Folkrádió

2019. május 22-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Kartali lassú és bukós csárdás
Szeredás együttes
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
0:03
Násznagy hazakísérő nótája
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
0:05
Amott van egy nagy ház
Imre Illésné Pozmán Malvin
Kőrös
Gömör
0:07
Szerelem, szerelem
Szabó Etus, Ispán Veron, Csillag Erzsébet, Copán György, Molnár András, Fülöp Géza, Nesztor Iván, Hegyessy Géza, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
0:10
Korcsos és cigánycsárdás
Tündök zenekar
Marossárpatak
Felső-Maros mente
0:15
Ritka szökős
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
0:19
Fehér galamb szállt a házra
Sebestyén Márta
Mezőség
0:24
A szigeti malom alatt
Magda István, gy.: Bartók János
Hobol
Dél-Dunántúl
0:25
Podmeže už, podme
Ľubomír Tatarka
0:29
Horea oilor
Mezőszopori banda, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
0:32
Szapora II.
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
0:33
Úgy szeretlek, mind a mézeskalácsot
Miklós Lajosné Márton Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Vajdahunyad (Vaskút)
Bukovina
0:33
Pusztinai ráca
Kalagor
Pusztina
Moldva
0:36
Nádasmenti keserves
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
0:44
Invirtita és csingerálás
Téka együttes
0:50
Erdő, erdő, kerek erdő
Róka Mihály, gy.: Balogh Sándor
Trunk
Moldva
0:53
Kömös legényese és keserves
Czilika György bandája
Türe
Kalotaszeg
0:56
sebes magyaros
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
1:01
Árkolják a felsőloki temetőt
Antal Tibor, Tímár Viktor
Gyimes
1:02
Nem messze van ide Kismargita
Izsák János
Kórógy
Szlavónia
1:04
Nyáron rossz a poros út…
Jánosi Együttes, Kobzos Kiss Tamás
1:07
Jó estét, jó estét...
Gergely András "Zsüke", gy.: Fekete Antal
Vista
Kalotaszeg
1:09
Hogy ne sírjon az az anya
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
1:12
A pünkösdnek jelös napja
Török Ferencné Molnár Viktória, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
1:15
Kalotaszegi hajnali
Hajdú Kinga, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
1:18
Szerba
Legedi László István, Balogh Sándor, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
1:20
Jaj de bajos kőből vizet csavarni…
Magyar Tekerőzenekar
Apátfalva
Alsó-Tisza-vidék
1:25
a. Ló-búcsúztató b. Milen csodálatos a lónak élete
Musza Jánosné, gy.: Kiss Lajos
Felsőerek-Szakmár
1:26
Keserves, botoló és cigánytánc
Szabó Dániel, Szalóki Ági, Németh Dénes, Orsós Tamás, Bartók József, Makó Péter
Rozsály
Szatmár
1:32
cigánytánc
Molnár András, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:33
Vert kezes
Legedi László István
Klézse
Moldva
1:35
Ej-huj, Subri pajtás
Kovács Mihály, gy.: Gábor Judit, Kerényi György, Sztanó Pál
Nyárád
Észak-Dunántúl
1:36
Sokacka pnocna svadba (Sokác éjféli lakodalmas)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
1:42
Kidőlt egy fa mozdítástól…
Legedi László István, Petrás Mária, Petrás Alina, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
1:45
Verbuválnak Szék városán...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
2:09
Féloláhos
Tímár Viktor, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok-Hidegség
Gyimes
2:10
Járjad, járjad, kicsi kecském
Juhos együttes
Moldva
2:14
„Kútágason áll a szarka” (asztali mulató nóta)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
2:16
Gábriel arkangyal
Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György
2:22
Addig ültem a küszeben 
Ütő Béláné Simon Sára, gy.: Demény Piroska
Torockó
Aranyosszék
2:23
Ó, Szent István
Berecz András
Moldva
2:26
Gergelytánc
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
2:32
Vrapčevo
Vujicsics
2:36
Friss csárdás
Csonka Gyula bandája, gy.: Martin György, Pesovár Ernő, Németh István
Szany
Észak-Dunántúl
2:36
Năcăjitu-i omu, Doamne
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
2:41
Csilimán Gyuri nótája
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
2:45
Verbunk
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
2:50
A lészpedi erdőn
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
2:51
Márton víg Gergele
Zurgó együttes
Moldva
2:55
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
2:57
Gergely
Zurgó együttes
Moldva
3:00
Erre gyere, rózsám, nincsen sár
Takács János, Reisz Gézáné Hordósi Mária, Pápa Ferenc, gy.: Olsvai Imre, Pápa János
Szenta
Dél-Dunántúl
3:01
Raslavická polka
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Alžbeta Lukáĉová, Peter Paškaj
Tótraszlavica
Sáros vm.
3:03
Nagyidai cigány csárdás
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Nagyida
Kassa vidéke
3:06
Beleestem a Tiszába...
Krámli Kinga
Nyíradony
Nyírség
3:07
Sír a szegény Andris gyerek
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
3:09
Cigány keserves, csárdás és csingerálás Szászcsávásról
Üsztürü
Csávás
Felső-Vízmellék
3:16
Zili, de uliţă, csárdás, ţigăneasca
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
3:23
Széki népdalok
Káplár Gréta
Szék
Észak-Mezőség
3:26
Sírok titkon kit más nem lát,
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
3:27
A románoké
Matokabinde, Fekete Antal
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
3:34
Kelet felől / Fütyül a masina / Sűrű magyar
Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
3:42
Fordulj kedves lovam
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
3:50
Pista bácsi, János bácsi
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
3:50
Cigány keserves, mulató nóta és csárdás
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
4:00
Szlovák tánc
Mádi Iván Jurijevics, Kalinics Iván, Klovanics Iván, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Veléte
Ugocsa vm.
4:00
Eger környéki boros nóták
Csík zenekar, Csávás Attila
4:06
A miskolci fegyház
Liktor Kálmán, gy.: Manga János
4:09
Sűrű fogásolás 1.
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
4:11
Lassú magyaros (tánc), kettősfurulyán
Hermán György, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
4:12
Hej, zajali, zajali
Roman Malatinec, Zuzana Malatincová
Polyánhegyalja
4:14
Moldovának híres neve
Varda Lajosné Pál Zsuzsa, gy.: Vikár László
Székelyszabar
4:14
Ez az igaz magyaros
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
4:16
Kecskés - Capra
Bogdan Toader, Paun Vasile, Benke Félix, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Moldva
4:18
Khosn Bazingns/Opshpiln Dem Khosn
Budowitz, Majer Bogdanski
4:21
Csicsíjja, babája
Horváth Péterné Nagy Anna, gy.: Borsai Ilona, Tímár Istvánné
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
4:21
Lassú és friss csárdás
Galiba zenekar
Mezőföld
4:26
Román kalácstánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
4:28
Megyek az utcán lefelé (keserves)
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
4:29
János bácsi
Aradványpusztai Asszonykórus, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
4:35
Jó emberi nemzet, készülj vigasságra
Nyisztor Ilona
Moldva
4:35
gyorscsárdás
Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Pávai István
Almás mente
4:36
Csattogassuk poharinkat!
Gyenesdiási Dalárda, Horváth Sebestyénné, Pék András, Pékné Orbán Julianna Ilona
Nyugat-Dunántúl
4:39
Bearatási nóta (Megrakják a tüzet)
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
4:41
Pošle mome
Vándor Vokál
4:43
Verbunk
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
4:47
Az én babám fürjmadár
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Ökrös Csaba
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
4:55
Jaj, lelkem, lelkem jó társam
Póra Andrásné Tankó Berta, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
4:59
Betyárgyerek az erdőben
Magyar Tekerőzenekar
Bokros
Alsó-Tisza-vidék
5:02
A marosi füzes alatt
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
5:05
Kicsik és nagyok
Népzenei Műhely
Maros-Küküllők vidéke
5:09
[Jancsika, Jancsika, te gyere előre]
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
5:09
Tavaszi szél
Szlama Band
Moldva
5:13
Cîntec: Toată lumea-mi zice lotru
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
5:16
Di Khupe/Unter Der Khupe
Budowitz
5:19
Elment az uram
Gyenis Istvánné Kovács Erzsébet, gy.: Vikár László
Püspökszenterzsébet
Dél-Dunántúl
5:20
Áldja meg az Isten e háznak gazdáját
Nyisztor Ilona
Moldva
5:20
do kruta – szlovák lakodalmi forgatós
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
5:23
Hazám, hazám
Herczku Ágnes, Fábri Géza
Moldva
5:31
Tökhalomnál van az olcsó gomolya...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
5:32
Szegen csengő
Berecz András
Csataszög
Nagykunság
5:34
Búza közé szállt a dalos pacsirta (lassú)
Ádám István „Icsán” bandája, gy.: Csoóri Sándor
Szék
Észak-Mezőség
5:36
Fagyos király ballada
Csőke Renáta
Püspökladány
Hortobágy
5:37
A kalászi keskeny árok
Női szóló, Csoport, gy.: Ág Tibor
Kalász
Zoborvidék
5:38
Învîrtita II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
5:40
keserves
Sztojka Ileana, Sztojka György, Lákó "Kicsi" Aladár, Lákoj Gyula "Gyenge", Titi Sándor "Laló", gy.: Kelemen László
Kolozs
Erdőalja
5:42
Ha kimegyek a doberdói harctérre
Hollókői Lajos, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt, Németh Ferenc, Porteleki László, Kása Béla, Vasas Zsolt
5:45
Az ágói fűzfának de magas a teteje
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
5:46
Román és magyar legényes
Ágas-bogas zenekar, Bazsinka Levente
Kalotaszeg
5:52
Két csárdás dallam (kettős)
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
5:54
Pál Pista bácsi dudanótáiból
Szűcs Szilárd
Tereske
Nógrád vm.
5:58
Három pénzt adtam a barbuljába
Potuska Jánosné Fülöp Ilona, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
5:59
Szép fejér pekulár
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Moldva
6:05
Lassú csárdás és sebes csárdás
Korpos József, Bartalis Ferenc, Oláh József, Csibi András, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Gyergyó
6:08
Keserves és legényes
Hajdú Kinga, Soós Csaba, Soós András, Bobár Zoltán, Bartók József
Kalotaszeg
6:12
Sej, a tari réten
Tercsik Pálné Lőrinc Mária, gy.: Borsai Ilona
6:13
Keserves, hajnali és szapora
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Kalotaszeg
6:26
Potta Géza zenekara 1986-ban
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Badó János "Balogás", gy.: Varsányi Ildikó
Abaújszina
Cserehát
6:27
Gernyeszegi korcsos és forduló
Unger Balázs, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Gernyeszeg
Felső-Maros mente
6:30
Az elcsalt feleség (Utcán sétál egy katona…)
Demeter Antiné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Rácsila
Moldva
6:39
Öreges csárdás és egylábú
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
6:47
Felszántom...
Eke Péterné Simon Mari
Buza
Észak-Mezőség
6:48
Gyerekjátékok, dalok és mondókák Felvidékről
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei
6:52
Karácsonyi csillagjárás
Ötvös Péter, Ötvös László, Ötvös János, gy.: Avasi Béla, Dancs Lajos
Nagyecsed
Szatmár
6:54
Füzesi táncrend
Boglya együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
7:05
Katonakísérő és asztali nóták
Horváth Aladár "Stefi", Géci Gábor, gy.: Kelemen László, Pávai István, Árendás Péter
Szásztancs
Felső-Maros mente
7:12
Juhos és sírített tánc
Juhos együttes
Moldva
7:15
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
7:16
Lassú magyaros és féloláhos
Egyszólam együttes
Gyimes
7:18
Kecskés
Hodorog András
Klézse
Moldva
7:19
Boldogi népdalok
Boldogi Asszonykórus
Boldog
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
7:25
Fordulós
Csiszár Aladár és bandája, gy.: Kallós Zoltán
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
7:29
Bujdosik az árva madár
Tényi Edit
Bácska
7:30
Haragszik a Nap a Holdra
Jánó György "Tódi”, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
7:32
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
7:34
Vásárokból vásárokba járok én
Nácsa János, gy.: Sárosi Bálint, Paulovics Géza
Dévaványa
Nagy-Sárrét
7:35
Jöjjön haza, édesanyám...
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
7:39
Bătuta
Chiriac Vasile, Paun Vasile, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Redojé
Moldva
7:42
Kertem alatt teli van ibolyával
Ivánovics Tünde
Körösfő
Kalotaszeg
7:47
Templomot is építettem túróbúhuhuhu, túróbu­
Baracsi Menyhértné Kis Julianna, gy.: Lajtha László
Tunyog
Szatmár
7:48
Anyám, édesanyám...
Demeter Erika, Csávás Attila
Moldva
7:50
Magyar (négyes)
Maneszes Márton, Botezán János, Vintilla Endre
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:57
Lányok, lányok
Kozsán Laura
Moldva
7:58
(Édesanyám, de szépen felneveltél)
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
8:00
Nyelu
Csürrentő együttes
Moldva
8:07
Lassú pontozó (öreges)
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
8:12
Magyarpalatkai tánczene
Szalamás zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
8:19
Sej, csütörtökön este
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
8:19
Madocsai friss csárdás
Hegedűs Máté, Hegedűs Zoltán, Bobár Zoltán, Barcza Zsolt, Varjassy László
Madocsa
Sárköz
8:21
asztali nóta
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
8:23
Megkondult a szőkefalvi nagyharang…
Bárdosi Ildikó, Juhász Zoltán
Vámosgálfalva
Felső-Vízmellék
8:25
A kert fenekében egy körtefa alatt
Jakab Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
8:26
Fehér galamb
Boglya együttes
Magyarszovát
Mezőség
8:30
Katonának vagyok írva
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
8:31
Karácsonyi dallamok
Magyar Dudazenekar
8:37
Nem messze van ide Kismargitta
Hideg Dezső, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
8:39
A Tyukodi pajtás nótája
Kalamajka együttes
8:47
Sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
8:49
Tiszakóródi oláhos és cigánytánc
Hejgető Együttes
Tiszakóród
Szatmár
8:53
Ez a Luci fehér inget varratott
Bukva Andrásné Bodnár Erzsébet, gy.: Szendrei Janka
Nagyzerénd
Körösök vidéke
8:54
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
8:56
Lassú
Horváth Elek bandája, gy.: Vavrinecz András, Fekete Antal, Vincze Zsuzsanna
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
9:01
Hajnali
Fodor Sándor "Neti"
Kalotaszeg
9:03
Erdő, erdő, de gyöpös az alja
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
9:05
Tiszapolgári csárdás és friss
Téglás zenekar
Tiszapolgár
9:09
Sebes csárdás
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
9:10
Vótam én es
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván
Moldva
9:13
Felszántatom, felszántatom a rimóci főjuccát,
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
9:13
Kimenék ez útra…
Unger Balázs, Zurgó együttes
Klézse
Moldva
9:21
korcsos
Lakatos Gábor, Ramba Adalbert, Preda Dumitru, gy.: Kelemen László
Felső-Maros mente
9:23
Cinegemadár
Berecz András
Somogy
9:26
Ha kihajtom a libámat
Bajzáth Ferencné Szabó Malvin, gy.: Borsai Ilona
9:28
Haragítsuk meg a véneket!
Berta Alexandra, Miklosik István
Hosszúhetény
9:34
Menyek az úton lefelé
László Istvánné Laczkó György Katalin, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
9:36
Hajnallik, hajnallik
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
9:37
Szűk ujja van, szűk ujja van a ködmönnek
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
9:38
Orotvai népdalok
Csevergő énekegyüttes
Orotva
Gyergyó
9:42
Nincs is annál betyárosabb élet
Mező Józsefné Bozsik Margit, gy.: Keszi Jenő
Emőd
Borsod vm.
9:43
Kijói ruszin dallamok
Illangó
Kijó
Sáros vm.
9:47
A mennybevitt leány (Itt es kerekedik…)
Molotás Györgyné Kádár Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
9:50
Bonchidai gyors csárdás
Gajdos zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
9:53
Vénes
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
9:55
Sallai verbunk, kanásztánc, csárdás és friss
Dobroda zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
9:59
Örülök, hogy juhásznak születtem
Dubai István, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
10:00
Szivaroztam
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
10:04
Solo maďar
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
10:06
Kék szivárvány
Takács Éva
Gyimes
10:08
Mëgírták a levelëmbe:
Bálint Péterné Kondor Anna, gy.: Domokos Pál Péter
Pusztina
Moldva
10:09
Kerek az én szűröm alja
Téka együttes
10:14
lassú cigánytánc
Mácsingó Gyurka, Mácsingó Péter, Mácsingó Sándor, Mácsingó Náci, Kodoba Károly "Ica bácsi", gy.: Kelemen László
Belső-Mezőség
10:17
Édes Uram, én jó Uram…!
Bárdosi Ildikó, Bálint Károly
Kórógy
Szlavónia
10:22
Kimegyek a dél-tiroli nagy hegyre…
Székely Ferenc, Csorba János, Kocsis János, Pap Mária, Székely József, gy.: Juhász Zoltán
Szék
Észak-Mezőség
10:26
Gyimesi dalok
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes, Salamon Beáta, Berán István, Mohácsy Albert
Gyimes
10:34
Jánosnapi köszöntő
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
10:39
Azhol én elmegyek
Balogh Sándor, Palya Bea
Moldva
10:41
Ha Dunáról fúj a szél
Farkas Dezsőné Balassi Mária, gy.: Paulovics Géza
Tengőd
Sárköz
10:42
Prológus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
10:45
Künn a pusztán csikós vagyok, nem nagy úr
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
10:47
Rományos és cigányos pestiesen
Gázsa zenekar, Bobár Zoltán "Boby", Csávás Attila, Makó Péter
Őrkő
Sepsiszék
10:55
Kiszáradt a tóbul...
Törő Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Püspökladány
Hortobágy
10:56
Bodrogközi tánczene
Suttyomba zenekar
Bodrogköz
11:01
A szászcsávási cigány induló
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
11:03
Magyarpalatkai lassú és szökős
Tükrös zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:12
Révészek, révészek
Nagy Mihályné Nagy Anna, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
11:13
Piros kancsó, piros bor
Pál Lajos zenekara
Kalotaszeg
11:16
Korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
11:18
Nagysajó
Üsztürü, Nagy Zsolt
Nagysajó
Sajó mente
11:25
Ver­ meg Isten, ver­ meg
Marosi József, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
11:26
Ha bemegyek a kocsmába…
Boglya együttes
Mezőtúr
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
11:33
Cigánycsárdás
Balogh Kálmán, Bogár József, Murzsa Dezső, Kabza Oszkár, Kabza János, Kabza Juszti, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
11:37
Férfi táncok
Dűvő zenekar
11:44
Rákóci kocsmába
Sümegi Jánosné Német Anna, gy.: Balla Péter
Törökkopány
Somogy
11:49
Dunántúli ugrós és friss csárdás
Gázsa zenekar
Dunántúl
11:54
Székelyverbunk
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
12:00
Addig éltem világomat
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
12:05
Úgy akartalak szeretni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
12:06
Csete Árpád furulyás nótái
Juhász Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
12:10
Román csárdás
Varga László "Balog" bandája, gy.: Pávai István
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
12:12
Tiszti (Szerba officerászka)
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
12:15
Örülök, hogy juhásznak születtem
Kelemen András, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
12:16
Hallottad-e hírét...
Bartók Boglárka
Palócföld
12:19
Édes kicsi galambom
Berszán Fülöp, gy.: Bodó-Bán János, Szalay Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
12:21
A juhoké
Bagi Bálint
Klézse
Moldva
12:24
Azt hallottam én a héten
Sipos Györgyné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
12:24
Tápéi balladák
Tallabille együttes
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
12:29
Padegatta
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
12:31
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
12:35
Se széna, se szalma (Dudanóta)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
12:35
Búzába ment a disznó
Zengő együttes
Dél-Alföld
12:39
Rahói cigánytánc
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
12:42
Köszönet Pista bácsinak - Tereskei dudanóták
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
12:46
Kis kacsa fürdik
Batona Józsefné Istóka Mária, gy.: Győrffy Lajos, Kiss Lajos, Neogrády László
Haraszti
Szlavónia
12:47
Altató
Palya Beáta
12:50
Cigánytánc
Sinka Sándor, Duduj Rozália, Duduj Ádám, gy.: Kiss Ferenc
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:53
A kürti bandák emlékére
Parapács, Pál István "Szalonna"
Kürt
Vág-Garam köze
12:59
Magyarózdi torony alja
Ballai Györgyné Bíró Erzsébet, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
13:00
Pekný si, šuhajko
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
13:04
Hora mortului (Halotti keserves)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
13:06
Dudásom, dudásom
Magyar Dudazenekar
13:11
Kiaszott a bodzafa
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
13:12
Legényes II.
Muzsikás együttes
Kalotaszeg
13:15
Nem messze van ide Kismargita
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
13:17
Mojse
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
13:20
Ahol én elmenek
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
13:22
Elmegyek
Tímár Viktor
Gyimes
13:23
Csóri kanász, mit főztél
Dékány János, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
13:24
Sebes cigányos
Gázsa zenekar, Pál István "Szalonna", Mocsel Ágnes, Mocsel Lajos, Mocsel Antal, Mocsel Piroska, Dima Jenő, Demeter Erika, Jánó Tibor, Orza Calin
Őrkő
Sepsiszék
13:31
El këll mënni katonának messzire.
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:33
Édesanyám karján nevelt...
Demeter Erika, Ökrös Csaba, D. Tóth Sándor
Gyimes
13:39
Cimpoiul (Dudautánzás)
Moga Toader, Boanţă Simion, Gîrbuleţ Ion, gy.: Kelemen László, Pávai István
Damuk
Békás vidéke
13:41
Hej, víg juhászok, csordások...
Budai Ilona és tanítványai
13:42
Majd meglátod estére...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
13:44
Kolozsi virrasztónóták és csárdás
Lakatos Róbert, Koncz Gergely, Mester László, Farkas Róbert
Kolozs vm.
13:49
Starosvetské čardáše z Kostolca (Považie)
Rinalda Gašu zenekara
Kosfalu
Trencsén vm.
13:50
Veszprémi lassú kopogós és gyors magyar
Jánosi Együttes
Észak-Dunántúl
13:54
Guzsalyas ének
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
13:54
Somogyi dalok
Pántlika énekegyüttes
Somogy
13:58
csárdás
Kanalas Imre, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Kelemen László
Tövishát
13:59
Felkötöm a kardot...
Téka együttes, Sándor Csaba
Csík vm.
14:02
Három kéve leveles nád
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
14:03
Keserves, lassú magyaros és féloláhos
Parlagi Renáta, Hámori Péter
Gyimes
14:07
Drága Kátya
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
14:09
Cseres erdőn, csárda előtt
Antal Tibor
Gyimes
14:11
Menyasszonytánc
Sztojka György, Sztojka György, Mácsingó József, Sándri József, gy.: Sárosi Bálint
Kolozs
Mezőség
14:13
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
14:16
Tülkölés
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
14:17
Hallgató, tánczene és kanásznóták
Korpás Éva, Tükrös zenekar gyermekei, Adorján István
14:27
Addig éli lány világát, míg szél fújja pántlikáját
Papp Anna, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
14:29
Betlehem kis falujában
Bakó Katalin
Buza
Észak-Mezőség
14:31
Lassú és friss csárdás (Mit nékem egy almát kétfelé vágni)
Farkas Vilmos, Farkas Károly, Oláh Lajos, Farkas Árpád, gy.: Vavrinecz András, Hans Hurtig
Kisar
Szatmár
14:33
Csárdás
Zengő együttes, Balogh Kálmán
Szatmár
14:38
Balladák
Rácz Béláné Kulcsár Julianna, Mikó István, gy.: Vargyas Gábor, Németh István, Bereczky János
Áj
Abaúj
14:40
Ördöngösfüzesi zene
Fondor zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:45
Koľeda
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
14:47
Căluşar
A Budapest Táncegyüttes zenekara
14:51
Úgy meg vagyok búval rakva
Papp Mária, gy.: Sipos Ferenc, Németh István
Magyarlapád
Enyed vidéke
14:53
Verbunkok Szentiványból
Unger Balázs, Galga zenekar
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:59
Zúg az erdő
Kondor Ádám "Lánek", gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Mezővári
15:00
Magyarszováti négyes, lassú, szásztánc és összerázás
Tükrös zenekar
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:10
Kicsi nekem ez a ház...
Fedor Sándor "Dimó", Gorondi Kálmán, gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:12
Rózsa, rózsa, labdarózsa levele
Csík zenekar
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
15:17
Kék ibolya búra hajtja a fejét – Sárga levele van a kukoricának – Csibe csipog az ágy alatt
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
15:22
Porondos Prut martján
Cseke Zsuzsanna, Nesztor Iván, Görgei Zoltán, Hegyessy Géza
Moldva
15:24
Egy vénasszony pitteg-pattog a muzsikaszóra
Bágyi János, gy.: Lajtha László
Bözöd
Udvarhelyszék
15:25
Nyisd ki rózsám ablakidat… (keserves)
Téka együttes
Magyarbece
Enyed vidéke
15:27
(A szegedi rózsás kertek alatt)
Budai Sándor, Bánfi Béla, Süli János, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Sándorfalva
Alsó-Tisza-vidék
15:29
Vine Jancu din Ardeal
Kalamajka együttes
15:32
Széles a Duna, magos a partja
Nemes Pálné Bacskó Rozália, gy.: Kiss Lajos, Wellenreiter Pál
Gombos
Bácskai Duna mente
15:33
Învârtita és ţigăneşte iute
Téglás zenekar
Kolozs vm.
15:38
De uliţă (Lakodalmi mars)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
15:40
Vendégkísérő
Szerényi Béla
15:47
A fényes nap immár elnyugodott
Simon Ferenc Józsefné Fazekas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
15:50
Cigánycsárdás, romános és csingerálás
Gázsa zenekar, Budapest Táncegyüttes
Őrkő
Sepsiszék
15:55
(Zavaros a Tisza)
Mihálovics József (sz. 1933), Mihálovics József, Balog Illés, Bogdán György, Mihálovics Ferenc, Szabados István, Bogdán György (sz. 1950), gy.: Sárosi Bálint
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
15:56
A babám kertjében…
Hetényi Milán
Somogy
15:57
Rézsarkantyúm nem pereg...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
15:58
Sikolt, rikolt a sarkantyú
Dsupin Pál
16:02
Ének / Sark u raz / Karičky / Čardaš / Rákóczi-induló
Folklorna Skupina Parchovianka
Parnó
Északi peremvidék
16:07
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
16:12
Tepsibe sül meg a málé
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
16:13
Sok Szent János napokat
Bárdosi Ildikó
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:14
„Ha megfogom az ördögöt egy ládába zárom” (verbunk, dudanóta)
Katona Rudolf „Daska”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
16:15
A szövőszék/Fekete felhőből esik az eső/Jobb lett volna
Szilágyi Anna, Ripa Alexandru, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
16:26
Szent János áldása
Kovács Júlia, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
16:28
Gyöngyömnek
Méta együttes
Somogy
16:37
Katonakísérő
Mezei Ferenc, Mezei Dénes, Mezei György, Mezei János, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:41
Volt szeretőm
Berecz András, Mester László, Vizeli Balázs, Adorján István, Fekete Antal, Pénzes Géza
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
16:44
Robijatár avílem
Jakab Lajos "Pujo", gy.: Bari Károly
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
16:47
„Én kimenék kiskertembe”
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
16:48
Karácsonyi köszöntő
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
16:48
Bánáti învîrtita és joc de doi
Téglás zenekar
Bánát
16:53
Túl a vizen egy fa
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
16:53
Mezőségi dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Mezőség
16:59
Lassú
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Pávai István
Szék
Észak-Mezőség
17:04
Festeres
Hodorog András, Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
17:05
Ez a lábam, ez,ez, ez
Hegyi Józsefné Mészáros Ilona, gy.: Timár Sándor
Szany
Észak-Dunántúl
17:06
Haláltánc
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Vizeli Balázs, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő
Buza
Észak-Mezőség
17:18
Hej, halászok, halászok
Maszlag Józsefné Mecs Balogh Mária, gy.: Dincsér Oszkár
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
17:20
Bethleni muzsika
Sorogja zenekar
Bethlen
Alsó-Nagy-Szamos mente
17:26
Kiskun verbunk
Rupa Zoltán, Baják József, Fóris Ferenc, Horvát József, Bódi András, gy.: Martin György, Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Kunszentmiklós
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
17:28
Kis Jézus köszöntő
Méta együttes
17:33
Sebes forduló és szöktető csárdás
Csiszár Aladár bandája, gy.: Árendás Péter, Kelemen László
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
17:39
A szerelmeseké
Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
17:42
S az én rózsám személdöke
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Kodály Zoltán, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
17:42
Gute Nakht/Shapiros Korohod
Budowitz
17:44
Csárdás és szökő
Forgács János "Jani", Erik Béla, Vidámi Sándor, Bakó György "Doli", gy.: Pávai István
Közép-Maros vidéke
17:49
Ţigănesc II
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
17:51
Derék gyerek a tücsök, házasodni készül
Varga János "Cipó", gy.: Borsai Ilona, Vavrinecz Vera
Vitnyéd
Észak-Dunántúl
17:52
Megöltek egy legényt / Magyar és sűrű tempó
Hegedős együttes, Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
18:02
Már két hete, vagy tán három
gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
18:03
Duda imitáció
Dűvő zenekar
Kürt
Vág-Garam köze
18:07
A kert fenekibe
Márton Erzsi, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
18:08
Lassú csárdás
Kalamajka együttes, Tintér Gabriella, Szilvási Eszter
Marosszék
18:16
Ráca
Istók Pál, gy.: Stuber György
Klézse
Moldva
18:17
Felcsíki furulyazene
Kokojza együttes, Juhász Zoltán
Felcsík
18:19
Felsütött a nap sugára
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
18:20
Kartali csárdás és bukós
Dobroda zenekar
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
18:24
Ále Rozika
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
18:26
Nincs magasabb a nagy égnél ; Erdő felől dörög az ég ; Szeretném én azt megtudni ; Régi szeretőmért
Kallós Zoltán, Téka együttes
Magyarlapád
Enyed vidéke
18:36
(Elmegyek, elmegyek)
Oláh József, Csömör Sámuel, gy.: Sárosi Bálint
18:36
Katonakísérő
Békés Banda
18:43
szökő
Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
18:46
Czilika-menet
Tarsoly, Bobár Zoltán
Kalotaszeg
18:52
Felment a kondás a fára
Liktor Kálmán, gy.: Manga János
18:53
Szilágysági csárdás és cigánycsárdás
Csík zenekar
Szilágyság
18:57
Aprók
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
18:58
Tánc
Palya Beáta
19:02
Az éjjeliőr éneke
Láposi László, gy.: Mező Judit
Hencida
Körösök vidéke
19:02
Névnapköszöntő
Zombori Györgyi, Tóth Antal
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
19:05
Arra alá vörösödik az ég alja
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
19:07
Erdélyország az én hazám, nem Német (édesapámnak)
Bakó Katalin
Méra
Kalotaszeg
19:10
Hajnalcsillag szépen ragyog
asszonyok, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
19:11
Mákófalvi menyasszony-búcsúztató
Kovács Nóri, Matokabinde zenekar
Kalotaszeg
19:16
Ej, kot me šikovali
Pavel Bielčik, Ján Kroták, Milan Katreniak, Martin Kubinec, Dušan Ceber, Miroslav Moncol­
Rimakokova
Gömör
19:19
Hajnali
Fonó zenekar, Szentkereszty Judit, Navratil Andrea, Vándor Vokál, Berecz András, Papp László
Kalotaszeg
19:22
Baba ül a székbe
Karád Katalin, gy.: Borbély Jolán, Erőss László, Jámbor Márta
Hosszúpereszteg
Észak-Dunántúl
19:22
Lassan forog sej-haj / Dombon van a kolozsvári kaszárnya
Gyenis Katalin, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt
Mezőség
19:26
Seprik az erdei utat (Regrutanóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
19:29
Moma Dana
Vándor Vokál
19:31
Az én rózsám személdöke
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
19:31
Asztali nóta, cigány csárdás, szökő és Rákóczi mars
Dűvő zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
19:40
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
19:48
Betlehem, Betlehem, a te határidba...
Budai Ilona és tanítványai
Dunántúl
19:49
Gyászban borult az ég, az üdő változik
Varda Lajosné Pál Zsuzsa, gy.: Vikár László
Józseffalva
Bukovina
19:50
Balassagyarmati muzsika
Dűvő zenekar
Balassagyarmat
Ipoly mente
19:55
Ráncos szárú kiscsizmám szögre van akasztva
Magda Imre, gy.: Sárosi Bálint
Röszke
Alsó-Tisza-vidék
19:57
Lóra csikós, lóra
Balogh Sándor, Gál János
Felső-Tisza-vidék
19:59
Nem bánom én, hogy szegénynek születtem
Pósa Vilmosné Kovács Magdolna, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Völgyes
Dél-Bácska
20:00
Vranjanka
Vujicsics
Mohács
Dél-Dunántúl
20:02
Oj, spoza Babej Gury
Polhorai énekcsoport, Anna Rusáková, Jozef Zboroň, Štefan Zboroň
Polhora
Árva vm.
20:07
Árus muzsikája
Csűrös Banda
Méra
Kalotaszeg
20:24
Zsuzsánna, Zsuzsánna
Fodor Sándorné Fodor Mária, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
20:28
Nyugat-dunántúli dallamok Tendl Pál cimbalmos-prímás repertoárjából
Szabó Dániel, Soós András, Takács Ádám, Nyári Károly
Sopron
Észak-Dunántúl
20:35
Oroszország felé nem tudjuk mi az utat
A verseci Magyar Művelődési Egyesület zenekara, gy.: Bodor Anikó
20:37
Verbunk és pásztortánc
Bakator, Heit Lóránd, Jeremiás Ádám, Török Péter, Pandák Viktor, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hortobágy
Hajdúság
20:41
Babám, babám, babám
Rostás Károly, gy.: Víg Rudolf
Öcsöd
Körösök vidéke
20:45
Ágasegyházi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Ágasegyháza
Kiskunság
20:50
„Ešte vínko nedozrelo, chlapci pime ho” (szlovák asztali nóta)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
20:52
Oláj asszony, mit fõztél
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
20:53
Lóra, csikós, lóra!
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
20:54
Ne vágd szét a piros almát...
Boglya együttes
Felsősófalva
Sóvidék
20:58
Gajdošské nôty a cifry z Malej Lehoty (Dolné Pohronie)
Gustáv Adamec
Kispapszabadi
Zoborvidék
21:00
Kalotaszegi cigánycsárdás és szapora
Ökrös együttes, Berecz András
Kalotaszeg
21:05
Lement a nap a maga járásán
Kádár Ferenc (Kádár Ferenc unokája), gy.: Szokolay Dongó Balázs
Dévaványa
Nagy-Sárrét
21:06
Katonai kísérő keservesek
Rozsdamaró zenekar
Méra
Kalotaszeg
21:10
Tunná róla
gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
21:10
Ismerem a lovam
Berecz András, Dsupin Pál
Nagykunság
21:16
Lakodalmi ugrós
Orsós János és zenekara, gy.: Martin György
Bogyiszló
Sárköz
21:18
Emlékül Zselykről
Magos Együttes
Zselyk
Beszterce-Naszód vm.
21:24
Jaj Istenem, jaj mit értem – Verd meg Isten, verd meg azt – Szerettelek, szerettél – Ritka és sűrű fogásolás, verbunk
Hideg Istvánné Lakatos Anna, Kisláposi András, Pál Róza, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
21:29
Galga menti muzsika
Mészáros zenekar
Kartal
Galgavidék
21:36
S ahol én elmegyek
Jánó Antalné Tunár Marika, gy.: Hofer Tamás, Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
21:39
In memoriam Joannes Kájoni
Méta együttes
21:43
Purtata IV: De-a lungu dun Sărmaşu
Varga Emanuel bandája
Nagysármás
Kelet-Mezőség
21:45
Három éjjel, három nap
Méta együttes
Szatmár
21:49
Csütörtökön este gyer nálunk.
Csoport, gy.: Bereczky János, Németh István, Vargyas Gábor
Áj
Abaúj
21:51
Katonás
Ivánovics Tünde, Fábri Géza
Moldva
21:58
Legényesek (Fecioreşte)
Lăcătuş Sidor, Barz Emil, Ciobanu Dorel, Kállai Gyula Róbert, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almásszentmihály
Almás mente
22:01
Esküvő
Csík zenekar
Szék
Észak-Mezőség
22:07
Anyám, édesanyám, Csobánlegény voltam
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Gerlén
Moldva
22:12
Kedves álmot, hogy szerezne szülöttjének
Bárdosi Ildikó
Lészped
Moldva
22:14
Menyasszonytánc (Joc cu mireasa la bani)
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
22:16
Hallgató és csárdás Fülekről
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Fülek
Nógrád vm.
22:23
Fülemüle-csalogatás
Holtner László, gy.: Tari Lujza
22:23
Be sok eső, be sok sár
Csík zenekar
Bonchida
Kis-Szamos melléke
22:28
Ugrós
Hosszúhetényi Népi Együttes
Hosszúhetény
22:30
Fújnak a fellegek / Tiszán innen, Dunán túl / Megérett a kökény
Fiastyúk, Balogh Sándor
Dunántúl
22:34
Jaj, azt izenték, anyám; Druduje, staj pe lok; Pergetett táncdal; Oj ke tilom alom ajna; Tamburazene
Szőcsi Anna "Kézsa", Gábor Éva, ifj. Burcsa Máté, Burcsa Péter, Ajtai Kálmán, Rostás Csaba, gy.: Bari Károly
22:40
Fekete szárú cseresznye…
Bárdosi Ildikó, Téka együttes
Magyarkirályfalva
Alsó-Vízmellék
22:42
Szászvároson úgy köszönnek…
Zerkula János, gy.: Kerényi Róbert, Vizeli Balázs
Gyimesközéplok
Gyimes
22:45
Moldvai szerelmi dal
Kallós Zoltán
Moldva
22:49
Várad felől jön egy üveghintó
Kanalas Józsefné, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Esztár
Körösök vidéke
22:50
Alföldi népdalok tekerőn
Balla Tibor
22:53
Ugat a kutyám a Rajna – Lassú csárdás – Mind azt mondja a retek
Pál Róza, Kisláposi András, gy.: Juhász Zoltán
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:56
A losonci kaszárnya kapujában
Dobroda zenekar, Szabó János, Zimber Ferenc
Kazár
Nógrád vm.
23:01
Lehel kürtje
Kádár Ferenc, gy.: Gyalog Rozi, Hegyi Füstös István
Dévaványa
Nagy-Sárrét
23:02
Haragszik az édesanyám
Pál István, Juhász Zoltán, Dsupin Pál
Palócföld
23:06
de uliţă
Szabó Béla "Brusi", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei Pál "Palicár", gy.: Pávai István
Vízmellék
23:08
Csörög-börög a legyecske
Kalamajka együttes
23:12
Édesanyám olyan vizet adott
Jászágói Népdalkör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
23:13
Akármilyen lány
Gömbszörp
Bag
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
23:18
Ungureşte
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
23:22
Elment a madárka
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
23:26
Aj ke d­ aj, Istenem, szo te keráv
Vitán Piroska, gy.: Bari Károly
Csíkszépvíz
Csík vm.
23:27
Adjon Isten, rózsám
Kóta Judit, Borbély Mihály, Lányi György, Havasréti Pál
23:31
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
23:32
Húzd rá cigány...
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Nógrádsipek
Nógrád vm.
23:39
Szent Balázs püspöknek, híres tanítónknak
Németh István, Cinege Lukács, Danajka Lajos, gy.: Miháltz Gábor, Tari Lujza
Felsőszeli
Nyugat-Felföld
23:39
Ritka fogásolás
Matokabinde
23:43
Kis pej lovam nem a vásáron vettem
Danó Ferenc "Fitying", Suha József "Dudus", Pusomi Béla "Galya", gy.: Németh István, Vavrinecz András
Heves vm.
23:45
Keserves és lassú magyaros
Fiastyúk, Dóra Áron
Gyimes
23:49
Halottkísérő
Pulika János, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesközéplok
Gyimes
23:51
Zdrobuleanca
Öves együttes
Klézse
Moldva
23:54
Bate vântu frunza-n tei
Vasile Soporan, Covaci Carol "Gaciu", Moldovan Valentin, Francisc Ioan, Covaci Alexandru
Mezőszopor
Kolozs vm.
23:58
Aranyos kis pintes üvegem; Piciny tinó, nagy a járom
Tóth Imre
Kisbárapáti
Dél-Dunántúl
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.