Folkrádió

Fórum

Arra vagyok kiváncsi, hogy a népzenét szerető emberek milyen más műfajokat szeretnek.

Fehér Anna

Új hozzászólás írásához be kell jelentkezni. Ha még nem regisztráltál, itt megteheted.

endrem - május 27., 15.53

Itt egy kis népzenei válogatás, akit érdekel:
https://youtu.be/CWf4kuk7NRo?list=PLOP-cgkz015CU3OLygkuCHLVVzHG2TddG

Gyüdi András - 2011. november 4., 15.55

Senki nem írta Tom Waits-t? :)

Kiss Tibor - 2010. január 4., 17.56

Számítógépes programozó vagyok, programírás közben mindig zene szól valamelyik internetes rádióból. Általában három féle: klasszikus (Mozart, Haydn, Bach, Vivaldi, Beethoven stb.), Old Time Music (itt nagyon sok van, nem sorolom) vagy népzene a Folkrádióból. Az első kettőre nyugodtan lehet programozni. De ha megszólal a mezőségi, meg kell nézni, ki s mit muzsikál, s szünetel a programírás, mozog a szék, amíg húzzák. Ebből megérthetitek, mi van rám a legnagyobb hatással.

Gyetvai Anna - 2010. január 3., 17.39

ja és kihagytam a Csík zenekar,a cimbali band feldolgozásai is bármikor jöhetnek és a Specko jedno!!!

török sándor - 2010. január 1., 21.36

Nemzeti rock,folk rock:
kárpátia,ismerős arcok,romantikus erőszak,egézséges fej bőr,palmetta,stb.
Hazánkról,történelmünkről,szerelemről,és haza szeretetről énekelnek.
Meg találhatóak benne a népzenei hangzások.
Minden hazáját szerető Magyar érzelmű embernek ajánlom.

Gyetvai Anna - 2010. január 1., 17.21

a népzene a MINDENEM!!!szinte mindig azt hallgatok, de ha nem akkor megzenésített verseket (főleg a Kaláka előadásában)mindegy milyen népzene csak népzene legyen :D

Janka - 2009. december 14., 22.02

Én nem szeretek mást. :)
Na jó, egy kis klasszikus,de csak reneszánsz meg barokk.

Tóth Éva - 2009. december 5., 15.27

Üdvözlet mindenkinek!Jómagam 20 éves vagyok és a blues a mindenem, de nagyon szeretem a ­60-as,­70-es,­80-as évek legendás(és sajnos kevésbé legendás)zenéit. Hobo az örök kedvencem,mesterem, aztán a Kex, The Doors, Led Zeppelin, Cseh Tamás, Tommy Emmanuel, Daczi Zsolt(sajnos már az angyaloknak zenél), Janis Joplin, Jimmy Hendrix,P.mobil, Quimby,Szalóki Ági, Herczku Ági, Muzsikás, Besh o drom, Ghymes, Lajkó Félix,Kaláka, Csík, Misztrál...Szeretem a török és bolgár népdalokat is. A magyar népzene gazdag tárából talán a gyimesi és a moldvai dalok a legkedvesebbek a szívemnek,de mindegyik fantasztikus.

Nádas Péter - 2009. december 4., 8.03

Sziasztok!
Segítsetek már nekem egy felmérésben. Összeállítottunk egy kérdőívet a magyar világzenéről, és szeretnénk ha minál többen kitöltenék, mert csak így van értelme.
Itt van a linkje:
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/270104093/
Nagyon megköszönnénk, ha ti is elküldenétek minél több ismerősnek, h tényleg széleskörű felmérés legyen!
Köööszi!

Barta Tamás - 2009. november 8., 15.24

A bluest én is nagyon szeretem. Meg a rocknak többféle fajtáját.
Gimis koromban a metált is bírtam, bár nem voltam a klasszikus értelemben vett rocker. Aztán mikor egyetemista lettem, kezdtek bejönni a mindenféle filozofikusabb underground zenék, mint a Quimby meg a Hiperkarma (ez utóbbi különösen nagy élmény volt). Meg szeretem az ötletes népzenei feldolgozásokat is, a Kolindától a Kimnowakon át a Zubolyig (vagy elborultabb pillanataimban a BratHankiig).
De népzenéből is sokfélét hallgatok, nagyon bejön például a szlovák meg a hasonló góral (hegyvidéki lengyel) illetve a finn és a kelta.

Szabó Csaba - 2009. november 3., 14.20

Leggyakrabban rock (Pink Floyd, U2, Mike Oldfield), blues (kedvencem John Lee Hooker), világzene (Dead Can Dance, Hagalaz­ Runedance, Loreena McKennitt), más népek zenéje (főként ír és török / arab), de elsősorban jazz, főként a bigband korszakból. Ellington a Duke!!!

Bogi - 2009. november 3., 13.28

Háááááttt, ebben szélsőséges vagyok, szeretek népzenét hallgatni, de ezen kívül csak rock, metál, punk. Kedvencem a Sum 41,

Kovács Sándorné Jutka - 2009. november 1., 17.27

Sziasztok
Igazán jo ez az fr.hu és most reg rá a zene amit a népzenén kivül még halgatok az mindeggy csak magyarul szoljon ,de a kedvencem még mindig a NOX eggyüttes

Terenyei Anna - 2008. november 6., 15.25

Hűűűű hát én nagyon szeretek zenét hallgatni! Az olyan zenét szeretem amiben van lendület.
Szeretem az indián zenét, az olyanokat, amikben van ritmushangszer - dobok...és teljesen bele tudok merülni, amikor hallom.
Kedvenceim: Phil Collins, Genesis, Peter Gabriel, Ortiga, Nazareth, Fish, Jethro Tull, Ufo, Illés, Guns n Roses, Tomita, Az utolsó mohikán zenéje...
Mostanában: Besh o drom, Nadara, Lajkó Félix, indián zenék
Jaj és most az ördöngösfüzesi és a szászcsávási zenéért vagyok nagyon oda!
Köszönöm hogy ezt leírhattam:-D
További jó zenehallgatást és táncolást kívánok mindenkinek!
Panka

Váradi Zsoltné - 2008. szeptember 10., 16.15

Itthon csak!! népzenét hallgatok.Sajnos körülvesz rengeteg igénytelen zene:munkahelyen stb.Lakóhelyemen szerveztem egy amatőr néptánc csoportot.Próbálom felvenni a harcot és terjesztem a népzenét,néptáncot,népi kultúrát.Irtózatosan nehéz ebben az igénytelen,"modern" világunkban.

Hamar Gyuri - 2008. szeptember 8., 15.32

Beatles, Led Zeppelin, Doors, GN­R, Deep Purple, Byrds, The Offspring:), Jimi Hendrix. magyarok közül: Kispál, Quimby, Ghymes (szintén inkább a régebbi albumok). nameg sokminden előfordulhat még, ha van hely az mp3 lejátszón, érdekel a jazz, a klasszikus, meg a blues is, csak lusta vagyok hozzá..:)

Fehér Anna - 2008. szeptember 7., 6.30

Szia Endre! Köszönöm a kimerítő választ.

Belegondoltam és igazad van, saját környezetemben az évek során sokakkal megosztottam az élményt, és voltak olyanok is, akik általam kóstoltak bele ebbe a zenei világba.

Pap Endre - 2008. szeptember 7., 0.50

A zeneszeretet lépései nálam:
-Beatles, Illés,Animals,Led Zepelin...
-mellette Bartók,Bach,Vivaldi
-Temptations
-később egy kevés Wagner
-Ghymes: Bennünk van a kutyavér ->táncházi zenéik
-Lajkó Félix
->népzene (és itt már talán nem is lesz vége, olyan a sok csodával találkozom...)
"Bennem nincs olyan vágy, hogy minél több embert rászoktassak a népzenére"

Kedves Anna!
De az a vágy benned is él valószínűleg, hogy megoszd az általad ismert szépségeket, ugye?(népdal-zene)
Endre

Povázsay Ágnes - 2008. szeptember 6., 22.33

Sziasztok!
Bár már 2 évvel kicsúsztam a 15-20 év közül, azért beletartozom az "elég sok"-ba. :) A kérdésre válaszolva: klasszikus zenét, musical-t, világzenét (spec. az Anselmo Crew jutott eszembe), illetve szaxofon-mentes jazzt, de azért bármelyik rádióállomást tudom napokig hallgatni.
((Lakodalmas rockról jut eszembe: ma elmentem a helyi szüreti mulatságba, hátha lesz valami táncház, de csak italozni lehetett, miközben a lakodalmas szólt, abból is a tuc-tuc változat.)) :(

Fehér Anna - 2008. szeptember 2., 10.21

Szia András! Ebben a topikban azon van a hangsúly, hogy a népzenét ismerő és szerető emberek mi mást hallgatnak. Az egy másik topik témája lehet, hogy a többi ember miért nem ismeri és szereti a népzenét. (Bennem nincs olyan vágy, hogy minél több embert rászoktassak a népzenére. Különbözőek vagyunk, és ez jó. Én belepusztulnék, ha lakodalmas rockot kellene hallgatnom, de nem zavar, ha más azt hallgat, ha az okoz neki örömöt, hallgassa.) Elég sok 15-20 év körüli fiatal szereti egyébként a népzenét, biztos vagyok benne, hogy sokkal nagyobb köztük a népzenekedvelők aránya, mint az idősebb korosztályokban.

Boskó András - 2008. szeptember 2., 9.05

Sajnos nem ott van a hangsúly, hogy mi a népzenén kívül mit hallgatunk.
Szomorú, hogy az itt felsorolt műfajokat se nagyon hallgatják a 15-20 év
körüliek. Menő a: house, a minimál, stb.
Ezért a világzene és az örömtánc kezdeményezések jótékonyak! Talán ez
a nagy többség egyszer saját népzenéjére is odafigyel.

Kis Sándor - 2008. augusztus 29., 12.07

Progresszív rock (Genesis,King Crimson), nyugat-európai tradicionális zenék (asztúriai, breton, ír), "kvázi-népzenék" (Shooglenifty, Barbaro), pop és rock a 80-as évekből...

Bartók Gabriella - 2008. augusztus 29., 10.44

a komolyzenét kihagytam...az is előferdül :)

Bartók Gabriella - 2008. augusztus 29., 10.40

delta blues, filmzenék,Kispál, néha: Bob Marley, Janis Joplin, Irish Coffee. A Ghymest kifejezetten szeretem, főleg a régebbi albumokat (kivéve: Csengőcsángó c. számuk jajj),+ Lajkó Félixet, Palya Beát, meghallgatom a Zubolyt is (mert vicces) ... Régi kedvenc: Muzsikás. Számomra új felfedezett a Karaván Família. Biztos nem teljes a kép, mert kihagytam a Misztrált, esetleg a Kalákát.... :)

hegza - 2008. augusztus 29., 1.03

Akarva, akaratlan, főképp a város zaját kell hallgassam... :-)

Szűcs Andi - 2008. augusztus 28., 22.18

Végignéztem én is a cd-tartót, háááát, nagyon vegyes, igazából szégyen, nem szégyen, Madonna és Rokkerzsolti is ott van, de finn, lett, mexikói, ír népzene is akad, olasz slágerek, Hot Jazz Band nagy kedvenc, és igazából bármi elmegy.
De a tartó másik oldala csak népi cd...:)

Szabó Máté Lajos - 2008. augusztus 28., 21.37

Jazz, blues, rock. Ray Charles, Guns n Roses, néha Kispál. Kerekes Band, B-terv, Nikola Parov.
Meg népzene minden mennyiségben.

Wéber Anita - 2008. augusztus 27., 13.34

Végülis minden olyan zenét meghallgatok, aminek van igazi mondanivalója. Ez lehet bármilyen stílusú, csak legyen benne valami, ami megfog.

Fehér Anna - 2008. augusztus 27., 8.53

A népzenei feldolgozások, átiratok, hangszerelések, népzenei ihletettségű zenék közül mi tetszik és mi nem tetszik nektek? Leginkább az érdekelne, hogy a világzene kategóriába sorolt zenék közül mit hallgattok konkrétan.

Markovics Réka - 2008. augusztus 27., 0.03

Leginkább népzenét... Hogy milyen színes ez a világ...

Wéber Anita - 2008. augusztus 26., 16.41

Sziasztok!
Népzenén kívül komolyzenét hallgatok.
Népzenének minden fajtáját, átiratokat, feldolgozásokat...

Anita

Cserhalmi Gábor - 2008. augusztus 26., 11.37

Népzenén kívül népzenét hallgatok.....ja nem a Makám együttest legfeljebb

Fehér Anna - 2008. augusztus 25., 9.39

A mostani kérdőívről jutott eszembe ez a téma. Az én válaszom egyértelműen az, hogy a népzenét leginkább eredeti formájában szeretem. Kiváncsiságból meg szoktam hallgatni népzene felhasználásával készült más műfajú zenéket is, de általában csak egyszer. A rádióm a Bartókra van állítva, nagyon szeretek a barátaimmal kórusmuzsikát énekelni, ezen kívül még jazzt és az alternatív rockot hallgatok, az utóbbit inkább nosztalgiából.