Folkrádió

2019. január 12-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bujdosik az árva madár
Papp Mária
Magyarlapád
Enyed vidéke
0:03
Kecskés
Hodorog András
Klézse
Moldva
0:04
A Láli nénié
Maneszes Józsefné "Láli", Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:13
Fölmásztam a kemencére
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
0:14
Szikora János dudás emlékére
Nagy Gábor
Palást
Palócföld
0:17
colindă
Mera Iuliana, gy.: Pávai István
Ruhaegres
Jára és Hesdát völgye
0:19
A megunt szerelem nótája
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:22
Ecc-pecc, kimehetsz
Kertész Mária, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Hosszúpereszteg
Észak-Dunántúl
0:23
Bogártelki hajnali csárdás (Váralmási Zagor Aladár)
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
0:30
Lassú csárdás, székely verbunk, oláhos, szökő
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
0:39
Küküllőmenti táncmuzsika
Jártató zenekar
Maros-Küküllők vidéke
0:43
Atya, Fiú, Szentlélek
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
0:44
Rózsa
Zurgó együttes
Moldva
0:50
Magyaroska
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
0:52
Pontozó és öreges
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Gulyás András, Sebestyén Ákos
Magyarlapád
Maros-Küküllők vidéke
0:54
Söprik az erdei utat
Papp Sándor "Karikás", gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
0:59
Öreges kezes (Édes Gergelyem)
Mokányos együttes
Csík
Moldva
1:02
Uccu dárom, madárom
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
1:03
Zöld erdőben…
Zurgó együttes
Moldva
1:04
Zöld erdőbe, sík mezőbe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
1:07
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
1:17
Kyrie
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
1:19
A kocsmáros panaszkodik
Zengő együttes
Somogy
1:22
Édesanyám sok szép szava
Ispán Veron, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:26
Korcsos
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:30
Sűrű magyar
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
1:33
Magyarbecei öreges csárdások
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:36
Én kihajtám ludam
Tófalvi Salamonné István Zsuzsanna, gy.: Újváry Lajos
Korond
Sóvidék
1:36
Két gyimesi keserves
Agócs Gergely
Gyimes
1:40
Csárdás dallamok, két érintősoros citerán
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
1:43
Hóhányók
Csoóri Sándor, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
1:48
Aj, búbánat, keserűség
Gábor Imréné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkjenőfalva
Felcsík
1:50
Szerelem, szerelem…
Juhász zenekar
Bácska
1:53
Danţu lu­Gheorghe a lu­Nicoară
Vasile Canaloş, Gheorghe Balog
Tartolc
Avasvidék
1:56
Az elcsalt feleség balladája
Kerezsiné Kulcsár Annamária
Magyarcsügés
Gyimes
2:03
Látod édesanyám
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
2:03
Úton Szilágyságból
Fondor zenekar
Szilágyság
2:05
Forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Kürtösi Zsolt, Németh Géza, Porteleki László, Sinka András
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
2:09
Oláhos kezes, vert kezes, batrânesca
Öves együttes
Moldva
2:15
Sude tu, séj
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
2:17
Farsang három napjában
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
2:18
Menyekezői ihogtatások
hurkatöltő asszonyok, gy.: Pávai István
Alexandrina
Moldva
2:20
Tiszakóródi oláhos és cigánytánc
Hejgető Együttes
Tiszakóród
Szatmár
2:24
Te asszony, te asszony mit szunnyogsz a rokkán
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
2:25
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:28
Ritka verbunk
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:33
Széki köszöntő
Rekontra zenekar
Szék
Észak-Mezőség
2:36
Megházasodtam te Pista
Tankó "Csula" Imréné Tankó Berta "Nákó", gy.: Vikár László
Gyimesközéplok
Gyimes
2:37
Mezőségi kontyoló dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Mezőség
2:46
Juhásznóta
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
2:53
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
3:02
Kikiricses rózsás pallag
Kazinczy Lajosné Vanó Emerka, gy.: Szabó Andorné
Mátraszele
Nógrád vm.
3:03
Azt gondolod, te csipás
Nyitrai Marianna, Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:09
Ritka magyar
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
3:13
Cimbalomszóló
Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
3:16
Amikor a pásztor megy az úton a juhokkal
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
3:17
Királyfalvi pontozó
Gázsa zenekar, Székely Levente
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
3:21
Bujdosik az árva madár
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
3:22
Menyecske, menyecske
Ivánovics Tünde, Lipták Dániel, Szokolay Dongó Balázs, Fábri Géza
Moldva
3:25
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
3:25
Farkas István ugrósai / Bordus
Egyszólam együttes
Somogy
3:27
„Sej-haj, ne feküdj a szénaboglya tövébe” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
3:30
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
3:46
Rózsát ültettem a gyalogútra.
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Németh István
Rimóc
Cserhát
3:49
Ez a világ
Berecz András, Gombai Tamás, Pénzes Géza, Fekete Antal
Szék
Észak-Mezőség
3:55
Kis-Szamos-völgyi román páros táncok
Ötvös Josif, Şandri Remus, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Kis-Szamos melléke
4:08
Vörös bor nem drága
Bergics Lajos
4:12
A lészpedi patak martján van egy fa
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:13
Serény magyaros
Draskóczy Lídia, Nagy Bercel, Jakabffy Balázs, Róka Szabolcs, Unger Balázs
Moldva
4:16
„Javor, javor, suchá lieska” (na počúvanie a váľaný)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
4:20
A rétsági sorozóra süt a Nap
Pál István
Palócföld
4:24
Kövecses víz martján
Simon Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
4:26
Felsütött a nap sugára
Horváth Gyula
Moldva
4:29
Cântec de dragoste: Dă-mi Doamne şi nu-mi da mult
Gheorghe Crăciun, Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
4:40
Kicsi ökör
Antal Szende Mária
Gyimes
4:41
Édes lelkem, nagyon, nagyon jó szívű édesanyám
Csili Józsefné Kovács Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
4:42
De-a lungu
Morotva zenekar
Mezőszopor
Kolozs vm.
4:47
„Kisangyalom udvarába­ van egy rezgő nyárfa”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
4:48
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
4:51
Dudás uram, dudáljon ke­d (Dudanóta)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:51
Kettősök
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
4:56
Csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
5:00
Galac felől kiindult egy gőzhajó
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
5:02
Haj Ujvár (Horkai ének)
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
5:03
Megy a Tiszán fel egy hajó
Béres Gyula
Nagykunság
5:07
Kis verbunk
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
5:07
Bihari János: Verbunk és friss
Jánosi Együttes
Kiskunság
5:12
Én hol elémenek
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Lujzikalagor
Moldva
5:12
Kettősnek a lépése és sirülője
Draskóczy Lídia, Széles László
Gyimes
5:16
Técsői ruszin táncrend
Técsői banda, gy.: Pál Lajos, Németh István
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:32
Tavaszi szél
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
5:34
Lám, megmondtam, bús gerlice
Gyovai József, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
5:36
Körösfői énekek
Papp Zsuzsanna, Papp Anikó
Körösfő
Kalotaszeg
5:41
Öves (tánc) furulyán
Tálász András, gy.: Martin György, Sárosi Bálint
Vaskút
Bácska
5:43
Baba Durda
Rece-fice
5:46
Fekete tyúk szedegeti a meggyet
Szatmári Miklósné Mikita Ilona, gy.: Kiss Lajos
Fülöp
Nyírség
5:48
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
5:51
„Már minálunk learatták az árpát”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
5:52
„Egyes számú tánc: Olvad a hó, tavasz akar lenni...”
Fondor zenekar
Váralja
Sárköz
5:58
Amint mentem hazafelé
Orbán Károly, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
5:58
Fohász
Flótás együttes
6:01
Hore
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
6:03
Takarodó
Hollókői Lajos
6:04
Gyenge rác menyecske I. (folytatás)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
6:07
Ritka pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
6:09
Szendre báró
Szaszkó József, gy.: Rajeczky Benjamin, Bálint Sándor, Mezey László, Sárosi Bálint
Tura
Galga mente
6:10
Azt üzente Ferenc Jóska
Udvarhely Néptáncműhely
6:12
Felsütött a nap sugára
Tankó Béláné Tankó Veronika, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesfelsőlok-Libaváros
Gyimes
6:13
Nemespátrói ugrósok
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
6:17
Zsemlékesi szlovák nóták
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Zsemlékes
Csallóköz
6:20
Nagyszalontai népdalok
Krajcsó Bence
Nagyszalonta
Körösök vidéke
6:23
Fényes csillag jaj de sokat utazol,
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
6:24
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
6:26
Sötét van, nem látokSzivárványos az ég aljaCigány vagyok, jól élek
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
6:31
Régi lakodalmas
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Rácz Antal, Tolcsvay László, Fábián Éva, Gyenis Katalin
Szék
Észak-Mezőség
6:36
Elmentem én a vásárra, Kata
Dékány János, gy.: Martin György
Dunafalva
Dél-Dunántúl
6:36
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
6:41
Mikor Kárásztelken mennek a menyasszonyért
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Kárásztelek
Tövishát
6:42
Fábián Pista / Huszárosra vágatom a hajamat
Kása Béla, Németh Ferenc, Kürtösi Zsolt, D. Tóth Sándor, Gombai Tamás, Porteleki László, Gyenis Katalin, Vasas Zsolt
Szatmár
6:46
Anyám, édesanyám
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
6:52
Lőn szegény fejünknek Siculicidium
Bokor Imre
Gyimes
6:54
Pe doi paşi, hârţag (Cigánytánc, csingerálás)
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
7:02
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
7:07
(Istenem, Istenem, áraszd meg a vizet)
Kovács Simon "Buráló", Ádám Béla, Culi János "Kucsi", Kovács György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Magyarlóna
Kolozs vm.
7:09
Minintalu
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
7:12
Falu végén cigányasszony sátora
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
7:13
A juhász elvesztette a juhait
Öves együttes
Gajcsána
Moldva
7:16
A Noé siralma, Régi ének
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
7:19
Szántó Ferenc pontozója
Bolya Dániel
Magyarbece
Enyed vidéke
7:22
Asztali nóta, csárdás és sebes csárdás
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
7:29
Keby ja mal, čo má bača
Ľubomír Tatarka
7:32
Üdvözlégy Krisztusnak drága szent teste #1
Belány Balázsné Mészáros Veron, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
7:34
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
7:41
Arató nóta
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
7:43
Három tánc Felcsíkból
Dobroda zenekar
Csíkjenőfalva
Felcsík
7:49
Jaj de, Cica-Múca, muri gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
7:50
Învîrtita
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:52
Skríza
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
7:55
Bogyiszlói kertek alatt
Dunazug Együttes
Bogyiszló
Sárköz
8:00
Sej, a Tiszának mind a négy sarka bájos
Kenyeres Erzsi, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
8:01
Na sarvašskom mosťe / Hora visoká, tmavá zelená / Prší dážďík mrholí / Hora, hora, hój / Aj tem bračok takí bov
Hanzó Mihály, Litavec István
8:05
Bereg Náni balladája
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
8:10
Én Istenem, adj egy napot (keserves-szöveg nélkül)
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
8:13
Jó estét barna lány
Tarján Miklós, gy.: Demény Piroska
Bágyon
Aranyosszék
8:14
Marossárpataki cimbalmos táncdallamok
Berzenke együttes
Marossárpatak
Felső-Maros mente
8:19
Szólítva vagyunk! (hajnali és legényes)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
8:23
Az árgyélus kismadár…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar
8:27
Ahol én elmenyek még a fák es sírnak,
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
8:28
Gyors csárdás és sűrű
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:32
Danţ
Trifan Canaloş, Vasile Canaloş
Tartolc
Avasvidék
8:34
Nagysajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
8:38
Azt gondoltam, nem kellek katonának
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
8:39
Hej, udvaromon kinőtt egy nagy eperfa
Havay Viktória, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:45
Öregmagyaros
Legedi László András, Paun Vasile, gy.: Pénzes Géza, Kerényi Róbert, Bartha Z. Ágoston
Klézse
Moldva
8:47
Szőke vize zavaros a Tiszának
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:51
Áncius-páncius, tarka tulipános
Németh Antalné Aranyos Anna, gy.: Kiss Lajos
Ebergőc
Észak-Dunántúl
8:53
Palatkai pásztor
Heveder
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:57
Lakodalmi csárdások
Murzsa Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszaújlak
Felső-Tisza-vidék
9:01
Keserves Zerkula Jánostól
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
9:03
Viszi a víz a váradi hegyet
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
9:04
Nincsen kedvem, A Kárpátok tetején
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
9:11
Medvetánc furulyán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
9:12
Verbunk és szökő
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
9:17
Kiöntött a Maros vize
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
9:18
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
9:23
Preľecel ftak popod okeňečko
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
9:26
Hajdú-bihari katonadalok
Agárdi Éva
Hajdúság
9:30
Elmënt apám dinnyét lopni
Maconkai Jutka, gy.: Borsai Ilona
Tar
Heves vm.
9:30
Maros menti keserves, verbunk, forduló és szöktetős
Gázsa zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:37
Rigómadár felszállott a fára
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
Magyarszentmihály
Közép-Bánát
9:38
A nagy hegyi tolvaj
Nyisztor Ilona
Bogdánfalva
Moldva
9:41
Lakodalmi csujogatás
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:43
Harangoznak este imádságra
Boglya együttes
Somogy
9:48
Gajdošské nôty a cifry z Malej Lehoty (Dolné Pohronie)
Gustáv Adamec
Kispapszabadi
Zoborvidék
9:50
Látom a szép eget
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Tekerőpatak
Csík vm.
9:52
Szabó Vilmát hat csendőr vallassa
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
9:54
Chasid tánc
Muzsikás együttes
9:56
Jó estét kívánok… köszöntő, csárdás és szapora
Berki Ferenc "Árus", Sztojka János "Jánoska", Boros Gyula "Gyulu", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
10:14
Jó emberi nemzet, készülj vigasságra
Nyisztor Ilona
Moldva
10:14
Ferenc császár azt mondotta
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
10:15
Lassú csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
10:24
Ciganyászka
Bogdan Toader, Antim Ioan, gy.: Pávai István
Moldva
10:27
Sokačko kolo
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
10:29
Mivel már beesteledett
Bányai Józsefné Szabó Julianna, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
10:31
Pál István nótái
Magyar Dudazenekar
Tereske
Nógrád vm.
10:35
halottas
Oltean Samuilă, gy.: Pávai István
Enyed vidéke
10:37
Kalotaszegi mulatság (Kalotaszeg)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Kalotaszeg
10:47
Ha felmegyek a gubaci halomra
Király István, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Makád
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
10:48
Jaj, de szépen esik az eső
Márványos Tamburazenekar
Dél-Dunántúl
10:52
Székely verbunk
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
10:55
Fáj a szivem, nem tagadom / Alig várom este legyen
Fiastyúk
Székelyföld
10:57
Szent Gergely doktornak (Gergely-járás)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:58
Forduló, csárdás és korcsos
Magos Együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:03
Tiszti
Mandache Aurél, Paun Vasile
Moldva
11:05
Köszönöm édesanyámnak
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:09
Lajos
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamţ
11:13
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
11:23
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
11:25
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
11:29
(Hej, kendermag, kendermag)
Molnár László, Ruszó Béla, Molnár Kálmán, Máté Gyula, Ruszó Andor, gy.: Sárosi Bálint
11:29
Fehér galamb szállt a házra
Galgamácsai lány
Galgamácsa
Galgavidék
11:29
Édesanyám mondta nékem
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
11:31
Járjad, borzas
Zengő együttes
11:35
Lassú magyaros és csárdás
Gyimes
11:40
Széki lassú
Ifjú Muzsikás
Szék
Észak-Mezőség
11:43
Bujdosik az árva madár / Csütörtökön este / Kivicses, kavicsos a mi házunk eleje
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
11:47
Ködellik a Mátra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
11:51
Egy kicsi madárka
Váncsa György, gy.: Kodály Zoltán
Kászonimpér
Kászon
11:52
Köszöntő
Gajdos zenekar
Dél-Alföld
11:57
A perkáti falu végen
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
11:58
Banumarocsini, zdrabuleanka és szerba
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
12:02
Ha a dunna szólni tudna
Lukács Péter, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
12:03
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
12:07
Csárdás folyamat
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
12:13
Krisztusom kívüled…
Écsi Gyöngyi
Barka
Gömör
12:16
Vágják az erdei utat
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
12:16
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Köveskálla
12:20
Megvertek engem azért…
Gilyén Miklós, Gilyén Julianna, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarsülye
Hegymegett
12:21
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:23
Ara alá a Baranya szélben
Győrffy József, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
12:24
Hajdúsági dallamok citerán
Garamszegi Zsolt
Hajdúság
12:26
Öves (szirba)
Bálint Illés, gy.: Németh László
Csík
Moldva
12:30
Meghalt szegény Koza Gyurka
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
12:32
Ki vagy már függesztve
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
12:35
Kis-Küküllő mentén
Tükrös zenekar
Maros-Küküllők vidéke
12:43
Szökős (Összerázós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
12:44
Magyarszováti négyes és lassú cigánytánc
Tímár Sára és zenekara
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:51
Kőmíves Kelemen (folytatás)
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
12:53
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
12:54
Most jöttem Gyuláról
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
13:01
Mind azt mondja a retek
Zengő együttes, Molnár Éva
Moldva
13:03
Azért reám ne haragudj
Balla Sándor, gy.: Szabadi Mihály
Jobbágytelke
Marosszék
13:04
Szilágysági román tánczene
Fondor zenekar
Szilágyság
13:10
Szeress, rózsám, csak nézd meg kit
Székely József, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
13:12
Dél-alföldi dallamok
Török Tilla, Németh András
Dél-Alföld
13:17
Zavaros a Tisza
Hatházi Jánosné Szalonnás Etel, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
13:19
Ritka és sűrű magyar, lassú és sűrű csárdás
Folt zenekar
Feketelak
Észak-Mezőség
13:24
Imitt, amott, mi van amott...
Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
13:26
Bogyiszlói dallamok
Bartina
Bogyiszló
Sárköz
13:30
Hová mész te, három árva
Gáspár István, gy.: Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
13:35
Molnár Anna balladája
Bárdosi Ildikó
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
13:42
Menjünk mi is Betlehembe
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
13:43
Geampara
Falkafolk
13:47
Nyíradonyi hegytetőn
Lázár Mihályné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
13:48
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
13:51
Féloláhos
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
13:53
Verbunk /Horný Liptov/
Muzička
Liptó
13:57
Édes madár, mint elhagytál
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
13:59
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
14:03
Purtata V: De purtat din Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
14:07
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
14:09
Betyár vagyok én
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
14:11
Sebes magyaros
Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
14:13
Čardaš a szlovákoknak
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
14:18
Minden embernek...
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Csávás
Felső-Vízmellék
14:25
A temető kapu
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Bartók Béla
Sárvásár
Felszeg
14:26
Szerettelek rózsám nagyon... Magyarpalatkai korcsos, ritka magyar, sűrű, magyar
Pendely együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:30
Béres vagyok, béres
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:31
Az éjjel álmomban... kecskés
Kelemen István, Melkuhn Róbert, Ségercz Ferenc, Szász Emese
Moldva
14:40
Elveszett a mi siskánk
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
14:40
Szénási Tibor Toskó emlékére
Zagyva Banda, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András, Unger Balázs
Tura
Galga mente
14:47
Menyasszonytánc (Joc cu mireasa la bani)
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
14:49
Vajdaszentiványi dallamok
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:52
Búzát vittem a malomba
Varró György "Vacsora", gy.: Pálfy Gyula, Varga Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
14:53
Horthy Miklós udvarában
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
14:55
Jocul miresei pe bani
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ion Paul, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
14:59
Aranyosszéki népdalok
Csobogó Énekegyüttes
Aranyosszék
15:04
Hová mész te három árva
Gergely András "Zsüke", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Türe
Kalotaszeg
15:06
Mondókás
Herczku Ágnes, Fekete Boglárka
15:09
A hajnaltűz-ugrás dallamai Uzapaniton
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Uzapanit
Gömör
15:14
Így volt a mi időnkben
Búzaiak és az Eszterlánc, gy.: Császár Attila
Buza
Mezőség
15:15
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
15:22
Szeretőm szerelme
Koncz Gergely, Lépes Anikó, Hégli Dusan
Felföld
15:26
Gyors tánc (az udvarban)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
15:28
Madárka, madárka
Majorosi Marianna, Bolya Mátyás, Szokolay Dongó Balázs
Lészped
Moldva
15:33
Ej, ti lányok, mit csináltok
Szarjas Vendelné Németh Mária, gy.: Kiss Lajos
Kapca
Dél-Dunántúl
15:34
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
15:35
Megöltek egy legént (Ballada)
Vincéné Ráduly Irma, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
15:37
Lassú és sebes csárdás
Kokojza együttes
Gyimes
15:40
Kihajtottam a libámat 
Kerekes Andrásné Komáromi Giza, gy.: Demény Piroska
Aranyosgyéres
Aranyosszék
15:42
Perkátai verbunk
Galiba zenekar
Mezőföld
15:44
turca
Sorecau Ioan, gy.: Pávai István
Felső-Nagy-Szamos mente
15:45
De-a lungu, de invirtit és hirtag
Üsztürü
Felső-Vízmellék
15:54
Lakodalmat bontó ének
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
15:56
Kerek az én szoknyám alja
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
15:56
Kóló
Hercegszántó-Gara Délszláv Együttes
Hercegszántó
Bács-Bodrog vm.
15:58
Ion & János
Gömbszörp
Bákó
Moldva
16:01
Zavaros a Tisza
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
16:03
Országúton
Havay Viktória
Moldva
16:05
Hallgató
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
16:08
Gyimesi boros dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Gyimes
16:13
Édes volt az anyám teje
G. Kovács Lajos, gy.: Ág Tibor
Jablonca
Abaúj-Torna vm.
16:14
Moldvai ballada
Panek Kati
Moldva
16:17
Romano kelimo
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
16:22
Búsulok
Egyszólam együttes
Gyimes
16:25
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
16:25
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
16:28
Vágják az erdei utat (katonakísérő)
Maneszes Márton bandája, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:29
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
16:34
S általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
16:36
Lakodalomban
Ecsedi Petra, Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár Miklós, Musa József, Csurgó Dezső, Molnár László
Szatmár
16:45
Népdal, oldalfúvós furulyán
Német Vince, gy.: Sárosi Bálint
Zádor
Ormánság
16:46
Gyimesi táncok
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Gyimes
16:49
Vasvári
Vrebóka István, gy.: Dincsér Oszkár
Veresharaszt puszta
16:50
Botostánc
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
16:53
Szökős
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
16:58
Doina, ardeleana, sorocul - joc din Banat
Mátó Mátyás
Magyarcsanád
Csanád vm.
17:02
Ha felkötöm piros delin kendőmet
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
17:03
Ratevka
Söndörgő
17:07
Zsidó körtánc
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
17:09
Leu - ruszászka
Csürrentő együttes
Moldva
17:19
Zöld búzába keskeny a gyalogút
Körösszegapáti énekesek, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
17:22
Szatmári betyárballada, csendes, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmár
17:34
Sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
17:37
Zdrobuleanca
Öves együttes
Klézse
Moldva
17:40
Kislány, kislány, mért vagy kurva 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
17:41
Tilinkós
Kárpátia
Moldva
17:45
Amott, amott, ki megy amott
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
17:48
Rendes program Kalotaszegen
Matokabinde
Kalotaszeg
17:52
Szerelöm – Szerelöm, szerelöm – Este késön falu véhgen jártam – Erdő, erdő , de kerek vagy
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
17:56
Szép Zalában születtem...
Ferincz Adrienn, Kovács Péter
Zala
17:59
Az árgyélus kismadár
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
18:01
Dudaimitáció
Törköly zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
18:02
Gyorscsárdás
Koszta Samu, gy.: Demény Piroska
Aranyospolyán
Aranyosszék
18:03
Cigány csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
18:05
Csárdás
Ferenci Márton "Zsuki", Mikó Albert, ifj. Ferenci Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
18:06
Mamikám - gyimesi cigánycsárdás
Szeret együttes
Gyimes
18:09
Paradicsom kőkertjibe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczei Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
18:10
Be szépen szól a cimbalom…
Vincze András, Marosvölgyi Ágnes, Horváth Laura, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
18:14
Bözsi nóták
Szilágyi Erzsébet "Perec", Balogh János "Büszke", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
18:24
Mezőkölpényi csárdás és cigánycsárdás
Sepsi Béla, Czerán Csaba, Fazakas Albert, László Gábor
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
18:29
Budapesten volt egy bolt
Balázs Julianna, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
18:29
Karácsonyi kántáló énekek
Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
18:35
Spevy mužov a žien z Popradna (Popradnianska dolina)
Poprádi énekcsoport
Poprád
Szepes vm.
18:38
Mért sirc…?
Érsek Csaba
Lujzikalagor
Moldva
18:40
Háj tyingyom e pálinkúca
Gábor István, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
18:41
Madarac
Vujicsics
Pomáz
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:43
Kerek ez az erdő
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, Kótai Róbert, Lakatos János "Ruszin", Horváth Krisztián, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
18:45
Kulcsár Ferenc pontozói
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
18:51
Mikor mentem a faluból kifelé
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán, Németh István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
18:53
Kimegyek a zöld erdőbe
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Császár Attila
Buza
Észak-Mezőség
18:54
Vánkustánc
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
18:56
Tápai
Tóth Antal, Zombori Györgyi
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
18:59
Az nap harag napja lészen #2
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
18:59
Lassú és sebes magyaros
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Hidegségpataka
Gyimes
19:16
Katonadalok, mulatónóták
Horváth Elek, Toni Árpád, Lunka Albert, Duduj Ádám, Szabó Mihály, Pataki János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
19:29
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
19:33
Illangóra-pillangóra
Pintér Pálné Balogh Lídia, gy.: Bereczky János
Kapoly
Dél-Dunántúl
19:33
Trák énekek
Rece-fice
19:38
Csikarag a szekér, szép hat ökör húzza
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
19:39
Kalotaszegi hajnali, csárdás, szapora
Rezeda zenekar
Kalotaszeg
19:45
Ne bújj, gazda, ne bújj
férfiak, gy.: Várnai Ferenc
Vásárosdombó
Dél-Dunántúl
19:47
Beszegődtem Tarnócára bojtárnak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
19:48
Nóta és csárdás, két érintősoros citerán
Sajti Mihály, gy.: Sárosi Bálint
Sarkad
Körösök vidéke
19:51
Széki párostáncok
Ördögszekér együttes
Szék
Észak-Mezőség
20:07
Idorkám, Idorkám
Bányi Antalné Reczika Teréz
Gímes
20:09
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:11
Lassú és sebes csárdás
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
20:18
Mikor viszi a kislány a vizet...
Tallabille együttes
Somogy
20:23
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Kalotaszeg
20:24
Szökős, korcsos és sűrű csárdás
Major Levente, Nagy Zsolt, Porteleki Zoltán, Mohácsy Albert
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:29
ştraiere
Lucaciu Adalbert "Pilu", gy.: Pávai István
Maroshévíz környéke
20:32
Lassú pontozó / Mojla István pontozója / pontozó
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
20:36
Karácsonyi köszöntő
Vig Mihályné Varga Mária, gy.: Vikár László
20:37
Ritka és sűrű magyar
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
20:43
Doina, invirtita, hategana
Szászcsávási Zenekar, gy.: Szász József, Bartha Sándor
Csávás
Felső-Vízmellék
20:57
Nyitány - Két dudás egy csárdában
Dűvő zenekar
Somogy
21:03
Döndöndénusz, szóreketénusz
Gyerekek, gy.: Borbély Jolán, Halmos István, Igaz Mária, Martin György, Pálfy Gyula, Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
21:03
Madocsai csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
21:07
Ezé’ maradatt a magyar szegényebbnek (Táncos monda)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Veres András, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
21:08
Kartali csárdás és bukós
Dobroda zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:13
(Hol jártál az éjjel cinegemadár)
Orsós Kis János, Kovács Ferenc, Orsós Lajos, Kovács József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Bogyiszló
Sárköz
21:13
Porondos víz martján
Berecz András
Moldva
21:15
Édesanyám, édesanyám…
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kelemen László, Árendás Péter
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:16
Húzd rá cigány...
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Nógrádsipek
Nógrád vm.
21:23
Ha folyóvíz volnék
Lőrinc Antalné Nyisztor Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
21:24
Tulumba
Mokányos együttes
Somoska
Moldva
21:25
Csárdás és friss csárdás
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
21:29
Vasvári, hallgató, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Gömör
21:38
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
21:38
Kerekes
Öves együttes
Gyimes
21:41
Starosvetské čardáše z Kostolca (Považie)
Rinalda Gašu zenekara
Kosfalu
Trencsén vm.
21:42
Jaj de bajos kőből vizet csavarni…
Magyar Tekerőzenekar
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
21:48
Csütörtökön viradóra
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
21:48
Bulgarjászka
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
21:51
Dojna furulyán
Palack Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
21:53
Nagyapáinktól - Sebő Ferenc gyűjtése
gy.: Sebő Ferenc
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:54
Lelkem, lelkem, jó testvérem, János 
Lengyel Sándorné Baja Ilona, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
21:55
Lassú magyaros és féloláhos
Egyszólam együttes
Gyimes
21:57
Mennyből az angyal
Szentmihályi rezesek, gy.: Bodor Anikó
21:59
Lágy a kenyér, pirítani nem lehet…
Kobzos Kiss Tamás, Jánosi Együttes
Székelyföld
22:03
Rögtönzés
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
22:04
Lakodalmi nóták
Hírös zenekar
Nagyréde
Heves vm.
22:09
Ukrán lakodalmi énekek és táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
22:15
Fújnak a fellegek
Sebestyén Márta
22:17
Haza, haza, haza, haza már
Cs. Kun Gyula, gy.: Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
22:18
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
22:21
Debrecennek van egy vize
Kovács Lajos, gy.: Balogh Sándor
Fábiánháza
Szatmár
22:21
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
22:25
Azért, amért be vagyok sorozva
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
22:27
Cinege (ugrós)
Méta együttes
Sárköz
22:44
Hora lui Nemţeanu de la Săveni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
22:47
Maros mellett
Méta együttes
Lőrincréve
Enyed vidéke
22:51
[Begyűröm a süvegem tetejét]
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
22:53
Őrkői cigánycsárdások
Hegedős zenekar
Őrkő
Sepsiszék
22:57
Kanásztánc
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
22:59
Bunjevacko prelo (Bunyevác fonó)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
23:08
Három pénzt adtam a barbuljába
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
23:09
Bogártelki keserves és szapora
Pikó és bandája
Bogártelke
Kalotaszeg
23:13
Cigány csárdás és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
23:19
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
23:22
Sadaj dieuvča na voz
Emília Madliaková
23:23
Még a kocsmában vagyok
Egyszólam együttes
Somogy
23:26
Lassú és friss csárdások
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Sebő Ferenc, Németh István
Jánkmajtis
Szatmár
23:36
Fölszállott a páva
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Terék József
Tápió mente
23:43
Sárközy Kázmér magyar tánca
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.