Folkrádió

2019. április 25-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Doina, ardeleana, sorocul - joc din Banat
Mátó Mátyás
Magyarcsanád
Csanád vm.
0:03
Kiszáradt a tóbul mind a víz, mind a sár
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
0:05
Nagysajói lassú és sebes csárdás
Ágas-bogas zenekar
Nagysajó
Sajó mente
0:12
A Szépen úszik a vadkacsa a vízben dallama klarinéton és tekerőn
Bársony Mihály, Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
0:13
Kanásztánc – furulyás változata
Balogh Sándor, Gál János
Somogy
0:14
Bačovská z Kokavy nad Rimavicou (Gemer)
Pavol Bielčik
Rimakokova
Gömör
0:16
Gyere Marci!
Berta Alexandra, Rendes zenekar
Szatmár
0:22
Szárnya, szárnya
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
0:23
Hallgató, csárdás és verbunk
Tükrös zenekar
Szatmárököritó
Szatmár
0:34
Suitā de cântece şi jocuri din Iacobeni şi Urca
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
0:43
Keserves; Verbunk
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
0:48
Keť sa ja ňevidám
Vladimír Kochol zenekara
0:49
Látod, rózsám, látod
Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
0:51
Győri kanász a dombon játszik a botjával
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
0:52
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
0:56
Táncdallam
Balázs Teréz, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
0:57
Köszönet Pista bácsinak - Tereskei dudanóták
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
1:01
Betlehem városban, rongyos istállóba
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
1:02
Kék szivárvány
Takács Éva
Gyimes
1:03
(A kanásznak piszkos)
Orsós Kis János, Kovács János, Orsós Lajos, Bogdánovics Antal, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Bogyiszló
Sárköz
1:04
Csárdás
Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
1:05
Jó estét, jó estét...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
1:07
Ördöngösfüzesi zene
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:13
Ki megy emitt, ki megy amott
Sulyok Kopár Lászlóné Kómár Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
1:15
Hej, pod mohutným Mníchom
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
1:18
Jaj de szépen kifaragták azt a fát...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
1:19
Ritka verbunk
Szeret együttes
Felsőrépa
Székelyföld
1:23
Mostan kinyílt egy szép rózsavirág
Joó Andrásné Kátai Mária, gy.: Volly István
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:25
Hai mândruţo să te joc
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
1:28
colindă
Csurkuly Mária, Csurkuly Anika, Csurkuly Sándorika, Csurkuly Romulus "Nonu", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőszopor
Belső-Mezőség
1:30
Nyaka bácsi csárdásai
Figur Banda, Cseh Tamás
Bodrogköz
1:34
Arattam,arattam
Fülöp Ferencné Kostyál Anna, gy.: Ág Tibor
Menyhe
Zoborvidék
1:35
Krucena
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
1:39
Vert kezes I.
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
1:42
Mikor megyek Galícia felé
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán, gy.: Lajtha László, Szomjas-Schiffert György
Kiskunság
1:49
Jöjj el, által, jöjj el
Csató Ádám, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Nyék Sándor
Szólád
Dél-Dunántúl
1:51
Be sok eső, be sok sár
Csík zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
1:56
Kanásztánc
Orbán István, gy.: Olsvai Imre
Kadarkút
Somogy
1:57
Ördöngösfüzesi cigány keserves és gyors csárdás
Ökrös együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:02
Újesztendő, lyukas kendő…
gy.: Kelemen László, Pávai István
Szásztancs
Felső-Maros mente
2:02
Csörrög-börrög
Forgács Zsuzsanna
Moldva
2:04
Öreges dallamok
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
2:07
Ríjjatok, magyarok!
Parapács, Agócs Gergely
Nagydaróc
Ipoly mente
2:15
Lepedőcske, párnocska
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
2:16
Magyaroska
Legedi László István
Moldva
2:18
Te azt hiszed, te szigorú (régi magyar csárdás)
Szilágyi Erzsébet "Perec", gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
2:21
Vyhorela lipka /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
2:24
Sír a szegény Andris gyerek
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
2:26
Igyunk, mulassunk – Dunántúli bordalok
Rekontra zenekar
Dunántúl
2:33
Szól a fülemüle
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
2:35
Mikor Máriához…
Pásku Veronika
2:39
Arrul alól kéken béborult az ég
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
2:41
Asztali nóták és Rákóczi induló
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann
Szék
Észak-Mezőség
2:48
„Egy stampelli pálinka” (csárdás és gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
2:50
Rákóczi induló
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
2:52
[Haja, haja, mégis haja]
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
2:53
Kunságifi
Berecz András, Molnár Miklós, Major Levente, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
2:56
Egy bokorban megszámláltam száz rózsát
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
2:57
Oláhos
Oláh Árpád "Nyaka", Horváth Zoltán, Oláh "Dili" Dezső, Oláh Árpád ifj.
Királyhelmec
Bodrogköz
2:58
De szeretnék az égen csillag lenni
Tasnádi Jánosné Zsoldos Sára, gy.: Végvári Rezső
Szék
Észak-Mezőség
3:02
Dél-dunántúli dallamok
Endrődi Judit
Dél-Dunántúl
3:04
„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt” (kanásztánc)
Anyalai "Pepes" Sándor prímás, Rikkony Sándor, Anyalai Pepes János, Lakatos László, ifj. Lakatos László, Sárközi János, Farkas Jenő, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
3:06
Kossuth-nóta
Balogh Márton, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
3:10
Miulo
Lulugyi, gy.: Bari Károly
Săruleşti
3:14
Lassú és friss csárdás, cinege
Szedtevette zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:19
Hora pe hang, Sârba pe hang, Corăgheasca
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
3:26
Erdélyi barokk emlékek
Gázsa zenekar, Székely Levente, Demeter Erika
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:34
Megvert Isten ostorával
Koszta Gáborné Sövér Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
3:34
Hölgyválasz
Táltos együttes
3:39
De strigat la nunta (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:40
Lassú és sebes magyaros
Nyéky Emese, Soós Réka
Gyimes
3:44
Ha kihajtom a libámat
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Borsai Ilona
3:46
Isten veled, Bogyiszló faluja... - lassú
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:48
Szivárványos az ég alja
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
3:51
Öreges - a Beke Gyurié és egylábú
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
3:54
Erdő sincsen levél nélkül
Lukács Józsefné Tamás Verona, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Báta
Sárköz
3:55
Vajdaszentiványi muzsika: cigány keserves, lassú és forduló
Farduló zenekar, Köllő Gergely
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:02
Verbunk és frisse („Bihari verbunkja”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
4:06
Stica
Kálmán Bence, Csenki Zalán
Külsőrekecsin
Moldva
4:08
Iszok én még veletek
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
4:09
Ludasim, pajtásim
Dávid Szorina
Moldva
4:10
Doina de instrainare (keserves)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
4:17
Szerelmi tánc
A Budapest Táncegyüttes zenekara
Bonchida
Kis-Szamos melléke
4:21
Gólya, gelice, mitől véres a lábad
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
4:21
Felföldi levelek
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Zólyom vm.
4:25
Vendégbúcsú
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
4:28
Csárdás
Pesti Csángók Baráti Társaság
Gyimes
4:32
Magyar
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
4:34
Pusztinai nagy hegy alatt
Igriczek, Navratil Andrea, Gulyás László
Moldva
4:40
Vendégkísérő
Konkoly Aladár, Konkoly Ferenc, Farkas József, Suki Lajos, Móri József, gy.: Németh István
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
4:42
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
4:47
Siralmas volt nékem világra születnem
Izsák János, gy.: Kiss Lajos
Kórógy
Szlavónia
4:48
Szilágysági román tánczene
Fondor zenekar
Szilágyság
4:53
Purtata V: De purtat din Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
4:57
Hosszúhavasi
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
4:58
Pekurár, pekurár
Róka Mihály, Legedi László István, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
5:03
Tsum Badekns/Gliner Gasn Nign
Budowitz
5:05
Hejsza
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
5:11
Az ádámosi Rákóczi-induló
Kalamajka együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
5:13
Hajnallik, hajnallik
Szládecsek Pálné Süttő Mónika
Kolon
Zoborvidék
5:15
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
5:20
„Széket tettem a lábad alá” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
5:22
Lóra csikós, lóra
Téka együttes
5:25
Leborultam a bíró asztalára, asztalára,
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
5:26
Csallóközi és szigetközi dudazene
Juhász Zoltán
Komárom vm.
5:29
Jánske spevy z Kojšova (Spiš)
Kojsói énekcsoport
Kojsó
Szepes vm.
5:31
Cimbalomszóló
Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:35
Nekem is volt édesapám
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:37
Decsi verbunk
Berta Alexandra
Decs
Sárköz
5:39
Ne siess - gyorsabban! (verbunk)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
5:40
Új a csizmám, a szögre van felakasztva
Balogh Sándor, Gál János
5:41
(Búzába ment a disznó)
Merei József, Kiss András, Pintár József, Berka István, Lovrits József, Somogyi János, gy.: Berkes Eszter, Martin György
Szentlászló
Szlavónia
5:42
Arany és kék…
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Ökrös együttes
Kalotaszeg
5:51
A halottaké
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
5:55
A nagy hegyi tolvaj
Nyisztor Ilona
Bogdánfalva
Moldva
5:58
Jézus, élő Istenek szent Fia (bucsus ének)
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
6:00
Ritka tempó
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
6:02
Kísérj ki, babám, síromig (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
6:07
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
6:09
Rikongat a kanász, harsogtat a csordás
Izsó Vilmosné, gy.: Bánhalmi Ernőné, Dobránszky Béla, Hubay Győző, Körmendi Géza, Martin György
Bajna
Észak-Dunántúl
6:10
Szeret vize martján violát nevelnék
Szeret együttes, Tintér Gabriella
Moldva
6:16
turca
Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Csabaújfalu
Észak-Mezőség
6:17
Új pár beköszöntése; Megkötötték nékem; Réten, réten; A csizmámon nincsen kéreg
Turai Énekmondók, Zagyva Banda, Sára Gábor
Tura
Galga mente
6:20
Szívünk vígság (és mások)
gy.: Sándor Attila
Sövényfalva
Maros-Küküllők vidéke
6:25
Vajdaszentiványi korcsos és szöktető
Berkó együttes, Balogh Kálmán
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
6:29
Csárdás és ugrós
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
6:37
Čačak (Sumadija, Szerbia)
Söndörgő
Sumadija
6:39
Erdő közepébe
Vlasity Károlyné Zélity Klára, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Németh István
Mohol
Bácska
6:40
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
6:45
Komámasszony eresszen fel az ágyraPiros Kancsó, piros bor
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
6:48
Ej, de sokkal többet loptak nálamnál
Dűvő zenekar
Gömör
6:53
Falu végén táboroznak
Fodor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
6:55
Tiszta szívből, szeretetből
Enyedi Ágnes, Pál István "Szalonna", Major Levente, Kelemen László, Molnár Péter
Visa
Belső-Mezőség
7:00
Ruszin tánc a huszti járásból
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
7:02
Szent István ének
Vasi Népdalstúdió
Moldva
7:05
Jertëk, szóljunk e szomorú alkalmatosságra.
Horváth Gáborné, gy.: Volly István
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
7:06
Öreges és lassú csárdás, szökős és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
7:17
Enyed felől, Brassó felől...
Csiszár Aladár bandája, Kásler Magdolna
Nyárád mente
7:23
Napra csillag jár az égen
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Somogy
7:29
Azt hittem, hogy nem kellek katonának
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
7:29
Leskovac
Rece-fice
7:36
Jaj de búsan harangoznak
Szabó Ferencné Balázs Rozi, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
7:38
Kövecses víz
Tatros együttes
Moldva
7:41
(Összeveszett a pipa a tartóval)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
7:42
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
7:47
Korcsos, cigánycsárdás
Horváth Elek, Ponci Gyula
7:52
S e kertemben egy madár
Hodorog András, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
7:53
Ne búsuljon komámasszony
Bíró Ferenc, gy.: Kiss Lajos
Székelykeve
Dél-Bánát
7:54
Dedoj - egyházaskozári kettőskék / Öves
Tatros együttes
Moldva
8:00
De sok eső, de sok sár...
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
8:02
Kanásztánc és ugrós
Bekecs együttes
Somogy
8:17
Nincsen hideg, mégis befagyott a tó
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
8:18
Sajói sebes
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
8:21
Româneşte în botă
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu
Észak-Mezőség
8:23
Sebes csárdás
Kerényi Róbert, Téka együttes, Varga Zsuzsanna, Sára Ferenc
Gyimes
8:30
Kiskun verbunk
Rupa Zoltán, Baják József, Fóris Ferenc, Horvát József, Bódi András, gy.: Martin György, Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
8:33
Muzsika Szilágyságból
Bakator, Jeremiás Lajos
Szilágyság
8:39
lassú magyaros
Kulcsár Mária, Karácsony Éva, Kulcsár Lázár, gy.: Juhász Zoltán
Gyimes
8:41
Sóvidéki táncok
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Sóvidék
8:46
Bújj, bújj, bokrosodj
Gyerekek, gy.: Borbély Jolán, Halmos István, Igaz Mária, Martin György, Pálfy Gyula, Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
8:48
Pontozó V.
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
8:49
(Megyen már a hajnalcsillag lefelé)
Papp Rókus, Bársony Mihály, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Tiszaújfalu
Kiskunság
8:50
A zsivány felesége
Ivánovics Tünde
Moldva
8:54
Sebes magyaros
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
8:55
Csillagos az ég…
Boglya együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
9:01
Jaj Istenem, jaj mit értem – Verd meg Isten, verd meg azt – Szerettelek, szerettél – Ritka és sűrű fogásolás, verbunk
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, Pál Róza, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
9:06
Szólj, kukuk, szólj
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
9:08
Egy nagyorrú bolha
Büszke Kocsis Miklós, gy.: Paulovics Géza
Magyaró
Felső-Maros mente
9:09
Nem arról hajnallik, amerről hajnalik
Herczku Ágnes
Ehed
Székelyföld
9:10
Cimpoiul (Dudautánzás)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
9:12
Turai népdalok
Zsikó zenekar
Tura
Galga mente
9:16
Az Argyélus kismadár nëm száll mindën ágra.
Lebó Sándor, gy.: Kiss Lajos
Naszvad
Vág-Garam köze
9:17
Bánat, bánat, csukros bánat
Demeter Erika
Gyimes
9:20
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
9:20
Čože to šuchoce /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
9:22
(Széles a Balaton vize, keskeny a híd rajta)
Bíró Sándor, gy.: Paulovics Géza
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
9:22
Lassú csárdás
Kalamajka együttes, Dövényi Gergely, Hetényi Milán, Szilvási Eszter, Tintér Gabriella
Ádámos
Alsó-Vízmellék
9:31
Öves (szirba)
Bálint Illés, gy.: Németh László
Csík
Moldva
9:34
Kalotaszegi román népzene: román ritka és sűrű legényes, román csárdás és szapora, invirtita és szapora
Ökrös együttes
Kalotaszeg
9:44
Búra termett idő
Bakos Mihály, gy.: Papp János, Sztanó Pál
Nyírlugos-Szennyespuszta
Nyírség
9:45
Fosztóbál Újfalun
Bokros zenekar
9:49
Csárdás (Ennek a kislánynak rövid a szoknyája)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
9:51
Čučaj, ľuľaj / Za hori, za lesi / Močela konopki, močela / A ja ňe pes otrube jesť / Vikrúca še, vikrúca
Ignác Márta
9:56
Tiszaújfalui tekerőmuzsika
Papp Rókus
Tiszaújfalu
Kiskunság
9:57
Fehér László
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Fekete Antal, Mester László, Pénzes Géza
Kalotaszeg
10:04
Kürti menyasszonytánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
10:04
Spoza vrach Poľany
Martin Tesák, Matús Tesák
10:06
Ó áldott Szűzanya, mennyei szép rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
10:08
Cigány halottkísérők és legényes
Fodor Sándor "Neti", Laka "Kicsi" Aladár, gy.: Kelemen László
Kalotaszeg
10:15
Almás-völgyi învârtita, cel iute, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
10:23
Khosn Bazings
Budowitz, Majer Bogdanski
10:25
Tegnapelőtt, csütörtökön jöttem én
Kóródi György, gy.: Skrihár József
Hánta
Észak-Dunántúl
10:26
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
10:36
„Éjfél után kettőt ütött az óra”
Bencz Bálint, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
10:37
Gergelytánc
Lehőcz Alexandra
Moldva
10:40
De szeretnék csillag lennyi az égen
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
10:42
Mikor én még kicsi vótam
Dsupin Pál
10:49
Édes Gergelem dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
10:51
Üvegcsárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
10:55
Lassú és csárdás
Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
10:58
A búzamezőbe
Gál Mária
Moldva
11:00
Korobjászka - Corobiasca
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
11:03
Fáj a lábam, mert feltörte a csizma
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
11:04
Csóri kanász, mit főztél
idős férfi, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
11:05
A Kossuth verbunkja és honvéd csárdás
Kalamajka zenekar, Agócs Gergely
Szatmár
11:10
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
11:10
Guzsalyas
Balogh Sándor, Horváth Szilárd
Moldva
11:12
Jaj, kedves egy jó uram
Kozsel Jánosné Molnár Erzsébet, gy.: Kiss Lajos, Papp János
Nyírábrány
Nyírség
11:20
Gyöngyömnek
Méta együttes
Somogy
11:29
Tirnaveana
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:31
Învîrtită ca pe Mara
Ştefan Petreuş, Ion Petreuş
11:34
Csija-buja, arany baba
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
11:34
Kecskés
Öves együttes
Klézse
Moldva
11:38
Ködlik már a Mátra, eső akar lenni
Farkas Elemér "Imi", Seres Kálmán "Fütykő", Cibula Károly "Osgyáni", Brindzák István "Túró", Cibula Géza "Hagyma", gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:40
Lakodalmi dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Észak-Mezőség
11:52
Tavaszi szél utat száraszt
Ádám Maric, Czompó Kati, Horváth Kati, Jenesel Teréz, Horváth Maric, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Andrásfalvy Pál, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Lujzikalagor
Moldva
11:53
Verbunk
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
11:56
Amott van egy nagy ház
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
12:01
Keby ja mal, čo má bača
Ľubomír Tatarka
12:04
Édesanyám hallja-e kend
Bodnár Lajosné Kovács Jolán, gy.: Vargyas Lajos
Szádvárborsa
Gömör
12:04
Ez az utca szebeni
Pikó és bandája, Hideg Anna
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:13
Sârbă furulyán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
12:15
Magyarnemegyei lassú és sebes csárdás
Dobroda zenekar
Magyarnemegye
Beszterce-Naszód vm.
12:19
Feleségem olyan vagyon
Ambrus Ferenc, gy.: Tari Lujza
Farcád
Székelyföld
12:20
Itt a tele csutora...
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
12:23
Nyitva van a barna asszony ablaka
Adu Barnáné Molnár Mária, Ganyi Eszter, Horváth József, Kótai Lajos, Puda Józsefné Molnár Judit, Horváth Krisztián, Molnár Sándor "Kukaj", Kótai Béla, gy.: Pólya Zoltán
Csenyéte
Cserehát
12:26
Ördöngösfüzesi katonakísérő és ritka fogásolás
Rozsdamaró zenekar, Hegedűs Máté, Ivánovics Tünde
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
12:31
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazekas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
12:34
Széki keserves, lassú és magyar
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
12:44
A fehér futóka
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
12:45
Mikor mentem Kolozsvárra...
Németh Ferenc, Juhász Zoltán
Vízmellék
12:47
Tizenegy, tizenkettő, tizenhárom
Hernádi János, gy.: Kerényi György
Belsőbőcs
Borsod vm.
12:48
Someşană din Sîngeorz-Băi
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
Oláhszentgyörgy
Beszterce-Naszód vm.
12:51
Ceasul („Az óra”)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
12:53
Somogyi dalok
Pántlika énekegyüttes
Somogy
12:57
Hazám, hazám édes hazám / Keserves anyának keserves gyermeke / Vótam én is, mikor vótam / Kerek alma, kicsi ház
Benke Jánosné Benedek Róza, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
13:03
Pe loc
Éri Péter
Igris
Alsó-Tisza-vidék
13:05
Csárdás és csingerálás
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bodó-Bán János
Csávás
Felső-Vízmellék
13:19
A gyimesi hegyek kőből vannak rakva
László Miklós, Fikó András
Gyimes
13:25
A nagy utcán végestelen végig
Hoffner Jánosné Szabó Katalin, gy.: Sztanó Pál, Víg Rudolf
Kárásztelek
Szilágyság
13:27
Rásütött a nap a báró házára
Gergely Vilmosné Szántó Margit
Berzéte
Gömör
13:29
Előttem egy asztal
Jakab Boldizsárné Illés Veronika, gy.: Várnai Ferenc
Somberek
Dél-Dunántúl
13:31
Hajnali nóta
Méta együttes
Kalotaszeg
13:35
Hallgassátok meg, magyarim, amit beszélek
Nyíregyházi Gusztáv, gy.: Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
13:38
Pálpaliné balladája
Majorosi Marianna
Kürt
Vág-Garam köze
13:42
Ha felmegyek a bugaci halomra
Papp Rókus, gy.: Sárosi Bálint
Tiszaújfalu
Kiskunság
13:44
Úton
Magos Együttes
Sajó mente
13:51
Esik eső, sűrű szemmel esik
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Gyimes
13:52
Zöld erdőben táncolnak
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Nyitrai Mariann
Somogy
13:57
Kertünk alatt / Kimentem a selyemrétre
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
14:01
Eleki ardeleana
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
14:08
Elindultam este guzsalyasba
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Klézse
Moldva
14:11
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
14:14
Legényes (Ritka magyar)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:16
Jó emberi nemzet, készülj vigasságra
Nyisztor Ilona
Moldva
14:16
Az egri vármegye
Teleki Sándor, gy.: Bartók Béla
Jászberény
Jászság
14:17
Bújdosódal
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:23
Lakodalmi menetmuzsika
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
14:27
Feljön még az én napom is
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Kelemen László, Molnár Péter
Szépkenyerűszentmárton
Mezőség
14:34
Esik eső jaj de szépen csepereg
Hajdu Lajos, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
14:38
Pontozó
Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
14:40
Karikázó / Vasvári verbunk / Csárdás
Domaházi Népi Együttes
Domaháza
Északi peremvidék
14:45
Kettős
Szűcs Bálint, Szűcs Szilárd
Moldva
14:48
Tüzet viszek, ha lássátok
Varga Károlyné, gy.: Mező Judit
Biharkeresztes
Körösök vidéke
14:49
Magyarszováti szerelmes dal
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:55
„Szombat este nem jó citerázni” – „Harangoznak a faluba” – „Erdő szélén sátoroznak...” – „Kútágas, gémestől”
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
15:00
Karácsonyi és újévi köszöntő
Majorosi Marianna
Moldva
15:03
Sárga répa zöld uborka
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
15:03
Szép fehér pekulár...
Polgár Lilla
Moldva
15:07
Zsidó körtánc
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
15:09
Nálad rózsám a padon
Berta Alexandra
Sárköz
15:15
Végigmegyek Kosteleken, benézek egy
Váta Demeterné Fekete Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Szépvíz-Kostelek
Csík vm.
15:16
Zselyki lakodalmas
Téka együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
15:18
Mikor kezdtem kofferomba pakolni, Fütyül a masina
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
15:20
Ó, szomorú Jézus
Galgamácsai asszony
Galgamácsa
Galgavidék
15:21
Jer bé nálunk jer bé
Dániel Ferencné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
15:24
Havajgatás és öves
Török Tilla, Török Ádám
Moldva
15:26
Anko, Ančice – Srem, srem
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
15:30
Gyuri bá...
Heveder
Örkő
15:36
Kidőlt a fa mandulástól
Bíró Endrész Márton, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Korond
Sóvidék
15:37
Gyimesi táncok
Hegedős zenekar
Gyimes
15:42
Román tánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
15:45
Kezes
Csürrentő együttes
Moldva
15:51
Ni hol kerekedik
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
15:56
Ezt a kerek erdőt járom én
Bürkös zenekar
Nyírmada
Nyírség
16:02
Brâu dudán
Nicolai Mircea, gy.: Stuber György
Zabola
Háromszék vm.
16:03
Hitlerista pár
Heveder
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
16:10
Serény
Vojvodi Ödi, gy.: Demény Piroska
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
16:12
Szilágyi Sándor dallamai
Debreczeni-Kis Helga
Magyarvista
Kalotaszeg
16:15
Klézsei öreg magyaros
Chiriac Neculai bandája, gy.: Pávai István
Redojé
Moldva
16:16
Kecskés
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
16:18
Jaj, de sáros, de göröncses ez az út...; Dzsalok, dzsalok hazafele...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, Szatmárököritói banda, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
16:23
Magyarpéterlaki tánczene
Dobroda zenekar
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
16:28
Szürke szamár szomorkodik
Lapáti Antal
Romhány
Karancs alja
16:29
Marosszéki: Verbunk és vármegye
Ökrös együttes, Balogh Kálmán
Marosszék
16:36
Úgy akartalak szeretni
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
16:37
Magyar (Négyes)
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:39
halottas; cântare morţească
Mihály Emil, Râpa Alexandru "Micu", Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
16:43
Sóvidék
Nyitrai Mariann, Üsztürü
Sóvidék
16:51
Kövecses víz martján
Simon Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
16:53
Haranglábi népdalok
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán, Németh Ferenc
Harangláb
Felső-Vízmellék
16:59
Hore de jale (Keserves)
Covacs Tivadar, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
17:01
Szélről legeljetek
Őri Banda, Boglya együttes
Őrség
17:06
Egy kicsi madárka
Miklós Márton, gy.: Imets Dénes
Kászonaltíz
Csík vm.
17:07
Cigányoké
Fondor zenekar
Szilágyság
17:15
Akasztós, lassú csárdás, sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
17:23
Félöves
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Moldva
17:25
Mátyílem me, mamó
Székely Józsefné "Julcsa", gy.: Bari Károly
Csácsbozsok
Dél-Dunántúl
17:28
Kis-Küküllő gyönge vize
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Mester László, Szász Lőrinc
Szőkefalva
Felső-Vízmellék
17:37
colindă
Zágor "Pici" Aladár, gy.: Kelemen László
Váralmás
Almás mente
17:38
Somogyi rabének és kanásztánc
Égenföld együttes, Balogh Sándor
Somogy
17:42
Avój, katar o birto
Nicu Gulea, gy.: Bari Károly
Feteşti
17:43
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
17:50
Legényes
David Dumitru, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
17:51
Cigánytánc és ritka fogásolás
Magyarhang zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:57
Ha én kondás vólnék
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
17:58
Mikor kicsi leány voltam
Csürrentő együttes
Moldva
18:04
sebes magyaros
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
18:06
Kék ibolyát ültettem a cserépbe
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes
Mezőség
18:11
Viszik a menyasszony selyem ágyát
Pap János, gy.: Vikár László
Sorokpolány
Észak-Dunántúl
18:12
Ismerem a lovam
Berecz András, Dsupin Pál
Nagykunság
18:18
Keserves és hajnali
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
18:24
Menyecske, Menyecske
Ivánovics Tünde
Moldva
18:27
De szép a fekete bárány
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
18:28
Györkei verbunk
Tükrös zenekar
Abaúj
18:30
lassú és sebes csárdás lóvészi románoknak és gyimesi csángóknak
Pulika János, Pulika Gizella, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
18:37
Elfelejtett dallamok
Dűvő zenekar
18:41
Jaj, folij, mama, folij
Horváth Izabella "Zsuzsa", gy.: Bari Károly
Zalaegerszeg
Dél-Dunántúl
18:45
Búsulni sohasem tudtam
Türei Lengyel László, Czilika György bandája, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
19:06
Halottkísérő és „vers”
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
19:09
Éjféli csillag
Gömbszörp
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:16
Örül a Mari, fektetni viszik
Haris Andrásné Nagy Borbála, gy.: Ág Tibor
Naszvad
Vág-Garam köze
19:17
Pontozó
Szántó Ferenc, Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
19:20
Suită din Mociu
Ţuli Károly, Covaci Băbuţ, Bumb Cornel, gy.: Sălăgean Traian
Mocs
Kolozs vm.
19:27
Serény magyaros
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
19:30
Őszirózsa lehullott, lehullott
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
19:32
Ha kél az ég szép hajnala
Horváth Éva Sára, Pál Mihály, Hrúz Szabolcs, Terék József
Szék
Észak-Mezőség
19:39
Román táncok
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
19:43
Én az éjjel nem aludtam egy órát
Gönczöl Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
19:44
Sokan ülnek a kapuban
Zsákai-furtai citerazenekar, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
19:45
Édes Gergelem
Tatros együttes
Moldva
19:48
Menet a lakodalmas házhoz
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
19:50
Megszabadultam már…
Écsi Gyöngyi, Kürtösi Zsolt
Béd
Zoborvidék
19:52
Čierna vlna na bielom baránku
Szentmártoni énekcsoport
19:54
Jár a kislány…
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Szék
Észak-Mezőség
20:01
a. Ha megindul az a vonat – b. Nincsen piros rózsa
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
20:07
Erdőszombattelki tánczene
Csaba Band
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
20:10
Szabó Vilma kiment a kiskertbe
Szász Zsiga Andrásné Székely Mária, gy.: Kallós Zoltán
Méra
Kalotaszeg
20:13
Saldino nótája
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő, Ürmös Sándor
20:18
Táncházi muzsika: aprózó, erdélyes, aprózó
Kovács Tivadar, Kovács János, Szabó Gábor, gy.: Sebő Ferenc
Méhkerék
Körösök vidéke
20:22
Vajdaszentiványi sebesforduló
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
20:27
Megrakuk, megrakuk
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
20:28
Katonakísérő, legényes és szapora
Kincsér együttes
Kalotaszeg
20:35
Magyarózdi öreges pontozó
Szászcsávási Zenekar, gy.: Bartha Z. Ágoston, Pénzes Géza, Szánthó Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
20:36
Kilenc alma
Balogh Sándor, Palya Bea, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
20:42
Én Bogáton juhász voltam
özv. Bogdán Györgyné Kovács Teréz, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
20:44
Egy pár tánc Zöldes Péter emlékére
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza, Bobár Zoltán
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
20:46
Este kialszik a lámpa (Szökő)
Vincéné Ráduly Irma, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
20:48
Irigyeim sokan vannak
Berta Alexandra, Cserta Balázs, Rendes zenekar
Nagyréde
Heves vm.
20:54
Rózsát ültettem a gyalogútra
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
20:55
Korcsos és cigánycsárdás
Gajdos együttes
Felső-Maros mente
21:00
colindă
Horvát Ioan, gy.: Pávai István
Kolozsborsa
Borsa völgye
21:01
Jámbor tus (Pálóczy-Horváth Ádám daloskönyvéből)
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
21:04
Kanásztülök
Kotrucz Pál, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
21:05
Haragszik a rózsám anyja
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
21:07
Ritka és sűrű csárdás
Pusztai Endre, Kolbász Béla, ifj. Kolbász Béla, Berki Sándor, Berki Ferenc, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:11
Vasvári, hallgató, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Gömör
21:21
Fekete a holló
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
21:23
Menyasszonybúcsú
Majorosi Marianna, Majorosi Tímea, Bognár Szilvia
Magyarbőd
Abaúj
21:25
ştraiere
Lucaciu Adalbert "Pilu", gy.: Pávai István
Maroshévíz környéke
21:27
Mikor én még kicsi vótam
Berta Alexandra, Birinyi József
Dél-Dunántúl
21:33
A juhait kereső pásztor története (keserves és örömnóta)
Gusa Pál
Gajcsána/Egyházaskozár
Moldva
21:36
Se fúdd el jó szél, fúdd el, hosszú útnak
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
21:40
Cigándi lakodalmas kísérő
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Cigánd
Bodrogköz
21:45
Gergelyem / Zsidó tánc
Tobak Ferenc
Moldva
21:49
(Úgy elmegyek, meglássátok)
Kotyorka Antal, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
21:50
Hajladozik nádszál… (Magyarok Moldvában)
Tárnoki Beatrix, Kerényi Róbert
Moldva
21:54
Cigány hallgató és asztali nóta
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
21:58
Sűrű és rika tempó
Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
22:00
Szegény vagyok, szegénynek születtem.
Szilvasán György, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Ura
Szatmár
22:01
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:12
Chemare la claca (kalákába hívó)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
22:14
Lakodalmi tánc - Jocul găinii
Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:15
Háj káj thon el séja­ l­ bárjan
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamț
22:18
Komámasszony
Stan Alia
Moldva
22:20
Važecký krut
Vázseci énekcsoport Michael Kapasný vezetésével, Jozef Lacko zenekara
Vázsec
Liptó vm.
22:23
Mikor Gergely legény volt
Mandache Aurél
Moldva
22:24
Rigmus
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
22:25
Déltől estig nyílik a piros rózsa
Tényi Edit
Al-Duna mente
22:29
ungureşte rar; ritka magyar
Hârleţ Ioan „Nucu”, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Észak-Mezőség
22:30
Hej, rozmaring
Bogyiszlói zenekar, Unger Balázs
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
22:34
Haj Ujvár (Horkai ének)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
22:35
Régi babám, törjön ki a nyavaja
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:45
Gyenge violának földre hajlik az ága
Kiss Décsei Jánosné Miklós Anna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
22:47
Egy szem szőlőt
Zengő együttes
Somogy
22:51
Megismerni a kanászt ékes járásáról
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
22:52
Az én piros vérem 
Palya Bea
Moldva
22:56
„Sárga papucs az ágy alatt” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
22:57
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
23:00
Árva vagyok árva, az Isten is lássa
Nyisztor Bertalanné János Rozália, gy.: Lázár Katalin, Németh István, Vikár László
Székelykeve (Majos)
Dél-Bánát
23:03
Szögény csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
23:06
Most érik a veres szilva
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
23:08
Ébresztő
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
23:13
Sírjál, sírjál szép szűz virág, mer van mér sírnod,
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
23:14
Ma van Húsvét napja
Méta együttes
Szatmár
23:20
Ej, most jöttem Gyuláról
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
23:21
Szeress, szeress, csak nézd meg kit
Hubán Ágnes
Udvarhelyszék
23:22
Kománasszony
Róka Mihály, Bolya Mátyás, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
23:25
Öreges kezes (Édes Gergelyem)
Mokányos együttes
Csík
Moldva
23:27
Magyar cigánytánc és friss csárdás (Neked menjek, ne menjek)
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Oláh Lajos, Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
23:29
Ked’ my za hory zájdeme
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor, Hégli Dusan
Zólyom vm.
23:35
Egyszer egy királyfi
Andraskó Jánosné Rácz Magdolna
Zsére
Zoborvidék
23:41
Hai mândro să-mi dai guriţa
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
23:42
Nálunk a júhmérés nagyobb egy lakodalomnál
Berki Ferenc "Árus", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
23:48
Epilógusként
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Mester László "Pintyő", Szabó Dániel
Sóvidék
23:52
Eddig vendég jól mulattál
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
23:53
Két gyimesi keserves
Agócs Gergely
Gyimes
23:56
Csikorog a szekér
Ferenci Péterné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.