Folkrádió

2017. május 28-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Válaszúti katonakísérő és verbunk
Tarsoly
Válaszút
Kis-Szamos melléke
0:07
Ritka cigánytánc, ritka csárdás
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:10
Őrkői cigány legényes, csingerálás
Nisztor Mihály, Jánoska Tibor, Antal Tibor
Őrkő
Sepsiszék
0:13
Hej, piritusból csinálják a pálinkát
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:15
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
0:17
V Šumiaci pri muzike
Ján Molent zenekara, Királyhegyaljai énekcsoport
Királyhegyalja
Gömör
0:21
Juhait kereső pásztor
Túri Luca, Csenki Zalán
Moldva
0:25
Nem vagyok én senkinek se adósa... dallama zenekarral
Orsós János és zenekara, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
0:26
Dél-Alföldi dalok a Pátria lemezről
Legeza Márton, Raksányi Boglárka
Dél-Alföld
0:30
Marosszéki forgató
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
0:32
Korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
0:44
Ha elvettél, tartsál...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
0:45
Far Der Kale/Bughicis Freylakhs
Budowitz
0:48
Fúdd el nagy szél, fúdd el…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
0:50
El akarnak katonának vinni
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
0:52
Házunk előtt van egy magos vadalmafa
özv. Szabó Imréné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
0:53
Váraljai kanásztáncok
Dúdos Műhely
Váralja
Hunyad vm.
0:56
Zúg az erdő
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
0:57
Felsütött a hajnal csillag
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:06
Felsütött a hold sugára
gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
1:11
Esküdni kell a leánynak
Kóborzengő
Szék
Észak-Mezőség
1:21
Lassú csárdás és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:26
„Zsidó imádság”
Figur Banda, Cseh Tamás
Bodrogköz
1:28
Nem messzi van ide babám tanyája
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:28
Fehér László
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Mester László, Pénzes Géza
Kalotaszeg
1:35
Csárdás I.
Kanczel János, Túry Ferenc, gy.: Mező Judit
Debrecen
Hajdúság
1:35
Szalóki Ágié
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Szalóki Ágnes
Kalotaszeg
1:39
János bácsi, dudáljon kënd
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
1:40
Marosszéki muzsika
Mészáros zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:49
Héjsza
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
1:51
Kicsi a hordócska/ Cie sa to kone
Agócs Gergely, Gombai Tamás
Zsére
Zoborvidék
1:53
Komám asszony adjál egy kis bagót...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
1:55
Bonchidai táncdallamok
Suttyomba zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:01
Krisztus urunknak áldott születésén...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
2:03
Román kezes
Legedi László István
Moldva
2:05
Azért szeretem én a cigány menyecskét
Pittye Ági, gy.: Bari Károly
Bordos
Székelyföld
2:06
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
2:12
Gábor Áron rézágyúja
Rácz Ferenc, gy.: Halkovics János
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
2:13
Szintézis
Téka együttes, Balogh Kálmán
2:16
A pávának három tolla aranyos
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:19
Gyimesi lassú magyaros és sebes csárdás
Mészáros Máté
Gyimes
2:20
Túlsó soron esik az eső
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
2:21
Sej, haj, Zsubri pajtás...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:23
Este későn faluvégen jártam
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
2:24
Anyám, édesanyám
Kovács Krisztián
Moldva
2:29
Csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
2:33
Ki babáját nem sajnálja
Kubinyi Júlia, Agócs Gergely
Gömör
2:37
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
2:38
Jaj de szépen harangoznak
Berkő népdalkör
Berzéte
Gömör
2:41
Jagodice
Mohács
Dél-Dunántúl
2:43
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:51
Aluszol-e te juhász?
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:54
Ha kimegyek arra magos tetőre
Györfi Erzsébet
Gyergyószentmiklós
Gyergyó
2:55
Öreges csárdások, csárdás és ugrálós
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
3:02
Kossuth nóta
Békés Banda
3:06
Én vagyok az idesapám bérese
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
3:07
Galícia közepébe - keserves és féloláhos
Halmos Béla, Havasréti Pál
Gyimes
3:11
Sólo maďar
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
3:12
Friss, válltánc és karikázó
Szeredás együttes, Dezsőházi Tamás, Kulcsár Annamária, Varga Eszter
Hegyköz
3:21
Hazám, hazám édes hazám / Keserves anyának keserves gyermeke / Vótam én is, mikor vótam / Kerek alma, kicsi ház
Benke Jánosné Benedek Róza, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
3:28
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:37
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
3:42
Szerba
Csürrentő együttes
Moldva
3:51
Sárgadinnye felmászott a görögre
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
3:54
Idegen földre ne siess
Kallós Zoltán
Gyimes
3:57
Voronyanszkij - körtánc
Zsoldos Péter, Pelehács Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
3:58
Racsenica
Trakija zenekar
Sop-vidék
4:00
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:03
Kalotaszegi táncmuzsika
Míves zenekar
Kalotaszeg
4:09
A kutyának tarka lába
Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
4:10
Hajtsd ki rózsám az ökröket
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:13
Az al-dunai székelyek dalai
Kovács Júlia, Lőcsei Lajosné Bréti Erzsébet, Zsók Domokos, Bíró Ferenc, Bréti Lajosné Basa Anna, Vámos Józsefné Basa Viktória, gy.: Kiss Lajos, Király Ernő
Bukovina
4:20
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
4:22
„Hej, kendermag, kendermag” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
4:24
Véled összakadék
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:31
Nekem is volt édesapám
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:33
Keserves és csárdás - Zerkula János emlékére
Heveder
Gyimesközéplok
Gyimes
4:38
Féloláhos
Pulika János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
4:39
Magyarlapádi körtánc / Maros - Kisküküllő menti csárdás, pontozó, szegényes és kónyi verbunk
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
4:56
János gazda ha befogja
Bera Pál, gy.: Paulovics Géza
Gádoros
Körösök vidéke
4:57
Bujdosik egy árva madár
Farkas Annamária, Juhász Zoltán
Gyimes
5:03
Kisangyalom ha katona nem volnék
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
5:04
Kezes VII. - Hora batuta (Cigányászka)
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
5:08
Gyorscsárdás + Teljes bemondás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
5:10
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
5:12
Tülökutánzás
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
5:13
Erdőbényei bodnártánc
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente
Erdőbénye
Zemplén vm.
5:19
Ez Újesztendőben mink vigadjunk
Tóth Sándorné Vastag Éva, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Moldován Vilma, Szendrei Janka
Váralja
Sárköz
5:20
A soproni Rákóczi-nóta és Rákóczi-keservese
Kalamajka együttes
Sopron
Dunántúl
5:24
asztali nóta
Mocsel Piroska, Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Pávai István
Sepsiszék
5:26
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
5:30
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
5:31
Méhkeréki romános dudán
Szokolay Dongó Balázs, Kunos Tamás
Méhkerék
Körösök vidéke
5:33
„Én gútai gyerek vagyok” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
5:35
Édesanyám, kössön kendőt
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
5:37
Azt gondoltam, míg a világ
Juhos Mihály, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:39
Tiszti (Szerba officerászka)
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
5:42
Most jöttem Gyuláról
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
5:49
Fehér üröm
Eke Mária, Ripa Alexandru "Miku", Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
5:52
Zöld erdőbe, zöld mezőbe
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
5:52
Megyek az úton lefelé
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
5:59
Kezes
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
6:02
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
6:04
Ég a lámpa a függönyös szobába
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
6:05
Bonchida
Üsztürü, Nagy Zsolt
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:15
ballada
Antal Árpádné Zilaji Rozália, gy.: Szalóki Ágnes
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
6:17
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:19
Hájda, Zsikolo tyeljárgyasz
Ileána, gy.: Bari Károly
Gura Văii
6:21
Bogyiszlói kertek alatt
Dunazug Együttes
Bogyiszló
Sárköz
6:26
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
6:28
Gyertek magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
6:32
Kéjjel élő dúsgazdagnak veszedelmét
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, Bengyák Gézáné Gál Ágota, gy.: Dobszay László, Szendrei Janka, Rajeczky Benjamin
Menyhe
Zoborvidék
6:34
Én hol elémenek...
Hevesi Judit
Moldva
6:35
Zaleť sokol, bílí vták” – „Láska, božže láska” (szlovák hallgató)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
6:38
Kapitány úr azt mondja a bakának
Téka együttes
6:46
Lányom édes lányom
özv. Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
6:50
Lakodalmi menet
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
6:56
Rákóci kocsmába
Sümegi Jánosné Német Anna, gy.: Balla Péter
Törökkoppány
Külső-Somogy
7:01
Magyarbődi csárdás és friss
Tükrös zenekar
Magyarbőd
Abaúj
7:10
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó", Danó Bálint
Kispalád
Szatmár
7:10
Bonchidai ritka és sűrű csárdás
Tükrös zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:17
Kerekes
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
7:20
Kádár Kata
Polgár Lilla
Moldva
7:23
Jó estét, jó estét (Sóki)
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
7:26
Szerba
Tatros együttes
Moldva
7:36
Forduló
Horváth Ernő, Cápa Sándor, Tavaszi szül. Héner Mária, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
7:39
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
7:41
Fellegzik az idő
Magyar Andrásné, gy.: Mező Judit
Berettyóújfalu
Körösök vidéke
7:44
Csárdás, friss és fox
Hírös zenekar
Abaújszina
Cserehát
7:49
Szökős
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:52
Tolnai dudálás és ugrós
Egyszólam együttes
Sárköz
7:56
Palotás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
7:58
Kutasföldön
Tükrös zenekar
Magyarózd
Kutasföld
8:06
Román menyasszonytánc (învârtita)
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
8:10
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
8:12
Szépen hasad a hajnal
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
8:13
Verje meg az Isten
Mischl Erik
Szék
Észak-Mezőség
8:17
Szapora
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
8:18
Gyimesi halott melletti keservesek, asztali nóta és Rákóczi mars
Ökrös együttes, Berecz András
Gyimes
8:29
Már csakugyan menni kell
Hasulyó Péter, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
8:31
Dél-alföldi betyárnóták
Bartina
Dél-Alföld
8:35
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
8:36
Szép fehér pekulár...
Polgár Lilla
Moldva
8:39
Oj, de so phendas e kali gaži
Makula József, Makula Sándor
Kiskovácsvágása
Gömör
8:41
Járd ki lábam
Tatros együttes
Moldva
8:44
„Joj, šibaj furman kone bičom” („Amikor viszik a menyasszonyt az esküvőre”)
Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
8:45
Sűrű magyar
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:50
Jó estét, jó estét
Fodor Mihályné Gáspár Sári, Fodor Mihályné Fodor Kis Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
8:51
Bogártelki keserves és szapora
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
8:56
Jaj, de sokszor elmondtam, hogy jaj, jaj
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
9:01
A gyimesi hegyek kőből vannak rakva
László Miklós, Fikó András
Gyimes
9:06
Tücsök koma, gyere ki, gyere ki
Király István, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:07
Karácsonyi dudálás
Hermann László Zeneiskola "Mezőföld" éneklő csoportja
Somogy
9:10
Zsidó lakodalmi ének
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
9:11
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
9:12
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Vargyas Lajos, Andrásfalvy Bertalan
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
9:12
Bihari román táncmuzsika
Csík zenekar
Körösök vidéke
9:16
Parobské spevy z Dvorianok (Zemplín)
Szécsudvari énekcsoport
Szécsudvar
Zemplén vm.
9:19
Murzsa Gyula emlékére
Bakator, Jeremiás Lajos
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
9:27
Sárközy Kázmér három magyar tánca
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
9:31
Mikor Máriához az Isten angyala...
Kiss László
Moldva
9:32
Te me merav šukares man
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
9:34
Kertem alját Tatros vize kimosta
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:37
Vetettem violát
Molnár Ilona, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
9:39
Danţ cu fete
Vasile Seras
9:40
Piesne zo Zemplínskej Teplice
Szécskeresztúri énekcsoport Terézia Kubániová vezetésével
Szécskeresztúr
Zemplén vm.
9:44
Balázstelki nóták
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
9:53
Korán reggel a vaságyon
Lakatos Pál, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
9:54
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
9:57
Hora mortului
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
10:00
Palóc népdalok
Vadvirág énekegyüttes
Palócföld
10:04
Három bokor krumpliszár
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
10:04
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
10:11
Csobánkai pusztán
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
10:15
Öregé
Bolya Dániel
Klézse
Moldva
10:18
Háj szode gázse, szode ráj
Emil Bancu "Himi", gy.: Bari Károly
Dános
Maros-Küküllők vidéke
10:21
Kunverbunk
Csík zenekar
Kunszentmiklós
Kiskunság
10:24
„Hop, chlapci, hop,hop, hop” (odzemok)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
10:26
Széna van az ólba­
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Szilágyság
10:31
Ország, világ az én hazám
Gergely András "Zsüke", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Türe
Kalotaszeg
10:34
Duda imitáció
Dűvő zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
10:37
hora curunii
Mera Iuliana, gy.: Pávai István
Ruhaegres
Jára és Hesdát völgye
10:38
Kezes II. - Fehér Márton horája
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
10:44
(Hajnallik, hajnallik)
Szilágyi Sándor, gy.: Bacskai Katalin, Martin György, Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc, Vargyas Lajos
Balkány
Nyírség
10:45
Jár a kislány virágos szép mezőben
Gálber Attila, Horváti Kata
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:50
„Mari, lyányom, Mari” (ballada)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
10:52
Felültem a kemencére-Bozse Mári libája
Fonó zenekar
Tura
Galga mente
10:54
Erdélyország az én hazám, nem német
Tötszegi Károlyné Kozma Anna "Kisó", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Méra
Nádas mente
10:56
Dunántúli dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
11:01
Csárdás dallamok, két érintősoros citerán
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
11:04
Faragószék nótája
Szeredás együttes
11:07
A Homoród vize mellett
Györgylőrinc Lajos, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
11:08
Csurgói népdalok
Agárdi Éva
Csurgó
Dél-Dunántúl
11:11
tangó
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Almás mente
11:12
Danţu miresii
Vasile Seras
11:13
Kyrie elejszon
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
11:14
Mezőkeszüi muzsika
Harmadik zenekar
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
11:20
Româneşte-n botă
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
11:22
Erdővidéki törzs táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Erdővidék
11:34
Én az éjjel nem aludtan egy órát
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:36
Purtata
Dűvő zenekar
Pacalka
Alsó-Fehér vm.
11:38
Két csárdás dallam (kettős)
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:40
Húzzad cigány...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Szék
Észak-Mezőség
11:48
Én vagyok az, én vagyok a kunsági fi
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:49
Verbunk
Kalamajka együttes
Szatmár
11:53
Romános és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
11:57
Kecskeszemű Gergelem
Mentés Másként
Moldva
12:02
Jaj, édes lyányom, drága lyányom
Golyán Andrásné Blaskó Ilona, gy.: Vikár László, Szabó Andorné
Rimóc
Cserhát
12:04
Asztali nóták és Rákóczi induló
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
12:12
Sárga paszuj az ágy alatt
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
12:13
Száll a daru
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:13
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
12:14
Széki lassú
Barozda együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:17
Szlovák tánc
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
12:18
Nádasmenti csárdás és szapora
Téka együttes
Nádas mente
12:22
Mikor az Úr Jézus
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
12:24
Jó estét barna lány
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
12:27
Kis pej lovam megérdemli a zabot
Bolya Mátyás
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:29
Fecioresc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
12:31
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
12:32
Nótázás
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
12:38
Keby dali ešte raz vyberať; Pod oblôčkom fialôčka
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
12:41
Nagysármási tánczene
Maruzsenszki Endre, Rácz András "Bendegúz"
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:46
Mikor vót akkor vót
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
12:47
Szántó Ferenc pontozója
Bolya Dániel
Magyarbece
Enyed vidéke
12:49
Bartošovci, tí by prišli; Prečo si sa milý, včera večer hneval
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
12:52
Sok Szent István napokat
Méta együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:00
(Királyfalvi nagy hegy alatt)
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
13:00
Az esztendő fordulóján - Cantionale (XVII. sz.) - Tordai Ányos
Bárdosi Ildikó
13:02
a. Anyám, anyám – b. Októbernek, októbernek elején – c. Kettős
Molnár András, Szabó Gy. Ilona, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
13:08
Menyasszony befogadás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
13:09
Pályafutásomnak végén
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
13:13
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
13:17
Havasi kürt utánzása hegedűn
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
13:19
Mezőkölpényi csárdás és cigánycsárdás
Sepsi Béla, Czerán Csaba, Fazakas Albert, László Gábor
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:23
Kocsis bácsi a parton 
Szilágyi Márton, gy.: Demény Piroska
Kercsed
Aranyosszék
13:24
Forduló és cigánycsárdás
Magos zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
13:29
Nem ám az az asszony
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:31
Szép fehér pekulár
Kalagor
Moldva
13:34
Búra, búra, búbánatra születtem
Berecz László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör
13:36
Szatmári oláhosok
Perjési Eszter, Berzenke együttes
Szatmár
13:39
Lassú és szapora lassú
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Novák Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
13:46
Erdő útja
Berecz András
Kutasföld
13:48
Főztél neki eleget...
Kóczé Miklós, Algács Zoltán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
13:49
Katekizmusi ének
Juhász zenekar
Bácska
13:53
legényes
Kovács Tibor, Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
13:54
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
13:55
A Szépen úszik a vadkacsa a vízben dallama citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:56
Korcsos
Kóborzengő, Kneifel Imre
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
14:01
Én kismadár létemre
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
14:02
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
14:08
A mezei kis pacsirta – Ki a fiát házasítja – Aki dudás akar lenni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
14:10
Ardeleana
ismeretlen előadó
14:11
Karácsony esti ének
Tímár András "Istváni”, Tímár Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
14:13
Ördöngösfüzesi cigánytánc és zsidótánc
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:19
Siralmas házamhoz kik idegyűltetek
Szabó Lajos, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
14:21
Gyimesi lassú magyaros, csárdás és sebes magyaros
Mucsinyi Dániel, Kádár Ignác
Gyimes
14:25
Repertoriul nupţial: Cîntec de ciuit din Sărmaşu
Maria Vodea, Demi Ariton bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
14:28
Dievčatko peknej podoby
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
14:30
Ledől egy fa mozdítástól
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
14:33
Mimikino kolo
Vujicsics
Mohol
Bácska
14:35
Suită de jocuri ţigăneşti-spaniole
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
14:41
Rábaközi tánczene: dus, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Rábaköz
14:45
Búza, búza, de nagy tábla búza
Galgahévízi asszonykórus
Galgahévíz
Galgavidék
14:46
Joó Pista balladája
Sőregi Anna
Magyarózd
Kutasföld
14:49
Cigány halottkísérő
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Csányi Sándor, Lunka Márton, Mezei Ferenc "Csángáló", Jámbor Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
14:53
Szilágysági román tánczene
Gajdos együttes, Barcza Zsolt
Szilágynagyfalu
Szilágyság
14:58
Balog Józsi mit gondoltál
Páll István Péterné Lupás Anikó, gy.: Kallós Zoltán
Oláhcsügés-Apahavaspataka
Moldva
14:59
Vörös bíró
Lányi György
Somogy
15:04
Zöld erdőben lakom
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
15:10
Hej, na kraji Očovej
Dušan Holík
Polyánhegyalja
15:13
Pergetés
Grancsa Julianna, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
15:14
Ez a kis Lészped
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
15:17
Hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
15:21
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
15:24
Szabó Vilma kiment az erdőbe
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:26
Román pár
Rőmer Ottó, Csávás Attila, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Nagysármás
Kelet-Mezőség
15:32
De botă (Botos tánc)
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Varga Remus, gy.: Pávai István
Cserged patak mente
15:33
Kalotaszegi mulatónóták, invirtita és cel iute (forgatós és sebes), szapora és keserves
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
15:45
De szeretnék hajnali csillag lënni
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
Hollókő
Cserhát
15:47
Moldvai román táncok
Rece-fice
Moldva
15:50
Héjsza
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
15:53
Ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:56
Az Ónódi bő subája
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
15:57
Zajali, zajali
Agócs Gergő
16:02
Kettős
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
16:03
Halmágyi Mihály emlékére - halotti csárdás és lassú magyaros
Téka együttes, Kerényi Róbert
Gyimes
16:09
Örülök, hogy juhásznak születtem
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
16:10
Feküdjünk le egy ágyba...
Téka együttes, Gombai Tamás
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:16
Primăvară, primăvară
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
16:19
Kissárréti pásztornóta
Széles András
16:23
Azt gondoltam, ha még élek
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
16:25
Választó
Méta együttes
16:27
Dirig-dörög a vasajtó
Tímár András "Istváni”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
16:28
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
16:31
Haza, lányok, haza, haza már
leányok
Rimóc
Cserhát
16:32
Fehér holló
Dűvő zenekar
Válaszút
Kis-Szamos melléke
16:36
Forgatós (Szökős)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:37
Krisztusom kívüled…
Écsi Gyöngyi
Barka
Gömör
16:40
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
16:42
Az útonlevőké
Papp István „Gázsa”, Major Levente, Pál István "Szalonna", Szász József, Demeter Erika, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Csávás
Felső-Vízmellék
16:50
muiereasca
Zágor "Pici" Aladár, Cilika Gyula, Lőrinc Adalbert "Ötvös Berci", Ötvös Sándor, gy.: Kelemen László
Bánffyhunyad környéke
16:51
Fohász
Flótás együttes
16:53
Feleségem olyan vagyon
Ambrus Ferenc, gy.: Tari Lujza
Farcád
Székelyföld
16:54
Öntsd tele, pajtás
Berecz András, Zengő együttes
17:00
Hej, két tyúkom tavalyi, három harmadévi
Takács József, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
17:00
Kezes
Csürrentő együttes
Moldva
17:07
Ki minden hajnalba
Herceg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
17:08
Régi somogyi ének
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Somogy
17:12
Öreges keringő / Valt
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
17:15
Sebes forduló
Kalamajka együttes
Székelyföld
17:19
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
17:20
Lassú pontozók: A) Járd ki lábam, járd ki most… B) Uccu fekete retek… C) Kis Árpád Bagai lassú pontozója
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
17:27
Lakodalmi menettánc (erdélyes)
Kovács Tivadar, Kovács János, Szabó Gábor, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
17:29
Házasodtam te Miska
Kalagor
Pusztina
Moldva
17:31
A kecskék nótája (furulya)
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:34
Mojse
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
17:37
Váľaný
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
17:41
Íme a pásztorok
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
17:41
Végigmentem a szováti temetőn
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:42
Fehér László nótája
Balogh Zoltán "Savanya", Horváth Dezső "Szencser", Botos József "Kasus", Balogh Antal "Békás", Cibula Károly "Karinko", gy.: Agócs Gergely
Fülek
Nógrád vm.
17:45
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
17:47
Dudálás
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
17:52
Aprószenteki korbácsoláskor
Nagy Sándorné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Bél-Vata
17:52
De-a lungu
Morotva zenekar
Mezőszopor
Kolozs vm.
17:57
„Domov chlapci, domov” (váľaný a do vysoka)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
17:59
Nyitrai párosítók
Csobogó Énekegyüttes
Nyitra vm.
18:04
Téli nyári laboda
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:04
Csordapásztorok
Matokabinde
18:07
Bašistovska
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
18:09
Hojna
Öves együttes
Klézse
Moldva
18:11
Nem akar a vezérörüm legelni
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
18:12
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
18:18
Járd ki, lábam, járd ki most
Kiss Ferenc "Frici", gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
18:20
Mezőkölpényi dalok
Életfa együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
18:26
Beli buba
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
18:28
Marosszéki és szöktetős
Magos zenekar
Felsősófalva
Sóvidék
18:33
„Náne oda lavutaris” (cigánycsárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
18:36
Magyarbődi csárdások
Figur Banda, Cseh Tamás, Koczákné Mihók Jolán, Cerankóné Mihók Margit
Magyarbőd
Abaúj
18:41
Hóttig bánom amit cselekedtem
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
18:43
Csendesen folyó víz
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
18:46
Arra alá az oláhok
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
18:47
Lóra, csikós, lóra
Zsikó Zoltán
Cekeháza
Abaúj-Torna vm.
18:51
A malomnak nincsen köve...
Csernyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
18:52
Kecskés
Zurgó együttes
Moldva
18:55
tiszti héjsza
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
18:56
Kerek utca, kicsi ház
Bálint Kamélia
Moldva
18:58
Tisza parton elaludtam
Jakab László, gy.: Bari Károly
Harsány
Borsod vm.
18:59
Széki lassúk
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
19:03
Elveszett a lovam
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Pusztafalu
Bükkalja
19:06
Sus î luna…
János Hajnalka
Méhkerék
Körösök vidéke
19:08
Holnap reggel raportra vagyok írva
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
19:09
Boldogi népdalok
Boldogi Asszonykórus
Boldog
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:15
Cigány hallgató
Szászcsávási Zenekar, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
19:20
Vasvári verbunk és frisse
Tükrös zenekar
Gömör
19:24
(Októbernek, októbernek)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
19:25
A borostyán apró kéket virágzik...
Forgács Zsuzsanna
Buza
Észak-Mezőség
19:28
Katonának vagyok híva
Molnár Sándor József, Tar Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csetfalva
19:29
A halálra hurcolt lány
Polgár Lilla
Somogy
19:34
Verje meg azs Isten az urakot (Cigánycsúfoló)
Lőrinc Imréné Daniel Juliánna, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
19:36
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
19:40
Korobjászka
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
19:42
Dél-alföldi csárdás
Méta együttes
Dél-Alföld
19:45
Elgyüttem én kántálni, kántálni
Oláh István, gy.: Kerényi György
Úri
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
19:46
Balla Antal dalai Jobbágytelkéről
Bekecs együttes, Balla Antal
Jobbágytelke
Marosszék
19:56
Mondtam, anyám, házasíjj meg
Kelemen László
Naszvad
Vág-Garam köze
19:57
Mit penceregsz lejányoska a gőz lába alatt
Nyisztor Ilona
Moldva
19:58
Ucca, jucca, bánatucca
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
19:59
Három moldvai ének
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
20:04
Zöld szalagos
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:06
Savanya nótái
Dobroda zenekar, Szabó János
Fülek
Nógrád vm.
20:10
Lóra csikós, lóra
Stanics Mihály, gy.: Olsvai Imre, Vikár László
Kiscsány
Dél-Dunántúl
20:12
Szépen úszik
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
20:19
Mély a Tiszának a széla
Orosz László, gy.: Keszi Jenő
Megyaszó
Zemplén vm.
20:21
Három levelet tettem a postára
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
20:22
Húzzad cigány
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
20:25
Bulgárjászka
Csürrentő együttes
Moldva
20:27
Gergelytánc éneke
Fehér Márton, Paun Vasile
Moldva
20:29
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
20:34
Szombat este megkéretett a babám
Halász Zsigmondné, gy.: Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
20:35
Jocul lui Vili
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
20:36
Általmennék a Tiszán
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
20:37
Al-dunai székely válogatás
Juhász zenekar
Bukovina
20:43
Szegény ember azt gondolja
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva (Tabód)
Bukovina
20:43
Kimentem én az erdőbe
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Dimény Ibolya, Papp Anikó
Buza
Észak-Mezőség
20:52
bocet
Varga Anna, Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
20:55
Kálosai szegődtetés
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Alsókálosa
Gömör
21:01
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:04
Hej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Kiss László
Lészped
Moldva
21:06
Sötét van, nem látokSzivárványos az ég aljaCigány vagyok, jól élek
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
21:11
Magyarszováti népdalok
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:14
Mandra-i seara lui Craciun… (Büszke karácsony estéje…)
Mezőszopor
Kolozs vm.
21:16
Aranykút, aranykút...
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Hegedűs Gergely, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László, Andó Ilona, Hegedűs Luca, Keller Dániel
Inaktelke
Kalotaszeg
21:19
András kardinál
Lőrinc Imréné Dániel Júlia, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
21:20
Keserves, verbunk és sebes forduló
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:25
Vágják az erdei utat
Ballai Ferenc, gy.: Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
21:28
Szerelem, szerelem
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:33
Imhol kerekedik
Gáspár Péterné Fodor Sári, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
21:34
Mezőségi páros táncok (Magyarszovát, Ördöngösfüzes, Magyarpalatka, Szépkenyerűszentmárton)
Pendely együttes
Mezőség
21:53
Csernovic piacán
Kovács Ferencné Bíró Borbála, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Hadikfalva
Bukovina
21:55
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
22:07
Udvardi menyasszonytánc
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Tímár Sándor
Udvard
Vág-Garam köze
22:08
Kijói ruszin dallamok
Illangó
Kijó
Sáros vm.
22:12
A Nád János Fenékbe van
Hosszú Lázárné Tóth Brigitta, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Somogyszentpál-Varjaskér
Dél-Dunántúl
22:14
Keserves
Muzsikás együttes
22:16
Öreges öves
Paun Vasile
Moldva
22:17
Ríjjatok, magyarok!
Parapács, Agócs Gergely
Nagydaróc
Ipoly mente
22:25
Boldog volt az én életem, amíg szeretni nem kezdtem
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
22:27
Lassú és gyors verbunkosok
Jánosi Együttes
22:33
Halottkísérő. A zenésztársnak, Bóné Sándornak szól...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:38
Felvidéki dalok
Lisztmajer Ilona
22:40
Amikor esznek a juhok
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
22:41
A juhoké
Dsupin Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
22:45
colindă
Mera Iuliana, gy.: Pávai István
Ruhaegres
Jára és Hesdát völgye
22:46
A kert fenekibe...
Fekete Boglárka
Moldva
22:48
Kint a réten a Szent réti pusztában
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
22:50
Vrapčevo
Vujicsics
22:54
Magyar verbunk, lassú és friss csárdás
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
23:01
Haragusznak rám az egész
Boglya együttes
Mezőbánd
23:05
A múlt nyáron nem volt eső
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, Maneszes Árpádné Pap Anna, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:06
Bunyevác dudazene
Szabó Zoltán
Bácska
23:10
Jaj de sáros, jaj de röges ez az út
Szabó Miklós, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
23:11
Fehér Anna
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Balogh Kálmán
Osgyán
Gömör
23:18
De szeretnék az egen csillag lenni
Magyarosi János, gy.: Kallós Zoltán
Méra
Kalotaszeg
23:21
Drávamenti dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Dráva mente
23:27
Fetioreşte des
Gábor János "Albu" bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Fejérd
Kolozs vm.
23:30
Öreges csárdás és egylábú
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
23:37
A paládi kertek alatt...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
23:39
Cigánycsárdás és szapora
Varga István "Kiscsipás", Vizeli Balázs, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Mester László, Kelemen László, Havasréti Pál, Doór Róbert
Kalotaszeg
23:44
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
23:46
Magyarkirályfalvi táncrend
Gázsa zenekar, Székely Levente, Szabó Dániel, Demeter Erika
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
23:53
Fehér fuszulykavirág
András Gáborné Márton Erzsébet, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
23:53
Hol jártál az éjjel cinegemadár
Koller József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Dél-Dunántúl
23:54
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:58
Tisza partján lakom
Veress Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.