Folkrádió

Fórum

Harmónikához keresnék népzenei kottákat.

Pintér Bence

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Simon Gergő - 2008. március 5., 21.00

Sziasztok!

Olyan archív felvételeket keresek (audio-video), amelyeken kíséretként harmonikát (is) használnak! Elsősorban a magyar nyelvterület érdekelne (Kalotaszeg, Szászcsávás stb.), de örülnék pl. délszláv népzenének is! Aki tudja, megadhatja a felvétel adatait is (helyszín, közlők...).

Előre is köszönöm!

Tankó Barnabas - 2007. július 2., 10.43

Itt Budapesten a Deák térhez közel van a Rózsavölgyi Zeneműbolt. Bogár-Várhelyi Harmónika iskola 1-2. Ezt lehet megvenni. 1800 Ft/db. Ez kb 2 év (+-0.5) anyaga bármiféle zenei előképzettség nélkül.

Kosz János - 2007. június 29., 12.08

Tisztelt Farkas Endre!
Érdekelne a Harmonikaiskola. Hol lehet megszerezni?
Tisztelettel: Janó

Sándori Boglárka - 2007. április 18., 20.35

Kedves Attila!
Ilyen bíztatásra volt szükségem! Nagyon szeretném...Azért én egyedül biztos nem tudnék megtanulni játszani rajta :)Bele fogok vágni,próbálok minél hamarabb,és köszönöm a lehetőséget,ha bármi gondom lenne majd jelzem :)

dr. Kosnás Attila - 2007. április 18., 9.15

Szia Boglárka!

Én évek óta játszom harmonikán, főleg népzenét. Ha csak akkordozni akarsz rajta, akkor nem olyan vészes, a dallamjátszáshoz már kell egy kis zenei képzettség, bár én nem hallottam népzenében dallamjátszást harmonikán. Megtanultam a basszus alapokat is. Szerintem logikus felépítésű hangszer, én teljesen magamtól tanultam meg rajta játszani. De hozzáteszem, nem is hasonlítom magam a képzett harmonikásokhoz. Szerintem vágj bele :)! Ha bármiben segíteni tudok, jelezz vissza! akosnas@freemail.hu

Sándori Boglárka - 2007. április 16., 21.10

Aki már harmonikázik attól kérdezem hogy mennyire nehéz a hangszer elsajátítása?

Farkas Endre - 2005. június 24., 19.31

Szia Bence, adj egy postacímet e-mailben és amint tudom, lemásolom Neked!

Üdv!

Endre

endre.f@freemail.hu

Pintér Bence - 2005. június 21., 8.52

Hali!
Nekem lekötné figyelmemet.
üdvBence
bencepinter@freemail.hu

Farkas Endre - 2005. június 21., 0.10

Magyarországon jelent meg "Harmonikaiskola" rengeteg népdalal, nótával, mozgalmi dallal. A tartalomból is kiderül, hogy nem mai darab, nekem megvan, ha még érdekel valakit!:-)

Kemecsei Gábor - 2005. január 25., 20.10

Sziasztok!

Az öreg, de annál szebb hangú orosz tangóharmonikám eladásra kerül,
igen vonzó áron.

Akit érdekel,
hívjon a
06-30-618-7721-es számon.
Albina

Szőke Kata - 2005. január 21., 0.09

Szia bence!jössz antológiára?üdv

Pávai István - 2005. január 15., 2.42

Erdélyben a románoknál és a magyaroknál is elég új, városi hatás a harmonika, ezért használják inkább csak kíséretre, mert egyszerre tudja helyettesíteni a bőgőt és a brácsát. A Kárpátokon túli románoknál és az egész Balkánon, szláv népeknél, Nyugat- és Észak-Európában viszont nagyobb hagyománya van, ott szólóhangszerként is elterjedt.

gaschler gábor - 2005. január 14., 16.12

Énmeg tanárt keresek harmónikához.Főleg népzene-magyar,balkán,klezmer érdekel

Vrábel Mihály - 2004. december 14., 19.32

Szeva Bence.
Hát kottákat nem igazán találsz, mert legtöbbször szerintem csak kíséretet játszanak, de rengeteg Kalotaszegi eredeti anyagon van harmonika, meg már mezőségi románt is hallottam harmonika kisérettel (pl.: Mezőszopori zene)
Nem hiszem, hogy adtak volna ki kottát!
Misike