Folkrádió

2019. február 12-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Banumarocsini
Csürrentő együttes
Moldva
0:06
Nagypaládi gyerek vagyok
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
0:07
Bonchidai ritka magyar és sűrű csárdás
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:13
Nézd meg, lányom, nézd meg jól
Harnos István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:14
Ágasegyházi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Ágasegyháza
Kiskunság
0:19
Čingerďi, hutaďi (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
0:21
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
0:24
Seregeknek szent Istene
Minuc Mihály Péter, gy.: Balla Péter
Szabófalva
Moldva
0:25
Itt a tele csutora...
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
0:28
Fecioreşte (des)
Gavrilă Bob bandája
Melegföldvár
Észak-Mezőség
0:30
Vert kezes
Legedi László István
Klézse
Moldva
0:32
Arattam, arattam
Sipos Sándorné, gy.: Manga János
0:33
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
0:37
Jocul turcii
Ioan Şorecău, Ionica Moldovan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
0:38
Bádogozzák a buzai nagytornyot
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
0:40
Felment a kondás a fára
Liktor Kálmán, gy.: Manga János
0:40
Ürmösi polgári kötött páros táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Ürmös
Erdővidék
0:48
Besorozó énekek
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
0:53
Pontozó
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
0:56
Megátkozott engemet a jó édesanyám
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
0:57
Megkapáltuk a szőleinket
Gubinecz Ákos, Kovács Péter, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
1:02
Scuturatul
Adrian Gheorghe Pasca, Călin Raţ, Viorel Gheorghe Negrea, gy.: Speranţa Rădulescu
Erdőség
1:04
Nyírségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Bartha Z. Ágoston
Nyírség
1:10
Nosza juhászok, kik a hegyeken
Cinege Imre, gy.: Kiss Lajos
Nagyiván
Heves vm.
1:12
Ó, Szent István
Berecz András
Moldva
1:15
Cigány zili és csingerálás
Lukács Lajos „Gamizsi”, Didi István „Csuplika”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Közép-Vízmellék
1:20
Öreges és lassú csárdás, szökős és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
1:31
Rászállott a páva...
Fedor Sándor "Dimó", Szatmárököritói banda, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
1:36
Legyen úgy, mint régen volt!
Boglya együttes
Szombathely
Észak-Dunántúl
1:43
Öreg magyaros
Hodorog András
Klézse
Moldva
1:44
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
1:49
Álmos szinyom
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
1:52
Istenem, Istenem
Berkő népdalkör
Gömör
1:57
Jaj Istenem, mit csináljak már én
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
1:58
Ütik a rézdobot
Hollókői Lajos, Porteleki László
Dunántúl
2:00
Majd megvállik szép ljány
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
2:01
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
2:03
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
2:04
Bonchidai ritka magyar
Palló zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:09
Megégett Rácország,
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
2:09
Joc de început din Buneşti
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
2:11
trioji
Balaş Grigore, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
2:12
Látám komámasszony zörgeti-pörgeti a kóccsát
Nyisztor Ilona
Moldva
2:12
Hová mész te, három árva
Gáspár István, gy.: Kallós Zoltán
Magyarvista
Kalotaszeg
2:17
Kossuth nóta
Békés Banda
2:21
Jegyváltás
ifj. Szabó Varga György, Csorba János, gy.: Pávai István, Sebő Ferenc
Szék
Észak-Mezőség
2:25
Megyek az utcán lefelé
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:31
Édes-kedves pintesüvegem
Varga Györgyné Musza Mária, gy.: Olsvai Imre
Bárdudvarnok-Kopaszhegy
Somogy
2:31
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
2:35
Édesanyám nincsen...
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
2:36
Csillagtalan setét éjjel 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
2:39
Illavai börtöny
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
2:40
Pe loc
Éri Péter, Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Egres
Alsó-Tisza-vidék
2:41
Tunná róla
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
2:42
Búza közé száll a dalos pacsirta
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:45
Ej-huj, Subri pajtás
Kovács Mihály, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Sztanó Pál
Nyárád
Észak-Dunántúl
2:46
Szilágysági csárdás és cigánycsárdás
Csík zenekar
Szilágyság
2:50
Horitura
Mezei Károly "Kusler" bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Csávás
Felső-Vízmellék
2:54
Lassú magyaros és féloláhos
Egyszólam együttes
Gyimes
2:57
Megvirágzott a diófa
Salamon Györgyné Horváth Maric (28), gy.: Kallós Zoltán
Lujzikalagor
Moldva
2:58
Székely táncok
Hegedős zenekar
Székelyföld
3:04
Sârba de la Prisacani
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
3:06
Tizet ütött már az óra
Galgamácsai férfi
Galgamácsa
Galgavidék
3:08
Kecskéit kereső leány
Szintai István, gy.: Kiss Lajos
Madocsa
Sárköz
3:11
Tormába esset a féreg
Csüllög Edina, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Pető Imre, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
3:16
Két bölzsei szlovák csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
3:19
Vlah
Rece-fice
3:25
A dúsgazdag lakodalmát
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
3:27
Milica je večerala
Szokolay Dongó Balázs
Tótújfalu
Somogy
3:29
lakodalmi nóta
Ramba Adalbert, gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
3:30
Bukovina, édes hazám...
Józan Renáta
Bukovina
3:31
Mikor megyek Uzshorodra
Baksa Ferenc, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
3:32
Keserű víz
Fekete Borbála
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:37
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Sumalan Ştefan, ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
3:43
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
3:46
S ahol én elmegyek
Bálint Mihályné Hodorog Erzsébet, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
3:48
Beszegődtem Tarnócára bojtárnak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
3:49
Zicala după cimpoi (ardeleană)
Lică Şoimoşan, Petre Stancu, Nicolae Miloş
Szabadhely
Körösök vidéke
3:52
Durdevka
Vujicsics
Temesmonostor
3:54
A lészpedi erdőn
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
3:55
Ritka és sűrű csárdás
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Bonchida
Kis-Szamos melléke
4:00
Cigány hallgató
Szászcsávási Zenekar, Lunka Erzsébet "Ikola", gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
4:05
Szivárványos az ég alja
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
4:06
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
4:13
Furulyaszó
Novák Pál
Palócföld
4:18
Cigány keserves (Malo Devla Kaszmargyan)
Konti Margit, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
4:21
Ördöngösfüzesi muzsika
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:25
Én hol elémenek
Salamon Györgyné Horvát Maric, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Lujzikalagor
Moldva
4:27
Ördöngösfüzesi lassú és ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:32
Szökős
Radács János bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:35
Legényes
Csík zenekar
Kalotaszeg
4:37
Megvert Isten ostorával
Koszta Gáborné Sövér Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
4:38
Lakodalmi csárdás és szapora Györgyfalváról
Csík zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
4:43
Čaje, čaje šukar sal
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
4:46
Romunka
Rece-fice
4:49
Csérige madár, csérige
Pintér János, Pintér Jánosné Kovács Mária, Csizmadia Pál, Csizmadia Pálné Herke Katalin, gy.: Kerényi György, Vikár László
Sásd
Dél-Dunántúl
4:51
Kaszárnya, kaszárnya
Gyenis Katalin, Kása Béla
Mezőség
4:53
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
4:54
Nagysajói lassú
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
4:58
Elment s az én rózsám...
Csernyik Mária, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
5:01
Mogyoródi gyermekdalok
Jakab Julianna, Kőhalmi Réka, Sass Zsófia, Pásztor Barna
Mogyoród
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:03
Aseară fusei la clacă
Ghinea Pega, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Godeanu Siliştea
5:04
Nyíradonyi altató
Fekete Boglárka
Nyíradony
Nyírség
5:06
A szeretet próbája (Lefeküdtem vala…)
Miklós Gyurkáné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
5:09
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
5:13
Ţigăneşte (învârtită rară)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
5:16
Olteán György keservese
Hegyessy Géza
Gyimes
5:17
Sirató I. rész
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
5:21
Mindhalálig
Koncz Gergely, Árendás Péter, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Blaskó Péter
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:30
Este kialszik a lámpa (Szökő)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
5:32
Szép fehér pekulár
Bakó Katalin
Moldva
5:36
Fürödik a csóka
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
5:37
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
5:40
Zöld erdőben terem
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Aklihegy
Ugocsa vm.
5:41
Ha bemegy a főorvos úr
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
5:43
(Még a búza ki se hánta a fejét)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
5:46
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
5:49
Lakodalmi asztalozó
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:52
Eb kolduljon többet
Balogh Sándor
Komárom vm.
5:53
Fáj a kutyámnak a lába
Balázs Teréz, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
5:55
Pusztinai erdőn vaj egy fiatal fa
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
5:57
Lassú magyaros
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
6:02
Menj el, sietséggel, arkangyal, Gábriel
Bárdosi Ildikó
Barslédec
Bars vm.
6:04
Én Uram, Teremtőm
Minuc Jánosné Ferenc Mária, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Szabófalva
Moldva
6:07
Piros szlanka, zöld muskotály
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Maros-Küküllők vidéke
6:13
De bâtă és haidău (Férfitáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Enyed vidéke
6:18
Duda-nóta
Dsupin Pál
6:22
Ó, fényességës szép hajnal
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
6:23
Három férfi tánca
Bürkös zenekar
Felső-Tisza-vidék
6:28
Lassú csárdás
Fagyura "Gyurica" János bandája, gy.: Pávai István
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
6:30
Pontozó, lassú, öreges csárdás, szapora
Berta Alexandra, Fekete Márton
Lőrincréve
Enyed vidéke
6:36
Kocsira ládát
Dömötörfy János, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
6:36
Legényes II.
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
6:39
Legényesek (Fecioreşte)
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
6:42
Katonadalok
Hideg Anna, Horsa borbála, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:51
Mária, Mária
Antal Andrásné Demeter Julianna, Gyenge Istvánné Antal Amália, gy.: Dobszay László, Sárosi Bálint
Karcfalva
Felcsík
6:52
Hajnali lakodalmi tánc - Zorile
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:02
„Kura Josko dudáljon kend” (dudanóta)
Bihari József „Tina”, Bencz Bálint, Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
7:03
Čo som ti urobila
Muzička
Sajóréde
Gömör
7:06
Jaj mely hamar múlik e világ ereje
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
7:08
Sárig virág
Kalagor
Klézse
Moldva
7:10
jocul miresii
Roştaş Ioan, Cirebea Ioan, gy.: Kelemen László
Jára és Hesdát völgye
7:13
Hej, de szeretnék az erdőbe­ fa lenni...
Bárdosi Ildikó
Mezőség
7:15
Adjon Isten szekeret
Zag Józsefné Sáska Margit, gy.: Paksa Katalin
Magyaregregy
Dél-Dunántúl
7:15
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
7:23
Verbunk
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:28
Szól a kakas már
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta, Farkas Zoltán "Batyu"
7:31
D­r We­ d­r is­ so guat
Wiedner János, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
7:33
Én úgy kívánkozom...
Écsi Gyöngyi
7:35
Lakodalmi kísérő
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
7:36
A juhász, aki elvesztette a kecskéit
Unger Balázs, Hegedős zenekar
7:41
Khaszajlasz i Iboj
Horváth Izabella "Zsuzsa", gy.: Bari Károly
Zalaegerszeg
Dél-Dunántúl
7:43
Báli muzsika Vajdaszentiványból
Csík zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
7:49
Mikor mentem a faluból kifelé
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán, Németh István
Válaszút
Kis-Szamos melléke
7:51
Bonchidai dallamok
Bakator, Jeremiás Lajos
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:57
Két krumpli a tűzbe...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
7:59
Porzik a hegyi borozda…
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Fábián Éva, Koczka Judit, Balogh Kálmán
Dél-Dunántúl
8:04
„Po valašsky od zeme” (Odzemok)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
8:05
Egy gazdag asszonynak
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
8:08
Erdő, erdő, de magos vagy
Molnár Zsuzsanna, gy.: Martin György, Sztanó Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
8:09
Ma két hete
Novák Pál, Dsupin Pál
Palócföld
8:12
Szeress, rózsám, csak nézd meg kit
Székely József, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
8:14
Magyarpalatkai menyasszonykísérő, csárdás és sűrű csárdás
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:22
Falu végén van egy szomorúfűzfa – Mikor gulyásbojtár voltam – Elvesztettema rózsámat, mert mögyök keresni
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
8:31
Poldruha ovci mal
Martin Tesák, Matús Tesák
8:34
De-aş putea da viaţa-n două
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
8:36
Hajdúsági pásztornóták
Zsikó Zoltán és zenekara
Hajdúság
8:40
I čirikji, čirikji, le vešeski
Kardelás Sándor, Balázs István, Balogh Pál, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
8:43
Kecskés
Tatros együttes
Moldva
8:54
Hűgetés
Karácsony Éva, Kulcsár Lázár, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
8:56
Kezes
Mokányos együttes
Lujzikalagor
Moldva
8:58
Vetekedik velem
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
8:59
Ördöngösfüzesi cigánytánc és zsidótánc
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:05
De szeretnék hajnalcsillag lenni
Szóráth János, gy.: Szerényi Béla
Tiszaújfalu
Kiskunság
9:06
Szent István énekek
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
9:09
Kovács Róza pici szája
Darabos József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
9:10
Peter Klátik, čo si spravil
Roman Malatinec, Peter Konôpka ml.
Polyánhegyalja
9:15
Ráca
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
9:15
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág...
Zsolczer Csilla
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
9:17
Ilonám, Ilonám
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
9:18
Nincsen rózsám
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
9:25
Marş morţesc (Halotti mars)
Boca Gheorghe, Boca Sorin, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
9:27
Két út van előttem - katonakísérő
Csík zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:32
Sötét felhő borítja be a csillagos eget
Varga Károlyné Pál Ilonka, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
9:33
János bíró
Csürrentő együttes
Moldva
9:37
Kirci kondás, keverj korpát
Kondor Ádám, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Vári
Bereg vm.
9:38
Csallóközi és szigetközi dudazene
Juhász Zoltán
Komárom vm.
9:41
Kék iboja, ha leszakajtanálak dallama tekerőn
Balla István, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:42
Összerázás és négyes
Csík zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:46
Haranglábi pár
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
9:55
Sebes forduló
Kalamajka együttes
Székelyföld
9:59
Egy kicsi madárka
Váncsa György, gy.: Kodály Zoltán
Kászonimpér
Kászon
10:00
Dudaimitáció
Törköly zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
10:01
Ama híres Báthory házban
Lőrinc Imréné Dániel Júlia, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:03
Harangoznak a toronyba
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
10:09
Domaházi temető árokjába
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
10:09
Bukovinai tánc
Táltos együttes
Bukovina
10:12
p-a lungu
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
10:14
Búzapirulásra
Enyedi Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka
Gyimes
10:21
Segélj el Uram IstenSegélj el Uramisten
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
10:23
Vótam én es
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván
Moldva
10:25
szapora
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József "Cala", gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
10:29
Ha kiindulsz Erdély felől - Széki csárdás, magyar és lassú
Halmos Béla, Sebestyén Márta, ifj. Csoóri Sándor, Éri Péter
Szék
Észak-Mezőség
10:41
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
10:41
Szólj, kukuk, szólj
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
10:43
Ave, ave Maria
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
10:45
Magam lakok a tanyába
id. Novák Pál
Palócföld
10:46
Jó estét, jó estét
Bitó Jánosné Urbán Mária, gy.: Szendrei Janka
Fáj
Abaúj-Torna vm.
10:48
Nóta és dzsessz
Búzaiak és az Eszterlánc
10:50
Jocul steagului (de chiuit la nunta)
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
10:54
Mănînţel
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
10:56
Ha Dunáról fúj a szél
Farkas Dezsőné Balassi Mária, gy.: Paulovics Géza
Tengőd
Sárköz
10:57
Magyar tánc
Papp István Gázsa, Székely Levente, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Ábrahám Brigitta, Orbán Johanna, Szerencsés Martina
Magyarszovát
Belső-Mezőség
11:07
Gyors csárdás
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Pávai István
Felső-Vízmellék
11:14
Kalotaszegi román párostáncok
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Éri Péter, Havasréti Pál
Kalotaszeg
11:19
Sej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Simon Ferenc Józsefné
Lészped
Moldva
11:22
Beleestem a Tiszába...
Krámli Kinga
Nyíradony
Nyírség
11:24
Román induló; Fel, fel vitézek; Improvizáció
Boross Imre, Kovács Márton, gy.: Hankóczi Gyula
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
11:25
Pontozó
Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
11:28
Amíg hozzád jártam
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
11:31
De szépen szól a buzai nagyharang
Búzaiak és az Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
11:32
Hercegkúti sváb polka
Boldi Balogh Ernő, Jónás Géza, Csóka Mihály, Jónás József, ifj. Jónás Géza, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Hercegkút
Bodrogköz
11:35
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
11:39
Fordulj egyet galambom
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
11:40
Búra, búra búbánatra
Eszterlánc, Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
11:46
Kovács pengeti a vasat
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Aklihegy
Ugocsa vm.
11:47
Hajnali, csárdás és szapora
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Kalotaszeg
11:53
Ződ az erdő, ződ a petrezselyem,
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Pusztina
Moldva
11:55
Hajnali és még hajnalibb
Kalamajka együttes
Székelyföld
11:59
Kerekes
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
12:03
Változtatós
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:10
Megy a kanász a partnál
Kós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
12:10
Ősz az idő, ködös nagyon...
Németh Dénes bandája, Agócs Attila
Osgyán
Gömör
12:16
S úgy varr, s úgy varr vala…
Legedi László István, Petrás Mária, Bolya Mátyás, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
12:17
Huszár gyerek, huszár gyerek…
Békés Banda
12:23
O Zsikolo rom báro
Coronia Munteanu, gy.: Bari Károly
Gura Văii
12:28
Bánat
Méta együttes
Észak-Mezőség
12:36
Farsangi nóta, sárdózáskor
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
12:37
Kettős
Csürrentő együttes
Moldva
12:43
Háj me píljom e pálinkúca
Gábor Zsuzsa, gy.: Bari Károly
Kolozsvár
Kolozs vm.
12:46
Megtanultam tótul, svábul
Egyszólam együttes
12:50
„Hurka, hurka, huszonnyóc” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
12:51
Székelyföldi dallamok
Dobroda zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
12:56
Tisza parton elaludtam
Jakab László, gy.: Bari Károly
Harsány
Borsod vm.
12:57
Keménytelki román táncok
Hegedős zenekar
Keménytelke
Torda-Aranyos vm.
13:01
Két ujja van / Juhászlegény / Madárka, madárka
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
13:04
Gyimesi keserves
Guessous Majda Mária
Gyimes
13:08
Bugaci népdalok
Szeleczki fivérek
Bugac
Kiskunság
13:11
Szeretőm e táncba...
Zurgó együttes, Fábri Géza
Klézse
Moldva
13:15
Murguleţul
Daniel Vili Lăcătuş, Marian Vlad, Constantin Giuglea, Marian Bonghene, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
13:16
Hova mensz…?
Kalagor
Klézse
Moldva
13:18
Avri kamljom te zsav po plej
Gábor Kati, gy.: Bari Károly
Gyimesbükk
Gyimes
13:22
Jaj, Istenem, Istenem, Istenem...
Bognár Szilvia
Szilágyság
13:23
Lassú és korcsos
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
13:30
Sej, haj, Zsubri pajtás...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:32
Omilienci chodia
Vázseci énekcsoport
13:33
Moldvai hora és öves táncdallamok
Garamvölgyi Anett
Moldva
13:36
Pásztornóta és botoló
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
13:39
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
13:45
Két éve már vagyis három,
Bertók Mihály Huriák, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
13:47
A festőké
Bakator, Varró Márk
Budatelke
Belső-Mezőség
13:53
Szombaton este nem jó citerázni
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
13:54
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
13:59
(Jaj, de szennyes a kötője)
Lakatos Miklós, Varga Károly, Berki Mircea, id. Varga Károly, Varga József, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Selymesilosva
Szilágyság
14:01
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
14:10
Istenem, de bajos az öreg élete
Molnár Ferencné sz. Révész Rozália
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
14:11
A lészpedi erdőn...
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
14:15
Mi történt a Hont megye falujába
Kovács Lászlóné Varga Erzsébet
Ghymes
Zoborvidék
14:19
Čože to šuchoce /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
14:21
Lassú csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:23
Nagysajói muzsika
Bodnár Balázs, Danhauser Lillla, Túri András
Nagysajó
Sajó mente
14:28
Jaj, Istenem, mitől félek
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:29
Verbunk (magyarországi), Kedves Árpád bácsi tánca, orosz zsuka
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
14:34
Rusasca 2
Costica Pantiru, Cristinel Cantea, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
14:35
Paradicsom kőkertibe
Nyisztor Ilona
Moldva
14:39
Hallod, pajtás, jön a farsang
Mosonyi József, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:40
Krisztus Urunknak áldott születésén...
Matokabinde
14:42
Lassú és sebes magyaros
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
14:45
Zörög a kocsi
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
14:53
Kettős jártatója és sírülője
Gyimes
14:56
Hortobágyi pásztordalok
Vígh Sándor
Hortobágy
15:00
Pántlikás kalapom...
Birtalan József, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
15:01
Kék pántlika
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kisterenye
Cserhát
15:04
Hej to belianskuo pole
Aladár Oravec zenekara
15:07
Kőrispataki forgatós
Tükrös együttes
Kőrispatak
Udvarhelyszék
15:10
Dojna dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
15:12
Csobányosi hegyek...
Gábor Endre
15:15
Zavaros a Tisza
Finta Istvánné Gaál Mária
Gímes
15:18
Adventi énekek
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
15:22
Septetata
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
15:24
Füzesi táncrend
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:35
Ha lemegyek a bánya fenekére
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Vikár László
Nagybátony
Heves vm.
15:36
Dunántúli friss csárdások
Muzsikás együttes
Felsõireg
Sárköz
15:39
rar în botă
Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
15:42
Lakatos Domokos nótája - Astă noapte n-a fost noapte
Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
15:44
Készülj lányom, készülj / Jaj, jaj, gazanyel / Mihály bíró ződ erdőbe / Menyecske, menyecske / Szeretnék, szeretnék
Gyurka Raffaelné Jankó Rozália, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
15:51
Hortobágyi dal
Dsupin Pál
Hortobágy
Hajdúság
15:54
Túl a vizen van egy malam (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
15:58
Halottkísérő
Dűvő zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
16:02
Erre gyere, rózsám, nincsen sár
Takács János, Reisz Gézáné Hordósi Mária, Pápa Ferenc, gy.: Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
16:03
Vas megyei népdal, régi lakodalmi csárdás Szombathelyről
Csík zenekar
Észak-Dunántúl
16:09
Meg kell a búzának érni
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
16:12
Egy pár tánc Füzesen
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:14
Szëgény fejem Uramhoz óhajt
Batonya Józsefné Istóka Mária, gy.: Kiss Lajos
Haraszti
Szlavónia
16:16
Dedoj - egyházaskozári kettőskék / Öves
Tatros együttes
Moldva
16:22
a. A csobán nótája (3) – b. Magyar tánc
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
16:26
Szeress, szeress, csak nézd meg kit
Hubán Ágnes
Udvarhelyszék
16:27
Kelet felől hiába dörög az ég
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
16:27
Öreges kezes (Édes Gergelyem)
Mokányos együttes
Csík
Moldva
16:30
Itt az idő Szentmihály nap közeledik
Boruzs András, Törő Gábor, Nádházi József, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
16:32
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
16:34
Fúdd el jó szél
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
16:36
Njiskalica
Rece-fice
16:39
Édesanyám mér­ szültél volt…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
16:40
Di Khupe/Tsu Der Khupe
Budowitz
16:42
Este van, szürkül bé
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
16:43
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
16:47
Népdal énekelve, majd okarinán
Pruvics Flórián, gy.: Sárosi Bálint
Jászszentlászló
Kiskunság
16:49
Megfogom a szoknyám szélét
Berta Alexandra
Szatmár
16:54
Háborúban dörög az ég 
Csoma József, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
16:55
Kánai menyegző - Tápé
Magyar Tekerőzenekar
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
16:57
Hallgató
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
17:00
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
17:11
Méz, méz, méz
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
17:11
Hej, víg juhászok, csordások...
Budai Ilona és tanítványai
17:13
Két szlovák hallgató
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
17:16
Vasvári verbunk
Németh Dénes bandája
Osgyán
Gömör
17:20
Két tyúkom tavalyi, három harmadévi
Mészáros Sándor, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:20
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
17:23
Romános és sebes cigányos
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
17:27
Ha Dunáról fúj a szél
Tényi Edit, Micsik Béla
Bánát
17:33
Mikor az Úr Jézus
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
17:35
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
17:41
Pontozó, öreges, szapora
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
17:46
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:50
Oláhul Marinka (I. rész)
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
17:53
Vajdaszentiványi forduló és verbunk
Palló zenekar, Ivánovics Tünde
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
17:58
„Zúg az erdő, zúg a mező”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
17:59
Elvesztettem zsebkendőmet
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
18:00
Szép a tavasz, de szebb a nyár
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
18:02
Lehullott a piros rózsa levele
Téka együttes
18:06
Héjsza
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
18:09
Ej, de sokkal többet loptak nálamnál...
Dűvő zenekar
18:14
Mikor Rózsa Sándor
Erőss Istvánné Kovács Teréz, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva
Bukovina
18:16
Farsangi vénlánycsúfoló
Méta együttes
Kalotaszeg
18:22
Când fuse la patruşopt
Ion Manole "Şaică", Gheorghe Manole, Constantin Sandu "Dinu", Marin Sandu "Ţagoe", gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
18:27
Görögfi Gyurica
Kallós Zoltán
Mezőség
18:31
Ágas bogas
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
18:32
Pál Pista bácsi nótái
Kovács Nóri
Tereske
Nógrád vm.
18:36
Édes gazdám; Dobogós
Kukucska Ernő
Nógrádmegyer
Karancs alja
18:38
Vörös bíró
Lányi György
Somogy
18:42
Serény Magyaros
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
18:45
Még azt mondják rólam a vénasszonyok
Pál István, Dsupin Pál, Juhász Zoltán
Palócföld
18:51
Szépen legel a kisasszony gulyája
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Dél-Dunántúl
18:52
Gyüdi korsó, radványi
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
18:53
Sej, a tari rétën
Kós Istvánné Görőcs Katalin, gy.: Borsai Ilona
Tar
Heves vm.
18:54
Áll a rózsa a mezőben
Bárdosi Ildikó
Csöholy
18:54
Cigánycsárdások, csárdás és cigánycsárdás
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
18:58
Palatkai lassú, szökős és gyorscsárdás
Juhász zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
19:06
Elibe, elibe; Parlagra terült a juhom; Fáj a kutyámnak a lába; Ica-rica, boromica; Kanásznóta - Búzába ment a disznó
Szim András, gy.: Juhász Zoltán
Kömörő
Szamoshát
19:13
Kun verbunk
Kalamajka együttes
19:17
Kónyi verbunk
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
19:18
Kde si bola moja milá / Za horámi, za dolámi / Voliari, voliari / Keď ti prídeš k nám / Včera ráno nasvitaňí
Nézsai vegyes énekkar
Nézsa
Nógrád
19:23
Kimegyek a dél-tiroli nagy hegyre…
Székely Ferenc, Csorba János, Kocsis János, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
19:27
Mindenféle szeretőm volt
Hajdú Kinga
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:27
lassú cigánytánc; joc ţigănesc
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
19:29
Polgári táncok
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
19:31
Féloláhos
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
19:33
Mátyás király török indulója
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Belső-Somogy
19:38
De strigat la gaina (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
19:39
Sárközi táncok
Takács Ádám, Csurai Attila, Taba Csaba, Árendás Péter, Szabó Dániel, Liber Róbert
Sárköz
19:53
Keren, savorale, drom
Gomán Györgyné, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
19:55
Cuháré
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
20:06
Tót menyasszonyi mars és templom előtti nóta
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
20:08
Madárka, madárka
Majorosi Marianna, Bolya Mátyás, Szokolay Dongó Balázs
Lészped
Moldva
20:13
Menyasszonytánc
Sztojka György, Sztojka György, Mácsingó József, Sándri József, gy.: Sárosi Bálint
Kolozs
Mezőség
20:14
Virág Géza emlékére
Dobroda zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
20:21
„Kék a kökény, ha megérik” (csárdás)
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
20:24
Virágok vetélkedése
Lőrinczi Zsuzsanna
Istensegíts
Bukovina
20:27
Búra, búra, búbánatra, búbánatra születtem
Sós Gergelyné Csete Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:28
Régi katonadalok
Gázsa zenekar
20:33
Asztali nóták, szapora, csárdás, korcsos és szöktetős csárdás (cimbalomszóló)
Gazsi János, Sályi Dénes, Gazsi József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Marosvécs
Felső-Maros mente
20:51
Nyugat-dunántúli cimbalomzene
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
Sopron
Észak-Dunántúl
20:56
Árva madár mit keseregsz az ágon
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
20:57
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
21:00
Pe doi paşi, hârţag (Cigánytánc, csingerálás)
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
21:08
Mikor Máriához…
Pásku Veronika
21:11
Szegény legény bújdodik a pusztába
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
21:12
Belső-mezőségi táncrend
Ördögszekér együttes
Belső-Mezőség
21:24
Névnapköszöntő
Ambrus Árpád, gy.: Szalóki Ágnes
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
21:25
Cuka
Csürrentő együttes
Moldva
21:33
LegényesSárvásári csűrdöngölő
Varga Ferenc "Csipás", Buri József, Berki Károly, gy.: Martin György, Petrutiu Emil
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
21:35
Szászcsávási szegényes, pontozó, verbunk, csárdás és féloláhos
Üsztürü, Demeter Erika
Csávás
Felső-Vízmellék
21:45
„Zavolám si, zavolám, cigáňa za kmotra” – „Štyri hodiny bili” (váľaný a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
21:47
Marossárpataki cigánycsárdás
Jártató zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
21:50
Udvaromba, babám, áll egy magas nyárfa
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
21:52
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
21:56
de strigat la găină
Cristea Susana "Patrus", Lakó Daninală "Stângaciu", Pop Vasile "Lia", Bisioc Jacob, Lăcătuş Gavrilă "Ducu", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
22:00
Öves
Tatros együttes
Moldva
22:09
Ha én kondás vólnék
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
22:10
Khosn Bazingns/Opshpiln Dem Khosn
Budowitz, Majer Bogdanski
22:13
Piesne z Brezovej pod Bradlom
Berezói énekcsoport, Ján Petruch zenekara
Berezó
Zoborvidék
22:15
Moldvai dal és tánc
Polgár Lilla, Lipták Dániel, Fábri Géza
Moldva
22:20
Elveszëtt hat ökröm citrusfa jerdőbe.
Horváth Pálné Dömötörfy Erzsébet, gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
22:21
János-napi köszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
22:26
Érpataki sudár torony, jaj, de messzire ellátszik
Kócs Imre, gy.: Agárdi Éva
Érpatak
Nyírség
22:27
Magyarlapádi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarlapád
Enyed vidéke
22:36
Szűz Mária
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
22:37
Hap, hap, farsang
Méta együttes
22:42
Dicsérünk téged Isten
férfiak, asszonyok, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
22:44
Pásztordalok
Pojendán Gergő, Szokolay Dongó Balázs
Bély
Bodrogköz
22:48
Ha én egyszer tüzes mennykő lehetnék...
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
22:49
Moldvai dedoi, hora és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar, Szlobodan Vertetics
Temelia
Moldva
22:54
Magyar - négyes
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
22:55
Mezőségi kontyoló dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Mezőség
23:05
Meg kell a búzának érni
Tarr István, gy.: Várnai Ferenc
Kémes
Dél-Dunántúl
23:06
Dél-alföldi kondástánc és lassú csárdás
Pásztor Barnabás
Alsó-Tisza-vidék
23:08
Geampara dudán
Petru Ghiurca, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
23:09
Magyarbecei ropogós
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
23:17
Lovat lopott Fehér László
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
23:20
Én is voltam, mikor voltam…
Varga Diána
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:23
Cigány botoló és pergető
Bogár János, Bogár Béla, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Királyháza
Felső-Tisza-vidék
23:26
Anyám, édesanyám
Kovács Krisztián
Moldva
23:32
Ez a barna kislány de kisírta mind a két szëmét!
Pálfi M. Pálné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
23:33
Mátkaság
Csík zenekar
Buza
Észak-Mezőség
23:40
„Fölültem a kemencére” (csárdás és gyors csárdás)
Polyák Béláné Péli Fazekas Rozália, Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
23:41
Kürti muzsika
Dobroda zenekar, Terék József
Kürt
Vág-Garam köze
23:45
Megy a nap lefelé
özv. Balázs Jánosné
Aradványpuszta
Nyírség
23:46
Mezőkeszüi muzsika
Harmadik zenekar
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
23:52
Kerekes
Zerkula János, Pulika Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
23:56
Adjatok egy marék szalmát...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.