Folkrádió

2019. február 13-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Új esztendőben új szívekkel
Csalóka zenekar, Dimény Ibolya
0:04
Esztendő, esztendő
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
0:07
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
0:13
Ha felkötöm piros delin kendőmet
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
0:14
Betlehem nagy vidékén
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
0:14
Kié ez a három gyerek
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
0:18
Jurelu
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
0:19
Ez új idő…
Pap Mária, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
0:21
Az én rózsám nem érkezik
Enyedi Ágnes, Enyedi Tamás
Bonchida
Kis-Szamos melléke
0:24
Pimasz emlékére
Potta Géza "Gatyo", Ádám Béla "Csinga", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Magyarbőd
Abaúj
0:27
Aluszol e te juhász...
Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
0:28
Üdvözítőnknek szent Anyja
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
0:30
A pirosmalac
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
0:38
Pántlikás kalapom...
Birtalan József, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
0:39
Hajnali és legényes Bogártelkéről
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza, Bobár Zoltán
Bogártelke
Kalotaszeg
0:45
Pergetés
Grancsa Julianna, gy.: Bari Károly
Csíkszentimre
Csík vm.
0:46
Öves, tiszti és bulgáros
Igriczek, Gulyás László
Moldva
0:51
Lassú és sebes magyaros
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
0:54
Naskalaton esik az eső
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
0:56
Jaj Istenem minek élek,
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
0:57
Tavaszköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Berán István
Moldva
1:00
Asztali nóta
Horváth Ernő, Cápa Sándor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
1:03
Szilágysági verbunk, csárdás és ugrálós
Suttyomba zenekar, Barcza Zsolt
Szilágyság
1:08
Álmos szinyom
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
1:11
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
1:13
Cigány székelyverbunk
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
1:16
Jancsi bácsi eladta a szamarát…
Égető Emese, Juhász zenekar
Bácsgyulafalva
Dél-Alföld
1:21
Jaj, lelkem, lelkem, gyermekem
Balog Péterné, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
1:23
Lakodalmi nóták
Hírös zenekar
Nagyréde
Heves vm.
1:28
Magyar tánc és csűrdöngölő
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:32
Cigánycsárdás, romános és csingerálás
Gázsa zenekar, Budapest Táncegyüttes
Őrkő
Sepsiszék
1:37
Hozz bort, kocsmárosné
Dömök Márton, gy.: Olsvai Imre
Zákány
Dél-Dunántúl
1:38
Padkaporos bál
Bársony Mihály Népdalkör
Tiszaalpár
Dél-Alföld
1:49
Három zsidó dal
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
1:55
Új a csizmám, a szögre van felakasztva
Balogh Sándor, Gál János
1:57
Mikor gulyásgyerek voltam
Törgyekes Ferenc, gy.: Olsvai Imre
Csörnyeföld
Dél-Dunántúl
1:58
Asztali nóta Jagamas gyűjtésből - Crești, pădure, si te ndeasă
Havay Viktória, Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:01
Înhorbotatul miresei
Costică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Dumitru Cantea, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
2:03
Cigány halottkísérők és legényes
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, gy.: Kelemen László
Kalotaszeg
2:09
Megbetegült Szabó Kata a diósba
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
2:11
Nagysajói lassú és korcsos
Hetényi Milán, Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András
Nagysajó
Sajó mente
2:17
Érik már a búza, sárgul a kalásza
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
2:18
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
2:22
(Kukorica, édes málé)
Kukucska Ernő, gy.: Manga János
2:23
Kodobák emlékére
Bakator
Magyapalatka
Belső-Mezőség
2:32
Verbunk
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
2:34
Pekný si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
2:38
A kanásztülök hangja
Bácsó Sándor, gy.: Mező Judit
Pocsaj
Körösök vidéke
2:38
Moldvai szerelmi dal
Kallós Zoltán
Moldva
2:42
Sűrű verbunk
Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Levente, Jámbor Ferenc, Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
2:44
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
2:49
Búra termett nékem az aradi határ
Csontos György, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Karcag
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
2:51
Sűrű, ritka tempó és magyar
Téglás zenekar
Szék
Észak-Mezőség
2:55
Legényes
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
2:57
Már látom életem
Panek Kati
Gyimes
2:58
Lakodalmat bontó ének
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
2:59
Nem akar a vezérürüm legelni
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
3:01
Statovac, Logovac, Kolo
Rada Maksimovics, gy.: Vizin Antus, Szabó Zoltán
Szenttamás
Bács-Bodrog vm.
3:05
Csigavígtaposáskor
Szeredás együttes, Kulcsár Annamária
Hajdúság
3:12
Álom jutott az eszembe
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
3:14
Szeress egyet, s legyen szép
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:19
Brâu pe şase
Ion Ştefan, névtelen, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Bughea de Sus
3:22
Mi piroslik ott a síkon távolba?
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
3:27
Megszabadultam már én a testi haláltól #1
Brat Istvánné Brat Margit, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Geszte
Zoborvidék
3:31
Korcsos
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
3:34
Cântecul ritual al miresei
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
3:40
Lassú magyaros, kettős és sebes
Török testvérek
Gyimes
3:44
Imolácsi-bibolácsi
Kiss Istvánné, gy.: Cseresnyés Péterné
Zalasárszeg
Dél-Dunántúl
3:45
Szerelem, szerelem…
Juhász zenekar
Bácska
3:48
Házunk előtt rostálják már a búzát
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
3:49
Hora pe batuta
Alexandru Iancu, Antim Ioan
Moldva
3:51
Virágos kendërëm
András Gáborné Márton Erzsébet, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
3:52
Kontyolás
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
3:55
Lassú
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
4:00
Kilenc szeker...
Korsós Kinga
Moldva
4:03
Lakodalmas
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
4:05
Amott van egy nagy ház
Imre Illésné Pozmán Malvin
Kőrös
Gömör
4:07
Ügyesek vagytok, szeretlek! (csárdás és szapora)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
4:11
Geampara (Dobrudzsa)
Galga zenekar, Erdélyi Klára, Csávás Attila
4:19
Babos kendője van a Rozinak...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
4:20
Kassai verbunk, csárdás és friss
Németh Dénes bandája
Berzétekőrös
Gömör
4:26
Endre bárfó udvarába van egy fa
Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
4:28
Felsőőri gyerek vagyok
Boglya együttes, Somogyi Attila, Mérei János
Őrség
4:33
Mikor Gergel legény vót
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
4:34
Egy pár tánc: öreges cigánytánc, cigánytánc és összerázás
Papp István Gázsa, Székely Levente, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál, Agócs Gergely, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Ábrahám Brigitta, Orbán Johanna, Szerencsés Martina
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:53
Forduló, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
5:05
Magyarszováti négyes, lassú, szásztánc és összerázás
Tükrös zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:15
Zöld búzába keskeny a gyalogút
Körösszegapáti énekesek, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Körösszegapáti
Körösök vidéke
5:18
Dil-dil-du-da
Szabó Zoltán, Juhász Katalin
5:23
Menet a lakodalmas házhoz
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:25
Üzent nékem János diák...
Eszterlánc
Szék
Észak-Mezőség
5:29
Mikor katonává lettem
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
5:30
Mezőségi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Méta együttes
Mezőség
5:38
din uşa cortului
Lukács Lajos "Gamizsi", Kozák József, Lukács Ödön "Gamizsi", gy.: Kelemen László
Alsóbajom
Vízmellék
5:39
Ivánku, Ivánku /rusínska/
Muzička
5:43
Arass, rózsám arass, megadom a garast,
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
5:44
Édesanyám sok szép szava...
Tárnoki Beatrix
Visa
Belső-Mezőség
5:46
Hore és cântare
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
5:49
Szász leányok
Berecz András, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Pénzes Géza
Szék
Észak-Mezőség
5:54
Régi magyar
Ferenci Márton és bandája, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
5:56
Elment a madárka...
Illangó
Moldva
6:00
Édesanyám megátkozott
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:02
Sok írígyem
Parapács
Osgyán
Gömör
6:10
Üdvözlégy, szent Szűz, teljes malaszttal!
asszonyok, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
6:11
Farkas Zsófi nótái
Sárarany zenekar
Vajdakamarás
Mezőség
6:16
farsangos nóta
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Miki Alexandru "Antika", Moldován Károly, Gáspár Ármin, gy.: Kelemen László
Nagysármás
Kelet-Mezőség
6:17
Hordófúró nóta
Zengő együttes
6:21
Oda alá köles tarló
Szitásné Tankó Emerencia, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Jóka
Mátyusföld
6:22
Palatkai lassú és szökős
Magos Együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:26
cigánytánc
Istvánné Lakatos Annuska, Kisláposi András, gy.: Jékely Gáspár
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:28
Dedoj - egyházaskozári kettőskék / Öves
Tatros együttes
Moldva
6:34
Viszik a menyasszony selyem ágyát
Pap János, gy.: Vikár László
Sorokpolány
Észak-Dunántúl
6:35
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
6:38
öreges ritka fogásolás
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:41
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
6:44
Paradicsom kőkertjibe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczei Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
6:45
„Én kimenék kiskertembe”
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
6:47
Kerekes
Zerkula János, Pulika Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
6:50
Rábaközi: karéj, dus, csárdás és friss
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Rábaköz
6:59
(Megvert Isten ostorával)
Ambrus János, Ambrus Árpád, gy.: Juhász Zoltán
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
7:00
Korcsos, Forgatós és Krucena
Fonó zenekar, Balogh Kálmán
7:13
Sárga lovam térdig menen a sárba
Danka (Nyirun) János, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
7:15
Pál Pista bácsi nótái
Kovács Nóri
Tereske
Nógrád vm.
7:19
Erdélyország az én hazám, nem Német
Tötszegi Károlyné Kozma Anna "Kisó", gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Méra
Kalotaszeg
7:22
Kicsi Huszár nóta
Tintér Gabriella, Mesics György "Mesó", Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
7:31
Zirig-zereg a vasajtó…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
7:33
Kalotaszeg
Üsztürü, Nyitrai Mariann, Nagy Zsolt
Méra
Kalotaszeg
7:42
Elindultam a patakon lefelé
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:44
Kék ibolya
Magyar Tekerőzenekar
Alsó-Tisza-vidék
7:53
ballada
Kulcsár Mária, Karácsony Éva, Kulcsár Lázár, Tímár Viktor "Trifán", Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
7:57
Szállást keres a Szent Család
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
7:59
Miskolci verbunk
Figur Jancsi, Kónya Kálmán, Polyák László, gy.: Manga János
Gömör
8:03
Far Der Kale/Mitsve Tentsl
Budowitz
8:05
Zlamala še minarovi mlada
Štefan Uderman, gy.: Agócs Gergely
Sáros
8:07
Hétlépés
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
8:09
Megvert Isten ostorával
Koszta Gáborné Sövér Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
8:10
Három moldvai ének
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
8:14
Menyasszonytánc (Joc cu mireasa la bani)
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
8:16
Magyarkirályfalvi táncrend
Gázsa zenekar, Székely Levente, Szabó Dániel, Demeter Erika
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
8:23
Ha én kondás vólnék
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
8:24
Lakodalmi muzsika: cigánytánc, csárdás és zsidótánc
Ökrös Csaba, Jékely Gáspár Pikó, Horsa István, Árendás Péter, Fekete Antal Puma, Havasréti Pál, Agócs Gergely, Havay Viktória, Nyitrai Marianna, Ábrahám Brigitta, Orbán Johanna, Szerencsés Martina
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:44
învârtita
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Pávai István
Barcaság
8:47
Kalotaszegletek
Üsztürü
Kalotaszeg
8:55
Haragszik a gazda
Balabás Bertalan, gy.: Kiss Lajos, Pataki Sándor
Nagyrozvágy
Bodrogköz
8:56
Ritka verbunk
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András
Nagysajó
Sajó mente
9:01
Az ökör a földet nem magának szántja
Bolya Mátyás
Nagyszalonta
Körösök vidéke
9:03
Kertem alját Tatros vize kimosta
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
9:06
CigánytáncVastaghúros
Bob Gheorge, Lingurar Anton, Lingurar Andrei, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Szamosújvárnémeti
Alsó-Nagy-Szamos mente
9:12
Minintalu
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
9:15
Pista bácsi
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
9:16
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
9:19
Tel o zeleno vés
Károlyi Mária, gy.: Bari Károly
Mosdós
Dél-Dunántúl
9:20
Ez az igaz magyaros
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
9:21
„Nem ám az az asszony, kinek sok lúdja van” (csárdás és gyors csárdás)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
9:23
Gyere pajtás afférulni!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
9:27
Férjhez adták a nénémet a báró fiához
Lázár Mihályné Keczán Johanna, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Nyíradony
Nyírség
9:28
Sej, tiszta búza
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
9:30
Lakodalmi csárdások
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
9:33
Virágok vetélkedése
Lőrinczi Zsuzsanna
Istensegíts
Bukovina
9:37
Bujdosik az árva madár
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
9:39
Kolozsnagyidai ritka és sűrű verbunk
Téka együttes
Kolozsnagyida
Kelet-Mezőség
9:45
Juhász álom
Oláh "Dili" Dezső, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
9:51
Szatmári muzsika
Mészáros zenekar
Kisar
Szatmár
9:58
Harmonikazene
Vidámi József, gy.: Bari Károly
Kerelőszentpál
Maros-Küküllők vidéke
10:02
A csapláros balladája…
Sebők Lívia
Őrség
10:05
Sebes forduló
Horváth Elek, Toni Árpád, Ponci Gyula, János Ötvös
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
10:12
Lassú pontozók: A) Járd ki lábam, járd ki most… B) Uccu fekete retek… C) Kis Árpád Bagai lassú pontozója
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
10:19
Rákóczi kesergője
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
10:22
Kalotaszegi hajnali, csárdás, legényes és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
10:31
Menyasszonytánc és fogás
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Oláh Zoltán "Bózsi", Oláh "Dili" Dezső, Szatmári Aladár, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
10:34
Szék
Üsztürü, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
10:41
Táncdallamok
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bari Károly
Csávás
Felső-Vízmellék
10:45
Úgy elmennék, ha mehetnék
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
10:49
Ráca
Palacki Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
10:51
A Vidrócki híres nyája
Fehér Zsombor
10:54
Pergetés
Horváth János, gy.: Bari Károly
Nagykónyi
Sárköz
10:56
Szép fehér pekulár
Kalagor
Moldva
11:00
a. Kiskertemben jártam – b. Fehér fuszulykavirág – c. Ej, mikor mentem
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
11:06
Rabnóta
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula
11:11
De szeretnék az égen csillag lenni
Tasnádi Jánosné Zsoldos Sára, gy.: Végvári Rezső
Szék
Észak-Mezőség
11:15
Tiszakarádi csárdások
Szeredás együttes, Bárdosi Ildikó
Tiszakarád
Bodrogköz
11:21
Én Istenem, mi az oka…
Korpos József, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
11:22
Több az én irigyem
Dobroda zenekar
Felső-Tisza-vidék
11:27
Gerlicét láttam bánatban
Pusztián Jánosné Lackó György Anna, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
11:30
Most van esztendeje
Papp Zsuzsanna
Moldva
11:32
Szállj madár, szállj
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
11:33
Hazám, hazám
Herczku Ágnes, Fábri Géza
Moldva
11:41
Mostan kinyílt egy szép rózsa virág
Joó Andrásné Kátai Mária, gy.: Volly István
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
11:43
Lovat visznek itatóra (betyárballada)
Bárdosi Ildikó
Magyarlapád
Enyed vidéke
11:48
Ó, életem vég órája…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
11:54
Járjad, borzas
Zengő együttes
11:59
Lakodalmas gyors
Horváth Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
11:59
Balkár furulyazene (Kaukázus)
Dóra Áron
12:02
Baraboj dudán
Dima Mihály, gy.: Stuber György
Ploszkucény
Moldva
12:04
Adventi énekek
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
12:07
Ez a kislány mit gondol magába
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
12:09
Egy kicsi madárka...
Kovács Nóri
Kászonimpér
Kászon
12:11
Udvardi verbunk
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
12:13
Sej, két partja van
Imre Illésné Pozmán Malvin
Kőrös
Gömör
12:15
A pávának három tolla aranyos
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:18
Víg óra
Zengő együttes, Szokolay Dongó Balázs
Gyimes
12:23
Sűrű és ritka tempó
ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", Moldován Miklós, Szász Lőrinc, gy.: Könczei Árpád, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
12:26
Eleki lunga
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
12:32
Tüzet viszek kötőm alatt
Darók Samu, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
12:32
Magasan repül a daru
Korpás Éva
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:36
serény; csárdás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Dél-Mezőség
12:39
Csütörtökön virradóra
Nagy Gábor
Palócföld
12:41
Jó bort iszok, diófával tüzelek
Jászszentandrási férfiak, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
12:42
Felkelék én jó regvel hajnalba
Nyisztor Ilona
Moldva
12:45
Csárdás és magyar
Dobos Károly, ifj. Moldován György "Ilka Gyurika", gy.: Virágvölgyi Márta
Szék
Észak-Mezőség
12:48
Nagysármási tánczene
Maruzsenszki Endre, Rácz András "Bendegúz"
Nagysármás
Kelet-Mezőség
12:53
Szent, szent, szent az Úr, Isten Úr
kisfiúk, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Szakmár-Felsőerek
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:54
Nyárád menti furulyazene Bartók Béla gyűjtéséből
Nagy Zoltán
Nyárád mente
12:59
Ej, kot me šikovali
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Milan Katreniak, Martin Kubinec, Dušan Ceber, Miroslav Moncol­
Rimakokova
Gömör
13:02
Elmegyek, elmegyek…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar, Unger Balázs, Berzéte-Kőrösi Népdalkör
Berzéte
Gömör
13:06
Körösfői Rëszëg alatt
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
13:08
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
13:11
Négyes
Kodoba Márton, Kodoba Béla, Moldovan Ştefan, Mácsingó Lajos, Boldi Joan, gy.: Bodó-Bán János
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:13
Szépen veri az eső a virágot 
Palya Bea
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:17
Búra, búra, búbánatra
Berec László, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
13:19
Legényeké
Fondor zenekar
Szilágyság
13:23
Erdő mellett nem jó lakni..., Zöld erdőben kicsi nyúl..., Én Istenem, minek élek...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
13:26
Egy pár: lassú cigánytánc, ritka csárdás, szökős és sűrű csárdás
Tükrös zenekar, Papp László, Lajkó Levente
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
13:41
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:42
Szép Zalában születtem...
Ferincz Adrienn, Kovács Péter
Zala
13:46
Az istennek szent angyala, karácsonyi ének
Illyés Sándor, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Farkasfalva
Szepes vm.
13:48
Kömös keservese és legényese
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
13:52
Csordapásztorok
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
13:55
Olyan nap nem jő az égre...
Majorosi Marianna
Nyárádköszvényes
Marosszék
13:57
Feleségem olyan tiszta
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Balogh Sándor
Emőd
Borsod vm.
13:58
Látám komámasszony zörgeti-pörgeti a kóccsát
Nyisztor Ilona
Moldva
13:58
A csökmei dobogó híd alatt
Hegyesi Sándorné, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
13:59
Balassagyarmati muzsika
Dűvő zenekar
Balassagyarmat
Ipoly mente
14:03
Uráló furulyán
Hodorog András, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
14:04
Házasodtam te Miska
Kalagor
Pusztina
Moldva
14:06
A halálra táncolatott leány (Jó estét, jó estét…)
Onodi Marika, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
14:09
Kékülő Küküllő
Szeret együttes, Tintér Gabriella, Bede Péter
Felső-Vízmellék
14:18
Suită de jocuri ţigăneşti-spaniole
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
14:25
Bethleni muzsika
Sorogja zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
14:31
Asztali nóta
Mezei Levente, Mezei Ferenc, Csányi Mátyás, gy.: Bartha Z. Ágoston, Szánthó Zoltán
Csávás
Felső-Vízmellék
14:33
Máramarosi román és cigány dallamok
Ökrös együttes
Máramaros
14:39
Keserves, csárdás és ugrálós
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
14:47
Aurél horája
Bácsi Gyurka zenekar
Moldva
14:51
Béres vagyok, béres
Csoport, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
14:51
Húsvéti ének
Molnár Katalin
Moldva
14:54
Serény magyaros
Fehér Márton, Paun Vasile
Külsőrekecsin
Moldva
14:55
Vénlány nótája
Majorosi Marianna, Szabó Attila, Szokolay Dongó Balázs
Somogy
15:01
Kilencet ütött már az óra
Major Szilveszter, gy.: Gábor Judit, Keleti Istvánné
Jászladány
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
15:01
Juhos és sírített tánc
Juhos együttes
Moldva
15:04
Lakodalmi mars
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
15:06
Baranyai bosnyák dudazene
Szabó Zoltán
Dél-Dunántúl
15:09
Kiaszott a bodzafa
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
15:10
Zörög a kocsi
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
15:18
Nagykárocs éjszakája – Pásztorok keljünk fel
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
15:19
Felföldi levelek
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Zólyom vm.
15:23
A menyasszony szép virág
Ferenci Márton és bandája, Ferenci Péterné, K. Kis Sándor, K. Kis Sándorné, Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
15:24
Kolo
Vujicsics
15:29
Pünkösdölő
Horváth Péterné sz. Nagy Anna, gy.: Barsi Ernő
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
15:31
Öves
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
15:34
Áj da, na mekh, Dévla, te mérávoj
Moisa Khelderár "Mici", gy.: Bari Károly
Baráthely
Maros-Küküllők vidéke
15:38
Szatmári dallamok
Bencze Mátyás, Zagyva Banda
Szatmár
15:42
„Túr a disznó, túr a mocsárszélen” – „Szépen úszik a vadkacsa a vízen”
Vontszemű Vilmos "Rókusz", Vontszemű Dénes "Pecerke", Vontszemű Tibor "Szarka", Vontszemű Ernő "Bika", gy.: Agócs Gergely
Csallóköz
15:45
Tekei csárdás és korcsos
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Teke
Sajó mente
15:51
Mester, szereted-e a bort
Bizderi Istvánné Hegedűs Erzsébet, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Zimány
Dél-Dunántúl
15:52
Keserves
Herczku Ágnes, Gombai Tamás
Gyimes
15:56
Amott kerekedik
Albert János, gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
15:58
Betlehemnek pusztájában; Nagy örömet hirdetek; Menjünk mi is Betlehembe
Turai Énekmondók
Galgahévíz
Galgavidék
16:02
Szënt Gërgël doktornak, hírës tanítónknak az ő napja.
Fülöp Máténé Gál Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
16:02
A nyíregyházi huszároké
Széles András
Szatmár
16:06
De-a lungu, batuta
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
16:12
Anyám, édesanyám...
Róza Gabriella
Moldva
16:15
Addig kell a vasat verni, míg az meleg.
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Ung vm.
16:15
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
16:18
Jocul turcii
Ioan Şorecău, Ionica Moldovan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
16:19
Bús az idő a nap nélkül...
Széles András
Szatmár
16:22
Erdő szélén masírozik
Rontó Jánosné, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
16:25
Verbunk
Kalamajka együttes
Szatmár
16:29
ballada
Vincéné Ráduly Irma, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
16:31
Hej, halászok / Megyen már a hajnalcsillag / De szeretnék hajnalcsillag lenni
Fiastyúk, Balogh Sándor
Dél-Alföld
16:35
Repülj, páva repülj – Szőrnyű nagy romlásnak indult Pannónia
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
16:40
Polcă şi pe picior
Suttyomba zenekar
Körösök vidéke
16:44
„Pri dreve” (odzemok)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
16:46
Piros kancsó, piros bor
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
16:49
Lóra, csikós, lóra
Csirke István, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Somogyaszaló-Pödöripuszta
Somogy
16:53
Joj, za horou, za tisou
Jozef Kostúr st.
16:55
Haj, haj te Róza
Lakatos Pál "Pubi", Nagy Ernő, Konkoly Zsigmond, Lakatos Péter, gy.: Hans Hurtig, Karácsony Zoltán, Rostás Tibor, Vavrinecz András
Jánkmajtis
Szatmár
16:57
Öreges és lassú csárdás, szökős és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
17:08
Jóska, Jóska, tojóska
Takács Istvánné, gy.: Sárosi Bálint
Nagyrábé
Körösök vidéke
17:08
Öreges csárdás
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:12
Elindult Mária
Ganyi Eszter, Kótai Béla, Kótai Jenő, Kótai Lajos, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
17:15
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
17:18
Ranics Ágnis arankácsa
Horváth Istvánné Kéri Erzsébet, gy.: Szeghy Endre
Szeged-Röszkeszentmihálytelek
Alsó-Tisza-vidék
17:19
Felcsíki furulyazene
Kokojza együttes, Juhász Zoltán
Felcsík
17:22
barcău
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Ököritó környéke
17:24
Duda imitáció
Dűvő zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
17:28
Jaj anyám meghalok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
17:29
Szilágysági román és magyar
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs "Bakter"
Szilágyság
17:34
Motoris, motoris...
Potta Géza "Gatyo", gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
17:34
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
17:38
A halasi híd alatt
Hegedűs Józsefné Vas Molnár Eleonóra, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunhalas
Kiskunság
17:38
Betyárnóta
Vladár Károly, Istvánfi Balázs
Gömör
17:42
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
17:43
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
17:50
Jöjj meg Duna, jöjj meg...
Róka Mihály, gy.: Stuber György
Trunk
Moldva
17:51
Gyimesi keserves és lassú magyaros
Tímár Sára, Ökrös Csaba
Gyimes
17:55
Dzedov verbunk, Višňovskoho
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
17:57
Hajnal
Palya Beáta
17:58
Fordulj egyet galambom
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
17:59
Páros
Kuczera Barbara, Fekete Márton
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
18:04
Vendégküldő nóta a lakodalom hajnalán
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
18:06
Októberben
Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
18:07
Ideki a Vargáné mezején
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
18:07
Vine Jancu din Ardeal
Kalamajka együttes
18:11
Phenes, phenes, hogy man kames, közbe dilinjares
Bastyúr Bertalan, Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
18:14
Házasodik a tücsök / Kispiricsi falu végén
Fiastyúk
Dunántúl
18:16
Csörög, csattog a vasajtó
Horpácsik János, gy.: Csapó Károly, Gál András, Halmos István, Karácsony Zoltán, Kovalcsik Katalin, Martin György, Németh István, Pálfy Gyula, Ratkó Lujza
Ópályi
Szatmár
18:17
Nosza pajtás keljünk fel...
Kiss László
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:18
Vármegye
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
18:24
Üvegcsárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
18:27
Hosszú szeker rövid szán,
Kára Varga Imre, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagygejőc
Ung vm.
18:28
Vidala matka / Ruža, ruža bili krušpám
Szabó Júlia
Nógrádsáp
Nógrád
18:31
Fecske, fecske, fecske...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", Vincze Rudolf, Fehér József, Sike Béla, gy.: Németh István, Vavrinecz András
Fedémes
Heves vm.
18:34
Z ľupčianskeho zámku, Boli by ma zabili
Jozef Kostúr st., Jozef Kostúr ml.
18:37
A lészpedi erdőn
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
18:38
Joc
Fondor zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
18:45
Sârba pe bătăi a lui Mitică din Vorona şi Joc
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
18:50
Lassú csárdások: A) Idős Sipos Márton lassú kezdő tánca B) Volt szeretőm mikor volt C) Hideg sincsen, mégis befagyott a tó D) Száraz ágon azt csicsergi a rigó
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:56
Megátkozott engemet a jó édesanyám
Dezsőné Kádár Erzsébet, gy.: Fehér Anikó
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:57
Sok Szent János napokat
Bárdosi Ildikó
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:58
De sok eső, de sok sár...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
19:00
Magyaros
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
19:04
Zörög a kocsi
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
19:08
Szépen veri az eső...
Táltos együttes
Nagysajó
Sajó mente
19:12
Szereti a tik a meggyet
Dömötörfy János "Nagy", gy.: Seemayer Vilmos
Nemespátró
Dél-Dunántúl
19:14
Sárig virág
Kalagor
Klézse
Moldva
19:16
Csütörtökön este
Kozma Mihályné Papp Margit, gy.: Paulovics Géza
Békéscsaba
Körösök vidéke
19:17
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
19:26
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
19:31
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
19:43
Kicsi nékem ez a ház
Tanta Julianna, Horváth János, Orgovány Károly
Kölcse
Szatmár
19:45
Szalóki Ágié
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, Szalóki Ági
Kalotaszeg
19:49
Magyar
Dobos Károly, gy.: Martin György, Halmos István, Virágvölgyi Márta, Pálfy Gyula, Csapó Károly
Szék
Észak-Mezőség
19:52
Eleki ţiganeasca
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
19:56
Üdvözlégy, Szent Szűz, teljes malaszttal
Csoport, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
19:57
Seremoj és botosánka
Benkő András
Klézse
Moldva
19:59
Most érik a veres szilva
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
20:01
Trebárs som ja ovčiar sám
Roman Malatinec, Michal Palko
Polyánhegyalja
20:05
Születésén Istennek
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped (Szárász)
Moldva
20:06
Menyasszonybúcsú
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarbőd
Abaúj
20:07
Magyar pár: csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Ruszi Sándor, Ruszi Lajos, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
20:15
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
20:20
Rikongat a kanász, harsogtat a csordás
Izsó Vilmosné, gy.: Bánhalmi Ernőné, Dobránszky Béla, Hubay Győző, Körmendi Géza, Martin György
Bajna
Észak-Dunántúl
20:21
Kert alatt meggyfa
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
20:21
Kimegyek a dombtetőre; Este elalszik a lámpa
Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
20:27
Vótam én is...
Mentés Másként Trió
Moldva
20:31
Túlsó soron esik az eső
Nagy Ferencné Rácz Veronika, gy.: Bartók János
Galgamácsa
Galgavidék
20:32
Alaj diko… (drmavac)
Vujicsics, Sebestyén Márta, Szokolay Dongó Balázs
20:39
Féloláhos
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
20:42
Krakowiak (a lengyel régió táncnótája)
Kalamajka együttes
20:45
Lehullott a Jézus vére
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Olsvai Imre, Sztanó Pál
Gerlén (Lészped)
Moldva
20:49
Kalotaszegi mulatság (Kalotaszeg)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Kalotaszeg
20:58
Rákóczi-induló
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
21:00
Kis pacsirta a magasba
Ivánovics Tünde
Mohol
Bácska
21:05
Tánczene
Kherútno muzsikusok, gy.: Bari Károly
Bacoi
21:07
Hajnali és még hajnalibb
Kalamajka együttes
Székelyföld
21:12
Ritka cigánytánc, szászka és összerázás
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, Kádár Sándorné Pap Erzsébet, Székely Andrásné Sós Erzsébet, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
21:33
Veszprémi lassú kopogós és gyors magyar
Jánosi Együttes
Észak-Dunántúl
21:36
Kopasz Péter, hová mész?
Urbankovics Józsefné Grecs Anna, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Dobradó
Szerémség
21:37
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
21:38
Rovni čardaš i čardaš
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:43
Bukovina, édes hazám
Györfi Erzsébet
Csernakeresztúr
Hunyad vm.
21:44
Sej, felszállott a kakas a meggyfára
Demkó Józsefné Illés Panna, gy.: Bartók János
Gyula
Körösök vidéke
21:45
Csínom Palkó - XVII. sz.
Magyar Tekerőzenekar
21:49
Zili, csárdás és szapora
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
21:56
Kalocsai katonadal, csárdás, friss és mars
Csík zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
22:03
Egy szegény asszonynak
Kluka Gáborné Suba Margit
Nyitracsehi
Zoborvidék
22:07
Verbunkok Szentiványból
Unger Balázs, Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
22:13
Akasztós, ritka csárdás, szökős, sűrű csárdás és korcsos
Magyarpalatkai banda, Deák Márton, gy.: Fekete Antal
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
22:30
Ütik a rézdobot
Hollókői Lajos, Porteleki László
Dunántúl
22:31
Ó áldott Szűz Anya
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
22:33
Săracii cioarecii mei
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
22:34
Bătută cu strigături
Costică Panţiru, Mihai Iordan, Cristinel Cantea, Liviu Panţiru, Jănică Panţiru, Gică Trifan, David Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
22:38
Turai muzsika
Illangó, Pál István "Szalonna", Péter Tamás, Fekete Márton, Jobbágy Bence, Dragony Gábor
Tura
Galga mente
22:45
Mikor gulásbujtár voltam
Varga Pál, gy.: Seemayer Vilmos
Surd
Dél-Dunántúl
22:46
Asztali nóták és Rákóczi induló
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
22:53
Asztali nóta és forduló
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
22:57
Kalocsai dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
23:04
Ez a Péter a kordét előkészítette
Takács Jánosné Valter Erzsébet, gy.: Vikár László
Felsőbagod
Dél-Dunántúl
23:04
Rengesd Uram a gyermeket
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
23:06
Akasztós
Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
23:09
Szöktetős
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
23:13
Kék iboja, ha leszakajtanálak
Maszlag Józsefné Mecs Balog Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
23:14
Vagyon az égen egy csillag
Méta együttes
23:18
Édesanyám, mi van az...
Réti Imre, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:21
Hétlépés
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
23:25
Most jöttem Gyuláról
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
23:27
Szerelem, szerelem
Sebestyén Márta
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:32
kontyoló nóta
Tavasziné Héner Mária, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
23:33
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
23:39
Kútágas gémëstől
Andrejcsik Balázsné Sebők Mária, gy.: Bereczky János
Zubogy-Bikakútpuszta
23:39
Jocul lui Vili
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
23:40
„Zale sokol, biely vták” (Szlovák hallgató és szlovák csárdás)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
23:45
Harangoznak a toronyba
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
23:50
(Szabad a madárnak)
Seres Imre, gy.: Ág Tibor
Középtúr
Hont vm.
23:51
Rutén Rákóczi-induló
Kalamajka együttes
Máramaros
23:53
„Menyhe felő’ gyün egy felhő” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
23:55
S elindula három árva (I. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.