Folkrádió

Fórum

Szeretnék az internetről népzenét letölteni (lehetőleg ingyen), csak nem tudok elindulni. Köszi a segítséget!

Farkas Éva

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Csütörtöki Balázs - 2008. november 27., 0.56

Kedves Előd.
Ilyen kezdősorral rengeteg dal fordulhat elő a kárpát medencében és azon kívül. Én egy Gyimesi nótát ismerek ilyen kezdősorral. Alább a szöveg.
A dal archiv változata letölthető a ZTI honlapról, az online adatbázisok közt, publikált népzenei hangfelvételek közt rákeresel gyimesközéplokra, ha másként nem megy küldj email címet és átdobom. ha feldolgozott verzió kell, nálam az sajnos nincs (egyenlőre).
Üdv: Csüti

Fekete tyúk mind megette a meggyet,
Sohase szerettem többet, csak egyet.
Azt az egyet ha valaki elveszi,
Megátkozom, a jó Isten megveri.

Tisza partján nem szabad lefekünni,
Mer a Tisza, ha kiömlik, elviszi.
Most is olyan szeretőmet vitte el,
Amig élek sohase felejtem el.

Hadady Előd - 2008. november 27., 0.10

Sziasztok!Nagyon örülök h megtaláltam ezt a honlapot,mivel évek óta keresek egy népdalt a -Fekete tyúk mind megette a meggyet ciműt ,és sehonnan nem tudom letölteni.Aki tudna segiteni nagyon megköszönném.

Tamás Kriszta - 2008. november 26., 16.00

Sziasztok!
Szertnék érdeklődni, hogy nincs e valakinek moldvai zenéje. Főleg a hojna zenéje érdekel, mert táncokat szeretnék tanítani, de nincs hozzá zeném. Előr is köszönöm mindenki segítségét. (sűrgős lenne)

Répási Tímea - 2008. november 16., 18.34

Sziasztok!!
Azt szeretném megkérdezni hogy nincs e valakinek nadabi zenéje???

Deak Csaba - 2008. november 15., 20.41

Jo estet ,sziasztok.

Ha jol tudom a Kossuth Radio esti mesejenek a szignalja:Bartók Béla:Csillagok, csillagok kezdetű népdalra írt zongora darabja cimbalmon .
Javitsatok ki ha tevednek.Gyonyoru szep altato dal, szeretnem ezzel altatgatni a kislanyunkat.Segitsegeteket elore is megkoszonven Deak Csaba

Lakatos Bálint - 2008. november 15., 17.54

Andi:)
Küldd át ide:lbalint93@citromail.hu
Fonó zenekar :
Elveszett a lovam...
egy öregember énekli:)

Márta - 2008. november 15., 8.30

Széles Lászlónak. A Berkó cím nélküli cd-jén használnak saxofont és a tracklist szerint van rajta pár kalotaszegi szám.
Az mp3 portálon megtalálod a letölthetőségi linket!

Széles László - 2008. november 14., 10.31

Sziasztok!

Kalotaszegi hangszeres zenét keresek, olyant amelyikben hallható szaxofon.
Ha tud valaki efféle kiadványról, vagy hogy a világhón hol lehet találni, az legyen szíves, írja meg!

Előre is köszönöm!

Üdv.
Laci

Márta - 2008. november 13., 14.55

Sziasztok! Hajdúsági, debreceni és környéki hangszeres zenét keresek. Kifejezetten keresem az ,,Új a csizmám most vették, most fényes a talpa,, és a ,,Tőke, tőke szennyes tőke,, c. népdalok bármilyen hangszeres formáját. Ez a két dallam a Neuwirth A. féle Új a csizmám című hajdúsági játékok és táncok két dallama is. A ZTI honlapja és a Szeredás CD-et már átnéztem. Cserés lehetőség is érdekel!köszönöm

Füley Emőke - 2008. november 10., 22.07

kedves Gergely!

Holnap megveszem.
Köszönöm!
Szép estét!
Emőke

Gergely - 2008. november 9., 22.55

Emőkének: http://www.hangveto.hu/lemez_item.php?tid=540

Tőkés Nóra - 2008. november 5., 9.25

Sziasztok!
Györgyfalvi zenét keresek, minél hosszabbat és minél többet... vlaki tudna segíteni? Elég sürgős lenne...
Előre is nagyon köszönöm!

Füley Emőke - 2008. november 3., 18.26

Nagyon köszönöm!!!

:))

Csütörtöki Balázs - 2008. október 31., 1.04

Emőkének:
Hopp ide tisztán...
Elment a két lány virágot szedni..
Aki szép lányt akar venni.. (egyik kedvencem)
Gyújtottam gyertyát a vőlegénynek..
Tavaszi szél vizet áraszt...(vannak szomorú versszakok)
Megkötöm lovamat...(kicsit szomorú)
Piros alma csutája, édes a rózsám szája...
Áll a a szekér a kapuba, érted jöttünk szép viola.. (Nagysajói)
Erre gyere ne menj arra...
Által mennék én a Tiszán ladikon...
Erdő erdő erdő, Marosszéki kerek erdő...
Hármat tojott a fekete kánya..
Komámasszony kakasa.. (kissé pajzán)
Sej a titkos szerelem titkosan kezdődik...
Ennek a szép barna lánynak dombon van a háááááza...(klasszikus)
Árok árok de mély árok...(mérai)
Tegnap a gyimesbe jártam!!!!...(ez nagyon jópofa, szerintem ez nyerő lenne)
Nincsen kenyér nincsen só,..(gyimesi)

Kék Cinke - 2008. október 30., 19.22

Nekem ez a magyarói leánybúcsúztató nagyon tetszik:
http://www.folkradio.hu/album/felvetel_show.php?id=9096

Persze itt is a lányságot siratja, de legalább a végén van benne egy kis optimizmus. :)

Füley Emőke - 2008. október 30., 19.07

Sziasztok!
Valóban kevés információt írtam, mégis jófele tapogatóztok...
Elvetemült ötlet, de a polgári esküvőnkhöz kellene valami vidámabb népdal.Persze én is siratom a régi szeretőimet, de ez egy másik alkalom lesz:))

Azért még reménységgel vagyok, hogy eszetekbe jut valami!
Szép estét!

hegza - 2008. október 30., 18.54

Érdekes kérdés. Az ördög tudja, ejsze a csendes mindennapi boldogság nem olyan erős érzelem, hogy annyi ihletet adjon, mint a bánat vagy a lángoló szerelem...

Kék Cinke - 2008. október 30., 18.14

Hegza, én is valami ilyesmit akartam írni Emőkének, de vajon boldog házasságról hallottál-e már népdalt szólni? Én csak siratót, amiben utólag kesergünk az elvesztett társ miatt. Olyan lánybúcsúztatót, ami arról szól, hogy most jön a jóvilág, nem ismerek.

hegza - 2008. október 30., 1.54

Emőke, hallod-e? Erőst meg kell gondolkozzam magamot, tudok-e vaegyet, ami valamilyen úton NEM kapcsolódik a témához... (a több tízezres népdalkincsünkből) :-)

Füley Emőke - 2008. október 29., 12.07

Sziasztok!

Szükségem lenne olyan népdalokra, amelyek valamilyen úton kapcsolódnak a házassághoz, egymásra találáshoz, szerelmhez...

Szűcs Andi - 2008. október 17., 14.45

vagy ha adsz egy címet, átküldöm mp3ban.

Szűcs Andi - 2008. október 17., 14.44

ha az, amelyik a Mixtura C.n van, akkor mp3portal.hu->Zene->Népzene, folk, világzene fórumokon keresés...

Lakatos Bálint - 2008. október 16., 17.46

Sziasztok!
A Fonó zenekartól az Elveszett a lovam kezdetű népdalt keresem ,de eddig sehol sem találtam ,nem tudtok valami olyan oldalt ahonnan le lehet tölteni?
Köszönöm a segítségeteket előre is !

Máté Melinda - 2008. október 14., 16.21

Sziasztok!

Segítsetek, légy szi­: Cimbalom-zenét, zenekarral, szöveg nélkül honnan tudnék letölteni? (jó lenne ingyen) Fontos lenne, válogatást készítenék belőle szülinapi meglepetésnek.
Köszi mindenkinek, aki segít!

Barna Laczy - 2008. október 14., 13.44

A Vujicsics együttes -MADARAC-című számát keresem :Tudna e valaki segíteni (mp3-ba).Nagyon sürgős lenne!!!

Rakottya - 2008. szeptember 21., 16.40

http://www.youtube.com/watch?v=4VrvUBepeAM
Itt meg a kísérőszövegben a (szerintem egyébként zseniális) film sztorija és a stáblista - bár a zenészeket épp nem sorolja fel, csak hogy "Zene: Sebő Ferenc".

Fehér Anna - 2008. szeptember 21., 13.58

Sebő Ferenc egész biztos, és úgy hallom, mintha Sebestyén Márta és Halmos Béla is énekelne, de erre nem mernék megesküdni.

Türk Ferenc - 2008. szeptember 21., 12.19

http://www.youtube.com/watch?v=XUwRHIkBfFY
Ezt nem tudjátok ki adja elő?

Fazekas Henriett - 2008. augusztus 30., 16.28

Szia Anita!
A Csík Zenekar lemezei itt vásárolhatók meg: http://csikzenekar.hu/thealbums.php

Karcsi - 2008. augusztus 29., 23.47

Netalán valakinek megvan-e mp3 fájban a "Rozmaringom lehajlott, lehajlott" dal? Gondolom, hogy ez egy lánykarikázó, a dal szövege viszont:

1. Rozmaringom lehajlott, lehajlott!
A szeretőm elhagyott, elhagyott!
2x Ha elhagyott ne fájjon senkinek!
Mi gondja van énrám valakinek_!

2. Rozmaringnak csak az a szokása!
Télen, nyáron lehajlik az ága!
2x Ha lehajlik, újra ki sarjadzik!
Van egy legény rőlam gondolkozik!

3. Rozmaringnak csak az a szokása!
Télen, nzáron zöldelik az ága!
2x Ha levágják karikára hajlik!
Kit szerettem az ősszel házasodik!

Lehet hogy van még szővege, én ennyit tudok!
Szép lenne hallani e dalt egy lánykórustól vagy akár ha egy lány is énekli szolóban!

Előre is köszi!

Wéber Anita - 2008. augusztus 29., 17.04

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy honnan tudnám letölteni a Csík zenekar legújabb albumát /Ez a vonat ha elindult, hadd menjen/?
Előre is köszi!

Jucus - 2008. augusztus 7., 13.03

Jajjjj, talán azért tiltották be az oldalt, mert nyilvánosságra került, és nem volt egészen okés ennyi zene. (Szerzői jogokra gondolok pl.)

Nagy Ákos - 2008. augusztus 7., 12.48

Szia Judit

Ugy latszik betiltottak az oldalat, ugyanis most ellenoriztem es tenyleg nem mukodik. Mikor megirtam a linket meg mukodott :((
Sajnalom!

Kiss Judit - 2008. augusztus 6., 16.41

Szia Ákos!
Szívesen megnéztem volna az link tartalmát,de csak egy üres oldal jelenik meg.Biztosan ez a pontos cím?
Az mp3portal.hu-ról is sok népzene letölthető.
Üdv.:Kisdit

Fábián Mónika - 2008. augusztus 3., 11.50

vagyis nem muszály a netről, hanem ha valamelyikőtöknek van ilyen zenéje, akkor elküldhetné nekem! Írjatok, és majd megmondom milyen e-mail címre küldjétek! köszi

Fábián Mónika - 2008. augusztus 1., 20.28

sziasztok!
SZékelyföldi, konkrétabban SÓVIDÉKI népzenét keresek!!! Remélem tudtok nekem segíteni (milyen oldalakról tölthetnék le?)
Előre is köszönöm!!!!

Nagy Ákos - 2008. augusztus 1., 14.35

Sziasztok
Egy nagyon hasznos linket irok meg, bizonyara mar sokan ismerik, de akik nem, azoknak bizonyara jolfog. Rengerteg nepzene: http://ool-43557c0c.dyn.optonline.net:7777/MUSIC_LIBRARY.lnk/

csabi74 - 2008. augusztus 1., 12.22

Szia Mindenki !

Nem igazán zenét keresek, de ez az egyik legjobban pörgő fórum, tehát : ki tudja mi az a " vencsellő " ? Köszönettel.

Habram Hunor - 2008. július 29., 11.12

Kedves Milán!

Köszönöm az információt, de - őszinte leszek - dallam, kotta, szöveg is „jól jönne“ :)
Tisztelette
Habram Hunor

Hetényi Milán - 2008. július 24., 16.04

Elég sok verse van. Ez egyébiránt egyáltalánosan elterjedt nagyon népszerű újstílusú dallam. Többnyire csárdásnak játszották. A Kárpát-medence területén miindenhol föllelhető Vas-tól a Gyimesekig. A világháborúk idején rukkolós verseket is formáztak rá. Az én falumba­ például csak az utóbbi versével ismerték. A székiektől sem hallottam mást, de az alföldi dialektusban már sok szerelmes-jegykendős szövegje ismert. Ha ez segített...
Barátsággal: Hetényi Milán

Habram Hunor - 2008. július 24., 13.51

Sziasztok!

Egyszer itt hallottam az „Erdő szélén da magas, erdő szélén de magas...“ kezdetű dalt. A szöveget csak egy helyen találtam meg (http://www.zeneszoveg.hu/dalsz...len-de-magas-zeneszoveg.html). Bármi a dallal kapcsolatban érdekel!
Előre is köszönöm.

Hunor

Krisztin Róbert - 2008. július 14., 9.07

Szia Hegza!
Nagyon szépen köszönöm a linket. Nagyszerű oldal.
Üdv: Robi

hegza - 2008. július 10., 14.47

A "Ciuleandra" dallamát (s még egyebeket es) az alábbi linken megkapod Ségercz Feriől, de regisztrálni kell, hogy meg is tudd hallgatni.
A dallam és tánc eredetét illetően - bár nem vagyok egy nagy moldvai ill román zene szakértő - alighanem ez is egy balkáni (román) eredetű darab - ahogy pl a neve is mutatja. (A táncot illetően az "összekapaszkodós" kör- és lánctáncoknál ez elég egyértelmű.) De ha valaki jobban tudja úgyis kiigazít majd... ;-)
http://ordogborda.multiply.com/music/item/686

Krisztin Róbert - 2008. július 10., 13.59

Sziasztok!
A moldvai táncházakban alkalmanként játszott "Csuliándra" dallamát keresem.A táncát "részeges"-nek is szokták hívni, mert a körben összekapaszkodók a tánc lépéseire dülöngéléshez hasonló mozgással ropják.
Nagyon örülnék, ha valaki tudna mondani valamit a dallam, illetve a tánc eredetéről...
Üdv: Robi

Nati - 2008. július 7., 15.51

A Békés Banda felvételét keresed, vagy jó az eredeti is? A ZTI Publikált népzenei felvételek adatbázisából letölthető Lajtha kőrispataki gyűjtésének egy része:
http://db.zti.hu/24ora/dalok.asp

Stubián Tina - 2008. július 7., 15.02

Körispataki! bocsánat

Stubián Tina - 2008. július 7., 15.01

Kőrispataki verbunk és régi magyar.
Kőrőspataki! Csak Helikonon pálpatakinak mondták ezt a zenét. És az maradt bennem.

Nati - 2008. július 7., 11.52

Tina! Ez volt a tegnapi műsor:
http://www.folkradio.hu/muzsikat/musor.php?id=1629

Én nem találtam sem ebben, sem a teljes katalógusunkban pálpataki zenét, de ez nem jelenti azt, hogy nincs benne. Ha te ügyesebb vagy, és megtalálod, szóljál!

Stubián Tina - 2008. július 7., 11.22

Tegnap este volt 1 Pálpataki muzsika a rádióban nem tudom már pontosan milyen néven ment, de azt mindenképpen meg szeretném szerezni. Tudnának segíteni?

Fekete Zoltán - 2008. július 5., 16.48

Igen, ezt. Köszönöm. Szia... Z