Folkrádió

2019. május 20-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Bakonyi dudanóták
Forgács Zsuzsanna
Bakony
0:02
Csárdás
0:05
Ţiganeşte şi hărtag
Pál István "Szalonna", Nagy Andrea, Molnár Péter
Budatelke
Kelet-Mezőség
0:11
Belikébe, bel-bel
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
0:11
Még azt mondják, hogy nem kapok szeretőt
Ágas-bogas zenekar
Kalotaszeg
0:12
A beregszászi fegyház
Nagy István, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszapéterfalva
Ugocsa vm.
0:13
Mitro Le Mitro
Deli Piroska, Mag Tünde, Palya Beáta, Rece-fice
0:15
Ahol én elmënyëk
Szentes Demeterné Dénes Rózsi, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
0:17
Gyimesvölgyi szerelmes dalok
Kallós Zoltán, Juhász Zoltán
Gyimes
0:23
Verbunk
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
0:24
Somogyi mulatódalok
Turai Énekmondók
Somogy
0:30
Egy másik régi énekes
Andó György, gy.: Vargyas Lajos
Áj
Abaúj
0:33
Hajnalik
Türei Lengyel László, Czilika György bandája, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
0:42
Párnástánc
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:44
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:50
Nem sajnálom fáradságom…
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
0:52
Mért küldött az úrasszony?
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
0:53
Duvás nóták
Potta Géza "Gatyo", Jano Ferenc, Ádám Béla "Csinga", Badó Elemér, gy.: Árendás Péter, Hégli Dusán, Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
0:56
Ha Dunáról fúj a szél
Tényi Edit, Micsik Béla
Bánát
1:02
Gerlicét láttam bánatban
Pusztián Jánosné Lackó György Anna, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
1:05
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
1:06
Búza, búza, de szép tábla búza
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
1:07
Elmegyek, elmegyek
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
1:15
Országúton masirodzom
Márton Ferencné Rózsi Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
1:17
Megöltek egy legényt
Csorba Kármen
Moldva
1:20
Az eke a földet nem magának szántja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
1:22
Betlehemnek pusztájába
Bárdosi Ildikó
Nyíradony
Nyírség
1:25
Rózsát ültettem a gyalogútra.
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Németh István
Rimóc
Cserhát
1:27
Édesanyám megtiltotta nékem
Galgamácsai lány
Galgamácsa
Galgavidék
1:28
Verd meg Isten…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
1:30
Ajaki nóták
Gordos Anna, Gordos Júlia
Ajak
Nyírség
1:33
Fiumei kikötőben
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:34
Csillagtalan setét éjjel…
Majorcsics Emese
Magyarszovát
Belső-Mezőség
1:38
Román csárdás, batuta, ponturi, batuta
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:49
Gajdaško kolo
Vujicsics
Bánát
1:51
Beteg vagyok megrúgott egy pejló
Bancik Ilona Bartusz, Kis Sunyi Piroska, Varga Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
1:53
Mikor a pásztor elvesztette a juhait
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
2:01
Rahói hucul asztali
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
2:04
Ritka és sűrű magyar
Boglya együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
2:08
(Fehér fuszulykavirág)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
2:10
Kezes VII. - Hora batuta (Cigányászka)
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, Buzás Attila
Moldva
2:13
Mărgineanca de la Flămânzi
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
2:17
Ess eső, essen, zab szaporodjon
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
2:17
Ledől egy fa mozdítástól
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
2:19
Sop-vidéki táncok
Rece-fice
2:25
Marosszéki forgó
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
2:26
Kunságifi
Berecz András, Molnár Miklós, Major Levente, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
2:29
Szól a kukuk szól
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
2:30
Virágok vetélkedése
Lőrinczi Zsuzsanna
Istensegíts
Bukovina
2:33
Csárdások
Bak Elemér, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
2:35
Amoda a karám mellett
Balogh Sándor
Tiszántúl
2:36
A váralji fizesalján születtem
Hideg Dezső, Hideg Dezsőné, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
2:38
Rostokoláskor
Kálmán Péter "Cucás", Mészáros János, Molnár László, Molnár Miklós, Musa József, Csurgó Dezső
Szatmár
2:44
„Jó az Isten, nem hagy minket magunkra” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
2:45
Poldruha ovci mal
Martin Tesák, Matús Tesák
2:47
Királyi zászlók lobognak
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
2:48
Bulgáros
Öves együttes
Külsőrekecsin
Moldva
2:50
Învârtita, ţigăneşte és zdrăncănita (Vadveremi párostáncok)
Szabó Dénes, Szántó János „Didri”, Varga Aurel „Piciluk”, Şimandi Vasile „Kövér”, gy.: Kelemen László, Pávai István, Sztanó Hédi
Vadverem
Enyed vidéke
3:02
Katonadalok
Ecsedi Petra, Nauner Agárdi Éa
Szatmár
3:11
Sej, tiszta búzát szedeget a vadgalamb
Fazekas Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Bojt
Körösök vidéke
3:12
Az én babámnak…
Vavrinecz András, Majorosi Marianna, Porteleki Zoltán, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
3:17
Népdal, fuvolán
Zsidai József, gy.: Sárosi Bálint
Recsk
Heves vm.
3:17
Lóra csikós, lóra
Téka együttes
3:20
Szent János áldása
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
3:22
Befejezetlen kézirat
Ifjú Szivek Táncszínház Zenekara
3:29
Magyar forduló, szapora vagy sebes
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:31
A kecsői kertek alatt
Berta Alexandra
Palócföld
3:37
Megismerni a kanászt ékes járásáról
Szilágyi József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
3:37
A türei Kömös nótája és legényes
Fodor Sándor "Neti", Kelemen László, Doór Róbert
Kalotaszeg
3:44
Româneşte bătrâneşte
Gabor Alexandru „Albu”, Gabor Ioan „Albu”, Kovács Péter, Filaton József „Pupu”, gy.: Kelemen László, Pávai István
Fejérd
Kis-Szamos melléke
3:49
Samu-nóták
Gömbszörp
Bogártelke
Kalotaszeg
3:52
(Összeveszett a pipa a tartóval)
Zerkula János, Zerkula Jánosné Fikó Regina, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
3:53
Ha a babám mindig nálam volna…
Maczkó Mária
Galgavidék
3:59
De chiuit és jocul miresii
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
4:02
Diófából van a babámnak ágya...
Bakó Katalin
Magyarszovát
Belső-Mezőség
4:06
Erdő sincsen levél nélkül
Lukács Józsefné Tamás Verona, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Báta
Sárköz
4:07
Betyárgyerek az erdőben
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
4:09
Karácsonyi éjszakáján
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
4:10
Szegény Szabó Erzsi…
Sebők Lívia
Lészped
Moldva
4:16
Üdvözlégy, áldott
legények, gy.: Ág Tibor, Móser Zoltán, Németh István
Jánok
Abaúj-Torna vm.
4:18
Öreges tánc
Bolya duó, Balogh Sándor
Forrófalva
Moldva
4:21
mărăcina
Fagyura "Gyurica" János, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
4:23
Felvidéki dudazene
Koroknai Szabolcs
Felföld
4:25
Kis kertemben uborka
özv. Molnár Fülöpné Tankó Erzsébet, gy.: Vikár László
Gyimesközéplok
Gyimes
4:26
Zöld selyem, zöld szalag
Gömbszörp
Abásfalva
Udvarhelyszék
4:31
Cigánytánc (akasztós)
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:34
Kelj fel, keresztény lélek
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
4:36
Ne aludj el két szememnek világa
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
4:37
Székvárosi öreg templom harangja
Farkas Annamária
Szék
Észak-Mezőség
4:40
Zöld erdőben, fás erdőben
Albert János, Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
4:42
Palóc lakodalmi muzsika
Galga zenekar, Pál István "Szalonna"
Balassagyarmat
Ipoly mente
4:46
Né hol kerekedik s egy kerek dombecska
Szabó Ferencné Páncér Rózsa, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
4:48
Teli az ég fellegekkel
Panek Kati, Barozda együttes, Székely Levente
Magyarózd
Kutasföld
4:53
Lassú és csárdás
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
4:59
Az én babám fürjmadár
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:07
A Látod, édesanyám, látod, édesanyám dallama citerán
Gáspár Lajos, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:08
Verbunk és cigánycsárdás
Szabó Dániel, Kunos Tamás, Barcza Zsolt, Bartók József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
5:13
Dădica
Florea Calota, Radu Diricel, Paul Gheorghe, Gheorghe Stan, gy.: Speranţa Rădulescu
Havasalföld
5:15
Simon Antal gulyás-számadó emlékére
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Budai Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László, Gera Attila
Hortobágy
Hajdúság
5:20
(Elveszett a mi siskánk)
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
5:21
Öves
Mokányos együttes
Lujzikalagor
Moldva
5:22
Kárpáti kolomejkák
Petro Babics, Joszif Csernavec, Mihail Csernavec, Artur Csernavec, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:25
Mezőségi tánczene
Kincsér együttes
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
5:33
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesfelsőlok
Gyimes
5:35
Jó estét, jó estét csaplárosné asszonyság
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
5:38
Primăvară, primăvară
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
5:41
Ej, most jövök Gyuláról...
Cerankóné Mihók Margit, Kocákné Mihók Jolán, gy.: Agócs Gergely
Magyarbőd
Abaúj
5:45
O Zsikolo szo kergyasz
Idős khelderash nő, gy.: Bari Károly
5:48
Széki lassúk
Jánosi Együttes
Szék
Észak-Mezőség
5:55
Pri muzike
Július Bartoš "Šuko", Bohuš Bartoš, Lubomír Pustay, Slavomír Bartoš, Tibor Bartoš, gy.: Agócs Gergely
Felső-Garam mente
6:01
Keserves és lassú csárdás: A) Két domb közé besütött a holdvilág B) Magas hegyről foly­ le a víz
Piros Pántlikás hagyományőrző zenekar
Magyarlapád
Enyed vidéke
6:05
Hej, bácsika, bácsika
Lakatos Pál, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
6:06
Pe loc
Éri Péter, Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Egres
Alsó-Tisza-vidék
6:07
Kukunješće
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
6:10
Méhkeréki hegedű-duó
Papp István „Gázsa”, Székely Levente, Liber Róbert
Méhkerék
Körösök vidéke
6:14
Csárdás
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
6:15
Ördöngösfüzesi muzsika
Virágvölgyi Márta és tanítványai
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
6:19
Elindultam szép hazámból / Azért adtam három pengőt
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
6:22
Faragószék nótája
Szeredás együttes
6:25
Úgy elmegyek, rózsám, valamerre
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
6:27
Akkor szép a huszár
Ifjú Muzsikás, Istvánfi Balázs
Szék
Észak-Mezőség
6:41
Ukrán lakodalmi énekek és táncok
Ioan Covaci, Dumitru Hîrb, Ioan Pop, Ion Paul, Ioan Petreuş, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Costin Moisil, Ioan Pop
Máramaros
6:47
Mottó. 1914 évben...
Mátéfi Csaba
6:48
Szapora
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
6:49
Gyertek, magyar fiúk
Porteleki László, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Vasas Zsolt, Balogh Márton
Székelyföld
6:53
Verbunk és marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
6:57
Mezőkölpényi táncdallamok
Dobroda zenekar
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
7:02
Két krajcárom volt, azt elástam
Szilágyi József, gy.: Vargyas Lajos, Andrásfalvy Bertalan
Szentkatalin
Dél-Dunántúl
7:03
Porzik a hegyi borozda…
Téka együttes, Szokolay Dongó Balázs, Fábián Éva, Koczka Judit, Balogh Kálmán
Dél-Dunántúl
7:08
Halotti vers és halottkísérő ének
Găină Alexandru, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
7:10
Nagysajói lakodalmas
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
7:19
A vadgalamb fészkét rakja ja fáro
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
7:21
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
7:26
Ţigăneşte rar és bătuta
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Alsó-Nagy-Szamos mente
7:38
A lelkünkben még él - széki nóták
Tintér Gabriella, Halmos Béla, Fekete Antal "Puma", Szabó Csobán Gergő
Szék
Észak-Mezőség
7:45
Csütörtökön este
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:46
Sanoval sa vták vtákovi
Martin Tesák
7:48
verbunk, a Köllőké
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Kelemen László
Gyergyócsomafalva
Gyergyó
7:50
Ó Szent István
Nagy Imre
Moldva
7:52
S én kimenék küskertembe / Árva az a madár / S ahol én elmegyek
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
7:59
Pince, pince
Kalamajka együttes, Agócs Gergely
Gömör
8:04
de uliţă
Lakatos Izidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
8:07
Annyira kerüld a vizet
Berecz András, Molnár Miklós, Ökrös Csaba, Kelemen László, Mester László, Porteleki Zoltán, Havasréti Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
8:12
Somogyiban van egy malom
Forián Kálmánné Vörös Netti, gy.: Vikár László
Szalafő
Észak-Dunántúl
8:13
Széki köszöntő
Rekontra zenekar
Szék
Észak-Mezőség
8:17
Magyar tánc (menyasszonyköszöntő)
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
8:18
Öreg magyaros, kecskés, Gergelytánc
Öves együttes
Moldva
8:23
Uspávanky
Anna Grelová
8:24
Piros alma delelőre
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
8:29
Purtata VI: Romăneşte pe doi paşi de pe Cîmpie
Mezőség
8:31
Túl a vizen
Hideg Anna, Horsa István, Jékely Gáspár, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:34
Áprilisnak bolondja
Sándor Ferenc, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
8:35
Zöld erdőben terem a mérges kígyó
Tasnády Erika, Filep Márton "Pali Marci", Sipos Márton, Lăcătuş Ioan "Nelu"
Szék
Észak-Mezőség
8:44
Verbunk és figurázó
Csorba János "Lulu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágynagyfalu
Szilágyság
8:48
Uccu dárom danárom, Megfogtam egy szúnyogot
Agócs Gergely
Somogy
8:50
Akkor avo lášo šavo
Váradi Mihály, Kardelás Sándor, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
8:53
Rókatánc
Téka együttes
8:57
Ángyom sütött rétest
Kelemen László
Naszvad
Vág-Garam köze
8:58
Arról alól sötéten borul az ég
Gellér Orsolya
Kalotaszeg
9:00
Fehér László lovat lopott
Tóbiás Jánosné Varró Máriskó, gy.: Kallós Zoltán
Válaszút
Kis-Szamos melléke
9:02
Válaszúti katonakísérő és verbunk
Tarsoly
Válaszút
Kis-Szamos melléke
9:09
Asztali nóta, akasztós, lassú és sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
9:20
ľieže je to päť volov
Jozef Kostúr st.
9:23
Ó áldott Szűz Anya, mennyei szép rózsa,
Szabó Ferenc, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
9:24
Floricsika
Öves együttes
Klézse
Moldva
9:27
Imitt, amott, mi van amott...
Balogh Rudolf, Balázs Géza, Tóth Jenő, Váradi Albert, Oláh Kálmán, Kisbenedek Sándor, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Barkóság
9:32
Kiásom a tömlec oldalát / Kanásztánc
Egyszólam együttes
Somogy
9:36
Gyerünk ki a nádas mellé,
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
9:37
Csáváson a magyaroké
Heveder
Csávás
Felső-Vízmellék
9:48
Magyar verbunk
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Sebő Ferenc, Németh István
Jánkmajtis
Szatmár
9:56
Kétegyházi joc
Békés Banda
Kétegyháza
Körösök vidéke
10:02
Megfogott már engem a nap
M. Tóth János, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
10:03
Csurgói furulyamuzsika
Kerekes Enikő
10:06
De-a lungu, învârtită, târnăveana, ţigăneasca, hârţag
Laka "Kicsi" Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
10:20
Erdélybe vagyok kerítve
László Miklós, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
10:23
Édesanyám mondta nékem, minek a szerelem nékem
Kis György Frigyes, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
10:24
Bort iszok
Berecz András, Molnár Miklós, Balogh Kálmán
Nagykunság
10:31
Halotti mars
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
10:32
Kaszafém
Berecz András, Dsupin Pál, Husi Gyula
Nagykunság
10:41
Édesanyám sok szép szava
Lackó György Anna, gy.: Kanalas Éva
Pusztina
Moldva
10:44
Húzzad Árus!
Bakator, Jeremiás Lajos
Méra
Kalotaszeg
10:50
Új a kocsim, vasaltatni akarom – Szépen úszik a vadkacsa a vízen – El kell a fűnek száradni
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
10:55
Én felkelék jó regvel, hajnalba
Horváth Éva Sára
Moldva
10:59
Es az eső jesik sár van a nagyuccán
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
11:00
Khosn Bazingns/Opshpiln Dem Khosn
Budowitz, Majer Bogdanski
11:03
Köszönöm édesanyámnak
Szabó Varga György, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
11:06
Ha a Tisza borból volna
Törköly zenekar, Csendes Gergely, Pásku Veronika
Szék
Észak-Mezőség
11:11
Gólya, gólya, gólya
Rontó Jánosné, gy.: Bari Károly
Bükkaranyos
Borsod vm.
11:13
Ríjjatok, magyarok!
Parapács, Agócs Gergely
Nagydaróc
Ipoly mente
11:21
Tisza partján elaludtam
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
11:22
Kicsi madár, milyen fenn szállsz…
Kovács Nóri
Gyimes
11:24
Bánat, bánat, de megettél...
Gábor Antal, gy.: Stuber György
Lujzikalagor
Moldva
11:27
Szeretőm, a tavalyi
Téka együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
11:31
Jártatós
Csiszár Aladár bandája, gy.: Sándor Attila, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
11:41
Keresel, tűzlángja, keresel
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
11:45
Erre gyere, rózsám, nincsen sár
Bali Ferenc, gy.: Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
11:46
Kerekes
Öves együttes
Gyimes
11:49
Eljöttünk, eljöttünk Szent István szolgái
Bodó László, Horváth József, Tóth Gyula, Vass Lajos, Tóth Imre
Tüskevár
Észak-Dunántúl
11:51
Fekete gyász, fehér üröm
Méta együttes
Kalotaszeg
11:59
De, phénáv tuke, cini gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
11:59
Sobri Jóska nótái
Egyszólam együttes
Zalavég
Dél-Dunántúl
12:03
De ciuit la găină
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
12:05
Karszilamasz
Falkafolk
12:08
Kedves édesanyám, kedves édesanyám
Bodnár Imréné Mezei Klára, Bodnár Balázs, gy.: Vargyas Lajos
Szilice
Gömör és Kishont vm.
12:10
Lassú csárdás, korcsos, cigánycsárdás
Szabó Viktor, Pávai István, Bör Gyula, Sinkó András, gy.: Pávai István
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
12:24
leneşa
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
12:28
A virágot eltiltani nem lehet...
Guessous Majda Mária, Boros Gerzson Dávid
12:38
Nem loptam én életemben
Birkus Albert, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
12:39
Ne szállj pörbe énvelem...
Écsi Gyöngyi
12:41
Nem idevalósi születésű vagyok én; Feltörték a nógrádsápi templomot; A faluban nincsen kislány, csak kettő; Este, este, este akar lenni
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
12:44
Kezes VI. - Hora és szerba
Mandache Aurél, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
12:48
A bácskai Duna mente és Szerémség dalai
Janovics Jánosné Nagy Erzsébet, Péter Pálné Szurap Ilona, Radics Józsefné Szűcs Mária, Temonovics Józsefné Kozma Katalin, Bacskó Károlyné Kálóczi Margit, Gombosi csoport, Gál Mihály, gy.: Kiss Lajos, Bodor Anikó, Bodor Géza, Király Ernő
Dél-Alföld
12:54
Căluşar
A Budapest Táncegyüttes zenekara
12:58
Lassú
Szabó „Brusu” Béla, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Kelemen László, Pávai István
Felső-Vízmellék
13:01
Fogásolás
Méta együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
13:06
A szëkszárdi szállodára süt a nap
asszonyok, gy.: Olsvai Imre
Decs
Sárköz
13:07
Ördöngösfüzesi menyasszonykísérő
Tintér Gabriella, Virágvölgyi Márta, Csernók Klára, Jánosi András, Mesics György "Mesó", Papp István „Gázsa”, Fekete Antal "Puma", Túri András, Kiss Csaba
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
13:12
Rézgombos a, rézgombos a ködmön ujja
Takács Józsefné Tatár Kiss Erzsébet, gy.: Várnai Ferenc
Szentlőrinc
Dél-Dunántúl
13:13
Ne szeressél kettőt-hármat
Panek Kati, Bodzafa együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:15
Ekete pekete cukota pék
Bertus Irén, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kiskunfélegyháza-Kunszállás
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:15
Csillagtalan sötét éjjel
Bognár Szilvia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
13:18
Ej, čarni ši jak cigan – szlovák csárdás
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
13:20
Küsmöd mentén
Tükrös zenekar
Kőrispatak
Udvarhelyszék
13:26
Édesanyám is volt nékem
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Papp János
Bököny
Nyírség
13:27
Romaneste rara, romaneste iute és szapora
Tarsoly, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
13:31
Balaton, Balaton, náddal van kerítve
Bársony Mihály, gy.: Bársony Mihály
Tiszaalpár
Dél-Alföld
13:34
Öves; Szerba
Kalagor
Moldva
13:39
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
13:40
Mérai katonakísérő és szapora
Boglya együttes
Méra
Nádas mente
13:45
Ej, poslala me švekra
Kocák Andrásné Mihók Jolán, Ceranko Istvánné Mihók Margit, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
13:46
Betyárdalok
Földesi János, Földesi Jánosné
Őrség
13:50
Ezek a szép szász leányok
Pap Mártonné Filep Mária, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
13:51
Tele van a sötét égbolt
Méta együttes
Szék
Észak-Mezőség
13:56
Bodzafordulói román táncok: fecioreasca, breaza, chindia, sârba
Ötvös József, Balázs László, Kovács Sándor, gy.: Árendás Péter, Pávai István
Bodzaforduló
Háromszék vm.
14:01
Rengesd Uram a gyermeket
Nyisztor Ilona, Antim Ioan
Moldva
14:03
Kicsi lovam térdig menyen a sárba
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
14:04
Joc bătrînesc din Năsăud
Ion Sabadîş, Dumitru Vârtic zenekara
14:06
Lóra, csikós, lóra
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
14:09
Cigány halotti virrasztó Varga Ferenc Csipástól
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
14:15
Erdők, mezők, vad ligetek
S. Margit Péterné Lukács Zsuzsanna, gy.: Alföldi Boruss István
Kákics
Dél-Dunántúl
14:15
Gute Nakht/Horowitz­s Zogekhts
Budowitz
14:19
Amikor mennek a tyúk után
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Jánosi András, Halmos Béla
Gyimesközéplok
Gyimes
14:20
Járd ki lábam, járd ki most!
Eszterlánc
Észak-Mezőség
14:25
Ángyomasszony
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
14:26
Vidróczkinak híres nyája
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
14:30
Menjünk mi is Betlehembe
lányok, gy.: Borsai Ilona, Sztanó Pál
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
14:31
Dittáj, dittáj Bád Mihál
Balogh Sándor
Moldva
14:32
Ennek a gazdának
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
14:33
Két és fél. Kalotaszegi cigány csárdás és csingerálás
Berkó együttes
Kalotaszeg
14:36
Cigančica
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
14:37
Kocsmárosné...
Bogyiszlói zenekar
Bogyiszló
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:43
Bújj, bújj, bokrosodj
Gyerekek, gy.: Borbély Jolán, Halmos István, Igaz Mária, Martin György, Pálfy Gyula, Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc, Sztanó Pál
Ajak
Nyírség
14:45
Paradicsom fű kertjibe...
Budai Ilona és tanítványai
14:46
Pakulár nóta - Doina ciobanilor
Bogdan Toader, Paun Vasile, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
14:50
Pontozó
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
14:53
(A hajnali csillag ragyog)
Pepes Sándor, Pepes Ferenc, Gáspár Ödön, Farkas Jenő, Pepes János, Sárközi János, Szolcsányi Salamon, Gyurics Béla, gy.: Sárosi Bálint
Kürt
Vág-Garam köze
14:54
Törökös
Szeredás együttes
Kunszentmiklós
Kiskunság
14:59
Öreg magyaros
Panaite Jean "Zsenika", Spiridon Ion, gy.: Kerényi Róbert, Melkuhn Róbert
Klézse
Moldva
15:02
A pünkösdi rózsa
Acsai Krisztina
Moldva
15:04
Hej, de magas a csomózó teteje
asszonyok, gy.: Sárosi Bálint
Nyíradony-Aradványpuszta
Nyírség
15:06
Magasan repül a daru
Tényi Edit, Csalóka zenekar
Mezőség
15:08
Hore és cântare
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
15:11
Mulatónóta
Földesi András
Hidegség
Gyimes
15:13
Névnapköszöntő
Csiszár Aladár bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
15:16
Csárdás és friss
Tiszahát zenekar
Szatmár
15:20
Babám, ha te Ricin túl mész…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
15:22
Hej, nem szeretem az idők járását
Turzai András
Magyarlapád
Enyed vidéke
15:26
Szilvás falujába Vidróczki a nevem
Gyömbér István, gy.: Sárosi Bálint
Felsővály
Gömör
15:27
Földút
Eszterlánc
Észak-Mezőség
15:31
Feciorească rară III: De ponturi din Soporu de Cîmpie
Alexandru Curcui, Alexandru Ciurai bandája
Mezőszopor
Belső-Mezőség
15:33
Szépen úszik
Csalóka zenekar
Bácskai Duna mente
15:41
Kiindultam a hazámból
Molnár Antal, gy.: Kiss Lajos
Andrásfalva (Kakasd)
Bukovina
15:45
Kesereg egy árva madár…
Szalóki Ági
Gyimes
15:47
Kisoláhos (táncdallam)
Szántó András, gy.: Dancs Lajos, Avasi Béla
Nagyecsed
Szatmár
15:48
Székely verbunk
Kalamajka együttes
Marosszék
15:54
Ahaj devlam, so te kerav
Szabó Veronika, gy.: Víg Rudolf
Biharnagybajom
Körösök vidéke
15:56
Kerek az én szoknyám alja
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
15:56
Kovács pengeti a vasat
Szántó János, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Aklihegy
Ugocsa vm.
15:57
Máramarosi táncok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Máramaros
16:01
Hegyi velem Mónár Anna,
Benedek Péterné Kósa Magdó, gy.: Domokos Pál Péter
Trunk
Moldva
16:02
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
16:19
Aki dudás akar lenni
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
16:20
Nyírmadai táncdallamok
Zagyva Banda, Kádár Ignác
Nyírmada
Nyírség
16:26
Zúgjatok harangok
Tóth Gáborné Zsíros Margit, gy.: Dobszay László
Galgahévíz
Galgavidék
16:27
Dudaverbunk
Békés Banda
16:32
Intoarsa de la Tusin
Vasile Râza, Carol Moldovan, Petru Gaşpar, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu, Adrian Hotoiu
Mezőceked
Torda-Aranyos vm.
16:38
Vyhorela lipka /Horehronie/
Muzička
Zólyom vm.
16:40
Feltámadt Krisztus e napra
Benke Jánosné Benedek Rózsi, gy.: Domokos Pál Péter
Dioszén
Moldva
16:41
Hej, de szeretnék az erdőbe­ fa lenni...
Bárdosi Ildikó
Mezőség
16:43
Csárdás, szájharmonikán
Búzás Antaé, gy.: Sárosi Bálint
Bánk
Cserhát
16:44
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:48
Uram irgalmazz nekünk
Tóth Gáborné Zsíros Margit, gy.: Dobszay László
Galgahévíz
Galgavidék
16:52
Gyuri bá...
Heveder
Örkő
16:57
Imitt-amott a kanász
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
16:59
Svadobné
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
17:02
Erdő közepébe
Vlasity Károlyné Zélity Klára, gy.: Bodor Anikó, Burány Béla, Németh István
Mohol
Bácska
17:04
Mind azt mondják az irigyek
Hideg Anna, Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
17:13
Roate (I) (mănănţel)
Roma Rostaş, Traian Fechete, Ionel Covaci
Vasaskőfalva
Körösök vidéke
17:15
Arra kérem...
Kallós Angelika
Körösfő
Kalotaszeg
17:18
De, putren i kapuva
Rafael Miklós, gy.: Bari Károly
Szolnok
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
17:20
Balkár furulyazene (Kaukázus)
Dóra Áron
17:23
„Jó estét, jó estét, Sági bíró asszony” (ballada)
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
17:26
Székvárosi öreg templom...
Ivánovics Tünde
Szék
Észak-Mezőség
17:29
Kishartyáni dallamok dudán
Bertók Mihály, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
17:31
Gyimesi gardonos
Ivánovics Tünde, Brasnyó Antal
Gyimes
17:35
Hora pe hang, Sârba pe hang, Corăgheasca
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
17:42
Dél-alföldi betyárnóták
Bartina
Dél-Alföld
17:46
Anyám, édesanyám, rejtsen el engemet
Jánó Veron, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
17:48
Zoborvidéki lakodalmas dalok
Tímár Sára
Zoborvidék
17:51
Ardeleana III
Ion Manole Muntean, Iacob Muscan, Gheorghe Lingurar
Kovászi
Körösök vidéke
17:53
Keď ja zomriem
Karol Kočík
Szliács
Polyánhegyalja
17:56
Tempó
Ferenci Márton és bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
17:57
„Rég megmondtam, kis angyalom, ne szeress…”
Enyedi Ágnes, Salamon Soma, Enyedi Tamás
Bözöd
Udvarhelyszék
18:03
Tavaszi havajgatás
Hodorog András, gy.: Németh László, Sámsondi Gergely
Klézse
Moldva
18:04
Szénási Tibor Toskó emlékére
Zagyva Banda, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András, Unger Balázs
Tura
Galga mente
18:11
Ez a barna kislány de kisírta mind a két szëmét!
Pálfi M. Pálné, gy.: Dobszay László
Váraszó
Heves vm.
18:13
Dudanóták Komárom vármegyéből
Csevergő énekegyüttes, Kurdi Gábor
Komárom vm.
18:18
(Zavaros a Tisza)
Mihálovics József (sz. 1933), Mihálovics József, Balog Illés, Bogdán György, Mihálovics Ferenc, Szabados István, Bogdán György (sz. 1950), gy.: Sárosi Bálint
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
18:19
Lakodalmas (Kürt)
Törköly zenekar, Molnár Miklós, Varró Márk, Csendes Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
18:24
Lányom, édes lányom
Gaál Istvánné Németh Mária, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Szenyér
Dél-Dunántúl
18:27
Szigetközi dudanóták
Fábián Éva és tanítványai
Szigetköz
18:30
De ungurime
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
18:39
Két fa között felsütött a holdvilág
Soós Réka
Mohács
Dél-Dunántúl
18:41
Kimenyek a temetőbe
Sipos Jánosné Szilágyi Ida, gy.: Demény Piroska
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:43
Nemespátrói lassú és friss csárdások
Egyszólam együttes
Nemespátró
Dél-Dunántúl
18:48
Szökős
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
18:50
Arról, alol kéken beborult az ég
Tényi Edit
Kalotaszeg
18:55
Hallottátok hírit...
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
18:57
Sokacka boyicna pisma (Sokác karácsonyi ének)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
19:01
Fekete gőzös, jaj de szépen robogott
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
19:02
Karička a Hudobným doprovodom
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Parnó
Zemplén vm.
19:06
S úgy elmenek s meglássátok
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
19:07
Megyek az úton lefelé
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
19:10
Székelyverbunk, sűrű verbunk
Boca Gheorghe, Vinca Iulius, Vinca Gheorghe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
19:19
Hrochoťská mlynárka
Agócs Gergely
Pólyánhegyalja
19:23
Mikor Szűz Mária kis fiának
Brath Lászlóné Brath Margit, gy.: Bodza Klára
Nyitrageszte
Zoborvidék
19:24
Bükkszéki csárdások
Dsupin Pál
Heves vm.
19:26
Jelzés havasi kürtön, kürtjelzés utánzása énekkel
Ivan Skunts, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
19:28
Pakulár nóta
Méta együttes
Méra
Nádas mente
19:32
Jó estét, jó estét
Simon Jánosné Bodnár Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
19:32
Amit világéletemben kerestem
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
19:34
Erdő szélén masírozik…
Eke Péterné Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
19:38
Úgy tudunk mi táncolni
Balogh Sándor
Moldva
19:39
Sej, a tari rétën
Kós Istvánné Görőcs Katalin, gy.: Borsai Ilona
Tar
Heves vm.
19:40
Lóra csikós, lóra
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
19:43
Suitā de cântece şi jocuri din Sopor
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
19:49
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
19:53
Kihajtom a vezérürüm legelni
Bereknyei Márton, gy.: Kertész Gyula, Kiss Lajos
Zselickisfalud
Dél-Dunántúl
19:54
Verbunk a Čardáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Opálhegy
Zemplén
19:55
Hej, tedd rá, most tedd rá
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
19:56
Bonchidai táncdallamok
Suttyomba zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
20:02
Hajam, hajam, hajam szála
Magyar Andrásné Erdei Ilona, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Berettyószentmárton
Körösök vidéke
20:03
Egészségetekre!
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
20:08
Somogyi dudanóta; Csillagok, ha beszélni tudnának
Jankovics Imre
Berzence
Dél-Dunántúl
20:10
Búsulok
Egyszólam együttes
Gyimes
20:13
Felsütött a nap a síkra
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
20:14
Hordófúró nóta
Zengő együttes
20:19
Nem messze van ide Kismargita...
Kóczé Lajos, Kóczé László Gyula, Kóczé Dezső, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
20:20
Hozd fel, Isten, azt a napot
Káplár Gréta
Csíkszentdomokos
Felcsík
20:23
Nem tudja azt senki csak a jó Isten
Péntek Jánosné, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
20:24
Sok születésnapokat! - köszöntő és tánczene
Tükrös zenekar
Szék
Észak-Mezőség
20:35
Polka, sirba és invirtita
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
20:47
Mulatság
Csűrös Banda
Kalotaszeg
20:50
Csóri kanász, mit főztél
idős férfi, gy.: Bartók Béla
Felsőireg
Sárköz
20:51
Kissárréti pásztornóta
Széles András
20:54
Román virrasztóének, korcsos és batuta
Lunka "Bolond" József, Lunka Albert, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
20:58
Rákóczi induló, féloláhos és verbunk
Egyszólam együttes
Gyimes
21:01
Jaj, de lete, mura, le ma
Sztojka Jánosné, gy.: Bari Károly
Budapest
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
21:03
Elmennék én babám
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
21:06
keserves
Sztojka Ileana, Sztojka György, Lákó "Kicsi" Aladár, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
21:08
Juhásznóta, csárdás és friss
Tükrös zenekar, Oláh Attila
Gömör
21:16
Nëm tudja jazt sënki, csak a jó Isten
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Bartók Béla
Körösfő
Kalotaszeg
21:17
Vyjdu ja na sevo /rusínska/
Muzička
21:18
Végigmentem a lónai nagy hegyen
Czakó Ferenc "Mátyás", gy.: Kallós Zoltán, Balla Ferenc, Németh István
Magyarlóna
21:20
István-köszöntő
Csendes Gergely, Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
21:24
Rég megmondtam kisangyalom ne szeress
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
21:27
Feljött a nap
Fakutya zenekar
Moldva
21:31
Leégett a hortobágyi hodály
Cs. Nagy Balázs, gy.: Mező Judit
Csökmő
Körösök vidéke
21:32
Jászsági dalok
Guzsalyas énekcsoport
Jászság
21:35
Kele, kele fűzfa
Borbély Lajos, gy.: Olsvai Imre
Kutas-Szőlőhegy
Somogy
21:35
Ludasim
Fakutya zenekar
Moldva
21:37
Cantecul cununii
Mácsingó György bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
21:42
Három moldvai ének
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
21:47
Ha gondolod élő ember te állapotodot
Elekes Albert, gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
21:48
Kossuth Lajos táborában / Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Vikár Béla Népdalkör, Szabó Adrien, Buborék István, Lajti Ákos, Lajti Gergely, Vörös Dániel
21:52
Karácsonyi köszöntő
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
21:53
Muzsika Szilágyságból
Bakator, Jeremiás Lajos
Szilágyság
22:00
Ahol én elmegyek
Balázs Domokosné András Ágnes, gy.: Sárosi Bálint
Kászonimpér
Kászon
22:01
Ha megindul a gőzkocsi...
Virtus együttes, Kovács Márton Bence, Enyedi Tamás, Horváth Dávid
Kibéd
Székelyföld
22:07
Hosszúmezei magyar csárdás
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
22:09
Šarano
Zengő együttes
22:14
Mikor megyek a falumból kifelé
Magyarosi János, gy.: Pesovár Ferenc
Méra
Kalotaszeg
22:15
Catalina, Catalina
Csík János
Elek
Körösök vidéke
22:17
Örvend az ég vigassággal, dicséretekkel...
Sinkó János, Tari Rókus, gy.: Hankóczi Gyula
Csongrád
Alsó-Tisza-vidék
22:19
Keserves, hajnali és szapora
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Kalotaszeg
22:32
Kukorica csutája
Jankovics Imre, gy.: Olsvai Imre
Berzence
Dél-Dunántúl
22:34
Ének Szent Istvánhoz
Sebestyén Márta
Moldva
22:35
A marosi füzes alatt
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
22:37
Mérai keserves és hajnali
Üsztürü
Méra
Kalotaszeg
22:44
(Eddig vendég jól mulattál)
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
22:45
Fújnak a fellegek / Tiszán innen, Dunán túl / Megérett a kökény
Fiastyúk, Balogh Sándor
Dunántúl
22:48
Juhásznóta
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Tövishát
22:55
Jó szeretni, de titkosan
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
23:01
Mingyár bételik az óra
Katona Józsefné, gy.: Kodály Zoltán
Nagyszalonta
Körösök vidéke
23:05
Malo kolo
Vujicsics
Temesmonostor
23:07
Zsidó imádság
Horváth András id., Horváth András ifj., Balogh Ferenc, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Tiszakóród
Szatmár
23:09
Elindultam a hazámból
Borek András, gy.: Bartók Béla
Békésgyula
Körösök vidéke
23:10
Mikor még én kicsin voltam
Bertók Mihály, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
23:11
Megállj, megállj, te kis madár
Panek Kati, Bodzafa együttes
Nagysajó
Sajó mente
23:13
De petrecere és amikor átöltözik a menyasszony
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
23:16
Elmenék én a városba
Kalagor
Lészped
Moldva
23:18
Sú tyo va
Angyéla, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
23:19
Bajai csárdások és mars
Márványos Tamburazenekar, Szabó Dániel
Baja
Bácskai Duna mente
23:23
Édesanyám nincsen...
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Kürt
Vág-Garam köze
23:23
Čardás
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
23:26
Hej, piritusból csinálják a pálinkát
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
23:28
Karácsonyi pásztortánc
Juhász zenekar
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:31
Két bölzsei szlovák csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
23:34
Hej, révész, révész…
Écsi Gyöngyi, D. Tóth Sándor
Kolon
Zoborvidék
23:38
Kis pacsirta fütyül hajnalba
Molnár Farkas János, gy.: Sárosi Bálint
Szeged
Alsó-Tisza-vidék
23:39
Gyimesi kerekes és magyaros
Életfa
Gyimes
23:45
Momačko kolo
23:47
Čože to šuchoce /Podpoľanie/
Muzička
Polyánhegyalja
23:49
Egy csárdás furulyán [Gyógyítgatom a szívemet]
Székely József, gy.: Fábián Éva, Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Bartha Z. Ágoston
Szék
Észak-Mezőség
23:50
A kert fenekibe...
Fekete Boglárka
Moldva
23:53
do kruta – szlovák lakodalmi forgatós
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
23:55
Jaj, lelkem, lelkem jó társam
Póra Andrásné Tankó Berta, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.