Folkrádió

Fórum

Észrevételek, hibák, javaslatok

Kemecsei Gábor

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

Rácz András [Törzsmókus] - 2013. január 18., 17.28

öröm és boldogság :) köszönöm a választ.

Kemecsei Gábor - 2013. január 14., 10.14

Kedves András! Kísérletezünk vele (technikailag már félig megoldottuk). Magyarul lehet, hogy lesz tematikus műsorsáv, de még nem dőlt el bevezetjük e és ha igen, akkor hogyan!

Rácz András [Törzsmókus] - 2013. január 9., 7.08

Régen (talán 5 éve) jeleztem, hogy nagyon jó lenne, ha lenne külön instrumentális adó – a népdalok a szöveg miatt lehetetlenné teszik a rádió hallgatását szellemi munka, tanulás mellé. Akkor azt a választ kaptam, hogy ez elsősorban jogi okokból nem lehetséges. Most is ez a helyzet még?

Gossler Károly - 2012. október 29., 15.14

Igen, pl ilyen műsorismétlési problémákra gondolok amikor égetőbb problémákat emlegetek. A rendszer régi, több ponton elavult már és nagyon sok a hibalehetőség az automatizmusban, kevés az önellenőrzés. Úgy gondolom ezek sokkal fontosabbak mint az óraátállítás.

Andrea - 2012. október 29., 10.58

" amire fel lehet készülni" - éppen az a baj, hogy én mint felhasználó lélekben hiába készülök fel, nem tudok mit tenni, ha a műsorban 2 óra után 3 jön, míg a valóságban újból 2. Különösen úgy nem, hogy más problémák is vannak: miután tegnap többszöri döccenők után estére valahogy helyrerázódott a műsor, ma megint a tegnapi ismétlődik, miközben a honlapon más olvasható.

Gossler Károly - 2012. október 28., 17.53

Kedves Andrea! 10 éve amikor az oldal elkészült, az óraátállítás nem lett számba véve. Ez egy olyan örökség aminek a megszüntetése egyáltalán nem tartozik a triviális megoldások közé. Mivel 1000 más dolog is van, nyilván előbbre vesszük azokat, hiszen ez évente csak 2x esedékes, amire fel lehet készülni. A többi teendővel viszont napról napra együtt kell élnünk. Egy sok ponton statikus rendszerrel, mint mondjuk mr7, lényegesen egyszerűbb megoldani a problémát.

Andrea - 2012. október 27., 9.12

Bence, ez nem válasz arra, amit írtam, főleg nem cáfolat. Én nem a tényt vitattam, hogy át kel állni, hanem azt kifogásolom, hogy a Folkrádió mégis úgy tesz, mintha nem kéne.
Én már évek óta vívom ez ügyben a magam szélmalomharcát. Először csak az átállás után napközben tettem szóvá, hogy a valós idő nem azonos a műsorban olvasható időponttal. Aztán megpróbáltam előző nap figyelmeztetni, de már az is késő volt. Most ezért szóltam több nappal előbb, akkor, amikor először jelent meg a vasárnapi műsor, hogy abban már tükröződni kéne az átállításnak. Hiába, ezidáig minden akcióm falrahányt borsónak bizonyult. Úgy látszik, hamarabb érjük meg, hogy az Unió eltörli az átállást (ezt a kaput már sokan döngetik), mint hogy a Folkrádió képes legyen alkalmazkodni hozzá. Pedig hogy lehetséges, azt az MR7 gyakorlata is mutatja!

Pintér Bence - 2012. október 23., 9.06

Szia Andrea!
Európai Uniós egyesség értelmében az unió összes államában október utolsó hétvégéjén lép életbe a téli időszámítás és ezzel együtt szűnik meg a nyári.
Idén ez október 28-ra esik.
üdvB

Andrea - 2012. október 23., 6.27

A szokásos probléma: hétvégén óraátállítás, a műsor meg nem vesz tudomást róla. Pedig vasárnap hajnalban 2 óra után még egyszer 2 órának kéne következnie.

Nati - 2012. október 18., 8.13

Ezekből lehet választani, nekünk mind szól:
mms://stream01.gtk.hu/Folkradio
http://www.folkradio.hu/static/modem16.m3u vagy
http://list.folkradio.hu:443/modem16.mp3

Nati - 2012. október 17., 23.13

Zsolt! Melyik linket használnád a rádióhallgatáshoz?

Éliás Zsolt András - 2012. október 17., 19.12

Adjon Isten!
Részemről 2-3 napja nem tudlak hallgatni benneteket, kinél lehet a hiba?
Mac-em van, se az iTunes sem a QuickTime nem viszi, de PC-n is kipróbáltam.. :-(
Köszönöm, Zsolt

Andrea - 2012. szeptember 30., 12.11

Sajnálom, hogy már megint reklamálnom kell (ugyanazt, mint 2 hete): már harmadik napja, azaz péntek óta ugyanaz a műsor ismétlődik, és jövő szombatig (okt. 6.) is minden napra ez van tervbe véve.

Nati - 2012. szeptember 14., 11.09

Andrea! Mi is köszönjük a segítséget és a türelmet.

Andrea - 2012. szeptember 14., 7.18

Ma már minden rendben van (az ikonok is, a műsor is). Köszönöm!

Andrea - 2012. szeptember 13., 7.48

Nálam az egész napos műsorban továbbra sincsenek ikonok a Firefoxban. (Amúgy Windows7-esem van.)
Viszont már kedd óta ugyanaz a műsor indul újra minden nap, és a heti menüt nézve minimum jövő szerdáig (19-e) ez így is marad!

hegza - 2012. szeptember 10., 17.54

Szia Nati, időközben észrevettem a hibajavítást magam is. :)
Én látom a dalszöveg ikonokat mind Firefoxban, mind Comodo Dragonban (biztonsági Chrome változat) a főoldalon es, sa teljes műsorban es.

Kemecsei Gábor - 2012. szeptember 10., 13.17

Kedves Ambrusics Iván!

A MWP csatornánk közvetlen linkje
mms://stream01.gtk.hu/Folkradio

Kérlek startold ezzel a lejátszód, míg a főoldalra vissza tesszük az ikonját.
Megértésed kérve, üdv: kemecs

Nati - 2012. szeptember 10., 11.46

Más is találkozik Andrea mai felfedezésével? Mi kipróbáltuk 3 Firefox-verzióval, és mindben látszódtak a kis ikonok.

Hegza! Köszi a figyelmeztetést. Programozónk javította a hibát.

Andrea - 2012. szeptember 10., 7.26

Egy mai felfedezés: az egész napos műsornál Chrome-ban ott vannak a szöveg elérhetőségét jelző ikonok az adott számok előtt, Firefoxban nem.

hegza - 2012. szeptember 9., 14.34

Nem reklamációnak szántam, csak érdeklődésnek, mert sejtettem, csak már több mint egy hetes volt alább az utolsó konkrét információ. :-)
Sok sikert a munkához s várjuk az eredményt.
A fotókkal kapcsolatban attól tartok újabban a legtöbben már csak a fécbukk oldalukon teszik közzé s azt így csak az ismerőseik látják. :-(
Én mostanában kevesebbet fotóztam mint az utóbbi években, de eleve kevesebb helyen s alkalommal is lett volna lehetőségem sajnos, így nemigen tudok jó példával elől járni. Viszont ahol voltam, ott annyian kecegtették nélkülem is a masináikat, hogy kell csodálkozzak utólag, hogy nem sok látszik belőle. Ezért gyanakszom a nem nyilvános fécbukk feltöltésekre...

Pintér Bence - 2012. szeptember 9., 13.34

Szia Hegza,
igen-igen egy nagy átalakításban vagyunk benne és gőzerővel dolgozik rajta a csapat de mint minden nagy projektben itt is vannak nem várt nehézségek ami miatt kicsit tovább tart a dolog. Reményeink szerint hamarosan elkészül minden és akkor egy sokkal gyorsabb és korszerűbb oldalt használhattok.
üdvB
ui: a képgaléria frissítés meg csak az olvasókon múlik ;) azaz küldjetek bátran képeket

hegza - 2012. szeptember 9., 13.23

Akkor jó értem-e, hogy a honlapon jelenleg átmeneti állapot van még továbbra is a szerver költözése miatt? Ezért lehet, hogy pl a http://www.folkradio.hu/galeria linken semmi sem jön be?
A főoldalra kirakott képgalériák viszont megnézhetőek, csak úgynézem jó ideje nem frissültek, noha alighanem szállingóznának már lassacskán a nagy erdélyi nyári táborok fotói is. :-)

Holló Ferenc - 2012. szeptember 6., 12.03

A jelenlegi folkradio.hu főoldalon a rádió menüpontra kattintva jön fel a korábbi főoldal kép. Ott a "Hadd szóljon"-ra kattintva aztán szól a rádió a honlapon belüli szörföléstől függetlenül. Így a korábbi bejegyzésem már tárgytalan. További szép napot kívánok !

Holló Ferenc - 2012. szeptember 6., 11.57

A főmenü Tallózó-jában a Nyári táborok ikonra kattintva a 2011-es nyári tábor beosztás jelenik meg.

Holló Ferenc - 2012. szeptember 6., 11.35

A lejátszóval elindított zene-ének nálam most csak addig szól, míg a honlapon belül egy másik helyre nem lépek. Korábban a Folkrádió honlapon belül való szörfölés közben is szólt a zene-ének. Mi lehet az oka ?

Andrea - 2012. szeptember 6., 7.45

Nálam az ikonok az egész napos műsorból tűntek el. És az sem túl szerencsés újítás, hogy az egyszámjegyű percek elől a "Rádió" menüpontban eltűnt a nulla.

Ambrusics Iván - 2012. szeptember 3., 22.01

Szia!A zenelejátszó eztán csak Winamp-pal fog működni? Eltüntek az ikonok mellőle.Vagy csak nálam?

Andrea - 2012. szeptember 3., 10.34

Bocs, akkor jó munkát! Csak sajnos ez a hiba olyan gyakran szokott előfordulni, hogy nem sejtettem, hogy ez most más eset.

Kemecsei Gábor - 2012. szeptember 3., 9.53

Kedves Andrea!
szombat óta költöztetjük szerverünket. Nagy munkában vagyunk!
A hibáról tehát tudunk, folyamatban van annak javítása.
Köszönjük a jelzést!
Üdvözlettel: Gábor

Andrea - 2012. szeptember 3., 0.43

Atyaúristen, most kezdtétek harmadszor lejátszani a szombati anyagot! Mert hogy már tegnap is egész nap az ment.

Nati - 2012. június 13., 16.58

Fantasztikus vagy, Andrea, hogy így megkerested a hibát. Utánanézek és javítom. Köszi.

Andrea - 2012. június 13., 16.13

Egy ideje nagyon jó a pontosságotok, amit sokak nevében köszönök. Viszont annál feltűnőbb, hogy néha 6 percet "ugrik" a műsor, mégpedig előre, vagyis az ember ennyivel marad le a kedvenc számáról.
Gyanús lett, hogy a mindig ugyanolyan időtartamú hibát ugyanaz a tényező okozhatja, és elkezdtem figyelni, mi a közös ezekben az esetekben. Kiderült, a "Bárcsak régen felébredtem volna!" Nagy Mihályné Nagy Anna előadásában a "bűnös". Ez a szám ugyanis a műsorban mindig 7 perces hosszal szerepel, míg a valóságban csak 1,5 perces. Ezért kerül minden utána levő szám 6 perccel előbbre.
Legyetek szívesek, korrigáljátok!

Andrea - 2012. március 23., 19.38

Csing, csing! Holnap óraállítás! Remélem, idejében szólok :)

Kemecsei Gábor - 2012. február 7., 10.07

A hibát javítottuk.
köszönjük a bejelentést.
üdv: kemecs

Fodor Andrea - 2012. február 7., 7.22

Ez nem a tegnapi műsor véletlenül?

Nati - 2012. január 3., 13.52

Köszönjük a jelzést. Utánanézünk. Freemailes címre megy?

Szalai István - 2012. január 3., 13.49

Kedves Nati!
Néhány hete én is hasonló formában kapom a hírleveleket. Korábban nem volt probléma vele. Nem egy frissítés okozta a galibát?

Nati - 2012. január 3., 13.37

Kedves László!

Hírlevelünk mindig is automatikusan készült a Folknaptár adatai alapján, ill. egy ideje a Tallózó és a Galéria újdonságai alapján. Az általunk tesztelt levelezőrendszerekben nem csúsznak össze a sorok és az ékezetes betűk is jól látszódnak. Eddig nem kaptunk a tiedhez hasonló visszajelzést, de szívesen megvizsgáljuk, mi lehet a zagyvaság oka. Amúgy annak, aki rendszeresen látogatja a Folkrádió honlapját, valóban fölösleges feliratkoznia a hírlevélre, mert nincs benne semmi plusz, csak arra szolgál, hogy felhívja a figyelmet a friss programokra, hírekre, képsorozatokra.

Takaró László - 2012. január 3., 1.55

Amióta automata küldözgeti a zagyvaságait, ki sem lehet igazodni rajta! Le is iratkoztam a hírlevélről, kinek a korszakalkotó ötlete volt ez?

Fodor Andrea - 2011. október 30., 7.38

Történt volna? Ez történt! A kiadott műsor 1 órával később időpontot mutat. :(

Nati - 2011. október 29., 6.53

Szerintem most is ez történt volna, ha nem figyelmeztetsz. :)

Andrea - 2011. október 28., 23.39

Kedves stáb!
Hogyan tervezitek a holnap éjszakai átállást? Mert hogy ez nektek soem szokott zökkenőmentesen sikerülni. Mintha mindig csak utólag döbbennétek rá, hogy jé! óraállítás volt...

Nati - 2011. október 28., 16.58

Igen, a Folkrádió Közhasznú Alapítványnak fel lehet ajánlani az adó 1%-át. Lényegében ebből, némi pályázati pénzből és magánszemélyek adományaiból működteti a rádiót és a weblapot az alapítvány.
http://www.folkradio.hu/alapitvany.php?page=adakozas

Ha az adóbevallási időszakban tudtok nyomtatni és osztogatni folkrádiós szórólapot, nagyon megköszönjük. Innen lehet letölteni:
http://www.folkradio.hu/egyszazalek/szorolap_a4.pdf

Illés Balázs - 2011. október 27., 22.20

Adó 1%ot lehet a rádiónak adni? Havi rendszerességgel van Bonyhádon táncház, a Bartina zenekarral. Jó barátaim, esetleg tudnék velük beszélni hogy milyen úton módon lehetne támogatást kérni, meg jövőre rendezünk Magyarok vásárát kis falunkba, ott tudnánk gyűjteni a rádiónak is. Esetleg egy molinó jól jönne majd, de ez csak jövő júliusban lesz. jó lenne elérni hogy mégkönnyebben, munkahelyeken is lehessen hallgatni. A zeneanyagot meg privát emailbe megbeszéljük, hátha tudok segíteni. van pl: Kovács Gábornak (Bartina)kacor király című gyerek cd-je, meg sok más zene.

Nati - 2011. október 27., 10.36

Szia Balázs! Örömmel fogadjuk a bukovinai felvételeket. A hangtárunkban ezek szerepelnek jelenleg:
http://www.folkradio.hu/album/felvetel_list.php?id_tajegyseg=23
Írok neked, és megbeszéljük a részleteket.

A másik kérdésedre - mennyi pénz kellene ahhoz, hogy ne csak az interneten lehessen hallgatni a Folkrádiót - nem tudom a választ. Sok. És nemcsak pénz, hanem (szak)ember is. Szerintem hamarabb elterjednek majd azok az eszközök, melyekkel internetes rádiókat lehet hallgatni, mint hogy a Folkrádió frekvenciát foglalhatna magának az éterben. A pénz persze jól jönne például a mobiltelefonos alkalmazások fejlesztéséhez is, meg van egy csomó más ötletünk is, amit egyelőre önkéntes munkával próbálunk megvalósítani. Mindenképp nagyon köszönjük a segíteni akarást.

Illés Balázs - 2011. október 26., 21.04

Üdvözöllek! Először is örülök hogy van adó, amin nem az angol, meg a magyar utánzatok nyálas semmitérő számai mennek. Talán ébred a nép, és egyre nagyobb az igény a népzenére. Javasolni szeretném, illetve kérdezni, hogy meg lehetne oldani hogy országos rádió legyen, ne csak neten elérhető? Ehez mennyi támogatás kellene? Mert ha azon múlik, segítenénk a gyűjtésben!!! Másrészt amellett hogy nagyon színes, és élvezhető a műsor, hiányzik a bukovinai tájegység zenéje. Nem tudom hogy működik, de ha ilyen egyszerűen ahogy gondolom, szívesen küldenék nektek zene anyagot hozzá. Ajánlanám a Bartina zenekar cd-it, meg van még pár zeném, amivel hozzá tudnék járulni a műsorhoz. Minden jót kívánok!

- 2011. június 2., 11.20

Sziasztok!
A jogdíjrendszer alapvető célja magánvéleményem szerint a jogdíjbegyűjtő, elosztó szervezet fenntartása.

Rácz András [Törzsmókus] - 2011. június 1., 14.19

Kedves Nati!
Köszönöm, és örömmel hallom, hogy megvan a szándék.
Nonszensznek tartom, hogy attól, hogy két csatornára bontva hallgatják ugyanazok az emberek ugyanazt a zenét, többet kell fizetni.
Meg egyáltalán, azt, hogy az ilyen nonprofit kultúraterjesztésért (ami ráadásul kizárólag a „nép” közös dallamkincsére támaszkodik) bármilyen díjat szednek.
Azt hiszem, a jogdíj- és copyright-rendszerrel komoly bajok vannak, mert annak alapvető célja a kultúra és művészet előmozdítása (és nem megsarcolása) kellene legyen. De ez már messzire vezet...

Nati - 2011. június 1., 11.30

Kedves András! Elsősorban nem technikai, hanem pénzügyi akadálya van a kérésed teljesítésének. Sokkal nagyobb jogdíjat kellene fizetnie a rádiónak, ha több csatornán sugározna vagy a hallgató állítaná össze magának a műsort. Egyébként értjük és jogosnak tartjuk az igényt, és ha a pénz rendelkezésre áll majd egyszer, megvalósítjuk, amit írsz. Kivéve azt, hogy világzenét is sugározzunk, mert szeretnénk csak a népzenénél maradni.