Folkrádió

2019. április 26-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Adventi énekek
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
0:03
A bazsarózsának lehajlott az ága
Gáspár Péterné Fodor Sári, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
0:04
Bëbocsātlak
Kubinyi Júlia, Agócs Gergely
Zoboralja
0:11
Az ágói fűzfának de magas a teteje
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
0:12
Kalotaszegi tánczene
Varga István "Kis Csipás", Valkó zenekar
Kalotaszeg
0:17
katonakísérő
Antal Árpádné Zilaji Rozália, Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
0:18
Mikor a szoroson lemész
Polgár Lilla
Gyimes
0:21
Mindenkinek hátrahagyom
Márton Bálintné Tankó Ilona, gy.: Kallós Zoltán
Bodorszer
Gyimes
0:22
Egy pár tánc füzesről
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:26
Na zelenej lúke kopa sena
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
0:28
A turai bíró szőlejébe
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Terék József
Galga mente
0:35
Hegyen völgyön járogatok vala
Demse Dávidné
Pokolpatak/Sásd
0:38
Bakanóták
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
0:45
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
0:50
De szeretném feleségem megverni
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán
Kalotaszeg
0:58
Adj uram őnékik örök nyugodalmat
Nyisztor András Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lábnik
Moldva
1:00
Dajte me mamičko /Rejdová, Gemer/
Muzička
Sajóréde
Gömör
1:02
De strigat la gaina (lakodalmas a Felső-Maros mentén)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
1:04
Bánat, bánat, de nehéz vagy... Szászcsávási muzsika
Ivánovics Tünde, Szökős együttes, Palló zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
1:11
Bánod, gazda, bánod
Danajka Lajos, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Felsőszeli
Nyugat-Felföld
1:12
Sárig virág, ha leszakítanálak
Ambrus Gyula
Szerbek
Moldva
1:14
Phenes, phenes, hogy man kames, közbe dilinjares
Bastyúr Bertalan, Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
1:17
Moldvai táncok
Dsupin Pál, Fajcsák Attila
Klézse
Moldva
1:20
Villás farkú fecske..
Dobos Jánosné Farkas Rózsa, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
1:21
Moldvai dal és tánc
Polgár Lilla, Lipták Dániel, Fábri Géza
Moldva
1:26
„A temetőkapu” (regrutanóta)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
1:27
Györgyfalvi rend
Csík zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
1:37
A pernyési kastélynak zsindely a teteje
Hodosán Mihályné, gy.: Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
1:38
Nyílik az égnek ragyogó sugára
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Csávás
Felső-Vízmellék
1:41
Zegnal góral swa góralke
Stanislaw Wyzykowski
1:45
Csárdás és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
1:56
Friss (Cickom, cickom)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
1:57
Keserves és táncdallamok Gyimesből
Török Tilla, Vidovenyecz Mihály
Gyimes
2:02
Čardaš a szlovákoknak
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
2:06
Minintalu
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Dresch Dudás Mihály
2:09
A fényes nap tőlünk eltávozott
Kovács Ferencné Kola Vera, gy.: Kiss Lajos
Lacháza
Szlavónia
2:10
Lassú és szapora
Téka együttes
Kalotaszeg
2:16
Hej, mikor mentem Haranglábról kifelé
Balogh János "Büszke", Balogh György "Cica", Szászcsávási Zenekar, gy.: Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Tőkés Lóránt, Pénzes Géza
Harangláb
Felső-Vízmellék
2:22
Kettős
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
2:23
Kertëm alatt tele van ibolyával.
Ambrus Sándorné Márton Kata, gy.: Kiss Lajos
Sárvásár
Kalotaszeg
2:24
Nunta
Zurgó együttes
Moldva
2:30
Cîntec de dragoste ca pe Neajlov: Lunca Obedeanului
Gheorghe Moţoi, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
2:34
Karikázó
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
2:38
A temetőkapu
Ambrus Sándorné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
2:39
Moldvai karácsonyi énekek
Pitypang együttes
Moldva
2:42
Cseh karácsonyi ének
Jiří Košík együttese
2:44
Nyírségi szlovák táncdallamok
Suttyomba zenekar
Nyírség
2:48
Tiszaújfalui tekerőmuzsika
Papp Rókus
Tiszaújfalu
Kiskunság
2:49
Joc de învîrtit din Livada
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
2:51
A matolcsi zöld erdőben nem zörög a falevél
Illyés István, gy.: Szikora András
Tunyogmatolcs
Szatmár
2:52
Sanyibácsi, drága...
Gömbszörp
Kisbács
Kolozs vm.
2:57
Pétro
Veta Stanescu, gy.: Bari Károly
Cuza Vodă
3:07
Jár a kislány virágos szép mezőben
Gálber Attila, Horváti Kata
Magyarszovát
Belső-Mezőség
3:12
Endre báró udvarában – Amott legel – Elveszett a lovam
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
3:17
Maros menti tánczene
Bakator, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos
Felső-Maros mente
3:24
Sárdó gyüjjön, meleget hozzon
Bencz Gábor, Gál Bálint, Manyuk Vilmos, gy.: Ág Tibor
Zsére
Zoborvidék
3:25
Harangoznak a toronyba
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
3:30
Horă „de la do”
Costică Panţiru, Jănică Panţiru, Cristinel Cantea, Mihai Trifan, Gică Trifan, David Panţiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Panţiru, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Zece Prăjini
3:34
Bordalok
Szeredás együttes
3:37
Beli buba, a bölcsőbe
Bálint Györgyné Szász Klára, gy.: Sárosi Bálint
Disznajó
Felső-Maros mente
3:38
Kruta
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Margitfalva
Szepes vm.
3:40
Lírai és tréfás dalok
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
3:45
Duó
Fekete Borbála, ifj. Gelencsér János
Moldva
3:50
Emlékezem én uraim e csalárd világról
Lőrincz Antalné, Nyisztor Márta, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Istensegíts
Bukovina
3:51
Új korában repedjen meg a csizmám
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
3:54
Marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
3:57
Sír a szemem, hull a könnyem
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
4:00
Kidőlt a fa mandulástól
Bíró Endrész Márton, gy.: Tari Lujza, Miháltz Gábor
Korond
Sóvidék
4:01
Lassú és sebes magyaros
Tímár János, Tímár Viktor, Kerekes együttes, Hajdú Kinga
Hidegségpataka
Gyimes
4:18
p-a lungu
Balaş Grigore, Ilca Iuliu, Stanca Gavril, Balaş Ioan, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
4:20
Magyarszováti négyes és lassú cigánytánc
Tímár Sára és zenekara
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:26
Ó áldott Szűz Anya
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
4:27
Érik már a búza sárgul a kalásza
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
4:32
Verbunk és figurázó
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
4:35
Szerettem egy szépet
Berta Alexandra, Lehőcz Alexandra
Gyimes
4:39
Volt nekem egy kecském, tudod-e
Jandzsó Györgyné Jeli Ilona, gy.: Együd Árpád, Németh István, Sztanó Pál
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
4:40
Kerek alma
Pántlika Énekes Csoport, Kovács László
Moldva
4:42
Anna magasban
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
4:44
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
4:49
Seregeknek szent Istene
Farkas Mihályné Mozga Franciska, gy.: Dobszay László, Rajeczky Benjamin, Szendrei Janka
Barslédec
Bars vm.
4:50
Nekünk a legszebbik estét
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
4:53
Érik a szőlő
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
4:53
Marhaňská a Bašistovská
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
4:56
Dzsalok, dzsalok hazafele
Fedor Sándor "Dimó"
Kispalád
Szatmár
4:57
Az én ökröm a Csengő, a Virág
Lenvirág együttes
5:01
De băut
Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu
Máramaros
5:03
Mérai keserves
Szabó Dániel
Kalotaszeg
5:05
Fejér László lovat lopott
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
5:08
Moldvai dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
5:14
Cura copa vinograd
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
5:16
Egytoppantós
Balogh Sándor, Gál János
Gyimes
5:17
Kövecses víz közepibe
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
5:20
Menyasszonykísérő
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
5:21
Asztali nóta
Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
5:26
Belts - zsidó köszöntő
Fondor zenekar
Szilágyság
5:30
Arass, rózsám, arass
Tóth Sándorné Fabó Júlia, gy.: Kiss Lajos, Szabó Zoltán
Szentlászló
Szlavónia
5:30
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
5:35
Cigány virrasztó ének és lassú cigánytánc
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:39
Nincsen kedvem, A Kárpátok tetején
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
5:46
Anyám, édesanyám
Dobos Jánosné Győri Péter Teréz, gy.: Domokos Mária, Kallós Zoltán, Léránt Andrea, Németh István, Teszáry Miklós
Bogdánfalva
Moldva
5:48
Kanásztánc és oláhos
Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
5:52
„Kura Josko dudáljon kend” (dudanóta)
Bihari József „Tina”, Bencz Bálint, Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
5:54
Féloláhos
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
5:55
(Októbernek, októbernek elsején)
Nónika Miklós "Hitler", Nónika László, Nónika Miklós, gy.: Kallós Zoltán
Gyerővásárhely
Kolozs vm.
5:57
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
5:59
Lassú és sebes csárdás
Zerkula János, Mihók Mihály "Buhai", Fikó Régina, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
6:12
Bokrosi vágatás
Bartha Z. Ágoston, Berán István
Bokros
Dél-Alföld
6:18
Kiskertemben kinyílott a tulipán
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
6:19
Szerba
Csürrentő együttes
Moldva
6:27
Szárnya szárnya
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
6:28
Ion & János
Gömbszörp
Bákó
Moldva
6:31
Erre gyere, rózsám, nincsen sár
Takács János, Reisz Gézáné Hordósi Mária, Pápa Ferenc, gy.: Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
6:32
Szatmári magyar verbunk, csendes, csárdás és friss
Török Tilla, Kalász Máté, Szlama László, Fekete Márton, Árendás Péter, Dragony Gábor
Felső-Tisza-vidék
6:38
Amikor mennek a tyúk után
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
6:39
Az ördög tánca
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:46
Ki nyiresbe bé nyiresbe tarka borjúk járnak
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
6:47
Kalotaszegi betyárnóta
Hegedős zenekar
Kalotaszeg
6:52
Na priadkach v Štrbe
Csorbai énekcsoport, Anna Milanová - Kičiňová
Csorba
Liptó vm.
6:55
Mezőségi tánczene
Kincsér együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
7:04
Debrecennek van egy vize
Gonda Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Darvas
Körösök vidéke
7:04
Tánc alá való juhásznóták
Hegedős együttes, Unger Balázs
Alsókálosa
Gömör
7:09
Sebes forduló
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
7:12
Fehér László balladája
Bárdosi Ildikó
Hajdúság
7:15
Édesanyám hol van az az édes tej
Baksa Ferenc, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
7:17
A rozsnyói koronára süt a nap
Tóth János
Berzéte
Gömör
7:21
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy (Lassú)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
7:23
Marossárpataki táncok
Juhász zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
7:30
Ihere Gyühere
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gyoszény
Moldva
7:31
Sebes forduló
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
7:41
katonakísérő
Antal Árpádné Zilaji Rozália, Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Kelemen László
Gerendkeresztúr
Dél-Mezőség
7:42
Când eram în sat la mine
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
7:46
Kimentem a rétre
Holecz Ferencné Gyepes Ilona
Alsóbodok
Zoborvidék
7:51
Hideg István bácsi emlékére
Havay Viktória, Horsa István, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:55
Halottkísérő. A zenésztársnak, Bóné Sándornak szól...
Horváth Elek bandája, gy.: Varga János
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
8:00
Felcsíki székely verbunk és féloláhos
Pesti Csángók Baráti Társaság
Felcsík
8:04
Jaj, lelkem, lelkem, gyermekem
Balog Péterné, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
8:07
Kalotaszegi mulatónóták, invirtita és cel iute (forgatós és sebes), szapora és keserves
Ökrös együttes, Herczku Ágnes
Kalotaszeg
8:19
cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Tövishát
8:21
Az ürögi halastóba...
Illangó
Felsőireg
Sárköz
8:26
Elvégeztük, elvégeztük
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Dancsi Lajos, Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
8:27
Két menyasszonybúcsúztató
Tóth Eszter
8:30
Korcsos
Magyarpalatkai banda, gy.: Császár Attila, Crispijn Oomes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:35
Olafská
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj, Pavol Bako
Krivány
Sáros vm.
8:38
Túl a Tiszán, a szendrődi határba
Balog János, gy.: Sztareczky Zoltán
8:39
„Egyes számú tánc: Olvad a hó, tavasz akar lenni...”
Fondor zenekar
Váralja
Sárköz
8:44
Aki dudás akar lenni
Boruzs András, Törő Gábor, Nádházi József, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
8:45
Vásárúti csárdás és friss
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
8:48
Moldvai csárdás / Háng (Árgyelánka) / Kettes tánc
Gusa Pál, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
8:50
Nem úgy van az
Zengő együttes
8:53
Noghiul
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
8:55
Szaszkó József citerás dallamai
Dragony Gábor
Tura
Galga mente
8:58
Fúdd el jó szél
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
9:00
A juhásznénak
Csüllög Edina, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
9:03
Vasvári verbunk és frisse
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
9:05
Hojže, čupže, bača moj
Martin Tesák, Matús Tesák
9:07
Tuke mótár, mange mótár
Rostás Melinda, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
9:08
Románca és korogjászka
Molnár Előd, Németh László
Klézse
Moldva
9:11
Aratási koszorút kísérő
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
9:12
Cseres erdőn, csárda előtt
Antal Tibor
Gyimes
9:15
Kádár István históriája 1.
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
9:18
Keserves, hajnali és szapora
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Havasréti Pál
Kalotaszeg
9:26
Mikor kijönnek a házból a menyasszonnyal
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
9:27
Kanásztáncok két hegedűn
Muzsikás együttes
Dél-Dunántúl
9:30
Halott mellett való keserves #2
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, Berszán Fülöp, gy.: Tari Lujza
Gyimesközéplok
Gyimes
9:32
Veress az ég…
Maczkó Mária, Horváth Attila
Moldva
9:36
Kerekes
Zerkula János, Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Gyimesközéplok
Gyimes
9:38
Esik az eső / Söprik a pápai utcát
Hollókői Lajos, Balogh Márton, Gyenis Katalin, Gombai Tamás, Porteleki László, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
9:45
Csángó leján
Dima János, Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
9:47
Gav-gavestar
Bastyúr Anna, Bastyúr Éva, Bastyúr Bertalan, Parapács, Pál István "Szalonna"
Felső-Bódva mente
9:55
Táncdallam (Szól a figemadár)
Horváth András id., Lakatos Pál, Horváth András ifj., Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
9:57
Hajdútánc
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Agócs Gergely
10:04
Félre tüdő a májától
Dömötörfy Józsefné Bebők Erzsébet, gy.: Olsvai Imre
Nemespátró
Dél-Dunántúl
10:05
Geampara
Falkafolk
10:09
Édes Gergelyem
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
10:11
Aluszol-e te juhász
Szabó Edvina
Moldva
10:12
Szent Mihály-nap felé az idő
Rácz Lőrinc, gy.: Mező Judit
Furta
Körösök vidéke
10:13
Úgy elmenek rózsám valamerre
Kovács Nóri
Klézse
Moldva
10:16
Ritka és sűrű magyar
Ciornea Joan, Csuki József, Cincár Ignác, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
10:18
Pontozó
Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Felső-Vízmellék
10:21
Árva madár mit keseregsz az ágon
Veres Istvánné Balázs Mária, gy.: Domokos Pál Péter
Kászonimpér
Kászon
10:22
Erika nótái
Demeter Erika, Orza Calin, Gázsa zenekar
Őrkő
Sepsiszék
10:28
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Botezán János, Vintila Endre, gy.: Pávai István, Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:39
Nyírségi oláhos
Berta Alexandra
Nyírség
10:41
Eredj Éva ja pallásra, fogj egy pár galambot,
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
10:41
Karácsony környéki kánta
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
10:47
Baszom, aki hová való…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
10:50
Piros kancsó, piros bor
Kalamajka együttes, Hetényi Milán, Lengyel József, Papp Anikó, Papp Zsuzsanna
Kalotaszeg
11:02
Betyárgyerek az erdőbe
Bomlász Sándor, gy.: Vargyas Lajos
Vaja-Rákóczytanya
Nyírség
11:04
Megyek az utcán lefelé (keserves)
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
11:06
Szökős (Összerázós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:06
Emma muzsikája
Juhász zenekar
Dunántúl
11:10
Hallgató, fox, csárdás és friss
Hunyadi András bandája, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
11:15
Két kör tánc
Zurgó együttes
Moldva
11:17
„Betyár vagyok én, betyárnak születtem” (csárdás és gyors csárdás)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
11:19
Orotvai népdalok
Csevergő énekegyüttes
Orotva
Gyergyó
11:23
Szörnyű nagy romlásra készül Pannónia
Turbuk Gergely, gy.: Kodály Zoltán
Hadikfalva
Bukovina
11:25
Korcsos
Kóborzengő, Kneifel Imre
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
11:30
Jelzés havasi kürtön
Ivan Szkunc, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
11:31
Elmén tőle az eszed
Berta Alexandra, Kiss B. Ádám, Csasznyi Imre
Dél-Dunántúl
11:37
Általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
11:39
Pekný si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
11:43
Forduló
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:51
In memoriam Boros Samu
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Bogártelke
Kalotaszeg
11:57
Megösmerik a kanászt tarisznyaszíjáról
Karakas Pál, gy.: Kiss Lajos
Várdaróc
Dél-Dunántúl
11:57
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
11:59
Ne bánd édes virágom
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:59
Gyedoj
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
12:02
Végigmentem a szováti temetőn
Maneszes "Láli" Józsefné Tóth Maris, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:04
Volt szeretőm, volt egy szép
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
12:07
Alsótőkési vőfélytánc
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
12:10
Addig rózsám el nem veszlek
Balogh Sándor
Dél-Dunántúl
12:11
Ne aludj el két szememnek világa
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
12:12
Kőrispataki forgatós
Tükrös együttes
Kőrispatak
Udvarhelyszék
12:15
Ráca
Palacki Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
12:17
Elindulék este guzsalyasba
Balogh Sándor
Moldva
12:18
Halotti énekek; S jó életünk víg órája; A szomorú siralmas szó
László Istvánné Lackó György Katalin, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
12:26
Kalotaszegi cigánycsárdás és szapora
Ökrös együttes, Berecz András
Kalotaszeg
12:31
Csárdás – „Elmegyek, elmegyek”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
12:32
Féloláhos
Téka együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
12:33
Viszik a menyasszony selyem ágyát
Pap János, gy.: Vikár László
Sorokpolány
Észak-Dunántúl
12:35
Írom levelemet, nem írom nevemet (Magyarlapádi táncdallamok)
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
12:41
Barna Janit arra kérte babája… (Ballada)
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
12:45
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
12:53
Lassú csárdások (Ózdi viola)
Demeter Zoltán, Jónás István, Demeter Salamon, gy.: Pesovár Ferenc
Ádámos
Alsó-Vízmellék
12:56
Van borom, pálinkám es
Farkas Annamária, Dunazug Együttes
Moldva
13:03
Szökő
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
13:04
Verbunk, csárdás és menyasszonytánc
Németh Dénes, Takács Ádám, Makó Péter, Orsós Tamás, Szabó Dániel, Bartók József
Kürt
Vág-Garam köze
13:09
Ej, rózsa, rózsa
Ulicza Jánosné Bernáth Rozália, gy.: Pesovár Ferenc
Alap
Fejér vm.
13:09
Szivaroztam
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:13
„A hídvégi halastó, halastó” (csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
13:17
Banumaracsini
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
13:19
Csárda, csárda, tetejetlen csárda
Zsíros Sándor, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
13:21
Kettős
Horváth Szilárd, Balogh Sándor
Forrófalva
Moldva
13:24
Cigány halotti keserves
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Őrkő
Sepsiszék
13:26
Eger környéki boros nóták
Csík zenekar, Csávás Attila
13:32
S általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
13:34
Délig feketében, délután fehérben (Magyarózdi táncdallamok)
Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Juhász Erika, Hetényi Milán, Dsupin Pál, Juhász Zoltán
Magyarózd
Kutasföld
13:40
Kettős
Halmágyi Mihály, Halmágyi Gizella, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
13:45
Ó, fényességes szép hajnal
Bárdosi Ildikó
Szilági
13:49
El këll mënni summáslánynak messzire.
asszonyok, gy.: Kapronyi Teréz
Fedémes
Heves vm.
13:51
Mezőkölpényi csárdás és cigánycsárdás
Sepsi Béla, Czerán Csaba, Fazakas Albert, László Gábor
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:56
Lassú és friss csárdás, mars
Árkus Elemér bandája, gy.: Pávai István
Kalocsai Sárköz
13:59
Befejezetlen kézirat
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
14:07
Ó bú látott, sok kínt vallott
Gáspár Simon Antal, gy.: Domokos Mária, Németh István
Istensegíts (Halásztelek)
Bukovina
14:08
Látom a szép eget
Vikár Béla Népdalkör, Balogh Sándor
Tekerőpatak
Csík vm.
14:11
Ţigăneşte (învârtită rară)
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
14:13
Csillagok, csillagok...
Téka együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
14:22
Ez új idő, újesztendő…
gy.: Kelemen László, Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
14:24
Odabenn a zöld erdőbe
Burns Katalin
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:26
Kolomejka
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
14:27
Magasan repül a daru
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
14:29
Tvoju pamiatku
Hybbei énekcsoport
14:30
Kaszárnya, kaszárnya...
Csík zenekar
Bogártelke
Kalotaszeg
14:38
A bolhási kertek alatt, Kata
Badacsonyi Lajos, gy.: Juhász Zoltán, Keszey Tivadar
Zalavég
Dél-Dunántúl
14:40
Piros kancsó, piros bor
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
14:43
Kerek az én szűröm allya
Kós József, gy.: Lajtha László
Borsosberény
Nógrád vm.
14:44
Pálpaliné balladája
Majorosi Marianna
Kürt
Vág-Garam köze
14:48
Pince, pince, tizenhárom sor pince
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
14:53
Nem messze van ide Kismargita...
Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Lőkösháza
Gömör
14:55
Addig kell a vasat verni, míg az meleg.
Üveges János, gy.: Kiss Lajos
Szirénfalva
Ung vm.
14:56
Költözik a vándormadár
Herczku Ágnes, Gombai Tamás, Molnár Miklós, Mester László, Doór Róbert
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:03
Almás-völgyi învârtita, cel iute, ceardaş iute
Ötvös Josif, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
15:11
Csíkszentdomokosi dallamok
Karinca együttes
Csíkszentdomokos
Felcsík
15:17
Látod, édësanyám, látod, édësanyám, mé­ szültél a világra?
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler, Németh István
Rimóc
Cserhát
15:20
Haragszik a rózsám anyja
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
15:22
Lassú és csárdás
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
15:27
Polutuj ma, šuhaj
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
15:33
Szent Gergely doktornak
Bakos Lászlóné Tarjáni Rozália, gy.: Vikár László
15:34
Öves és kezes
Szabó Attila, Horváth Attila
Moldva
15:38
Purtata IV: De-a lungu dun Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
15:41
Botosánka
Mandache Aurél, Benke Róbert
Moldva
15:42
Esteledik a faluba, haza kéne menni!
Márián Erzsébet, Szilvasány Erzsébet, gy.: Vargyas Lajos
Ura
Szatmár
15:43
Szeret engemet valaki...
Boglya együttes
Mezőség
15:52
Ale cui acestor curţi
férficsoport, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Mihail Kogălniceanu
15:54
Hajnal hasad
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
16:00
Haj, mer­, piros alma a kezembe­
Román Olga, gy.: Bari Károly
Őrkő
Sepsiszék
16:03
Bekaszálták az árpát…
Boglya együttes
Szék
Észak-Mezőség
16:10
„Elúntam már hozzád járni” (lagzis)
Bencz Bálintné Zsebi Ilona, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
16:10
Gömöri juhásznóta
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Gömör
16:16
Megöltek egy legényt
Puskás Antalné Bálint Anna, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
16:17
Énekelt eleki lunga-dallamok, sârba és ţiganeasca
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
16:25
Cigány keservesek
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
16:28
Mikor én még kicsi vótam
Berta Alexandra, Birinyi József
Dél-Dunántúl
16:33
Haza is kéne már menni
Békési Mihály, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Doboz
Körösök vidéke
16:34
Moldvai dallamok
Dűvő zenekar
Moldva
16:39
Állatok kihajtását jelző kanászkürt
Krónusz István, gy.: Sárosi Bálint
Ádánd
Dél-Dunántúl
16:39
Juhászbál Dömötörkor
Szeredás együttes, Szokolay Dongó Balázs, Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos
Hajdúság
16:45
S készülj ljányom készülj (I. változat)
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
16:50
Sajói sebes
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
16:53
Kecskekeresés
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
16:55
Mama si / Pavle mi
Vándor Vokál, Lőrincz András, Orczy Géza
17:00
Máj droboj tu
Rafael János, gy.: Bari Károly
Szolnok
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
17:03
Somogyi dalok
Pántlika énekegyüttes
Somogy
17:06
Bakanóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
17:11
Máramarosszigeti tánc
Muzsikás együttes
Máramarossziget
Máramaros
17:14
Jól megrezáld a farod
Tóth Sándorné Fabó Júlia, gy.: Kiss Lajos
Szentlászló
Szlavónia
17:15
Megyek az úton lefelé
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
17:21
De învirtit de pe Mara
Ştefan Petreuş, Ioan Petreuş
Krácsfalva
Máramaros
17:24
Szöszcsináláskor
Ecsedi Petra, Nauner Agárdi Éa
Szatmár
17:34
Elvetettem a lenemet
Bogdán Györgyné Kovács Teréz, Papp Gyuláné Virág Teréz, gy.: Dávid Gyula, Kodály Zoltán
Karád
Somogy
17:35
Öreges és lassú csárdás, szökős és cigánycsárdás
Csík zenekar
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
17:46
De szeretnék az erdőben fa lenni
Papp Andrásné Kelemen Teréz, Radák Béla, Bihodi János, Kerekes György, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
17:49
Moldvai népdalok
Deák Fruzsina
Moldva
17:52
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
17:54
Kyrie Moldvából
Sebestyén Márta
Moldva
17:55
„Zavolám si, zavolám, cigáňa za kmotra” – „Štyri hodiny bili” (váľaný a do vysoka)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
17:57
Ha felülök,Bözsikém
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Krajcsó Bence, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
18:04
Én Uram, Teremtőm
Minuc Jánosné Ferenc Mária, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán, Kiss Attila
Szabófalva
Moldva
18:06
Galac felől kiindult egy gőzhajó
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
18:08
korcsos
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
18:11
Szapora lassú
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:13
Ugróstánc dallamok
Orsós Kis János, Kovács János, Orsós Lajos, Bogdánovics Antal, gy.: Martin György, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Bogyiszló
Sárköz
18:16
Jankovics Imre dudanótái
Egervári Mátyás
Somogy
18:20
„Megrakják a tüzet” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
18:22
Hazafelé lányok, haza már
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
18:23
Ha még egyszer lán lehetnék
Herczeg Istvánné Ondrej Mária, gy.: Vargyas Lajos
Csucsom
Gömör és Kishont vm.
18:24
Széki lassú és magyar
Major zenekar
Szék
Észak-Mezőség
18:28
a. A csobán nótája (3) – b. Magyar tánc
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
18:32
Elindulék új szeretőt keresni...
Téka együttes
Gyimes
18:42
Kisétálék kőkertembe virágom látni
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
18:43
Seremoj és románca
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
18:48
A Kömösé (keserves és hajnali)
Kalotaszegi muzsikusok, gy.: Fekete Antal
Kalotaszeg
18:52
Csak az fáj…
Halmos Attila, Koncz Gergely, Liber Endre, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert, Herczku Ágnes, Németh Ferenc
Bonchida
Kis-Szamos melléke
19:01
Kertem alatt ne fütyöréssz
Bari Sándor, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
19:02
Szép violácska, kedves rózsácska
Bárdosi Ildikó
Csíkrákos
Felcsík
19:04
Leeresztett húros héjsza (Rendes héjsza)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
19:07
Tiszán fel
Berecz András, Molnár Miklós, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
19:12
Szabu rom, Gyévla, d­ avasza
Ileána, gy.: Bari Károly
Gura Văii
19:13
Pontozó / Rákóczié
Szántó Ferenc, Lányi György, Havasréti Pál
Magyarbece
Enyed vidéke
19:16
Szép a gyöngyvirág egy csokorba
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
19:17
Bukovinai népdalok
Demeter Panna-Katalin
Bukovina
19:19
Jászkunsági gyerek vagyok
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
19:21
Tűz lángja
Csürrentő együttes
Moldva
19:27
Terchovské spevy a hudba (Kysuce)
Bonáňovc testvérek zenekara
Terhely
Várnai völgy
19:31
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
19:34
Ez a barna kislány de kisírta mind a két szëmét!
Pálfi M. Pálné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
19:36
Aranyos Mariskám… és menetindítás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
19:43
„Hore Hronom, dole Hronom” (Szlovák hallgató)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
19:46
Györgyfalvi muzsika
Tokos zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
19:52
A karádi bíróné
Takács Istvánné Magyarossi Magdolna, gy.: Kerényi György, Vikár László
Tengőd
Sárköz
19:55
Kesergő: Bőg a bárány a nagy hegyen
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
19:57
„Egy stampelli pálinka” (csárdás és gyors csárdás)
Bihari József „Tina”, Murka Elemér „Emino”, Patkoló László, Draskovics Rudolf, gy.: Agócs Gergely
Zsére
Zoborvidék
19:59
Magyaros
Öves együttes
Moldva
20:03
(Bonchidai menyecskék ugrálnak mint a kecskék)
Ármán Lajos, Lakatos József, Sztojka János, gy.: Martin György
Kolozs
Mezőség
20:04
Nyírségi oláhosok
Kis Gergely Márton
Nyírség
20:06
Urálás szavai és furulyázása
Csernyik Antal, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
20:10
Csiraj
Papp Zsuzsanna, Kisimre Szerda Anna
Doroszló
Bácskai Duna mente
20:13
Lassú csárdás
Kászoni Jancsi, gy.: Demény Piroska
Sinfalva
Aranyosszék
20:14
Ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:17
De bota (Férfitánc)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
20:20
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
20:22
Polo
Marija Stanescu, gy.: Bari Károly
Piatra Neamţ
20:28
Moldvai hora és öves táncdallamok
Garamvölgyi Anett
Moldva
20:30
Pántlikás kalapom...
Birtalan József, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
20:32
Ne aludj el…; Hej, dunna, dunna
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Zoborvidék
20:37
Egyszer jártam Gyulára
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
20:38
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
20:40
Isten veled
Molnár Sándor József, Tar Gyula, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Csetfalva
20:41
Keserves; Verbunk
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
20:46
Búra, búra, búbánatra, búbánatra születtem
Sós Gergelyné Csete Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:47
Csordapásztorok
Matokabinde
20:50
Két ujja van
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
20:51
Igyál betyár... Alföldi betyárdalok
Pendely együttes
Alföld
20:57
Csak azt mondd meg rózsám
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
21:00
Dunán innen, Dunán túl
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Csutkababák énekegyüttes
Al-Duna mente
21:05
Sej, haj, nincsen rózsa, csak a száraz levele
asszonyok, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Fedémes
Heves vm.
21:06
Úgy elmegyek meglássátok
Berta Alexandra, Számel Péter, Cseke Attila
Gyimes
21:10
Zavaros a Tisza
Finta Istvánné Gaál Mária
Gímes
21:14
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
21:19
Cseh határon elaludtam...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
21:23
Palóc népdalok
Vadvirág énekegyüttes
Palócföld
21:27
Haja haja mégis haja
Szabó János, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
21:27
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
21:32
Akkor gyere, mikor mondom
Paraszt Badi József bandája, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
21:33
Tarka paszuly az ágy alatt
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Alföld
21:34
(Túl a vizen van egy malom)
Kodoba Ignác, Mácsinga Ignác, Mácsinga Adalbert, Moldován István, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:36
Füzesi táncrend
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:47
Búza, búza, de szép tábla búza
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
21:48
Felvidéki dalok
Lisztmajer Ilona
Felföld
21:50
A karádi kertek alatt
id. Balog József, gy.: Vikár László
Karád
Somogy
21:51
Tsum Badekns/Gliner Gasn Nign
Budowitz
21:54
Ördöngösfüzesi ritka fogásolás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Szánthó Zoltán, Konkoly Elemér, Hrúz Dénes, Bartha Z. Ágoston
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
21:58
Legényeknek való dalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Mezőség
22:07
Elrepült a madár
Rajos Mihályné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
22:09
Új a csizmám, a szögre van felakasztva
Balogh Sándor, Gál János
22:10
Kad se bila mala Mare
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
22:13
Menyasszony befogadás
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
22:13
A fényes nap immán elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
22:16
Verbunk és oláhos
Tükrös zenekar, Csávás Attila
Szatmár
22:21
Pakulár-nóta
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
22:23
Hallgató és csárdás
Cserta Balázs, Varró János
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
22:25
Szegény ember azt gondolja
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva (Tabód)
Bukovina
22:26
Midőn a Szűz bekötözi gyermekét
Bárdosi Ildikó
Bárna
Nógrád vm.
22:27
Tavaszi havajgatás
Hodorog András, gy.: Németh László, Sámsondi Gergely
Klézse
Moldva
22:29
Keserves és hajnali Kalotaszegről
Gajdos együttes
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
22:37
Mikor mentem a gyöngyösi vásárra
Végh Menyhértné Borotvai Klára, gy.: Borsai Ilona
Terpes
Heves vm.
22:39
Juhos és sírített tánc
Juhos együttes
Moldva
22:42
„Užž je Mitra, aj po Mitre” – „Otec môj, otec môj, pod tou čiernou zemou” (dvojkročka a do vysoka)
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Polyánhegyalja
22:44
Az elveszett juhait kereső csobán éneke
Alexandru Iancu, Antim Ioan
Moldva
22:50
Addig megyek a csillagos ég alatt
Kisfaludi János, Bak József, Vajda Bálint, Sófalvi Áron, gy.: Domokos Pál Péter
Kecsetkisfalud
Udvarhelyszék
22:51
Betlehemnek pusztájában; Nagy örömet hirdetek; Menjünk mi is Betlehembe
Turai Énekmondók
Galgahévíz
Galgavidék
22:55
Kecskemét is kiállítja
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
22:56
Zöld erdőben…
Zurgó együttes
Moldva
22:58
Rókatánc (Nógrádi verbunk)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
22:59
Kannás
Csürrentő együttes
Moldva
23:04
Cîntec ritual de nuntă: Cîntecul miresei
Gheorghe Moţoi, gy.: Speranţa Rădulescu
Clejani
23:10
Hajnali és szapora
Ifjú Muzsikás
Körösfő
Kalotaszeg
23:16
Lakodalmi hajnali
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
23:18
Pásztornóta
Egyszólam együttes
Belső-Somogy
23:25
a. Elvágtam az ujjam, de nem fáj – b. Kukorica málészár
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
23:28
Gyimesi keserves, lassú és sebes magyaros
Hámori Péter, Lázár Zsófia
Gyimes
23:32
Erdő, erdő, kerek erdő
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:33
Kecskekeresés
Galiba zenekar
Mezőföld
23:37
Ruszászka
Farkas Péter, gy.: Kerényi Róbert
Külsőrekecsin
Moldva
23:38
Mám ja brúsik
Tibor Kobliček, Martin Tesák, Ľubomír Tatarka, Jozef Kostúr ml.
23:40
Le az úton, le, le, le...
Csernyik Anna, Csernyik Regina, Csernyik József, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
23:42
Itt a szarvas az ablakban
Csőke Renáta
Püspökladány
Hortobágy
23:43
Vármegye
Csiszár Aladár bandája, gy.: Fekete Antal, Pallagi Pál, Pénzes Géza, Szabó Attila
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
23:48
Öreges csárdások
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
23:54
Madárka, madárka
Bartos Istvánné Deák Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Pusztina
Moldva
23:55
Edës jó Istenëm
Gercuj Gyula, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesfelsőlok-Sántatelek
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.