Aranyszeg táncház

Időpont

2026. február 6. péntek

20:00

Helyszín

Magyarok Háza

1052 Budapest, Semmelweis utca 1-3.

Magyarország

🎻 Kalász Máté, a Kalász Banda prímása, a budapesti táncházas élet emblematikus alakja, akinek palatkai muzsika folyik az ereiben!

💃 Bonchidai táncokat tanulhattok Szimandel Károlytól, a Kereplő táncegyüttest vezetőjétől és Ráczné Blénessy Á. Grétától, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes egykori tánckari tagjától!

📅 A terv - de bármi megtörténhet! 🙂
20:00 - bonchidai tánctanítás
21:00 - széki/bonchidai/szombattelki
22:00 - kalotaszegi
23:00 - magyarpéterlaki/szentiványi
00:00 - palatkai
01:00 - ahogy a buli adja 🙂

🎻 Muzsikál:
Kalász Máté - hegedű
Balogh Ábel - brácsa
Szentirmai Gergely - nagybőgő

🎫 Belépő:
táncház 1500 Ft
táncház + tanítás 2000 Ft

❗️ Zenészeknek: Vonós hangszerrel, illetve természetesen klarinéttal, tárogatóval, harmonikával, cimbalommal a belépés ingyenes - a portán mutassátok meg a hangszereteket!

🅿️ Parkolás: Figyeljetek oda, mert a környéken a legtöbb helyen az egyik oldalon csak a lakosok parkolhatnak!
A GPS-be érdemes a Szentkirályi utca 4.-et beütni, hiszen az ezzel párhuzamos Puskin utcán nagy valószínűséggel le tudtok parkolni.
Más lehetőségek:
- Dohány utca eleje
- Ferenczy István utca
🗺️ Térkép: https://www.aranyszeg.hu/#parkolas

🥰 Gyertek bonchidait tanulni és bármi egyebet táncolni, nótázni, illetve csak simán kikapcsolódni, a legkedvezőbb budapesti árakkal várunk Titeket!

Szervező

Szentirmai Gergely

A Folknaptárba bárki felvihet eseményeket. Az adatokat próbáljuk ellenőrizni, igyekszünk napra készek lenni, de felelősséget sajnos nem tudunk vállalni a pontosságukért.