Folkrádió

2018. február 21-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
0:01
„Túr a disznó, túr a mocsárszélen” – „Szépen úszik a vadkacsa a vízen”
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
0:04
Felcsíki táncrend
Barozda együttes, Papp István „Gázsa”
Csíkszentdomokos
Felcsík
0:09
Addig kell a vasat verni, míg az meleg.
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Ung vm.
0:10
Román forgatós
Hírös zenekar
Szucság
Kolozs vm.
0:14
Csárdás
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
0:18
Kettős örömzene
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
0:22
Bibliási Panna, Panna
Juhász Erzsébet, gy.: Kerényi György, Kertész Gyula
Hernádkak
Zemplén vm.
0:23
Aurél
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
0:26
Învârtita rară, deasă, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
0:41
Învîrtita II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
0:42
Mëgkötötték néköm a koszorút
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
0:43
Magyaroska
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
0:44
Katonakísérő
Székely Ferenc, gy.: Könczei Árpád
Szék
Észak-Mezőség
0:48
Juhos és románca
Török Ádám
Moldva
0:50
Ó fényességes szép hajnal
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
0:52
Kontyolás
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
0:55
Ficsoreszka és sebes kalup
Majláth Gábor bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Abásfalva
Udvarhelyszék
0:58
Mezőkeszüi muzsika
Harmadik zenekar
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
1:04
Hej ezerkilencszáztizenkilencbe
László János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
1:05
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
1:09
Halotti mars (bármelyik etnikumnak)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
1:11
Öves
Török Ádám
Moldva
1:13
Mi tetszik ez uraknak
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
1:14
Verbunk és lakodalmi friss
Gázsa zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
1:20
asztali nóta
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Mezőzáh
Dél-Mezőség
1:23
Druzsba mulattatója; Három fehér szőlőtőke
Szabó Károly, Sára Gábor, Sima István
Tura
Galga mente
1:25
Fehér László lovat lopott
Brath Lászlóné Brath Margit
Nyitrageszte
Zoborvidék
1:31
Cseres erdőn…
Takács Éva
Gyimes
1:34
Juhait kereső pásztor
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
1:37
Szászcsávási asztali, csárdás, féloláhos, szökő
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
1:49
Jaj, mely hamar múlik e világ ereje
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
1:55
Gömöri tánczene
Dűvő zenekar
Kiskálosa
Gömör
2:01
Învârtita, ţigăneşte és zdrăncănita (Vadveremi párostáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Vadverem
Enyed vidéke
2:12
Karácsonyi kántáló énekek
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
2:18
Én vagyok a vármegye zsandára
Tóth Istvánné, gy.: Alföldi Boruss István
Nagyhalász
Nyírség
2:19
Sajói sebes
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
2:23
Három levele van a nagy eperfának
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
2:24
Gábor Áron rézágyúja
Kalamajka együttes
2:28
Látod, édësanyám, látod, édësanyám, mé­ szültél a világra?
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
2:31
Vadkelet
Flótás együttes, Horváth Attila, Szilágyi Áron, Talabos Csaba
2:37
„Zavaros a Tisza” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
2:39
Cacak
Rece-fice
2:45
[Kerek az én szűröm alja]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
2:45
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
2:49
Szakajtottam mályvát
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
2:51
Még egy kis muzsika
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
2:55
Cigány kánta
Szászfenes
Kalotaszeg
2:56
Boricázás
Szeredás együttes
3:02
Cigány virrasztók
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
3:06
Csávási
Dobroda zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
3:12
Fehér fuszulykavirág
Mihály Lajos, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
3:12
Oj, Savice
Vujicsics
Pécsudvard
Dél-Dunántúl
3:14
Székelyverbunk
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
3:20
Felsütött a nap sugárja
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
3:22
Édësanyám tëjbe-vajba
Sivák Barnáné Szabó Júlia, gy.: Sztareczky Zoltán
Cekeháza
Abaúj-Torna vm.
3:23
Zajali, zajali, Janíkivi ovce / Šuchom és hajduk / Zicala după cimpoi, lunga és mărunţaua
Hegedős együttes, Unger Balázs
3:35
Harangok, harangok
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
3:36
Nyárád menti furulyazene Bartók Béla gyűjtéséből
Nagy Zoltán
Nyárád mente
3:41
Ej, ti lányok, mit csináltok
Szarjas Vendelné Németh Mária, gy.: Kiss Lajos
Kapca
Dél-Dunántúl
3:42
Elindultam a hazámból
Borek András, gy.: Bartók Béla
Békésgyula
Körösök vidéke
3:43
lassú cigánytánc
Mácsingó Gyurka, Mácsingó Péter, Mácsingó Sándor, Mácsingó Náci, Kodoba Károly "Ica bácsi", gy.: Kelemen László
Belső-Mezőség
3:46
Kanásztánc és ugrós
Bekecs együttes
Somogy
4:02
Két sor fa közt, sej, haj, két sor fa közt fölsütött a holdvilág
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
4:03
Szegény legény voltam
Kalagor
Gyoszén
Moldva
4:06
Lassú csárdás, féloláhos, verbunk és szökős
Ádámosi banda, gy.: Fekete Antal
Ádámos
Alsó-Vízmellék
4:18
Farkas Zsófi nótái
Sárarany zenekar
Vajdakamarás
Mezőség
4:22
(Borsót vittem a malomba)
Kuti Ferenc, gy.: Olsvai Imre
Karád
Somogy
4:23
Csárdás és szapora
Szeredás együttes
Méra
Kalotaszeg
4:29
Purtata VII: Romăneşte de la Sînmărdinu de Cîmpie
Ioan Bota, Alexandru Chetros, Ötvös Zoltán bandája
Mezőszentmárton
Kelet-Mezőség
4:32
Keserves, invertita és szapora
Pál István "Szalonna", Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Kalotaszeg
4:36
Haragszik a gazda
Patak Ferenc, Márton István, gy.: Olsvai Imre
Hedrehely
Dél-Dunántúl
4:37
Keserves László Andrástól
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
4:39
Töltsél testvér, töltsél
Horváth Krisztián, Lakatos János "Ruszin", Kótai Róbert, Kótai Lajos, Kótai Jenő, Kótai Béla, Ganyi Eszter, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
4:42
Áldomás
Berecz András
Gyimes
4:45
Kecskemétre kéretnek, oda nem adának
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
4:46
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
4:52
A juhait kereső pásztor
Mácsingó György bandája
Báré
Belső-Mezőség
4:56
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
5:00
Puszta malomba
Balkó Istvánné Varga Cecilia
Gímes
5:04
Mit fütyül a vadliba a rigónak?
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Szatmár
5:08
Közép-Maros menti menyasszonykísérő
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Közép-Maros vidéke
5:11
Öregé
Bolya Dániel
Klézse
Moldva
5:14
Nincsen fonal a rudamon
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
5:15
Magyar szóló, csárdás és friss
Fondor zenekar
Bodrogköz
5:20
Román pár: româneste, rara, lenesa és învârtita
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
5:29
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
5:32
Érdemes uraim
Győrffi Sándor Gergely, gy.: Kertész Gyula, Szomjas Károly
Nemespátró
Dél-Dunántúl
5:33
Széki dalok
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
5:37
Vánkustánc
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
5:38
Kiskunsági táncdallamok
Csík zenekar
Kiskunság
5:43
Kondorosi csárda előtt
Banka Mihály, gy.: Bodor Anikó, Tripolsky Géza, Németh István
Csóka
Észak-Bánát
5:44
Bogártelki hajnali csárdás (Váralmási Zagor Aladár)
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
5:52
ţopeasca
Bica Dănilă, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Felső-Aranyos völgye
5:54
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
5:57
Édes anyám fehérre meszelt háza,
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
5:58
Kint a pusztán
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál,
Palócföld
6:03
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
6:06
Cumicanka
Rece-fice
6:11
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
6:12
Sirok Dunav
Rece-fice
6:18
„Árva nóta” – Esik eső, szép csendesen csepereg
Cicuné Költő "Borzi" Ilona, Ficzuné Cicu "Kispali" Erzsébet, gy.: Agócs Gergely
Lelesz
Felső-Bodrogköz
6:22
Erdélyes - Árgyelánka
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:23
Búza, búza, de nagy tábla búza
Galgahévízi asszonykórus
Galgahévíz
Galgavidék
6:24
Muzsika Szilágyságból
Bakator, Jeremiás Lajos
Szilágyság
6:31
Šak ja dobre znam
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
6:32
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
6:41
Szánt az ökör, recece, csörög-csattog a járma
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
6:42
Fehér liliomszál
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
6:43
„Hore Hronom, dole Hronom” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
6:46
Felmentem egy hegyre
Tasnády Erika
Szék
Észak-Mezőség
6:48
Csütörtökön virradóra
Hatházi Jánosné Szalonnás Etel, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
6:49
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
6:52
Suită taraf (horea oilor)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
6:59
Bénistékek bufája
Mocsel Ágnes, Mocsel Lajos, Mocsel Antal, Mocsel Piroska, Dima Jenő, Demeter Erika, Jánó Tibor, Orza Calin
Őrkő
Sepsiszék
7:02
Sirató
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
7:06
Szerettem patak mellett lakni...
Csürrentő
Moldva
7:08
Katonás csárdás
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
7:15
Magasan repül a daru
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
7:17
Éva, Éva, Éva
Jandzsó Györgyné Jeli Ilona, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
7:17
Pe la noi, pe la Triteni
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
7:21
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
7:22
Csallóközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar, Rakonczi Gábor
Csallóköz
7:28
Egye meg a fene a mészáros bárdját
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
7:29
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
7:33
Az Úr angyala… (énekelt ima)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
7:35
Lágy a kenyér, pirítani nem lehet…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
7:40
Erdő, erdő, kerek erdő
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
7:41
Szőke vize zavaros a Tiszának
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:45
Rara
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
7:50
Baranyai horvát dallamok
„August Šenoa” Asszonykórus, Vizin zenekar
Dél-Dunántúl
7:53
Esik az eső, nagy sár van a faluba
Csoport, gy.: Dobszay László, Domokos Mária, Szendrei Janka
Karcsa
Bodrogköz
7:55
Magyar (Négyes)
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:57
Ököritókörnyéki román táncrend: barcău, românesc, ceardaş és mărunţelu
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
8:09
Mikor mentem hazafelé
Rozsdamaró zenekar
Kalotaszeg
8:15
Csöndőr urak, mit akarnak
Szikora János, gy.: Kiss Lajos
Palást
Palócföld
8:16
„Zsidó imádság”
Figur Banda, Cseh Tamás
Bodrogköz
8:18
Négyes
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:21
Ha kimegyek a tiroli hegyekbe
Boglya együttes, Neszmélyi András
Őrség
8:29
Szereti ja tik a mëggyet
Dömötörfy János, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
8:30
Rákóczi induló
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
8:32
Kettős jártató és sirülő
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
8:39
Kuss ki!
Berecz András, Juhász Zoltán
Nagykunság
8:41
Sej, búra, búra, búbánatra születtem
Papp Andrásné Hepp Erzsébet, gy.: Tari Lujza
8:42
Bármilyen szép vagy te világ... Széki keserves
Pendely együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:46
Joc: Geampara
Oaie Dulceanu, gy.: Speranţa Rădulescu
Mavrodin
8:47
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
8:53
Lassú
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
8:55
Šošovička, hrášok /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
8:59
Rigómadár felszállott a fára
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
Magyarszentmihály
Közép-Bánát
9:00
Gömöri juhásznóta
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Gömör
9:05
Körösfői részeg alatt
Ambrus Sándorné
Körösfő
Kalotaszeg
9:07
Én felkelék jó regvel, hajnalba
Horváth Éva Sára
Moldva
9:11
„Kura Josko dudáljon kend” (dudanóta)
Bihari József „Tina”, Bencz Bálint, Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
9:12
Szerba
Mentés Másként Trió
Pusztina, Esztufuj
Moldva
9:16
Kertem alját
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
9:17
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:21
Lakodalmi krucena
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
9:22
Danţu colacilor
Vasile Seras
9:24
Szomorúfűzfának
Péter Ambrusné Mezei Terézia, gy.: Kiss Lajos
Józseffalva
Bukovina
9:25
Szánkón viszik a menyasszony ágyát; Vőfély hívogatója; Sej, liba, liba
Turai Énekmondók, Zagyva Banda
Tura
Galga mente
9:28
Szegény embernek szegény a sora
Szenyéri Dániel
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:32
Ó, Szent István
Berecz András
Moldva
9:35
Téli, nyári laboda
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
9:36
Csordapásztorok
Matokabinde
9:39
Şebeş
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Nyárádtő környéke
9:42
Kiskun legényes
Hegedűs Zoltán, Hegedűs Máté, Molnár Pál, Barcza Zsolt, Szabó János, Varjassy László, Keller Dániel
Kiskunság
9:44
Ahány kocsmát tanálok
Márton Györgyné
Rozsály
Szatmár
9:45
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
9:50
csárdás
Bogin Ioan "Nuţu", Varga Viorel, Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
9:51
A pávának három tolla aranyos
Nemcsics Kinga
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:54
Önd-rönd, róma katta
Fülöp Ferenc, gy.: Paulovics Géza
Litér
Észak-Dunántúl
9:54
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
10:03
névnapköszöntő
Fórainé Hegyi Irma, Fórai József, Pap Sándor, Fórai Mihály, Siklódi Károly, gy.: Könczei Árpád
Nyárádselye
Nyárád mente
10:05
Sebes csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
10:06
Pályafutásomnak végén
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
10:10
Bunyevác dudazene
Szabó Zoltán
Bácska
10:14
Tarka-barka rokolyának elszakadt a ránca
Brezina Toma, Janjić Jaroslav, Varga Zsiga József, Biszak Samu, Biszak Csaba, Ion Graciani, gy.: Bodor Anikó
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
10:15
Hozzám nem jár senki
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Szék
Észak-Mezőség
10:21
Ha felkötöm piros delin kendőmet
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
10:22
Jól esik a bús szívnek
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:25
Hortobágyi gulyaállás
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
10:26
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
10:28
Na hagyj elesnem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
10:30
Lekaszálták már a rétet
Csík zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:36
Keserves, halottkísérő és egy pár tánc
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
10:51
Széki magyar, a Misié
Sebestyén Márta
Szék
Észak-Mezőség
10:56
Lassú csárdás
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Bán Kálmán, gy.: Kallós Zoltán
Nagysajó
Sajó mente
10:58
Tiszán fel
Berecz András, Molnár Miklós, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
11:03
Havasi kürt utánzása hegedűn
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
11:05
Volt nékem szeretőm
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
Hetény
Komárom vm.
11:11
Este, este, jaj, de szerelmes este
Keszeg Ferencné Kalocsányi Erzsébet, Miklós Jánosné Nagy Erzsébet, gy.: Ág Tibor
Martos
Komárom vm.
11:12
Verbunk
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
11:13
Csingerálás
Toni Árpád, Ponci Gyula, Ötvös János
11:17
Szegény legény búnak bátyja
Boglya együttes
Buza
Észak-Mezőség
11:27
Lányom, édes lányom
Fodor Jánosné Pap Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
11:28
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:44
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
11:45
Fülöpi népdalok
Káplár Gréta
Fülöp
Nyírség
11:48
Nem vétettem semmit hazám falujának
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
11:50
Katonás
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
11:58
Hej menyecske, menyecske
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
12:00
Tolna megyei népdalok
Zsikó Zoltán, Dömény Krisztián
Dél-Dunántúl
12:05
Újesztendő, vígságszerző
Bene Lajosné Nagy Zsófia, gy.: Vikár László
Csányoszró
Ormánság
12:06
Friss és verbunk Madocsán
Békés Banda
Madocsa
Sárköz
12:11
Fehér László – Lassú csárdás – Piros kancsó, piros bor – Lassú és sebes csárdás
Farkas Vilma, Farkas Margit, Szentes András, Szentes Károly, Kedves Dénes, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
12:15
Ovcí zdych
Koncz Gergely, Németh Dénes, Mester László, Lelkes Tibor
12:20
Rózsát ültettem a gyalogútra
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
12:21
Mérai csárdás és szapora
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
12:25
a. Máma péntek – b. El kell menni, nincs mit tenni – c. 1914 évbe
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, Pál Róza, Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:34
Mulatérozás
Matokabinde, Fekete Antal, Soós János, Szabó Csobán Gergő
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:46
[Mogyorósi bubosába]
Vékony János, gy.: Seemayer Vilmos
Mezőkövesd
Borsod vm.
12:47
Jana ide
Vándor Vokál
12:49
asztali nóta
Kerekesné Pál Róza, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:50
Pijú chlapci, pijú /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
12:55
De szépen szól a cimbalom
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
12:58
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
13:06
Mikor mentem a faluból kifelé...
Antal Árpádné Zilahi Rozália, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
13:08
Úgy elmennék, ha mehetnék
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:12
Gyilkos Fenék, Fenék volna, ha volna
Simon Zsuzsanna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
13:13
Kettős jártatója és sírülője
Kiss Eszter, Mali Katalin
Gyimes
13:17
Román rend: Rar, pe picior, invirtita, maruntelu
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
13:29
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
13:35
Akkor szép az erdő, mikor zöld
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
13:37
Magyarpalatkai menyasszonykísérő
Hegedűs együttes, Andó Ilona, Domokos Zita, Nagy Erika
Magyarpalatka
Észak-Mezőség
13:42
Szól a kakas
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
13:43
Fehér László
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
13:48
Terdik Julcsa káposztát főz
Kurtyán Györgyné Keczán Amália, gy.: Alföldi Boruss István
Nyíradony
Nyírség
13:49
Túl a vízen, Tótországon
Érsek Csaba
Klézse
Moldva
13:53
Horă cu strigături
Costică Panţiru, Mihai Iordan, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, Jănică Panţiru, Gică Trifan, David Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
13:57
Preko Drave grmljavica… (A Dráván túlról égzengés hallik…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
14:02
Feleségem olyan fajta
Szebelédi Pálné Gubics Veron, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:02
Csárdás
Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
14:04
Román katonakísérő
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
14:06
Sírok búsgerlice módra
Györfi Erzsébet
Istensegíts
Bukovina
14:07
Lassú csárdás, Csürdöngölő, Silladri, Huculenka
Albert Pál, gy.: Domokos Pál Péter
Andrásfalva
Bukovina
14:10
Kijói ruszin dallamok
Illangó
Kijó
Sáros vm.
14:14
Szlovák lakodalmi nóta
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
14:16
Magyaros, csárdás és szökő
FelVonó zenekar
Ádámos
Alsó-Vízmellék
14:20
Derék gyerek a tücsök, házasodni készül
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
14:21
Öves játék
Balogh Sándor, Bolya Dániel, Buzás Attila
Moldva
14:25
verbunk; ungureşte de ponturi
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Dél-Mezőség
14:27
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
14:29
Viszi a víz a váradi hegyet
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
14:30
Kartali lassú és bukós csárdás
Szeredás együttes
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:33
Sűrű és ritka tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
14:37
Elmenék én a városba
Kalagor
Lészped
Moldva
14:38
Szép vijolácska
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
14:40
Feljött a nap
Fakutya zenekar
Moldva
14:44
Asztalozásnál Amikor felszolgálták a káposztát
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:47
Jaj de szépen ragyognak a csillagok…
Unger Balázs, Galga zenekar, Pál Lajos
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:56
Nem messze van innen Kismargitka
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
14:57
Moldvai guzsalyasok
Balogh Sándor
Moldva
15:01
Nem idevaló születésű vagyok én” – Szépen úszik a vadkácsa a vízen” (csárdás) – „Pengetős csárdás” (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
15:05
Katonakísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
15:09
Egy szem búza teremjen
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
15:10
Köszönöm édesanyámnak
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
15:14
Édes-kedves kincsecském
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
15:15
Pásztornóták hosszúfurulyán
Juhász Zoltán
Felsõireg
Sárköz
15:18
Ó áldott Szűz Anya, mennyei szép rózsa,
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
15:20
Čačak (Sumadija, Szerbia)
Söndörgő
Sumadija
15:22
Lóra, csikós, lóra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
15:24
Az én babámnak…
Vavrinecz András, Majorosi Marianna, Porteleki Zoltán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:28
Az Általmennék én a Tiszán ladikon dallama citerákon
Budai Sándor, Süli Sándor, Bánfi Béla, gy.: Sárosi Bálint
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
15:30
Kanásztánc Nagyberkiből
Egyszólam együttes
Nagyberki
Dél-Dunántúl
15:33
Harmatos búzát arattam
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:36
Bonchidai, válaszúti menyasszonykísérő dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:41
Egyszer egy királyfi
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna
Zsére
Zoborvidék
15:47
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás és verbunk
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:52
„De sok falut, de sok pusztát bejártam” (hallgató – juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
15:54
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
15:57
S általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
15:59
Geampara
Falkafolk
16:03
Dudanóta dudán
Jankovics Imre, gy.: Sárosi Bálint
Csurgó
Belső-Somogy
16:04
Bonchidai ritka magyar, csárdás és gyors csárdás
Üsztürü, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
16:10
Hallgassátok meg, magyarok, ammit beszéllek
Czégé Lajosné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
16:13
A pávának három tolla
Halmos Béla, Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:18
Cigány hallgató és táncritmus
Balogh Sándor, Makula Mária, Kollár György, Makula József, Makula László, gy.: Claude Flagel, Lou Flagel, Stoller Antal, Novák Ferenc
Jászkisér
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
16:21
Zalai katonadalok
Miklosik István
Zala
16:25
Sej, mikor mentem, babám, Románia felé
Csipkés János, gy.: Kiss Lajos
Nyírlugos-Szennyespuszta
Nyírség
16:27
Mind azt mondják
Tímár Viktor
Gyimes
16:29
Lassú és sűrű magyar
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:34
Erdélybe vagyok kerítve
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
16:37
Kisújszállás körül van ibolyával
Túri Gáborné, Pintye Sándorné, Kovács Lajosné, Iszály Józsefné, Iszály József, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
16:38
A pünkösdi rózsa
Cseke Zsuzsanna
Moldva
16:42
Népdal, fuvolán
Zsidai József, gy.: Sárosi Bálint
Recsk
Heves vm.
16:43
Nem kívánok én egyebet
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
16:50
Debrecennek van egy vize
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
16:51
Válaszúti katonakísérő
Barozda együttes, Pávai István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
16:54
Magyar halottkísérő
Radák János "Náci" bandája, Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
17:01
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
17:08
Lassú magyaros
Pulika János és zenekara, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesközéplok
Gyimes
17:09
Két visai keserves
Szűcs Krisztina
Visa
Belső-Mezőség
17:12
„Érik a szőlő” (verbunk, szüreti nóta)
Katona Rudolf „Daska”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
17:13
A magyaroké
Heveder zenekar
17:21
Fehér galamb szállott a vasútra
Fülöp Géza, Copán György, Molnár András, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
17:24
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
17:27
Lassú csárdás és sebes csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:31
Seremoj
Csürrentő együttes
Moldva
17:34
(Én Istenem de víg voltam azelőtt)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
17:35
Gyimesi keserves és tánczene
Panek Kati, Bokor Imre, Pávai István
Gyimes
17:42
Kolompok és csengők legelő gulyán
gy.: Martin György, Sárosi Bálint
Bugac-puszta
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:43
Virágtánc
Csürrentő együttes
Moldva
17:51
Én vótam az igaz árva
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
17:53
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
17:57
tropota
Moldovan Ionică, Poleac Ilie, Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
18:00
Keserves Zerkula Jánostól
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
18:02
Kaná zsava po drom
Georgina Bjesurana, gy.: Bari Károly
Boldau
18:03
Ha ja gyermek jó
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, Jeremiás Ádám, Jeremiás Lajos, gy.: Bartók Béla
Doboz
Körösök vidéke
18:08
korcsos
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, Horváth Gusztáv, gy.: Kelemen László, Zsuráfszky Zoltán
Tancs
Luc mente
18:10
Kesergő: Magas hegyről folyik le a víz
id. Sipos Márton
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:11
A bácskai Duna mente és Szerémség dalai
Janovics Jánosné Nagy Erzsébet, Péter Pálné Szurap Ilona, Radics Józsefné Szűcs Mária, Temonovics Józsefné Kozma Katalin, Bacskó Károlyné Kálóczi Margit, Gombosi csoport, Gál Mihály, gy.: Kiss Lajos, Bodor Anikó, Bodor Géza, Király Ernő
Dél-Alföld
18:17
Verbunk és oláhos
Tükrös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
18:21
Este van, este van, elmúlt kilenc óra
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
18:22
Csak a híre maradt
Virtus együttes
Bugac
Kiskunság
18:30
Sëj. most építik a domaházi templomot.
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
18:31
Öves
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
18:35
Fredelus
Kovács Miklós, Antim Ioan, gy.: Draskóczy Lidia, Kelemen László
Esztufuj
Moldva
18:36
Este későn megperdítik a dobot…
Békés Banda
18:41
Feleségem olyan vagyon
Ambrus Ferenc, gy.: Tari Lujza
Farcád
Székelyföld
18:41
Soproni hajnali nóta
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
18:45
Kerekes
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
18:49
Rákóczi kesergője
Gömbszörp
Szilágysámson
Szilágyság
18:52
Se nem a víz hozott ide
Horváth Jánosné Bakos Julianna, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Szuha
Heves vm.
18:53
Lassú cigánytánc (akasztós); Szászka; Ritka csárdás; Összerázás; Sűrű csárdás
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:06
Jobbágytelkén nevelkedtem...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
19:08
Öreg öves
Legedi László István
Moldva
19:11
Kodér Miska milyen derék
Orgovány György
Magosliget
Szatmár
19:12
Zörög a kocsi
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
19:20
Învîrtită II: Ţigăneşte de doi paşi din Zau de Cîmpie
Mihai Alexandru bandája
Mezőzáh
Dél-Mezőség
19:21
Vörös bor nem drága
Bergics Lajos
19:24
A fegyverem, a risztungom de rozsdás
Burzuk György, gy.: Mező Judit
Körösszakál
Körösök vidéke
19:25
Galga menti muzsika
Mészáros zenekar
Kartal
Galgavidék
19:33
Lassú magyaros
Halmágyi Mihály, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
19:34
Zdrobuleanca
Öves együttes
Klézse
Moldva
19:37
Jaj mely hamar múlik e világ ereje
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
19:39
Látom a szép eget
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Tekerőpatak
Csík vm.
19:41
Szeress, rózsám, csak nézd meg kit
Székely József, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
19:44
Szombaton este
Tarsoly
Tura
Galga mente
19:49
Kék a kökény, zöld a petrezselyem
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
19:52
Megégett Tótország
Agócs Gergely
19:57
Sűrű csárdás
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Kalló János, Berki Ferenc, gy.: Kallós Zoltán, Pesovár Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:59
Drávamenti dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Dráva mente
20:06
Fehér László lovat lopott
Eke Péterné Simon Mari "Csutkó", gy.: Kallós Zoltán
Buza
Észak-Mezőség
20:11
Szentbenedeki táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Magyarszentbenedek
Kutasföld
20:15
„Besütött a nap a báró ablakán”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
20:16
Mégis huncut a német
Kalamajka együttes, Agócs Gergely, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
20:21
Pergetés
Danó Róza
Tarpa
Szatmár
20:21
Zsíros Péter dudanótái
Szűcs Szilárd
Egyházasgerge
Karancs alja
20:25
Cand ciobanul si-a pierdut oile
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
20:28
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
20:31
Balog Józsi mit gondoltál
Páll István Péterné Lupás Anikó, gy.: Kallós Zoltán
Oláhcsügés-Apahavaspataka
Moldva
20:33
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
20:36
Zöld szalagos
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:38
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
20:42
Zöld a kökény...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
20:43
Esztendő, esztendő
Parapács
Pólyány
Felső-Bodrogköz
20:50
Cigánycsárdás
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:57
Kalocsai dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
21:03
Sárdó gyüjjön, meleget hozzon
Bencz Gábor, Gál Bálint, Manyuk Vilmos, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
21:04
Folydogál egy patak...
Zurgó együttes
Moldva
21:08
Sűrű magyar
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
21:09
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
21:12
Domaházán kidobolta a bíró
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
21:13
Keserves, doina és învârtită
Palló zenekar
Kalotaszeg
21:21
Sebes forduló és szöktető csárdás
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
21:27
Ütik a rézdobot…
Keresztes Nagy Árpád
21:29
Tücsök koma, gyere ki, gyere ki
Király István, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
21:30
Lakodalmas (Kürt)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Csendes Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
21:36
Kinek nincsen ...
Eke Péterné Simon Mari
Buza
Észak-Mezőség
21:39
Madocsai ugrós
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
21:42
Kaszás e földön a halál
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts
Bukovina
21:44
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
21:47
Cigány hallgató, botoló és táncnóták
Gulyás István, Horváth Istvánné és falusi asszonyok, Bandor Antal és családja, gy.: Stoller Antal, Vavrinecz András
Karcsa-Becsked
Bodrogköz
21:51
Járd ki lábam
Tatros együttes
Moldva
21:53
Menj el, sietséggel
Székely Ferencné Dubaj Mária, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
21:54
Süvít a szél, végig zúzza a fákat
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
21:58
Nincsen rózsa / Wass-Cegéből Búzába / Befogom az ökrömet / Búzai séta / Picus Terus rézhúrosa / Elindultam szép hazámból
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
22:07
Gyimesi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Salamon Beáta, Berán István, Mohácsy Albert
Gyimes
22:15
Góly, góly, gólyica
Wimmer Margit, gy.: Együd Árpád, Németh István
Mesztegnyő-Hosszúvízpuszta
Somogy
22:16
Cigánytánc
Téka együttes
Buza
Észak-Mezőség
22:17
Amott legel, amott legel, amott legel hat pejcsikó magába­...
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
22:21
Vándordallam (változatok egy témára, 18-20. sz.)
Barozda együttes
22:24
Magyaros
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
22:25
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
22:31
horea oilor
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Könczei Árpád
Dél-Mezőség
22:34
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
22:39
Magyar tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
22:40
Dudacsárdás
Kalamajka együttes
Őrség
22:44
Jaj, de sokszor elmondtam, hogy jaj, jaj
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
22:49
Kicsi ökör
Antal Szende Mária
Gyimes
22:50
Este, este, de szerelmes kedd este
Károly Jánosné Döme Klára, gy.: Burány Béla
Zenta
Bácskai Tisza mente
22:51
Mohacki busari (Busójárás Mohácson)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Mohács
Dél-Dunántúl
22:56
Cigány asztali ének (zili)
Muza Mózes, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
22:57
Pod horou ovos drobný
Ľubomír Tatarka
22:59
Ne aludj el, két szememnek világa
Fülöp Máténé, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
23:00
Magyarszováti népdalok
Enyedi Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:04
Kalákába hajtó
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
23:08
Kispejlovam az Alföldet kapálja...
Varga Diána
Nyíradony
Nyírség
23:11
Édesanyám rózsafája
Péter János, férfiak, gy.: Demény Piroska
Magyaró
Felső-Maros mente
23:15
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
23:18
Horváth Feri Csurkuly ritka magyarja
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:20
A türei Kömös nótája és legényes
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
23:27
Búza, búza, de szép tábla búza
Cinege Imre, gy.: Kiss Lajos
Nagyiván
Heves vm.
23:28
Simon Antal gulyás-számadó emlékére
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Hortobágy
Hajdúság
23:33
De-a lungu, szökős, gyors csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
23:48
Far Der Kale/Bughicis Freylakhs
Budowitz
23:51
A balogi halastó, halastó
Negyela Lajos, gy.: Kiss Lajos
Ipolybalog
Ipoly mente
23:52
Szalmazsúpos a mi házunk teteje - Lassú cigánytánc és ritka csárdás
Sebestyén Márta, Halmos Béla, Fekete Antal, Havasréti Pál
Mezőség
0:00
Lakodalmi mars
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
0:02
Szeretnék szántani
Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Észak-Mezőség
0:06
Se széna, se szalma (Dudanóta)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
0:07
Halottkísérő
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:10
Gyermekjátékok
Rácz Ferencné Szabó Erzsébet, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.