Folkrádió

2018. december 9-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:10
Porka és hétlépés
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
0:14
Én kimenék kiskertembe
Téka együttes
Moldva
0:18
Volt énnékem pénzem, elástam
Miklai Mihály, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
0:18
Bulgáros
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
0:21
Zúg az erdő
Kondor Ádám "Lánek", gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Mezővári
0:22
Mért küldött az úrasszony?
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
0:23
Kecskés újévkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
0:23
Alaj diko… (drmavac)
Vujicsics, Sebestyén Márta, Szokolay Dongó Balázs
0:31
Kilencet ütött az óra, nem bánom / Nem forog a, nem forog a / Látod babám azt a tearózsát
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
0:33
Bodrogközi tánczene
Suttyomba zenekar
Bodrogköz
0:38
Madárka, madárka
Bartos Istvánné Deák Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Pusztina
Moldva
0:40
Fecioresc din Fizeşul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
0:42
Három katonanóta (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
0:47
Rományos és cigányos pestiesen
Gázsa zenekar, Bobár Zoltán "Boby", Csávás Attila, Makó Péter
Őrkő
Sepsiszék
0:54
Cigány és magyar kánta
gy.: Pávai István
Jód
Máramaros
0:57
Vasvári és frisse
Dűvő zenekar
Lice
Gömör
1:00
Ukrán táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
1:01
Románca és korogjászka
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
1:04
Ó, Zsiga, Zsiga 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
1:05
Asztali nóta Jagamas gyűjtésből - Crești, pădure, si te ndeasă
Havay Viktória, Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:08
Oláhos
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Sebő Ferenc, Németh István
Jánkmajtis
Szatmár
1:10
Kezes
Balogh Sándor, Horváth Szilárd, Bolya Dániel
Moldva
1:12
Templomot is építettem túróbúhuhuhu, túróbu­
Baracsi Menyhértné Kis Julianna, gy.: Lajtha László
Tunyog
Szatmár
1:13
Palatkai lassú, szökős és gyorscsárdás
Juhász zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:21
Bătută
Costică Panţiru, David Panţiru, Mihai Iordan, Marin Viziru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
1:23
Elémentem (Meg sem haltam...)
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Cégér Anna, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
1:32
Kis kacsa fürdik
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
1:33
A molnár kutyái
Szeredás együttes
1:36
Jaj, de sokat áztam, fáztam regruta koromban
Balogh István, gy.: Sárosi Bálint
Kunszentmiklós
Kiskunság
1:38
Békési román népzene
Bartina, Siklósi Krisztián
Körösök vidéke
1:43
Menyasszonykísérő
Vojvodi Ödi, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
1:44
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
2:01
Sej, haj, sírhat az az anya
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
2:03
Erdélyes
Csürrentő együttes
Moldva
2:08
János, János, lelkem János
Kiss Dánielné Kelemen Anikó, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
2:11
Beteg a szeretőm, az ágyba­ fekszik...
Varga Diána
2:13
Elhangolt hegedűn játszott bulgarjászka
Horban Ioan, gy.: Ferkóné Pávai Réka, Néneth László
Moldva
2:16
Moldvai karácsonyi énekek
Pitypang együttes
Moldva
2:19
Veruže mi zahraj
Ferdinand Komo zenekara
2:21
Virágok vetélkedése
Lőrinczi Zsuzsanna
Istensegíts
Bukovina
2:24
Fehér fuszulykavirág (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
2:27
Szlovákiai és magyar
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Herencsvölgy
Polyánhegyalja
2:39
Jó estét, jó estét
Fodor Mihályné Gáspár Sári, Fodor Mihályné Fodor Kis Zsuzsa, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
2:40
Román lakodalmi muzsika
Mihó Attila, Blumenschein Alinka, Pandák Viktor
Oláhszentgyörgy
Beszterce-Naszód vm.
2:47
învârtita
Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Vízmellék
2:50
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
2:52
Katonakísérő
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
2:54
Menj el, sietséggel, arkangyal, Gábriel
Bárdosi Ildikó
Barslédec
Bars vm.
2:55
karácsonyi ének
Kulcsár Mária, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
2:58
Titkon nyílik…
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Barcza Zsolt, Pachert András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:04
Imé egykor szent István Istenben felálla
Lőrincz Antalné, Nyisztor Márta, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
3:06
Kiskálosi fenyveserdő...
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
3:11
Román cigány horitura
Mezei Károly "Kusler" bandája, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
3:15
Gyöngyös György unokája
Fábri Géza
Lujzikalagor
Moldva
3:19
Losar, Kálmán
Danó Róza
Tarpa
Szatmár
3:20
Dél-dunántúli dallamok
Csürrentő együttes, Vitányi Iván
Dél-Dunántúl
3:24
De-a lungu şi bâtuta
Magyarpalatkai banda, gy.: Bodó-Bán János
Mezőgyéres
Belső-Mezőség
3:36
Betlehemnek várossába
Nyisztor Ilona
Moldva
3:40
Katonaének (Sötét felhő homályosan borítja be az eget)
Hideg Dezső, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
3:42
Magyarlapádi pontozó
Panek Kati, Barozda együttes
Magyarlapád
Enyed vidéke
3:44
A fehér futóka
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
3:44
Sok Szent János napokat
Bárdosi Ildikó
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:46
Magyar huszár
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
3:47
Ballada
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:52
Târnăveana
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
3:57
Névnapi köszöntők
Boglya együttes
Őrség
3:58
Kisterenyén elkezdenek, beszélni; Barna legény, de megházasodtál
Ágasvári Sándorné
Kisterenye
Cserhát
4:00
Aranyosszéki népdalok
Csobogó Énekegyüttes
Aranyosszék
4:05
Mikor kezdtem kofferomat...
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
4:06
Piros kancsó, piros bor
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Lengyel József, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Kalotaszeg
4:18
Három szál vesszőre tapodtam.
Mátraverebélyi gyerekek, gy.: Borsai Ilona, Olsvai Imre
Mátraverebély
Mátra vidék
4:19
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
4:22
halottas
Simon Mária, gy.: Sztanó Hédi
Buza
Észak-Mezőség
4:25
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
4:30
A népdalkör csokrai II.
Áji népdalkör, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
4:34
Folydogál egy patak...
Zurgó együttes
Moldva
4:37
Csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
4:41
Magyarpalatkai menyasszonykísérő
Hegedűs együttes, Andó Ilona, Domokos Zita, Nagy Erika
Magyarpalatka
Észak-Mezőség
4:46
Sárga répa zöld uborka
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:46
Karácsonyi énekek, újévköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
4:51
Lassú és friss csárdás
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
4:54
Cigánytánc, szökős, sűrű csárdás, négyes
FelVonó zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:59
Andrásnap körül az idő
Hasulyó István, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
5:00
Sokacka boyicna pisma (Sokác karácsonyi ének)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
5:04
Rákóczi mars
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
5:06
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
5:08
Állj meg, magyar, állj meg, német, állj meg tót
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:09
Áldja meg az Isten azt az édesanyát
Egyszólam együttes
Gyimes
5:13
Ungureşte
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
5:17
Karácsonyi kántáló énekek
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
5:23
Csütörtökön virradóra
Nyeste András, gy.: Sztanó Pál, Vargyas Lajos
Kállósemjén
Nyírség
5:24
Bonchidai lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
5:39
Juhásznóta
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
5:46
Igyál betyár... Alföldi betyárdalok
Pendely együttes
Alföld
5:52
Csütörtökön este
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
5:53
Gyimesi kerekes
Juhász Zoltán és tanítványai
Gyimes
5:57
Sűrű magyar
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:57
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
6:01
Magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:02
Kimegyek a zölderdőbe
Szilágyi Anna, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
6:10
Román asztalik, szökős és gyors csárdás
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:28
A piac közepén van egy almafácska...
Holló Noémi
Moldva
6:30
Buheiest
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Kobzos Kiss Tamás, Németh István
Külsőrekecsin
Moldva
6:32
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
6:36
Marice kolo és tanac
ifj. Kovács Antal "Toncsi" zenekara
Mohács
Dél-Dunántúl
6:39
Kezes II. - Hora
Mandache Aurél, Kárpátia
Moldva
6:41
Hinta, palinta 
Fehér Istvánné Tasnádi Nina, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
6:42
Isten veled, Bogyiszló faluja...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
6:44
Zili, de uliţă, csárdás, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
6:51
Vas megyei népdal, régi lakodalmi csárdás Szombathelyről
Csík zenekar
Észak-Dunántúl
6:57
Kocsi, kocsi, de szép ló van benne
özv. Gyulai Lajosné, gy.: Mező Judit
Zsáka
Körösök vidéke
6:58
Gergel
Kárpátia
Moldva
7:03
Ha bemegyek
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
7:05
Hallgató, lassú és friss csárdás
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
7:12
Oláhul Merinkám
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
7:15
Öves
Török Ádám
Moldva
7:17
Kegyes bánat, szóljon magam…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
7:20
Verbunk, forduló és szöktetős
Téglás zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:26
Jó estét, jó estét (Sóki)
Földesi Ferencné Elgyütt Ilona
Zsére
Zoborvidék
7:28
Sallai verbunk, kanásztánc, csárdás és friss
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
7:33
Seprik az erdei utat
Kiss Ferenc "Frici", gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
7:34
Vágják az erdei utat
Hegedős zenekar, Sebestyén Márta
7:36
Ez a falu, ez a falu egy nagy szomorúság
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Joób Árpád
Bököny
Nyírség
7:38
Viski Rudi nótái
Gázsa zenekar
Kalotaszeg
7:46
Ja parobek z Kapušan – Už som še oženil, už je darmo
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
7:49
Dunántúli kanásznóták
Török Tilla, Németh András
7:54
CsárdásRegrutakísérő
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
7:56
Asszonymulatság
Kincső zenekar, Csevegő énekegyüttes
Szimő
Mátyusföld
8:02
Virágszombaton este Mária fiát kérdezte
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
8:07
Kanásztánc és ugrós
Égenföld együttes
8:10
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
8:11
Esküvői dal (Pirin, Bulgária)
Farkas Tünde, Izsák Katalin
8:13
Édesanyám nem bírok elaludni
Hatvani István, ismeretlen tekerős, gy.: Kerényi György
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:14
Holtig bánom
Nyitrai Mariann, Bajzik Éva
Kalotaszeg
8:18
Tegnap virradóra
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
8:18
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
8:22
szapora
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
8:25
Bola by to rosa
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
8:28
Emlékezzél meg te gyarló ember a te Istenedről
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
8:30
Tavaszidő
Méta együttes
8:37
A csávási nagy hegy alatt
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
8:43
Kossuth izenete eljött
Egyszólam együttes
8:47
Az a bajom, bésorozott a német
Balog Erzsi, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
8:47
Megy a nap lefele
Berkő népdalkör, Pengő zenekar
Berzéte
Gömör
8:52
Sírt az édesanyám
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:56
Ritka és sűrű fogásolás
Ökrös Csaba, Jékely Gáspár Pikó, Horsa István, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:02
Atyám fiai! Íme titkot mondok nektek
Darvas Albert, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
9:03
Cigánykeserves
Ökrös együttes, Szalóki Ági
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:19
Násznagy uram, jó estét kivánok
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
9:21
Menyecske, Menyecske
Ivánovics Tünde
Moldva
9:24
Seregeknek szent Istene
Minuc Mihály Péter, gy.: Balla Péter
Szabófalva
Moldva
9:24
Tardoskeddi dudanóták
Csevergő énekegyüttes
Tardoskedd
Mátyusföld
9:29
Sej, haj, lemegyek az Alföldre csikósnak
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
9:30
A Kossuth verbunkja és honvéd csárdás
Kalamajka zenekar, Agócs Gergely
Szatmár
9:35
A marosi füzes alatt
Eke Péterné Simon Mari, gy.: Fehér Anikó
Buza
Észak-Mezőség
9:36
Egynótás mulatozás
Heit Lóránd, Gyönyörű Zsigmond
Hajdúság
9:40
Oláhos
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
9:42
Vajdaszentiványi korcsos és szöktető
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:46
János bácsi, dudáljon kend
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
9:47
Szerelmi dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Észak-Mezőség
10:01
Verbunk
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
10:06
Hallgató és csárdás
Csík zenekar
10:09
Szűz Mária e világra nékünk Szent Fiát hozá
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, Berecz Jánosné Bagó Erzsébet, Sulyok Jánosné Sulyok B. Mária, Sulyok Lászlóné Nagybalázs Ilona, Szepes Györgyné Molnár Júlia, Nagy Józsefné Sulyok Anna Ilona, Nagybalázs Istvánné Kislaki Rozália, Bene Józsefné Szabó, gy.: Borsai Ilona
Nagybátony
Heves vm.
10:10
Mégis huncut a német
Kalamajka együttes, Agócs Gergely, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
10:15
Jártatós
Tóth Sámuel, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
10:18
Öves; Szerba
Kalagor
Moldva
10:23
Fehér galamb szállt a házra
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
10:27
Csárdás
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
10:30
Suită taraf (horea oilor)
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
10:36
Öntsd tele, pajtás
Berecz András, Zengő együttes
10:42
Ha meguntad rózsám velem életedet...
Szarka Mária, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
10:44
Kicsi madár, milyen fenn szállsz…
Kovács Nóri
Gyimes
10:46
De ulita, de strigat (marsok)
Barani Vasile bandája, Covaci Marcel, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
10:50
Hajnali és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
10:56
Magyaros
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
10:57
Holdvilágos
Berka együttes
Kamaraerdő
Moldva
11:03
Nem messze van ide Kismargita / Látod babám azt a tearózsát / A csizmámnak se sarka, se talpa / Csak, csak, csak az esik
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:07
Népdalok és rokon
Dsupin Pál, Csergő-Herczeg László
11:10
Ez a kislany mind azt mondja
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, , gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:11
Mestereink
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Abaúj-Torna vm.
11:18
Magasan repül a daru
Horváth Anikó, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:19
Gyere, rózsám, gyere már...
Demeter Erika, Csávás Attila
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
11:22
Hegyen földön járogatok vala
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
11:28
Árva ének
Boglya együttes
Kalotaszeg
11:34
Magyar pár: sebes forduló, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás
Csiszár Aladár, Fülöp Albert, Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
11:46
Jöjjön haza, édesanyám...
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
11:50
Duvadj, duvadj furulya
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
11:50
Nyírségi oláhosok
Kis Gergely Márton
Nyírség
11:52
Gyenge violának földre hajlik az ága
Kiss Décsei Jánosné Miklós Anna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
11:55
Tolnai dudálás és ugrós
Egyszólam együttes
Sárköz
11:59
(Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
12:01
Esik eső, zúg a malom...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:07
Ötvös Josif pakulárnótája
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Récekeresztúr
Kis-Szamos melléke
12:11
Sej, haj, Zsubri pajtás...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:12
Rögtönzés
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
12:14
Nosza, nosza Margit asszony
Galgamácsai felnőttek és gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
12:15
Sebes csárdás
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
12:20
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
12:31
Ferenc császár azt mondotta
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
12:34
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
12:36
Hajnallik, hajnallik
Balogh Sándor
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:38
Húzzad Árus!
Bakator, Jeremiás Lajos
Méra
Kalotaszeg
12:44
[Haja, zsíros papiros, papiros] furulya
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
12:45
Vékony János nótái
Dsupin Pál
Mezőkövesd
Borsod vm.
12:49
Édesanyám, mi vagyon a zsebébe
Szilágyi Sándor, gy.: Birinyi József, Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
12:50
Szegényes
Zengő együttes
12:54
Egy kicsi madárka
Miklós Márton, gy.: Imets Dénes
Kászonaltíz
Csík vm.
12:55
Verbunk, csárdás és ugrós
Tükrös zenekar, Papp László
Szatmár
13:03
István-köszöntő
Kalló Géza, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
13:06
Csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:17
Úgy szeretnék szántani...; Dzsalok, dzsalok hazafele...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
13:20
Galgamenti dallamok
Bástya Citerazenekar
Galgavidék
13:25
Silladri
Fazekas Vilmos, gy.: Várnai Ferenc
Gara
Bács-Bodrog vm.
13:26
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
13:30
Zúg az erdő, zúg a mező
Toldi Miklósné Juhász Borbála, gy.: Szabó Andorné
Karancslapujtő
Nógrád vm.
13:31
A magyaroké
Ökrös együttes, Berecz András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
13:56
Mamo, mamo, kamav romes"
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
14:01
Brácsos csárdás
Szerényi Béla, Borbély Mihály, Lányi György, Kóta Judit
Tápé
Dél-Alföld
14:13
Nincs egyebem egy cserepes tanyámnál
Kígyós Józsefné Tóth Mária, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nagykereki
Körösök vidéke
14:13
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
14:16
A csizmámnak se sarka, se talpa
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
14:17
Még a kocsmában vagyok
Egyszólam együttes
Gyimes
14:23
Én felkelék jó regvel, hajnalba
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:27
Zselyki lakodalmas
Téka együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
14:28
Ha felmegyek a bugaci halomra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
14:30
Mérai csárdás és szapora
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
14:34
Nem messze van ide Kismargita
Antal Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
14:38
Ne legyen a jó bor drága
Téka együttes
Dunántúl
14:45
Új a csizmám, debreceni fajta
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
14:46
Patkó Bandi nótája, ugrós és friss
Egyszólam együttes
Somogy
14:50
Menyasszonytánc
Sztojka György, Sztojka György, Mácsingó József, Sándri József, gy.: Sárosi Bálint
Kolozs
Mezőség
14:51
Frulasko kolo
Rece-fice
14:56
Cântec, rusască
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
14:59
Mikor kisérik e nyirjászát
Kalagor
Lészped
Moldva
15:01
Mátyílem me, mamó
Székely Józsefné "Julcsa", gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
15:03
Megállj, megállj, te kis madár
Panek Kati, Bodzafa együttes
Nagysajó
Sajó mente
15:06
Cigánycsárdás
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
15:09
Joc de început din Dej
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
Dés
Mezőség
15:11
Pittyendáré cigánytánc
Fedor Sándor "Dimó", kispaládi cigányok, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:12
Én vagyok az, aki nem jó
Dsupin Pál, Novák Pál
Palócföld
15:19
colindă
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Váralmás
Almás mente
15:21
Ketten a hegyen
Palya Beáta
15:24
S én kimenék küskertembe / Árva az a madár / S ahol én elmegyek
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
15:31
Azt gondoltam, míg a világ
Barozda együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:33
Kárpáti kolomejkák és román táncok
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Técső
Felső-Tisza-vidék
15:43
Ma van Húsvét napja
Méta együttes
Szatmár
15:48
Iszik a betyár a csapon
Tóth Imre, gy.: Olsvai Imre, Orbán Csaba
Kisbárapáti
Dél-Dunántúl
15:49
Panek Katié
Papp István „Gázsa”, Ökrös Csaba, Kelemen László, Szalay Zoltán, Panek Kati
Kalotaszeg
15:55
Asztali nóta
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Pávai István
Sepsiszék
15:56
Ej, a titkos szerelem
Fiastyúk
Magyarbőd
Abaúj
15:58
Bús a bús gerlice madár
Karsai Zsigmond
Lőrincréve
Enyed vidéke
16:00
Bokrétakötés és konyhatánc
Mikóházi hagyományőrző asszonyok és férfiak, Kálmán Péter "Cucás", Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Pohlotka Andor
Mikóháza
Hegyköz
16:07
De strigat és lakodalmi hazakísérő marsok
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
16:09
Búcsú
Szerényi Béla
16:14
Ciba kutya ne ugass
Miklós Örzse, Sándor Magda, Miklós Mihályné, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
16:15
Nálunkfelé a leányok úgy élnek
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
16:16
Szalmából van a mi házunk
Adu Ferencné Horváth Szeréna, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
16:17
Hej, zajali, zajali
Roman Malatinec, Zuzana Malatincová
Polyánhegyalja
16:19
Harangoznak délre
Miklós Istvánné Mikle Erzsébet, Miklós Andrásné Mikle Mária
Nagyhind
Zoborvidék
16:19
Zapálili sa čerešňe, višňe / Keď som išov okolo vás
Uzák Júlia
16:22
Hallgassátok meg magyarim amit beszélek
Nyíregyházi Gusztáv, gy.: Dancs Lajos, Halmos István, Sztanó Pál
Nagyecsed
Szatmár
16:25
Nebudem orať, ani siať
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
16:27
Este van, este van 
Keresztes Mihályné Báldogi Erzsébet, gy.: Demény Piroska
Aranyospolyán
Aranyosszék
16:27
A juhászok így élnek
Juhász zenekar
Bácska
16:32
Hortobágyon csikóslegény vagyok én
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
16:33
Gyimesi keserves
Hegyessy Géza
Gyimes
16:35
Villásfarkú fecske
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
16:36
Cigány keserves és mulató
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Mohácsy Albert, Agócs Gergely
Abaújszina
Cserehát
16:44
A juhait kereső pásztor
Gabor Alexandru bandája, gy.: Pávai István
Fejérd
Kolozs vm.
16:48
Horile pe asta lume... - Máramarosi román népdal
Bárdosi Ildikó
Máramaros
16:50
Jobbágytelkén nevelkedtem
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
16:50
Banumarocsini
Csürrentő együttes
Moldva
16:57
Katonakísérő és ritka csárdás
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:01
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
17:07
Haja haja mégis haja
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
17:07
Elment Szűz Mária
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
17:09
Cigány asztali nóta és hallgató
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:13
Sír a szemem
Szvorák Katalin
Gyimes
17:15
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy 
Nagy Andrásné Bali Kati, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
17:15
Hajtsd ki rózsám az ökröket
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Szék
Észak-Mezőség
17:19
Mákói névnapköszöntő és hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Mákófalva
Kalotaszeg
17:23
Poarga
Téka együttes
17:24
Nem idevaló vagyok én
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
17:26
Altató
Havay Viktória
Moldva
17:27
Virágtánc
Hodorog András
Klézse
Moldva
17:28
Bonchidai tánczene
Fondor zenekar
17:33
Kapum előtt menen elő Tiszám...
Róka Szilvia, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
17:35
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:38
Ej, fujara, fujara
Milan Katreniak
Rimakokova
Gömör
17:41
Muzsika Szilágyságból
Bakator, Jeremiás Lajos
Szilágyság
17:48
Édesanyám hallja-e kend
Bodnár Lajosné Kovács Jolán, gy.: Vargyas Lajos
Szádvárborsa
Gömör
17:48
Törökös
Szeredás együttes
Kunszentmiklós
Kiskunság
17:53
Româneşte (de purtat)
Gavrilă Bob bandája
Melegföldvár
Észak-Mezőség
17:54
Süvít a szél, végig zúzza a fákat
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
17:58
Ni, hol kerekedik egy fekete felhő
Szöllősi Dánielné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
17:59
Bărbătescu
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
18:02
Batyus tánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
18:03
Bukovina, édes hazám
Györfi Erzsébet
Csernakeresztúr
Hunyad vm.
18:04
A pünkösti rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
18:07
Egy pár tánc füzesről
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:11
Dudatánc (gyors csárdás)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
18:13
Cseres erdőn…
Takács Éva
Gyimes
18:16
Amerre én járok, még a fák is sírnak
Tanka Demeterné Molnár Mária, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
18:18
Megigyuk a hegynek levét
Sebestyén Márta, Juhász Zoltán
Nagymedesér
Székelyföld
18:20
Ének / Sark u raz / Karičky / Čardaš / Rákóczi-induló
Folklorna Skupina Parchovianka
Parnó
Északi peremvidék
18:25
Mert én csak egyet szeretek
Enyedi Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
18:28
Sej, haj, kávét ittam, megégette a számat
Rövid Józsefné, Kiss Jánosné, Kiss Györgyné, Cencz Péterné, gy.: Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
18:29
Öreges lassú csárdás - Jocul bătrânesc
Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:31
Búsul az én szívem
Istók Pál
Klézse
Moldva
18:32
János gazda két lánya van eladó…
Czaier Péter
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
18:35
Szabó Vilma kiment az erdőbe
Farkas Jánosné Sendula Mária, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:37
Csongrádi dalok Magda Imre játéka után
Dragony Gábor
18:41
„Nelejte, nelejte, vypite si sami” (odzemok) – „Ej horou, horou, príď Janík domov” (zbojnícka)
Ľubomír Medveď, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
18:43
Sűrű fogásolás 1.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:45
Csípd meg bogár
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
18:46
Cigány keserves, mulató nóta és csárdás
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
18:56
turdeana
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
18:58
Kanásztánc Nagyberkiből
Egyszólam együttes
Nagyberki
Dél-Dunántúl
19:02
Volt nékem egy szép szeretőm, de már nincs
Kun István, gy.: Sárosi Bálint
Nádudvar
Hajdúság
19:03
Cigánycsárdás, romános és csingerálás
Gázsa zenekar, Budapest Táncegyüttes
Őrkő
Sepsiszék
19:08
a drumului
Bica Dănilă, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
19:09
A molnár nótája
Egyszólam együttes, Dsupin Pál
Belső-Somogy
19:15
Jászapátin karikára süt a Nap
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
19:16
Krisztus Urunknak áldott születésén...
Matokabinde
19:18
Verbunk
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
19:21
Román rend: hore, invirtita, ponturi, hirtag
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
19:34
Buzai katonakísérő
Gáspár Béla, Kóczi Rudolf, Bán Kálmán, gy.: Kallós Zoltán
Nagysajó
Sajó mente
19:36
Sikolt, rikolt a sarkantyú
Dsupin Pál
19:40
Frunzuliţă foaie lată
Mezőszopori banda, Vasile Soporan, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
19:42
Starodávna Mazurka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj, Pavol Bako
Krivány
Sáros vm.
19:45
Szóll a kukuk szól
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
19:46
Hallja-é, hallja-é?
Dűvő zenekar
Királyhelmec
Bodrogköz
19:51
Lassú és sűrű - Kissek tánca
Csurkuj György, Mihály Simon, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
19:54
Diófából van a babámnak ágya...
Bakó Katalin
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:58
Siess, liba, begyet rakni
Honti Jánosné Járja Ilona, gy.: Kiss Lajos
Őrhalom
Nógrád vm.
19:59
Zöld erdőben van egy legény
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
20:01
„Szépen úszik a vadkacsa a vízen” – „Ősszel érik, babám, a fekete szőlő” (csárdás és friss csárdás)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
20:06
Országúton
Havay Viktória
Moldva
20:08
Sűrű rozmaringszál
Kluka Gáborné Suba Margit
Nyitracsehi
Zoborvidék
20:09
A búcsúzóké
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő, Szabó Dániel
Felsőtök, Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:15
Azt mondják, hogy nem búsulok
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
20:17
Seprik az erdei utat
Bárdosi Ildikó
Harangláb
Felső-Vízmellék
20:19
János bácsi, dudáljon kënd
Fülöp Imréné Gál Mónika, gy.: Vikár László
Béd
Zoborvidék
20:20
Hull a szilva a fáról / Megházasodtam, te Miska
Fiastyúk
Felcsík
20:21
Invartita
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
20:27
Széki lassú és magyar
Virágvölgyi Márta, Fekete Antal, Kozma Gyula
Szék
Észak-Mezőség
20:31
Kiskertembe leszállott egy páva
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
20:33
Volt nékem szeretőm
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
Hetény
Komárom vm.
20:39
Akkor szép az erdő, mikor zöld...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
20:41
Anna-köszöntő
Tekerős barátok
Dél-Alföld
20:45
Pergetés
Lovári cigány csoport, gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
20:46
Magyarbecei dalok
Fiastyúk
Magyarbece
Enyed vidéke
20:52
de-a lungu
Moldován Adalbert "Vasvilla Béla", gy.: Pávai István
Luc mente
20:53
Căluş
Szlama Band
Olténia
20:57
Gólya, gelice, mitől véres a lábad
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
20:57
Nagybaracskai táncdallamok
Bácska Banda
Nagybaracska
Bácskai Duna mente
21:02
Árok, árok de mély árok
Hajnal Mária, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
21:04
Krisztus ki vagy nap és világ…
Écsi Gyöngyi
Béd
Zoborvidék
21:07
Erdélyes lassú zenekarral
Kristóf Vencel bandája, gy.: Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
21:09
A bazsarózsának ; Kék ibolyát ültettem a cserépbe ; Ágas-bogas a diófa teteje
Kallós Zoltán, Téka együttes, Székely Levente
Visa
Belső-Mezőség
21:18
Féloláhos
Pulika János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
21:19
Hej, de szeretnék az erdőbe­ fa lenni...
Bárdosi Ildikó
Mezőség
21:21
Hozz bort, kocsmárosné
Dömök Márton, gy.: Olsvai Imre
Zákány
Dél-Dunántúl
21:22
Szeret vize martján violát nevelnék
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Moldva
21:28
Kondástánc (Mikor megyek hazafelé)
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
21:30
Kezes és magyaros
Szűcs Bálint
Lujzikalagor
Moldva
21:32
Kiskunsági népdalok
Tánczos Péter
Matkópuszta
Kiskunság
21:35
Ve vodičke stála /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
21:36
Románcigány virrasztó ének
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
21:40
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
21:47
(Mit nékem egy almát kétfele vágni)
Varga Ferenc, Ámik Ferenc, Varga Béla, Varga István, Lakatos Géza, Mona Árpád, gy.: Halmos István, Martin György, Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
Szatmárököritó
Szatmár
21:49
Kartali lassú és bukós csárdás
Szeredás együttes
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:52
verbunk; ungureşte de ponturi
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Dél-Mezőség
21:54
Búra, búra búbánatra
Eszterlánc, Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
21:59
Árva jaz a kicsi madár
Ambrus Istvánné Ambrus Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
22:02
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
22:08
Túr a disznó, túr a mocsárszélen
Cuci József, gy.: Olsvai Imre
Hódmezővásárhely
Alsó-Tisza-vidék
22:09
Reverinda
Hermann László Zeneiskola "Mezőföldi Zenekara", Tóth Eszter
22:12
Csángós táncdallam
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
22:13
Moldvai ballada, kettős és dzsampara
Török Tilla, Szlama László, Kalász Máté
Moldva
22:20
Vadkörtefa fehéret virágzik
Molnárné Szabó Ilona, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
22:23
Gyimesi boros dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Gyimes
22:27
Hej, de, rendőr bácsik, ne bántsatok engem
Németh László, gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
22:29
Tisza partján lakom
Ferincz Adrienn
Kászonimpér
Kászon
22:30
Pontozó, öreges, szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
22:36
Fagyos király ballada
Csőke Renáta
Püspökladány
Hortobágy
22:38
Ébredj ember mél álmodból
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
22:38
Idzeme, idzeme / Budú hrat, budú hrat / A na naším, a na naším mostíčku / Frajerečki sedzem
Ignác Márta, Suba Éva
Vágáshuta
Abaúj-Torna vm.
22:42
jártatós
Oltyán István Attila, gy.: Kelemen László
Nyárádszereda
Marosszék
22:43
Moldvai guzsalyasok
Balogh Sándor
Moldva
22:46
Hol jártál, báránykám
Gyöke Illésné Kántor Mária, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
22:48
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Tímár Sára
Zoborvidék
22:51
Lassú és csárdás
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
22:54
Érik, érik a cseresznye
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
22:55
Ludasim, pajtásim
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:56
Marosszéki dalok
Életfa
Marosszék
23:00
lassú és sebes csárdás lóvészi románoknak és gyimesi csángóknak
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
23:07
Rákóczi induló, féloláhos és verbunk
Egyszólam együttes
Gyimes
23:10
Szegény ember azt gondolja
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva (Tabód)
Bukovina
23:11
Egy szép szűz mellette...
Budai Ilona és tanítványai
Moldva
23:13
Magyar pár: verbunk, serény, csárdás, korcsos és szökő
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
23:26
Magyarkirályfalvi táncrend
Gázsa zenekar, Székely Levente, Szabó Dániel, Demeter Erika
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
23:33
Azt gondoltam míg a világ
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:35
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
23:51
Magyar szóló
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
23:54
Este van
Takács Éva
Gyimes
23:56
Gyermekjátékok
Gyetvai Simonné Mura Erzsébet, Orvos János, Prágai Jánosné Selymes Mária, Bagi Illésné Hirsman Piroska, Péter Pálné Szurap Ilona, Makk Mihályné Szurap Erzsébet, gy.: Bodor Géza, Burány Béla, Kiss Lajos, Bodor Anikó, T. Géza, Németh István
Dél-Alföld
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.