Folkrádió

2017. október 19-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Mikor a szoroson / Új korában / Amott van / Szomorú kecskének / Szombaton szapulót
Vándor Vokál, Ladányi Ferenc, Horváth Gyula
Gyimes
0:07
Libás nóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
0:11
Kossuth izenete eljött
Egyszólam együttes
0:15
A kapuba a szekér
K. Kis Sándorné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:15
Szék
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
0:22
Sebes forduló
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
0:28
Gyergyó, Felcsík meg Háromszék, s még amellett Udvarhelyszék
Györfi Erzsébet
Csíkszenttamás
Felcsík
0:30
Cigány kánta
Szászfenes
Kalotaszeg
0:32
Kezes
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
0:35
Cselő Csákó, hojsz Boros
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
0:35
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Hegedős zenekar
Gyimes
0:42
Erdő, erdő, erdő, de szép kerek erdő
Simon Jánosné Czira Ilona, Takács Ferenc, Eke Imre, Simon Rozi, gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
0:45
Mărgineanca és sîrba
Szűcs Bálint
Bukovina
0:48
Az a kutya betyár
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
0:50
Ritka és sűrű
FelVonó zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:55
Karingszo me phírdem
Szőcsi Anna "Kézsa", gy.: Bari Károly
Nagyecsed
Szatmár
0:58
Lassú és friss csárdás, cinege
Szedtevette zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:03
lassú csárdás
Veres János, Veresné Fogarasi Katalin, Vincéné Ráduly Irma, Veres András, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
1:06
Csongrádi tekerőmuzsika
Bella Péter
Alsó-Tisza-vidék
1:09
Lóra csikós lóra
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
1:10
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
1:15
Héjsza
Karácsony Lázár, Szőcs Mojszi Gábor, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
1:18
Nem messze van ide Kismargita (Bársony Mihály dalaiból)
Tamási Borbála, Tamás Áron
Tiszaalpár
Dél-Alföld
1:23
Komámasszony, csuválj egy kis bagót
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
1:25
Mănînţel
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
1:27
Nem messze van ide Kismargita
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:29
Lefeküdt a gulyám
Tóth János
Berzéte
Gömör
1:30
Segélj el, Uram Isten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
1:32
Új korában repedjen meg a csizmám
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
1:34
Zsebkendős tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
1:35
Seremoj és románca
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
1:39
Azért szeretem én a cigány menyecskét
Pittye Ági, gy.: Bari Károly
Bordos
Székelyföld
1:40
Oj, Savice
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
1:42
Csárdás – „Hajnallik, hajnallik”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
1:43
Rózsa Sándor szereti a táncot
Méta együttes
Szatmár
1:46
Kifeküdt a gulyám harmat szállására
Gyömbér József, gy.: Sárosi Bálint
1:47
Glória, dicsőség
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
1:47
cigánytánc
Kereskesné Pál Róza, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:49
Kárpáti zsidó táncok
Bartina, Kolozsváry Zoltán
1:54
A temető kapu
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Bartók Béla
Sárvásár
Felszeg
1:55
Verbunk és szapora
Hegedős együttes
Gyerővásárhely
Kalotaszeg
1:59
„Zsidó imádság”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, Demeter István "Suli", ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
2:00
Parola
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
2:02
S a pinkesti rózsa
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
2:03
Aj…
Vujicsics
Dráva mente
2:04
Sebes a rózsám szája
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
2:05
Očovské cifry
Ján Šimiak
Polyánhegyalja
2:08
Sej, nem őröl a, sej, nem őröl a pétërkeji gőzmalom
asszonyok, gy.: Dobszay László
Bükkszék
Heves vm.
2:10
Szomszédok
Méta együttes
2:13
Tizenhárom fodor van
Halkovics Jenő, Ábrahám Miklós, Balázs Erzsi, Nagy Teréz, gy.: Halkovics János
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
2:14
Lassú magyaros, kettős és sebes
Török testvérek
Gyimes
2:18
Apró murok, petrezselyem
Szakál Józsefné, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Belső-Somogy
2:19
Szentesi képeslap
Radics Máté, Szűcs Szilárd
2:25
cimpoaia
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
2:27
Bihari János: Verbunk és friss
Jánosi Együttes
Kiskunság
2:31
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó magába.
Nagy István, Istók Gusztáv, gy.: Vargyas Lajos
Gömörhosszúszó
Gömör
2:34
Váraljai kanásztáncok
Dúdos Műhely
Váralja
Dél-Dunántúl
2:36
Ardeleanca
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
2:41
Ó, szomorú Jézus
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
2:42
A karádi kertek alatt
id. Balog József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
2:43
Jankovics Imre dudanótái
Szűcs Szilárd
Somogy
2:47
cigánytánc
Simon Mária, Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László
Észak-Mezőség
2:49
Szénási Tibor Toskó emlékére
Zagyva Banda, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András, Unger Balázs
Tura
Galga mente
2:56
Erdő, erdő, sűrű erdő árnyában
Dani Andrásné Ifjú Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
2:56
Állok, állok
Berecz András, Bajzik Éva
Kalotaszeg
2:59
Szépkenyerűszentmártoni lassú csárdás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
3:02
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ági, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
3:08
Pergetés
Grancsa Julianna, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
3:09
Magyarbődi csárdás és friss
Tükrös zenekar
Magyarbőd
Abaúj
3:17
Pe-ntrecute
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
3:19
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
3:24
Szabu rom
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Gura Văii
3:27
Keserves és lassú magyaros
Sárkányfű együttes, Molnár Miklós, Bárdosi Ildikó
Gyimes
3:31
Jaj Istenem, mit csináljak már én
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
3:32
Sűrű és rika tempó
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
3:35
A tam hore pod jedličkou zelenou
idősebb asszony
Slažany
3:38
Gyimesi keserves, aprók, héjszák, lassú és sebes magyaros
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Gyimes
3:48
Keserves, énekelve, majd peremfurulyán
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
3:50
Tavaszi szél
Szlama Band
Moldva
3:54
A szëkszárdi szállodára süt a nap
asszonyok, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
3:55
Bethleni muzsika
Sorogja zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
4:01
Badacsonyi menyasszonykísérő és csárdás
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
4:07
Járd ki lábam, járd ki most!
Eszterlánc
Észak-Mezőség
4:12
Szomszédlegény kért meg engem
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
4:13
Húzd rá!
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Kalász Máté, Enyedi Tamás, Soós László, Horváth Dávid
Szatmár
4:20
sebes csárdás
Lákó "Kicsi" Aladár, Sztojka György, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
4:21
Szép fehér pekulár
Kalagor
Moldva
4:24
Sírjál, sírjál szép szűz virág, mer van mér sírnod,
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
4:25
Cigánytánc
Téka együttes
Buza
Észak-Mezőség
4:26
Hora pe bătute furulyán
Palack Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
4:27
Mezőségi dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Mezőség
4:33
Farsangosok nótája; Magyar
Székely Ferenc, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
4:35
Héjsza
Vizeli Balázs, Kerényi Róbert, Havasréti Pál
Gyimes
4:41
Jaj anyám, a vakaró
Batyi Edit, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
4:42
Feketelaki táncok
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
4:47
Elkurjantom magam
Gábor Istvánné Balkó Katalin, gy.: Vikár László
Kolon
Zoborvidék
4:48
Magyarpalatkai tánczene
Szalamás zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:55
Lakodalmi csárdások
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
4:59
Joc de amăgit din Nimigea
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
5:00
Ha kimegyek a doberdói harctérre
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
5:03
Szegen csengő
Berecz András
Csataszög
Nagykunság
5:04
Hajnal és lassú
Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarkirályfalva
Közép-Vízmellék
5:06
Ürmösi polgári kötött páros táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Ürmös
Erdővidék
5:14
Ezér a legényér
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
5:14
Töredék
Muzsikás együttes
5:15
Ej što ću nane
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
5:17
Öves
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
5:20
Megverték a ludat bűntelen
Forján Kálmánné Vörös Netti, gy.: Vikár László
Szalafő
Észak-Dunántúl
5:21
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
5:23
Alunyelu
Zsitár Márton, gy.: Nagy Bercel
Kákova
Moldva
5:24
Jozo
Vujicsics, Sebestyén Márta, Radó Júlia, Vizin Antus, Farkas Zoltán "Batyu"
5:29
Fejér László lovat lopott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
5:34
Lassú és sebes magyaros
Antal Károly "Gyica", Dóra Áron, Palics Katalin
Gyimesbükk
Gyimes
5:41
Megismerni a kanászt
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:41
Hallja-é, hallja-é?
Dűvő zenekar
Királyhelmec
Bodrogköz
5:46
Szántottam gyöpöt
Hatházi János, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
5:47
Kecskés - moldvai táncdallam
Hárs György Barna
Moldva
5:48
Menyasszonybúcsúztató, legényes
Kalló Márton, gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
5:51
Ritka román forgatós és sűrű csárdás
Szeredás együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:56
Liget-puszta hegyes-völgyes határa
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
5:58
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
6:06
A Vidróczkinak híres nyája; Ha kihajtom; Tereskei bírónak; Kukorica, édes málé; Túr a disznó
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
6:11
Rabnóta, verbunk és kordé
Dsupin Pál, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán
Heves vm.
6:14
(A hajnali csillag ragyog)
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
6:15
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
6:18
„Amott van egy nagy ház” (hallgató, csárdás és friss csárdás – rabének, juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
6:22
„Menyecske, menyecske”
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
6:23
Tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:24
Apámnak
Tükrös zenekar
Magyaró
Felső-Maros mente
6:31
sebes csárdás, a Gábor Ignácé
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Kelemen László
Gyergyó
6:32
De băut
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
6:34
A fényes nap immár lenyugodott
Horváth Györgyné Kesztyűs Erzsébet, gy.: Együd Árpád, Németh István
Nikla-Hódoshátihegy
Somogy
6:36
Őszirózsa
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
6:38
sűrű verbunk
Káló „Cuppa” József, Szabó Béla "Brusi", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
6:39
Kalotaszegi tánczene
Varga István "Kis Csipás", Valkó zenekar
Kalotaszeg
6:44
Jaj de szépen kifaragták azt a fát
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
6:45
Bonchidai finomvegyes
Heveder
Bonchida
Kis-Szamos melléke
6:53
Preľecel ftak popod okeňečko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
6:55
Joó Pista balladája
Sőregi Anna
Magyarózd
Kutasföld
6:58
Mikor bujdosni indultam
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
7:00
Pey-Dabadi
Palya Beáta
7:04
Ale cui acestor curţi
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mihail Kogălniceanu
7:05
Dudahimnusz
Magyar Dudazenekar
7:14
S készülj ljányom készülj (II. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
7:18
Kossuth Lajos a vezér
Egyszólam együttes
7:22
Kecskés
Zsitár Márton
Moldva
7:22
Rokoko
Rece-fice
7:28
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka, Sztanó Pál
Fáj
Abaúj-Torna vm.
7:31
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
7:35
Zöld fűre szokott a harmat…
gy.: Demény Piroska
Inaktelke
Kalotaszeg
7:37
Szeretőm vala, szép vala
Blebeanu Délia
Moldva
7:38
Eljárhatsz már kapum előtt
Murguly Lajos, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
7:39
Ég szülte Földet
Bárdosi Ildikó
Bucsuszentlászló
Dél-Dunántúl
7:39
Voronyanszkij - körtánc
Zsoldos Péter, Pelehács Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Sósújfalu
Sáros vm.
7:41
Úton Szilágyság felé
Krámli Kinga
Szilágyság
7:41
Azt gondoltam, amíg élek
Simon Mártonné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
7:42
Kecskés és stica
Téka együttes, Balogh Kálmán
Moldva
7:45
Keserű víz
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:48
Ej, de sokkal többet loptak nálamnál...
Dűvő zenekar
7:53
El kell mennyi katonának messzire
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
7:54
Kastárnya, kaszárnya
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
7:56
A juhait kereső pásztor
Jámbor István
Csávás
Felső-Vízmellék
8:01
Kalotaszegi
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
8:22
LegényesSárvásári csűrdöngölő
Varga Ferenc "Csipás", Buri József, Berki Károly, gy.: Martin György, Petrutiu Emil
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
8:23
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
8:28
keserves
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
8:29
Dél-Alföldi dalok a Pátria lemezről
Legeza Márton, Raksányi Boglárka
Dél-Alföld
8:33
Háj ke, háj csórrári, lume
Grancsa Juló, gy.: Bari Károly
Csíkszentkirály
Csík vm.
8:37
Doina, învârtita és haţegana
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
8:45
„Szépen szól a harminckettes banda” (csárdás, katonanóta)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
8:47
Hej, svieťže mi, mesiačik
Ján Šimiak
Polyánhegyalja
8:50
De szépen szól a cimbalom
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
8:52
Ne szeressél kettőt-hármat
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:54
Cigánycsárdás
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
8:57
Lassú magyar
Unger Balázs, Karacs Gyula, Pachert András "Tücsi"
Sopron
Észak-Dunántúl
9:00
Elment az én rózsám
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
9:02
Kapitány Úr
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:10
Katonakísérő
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:14
Csendes, lassú és friss csárdás
Kalamajka együttes, Óbudai Népzenei Iskola növendékei
Szatmár
9:24
(Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
9:26
Sok Szent István napokat
Méta együttes
Szék
Észak-Mezőség
9:33
Legényes
Kovács Simon "Buráló", Farkas János, Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Magyarlóna
9:34
Kijói ruszin dalok
Gera Anita, Herczku Ágnes, Kosina Mónika, Molnár Anna, Nemes Szilvia
Kijó
Sáros vm.
9:37
Segélj el, Uram Isten
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
9:38
Félöves
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Moldva
9:41
Pontozó dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
9:44
Înturnatu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
9:47
Volt nékem egy szép szeretőm, de már nincs
Kun István, gy.: Sárosi Bálint
Nádudvar
Hajdúság
9:48
Bújdosik a darumadár
Berecz András
Kutasföld
9:50
Polka, sirba és invirtita
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
10:01
Ádámosi csárdás és friss
Csík zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:05
Aki dudás akar lënni
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
10:06
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
10:11
Édesanyám gyújts gyertyára
Maneszes Márton, Botezán János, Vintilla Endre
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:20
Kanásztáncok két hegedűn
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
10:22
A kis Jézus aranyalma
Horváth Jánosné Kovács Mária, gy.: Kiss Lajos
Doroszló
Bácskai Duna mente
10:23
Vlah
Rece-fice
10:30
Öreges cigánytánc, cigánytánc és csingerálás
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
10:34
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
10:39
Seprik a szentgyörgyi utcát
Szász Mártonné Kajcsa Berta, gy.: Kallós Zoltán
Pürkerec
Brassó vm.
10:41
Újévi köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
10:42
Hora boierească a lui Toader Ţintă
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
10:45
Bogártelki keserves és szapora
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
10:50
Sír egy árva, kint a temetőbe
Fülöp Ferencné Kostyál Anna
Menyhe
Zoborvidék
10:52
Ima
Fehér Anikó
Lészped
Moldva
10:54
Dudanóta
Bihari József, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
10:56
Kalotaszegi pár
Maruzsenszki Andor, Kunos Tamás, Barcza Zsolt
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
11:01
Ó fényességes szép hajnal
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
11:02
Magyaros
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
11:09
Füzéri szlovák csárdások
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Füzér
Bükkalja
11:12
Kihajtottam Virág ökröm a rétre
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
11:14
Szállj el, szállj el, katicabogárka
Molnár Káli Tivadarné Tóth Margit, gy.: Borsai Ilona
11:14
Ktože to fujerá dole pálenicou
Michal Palko
Polyánhegyalja
11:16
Egyik virág még a búza szép virág
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
11:17
Azt gondoltam amíg élek
Juhász Réka, Juhász Dénes, Hetényi Milán
Felcsík
11:22
A Tisza partján elaludtam dallama citerákon
Budai Sándor, Süli Sándor, Bánfi Béla, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
11:23
Szászcsávási muzsika
Tarsoly
Csávás
Felső-Vízmellék
11:29
A kutyadudának a nótája
Balogh Kálmán bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
11:30
Bújdosik az árva madár
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
11:34
Jaj, folij, mama, folij
Horváth Izabella "Zsuzsa", gy.: Bari Károly
Zalaegerszeg
Dél-Dunántúl
11:38
Drávamenti dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Dráva mente
11:44
Alunelu
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
11:45
Keserves, lassú és sebes magyaros
Dsupin Pál, Hegedős együttes
Gyimes
11:51
Ustyen, ustyen, váj, romále
Toni Kati, gy.: Bari Károly
Bogártelke
Kalotaszeg
11:53
Bodonkúti verbunk
Fodor Sándor "Neti", Éri Péter, Havasréti Pál
Bodonkút
Kalotaszeg
11:58
Devla, devla; Jáven čháve khamende; Devla miro, Devla
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
12:01
Keserves; Verbunk
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
12:06
Egyetem, begyetem, karkantyú
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:07
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
12:09
Bükkaljai pásztordalok
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
12:12
Verbunk és szökő
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
12:17
[Még azt mondják nékem a vén asszonyok]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
12:18
Alaj diko… (drmavac)
Vujicsics, Sebestyén Márta, Szokolay Dongó Balázs
12:25
Mikor bemennek a házba a menyasszonyért
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
12:26
Sirüleje
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
12:32
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
12:33
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
12:37
Szegényes (lassú pontozó)
Jámbor "Dumnyezó" Pista bandája, gy.: Pávai István
Magyarszentbenedek
Kutasföld
12:40
Mikor Szűz Mária kisfiának
Bárdosi Ildikó
Nyitrageszte
Zoborvidék
12:41
Csipi, csipi kánya
Tislér Antalné Simon Teréz, Káplár Mihályné Simon Julianna, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
12:41
Halottmenyasszony búcsúztató
Csík zenekar, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:49
Szlovák csárdások
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
12:52
Ritka és sűrű magyar
Boglya együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
12:57
Árva jaz a kicsi madár
Ambrus Istvánné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
13:00
Szerba sztudencilor
Öves együttes
Klézse
Moldva
13:02
Sârba (Körtánc)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
13:04
Hallgató, lassú és friss csárdás
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
13:11
Magyar és csárdás
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
13:14
Kimentem én az erdőbe
Csalóka zenekar, Borsodi Ákos, Dimény Ibolya, Papp Anikó
Buza
Észak-Mezőség
13:23
Ha Tisza a borré válna
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
13:24
Keserves és szapora
Galga zenekar
Kalotaszeg
13:29
Régi magyar
Ferenczi Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenczi Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
13:31
Ha te olyan lettél volna…
Táltos együttes
13:34
Szabad a madárnak ágról ágra szállni
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:36
Csángó magyar... Moldvai csángó fohász
Pendely együttes
Moldva
13:39
Ugrós, Cinege
Szűcs György, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Sárpilis
Sárköz
13:40
Hazám, hazám
Herczku Ágnes, Fábri Géza
Moldva
13:48
Öreges cigánytánc, magyar, cigánytánc és összerázás
Radák János "Náci" bandája, Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:59
Öreg magyaros
Hodorog András, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
14:01
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
14:04
Kalotaszeg
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Méra
Kalotaszeg
14:14
Magyaros, lassú, verbunk, féloláhos és szökő
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
14:26
Nem messze van ide Kismargita
Tóth János
Berzéte
Gömör
14:29
(Uccu, kislány, ugorj egyet)
Kasza Gyula, Tarr István, Tarr János, gy.: Várnai Ferenc
Kémes, Szaporca
Dél-Dunántúl
14:30
Muzica populara I.
Méta együttes
14:32
a. Bimbó voltam, anyám (katonadalok) b. Egyet füttyintek, már a gőzös itt is van c. Gyertek, magyar fiúk, húzzunk drótot előre
Lévai Ferenc "Frici", Kóré Géza "Kájákó", Kóré Mózes "Jancsi", Kovács István "Kotkoda"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
14:39
Ma vagyon, ma vagyon Piros Pünkösd napja
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
14:40
Édesanyám mondta nékem, minek a szerelem nékem
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
14:41
Este későn megperditik a dobot
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
14:45
Veliko bunjevačko kolo
Jaso Babić, Stipan Krekić zenekara
Gara
Bács-Bodrog vm.
14:50
Nagysajó
Üsztürü, Nagy Zsolt
Nagysajó
Sajó mente
14:57
Szegény Szabó Erzsi
Fazekas Péterné Deák Vilhem Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
14:58
Ipolymenti dudadallamok
Szilágyi Márton
Ipoly mente
15:02
Cigánycsárdás
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
15:03
Marosszéki muzsika
Mészáros zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:12
Megszabadultam már
Süttő Mónika, gy.: Vakler Anna, Németh István
Kolon
Zoborvidék
15:14
Hej, rozmaring
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
15:17
Până-s tânăr şi-n putere
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
15:22
Lányok, lányok
Kozsán Laura
Moldva
15:24
Kicsi tulok, nagy a járom 
Fodor Károly, gy.: Demény Piroska
Kövend
Aranyosszék
15:24
Ádámosi rend - csárdás és szökő / Pontozó / Fütty
Gázsa zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
15:35
„Seprőnóta” (seprűtánc)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
15:36
Véled összakadék
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:43
Kútágas gémëstől
Andrejcsik Balázsné Sebők Mária, gy.: Bereczky János
Zubogy-Bikakútpuszta
15:44
ľieže je to päť volov
Jozef Kostúr st.
15:47
Ácsi, ácsi, a vén ácsi...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
15:48
Nem járok én sárga keszkenőben...
Boglya együttes
Sarmaság
Szilágyság
15:53
Egyedelem, begyedelem / Esik a dara / Beteg a gyerek
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
15:55
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
15:59
Ardeleanul
Măcuci Lăcătuş, Ştefan Covaci, Gheorghe Covaci
Alsódombró
Körösök vidéke
16:00
Haranglábi népdalok
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán, Németh Ferenc
Harangláb
Felső-Vízmellék
16:06
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Kalotaszeg
16:07
Fosztóbál Újfalun
Bokros zenekar
16:11
Cigánycsárdás
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
16:14
Seremoj
Mokányos együttes
Moldva
16:16
Amott legel, amott legel, amott legel hat pej csikó
Dúdor András pásztor, gy.: Olsvai Imre, Sárosi Bálint
16:19
Paradicsomkertbe
Bárdosi Ildikó
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
16:21
Magyar verbunk
Lánek Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
16:22
Csurgói népdalok
Agárdi Éva
Csurgó
Dél-Dunántúl
16:24
Úgy szeretnék szántani...; Dzsalok, dzsalok hazafele...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
16:28
Sebes csárdás
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
16:30
„Ej, horička zelená” (na počúvanie)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
16:31
Két visai ballada Papp András dalaiból
Dóra Áron
Visa
Belső-Mezőség
16:34
Bereg Náni kiment az erdőbe
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
16:35
Kopogós csárdás
Téka együttes
Kalotaszeg
16:41
Szépen hasad a hajnal – A turai templom tornya
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
16:45
Alföldi nóták
Majorosi Marianna
Nyírség
16:49
Őszirózsa lehullott, lehullott
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
16:51
Népdalok és rokon
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
16:54
Pipélés (levélsípolás)
Farkas Péter, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
16:57
Gyimesi lassú magyaros és sebes csárdás
Mészáros Máté
Gyimes
16:58
Ha megúntad rózsám velem életedet
Kotyor Péterné Istók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Külsőrekecsin
Moldva
17:00
Két fa között felsütött a holdvilág
Soós Réka
Mohács
Dél-Dunántúl
17:02
Fordulj ide, babám
Kótai Lajos, Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
17:04
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
Dunántúl
17:11
Esik az eső, fúj a szél
Pintye Sándorné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
17:12
Danţu miresii
Vasile Seras
17:13
Friss csárdás / Ugrós
Bogyiszlói Népi Együttes
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:16
Kelj fel keresztény lélek
Bognár Szilvia
17:18
Derül az égnek felvont, szép sátora…
Szilágysámson
Szilágyság
17:22
Lóra, csikós lóra …
Szabó Dániel
17:25
Este kialszik a lámpa (Szökő)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
17:27
Aluszol-e te juhász
Hodorog András, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
17:28
Jaj nekem, kedves egy fájdalmas
Kutas Lajosné Kocsis Teréz, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Cserépváralja
Északi peremvidék
17:31
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
17:33
Kocsira ágyam
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
17:33
Sok írígyem
Parapács
Osgyán
Gömör
17:42
Úgy elmënëk, s mëglássátok
Bandi Györgyné, gy.: Domokos Pál Péter
Gajcsána
Moldva
17:42
Csillagtalan setét éjjel 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:45
„Az árgyélus kismadár” (naszvadi lakodalmi gyertyástánc)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Naszvad
Vág-Garam köze
17:47
Serény magyaros
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
17:50
Megrakuk, megrakuk
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
17:51
Vert kezes
Öves együttes
Klézse
Moldva
17:57
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
17:58
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
18:00
Adj uram őnékik örök nyugodalmat
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
18:01
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
18:04
Lisandra de la Piatra
Ilie Iorga, Nicolae Neacşu "Culai", Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
18:18
Szigetközi dudanóták
Fábián Éva és tanítványai
Szigetköz
18:21
Régi csárdás
id. Ádám István bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:22
Bodor Katalina
Táltos együttes
18:25
lassú csárdás
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
18:29
Batuka
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
18:34
Húzzad cigány ne húzz kettőt
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:36
Kanásztánc Nagyberkiből
Egyszólam együttes
Nagyberki
Dél-Dunántúl
18:39
Logovac
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
18:41
Mezőségi
Fonó zenekar, Fekete Antal "Puma", Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Belső-Mezőség
19:01
Dicsértessék a Jézus Krisztust
Lukács Józsefné Tamás Veron, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Báta
Sárköz
19:04
Szeretőm a táncba...
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
19:05
Jaj, de sokat áztam, fáztam regruta koromban
Balogh István, gy.: Sárosi Bálint
Kunszentmiklós
Kiskunság
19:07
Dunán innen, Dunán túl
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Csutkababák énekegyüttes
Al-Duna mente
19:12
Nem vagyunk mi rablók
férfiak, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
19:14
Čože to šuchoce /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
19:16
A hajnali csillag ragyog; Mikor mentem a faluból kifelé; Ha bemegyek a mérai csárdába
Berki Ferenc "Árus", Fodor Sándor "Neti", Toni Rudolf "Kormos", Berki Béla "Árus", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
19:23
Elmegyek, elmegyek
Fehér Zsombor
19:24
Szép élet a legénélet, tyuhaj, haj
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
19:25
Dudanóta
Horsa István
Mezőkövesd
Északi peremvidék
19:27
Ce mi-e mie drag pă lume
Ion Manole "Şaică", Dumitru Baicu "Cacurică", Gheorghe Manole, Gheorghe Anghel "Caliu", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
19:32
Köszöntő
Egri Tinódi Sebestyén Általános Iskola Kamarakórusa
19:33
El kel’ ne már haza mennyi
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
19:34
Román ritka és sebes
Gombai Tamás, Erdei Attila, Szabó Csobán Gergő
Kalotaszeg
19:38
Cigánycsárdások, csárdás és cigánycsárdás
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
19:42
Friss és verbunk Madocsán
Békés Banda
Madocsa
Sárköz
19:48
Azt gondoltam míg a világ
Kádár Sándorné Papp Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:51
Itt a farsang…
Juhász zenekar
Mátyusföld
19:56
Öreges, lassú és sűrű csárdás
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:03
Keserves
Herczku Ágnes, Gombai Tamás
Gyimes
20:06
Jaj de szépen esik az eső
Takács Sándorné Varga Katalin, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos, Lugossy Emma
Hédervár-Károlymajor
Szigetköz
20:07
Kezes VI. - Hora és szerba
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
20:11
Sárga zsinór a bakancsom fűzője (csárdás és gyors csárdás)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
20:12
Lakodalmas borivó nóták Zoborvidékről és Szlavóniából
Guzsalyas énekcsoport
20:18
Kapum előtt menen elő Tiszám...
Róka Szilvia, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
20:19
Invirtita
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
20:23
Kecskés - Capra
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
20:25
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
20:29
Pályafutásomnak végén
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
20:34
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
20:35
Danţ cu ţîpurituri
Mihai Canaloş, Ion Mariţan
Batarcs
Avasvidék
20:37
Karička
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Lea Pavliková
Margitfalva
Szepes vm.
20:41
Csuhaj, nem bánnám, ha holnap lenne vasárnap
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
20:43
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
20:46
Doina (Keserves)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
20:49
Friss, csárdás és hallgató
Suttyomba zenekar, Fekete Mátyás
Bogyiszló
Sárköz
20:54
Mé­ gyüttetek ide karikázni?
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
20:54
Ketten a hegyen
Palya Beáta
20:58
Összefolyik a Tisza a nagy Dunával
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
20:59
Bukovinai silladri
Blaskó Csaba, Makó Péter, Bobár Zoltán "Boby", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kakasd
Bukovina
21:02
Karácsonyi csillagjárás
Ötvös János
Nagyecsed
Szatmár
21:03
Erdélyi hajdútánc (1705 körül)
Barozda együttes
21:06
Csárdás folyamat
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
21:12
Házunk előtt csörgedezik egy patak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
21:16
Hej, de szépen süt az őszi nap sugára
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
21:17
Bihari román táncmuzsika
Csík zenekar
Körösök vidéke
21:22
Kisiklódi ritka magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:23
Szaporán!
Pál István "Szalonna", Pál Lajos, Unger Balázs, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kolozsvár
Kolozs vm.
21:29
Elment s az én rózsám...
Csernyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
21:31
Féloláhos és verbunk
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes
Hidegségpataka
Gyimes
21:34
Jocul zestrei
Sidor Andronicescu, Nichita Suiu
Fundu Moldovei
Bukovina
21:36
Egynótás mulatozás
Heit Lóránd, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
21:40
Angle amáro vudár
Gábor János, gy.: Bari Károly
Korond
Sóvidék
21:41
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
21:45
himnusz
Csiszár Aladár, Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Marosszék
21:47
Adjon Isten, édesanyám, jó estét...
Krámli Kinga, Szabó Dániel
Szilágyság
21:51
Édesanyám mondta nékem
Sabankó Józsefné Kovács Mária, gy.: Olsvai Imre
Vízvár
Dél-Dunántúl
21:52
Akkor szép a huszár
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
Szék
Észak-Mezőség
22:06
Széles a Balaton vize
Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
22:09
Dudaszó
Pál István
Palócföld
22:14
Kiindultam a hazámból
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
22:18
Dudanóták
Szokolay Dongó Balázs, Kálmán Péter "Cucás"
Hajdúság
22:24
Ruszászka
Hodorog András
Klézse
Moldva
22:25
Bukovinai
Mentés Másként Trió
Bukovina
22:31
Bura termett idő
Bakos Mihály, gy.: Papp János
Nyírlugos-Szennyespuszta
22:32
Bonchidai ritka és sűrű magyar
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:37
Végigmentem a lónai nagy hegyen
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
22:39
Mérai legényes, verbunk, csárdás, szapora
Üsztürü
Méra
Kalotaszeg
22:49
Ez a dolog jó dolog
Colári fiatalasszony, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
22:50
Ruszászka - Oroszos tánc
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
22:53
Ritka magyar és szökős
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:01
Magyarpéterlaki asztali nóta, forduló és cigánycsárdás
Csík zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
23:08
Friss
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
23:08
Széki lassú és magyar
Major zenekar
Szék
Észak-Mezőség
23:13
Cigány halott melletti ének
Moldovan Remus, Csinka Alexandru, Moldovan Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kelet-Mezőség
23:19
Szállást keres a szent család
Turai Énekmondók
Tura
Galga mente
23:21
Édesanyám mondta nékem
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
23:22
Naskalaton esik az eső
Antal Szende Mária
Gyimes
23:24
Ceasul (az óra)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
23:25
Szikora János dudás emlékére
Nagy Gábor
Palást
Palócföld
23:28
Trade, gadžej, trade
Lakatos Imre, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
23:31
Elmegyek a hegyek közé lakni...
Kulcsár Annamária
Hegyköz
23:32
Jocu-n sus
Nicolea Pitiş, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
23:33
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Nyisztor Ilona
Moldva
23:37
Haj Ujvár (Horkai ének)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
23:37
Brácsos csárdás
Szerényi Béla, Borbély Mihály, Lányi György, Kóta Judit
Tápé
Dél-Alföld
23:49
Beli buba
Tóbiás Aranka, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:50
Kiöntött a Maros vize homokos partjára...
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
23:52
Rögtönzés
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
23:53
Elment Szűz Mária
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
23:54
colindă
Horvát Ioan, gy.: Pávai István
Kolozsborsa
Borsa völgye
23:55
Ősz az idő
Muzsikás együttes, Ökrös Csaba
Kalotaszeg
0:03
Andrásfalvi híres lányok
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
0:04
Zsuka, orosz zsuka, verbunk (magyarországi)
Sinka Sándor, Duduj Ádám, Duduj Rozália, gy.: Szalay Zoltán, Bodó-Bán János
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:12
Jézus, megváltó Istenünk…
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.