Folkrádió

Ők jutottak tovább a Fölszállott a páva második válogatójából – teljes a létszám

Újabb huszonnégy produkció jutott tovább a Fölszállott a páva idei gyerekévadának második felvezető adásából pénteken.

A Duna Televízióban sugárzott műsorban

a gyerekek ezúttal is négy kategóriában - énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok; néptáncegyüttesek - mérhetik össze a tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan 48 produkció áll a Fölszállott a páva színpadára, karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.

A második adásban a táncos szólistákat, táncospárokat és táncegyütteseket láthatták a nézők.

A táncos szólisták és táncospárok közül továbbjutott

Baka Levente (Litér),
Bistey Boglárka és Farkas Regő (Pilisborosjenő),
Busai Borbála és Makula Zoltán (Jászberény),
Dudás Lili és Kispál Domonkos (Jászberény),
Hajdu-Németh Balázs és Ilona (Budapest),
ifj. Mahovics Tamás (Békés),
Kristóf Áron (Felvidék – Rozsnyó, Dernő),
Laczkó Botond (Debrecen),
Lipusz Bendegúz (Zalaegerszeg),
Molnár Szabolcs (Debrecen),
Sándor Benjamin Solt (Szekszárd)
és Trenka Máté (Tác).

A 12 éves Kristóf Áron szeretné megőrizni a felvidéki Dernőről hozott tájszólását, és természetesen fontosnak tartja a hagyományok ápolását is. Néptáncos családból származik, két éves kora óta táncol, és emellett hegedül is. Édesanyja szerint bármit képes lesz elérni az életben, hiszen nagyon céltudatos és kitartó fiú. Vágya, hogy egyszer hivatásos táncossá váljon, ezért a Pávát nagy lehetőségnek tartja a tapasztalatszerzésre és tanulásra.

A táncegyüttesek közül ott lesz az élő adásokban

az Árendás Kamara Táncegyüttes (Viganó Gyermektáncegyüttes, Jászberény),
a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás csoportja,
a Kis Kincső Néptáncegyüttes (Budapest),
a Pannónia Néptáncegyüttes Barkóca csoportja (Kistarcsa),
a Szinvavölgyi Néptáncműhely - Prücskök csoportja (Miskolc),
a Tánctanoda Figurkák csoportja (Nyíregyháza),
a Tiszavirág Néptáncegyesület (Deszk-Szeged),
a Tördemic Néptáncegyüttes Pörge csoportja (Badacsonytördemic),
az Urban Verbunk (Gödöllő),
a Vasi Kislegényczéh (Szombathely),
a Zselic AMI Ördögcérna csoport (Szenna)
és Zselici Dönögék (Szenna) jutott tovább.

A zsűri tagja Sebestyén Márta, Kossuth-díjas népdalénekes; Salamon Bea előadóművész, népi hegedű tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

Jövő pénteken már az első élő adást láthatják a Duna Televízió nézői.

atempo.sk, 2019. november 1.