Folkrádió

2019. május 23-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
Csáváson a magyaroké
Heveder
Csávás
Felső-Vízmellék
0:11
Piesne a tance z okolia Myjavy
Túrrétei énekcsoport Pavol Mordia vezetésével, Stanislav Cibulka zenekara
Miava környéke
0:13
Karikázó
Pusztafalusi hagyományőrző asszonyok
Pusztafalu
Hegyköz
0:17
Magyar
id. Ádám István bandája, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
0:18
Gyimesi csárdás, lassú és sebes magyaros
Dűvő zenekar
Gyimes
0:24
leneşa
Csinka Sándor, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Kelet-Mezőség
0:27
Darutollam lehajlott
Türei Lengyel László, Czilika György, Gombai Tamás
Türe
Kalotaszeg
0:31
Halotti mars, a temetőből visszajövet
Halmágyi Mihály, gy.: Tari Lujza
Gyimesközéplok
Gyimes
0:32
Kerek az én szoknyám alja
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
0:32
învârtita
Varga Viorel, Bogin Ioan "Nuţu", Vitan Alexandru "Kakasi", Simándi Vasile "Rusu", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
0:34
Megállj, megállj, te kis madár
Panek Kati, Bodzafa együttes
Nagysajó
Sajó mente
0:36
Tito marsal udvarába sej, haj, van egy
Sőreg Pálné Mihályi Zsófia, gy.: Kiss Lajos, Tripolszky Géza
Zenta
Bácskai Tisza mente
0:38
Esküdni kell a leánynak
Kóborzengő
Szék
Észak-Mezőség
0:48
Lakodalmi mars
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
0:50
Otthoni emlék II. - Visai énekek és egy szökős
Gázsa zenekar, Hajdú Kinga, Major Levente
Visa
Belső-Mezőség
1:00
Nagykarácsony éjszakája
asszony, gy.: Borsai Ilona
Galgahévíz
Galgavidék
1:01
Szászcsávási muzsika
Napvirág együttes
Csávás
Felső-Vízmellék
1:06
Sűrű tempó
Dobos Károly, Sinkó András, gy.: Pávai István, Sinkó András
Szék
Észak-Mezőség
1:08
Válaszúti katonadalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Válaszút
Kis-Szamos melléke
1:16
Hej, piritusból csinálják a pálinkát
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
1:18
Jól esik a bús szívnek
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
1:21
Ritka csárdás, ritka szökős, sűrű csárdás
Mácsingó Ignác "Náci", Mácsingó György "Gyuri", Mácsingó Sándor "Sanyi", Moldovan Emeric, Mácsingó Károly "Karcsi", gy.: Pávai István
Belső-Mezőség
1:39
Hajnali és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
1:45
Fiumei kikötőben
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
1:46
Az árgyélus kismadár
Csík zenekar, Pál István "Szalonna"
Mátyusföld
1:51
forduló
Horváth Ernő, Cápa Sándor, Horváth Gusztáv, gy.: Pávai István
Tancs
Luc mente
1:54
Zarabiany
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Tarcaszentpéter
Sáros vm.
1:56
Bementem az udvaromba
Borbély Ignácné Bélik Teréz
Gímes
2:00
Nagyapa-köszöntő
Óbudai Népzenei Iskola növendékei
2:01
Doina prasitului (Keserves)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
2:03
Hajnali lakodalmi tánc - Zorile
Hideg Anna, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
2:14
Kék a kökény, zöld a petrezselyem
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kiskunhalas
Kiskunság
2:16
A kert fenekibe egy körtefa alatt
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
2:18
Kettős jártatója és sirülője
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
2:21
Este későn…(Galga menti muzsika)
Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola kamaraegyüttese
Galgavidék
2:26
A kötcsei szőlőhegybe
Bogdán Györgyné Kovács Teréz, gy.: Vikár László, Kertész Gyula
Karád
Somogy
2:26
Nagysármási dallamok tárogatón
Göncöl zenekar
Nagysármás
Kelet-Mezőség
2:31
korcsos
Silimon Dénes, Silimon Erzsébet, Moldovan Remus, Lumperdean Gheorghe, Bogányi Alexandru, gy.: Pávai István
Mezőörményes
Kelet-Mezőség
2:32
Verbunk
Vavrinecz András, Gombai Tamás, Árendás Péter, Doór Róbert, Szabó Dániel
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
2:37
Siess, liba, begyet rakni
Honti Jánosné Járja Ilona, gy.: Kiss Lajos
Őrhalom
Nógrád vm.
2:37
Bogártelki keserves és hajnali
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Doór Róbert, Pénzes Géza, Szalóki Ági, Hajdú Kinga
Bogártelke
Kalotaszeg
2:48
leşeasca
Boanţă Simion, Moga Toader, Gârbuleţ Ion, gy.: Pávai István
Békás vidéke
2:49
Rabének
Békés Banda
2:52
Táncdallam
Balázs István, Balogh Pál, Kardelás Sándor, Lakatos Ferenc, Váradi Mihály, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
2:54
Betlehem kis falucskában
Budai Ilona és tanítványai
Dunántúl
2:55
Szép a gyöngyvirág egy csokorba
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
2:56
Cifra gulya
Dezsőházi Tamás, Kerezsi Antal, Palazsnik László, Nagy Barna, Papp László
Bács
Kalotaszeg
3:02
Lassú
Kozák József, Jónás Károly, Jónás István, Didi István, gy.: Kallós Zoltán
Ádámos
Alsó-Vízmellék
3:03
Derék legény a tücsök…
Boglya együttes
Őrség
3:11
Oláhos
Oláh Árpád "Nyiki-Nyaka", Maczkó Rudolf, Oláh "Dili" Dezső, ifj. Oláh Árpád, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
3:13
Balázs-járás
Szeredás együttes
3:21
Szegény legény bújdodik a pusztába
Lőrinc Mihályné Vitus Ágnes özv., gy.: Lajtha László
Szentegyházasfalu
Udvarhelyszék
3:22
Pojme domov /Terchová/
Muzička
Terhely
Várnai völgy
3:23
Aprók: egydobbantós, háromdobbantós, sormagyaros, talián polka, előre - előre
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
3:28
Recés a szőlő levele
Szlama Band
3:33
S ó jáldott Szűzanya mennyei szép rózsa
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
3:34
Epilógus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:37
Lakodalmi mars
Szőcs Mojszi Gábor, Takács Krisztián, gy.: Hegyessy Géza, Takács Krisztián
Gyimesbükk
Gyimes
3:39
Delelő királyság
Gera Attila
3:41
Nem messze van ide Kismargita
Antal Lajos, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Tépe
Körösök vidéke
3:45
Hej, Dunáról fúj a szél
Balogh Sándor, Gál János
Dél-Dunántúl
3:46
Căntec ţigănesc de ascultare (fragment)
Napoleon Constantin, gy.: Speranţa Rădulescu, Valeriu Rădulescu
Gratia
3:48
Sírok búsgerlice módra
Györfi Erzsébet
Istensegíts
Bukovina
3:49
Fejér László lovat lopott
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
3:54
Láncot veretek szívemre...
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
4:03
Jocul banilor
Ionica Moldovan, Ilie Poliac, Ioan Şorecău, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
4:05
Botostánc
Kalamajka együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
4:08
Isten, jó nap­ , bébic mester
Zombó Matild, Tömördi Julianna, gy.: Kiss Lajos
Fertőszentmiklós
Észak-Dunántúl
4:10
Azhol én elmegyek
Balogh Sándor, Palya Bea
Moldva
4:12
Sebes, lassú és korcsos
Gondos "Zsidó" János, Panci Gyula, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
4:19
Elmén tőle az eszed
Berta Alexandra, Kiss B. Ádám, Csasznyi Imre
Dél-Dunántúl
4:25
A babám kertjébe
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Fejér vm.
4:26
Vargyasi polgári kötött páros táncok
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Vargyas
Erdővidék
4:33
Sólyom Pál verbunkja
Balla József, Balla Márton, Elekes Erzsébet, gy.: Pávai István
Marosfalu
Gyergyó
4:36
Betyár gyerek az erdőbe
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
4:42
Paradicsom kőkertjébe
Székely Mártonné Szikra Máriskó, gy.: Könczey Ádám
Marosgombás
Enyed vidéke
4:44
Hej, révész, révész…
Écsi Gyöngyi, D. Tóth Sándor
Kolon
Zoborvidék
4:48
Ének / Sark u raz / Karičky / Čardaš / Rákóczi-induló
Folklorna Skupina Parchovianka
Parnó
Északi peremvidék
4:54
Bukovinai székely katonadalok
Bartina
Bukovina
4:59
Úgy elmenek, s meglássátok
Bandi Györgyné Gyurka Mária, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Gajcsána
Moldva
4:59
Szentesi képeslap
Radics Máté, Szűcs Szilárd
5:06
Öreges keringő / Valt
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
5:08
Far Der Kale/Bughicis Freylakhs
Budowitz
5:11
Reggel korán a vaságyon
tunyogmatolcsi asszony és csoport
Tunyogmatolcs
Szatmár
5:12
Alsóőri templom tetejére
Boglya együttes
Őrség
5:17
Vertek engem, vertek… (ökörmezői dal)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
5:18
Vino pije moj dragan
Rece-fice
5:23
Ángyom sütött rétest
Laki Ferencné Bodó Margit, gy.: Békefi Antal
Hegyhátszentmárton
Észak-Dunántúl
5:24
Mojse
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
5:27
Lassú magyaros
Antal Zoltán "Finánc”, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
5:29
Rábaközi tánczene: dus, csárdás és friss
Gázsa zenekar
Rábaköz
5:32
Magyar verbunk
Varga Miklós "Csillag", Szilágyi Géza, gy.: Almási István, Martin György
Szilágysámson
Szilágyság
5:34
Gajde su gajde… (A duda, az duda…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
5:37
Žimno, prežimno na brežečku stac
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
5:39
Muri dej, le bálenca / Cigánycsapás
Hegedős együttes, Rostás Tibor
5:47
a.Antalom, Antalom b. Jaj, jaj, jaj, në tëgyék ide c. Jaj, jaj, nekëm kedves párom d. Jaj, jaj, jaj, jaj, megadja-e, nem adja-e?
Zsíros Ferencné Bankó Viktória, Bankó Mihályné Bankó Erzsébet, gy.: Borsai Ilona
Galgahévíz
Galgavidék
5:47
Tsum Badekns/Gliner Gasn Nign
Budowitz
5:50
„Kispiricsi faluvégen folyik el a kanális” (verbunk)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
5:52
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
5:53
Khaszajlasz i Iboj
Horváth Izabella "Zsuzsa", gy.: Bari Károly
Zalaegerszeg
Dél-Dunántúl
5:56
Palóc népdalok
Vadvirág énekegyüttes
Palócföld
6:00
româneşte
Cirebea Ioan, Roştaş Ioan, Hajdár Lajos, gy.: Pávai István
Jára és Hesdát völgye
6:03
Bánat, bánat
Kalagor
Lujzikalagor
Moldva
6:06
Ne szállj perbe énvelem
Tömeg, gy.: Vikár László
Lövéte
Udvarhelyszék
6:09
Szatmári citerás dallamok
Pásztor Barna
Szatmár
6:12
Szászka és szökős
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
6:14
Fáj a lábam, mert feltörte a csizma
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
6:15
A nagy hegyi tolvaj (Jöjj el, Duna, jöjj el…)
Dobos Jánosné Győri Teréz, gy.: Kallós Zoltán
Bogdánfalva
Moldva
6:19
Mânce-te focu­, năcaz
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
6:26
Désházai menyasszonykísérő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Désháza
Szilágyság
6:29
Tendl Pál emlékére
Boglya együttes
Sopron
Észak-Dunántúl
6:34
Mikor hozzád jártam
Kurtyán Györgyné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
6:36
Parobsky a Do šaflika
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Zlatica Illéšová
Detrefalva
Szepes vm.
6:37
Cigány keserves, zili, cigánytánc és csingerálás
Demi Ariton "Titi", Moldovan Giani, Michi Alexandru "Antika", Moldovan Carol "Károly", Gáspár Ármin, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Pávai István
Nagysármás
Kelet-Mezőség
6:50
Még egy kis muzsika
Sugalló Tánc-Zene-Kar
Moldva
6:54
Kincsem, lelköm édesanyám, édesapám!
Markó József, gy.: Kiss Lajos
Báta
Sárköz
6:55
Kalotaszegi román népzene: román ritka és sűrű legényes, román csárdás és szapora, invirtita és szapora
Ökrös együttes
Kalotaszeg
7:05
Lassú és sebes magyaros
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
7:09
Trák énekek
Rece-fice
7:14
Sajgó Márton jó katona
Róka Mihályné Vajdók Mária, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
7:15
Preko Drave grmljavica… (A Dráván túlról égzengés hallik…)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
7:20
De-a lungu - Invartita (Sajó menti párostáncok)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
7:26
Kossuth nóta
Békés Banda
7:29
Friss
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
7:30
Mikor megyek Galícia felé
Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Nagymarosy András, Székely Levente, Hetényi Milán, gy.: Lajtha László, Szomjas-Schiffert György
Kiskunság
7:37
Ablakomba besütött a holdvilág; A mérai halastó; Nagy gazda volt az én apám; Megyek az utcán lefelé
Berki Ferenc "Árus", gy.: Bodó-Bán János
Méra
Kalotaszeg
7:41
Köszönöm anyám, hogy fölneveltél
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
7:42
(Leesett a makk a fáról)
Vass Sándor, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
7:42
Baszom, aki hová való
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
7:44
Román csárdás, szapora, invirtita és de cingherit
Muza József "Toska" bandája, gy.: Kelemen László
Szászfenes
Kalotaszeg
7:54
Gerlemadár szerelmével
Enyedi Ágnes, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Doór Róbert
Buza
Észak-Mezőség
8:00
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
8:02
Cepper
Duduj Rozália, Domokos László, Csögör Róbert
Csíkszentdomokos
Felcsík
8:05
De-a-lungu (Purtata)
Varga László "Balog" bandája, gy.: Bartha Z. Ágoston, Hrúz Dénes, Konkoly Elemér, Szánthó Zoltán
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
8:10
Tavaszi szél
Fakutya zenekar
Moldva
8:12
Jaj, kedves igen-igen jó társam
Nagy Józsefné Molnár Mária, gy.: Pálóczi Horváth György
Nagydobrony
Északi peremvidék
8:15
Én kimenék kiskertembe
Kristály Ágnes
Moldva
8:18
Én felkőttem jó reggel hajnalba… (énekelt archaikus népi ima, karácsonyi ének)
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
8:20
Két fa között felsütött a holdvilág
Soós Réka
Mohács
Dél-Dunántúl
8:22
Zavaros a Tisza
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
8:25
Jöjjön haza, édesanyám...
Berka együttes, Mészáros Tamás
Moldva
8:29
Învârtita, şchiopu, mărunţelu (Párostáncok)
Covacs Tivadar, Sumalan Ştefan, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Rézalja
8:38
Dunántúli dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
8:43
Túl a Tiszán, Kadarcs mellett
Harhály Józsefné Török Júlia, gy.: Vargyas Lajos
Nyírlugos
Nyírség
8:45
Ritka fogásolás
Pikó és bandája
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
8:48
Csárdás és szöktetős
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
8:54
Az éjen álmodtam
Nyisztor Ilona
Pusztina
Moldva
8:59
Silladri
Gáspár János, gy.: Kiss Lajos
Istensegíts
Bukovina
9:00
Korhely nóták
Juhász zenekar
Dél-Alföld
9:05
Hora pe bătute furulyán
Palack Antal, gy.: Stuber György
Nagypatak
Moldva
9:06
Kalotaszegi hajnali, csárdás, legényes és szapora
Üsztürü
Kalotaszeg
9:15
Mikor Rózsa Sándor
Erőss Istvánné Kovács Teréz, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
9:17
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
9:23
Királyfalvi magyaros, lassú, verbunk, féloláhos és szökő
Lukács Lajos „Gamizsi”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarkirályfalva
Közép-Vízmellék
9:34
Öreges kecskés
Tilinka együttes
Klézse
Moldva
9:36
A rimóczi kertek alatt
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
9:37
Szék
Major Levente, Árendás Péter, Mohácsy Albert
Szék
Észak-Mezőség
9:49
Alunelu
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
9:50
Altató
Havay Viktória
Moldva
9:51
Esik eső, szép csendesen csepereg
Nagy Amália, gy.: Fehér Anikó
Visa
Belső-Mezőség
9:53
Déltől estig; Fekete tyúk; Nálunk felé
Mátyás Mónika Lili, Tímár Viktor, Antal Tibor
Gyimes
9:58
Öreges öves
Paun Vasile
Moldva
9:59
Boricázás
Szeredás együttes
10:06
Szë hol én elmënëk
Hodorog Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
10:07
Visai akasztós
Fondor zenekar
Visa
Belső-Mezőség
10:10
Karácsonyi köszöntő
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
10:11
Lassú és gyors verbunkosok
Jánosi Együttes
10:17
Lyányom, lányom, Náni lyányom
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
10:18
Verbunk a Fogáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Nagykemence
Zemplén vm.
10:20
Kettős jártató és sirülő
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
10:26
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
10:31
Karácsonyi köszöntő
Vig Mihályné Varga Mária, gy.: Vikár László
10:32
Ördöngösfüzesi menyasszonykísérő
Tintér Gabriella, Virágvölgyi Márta, Csernók Klára, Jánosi András, Mesics György "Mesó", Papp István „Gázsa”, Fekete Antal "Puma", Túri András, Kiss Csaba
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
10:37
Pásztorok, keljünk fel
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", Cselényi József, gy.: Agócs Gergely
Gömör
10:40
Este van, szürkül bé
Istók Cintia
Moldva
10:41
Valamennyi rózsabimbó...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
10:44
Sopron városa gidres-gödrös… (katonadalok)
Boglya együttes
Őrség
10:51
Šepšakere roma barikane
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, Bastyúr Éva, Bastyúr Anna, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
10:54
Pusť mňa, bača
Roman Malatinec
Polyánhegyalja
10:57
Jaj de szépen kifaragták azt a fát
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
10:58
Szatmári verbunk, csárdás és friss
Zimber Ferenc, Soós László, Horváth Dávid
11:02
Asztali nóta, akasztós, lassú és sűrű csárdás
Kodoba Béla, Radák Mihály, Mácsingó Sándor, Kovács Márton, gy.: Fekete Antal, Jánosi András
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
11:14
Invirtita
Muzsikás együttes
11:18
Haj, haja, mégis haja
Holecz Istvánné Kanyó Margit, gy.: Vakler Anna, Németh István
Rimóc
Cserhát
11:19
Én is egyszer kedvemre éltem
Fábián Éva
Tyukod
Felső-Tisza-vidék
11:21
Elszaladt a lovam
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
11:25
Körösfői hajnali, csárdás és szapora
Jékely Gáspár, Horsa István, Pénzes Géza, Szalóki Ági
Körösfő
Kalotaszeg
11:36
Piros pántlikámat fujdogálja a szél
Sipos Györgyné, Ungvári Mártonné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
11:38
Két verbunk: Bertóké és Vasvári
Békés Banda
11:42
Bătută
Costica Pantiru, Jenica Pantiru, Cristinel Cantea, Gică Trifan, Mihai Trifan, David Pantiru, Mihai Iordan, Dumitru Cantea, Marin Viziru, Liviu Pantiru, gy.: Speranţa Rădulescu
Moldva
11:45
Polgári táncok
Dűvő zenekar
Jóka
Mátyusföld
11:50
(Nagypénteken mossa holló a fiát)
Varga Ferenc, Ámik Ferenc, Varga Béla, Varga István, Lakatos Géza, Mona Árpád, gy.: Halmos István, Martin György, Pesovár Ferenc, Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
Szatmárököritó
Szatmár
11:51
Szépen veri az eső...
Táltos együttes
Nagysajó
Sajó mente
11:56
„Bújdosik az árva madár” (hallgató)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
11:57
Nagysajói lakodalmas
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
12:06
Most jöttem Gyuláról
Kun Gyula, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Szentpéterszeg
Körösök vidéke
12:08
Sopron megyei cimbalommuzsika Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
12:16
Cigány csárdás és szökő tánc alá
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
12:21
Három árva
Agócs Gergely, Gombai Tamás, Szabó Gábor, D. Tóth Sándor, Kürtösi Zsolt
Sárvásár
Kalotaszeg
12:28
Csörög-csattog a vasajtó
Simka Sándor, gy.: Kiss Lajos, Tóth Árpád
12:30
Keserves, verbunk és sebes forduló
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
12:35
Készülj, lányom, készülj / Öves
Tolnai Tájegységi Csoport, Gyurka Rafaelné Jankó Rozália, Csobán György
Egyházaskozár
Dél-Dunántúl
12:38
Fonjunk, fonjunk, énekeljünk...
Fekete Boglárka
Lészped
Moldva
12:40
Sírjál, sírjál szép szűz virág, mer van mér sírnod,
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
12:40
Mikor mentem hazafelé
Muzsikás együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:44
Cigány keservesek
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
12:48
Mikes Kelemen nótája
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
12:53
Este, este, de szerelmes kedd este
Károly Jánosné Döme Klára, gy.: Burány Béla
Zenta
Bácskai Tisza mente
12:54
Keserves
Vizeli Balázs
Gyimes
12:55
Szőgyényi menyasszonytánc
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Halmos Béla
Szőgyény
Vág-Garam köze
12:55
Komámasszony
Stan Alia
Moldva
12:57
Az Istennek szent angyala
Tóbiás István és családja, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
13:01
Batuka
Vavrinecz András, Vizeli Balázs, Árendás Péter, Molnár Péter, Szabó Dániel, Fábián Éva, Major Levente, Nyitrai Marianna, Szász József
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
13:06
Hej, Várad felől – Októbernek, októbernek elsején
Kedves Dénes, Szentes Károly, gy.: Juhász Zoltán
Csíkjenőfalva
Felcsík
13:08
Az édesen játszó prímás
Csík zenekar
Méra
Kalotaszeg
13:20
Fehér László lovat lopott
Csordás István, gy.: Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit
Magyarhomorog
Körösök vidéke
13:21
Asztalozó, kolomejka és máramarosi román tánc
Técsői banda
13:31
Cântec fluierat
Viorica Sandu, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Voluntari
13:32
Erre gyerünk, ez az út
Galgamácsai asszonyok és férfiak
Galgamácsa
Galgavidék
13:33
Hej Dunáról fúj a szél
Bálint Péterné Ács Katalin, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Vargyas Lajos
Karácodfa
Dél-Dunántúl
13:33
Galgamenti mulatság
Dobroda zenekar, Terék József, Szabó János
Kartal
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
13:39
Kecskés dudán
Mesterke Gergely, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
13:40
Csókai dallamok
Borsi Ferenc
Csóka
Észak-Bánát
13:44
Verd meg Isten
Balázs Jánosné, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Aradványpuszta
Nyírség
13:45
Botosánka
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
13:47
Nincsen Csávás békerítve
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
13:49
Élem világom; Kereken forogva
Takács Anna, Szilágyi Anna, Salánki Teréz, Eszterlánc
Buza
Észak-Mezőség
13:55
Zúg az erdő, zúg a nádas
Fekete József, gy.: Kiss Lajos
Hajdúhadház
Hajdúság
13:56
Joó Pista balladája
Sőregi Anna
Magyarózd
Kutasföld
13:59
Juhász álom
Oláh "Dili" Dezső, gy.: Agócs Gergely
Bodrogköz
14:05
Magyarszováti keserves
Herczku Ágnes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
14:08
Ne búsuljon sënki mënyecskéje
Várda Ferencné Péter Emerencia, gy.: Domokos Pál Péter
Józseffalva
Bukovina
14:09
Kanásztánc
Galiba zenekar
Mezőföld
14:15
Marosszéki
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
14:16
Vasárnap bort inni...
Téka együttes
14:20
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Felszeg
14:21
Sem nem a víz hozott ide…
Gajdos együttes
Nógrádi medence
14:24
„Sej haj, haj, leszakadt a gally” (gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
14:26
Kecskés - Kezeshalom
Csürrentő együttes
Moldva
14:31
Székely figura
Faludi Áron, gy.: Juhász Zoltán, Kovács Zoltán, Móser Zoltán
Székelyvarság
Székelyföld
14:32
Táncházban: sűrű csárdás, kanásztánc és legényes
A Budapest Táncegyüttes zenekara
14:36
de bâtă
Szántó János "Didri", Szabó Dénes "Bence", Varga Aurél "Piciluk", Simándi Vasile "Kövér", gy.: Pávai István
Enyed vidéke
14:38
Véled összakadék
Csicsóka Népdalcsoport, Rojtos együttes
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:46
Elment a szeretőm
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
14:46
Négyes
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
14:58
(Megházasodtam te Pista)
Gyimesközéplok
Gyimes
14:59
Le van a szívem láncolva...
Boglya együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
15:04
Szinala, szinala
Rosztocsil Antalné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Tardoskedd
Zoborvidék
15:07
Elmenék a zöld erdőbe
Barozda együttes
Gyergyó
15:09
Lehullott a Jézus vére…
László Józsefné Kis Erzsébet, gy.: Navratil Andrea, Nagy Bercel
Pusztina
Moldva
15:11
Szerettem patak mellett lakni...
Csürrentő
Moldva
15:14
A dúsgazdag lakodalmát
Borbély Jánosné Balog Julianna, gy.: Együd Árpád, Olsvai Imre
Csurgó
Dél-Dunántúl
15:15
Kutasföldi: Csárdás
Ökrös együttes
Kutasföld
15:23
„Megy a nap lefelé”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
15:25
Tavaszi szél
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
15:27
Szőr szökött a szemembe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
15:28
Mezőségi keserves
Hegedős zenekar
Mezőség
15:30
Szeretőm a táncba
Legedi László István, Bálint Erzsébet, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
15:31
Aprózó
Kovács Márton, Bergics Lajos
15:32
Hej, az ózdi sugár torony
Bíró István, gy.: Timár Sándor
Magyarózd
Kutasföld
15:34
Éjféli csillag
Gömbszörp
Bonchida
Kis-Szamos melléke
15:41
Sebes forduló
Berki János, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
15:44
Dudaverseny (Tereske, Kishartyán, Nógrádmegyer, Naszvad) / Betlehemnek pusztájában...
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán, Fábián Éva, Horváti Kata, Juhász Katalin, Kristály Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
16:01
Régi magyar zenekarral
Ferenczi Márton, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:03
Csillagos az ég…
Boglya együttes
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
16:10
De chiuit (Lakodalmi mars)
ifj. Haraga Aurel, Haraga Aurel, Haraga Florian, gy.: Kelemen László, Pávai István
Almás mente
16:12
Erdő, erdő, mit vétettem
Szántó Józsefné Kis Rebeka, gy.: Demény Piroska
Magyarbece
Enyed vidéke
16:13
Jer bé a temetőkertbe
Szabó Varga György, gy.: Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
16:15
Udvarhelyszéki népzene Lajtha László gyűjtéséből
Szeret együttes
Udvarhelyszék
16:19
Két út van előttem
Stefán István, gy.: Balogh Sándor
Sajószöged
Borsod vm.
16:20
Kántálás
Berecz András
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:22
Ëgyszër ëgy madárka
Tankó Béláné Tankó Veronka, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Libaváros
Gyimes
16:23
Pál István nótái
Magyar Dudazenekar
Tereske
Nógrád vm.
16:28
Pallagnal terült a juhom...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
16:32
Csak titokban akartalak szeretni
Novák Pál
Palócföld
16:34
Fecském, fecském, édes fecském
Péntek Jánosné Szabó Ilona, gy.: Kiss Lajos, Sztanó Pál
Körösfő
Kalotaszeg
16:35
Balázstelki kánta
Gyönyörű Zsigmond, Jeremiás Lajos, Kálmán Péter "Cucás", Mihálydeák Barna
Balázstelke
Maros-Küküllők vidéke
16:39
Kanásztánc, csárdás, és friss
Farkas Jenő, Nagy Ernő, Oláh Lajos, Kóczé Jenő, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Szatmár
16:44
Potta Géza cigány csárdásai
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz"
Abaújszina
Cserehát
16:52
Bura termett nekem a nyirvaji határ.
Magyar György, gy.: Vargyas Lajos
Vaja
Nyírség
16:53
Vásárúti csárdás és friss
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
16:56
Magyarózdi szegényes
Didi István „Csuplika”, Lukács Lajos „Gamizsi”, Kozák József, Lukács Ödön „Gamizsi”, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Szalóki Ágnes
Magyarózd
Kutasföld
16:57
Pásztornótákat fújok
Pál István
Tereske
Nógrád vm.
17:03
Ne nézz reám, ne ne ne
K. Kis Sándor, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
17:03
Tizenkét pont
Boglya együttes
Magyargyerőmonostor
Kolozs vm.
17:05
Esik eső, szép csendesen csepereg...
Simon János, gy.: Árendás Péter, Németh István, Vavrinecz András
Csenger
Szatmár
17:09
Máramarosi táncok
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
Máramaros
17:12
Mikor a juhász bort iszik
Kiss Sándor, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Nagykörű-Csataszög
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
17:14
Hajnali nóta
Méta együttes
Kalotaszeg
17:18
Román menyasszonytánc (învârtita)
Ruszi Sándor, Bogányi András, Lumperdean András, Ötvös János, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
17:22
Tereskei dudanóták furulyán
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
17:24
Csittegőre-csattagóra
Horváth Anikó, gy.: Borsai Ilona, Sperl Vilmosné
Neszmély
Komárom vm.
17:25
Cinege – tamburán játszott változata
Balogh Sándor, Gál János
Verőce vm.
17:26
Ritka verbunk és sűrű magyar
Pusztai Sándor, Pusztai Endre, Bonc István, Ádám József, Lakatos Károly, Czankó Károly, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Bonchida
Kis-Szamos melléke
17:30
Széki magyar és csárdás
Téka együttes
Szék
Észak-Mezőség
17:39
Édesanyám úgy szeretett
Balla Ferencné Szász Etelka, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Feketelak
Észak-Mezőség
17:40
Itt a farsang…
Juhász zenekar
Mátyusföld
17:45
Csárdás
Mihail Emil, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Speranţa Rădulescu, Costin Moisil, Cristian Tarnoveţchi
Buza
Észak-Mezőség
17:47
Lassú magyaros
Mokányos együttes
Hidegségpataka
Gyimes
17:50
[Dudaszó hallatszik]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
17:51
Két kör tánc
Zurgó együttes
Moldva
17:53
Szlovák csárdások
Bastyúr Vilmos, Bunda Zoltán, Jano František, Hudi Július, Bunda Béla, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bódva mente
17:57
A Gyica Baláné
Zerkula János, Szigony zenekar
Gyimesközéplok
Gyimes
17:59
Kopott kis szekerem
Kardelás Katalin, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
18:02
Györgyi Ilonával
Zurgó együttes
Lészped
Moldva
18:04
Kezes tánccal
Csobán György, gy.: Juhász Zoltán
Magyarfalu
Moldva
18:05
Olyan legény akar hozzám járni
Csicsóka Népdalcsoport
Galgavidék
18:10
Keserű víz, nem hittem, hogy édes légy 
Nagy Andrásné Bali Kati, gy.: Demény Piroska
Aranyosgerend
Aranyosszék
18:11
Havaljgatás
Horváth Gyula
Klézse
Moldva
18:12
Gyors tánc (az udvarban)
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Iasif Herţea
Gyimesközéplok
Gyimes
18:14
Anyám, anyám, édesanyám 
Palya Bea
18:16
Lányok vannak a toronyba, arany koszorúba
Fazekas Mihály, gy.: Vikár László
Barslédec
Bars vm.
18:17
Magyar
Szeredás együttes
Szék
Észak-Mezőség
18:22
Sebes forduló, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Tóth Sámuel, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
18:35
Éjfél tájban
Antal Tibor, Tímár Viktor
Gyimes
18:37
Jaj anyám meghalok
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
18:38
Pusztinai ráca
Kalagor
Pusztina
Moldva
18:40
Sűrű tempó
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
18:41
Az ördögé
Ökrös Csaba, Molnár Miklós, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
18:44
Úgy akartalak szeretni
ismeretlen, gy.: Szalay Zoltán
Felcsík
18:45
Kék pántlika
Dobroda zenekar, Zimber Ferenc
Kisterenye
Cserhát
18:48
Búzai betyárballada
Eke Imre
Buza
Észak-Mezőség
18:50
Botoló és pergető
Amáre Sáve
Nyírmihálydi
18:54
Úgy jőnek, úgy jőnek hat lóval hintóval
Bálint Erzsébet, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza
Klézse
Moldva
18:54
Rózsa, rózsa, labdarózsa levele
Csík zenekar
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
18:59
katonanóta
Simon Mária, gy.: Szalóki Ágnes
Buza
Észak-Mezőség
19:00
Nagy a lárma
Csüllög Edina, Lakatos Katalin, Jeremiás Lajos, Jeremiás Ádám, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Mózer Csaba, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Vésztő
Körösök vidéke
19:06
Félre tőlem búbánat
Lőcsei Lajosné Bréti Erzsébet, gy.: Kiss Lajos
Hertelendyfalva
Dél-Bánát
19:07
Madarász Ignác verbunkja
Figur Banda, Cseh Tamás
Csallóköz
19:10
Kisküköllő mellett…
Szitás Albert, gy.: Pávai István
Felsősófalva
Sóvidék
19:12
Adventi énekek
Tóth Lilla, Bíró Zoltán, Figeczki Tamás, Lukács Pál, Pásku György, Mózer Csaba
19:15
Madárka, madárka, csattogó rigócskám
Gyurka Mihályné Jankó Mária, gy.: Sebő Ferenc
Moldva
19:19
Ha kimegyek arra magos tetőre
Györfi Erzsébet
Gyergyószentmiklós
Gyergyó
19:21
Búra, búra, búbánatra születtem
Lévai Ferenc "Frici"
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
19:23
Sok születésnapokat vígan megérhess
Kalamajka együttes, János Hajnalka, Nyitrai Mariann, Hetényi Milán
Szék
Észak-Mezőség
19:27
Felmentem én a szekérre
Kis Sunyi Piroska, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
19:29
Mind azt mondja a retek
Zengő együttes, Molnár Éva
Moldva
19:31
Ţiganeşte és csingerálás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
19:36
Magyarbődi csárdás és friss
Dobroda zenekar
Magyarbőd
Abaúj
19:40
A keceli bírónak
Keceli Hagyományőrző Asszonykórus, gy.: Bodor Anikó, Németh István
Kecel
Kiskunság
19:42
Karácsonyi énekek, újévköszöntő
Bodza Klára, Tátika énekegyüttes
Moldva
19:47
Jocul miresii
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
19:49
Kiöntött a Kis-Küküllő a rétre (Küküllőpócsfalvi csárdások)
Bárdosi Ildikó, Molnár Miklós, Mezei Levente "Leves", Mezei Ferenc "Csángáló", Szász Lőrinc
Küküllőpócsfalva
Maros-Küküllők vidéke
19:58
Felnyőtt az út mellett két szál majoránna
Potuska Jánosné, gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
20:01
Sebes
Szeret együttes
20:02
Verbunk („Veszprém, Badacsony”)
Kovács Lajos „Pavel”, Döme Ernő „Trafikos”, id. Patkoló Ferenc „Fosó”, Sípos József „Búzsi”, Csillag Ferenc „Milan”, ifj. Patkoló Ferenc, gy.: Agócs Gergely
Mátyusföld
20:03
Lassú cigánytánc (akasztós); Szászka; Ritka csárdás; Összerázás; Sűrű csárdás
Bodzafa együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
20:16
Sej, zárda, zárda, terenyei nagy zárda
Stuller Ferencné Gubola Ilona, gy.: Borsai Ilona
20:17
Világ végén Három Szent Királyok
Bárdosi Ildikó
Istensegíts
Bukovina
20:19
Legényes
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
20:26
Régi füzesi lakodalmas
Havay Viktória, Jékely Gáspár, Horsa István, Vörös Máté, Joó Bence
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
20:31
Ferenc császár azt mondotta
Péter Sándor, gy.: Sárosi Bálint
Csíkrákos
Felcsík
20:33
Nógrádi dudazene / Pál István nótái
Pál István, Dsupin Pál, Istvánfi Balázs, Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
20:43
Csárdás (Ennek a kislánynak rövid a szoknyája)
Füzi Vilmos, gy.: Leibinger Árpád
Farád
Észak-Dunántúl
20:45
Huszárverbunk és Sarkantyús
Békés Banda
Balassagyarmat
Ipoly mente
20:50
A pünkösdi rózsa
Tóth Jánosné Sipos Magdolna, Kojtyik Józsefné Gatyás Mária, gy.: Ág Tibor
Felsőaha
Bars vm.
20:50
Elindultam a hazámból
Borek András, gy.: Bartók Béla
Békésgyula
Körösök vidéke
20:52
Cigánycsapás – „Nincsen nékem új ruhám”
Oláh "Dili" Dezső, Horváth Zoltán, gy.: Agócs Gergely
Felső-Bodrogköz
20:54
Öregember
Bürkös zenekar
Felső-Tisza-vidék
20:57
De, phénáv tuke, cini gázsi
Károlyi Ibolya, gy.: Bari Károly
Rinyakovácsi
Dél-Dunántúl
20:58
Aranyosszéki népdalok
Csobogó Énekegyüttes
Aranyosszék
21:02
Vlašiko
id. Štefan Žolták "Čečo", ifj. Vojtech Žolták, Ladislav Žolták, Jozef Žolták, id. Vijtech Žolták "Bela", ifj. Štefan Žolták, gy.: Agócs Gergely
Sáros
21:04
Hallgató és oláhos
Bara zenekar
Szatmár
21:08
Amott kerekedik egy fekete felhő
Nagy Dánielné Kis Amália, gy.: Kallós Zoltán, Németh István
Visa
Belső-Mezőség
21:10
Széki magyar és sűrű tempó
Berkó együttes
Szék
Észak-Mezőség
21:15
Elveszett a lovam
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Pusztafalu
Bükkalja
21:17
Kisétálék kiskertembe
Mokányos együttes
Klézse
Moldva
21:20
Ó, siralom, ó, fájdalom
Gonda Mihályné Ferenc Margit, Balla Istvánné Sándor Júlia, gy.: Kiss Lajos
21:21
Midőn a Szűz bekötözi gyermekét
Bárdosi Ildikó
Bárna
Nógrád vm.
21:22
sirató
Vincéné Ráduly Irma, gy.: Pávai István
Balázstelke
Vízmellék
21:23
Kispejlovam megérdemli a zabot
Kalamajka együttes
21:28
Én víg nem vagyok
Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, gy.: Domokos Pál Péter
Lészped
Moldva
21:29
Duda-nóta
Dsupin Pál
21:33
Elveszett a mi siskánk
Márton István, gy.: Sárosi Bálint
Öreglak
Somogy
21:34
Öreg magyaros
Legedi László István, Benke Grátzy, Bolya Mátyás
Klézse
Moldva
21:36
Tikláb, lúdláb, teli-teli tállal
Kneisz József, gy.: Szabadi Mihály
Ozora
Dél-Dunántúl
21:37
Fehér László balladája, Savanya nótái
Németh Dénes bandája, Abdulwahab Nadia
Fülek
Gömör
21:55
Marš
Jozef Kroka "Česľak", Jozef Čonka, Jurej Ovšak "Guba", Michal Ferenc "Kohucik", gy.: Agócs Gergely
Zemplén
21:56
A molnár kutyái
Szeredás együttes
21:59
Egye meg a fene a mészáros bárdját
Kádár Ferenc, gy.: Sárosi Bálint
Dévaványa
Nagy-Sárrét
22:00
A zenészeké
Dűvő zenekar
22:04
Lassú és sűrű csárdás
Téglás Antal, Lakatos Péter, Csíki József, ismeretlen bőgős, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
22:11
Szépen szól a fülemüle hajnalban (balázstelki dalok)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Balázstelke
Felső-Vízmellék
22:20
Én kimenék küskertembe
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
22:21
Pontozó és gyors csárdás
Szalamás zenekar
Lőrincréve
Enyed vidéke
22:24
Sűrű magyar
Rîpa Alexandru „Miku”, Mihaiu Emil, Muresán János, Moldovan Ştefan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Buza
Észak-Mezőség
22:26
Lassú és szökős
Kalász zenekar
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
22:30
Jó estét, jó estét
Tankó Béla "Búlátott", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Görbepataka
Gyimes
22:32
Úgy elmenek
Tatros együttes
Moldva
22:34
Rongyos csárda
Szászcsávási férfiak, Jámbor István "Dumnyezó", Mezei Ferenc "Csángáló", Csányi Mátyás, gy.: Szánthó Zoltán, Pénzes Géza, Bartha Zoltán Ágoston, Érdi Ágnes
Csávás
Felső-Vízmellék
22:37
Szivaroztam...
Ivánovics Tünde
Magyarszovát
Belső-Mezőség
22:40
Fújnak a fellegek
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Belső-Somogy
22:42
Doroszlói verbunk és Czinka Panna verbunkja
Kalamajka együttes
Nyugat-Dunántúl
22:46
Csárdás, porka, hétlépés és előre
Dobos Károly, Ádám Sándor, Dobos János, gy.: Kallós Zoltán, Martin György
Szék
Észak-Mezőség
23:03
Kezes
Legedi László István, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
23:06
Elhajtanám a libám
Bertók Mihály, gy.: Manga János
Kishartyán
Karancs alja
23:06
Legényes a valkói csűrből
Jékely Gáspár, Horsa István
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
23:11
Jocul turcii
Ioan Şorecău, Ionica Moldovan, gy.: Kelemen László, Pávai István
Oláhszentgyörgy
Felső-Nagy-Szamos mente
23:12
Ének Szent Istvánhoz
Sebestyén Márta
Moldva
23:13
Pala late me mérav, Dévla
Gábor Babinka, gy.: Bari Károly
Csíkszentmiklós
Csík vm.
23:14
Szatmári muzsika Murzsa Gyulától
Pál István "Szalonna", Unger Balázs, Kunos Tamás, Molnár Péter, Csávás Attila
Szatmár
23:19
csárdás
Pap Sándor, Fórai Mihály, Oltyán István Attila, Siklódi Károly, Fogaras József, gy.: Kelemen László
Nyárád mente
23:20
Gyimesi dallamok: keserves, lassú magyaros, sebes csárdás
Fábián Éva, Juhász Zoltán
Gyimes
23:28
Felment a kondás a fára
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
23:30
A kocsmáros panaszkodik
Zengő együttes
Somogy
23:33
Győri kanász a dombon játszik a botjával
Oláh Istvánné Berekai Éva, gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Decs
Sárköz
23:34
Kecskés
Balogh Sándor és barátai
Moldva
23:35
Az esküvőre hazatérő kedves (A kert fenekibe…)
Márton Erzsike, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
23:37
Ugye babám
Tarsoly
Szatmár
23:43
Édesanyám sok szép szava (Asztali nóta)
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Jámbor István "Dumnyezó", Csányi Sándor "Cilika", Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
23:46
Ha kimegyek a türei erdőbe
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Herédi Zsombor, Terék József
Kalotaszeg
23:53
Ősszel érik babám a fekete szöllő
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
23:53
Dunán innen, Dunán túl
Farkas Annamária, Dunazug Együttes, Csutkababák énekegyüttes
Al-Duna mente
23:58
Szék városán verbuválnak kötéllel
Ferenci Péterné, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.