Folkrádió

Fórum

Észrevételek, hibák, javaslatok

Kemecsei Gábor

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Nati - november 14., 22.15

Kornél, örülünk a dicsérő szavaknak, köszönjük. A kritika is teljesen jogos. Nagyon régi probléma a műsor elcsúszása. Néhány okot már sikerült kiküszöbölnünk, de az igazi megoldás még várat magára. Mindenképp köszönjük a visszajelzést.

Balogh Kornél - november 14., 20.52

Nagyon kezdő hallgatóként segítséget adna az azonosításhoz (műfaj, tájegység, és a többi ) ha a műsorban jelzett időpontok egyeznének a valós idővel. Jelenleg úgy tapasztalom, hogy 3 perccel előrébb jár a műsor a tényleges időhöz képest.
Egyébként - talán ezzel kellet volna kezdenem - nagy örömömre szolgál, hogy rátaláltam erre a felületre. Dicséretes és tiszteletre méltó a tevékenységük. Épülésére szolgál a zeneileg és népművészetileg kevéssé képzett illetve jártas embereknek is. EGÉSZ-ségünk kialakításában és fenntartásában is nagyon hasznos az ismeretgyarapítás eme formája. Köszönet érte minden közreműködőnek! Azoknak is akik felkutatják, előadják és azoknak is akik ennek teret biztosítanak.
Hálás szívvel:
Balogh Kornél

Nagy Róbert - 2016. július 28., 9.12

Köszönöm szépen!
Így már működik.
Üdv.
Róbert

Kemecsei Gábor - 2016. július 26., 17.49

Szia!
Mármint, hogy mit is?
https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.folkradio
Erre gondolsz?
Mi nem tapasztalunk hibát a szerver oldalról.
Üdv: kemecs

Nagy Róbert - 2016. július 25., 23.20

Sziasztok!
Most találtam rá erre a kincsre.
Sajnos a telefonomon (Huawei Y 550)nem szólal meg. Mit tegyek, kell valamit telepítenem?
Üdv.
Robert

Kemecsei Gábor - 2016. május 7., 22.10

Kedves Andrea!
Köszönjük a hibajelzést!
A problémát megoldottuk.
Elnézést kérünk érte!

Andrea - 2016. május 7., 8.56

Ma, május 7-én, éppen negyedik napja ismétlődik ugyanaz, a május 4-i műsor. (Csak éppen napról napra egyre hosszabb "előrecsúszással". Most 16 percnél tartunk!) Nem kéne átváltani végre a mai műsorra? Én már nagyon unom a szerdait :((

Vajk Lászlóné Kovács Kati - 2016. április 8., 18.57

Mezőföldi énekes és hangszeres népzene. Perkáta
Zenekar:
Sziasztok Szeretném jelezni felétek a nagybőgős nevét aki Kovács Kálmán!!Legalább a nevét írjátok ki .Végi látszik a felvételeken,hogy ö játszik a zenekarban és csak ahol táncol ott játszik más a hangszeren !
Sokat segített akkoriban .hogy létre jöjjenek a perkátai gyűjtések mint a bőgő temetése a kecske keresése a táncok ,sudridom botos sbt..Mint leány gyermeke kérem javítsátok ki a nevét!!
Köszönet Vajk Lászlóné Kovács Kati!

Anita - 2015. május 5., 22.33

Sziasztok Kislányom is énekel népdalt hegedül is !Mindene a zene!Szeretne komolyabban foglalkozni vele ha valaki tud segíteni az jó lenne! köszönöm! https://www.youtube.com/watch?v=yAw8Yj2OQ0s

Anita - 2015. május 5., 22.26

Jók a dalok!

Nagy Gyula - 2015. március 27., 11.59

Sziasztok!
Több hete üres a folkrádió hírlevele amit kapok!
Jeleztem már mailben is de nem kaptam választ.
Kérem tájékoztassatok, miért van ez így?
Nagy Gyula

Ferenczi Viktor - 2015. március 21., 14.10

Sziasztok!
Keresem az alábbi dal teljes szövegét.

Édesanyám ha élne, ha élne,
Benne volna minden reménységem,
Édesanyám nyissa fel a sírját,
Hallgassa meg a lánya panaszát...

Nati - 2015. március 8., 20.43

Tünde! Beszéltünk már róla, hogy érdemes lenne létrehozni egy apróhirdetés modult, de mivel ez egy szabadidőben, önkéntes(ek) által fejlesztett weblap, nem tudom, mikor lesz kész. Egyelőre sok más fontos dolog áll sorban.

Tunde Dioszegi - 2015. március 8., 18.48

Jobban meg kene szerkeszteni az adas vetel oldalt. En egyaltalan nem boldogulok a jelenlegi oldallal. Nincs idom mindent vegigolvasni. Lehetoseget kell adni az eladoknak, hogy tobb kepet is feltegyenek, ha tobb termekuk van es szabjak meg az arat lehessen kivalasztani a termeket es fizetni.

Nati - 2015. február 4., 11.01

Szia Tibor!

Addig is, amig sikerül megszerezni a CD-ket vagy az új kiadáshoz tartozó CD-ROM-ot (http://www.hagyomanyokhaza.hu/webshop/item/1008/), itt meghallgathatsz egy csomó példát:

http://doktar.hagyomanyokhaza.hu/sebo_olvasokonyv/nepdalstilus.html

A jobb oldali menüben az altémák alatt találod őket.

Kovács Tibor - 2015. február 3., 15.57

Sziasztok!
Keresem Sebő Ferenc Népzenei olvasókönyvének Planétás 1997.2db cd mellékletét. A könyvet nehezen sikerült megvennem, de csak a cd-k nélkül.
Itt ugyan megvan minden a gyűjtött anyagról, csak meghallgatni nem tudom.
e-mail: kovacsti71@gmail.com
Köszönöm ha segít Valaki!

Török László - 2015. január 9., 19.10

Szervusztok. Török László vagyok Hódmezővásárhelyről. Csak most jutottam el e honlapra, ezért szégyenlem is magam, hogy ilyen későn.

Valamikor énekesnek is készültem, ami aztán elmaradt, ám annak idején, a 70-es évek közepén Miskolcon, az egyetemen (és mellette) sokat énekeltem együtt még Vavrinyecz Bandiékkal az általuk ott ­művelt­ táncházban is.

Műkedvelő citerás is vagyok, most 64 éves. Mostanában vettem elő újra a szerszámot, és dalokat keresgélve akadtam rátok. Örülök!

Egyebek mellett kerestem azt dalt, hogy ­Kifeküdtem én a magos tetőre­; nálatok (is) megtaláltam. A közzétett változathoz volna hozzá fűzni valóm.

Én más, kissé érdekesebb ritmizálással és dallammal ismerem a dalt, ­székiesebb­ stílusban. Továbbá van legalább még egy versszaka is, ami aranyos; közzéteszem, hátha érdekes:

Nem aludtam én az éjjel egy órát,
hallgattam a régi babám panaszát;
éjfél után mondta meg, hogy mi baja:
ő szeretne, de az anyja nem hagyja...

Egyenlőre ennyi. A dallamváltozatot is mellékeltem, hátha esetleg érdekes. Ha nem, dobjátok ki nyugodtan

Kemecsei Gábor - 2014. október 22., 7.48

Kedves György!
Mi nem érzékelünk hibát. Nekem és akiket eddig megkérdeztem nincs gondja.
Nem tudom mi lehet a gond.
Jelenleg is rossz?
Üdvözlettel: kemecs

Hajdu György - 2014. október 17., 16.48

Mi lehet annak az oka , hogy a rádió nagyon gyakran, (kb. 10 percenként) elhallgat és ilyenkor mindig újra kell inditani? Próbáltam más rádióknál, ott ez nem fordul elő. Böngészővel, lejátszóval mindegy.

Üdvözlettel Hajdu György

Ui.:Az összeállítások nagyon jók, szinte csak ezt hallgatom, hallgatnám, de mindig a géphez kell menni a fenti probléma miatt.

Kemecsei Gábor - 2014. szeptember 15., 15.30

De az megoldás!! :)
Kérlek folytassuk a megbeszélést privátban, mert ha ilyenre is vállalkoznál, akkor lehet, hogy Neked egy más, egyényi felületet biztosítanánk a segítséghez!
Kérlek írd meg nekem e-mailben, ha konkrétan gondoltál valamilyen könyvre!

Köszönettel: kemecs
kemecsei@folkradio.hu

Nyáry Gergely - 2014. szeptember 11., 22.41

Kedves kemecs!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az nem járható út, hogy például könyvből másolunk be szöveget, olyan könyvből, amit nem nagyon lehet kapni, sokaknak nincs meg, ritkaság, de gyakorlatilag már ellenőrzött, lektorált, kvázi "eredeti" szöveget, kottát tartalmaz?

Üdv, Gergő

Nyáry Gergely - 2014. szeptember 11., 22.40

Kedves kemecs!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az nem járható út, hogy például könyvből másolunk be szöveget, olyan könyvből, amit nem nagyon lehet kapni, sokaknak nincs meg, ritkaság, de gyakorlatilag már ellenőrzött, lektorált, kvázi "eredeti" szöveget, kottát tartalmaz?

Üdv, Gergő

Kemecsei Gábor - 2014. szeptember 9., 8.55

Kedves Gergely!
A Dalszöveg oldalunkra jelenleg nem lehet "felvinni". A gombot levettük.
Amint sikerül olyan önkéntes szakembert találnunk, akinek lesz kapacitása a feltöltött szövegek szakmai ellenőrzésére újra megnyitjuk a lehetőséget. Addig csak az általunk újonnan felvitt CD-k dalszövegeit tesszük fel a Dalszöveg oldalra.
Elnézést kérünk a hibáért és megértését kérjük!
Folkrádió

Nyáry Gergely - 2014. szeptember 3., 18.01

Szeretnék dalszöveget feltölteni, de "A keresett oldal nem található". :(

Kemecsei Gábor - 2014. június 30., 19.57

Kedves Brigi!
A Hangtárból nem lehet zenét hallgatni.
Az azt lehet megnézni, hogy mikből válogatjuk az adást.

Barnucz Brigitta - 2014. június 30., 10.04

Sziasztok!

a hangtárból sajnos nem tudok zenét hallgatni. :( Tudnátok segíteni, hogy mit rontok el.

Köszi: Brigi

Nati - 2014. június 23., 11.14

Andrea, köszönjük a hibajelzést. Adott egy löketet nekünk, hogy végre lecseréljük a szoftvert, ami a hosszakat megállapítja.

Andrea - 2014. június 22., 10.18

Újabb bűnöst sikerült fülön csípnem, aki miatt „ugranak” a számok. Úgy tűnik, amit Tasnády Erika, Filep Márton, stb. ad elő, mind sokkal rövidebb, mint ahogy a műsorban meg vannak adva. Konkrétan:
- Magos a dézsi temető - 6 perc helyett 2 perc (utoljára műsoron: 06. 15.)
- Két fekete göndör hajú lovam vagyon - 9 p. ’’ 3 ’’ ’’ ’’ : 06. 16.)
- Nem kívánok én egyebet - 17 perc ’’ 7 ’’ ( ’’ ’’ : 06. 21., 8:29 )
- Hajnal hasad - 16 ’’ ’’ 6 ’’ ( ’’ ’’ : 06.22., 6:50 )

osváth ádám - 2014. április 25., 12.32

ajándék minden rádiós csapattagnak https://www.youtube.com/watch?...SrQiWquXh4M0OgdT_3nvguhU7GGocs feldolgoztam néhány számot

osváth ádám - 2014. április 25., 12.29

ajándék minden rádiós csapattagnak https://www.youtube.com/watch?...SrQiWquXh4M0OgdT_3nvguhU7GGocs feldolgoztam néhány számot

Nati - 2014. április 23., 12.23

Köszönjük, javítottam az adatlapot:
http://folkradio.hu/radio/album/felvetel/4474/jojjon_haza_idesanyam

"Én Bács István, moldovai születésű egyházaskozári lakos muzsikáztam."

Rácz Sándorné - 2014. április 22., 13.31

A ma 13:10-kor játszott dal Egyházaskozár helyett Moldvába való. A végén bácsi el is mondja.

Kemecsei Gábor - 2013. november 26., 11.14

Vannak a neten cégek akik digitalizálnak:
http://www.reprovideostudio.hu/digitalizalas-archiv/
Üdvözlettel: Gábor

Szilágyi Kata - 2013. november 21., 19.32

Sajnos nem tudtam meghallgatni :( Esetleg honnan tudnám megszerezni ?

Zemplénben, Vágáshuta

Nati - 2013. november 7., 10.11

Kedves Tibor!

A Folkrádiónak nincs digitalizálásra kapacitása. A Hagyományok Háza Folklórdokumentációs Könyvtárához érdemes fordulni, mert ha ők archiválásra érdemes tartják a felvételeket, akkor vállalják a digitalizálást és egy digitális példányt visszaadnak. Ehhez viszont bele kell hallgatniuk a kazetta anyagába.

Hova való a dédnagypapa és kitől tanulta a dalokat? Esetleg néhány dalszövegkezdetet le tudna írni?

Zagyva Natália

Nati - 2013. november 7., 10.02

Kedves Kata!

November 10-én éjszaka, 11-kor benne lesz Suba Éva éneke a műsorunkban: http://folkradio.hu/radio/albu...sim_mosticku_frajerecki_sedzem

Most látom, hogy nem szerepel a település neve a felvétel adatlapján. Hova való a nagymama és énekes társa, Ignác Márta?

Ambrus Tibor - 2013. november 5., 19.20

Tisztelt Kemecsei Gábor!

Érdeklődni szeretnék kazettás hanganyag digitalizálásával kapcsolatban!
A kazetta felvétele dédnagyapám dalait tartalmazza, mely számomra a legértékesebb anyag, mely köt hozzá az emlékekkel együtt! Hangja így örökre velem marad!
A hanganyag későbbi megőrzése érdekében szeretném cd-n is tárolni!
Van lehetőség arra, hogy önök ezt meg tudnák oldani? érdeklődnék a lehetőségről valamint ennek költségeiről!
A hanganyagot önök is meghallgathatják, akár föl is használhatják a műsor szerkesztésében!
Válaszát előre is köszönöm!
Isten éltesse a rádió munkatársait és remélem eme nehéz időszakot átvészelve jövőre is hallhatók lesznek a szívhez szóló, nemzeti öntudatunkat erősítő dallamok!
Köszönettel: Tibor

Szilágyi Kata - 2013. szeptember 19., 20.17

Kedves Szerkesztők!

Nekem egy olyan kérésem lenne, hogy az egyik felvételen a nagymamám énekel,aki sajnos ebben az évben hunyt el.Esetleg valamikor nem tudnák lejátszani azt a dalt?
(Suba Éva- Idzeme, idzeme )
Köszönöm

N Kovács Magdolna - 2013. szeptember 16., 10.43

Kedves Szerkesztők!
Korábban - ha emlékeim jók - a Budapesti helyszín kerülettel együtt szerepelt a Folknaptárban. Jó lenne ezt a hagyományt őrizni, vagy - ha nem így volt - szokásba hozni. Nagyon nehéz tájékozódni és épp az az átláthatóság és könnyű kezelhetőség csorbul, ami a Folkrádió nagy előnye.

Üdvözlettel M

Kemecsei Gábor - 2013. június 28., 16.50

Ezt a választ kaptuk a MAHASZ-tól:
"A kérdésére adandó válasz leginkább a megoldás technikájától függ. Ha az Önök partnere a Folkrádiót úgy teszi hallgathatóvá, hogy a honlapjára kitett linkkel az Önök lejátszója jelenik meg (vagy egy külső program – pl. Winamp. Windows Media Player), úgy új felhasználás valóban történik, csupán a bekapcsolás módja lesz más. Ebben az esetben valóban adminisztratív nehézséget okozhat annak detektálása, hogy ez a megoldás egy jogosított rádiót tesz elérhetővé a honlap látogatói számára: ha a kapcsolat nem egyértelmű számunkra, előfordulhat, hogy az Önök partnerét felszólítjuk a stream leállítására, mivel nem látjuk a felhasználás mögötti szerződést.

A másik megoldási módszerben az Önök partnere a rádiót a saját honlapján szólaltatja meg (pl. beépített lejátszóval). Ebben az esetben már új felhasználásról – ún egyidejű vezetékes továbbközvetítésről – beszélhetünk. Ennek jogosítását az EJI és a MAHASZ nevében és képviseletében – a szerzői jogi törvény felhatalmazása alapján – az Artisjus végzi."

Kemecsei Gábor - 2013. június 28., 16.49

Ezt a választ kaptuk az Artisjustól:

"Az ARTISJUS megvizsgálta a saját weboldalon úgynevezett beágyazott linken keresztül más internetes rádiók műsorfolyamának elérhetővé tételére vonatkozó zenefelhasználás szerzői jogi minősítését.

Álláspontunk szerint a webrádiós linkgyűjteményt szolgáltató honlapok az Szjt. 26. § (1), (7), 27 § értelmében önálló webcasting felhasználást valósítanak meg, amelyek tekintetében a műsorfolyamban játszott zeneművek szerzői jogai tekintetében az Artisjus Média Osztálya ad engedélyt és támaszthat a szerzői jogosultak nevében díjigényt."

Kemecsei Gábor - 2013. június 18., 11.50

Kedves Jenő és József!
Olvastuk a levelet. Mivel többször kértek már hasonló mások is, ezért most kértünk állásfoglalást az Artisjustól.
Részünkről alapfeltételekkel igaz, de segítenénk, ám még bevárjuk, hogy mit mondanak a szerzőijogászok.
Üdvözlettel: Kemecs

Baksa József - 2013. június 17., 17.33

Kedves Folkrádiós csapat!
A Harangláb Népzenei Együttessel nagyon érintve vagyunk, hogy határon innen és túl is szélesebb körben népszerűsödjön a magyar népzene. E célt és a folkrádiót is népszerűsítené, ha különböző rokon honlapok háttér zenéjeként is szolgálna. Ez-irányú kérdést írtunk a magyarsiker.hu honlap-ról, még választ nem kaptunk. Köszönettel: Schreiner Jenő és Baksa József (Harangláb+Magyarsiker)

Nati - 2013. május 18., 9.15

Szia Gábor! Már régóta gondolkozunk ilyesmiken, de mindig halasztódik a megvalósítás vagy hozzáértés (részemről) vagy idő híján. Nagyon klassz lenne, ha te ezt megcsinálnád, szóval HAJRÁ! Írunk e-mailt a részletekről.

Karoly - 2013. május 18., 9.10

Üdv Gábor,
én is egy pont ilyen programot tervezek csinálni már kb. fél éve de még nem került sorra. Szóval, szívesen besegítenék, így gyorsabban kész is lenne az alkalmazás.
e-mail-em: karlo.boni.darda@gmail.com

Auth Gábor - 2013. május 17., 19.04

Sziasztok,

Egy ideje felmerült bennem, hogy hasznos lenne egy okostelefon alkalmazás a Folkrádió könnyebb eléréséhez... a műsor hallgatásán túl például a naptárból lehetne egy kattintással a telefon naptárába átmásolni az eseményt, vagy bizonyos típusú események megjelenésekor jöhetne egy értesítés (például ha a budapesti moldvai táncházak érdekelnek, akkor ezt beállítom a telefonomon és kapnék értesítést, ha felkerülne egy ilyen esemény a weboldalra). De a lehetőségek tárháza viszonylag korlátlan... :)

Nem tudom, hogy gondolkodtok-e ilyesmiben, de Android telefonra ingyen nyílt forrású
alkalmazásként belevágnék a szabadidőm rovására, a saját fejlesztői környezetemben teljes fejlesztői infrastruktúrát is fel tudok ajánlani, így előbb-utóbb mások is be tudnának
kapcsolódni adott esetben, közkincs lenne a program... :-)

Vélemény? :-)

Andrea - 2013. március 31., 11.56

:))

Nati - 2013. február 1., 11.40

Szia Jucus! Köszönjük a hibajelentést. Addig is küldd el az általad ajánlott cikk internetes címét az info@folkradio.hu-ra!

Jucus - 2013. február 1., 11.10

Sziasztok, 2 napja szeretnék egy cikket ajánlani a tallózóba, de az az oldal sosem töltődik be, pedig más géptől is próbáltam! Köszi, ha javítjátok!

Andrea - 2013. január 20., 10.31

Nagyon jó lenne, ha megvalósulna!