmuzsika
Fondor zenekar
Nagysajó
Sajó mente
5:27
Ni, hol menen három árva
Molotás Györgyné Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
5:31
Egy pár tánc Magyarszovátról
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:41
Három levele van a nagy eperfának
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
5:43
Zsiros kenyér, szalonna
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
5:45
Lassú csárdás
Kászoni Jancsi, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
5:47
Ketten
Dűvő zenekar
Méhkerék
Körösök vidéke
5:51
Sebes forduló
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:54
Kontyalávaló
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Magyarbece
Enyed vidéke
5:59
Csárda, csárda, tetejetlen csárda
Zsíros Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
6:01
Édes Gergelem
Horváth Zoltán
Moldva
6:03
purtata
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Dél-Mezőség
6:06
Sóvidéki táncok
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Sóvidék
6:11
Túl a Tiszán csikóslegény vagyok én
Kőrösi Sándorné Balogh Irén, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Mezősas
Körösök vidéke
6:12
Kalotaszegi legényes
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
6:15
Mikor kezdtem kofferomat...
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
6:17
Virágtánc - Floricsika
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:19
A lészpedi patak martján van egy fa
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
6:20
Kakukktojás: kolozsi legényes, csárdás és sebes
Tükrös zenekar
Kolozs
Mezőség
6:29
Horváth Feri Csurkuly ritka magyarja
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
6:31
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
6:32
Én ültettem a cidrusfát
Patai Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
6:34
Palatkai ritka és sűrű magyar
Palló zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:37
Jó estét kívánok… köszöntő, csárdás és szapora
Berki Ferenc "Árus", Sztojka János "Jánoska", Boros Gyula "Gyulu", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
6:54
Ördöngösfüzesi cigány keserves és gyors csárdás
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:00
Piros dunnának a csúcsa
Molnár Gyula, gy.: Vikár László
7:00
Magyarbődi népdalok
Rokolya énekegyüttes
Magyarbőd
Abaúj
7:05
Verbunk és marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
7:08
Ablakomba­ szépen nyílik a rózsa
Tasnády Erika, Filep Márton
Szék
Észak-Mezőség
7:14
Születésin Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
7:15
Déltől estig nyílik a piros rózsa
Tényi Edit
Al-Duna mente
7:19
Zavaros a Tisza
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
7:21
Él a magyar, áll Buda még…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
7:24
Vráncsi ének
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
7:26
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
7:28
Joc: tărăneasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
7:31
Ez a vonat
Takács Éva
Gyimes
7:33
Friss (Cickom, cickom)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
7:34
Vert kezes
Öves együttes
Klézse
Moldva
7:39
Szeretőm a táncba
Hodorog András
Klézse
Moldva
7:40
Nem úgy van most, mint volt régen
Muzsikás együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:45
Megöltek egy legényt
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:48
Rókatánc
Téka együttes
7:51
Táncházi muzsika: lunga, aprózó, cigányos, erdélyes
Drágos György, Budai Gyula, gy.: Sebő Ferenc
Elek
Körösök vidéke
7:56
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:58
Édesapám, édesapám
Szabó Sándorné Vágó Zsuzsa, gy.: Szendrei Janka
Vadász
Körösök vidéke
8:00
Kiszáradt a tóbul
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Szatmár
8:05
Asztali nóták, szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalomszóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
8:22
Bugaci pásztordalok
Széles András
Bugac
Kiskunság
8:26
Édes jó Istenem, indítsd meg árvizet
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
8:29
Lassú és korcsos
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Soós Réka, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:37
Taci mireasă, nu mai plinge
Sidor Andronicescu bandája
Fundu Moldovei
Bukovina
8:40
Elvesztettem zsebkendőmet
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
8:41
Csordapásztorok
asszonyok csoportja, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
8:42
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
8:44
Porka és hétlépés
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
8:48
Vyjdu ja na sevo /rusínska/
Muzička
8:49
Az én rózsám személdöke
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
8:49
Betlehem kis falucskában...
Bognár Szilvia
8:50
Sudridom
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
8:51
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:57
Mennyei király születik
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
8:59
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
9:04
„Javor, javor, suchá lieska” (na počúvanie a váľaný)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
9:08
Vas megyei népdal, régi lakodalmi csárdás Szombathelyről
Csík zenekar
Észak-Dunántúl
9:15
Megfogott már engem a nap
M. Tóth János, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
9:16
Öreg magyaroska
Nyisztor Ilona
Moldva
9:18
Hej a sályi vásártéren
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
9:19
Szlavóniai énekek
Jasen Trió, Vízvári Zoltán
9:22
Őszirózsa lehullott, lehullott
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
9:24
Oj devojko udovaco
Zengő együttes, Molnár Éva, Zoltán Csaba
9:27
Žimno, prežimno na brežečku stac
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
9:29
Dittáj, dittáj, Bád Mihál... (Virágtánc)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
9:32
Elveszett a bugabárány
Bohus Mihályné Fekete Rozália, gy.: Szomjas-Schiffert György
Gádoros
Körösök vidéke
9:33
Vine Jancu din Ardeal
Kalamajka együttes
9:36
Kimegyek a zöld erdőbe…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
9:38
Tele van a temető árka vízzel
Ferincz Adrienn
Buza
Észak-Mezőség
9:40
Vékony héja van
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:40
Szlovák tánczene
Németh Dénes bandája, Makó Péter
Osgyán
Gömör
9:45
Lassú magyaros
Bilibók Béla, gy.: Kallós Zoltán
Ugrapataka
Gyimes
9:46
Székely verbunk
Kalamajka együttes
Marosszék
9:52
Kontyolják a nénémet bodros főkötőve
Lukács Andrásné Nagy Anna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
9:54
Šošovička, hrášok /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
9:57
Cigány keserves és hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
10:04
Decsi verbunk
Méta együttes
Decs
Sárköz
10:12
Ápoj, Dévla, de tyo brisindóri
Barcsa Lajos, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
10:13
Katonai kísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
10:18
Lassú mónár, csendes malam
ifj. Szabó Varga György, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
10:19
Erdőszombattelki dallamok
Bakator, Molnár Endre
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
10:26
Szürke szamár szomorkodik
Katona Józsefné Mátés Katalin, gy.: Kiss Lajos
Csúza
Dél-Dunántúl
10:27
Bogyiszlói dallamok
Bartina
Bogyiszló
Sárköz
10:31
Bačovská z Kokavy nad Rimavicou (Gemer)
Pavol Bielčik
Rimakokova
Gömör
10:33
Fáj a szivem, nem tagadom / Alig várom este legyen
Fiastyúk
Székelyföld
10:36
Kéretik a nénémet
Piros Istvánné Szórád Mária, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
10:37
Galac felől kiindult egy gőzhajó
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
10:39
Arieş ce treci prin Turda 1
Vasile Soporan, Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
10:42
Úgy elmegyek meglássátok
Berta Alexandra, Számel Péter, Cseke Attila
Gyimes
10:46
Végigmentem a lászlói temetőn
Becze Józsefné Kántor Éva, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
10:47
Gergelytánc
Szokolay Dongó Balázs
Moldva
10:50
Fúj-süvölt a Mátra szele
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
10:53
Rózsa kihajlik a gyalogútra
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
10:55
Zavaros a Tisza
Csontos György, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
10:55
Szép fehér pekulár / Hej ririrá / Este vagyon / Ide lábam
Vándor Vokál, Juhász Zoltán
Moldva
11:04
korcsos
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
11:07
Öreges csárdások
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
11:12
Megyek az úton lefelé
Seres Istvánné Czirják Ilona, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
11:13
Hegyek alján...
Miskolczy Mariska, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
11:16
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
11:20
Jaj, de szépen esik az eső
Márványos Tamburazenekar
Dél-Dunántúl
11:23
Urálás
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
11:24
Rókatánc
Fakutya zenekar
11:27
Magyar csárdás és friss
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Sepsiszék
11:30
Geampara (Dobrudzsa)
Galga zenekar, Erdélyi Klára, Csávás Attila
11:38
Azt gondoltam míg a világ
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:42
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
11:44
Szintetizátoros felvétel: Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
11:51
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
11:54
Amikor esznek a juhok
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
11:55
Pálmácska
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
11:58
Csóri kanász, mit főztél
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
11:58
A bazsarózsának ; Kék ibolyát ültettem a cserépbe ; Ágas-bogas a diófa teteje
Kallós Zoltán, Téka együttes, Székely Levente
Visa
Belső-Mezőség
12:07
Robijatár avílem
Jakab Lajos "Pujo", gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
12:09
A Kóré Gézáé
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Szabó Árpád
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
12:19
Kecskés
Hodorog András
Klézse
Moldva
12:20
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
12:21
[Lejtet szeret a folyóvíz]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
12:23
Gombosi népdalok
Ivánovics Tünde
Gombos
Bácskai Duna mente
12:27
Sârbă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
12:29
Bubujj, buba
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
12:33
Azt gondoltam, amíg élek
Simon Mártonné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
12:33
Gyöngytánc és seprűtánc
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
12:37
„Zsidó imádság”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, Demeter István "Suli", ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
12:38
Báli muzsika Vajdaszentiványból
Csík zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
12:43
Cserreg berreg a legyecske férjhez akar menni
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
12:44
Ceperka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
12:46
Hora mortului şi învârtită la clacă (Halotti keserves és forgatós tánc kalákában)
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
12:48
Kuss ki!
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
12:51
A karádi kertek alatt
id. Balog József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
12:52
Öreg magyaros
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
12:54
Almás-völgyi cigány úti vonulós nóta, csárdás és cingerd’i
Ötvös Josif, Şandri Remus, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
13:05
Zajali, zajali, Janíkivi ovce / Šuchom és hajduk / Zicala după cimpoi, lunga és mărunţaua
Hegedős együttes, Unger Balázs
13:17
Veru moja Luzna
Lúzsnai énekcsoport
13:18
Serény magyaros
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:20
Ráncos szárú kiscsizmám szögre van akasztva
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
13:21
Tisza partján lakom
Ferincz Adrienn
Kászonimpér
Kászon
13:23
Édesanyám mért szültél a világra
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
13:24
Százados úr, ha felül a lovára / Csend van a faluban
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Németh Ferenc
13:28
„Jaj, de sokat áztam-fáztam, fáradtam” – „Hej, zsidólány, zsidólány” (csárdás és gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
13:31
Juhok keservese
Görgei Zoltán
Észak-Mezőség
13:33
Édes kicsi bojtárkám
Kovács Balázsné Bíró Borbála, gy.: Kiss Lajos
Hadikfalva (Kéty)
Bukovina
13:34
Forduló és cigánycsárdás
Magos zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:39
A tűz lángja
Bogdan Toader, Paun Vasile
Pusztina
Moldva
13:41
Nagybaracskai táncdallamok
Bácska Banda
Nagybaracska
Bácskai Duna mente
13:46
Kicsi lovam térdig menyen a sárba
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:47
Én is voltam, mikor voltam…
Varga Diána
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:49
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
13:53
Szerelem a nyavalyám
Gömbszörp
Perkáta
Fejér vm.
13:56
Fehér László lovat lopott
Simon Jánosné Bodnár Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
13:59
Jön Kossuth, jön
Kalamajka együttes
14:01
turdeana
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
14:03
Bús az idő a nap nélkül...
Széles András
Szatmár
14:06
Egyen meg a fene téged
Nagykálozi Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
14:07
Perptuum mobile - Magyarói verbunk
Gázsa zenekar, Balogh Kálmán
Magyaró
Felső-Maros mente
14:11
Cigány hallgató és cigánytánc
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
14:15
Bukovina, édes hazám...
Józan Renáta
Bukovina
14:16
Iszik a betyár a csapon
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
14:17
Elment a madárka
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
14:21
Koľeda
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
14:23
Széki magyar, a Misié
Sebestyén Márta
Szék
Észak-Mezőség
14:28
Téglaporos a kalapom
Váradi Mihály, Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
14:30
A borostyán apró kéket virágzik...
Forgács Zsuzsanna
Buza
Észak-Mezőség
14:32
Baszom, aki hová való…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
14:36
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
14:41
Rég megmondtam kisangyalom ne szeress
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
14:44
Kale Bazingns/Nokhspil
Budowitz
14:45
Megyek az utcán lefelé…
Gilyén Miklós, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
14:46
Gyimesi lassú és sebes magyaros
Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Geröly Tamás, Görgei Zoltán
Gyimes
14:52
Szegény Szabó Erzsi
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:54
Torontáli táncok
Muzsikás együttes, Farkas Zoltán "Batyu"
Petre
Alsó-Tisza-vidék
14:58
Csárdás és szökő a chicagoi Paprikash magyar étteremben
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
15:08
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
15:11
Le, le, leszedik a fügét a kosárba
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
15:12
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
15:14
Bătuta
Horváth Mihály, Lunka Albert, Demeter Mihály, gy.: Wim Bosmans
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
15:17
Lassú és sebes magyaros
Zerkula zenekar
Gyimes
15:21
Kőmíves Kelemen (folytatás)
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
15:23
Kövecses út szélén
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:24
Batuka
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
15:26
Hrochotské rozkazovačky /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
15:30
Lengyelország szélén felnőtt egy almafa
Harangozó Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
15:31
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
15:34
Lassú és friss csárdások
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Sebő Ferenc, Németh István
Jánkmajtis
Szatmár
15:40
Mokányos kettős
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
15:42
Csicsíjja, babája
Kisgyőr Anikó, gy.: Borsai Ilona, Nagy Istvánné, Pölöskei Gyuláné
Kapuvár
Észak-Dunántúl
15:42
Sok Szent János napokat
Bárdosi Ildikó
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:43
Régi párnás tánc
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
15:44
Ritka tempó
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:47
Táncdallam szöveg nélkül (Magyar zsukáta)
Ádám György, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
15:47
A szentgyörgyi kocsma előtt - Nusi keservese
Mocsel Ágnes, Mocsel Lajos, Mocsel Antal, Mocsel Piroska
Őrkő
Sepsiszék
15:51
Purtata II: Purtată de pe Cîmpie
Gheorghe Boca bandája
Radnót
Közép-Maros vidéke
15:53
Korcsos és cigánycsárdás
Tarsoly zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
15:57
Láttál-e valaha
Szabolcsi Jánosné Bodor Rozália, gy.: Paulovics Géza, Zákonyi Lászlóné
Püspökbogád
Dél-Dunántúl
15:58
Fehér üröm
Eke Mária, Ripa Alexandru "Miku", Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
16:01
cigánytánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:04
Jenő, a harmonikás
Dima Jenő
Őrkő
Sepsiszék
16:08
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
16:09
Betlehem nagy vidékén
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
16:10
de-a lungu
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Koncz Gergely
Kelet-Mezőség
16:12
Hozzám nem jár senki
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Szék
Észak-Mezőség
16:18
Kiment, kiment egy menyecske
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
16:19
Porzik a hegyi borozda…
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Fábián Éva, Koczka Judit, Balogh Kálmán
Dél-Dunántúl
16:24
Ritka magyar
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
16:27
Három dudás egy csárdában
Illangó
Szany
Észak-Dunántúl
16:30
Haja, haja, haja, haja
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
16:30
Bakonyerdő
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, Mózer Csaba, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
16:37
Csárdás és szaporacsárdás
Fodor Sándor "Neti", ifj. Fodor Sándor, Doduț Petru, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Bodó-Bán János
Györgyfalva
Erdőalja
16:54
Bonchidai finomvegyes
Heveder
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:02
Diófának három ága
Prezsmer Istvánné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gyergyószentmiklós-Háromkút
Csík vm.
17:03
Hozd fel, Isten, azt a napot
Káplár Gréta
Csíkszentdomokos
Felcsík
17:06
Szökős, sebes csárdás, lassú és sebes csárdás
Magyarpalatkai banda, gy.: Diószegi László, Gaug Ágnes
Vajdakamarás
Mezőség
17:21
Egy pár tánc Füzesen
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:23
Szegén Szabó jErzsi
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
17:31
A) Reguták lassú kezdőtánca B) Barna legény megy az úton lefelé
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
17:35
Korobjászka
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
17:37
Hallgató, tánczene és kanásznóták
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei, Adorján István
17:47
Lassan kocsis, hogy a kocsi ne rázzon
Olasz Elemérné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
17:48
Nosza, nosza Margit asszony
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
17:49
Dübörög a sebes gőzös
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
17:50
Moldvai guzsalyasok
Balogh Sándor
Moldva
17:53
Kinek nincsen szerencséje
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:55
Alföldi népdalok tekerőn
Balla Tibor
17:57
Horea miresei, bărbătescul la cusutul steagului
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
18:02
Ruszászka
Szűcs Bálint
Moldva
18:04
Siralmas volt nékem
Tóth József, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
18:07
Kit a bánat megér
Demeter Panna-Katalin
Gyimesfelsőlok
Gyimes
18:10
Spevy mužov a žien z Popradna (Popradnianska dolina)
Poprádi énekcsoport
Poprád
Szepes vm.
18:13
Románca
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
18:15
Hajnalcsillag szépen ragyog
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
18:16
Új stílusú csárdások
A Budapest Táncegyüttes zenekara
18:21
Sebes forduló, csárdás, korcsos, szöktetős és vármegye
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, Buta Szép József, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:25
Verbunk
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:28
Tiszán túl, Dunán túl
Trombitás Tamás, gy.: Kerényi György
Noszlop
Észak-Dunántúl
18:29
Katonakísérő, legényes és szapora
Kincsér együttes
Kalotaszeg
18:36
Doină dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
18:38
Az én rózsám nem érkezik
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Bonchida
Kis-Szamos melléke
18:41
Felnyőtt az út mellett két szál majoránna
Potuska Jánosné, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:43
Dél-dunántúli dallamok
Endrődi Judit
Dél-Dunántúl
18:46
Köbölkúti verbunk
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
18:47
Betlehem, betlehem... - Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Matokabinde
18:51
Mi zme chlapci z Ďemenovej
Ján Demenčik, Vladimír Chebeň zenekara
18:52
Három árva
Polgár Lilla
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
18:55
Cigánytánc, lassú és sebes cigánycsárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:00
Tizet ütött már az óra
Galgamácsai férfi
Galgamácsa
Galgavidék
19:02
Recés a szőlő levele...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
19:05
Köszönöm édesanyámnak
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
19:08
Csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
19:13
Kiss Jánosnál Sárkány-zugban
Papp László
Máta
Hajdúság
19:15
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
19:17
Jánosköszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
19:21
Magyar verbunk - Román barbunc
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
19:23
Invirtita és csingerálás
Téka együttes
19:29
Lakodalmas
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
19:31
Tavaszköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Moldva
19:34
Ukrán táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
19:35
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
19:42
Zöld erdőbe kicsi nyúl, kicsi nyúl
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
19:43
Bíboros Péterné
Agócs Gergely
Gyimesfelsőlok
Gyimes
19:49
Aprók: egydobbantós, háromdobbantós, sormagyaros, talián polka, előre - előre
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
19:54
Ilonám, Ilonám
Kalagor
Rácsila
Moldva
19:56
Egy kicsi madárka
Váncsa György, gy.: Kodály Zoltán
Kászonimpér
Kászon
19:57
Áll a hajó
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Mezőség
20:00
Învirtita din Deseşti
Alexandru Şerban, Ion Covaci
Desze
Máramaros
20:02
Hídivásárban
Szeredás együttes, Szűcs Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
20:09
Erepült a madár
özv. Rajos Mihályné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
20:11
Béres vagyok részes
Türei Lengyel László
Türe
Kalotaszeg
20:13
Menyasszonykísérő
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
20:16
Katonakísérő
Dresch Mihály, Németh Ferenc, Porteleki László
Mezőség
20:20
Egyes fia vagyok az anyámnak
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
20:20
Erdő útja
Berecz András
Kutasföld
20:22
Szombat este nem jó citerázni / A barátok, a barátok
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
20:25
Năcăjitu-i omu, Doamne
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
20:29
Feleségem olyan tiszta
Hévízi Jánosné Tóth llona, gy.: Szendrei Janka
Mezőbaj
Körösök vidéke
20:29
Tardoskeddi dudanóták
Bartók Anikó, Hasenfratz Júlia, Szegvári Ildikó, Szőke Szilvia, Tóth Nóra, Kurdi Gábor
Tardoskedd
Mátyusföld
20:34
Megismerni a kanászt
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
20:35
Nihol menen három árva
Nyisztor Ilona
Külsőrekecsin
Moldva
20:40
Megy a nap lefelé
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
20:41
Kukucska Ernő dudanótái
Nagy Gábor
Nógrád
20:45
Menyasszonykísérő
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:47
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
20:50
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
20:51
Svatý Mikulášu /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
20:53
Cseres erdő csárda előtt
Csillag Gergely György, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
20:55
Far Di Mekhutonim/Shulem Tants Mit Variatsyes
Budowitz, Majer Bogdanski
20:59
Alma ja fa alatt, nyári piros alma
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
21:00
Ne szállj pörbe énvelem...
Écsi Gyöngyi
21:02
Muzslai menyasszonytánc
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Muzsla
Vág-Garam köze
21:03
Invirtita
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:14
Szegény embernek születtem
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
21:15
Ha kimegyek a doberdói harctérre
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Porteleki László, Kása Béla, Vasas Zsolt
21:18
Dedoi dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
21:19
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
21:21
Sú tyo va
Angyéla, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
21:22
Keserves, hajnali és szapora
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Havasréti Pál
Kalotaszeg
21:31
Mikor a juhász bort iszik
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
21:33
Patak vize, Lyukas a kalapom, Kakukkmadár (Burján Istvántól)
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
21:42
Virág ökröm kiveretëm a rétre
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
21:46
Musica populara
Méta együttes
21:49
Mikor bemennek a házba a menyasszonyért
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
21:50
Elment Szent-Péter Rómába
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, gy.: Erdélyi Zsuzsa
21:53
A fényes nap immár elnyugodott
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
21:55
Kövecses út szélén
Tintér Gabriella
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:57
Hoja ďunďa, hoja
Anna Rybarčaková, Anna Višňovská, gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:59
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:08
Elment a madárka, üres a galicka
Lőrinc Antalné Nyisztor Mária, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Szendrei Janka
Istensegíts
Bukovina
22:15
A szilágysámsoni Rákóczi-nóta és friss
Kalamajka együttes
Szilágysámson
Szilágyság
22:20
Új stílusú népdalok
Bársony Mihály
Tiszaújfalu
Kiskunság
22:21
Beregszászi vásárban
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Gera Attila
Kisszekeres
Szatmár
22:26
Zsuzsánna, Zsuzsánna
Fodor Sándorné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
22:30
Háromkirályok
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
22:34
Cigány keserves, asztali nóták és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, Mocsel Piroska, Mocsel Antal "Rémusz", gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
22:43
Hej, cserényem előtt
Papp László, Nagy Gábor
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:45
Ahol én elmënyëk
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
22:46
Ne higgyünk a legénynek
Berta Alexandra
Galgavidék
22:51
Menyasszonykísérő
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
22:54
Menyasszonybúcsúztató
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Ipolyvarbó
Ipoly mente
22:58
Túl a vízen mandulafa virágzik
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:01
Jocul barbatesc
Ileana Ardelean, Nita Ardelean, gy.: Bartók Béla
Petrova
Máramaros
23:02
Sarba - Muresanca - De doi - De-a lungu - Invartita
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
23:12
A szövőszék/Fekete felhőből esik az eső/Jobb lett volna
Szilágyi Anna, Ripa Alexandru, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
23:23
Vajda János mit gondoltál
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
23:24
Az ördögé
Ökrös Csaba, Molnár Miklós, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
23:26
Menyasszonykísérő és csárdás
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
23:27
Cigány csárdás
Vizeli Balázs, Kerényi Róbert, Havasréti Pál
Gyimes
23:31
Hallgató, fox, csárdás és friss
Hunyadi András bandája, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
23:36
Rar, învîrtita, pe picior, maruntelu
Fondor zenekar
Szilágyság
23:45
Motoris, motoris...
Potta Géza "Gatyo", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
23:46
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Gönczöl Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
23:46
Eltört már a mázas csésze
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Dévaványa
Nagy-Sárrét
23:47
Féloláhos, székely verbunk és szökő
Rojtos együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
23:52
Az éjfélbe
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
23:56
Déltől estig nyílik a piros rózsa
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
23:58
Ez a kislány de beteg, de beteg
Süttő Imréné Brath Viktória
Kolon
Zoborvidék
23:59
Régi katonadalok
Gázsa zenekar
0:04
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.