Folkrádió

2017. október 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bogyiszlói ugrós és friss
Csík zenekar
Bogyiszló
Sárköz
0:04
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
0:04
Samu Mihály nótái
Tükrös zenekar
Nyírmada
Nyírség
0:11
Mo, romale, mo, csavale
Stojano, gy.: Bari Károly
Ónfalva
0:14
Rábaközi: karéj, dus, csárdás és friss
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Rábaköz
0:23
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
0:24
Magyarnemegyei muzsika
Életfa
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
0:28
Jertëk, szóljunk e szomorú alkalmatosságra.
Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
0:29
Gergely
Csürrentő együttes
Moldva
0:38
Ha bemegyek
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
0:41
Meghalt szegény Koza Gyurka
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
0:43
Pergetés
Horváth János "Gali", gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
0:45
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:47
Sârba de la Prisacani
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
0:50
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
0:52
Pribylina Vavrišovo Svätý Peter Dovalovo
Ján Gajdoš
0:53
Elmegyek
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
0:57
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
1:02
Ritka rendet vágok
Fiastyúk
Székelyföld
1:03
Addig iszom, míg az erszényem bírja
Kőrösi Sándorné Balogh Irén, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Mezősas
Körösök vidéke
1:05
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
1:08
Pakulár nóta - Doina ciobanilor
Bogdan Toader, Paun Vasile, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
1:12
Szendre báró udvarába van egy fa
Dsupin Pál
Tereske
Palócföld
1:17
Ha te tudnád, amit én
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
1:17
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
1:19
Bătută
Costică Panţiru, David Panţiru, Mihai Iordan, Marin Viziru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
1:21
Nem tudja azt senki, csak a jó Isten...
Ábrahám Brigitta
Kalotaszeg
1:24
Erdő, erdő, sűrű erdő árnyában
Dani Andrásné Ifjú Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
1:25
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
1:26
Magyar verbunk, lassú és friss csárdás
Lakatos Pál, Nagy Ernő, Lakatos Péter, Konkoly Zsigmond, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Jánkmajtis
Szatmár
1:33
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Guessous Majda Mária
Zoborvidék
1:36
(Királyfalvi nagy hegy alatt)
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
1:37
Ťažko, ťažko kameňu
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
1:41
Elmehetsz már kislány a templomba
Cs. Nagy Balázs, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
1:42
Altató
Zengő együttes
1:46
Jaj, édes méhemnek
Szász Mártonné Kajcsa Berta, gy.: Kallós Zoltán
Pürkerec
Brassó vm.
1:51
Virágének
Kolompos együttes
1:55
Magasan repül a daru
Horváth Anikó, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:57
Asztali
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
2:00
Huszár vagyok, nem pocsolyakerülő
Nagy Balázs, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
2:01
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
2:02
Lassú magyaros
Tímár Viktor, Karácsony Lázár, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
2:06
Cigány hallgató és csingerálás
A Budapest Táncegyüttes zenekara
2:10
Szendre báró
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
2:11
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
2:13
Édesanyám, ha meguntál tartani
Papp Andrásné Kelemen Teréz, Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
2:16
Kiskertemben…
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Kalotaszeg
2:25
Elmegyek, elmegyek
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
2:26
Jézus, megváltó Istenünk
Bárdosi Ildikó
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
2:29
Csárdás és magyar
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
2:50
Di Khupe/Unter Der Khupe
Budowitz
2:53
Kéjjel élő dúsgazdagnak veszedelmét
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, Bengyák Gézáné Gál Ágota, gy.: Dobszay László, Szendrei Janka, Rajeczky Benjamin
Menyhe
Zoborvidék
2:55
Keby ja mal, čo má bača
Ľubomír Tatarka
2:58
Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Antal Sándor, gy.: Miskolczi Katalin
Csíklázárfalva
Csík vm.
2:59
Havajgatás és öves
Török Tilla, Török Ádám
Moldva
3:02
Ne hagyj elesnem, felséges Isten, keserűségemben!
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
3:04
Csillagtalan sötét éjjel
Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:07
Ukrán hopak
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
3:08
Szatmári magyar verbunk, csendes, csárdás és friss
Török Tilla, Kalász Máté, Szlama László, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Felső-Tisza-vidék
3:14
A tárkányi réten
Sike Sándorné, Kozma Andrásné, Kovács Imréné, Farkas Lászlóné, Vásárhelyi Simonné, Mojzáth Sándorné, Magda Sándorné, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
3:15
Ördöngösfüzesi zene
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:21
Zavaros a Tisza
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
3:24
Örömanya tánca, medvés
Duduj Rozália, Sinka Sándor
Csíkszentdomokos
Felcsík
3:28
Járd ki, lábom, járd ki most 
Antal Árpádné Zilahi Rózsika, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
3:30
Bola by to rosa
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
3:33
Ének / Sark u raz / Karičky / Čardaš / Rákóczi-induló
Folklorna Skupina Parchovianka
Parnó
Északi peremvidék
3:38
Gábor Anti, Gyöngyös György kecskése
Tatros együttes
Moldva
3:42
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
3:43
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
3:48
Jánosnapi köszöntő
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
3:53
Vas megyei népdal, régi lakodalmi csárdás Szombathelyről
Csík zenekar
Észak-Dunántúl
4:00
A fényes nap immán elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
4:03
Tavaszi szél vizet áraszt...
Bakó Katalin
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
4:05
Furulyás öves
Legedi László István, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
4:07
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:18
S eme kertbe egy bulykos fa
Cigenás Jánosné Buláj Magda, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
4:23
Isten áldja…
Rozsdamaró zenekar, Patyi Zoltán, Papp Endre
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:27
Kocsmárosné hozzon bort
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:27
Megfürödtem a Dráva vizében / Fut a csikó
Egyszólam együttes
Somogy
4:32
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó", Danó Bálint
Kispalád
Szatmár
4:33
A faluból kihajtották a nyájat
Udvarhely Néptáncműhely
4:35
Krisztus Urunknak áldtt születésén
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:36
Kettős
Csürrentő együttes
Moldva
4:42
Cigány, cigán, mér­ vagy cigán jajajaja jaja jajaja
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
4:43
Dudaverbunk
Békés Banda
4:48
Mádi Jancsi
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
4:52
Joc bătrînesc de la Iclod
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
4:55
Gyenge rác menyecske I. (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
4:58
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
5:01
Menyekezői ihogtatások
hurkatöltő asszonyok, gy.: Pávai István
Alexandrina
Moldva
5:03
Egy pár tánc
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
5:08
Kisétálék kőkertembe virágom látni
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
5:09
Méhkeréki-bihari dallamok
Békés Banda
Méhkerék
Körösök vidéke
5:17
„Nad našimi humienky kukučka zakukala” – „Ja som sám jediný” (dvojkročka a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
5:21
Megöltek egy legényt
Szilágyi Anna, Juhász Réka, Dresch Mihály
Melegföldvár
Észak-Mezőség
5:23
Sirató (leány siratja édesanyját)
Dániel Ferencné, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
5:26
Tindija
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
5:29
Kalapom a szögre teszem
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, Bastyúr Bertalan, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
5:32
Libabőr
Flótás együttes, Varró Márk
Moldva
5:39
Rózsa Sándor szereti a táncot
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
5:41
Sajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
5:47
János bátyám, előre, előre
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
5:48
Szerba sztudencilor
Öves együttes
Klézse
Moldva
5:50
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
5:51
Taraneasca és batuta
Szűcs Bálint
Bukovina
5:54
Pe sub mînă ( de-nvîrtit)
Jámbor Adalbert bandája
Bonyha
Vízmellék
5:56
Fox
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
5:59
Lóra csikós, lóra
Kovács Károly, gy.: Petőcz S. Csilla, Quittner János
Szádvárborsa
Gömör
6:00
Jaj, de szépen esik az eső
Márványos Tamburazenekar
Dél-Dunántúl
6:03
Legényes
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
6:05
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
6:08
Tananaj, Tananaj, Tót Lőrinc
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
6:09
Széki magyar és csárdás
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:17
Régi ritka magyar kurázsi
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
6:20
Erdő útja
Berecz András
Kutasföld
6:21
Szól a kukuk szól
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
6:22
Szeretőm vala, szép vala
Blebeanu Délia
Moldva
6:23
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:26
Altató
Juhász Katalin
6:28
Ó búlátott sok kínt vallott gyarló testem
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
6:30
Vert kezes
Tatros együttes, Fülöp Attila
Moldva
6:35
Csárdások és friss
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
6:39
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Zsolczer Csilla
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:40
De szép a fekete bárány
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:41
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
6:43
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
6:44
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
6:54
Zöld erdőbe kicsi nyúl, kicsi nyúl
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
6:55
Széki férfitáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:58
Ha hazajön az én uram a kocsmából
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
6:58
Rábaközi dudanóták
Hortobágyi Ivett
Rábaköz
7:01
Én az éjjel nem aludtam ëgy órát
Pulika János prímás és zenekara, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
7:03
Sokačko kolo
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
7:05
Új a csizmám, debreceni fajta
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
7:07
Eme kertbe egy nagy madár...
Guessous Majda Mária
Moldva
7:14
Este jó, szürkül bé,
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
7:15
Tavaszköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Moldva
7:18
Ardeleana II
Ion Manole Muntean, Gheorghe Lingurar, Iacob Muscan, Traian Muntean
Kovászi
Körösök vidéke
7:19
Aki nem tud jól búsulni; Lovam haját lefelé fujja szél
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
7:25
Ó te világ, méz alatt méreg
Vajdók Jánosné Gyurka Anna, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Klézse
Moldva
7:26
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
7:32
Verbunk
Koós József
Borsosberény
Nógrád vm.
7:33
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
7:50
Midőn a Szűz magzatját
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
7:51
Kicsik és nagyok
Népzenei Műhely
Maros-Küküllők vidéke
7:55
Péterlaki táncdallamok
Csiszár Aladár, Ponczi Gyula, Bóné Sándor, Ötvös János, gy.: Wim Bosmans
Felső-Nyárád mente
8:03
A juhászok így élnek
Juhász zenekar
Bácska
8:08
Duvadj, duvadj furulya
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
8:08
Lassú és sebes magyaros
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Hidegségpataka
Gyimes
8:25
Nagy-Szamos völgyi román táncok: joc rar, batuta si virtitura
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:38
A szövőszék/Fekete felhőből esik az eső/Jobb lett volna
Szilágyi Anna, Ripa Alexandru, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
8:48
Gyermekjátékok
Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
8:52
Nyárád mentén
Tükrös zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
8:59
Robija, robija
Adu Albert, Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth Krisztián, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Lakatos János "Ruszin", Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
9:03
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
9:10
Átalmennék a temetőn
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
9:10
Este későn megperdítik a dobot
Raksányi Boglárka, Buborék István, Lajti Gergely, Vörös Dániel
Szék
Észak-Mezőség
9:13
Sűrű fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakator Traian, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:14
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
9:17
Ni, hol kerekedik egy fekete felhő
Szöllősi Dánielné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
9:18
Elvesztette az oláh leány a kecskéjét
Méta együttes, Balogh Kálmán
Bácskai Duna mente
9:23
Tornyosodik a Mátra alja
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
9:25
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
9:29
Szokása a Tiszának a fagyása...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
9:32
Dittáj, dittáj, Bád Mihál... (Virágtánc)
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
9:35
István-köszöntő
Kalló Géza, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
9:38
A kert fenekibe...
Fekete Boglárka
Moldva
9:40
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
9:41
Kezes-Hora
Öves együttes
Moldva
9:45
Hajcsai rózsa, cidrus menta
Vass Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Somogy
9:46
Köszöntő
Méta együttes
10:05
Gyere haza ídesapám
Balla Józsefné Molnár Mária
Ghymes
Zoborvidék
10:07
Sviralka
Vujicsics
10:11
Darumadár magasan száll, szépen szól
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
10:15
Mezőkölpényi dalok
Életfa
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:21
Mentem Mérőből Mérőbe
Bertók Mihályné Bertók Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Vése
Dél-Dunántúl
10:21
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
10:27
Rara (ritka román legényes), bărbunc (verbunk)
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
10:32
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
10:36
Hosszú szeker rövid szán,
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
10:37
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:46
V kalinovom lese; Pri Prešporku; Keď som išiou na vojnu
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
10:50
Tökhalomnál van az olcsó gomolya
Jeremiás Lajos
Hajdúság
10:51
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
10:53
Öreges és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
10:57
A juhait kereső pásztor
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágybagos
Szilágyság
11:00
Udaranje u sare
Vujicsics, Vizin Antus, Farkas Zoltán "Batyu"
11:06
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
11:06
Újévköszöntő
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Pásku Veronika, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
11:10
Udvaromon hármat fordult
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
11:11
Újra Kürtön
Dobroda zenekar, Szabó János
Kürt
Vág-Garam köze
11:15
Ködellik a Mátra
Pozsik István
Bükkszék
Heves vm.
11:17
A révész nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula, Nyitrai Mariann
11:28
Lassú csárdás és sebes csárdás
Ambrus Árpád, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
11:30
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
11:34
Egyen meg a fene téged
Nagykálozi Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
11:34
Öves Klézséből
Fábri Géza
Klézse
Moldva
11:37
a. Kiskertemben jártam – b. Fehér fuszulykavirág – c. Ej, mikor mentem
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:43
Állok, állok
Berecz András, Bajzik Éva
Kalotaszeg
11:45
Keť poletím dolu Váhom
Lucski énekcsoport
11:47
Maros partján elaludtam
János Hajnalka
Magyarlapád
Enyed vidéke
11:50
Ritka és sűrű csárdás
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
11:54
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
11:57
Túl a vízen mandulafa virágzik
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Ispán Sándor, Copán Róza, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
12:00
Stica
Kálmán Bence, Csenki Zalán
Külsőrekecsin
Moldva
12:02
Joc: Ca din cimpoi
Constantin Bobirci bandája, gy.: Constantin Brăiloiu, Tiberiu Alexandru, Harry Brauner, Emilia Comişel
Bîrseşti
Olténia
12:03
Lassú és sebes csárdás
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
12:15
Székely verbunk
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
12:16
Dozmati regösének
Dsupin Pál, Sáringer Kálmán, Berecz András, Agócs Gergely, Szabó Zoltán
Dozmat
Észak-Dunántúl
12:19
Csárdás - Palkó Pista tánca
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:21
Menyasszonykísérő
Hírös zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
12:26
Vasi népdal
Csejtei István, Kun Antal, ifj Kun Antal, Horváth József, gy.: Erdélyi Zsuzsanna, Tóth Margit
Szombathely
Észak-Dunántúl
12:28
Čačak (Sumadija, Szerbia)
Söndörgő
Sumadija
12:31
Reguta nóták
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
12:35
Pe loc
Éri Péter
Igris
Alsó-Tisza-vidék
12:37
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
12:39
Mind azt mondják az irigyek
Hideg Anna, Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:49
Kettős jártatója és sirülője
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:54
Megégett Tótország
Agócs Gergely
12:59
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
13:00
Magyaros
Öves együttes
Moldva
13:04
cigánytánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
13:06
Vert kezes
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:08
Szávics Milos volt az a vezér
Balázs Pipac Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
13:09
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
13:12
„Az oláhok, az oláhok, facipőbe’ járnak” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
13:14
Nekünk a legszebbik estét
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
13:16
Úr Krisztus feltámadott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped (Szárász)
Moldva
13:17
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
13:22
Udvaromon kettőt fordult a kocsi…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
13:26
János köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
13:28
Lassú csárdás
Farkas Jenő, gy.: Demény Piroska
Aranyosrákos
Aranyosszék
13:29
Laboda
Balogh Sándor
Moldva
13:31
Lassú és sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
13:37
Egynótás mulatozás
Heit Lóránd, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
13:41
Végigmegyek Kosteleken, benézek egy
Váta Demeterné Fekete Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
13:43
Verbunk és lakodalmi friss
Gázsa zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
13:49
Túlsó soron esik az eső
Bába Mihály, gy.: Borsai Ilona
Neszmély
Komárom vm.
13:50
Csonka Bukusza Ignác dudanótái (Szeged - Alsóváros)
Nagy Gábor
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
13:54
Siralmas házamhoz kik idegyűltetek
Lebó Lajos, gy.: Deák Imre, Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
13:55
Karácsonyi énekek, újévköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
14:00
Cigány asztali nóták
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
14:04
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
14:11
Két szál tearózsa
Horváth János, gy.: Kerényi György, Vikár László
Szentgyörgyvölgy
Dél-Dunántúl
14:11
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
14:20
Danţ cu schimbări la ţîpurit
Trifan Canaloş, Vasile Canaloş, Maria Dan, Ion Balba, Vasile Lucuţ
Tartolc
Avasvidék
14:25
Széki lassúk
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
14:29
Le, le, leszedik a fügét a kosárba
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
14:30
Mezőségi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Mezőség
14:37
Bánat, bánat, de nehéz vagy…
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
14:41
Kalotaszegi táncmuzsika
Míves zenekar
Kalotaszeg
14:47
Addig kell a vasat verni, míg az meleg
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Északi peremvidék
14:48
Kiskálosi fenyveserdő...
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
14:53
Kísérj ki, babám, síromig (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
14:58
Magányos tárogató
Tarsoly
Alsókálosa
Gömör
15:04
Szapora
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
15:05
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk
Pruteanu Andrea
Moldva
15:06
Koljátka - köszöntő
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
15:09
Farkas Zsófi nótái
Sárarany zenekar
Vajdakamarás
Mezőség
15:13
Haj ki, kiszi, haj ki
Badacsonyi Jánosné, gy.: Szabó Andorné
15:14
Vranjanka
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
15:16
Öves (szirba)
László "Legedi" András, gy.: Kerényi Róbert
Klézse
Moldva
15:20
Gergelem
Fakutya zenekar
Moldva
15:24
Mennyországnak királynéja
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
15:25
Nem zörög a fa levele
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
15:26
Kecskés - Capra
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
15:29
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
15:37
Azt gondoltam, amíg élek
Simon Mártonné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
15:38
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
15:40
Legényes (Hibi Gyula legényese; Egeresi Mihály legényese)
Kalló Márton, Kostyák Alpár, Porzsolt Antal, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
15:43
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
15:48
Most viszik, most viszik Iborkáné lányát
Baranyi Klári, Szerencsi Éva, Juhász Olga, Török Gizella, Pozsa Imelda, Simon Mária, Lukács Margit, Barta Mária, Baranyi Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
15:49
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
16:00
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
16:02
Csörrög-börrög
Forgács Zsuzsanna
Moldva
16:03
Édesanyám, ha eljössz Szegedébe
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
16:04
Kiss Jánosnál Sárkány-zugban
Papp László
Máta
Hajdúság
16:07
Joc: bătrineasca
Sidor Andronicescu, Ilie Cazacu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
16:10
Keserves, doina és învârtită
Palló zenekar
Kalotaszeg
16:18
Amott egy kis bokor mellett
id. Erdős Ferenc, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
16:18
Vasvári és frisse
Figur Banda, Cseh Tamás, Németh Dénes
Gömör
16:22
Édesanyám sok szép szava (Lassú)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
16:25
„Gettó nóta”
Hírös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
16:29
Kósteleki keskeny palló
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
16:30
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
16:34
lassú csárdás
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
16:38
Román pergető
Amaro Suno
16:43
Haj, de ma, mamó, mol te pjav
Florin Stancu, gy.: Bari Károly
Feteşti
16:45
Akármilyen lány
Gömbszörp
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:50
Colinda cerbului
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Alexeni
16:52
Árva vagyok apa nélkül
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Székelyhodos
Székelyföld
16:54
Hej, de slobodija manglem; Jaj de, vi me reslem, sokra; Ne szójj neki
Kolompár Péter, Lakatos Lajos "Rudi", Idős cigányasszony, gy.: Bari Károly
17:00
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
17:10
karácsonyi kánta
Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
17:12
Szék
Major Levente, Árendás Péter, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
17:23
Páva-csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin Görgy, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
17:25
Sok szép napot éjszakával
Agócs Gergely
Osgyán
Gömör
17:27
Ruszászka
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
17:27
Még a kácsát elhajtottam
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
17:27
Elvetettem a lenemet
Simon Jánosné Kovács Katalin, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
17:29
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:39
Danţul miresei (ritual de nuntă)
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog, Ana Mişca, Florica Mişca
Tartolc
Avasvidék
17:41
Bonchidai ritka magyar
Muzsikás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:45
Ha felkötöm piros kázsmér kendőmet
asszonyok, gy.: Borsai Ilona
17:46
Minintalu
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
17:50
Beszegődtem Tarnócára
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
17:51
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
17:55
Haj Ujvár (Horkai ének)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
17:55
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
17:58
Oláhos („Román magyaros”)
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
18:00
Csongorádi gulyáslegény - Csongrád megye
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
18:04
Jaj ke, sa tele zav le dromesa; Hajda manca dzando foro; Pergetett táncdal; Taj usti opre, mamo
Rostás Lajos, Gyergyóalfalusi lakodalmi vendégek, Székely Edit "Karol", gy.: Bari Károly
18:12
Fehér Anna
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Balogh Kálmán
Osgyán
Gömör
18:19
Kiszámolók
Kónya Miklós, Kónya Sándor, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Forgolány
Ugocsa vm.
18:20
Magyarbecei ropogós
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
18:28
Korcsos
Csiszár Aladár, Kóczi Rudolf, Lengyel Albert, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:33
Mért küldött az úrasszony?
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:34
csárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
18:35
Románul
Gázsa zenekar
Mezőméhes
Torda-Aranyos vm.
18:40
Cini, cini séj szim me; Man hisz jek pierno
Kolompár Rozália, Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
18:41
Lassú csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
18:50
Kuri krik
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
18:52
Fáj a szivem, nem tagadom / Alig várom este legyen
Fiastyúk
Székelyföld
18:55
Bimbó voltam, mikor én már szültettem
Zarka Lajos, gy.: Kertész Gyula
Felsőőr
Észak-Dunántúl
18:56
Erdélyes
Csürrentő együttes
Moldva
19:01
Legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
19:07
Szállást keres a szent család
Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
19:10
Mély a Dunának a széle
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
19:12
Belső-mezőségi korcsos
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
19:14
Kicsi betyár az erdőben...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
19:17
Én vagyok az, aki nem jó
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
19:25
Elmenék én a városba, piros ruhát vettem
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
19:27
Menyecske, menyecske
Nyisztor Ilona
Moldva
19:29
Én azt hittem, amíg élek
Szilágyi Erzsébet "Perec", Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
19:35
Katekizmusi ének
Juhász zenekar
Bácska
19:39
Édesanyám is volt nékem
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
19:41
Csütörtökön este
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Horváth Szilárd, Bolya Mátyás
Moldva
19:43
Romungro asztali nóta
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
19:46
Preko Drave grmljavica… (A Dráván túlról égzengés hallik…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
19:50
Megbotlott a fakó szamaram lába
Csontos György, gy.: Paulovics Géza
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
19:52
Kettős jártatója
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
19:57
legényes
Kovács Tibor, Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Szilágysámson
Tövishát
19:58
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
20:04
Kertem alatt foly el a víz
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
20:07
Az árgyélus kismadár…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
20:11
De-aş putea da viaţa-n două
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
20:13
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
20:20
Szent, szent, szent az Úr, Isten Úr
kisfiúk, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:20
Pontozó és öreges
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Gulyás András, Sebestyén Ákos
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
20:23
Két kuruc nóta (hallgató és csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
20:26
Ha a Tisza borból volna
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Szék
Észak-Mezőség
20:32
Búza, búza, de nagy tábla búza
Galgahévízi asszonykórus
Galgahévíz
Galgavidék
20:33
Friss, csárdás és hallgató
Suttyomba zenekar, Fekete Mátyás
Bogyiszló
Sárköz
20:38
Lakodalmi csárdások
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
20:43
Hortobágyi pásztordalok
Vígh Sándor
Hortobágy
20:46
Eddig vendég jól mulattál
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
20:47
Táncolj kecske
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
20:51
Huculka
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
20:53
Kerekes
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
20:56
A kend édesanyja
Kostyál Sándorné Koritár Rozália, gy.: Vikár László
Menyhe
Zoborvidék
20:57
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
21:00
Karácsony esti ének
Tímár András "Istváni”, Tímár Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
21:02
Bonchidai ritka magyar, csárdás és gyors csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:08
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
21:09
Elindultam szép hazámból
Herczku Ágnes
21:11
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
21:17
Beragyognék hozzája
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
21:19
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
21:20
Musica populara
Méta együttes
21:23
Lassú
ifj. Szabó Varga György, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
21:27
Ketten
Dűvő együttes
Méhkerék
Körösök vidéke
21:32
Recés a szőlő levele...
Danka (Nyirun) János, Danka Jánosné Vornyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
21:35
A török asszony balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
21:38
„Menyhe felő’ gyün egy felhő” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
21:40
A piac közepén van egy almafácska...
Holló Noémi
Moldva
21:41
Az Alföldön kutya betyár vagyok én
László János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
21:45
Moldvai dalok
Kovács Judit, Kovács Nóra
Moldva
21:49
Zegnal góral swa góralke
Stanislaw Wyzykowski
21:53
Piros kancsó, piros bor (Szatmár)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Pásku Veronika
Szatmár
22:02
(Októbernek, októbernek)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
22:03
Úgy elmegyek, meglássátok…
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Ditró
Gyergyó
22:07
Friss csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
22:08
Édesanyám, hol van az az édes téj?
Berecz András, Fodor Sándor Neti, Laka Kicsi Aladár, Kelemen László, Doór Róber
Kalotaszeg
22:13
Árva vagyok árva, az Isten is lássa
Nyisztor Bertalanné János Rozália, gy.: Lázár Katalin, Németh István, Vikár László
Székelykeve (Majos)
Dél-Bánát
22:16
Zdrabuleánka
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel, Bolya Mátyás
Moldva
22:18
„A ja som z Hrochoti” (do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
22:19
Hajdúsági dallamok citerán
Garamszegi Zsolt
Hajdúság
22:22
Elejbe, elejbe
Kóczián Jánosné Gulyás Zsuzsanna, Vass Dezsőné Barta Ilona, Góbor László, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
22:23
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
22:28
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
22:31
Magyarói verbunk
Galga zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
22:33
Hallod, jó pásztor pajtás, hogy mi dolog történt?
Farkas Zoltán, Vas Elemér, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Vashosszúfalu
Észak-Dunántúl
22:35
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
22:39
Técsői ruszin táncrend
Técsői banda, gy.: Pál Lajos, Németh István
Técső
Felső-Tisza-vidék
22:55
Szatmári oláhosok
Perjési Eszter, Berzenke együttes
Szatmár
22:58
Ha bemëgyëk, ha bemëgyëk a bërhidaji csárdába
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
22:59
Para focului
Öves együttes
Pusztina
Moldva
23:02
„Egy stampelli pálinka” (csárdás és gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
23:04
Mérai lakodalmas I.
Berkó együttes, Bede Péter, Both Miklós
Méra
Kalotaszeg
23:09
Boldogasszon, Boldogasszon, mit kerülöd az én házam táját? Azt kerülöm, azt
kislányok, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
23:10
Raslavická polka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
23:13
Vastaghúros akasztós
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:15
Nincs becsületi az katonának
Hetényi Milán
Sárospatak
Északi peremvidék
23:17
Itt is disznót öltek / Megdöglött-e az a disznó
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
23:18
Él a magyar, áll Buda még…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
23:21
Arra alá az oláhok
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
23:22
Egy szem szőlőt
Zengő együttes
Somogy
23:25
Tanyán, tanyán, tanyán a lakásom
Zsila Kálmán, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
23:26
Amikor a pásztor elvesztette a juhait
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
23:32
Komámasszony eresszen fel az ágyraPiros Kancsó, piros bor
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
23:35
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:40
VerbunkMagyarországi
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
23:42
Névnapköszöntő
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Gyönyörű Zsigmond, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
23:51
Menyecsketánc
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
23:57
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
0:00
Hej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók János
Körösfő
Kalotaszeg
0:01
Mérai katonakísérő és szapora
Boglya együttes
Méra
Nádas mente
0:06
Édesanyám sok szép szava
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
0:09
Szentbenedeki táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Magyarszentbenedek
Kutasföld
0:12
Fáj a térdem kalácsa...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.