Folkrádió

2019. május 25-i rádióműsor

Cím, előadó, gyűjtő Település, táj
0:00
In memoriam Boros Samu
Dobroda zenekar, Hegedűs Barbara
Bogártelke
Kalotaszeg
0:05
de botă
Boca Sorin, Vinca Shershe, Varga Remus, gy.: Pávai István
Nagycserged
Radnót környéke
0:07
Tavasz, tavasz, gyenge tavasz
Méta együttes
0:12
Nincsen hideg, mégis befagyott a tó
Szakáll Józsefné "Miklós" Bebők Judit "Dávid", gy.: Olsvai Imre, Sztanó Pál
Nemespátró
Dél-Dunántúl
0:13
Aki dudás akar lenni
Őri Banda, Földesi János
Őrség
0:16
Verbunk
Homoródabásfalvi zenekar, gy.: Simó Margit, László Csaba
Homoródabásfalva
Homoród mente
0:21
Hej, svieťže mi, mesiačik
Ján Šimiak
Polyánhegyalja
0:24
Ha bemëgyëk, ha bemëgyëk a bërhidaji csárdába
Kudar József, gy.: Kiss Lajos
Berhida
Észak-Dunántúl
0:26
Porondos víz martján
Havay Viktória
Moldva
0:28
Hüccs ki disznó a berekből
Vass Sándor, gy.: Olsvai Imre
Csurgó
Somogy
0:28
Beszegődtem Tarnócára bojtárnak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
0:30
Haragusznak a jó gazdák
Pál Antal, gy.: Sárosi Bálint
Tevel
Sárköz
0:32
Mikor leány voltam
Kotyor Emília-Mária
Moldva
0:34
Coki asszony, kirúgom a szemedet…
Kanalas Imre, gy.: Berecz András, Kelemen László, Pávai István
Szilágyság
0:34
Piros rózsa, kék nefelejcs...
Boglya együttes
Ádámos
Alsó-Vízmellék
0:41
Ha megfogom az egeret, a ládába zárom
Balogh Mária, Balázs István, gy.: Víg Rudolf
Kótaj
Szabolcs vm.
0:43
Erdőszombattelki tánczene
Dobroda zenekar, Bacskai Balázs
Erdőszombattelke
Észak-Mezőség
0:49
Aprók: egydobbantós, háromdobbantós, sormagyaros, talián polka, előre - előre
Tímár Viktor, Tímár János, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
0:54
S e kertembe egy madár
Balogh Sándor
Moldva
0:56
Vándor, sötét felhők tornyosulnak az égen
Kerekes Jánosné Griczi Zsófia, gy.: Borsai Ilona
Túrkeve
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
0:57
Nagysajói román keserves, korcsos és verbunk
Rónai Zoltán, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Nagysajó
Sajó mente
1:02
A csobán nótája
Topán György, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
1:04
Köszönet Pista bácsinak - Tereskei dudanóták
Nagy Gábor
Tereske
Nógrád vm.
1:09
Meghalok én magáért...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
1:10
Lunga, sârba, dragosti, mânântaua
Békés Banda
Elek
Körösök vidéke
1:14
„Tele van a temetőárok vízzel” (regrutanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
1:15
Szegény legény voltam
Kalagor
Gyoszén
Moldva
1:18
Lakodalmi dallam
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
1:20
Bal ujjamra sirítem a gyűrűmet
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
1:22
lassú csárdás
Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Detrehemtelep
Dél-Mezőség
1:25
Keserves, verbunk és sebes forduló
Rozsdamaró zenekar, Pribojszki Ferenc
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
1:30
Ződ erdőbe sík mezőbe
Simon Ferenc Józsefné, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
1:33
Hortobágyi citeramuzsika
Agárdi Éva
Hortobágy
1:36
Szakajtottam mályvát
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bükkalja
1:38
Két visai keserves
Szűcs Krisztina
Visa
Belső-Mezőség
1:40
Felszántatom, felszántatom a rimóci főjuccát,
Kobela Mari Bornya, Kis Bözsi Parti, Perce Bözsi Pajka, Holec Rózsi, gy.: Dincsér Oszkár
Rimóc
Cserhát
1:41
Magyaros
Öves együttes
Moldva
1:45
„Ide, ide bábele” (zsidó táncnóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
1:46
Elment a madárka
Muzsikás együttes, Sebestyén Márta
1:50
Bíró János, Bíró
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán, Sztanó Pál
Lészped
Moldva
1:52
Halasi dudanóták
Bakó Katalin, Krámli Kinga, Vladár Károly
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
1:56
Amikor a pásztor elvesztette a juhokat
Bogdan Toader, Antim Ioan, gy.: Csibi Szabolcs, Kerényi Róbert, Németh László
Moldva
2:00
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Budai Ilona
Kiskunhalas
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
2:02
Örvend az ég vígassággal, dicséretekkel
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
2:03
Cacak
Rece-fice
2:09
lakodalmi mars
Mezei Károly, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei "Bendős" József, gy.: Pávai István
Vízmellék
2:11
Táncdallamok Kecskemét környékéről
Csík János, Kovács Péter
Kiskunság
2:15
Hej, ki, ki, ki, be, be, be
Susán Kálmánné Csörge Borbála, gy.: Szabó Andorné, Vikár László
Bárna
Nógrád vm.
2:15
Haragszik a rózsám anyja
Bárdosi Ildikó
Magyarsáros
Felső-Vízmellék
2:18
„Árva vagyok, árva” (csárdás és gyors csárdás)
Kozák Miklós "Buna", Szőllősi Sándor "Sanci", Klein Kálmán, Lukács Miklós, Szőllősi László "Hata", gy.: Agócs Gergely
Ipoly mente
2:20
Komámasszony
Stan Alia
Moldva
2:21
(Széles a Balaton vize, keskeny a híd rajta)
Bíró Sándor, gy.: Paulovics Géza
Szentes
Alsó-Tisza-vidék
2:22
Kék nefelejcs ráhajlott a vállamra
Enyedi Ágnes, Dulai Zoltán, Gombai Tamás, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Kelemen László, Molnár Péter
Kalotaszeg
2:31
Bulgarjászka / Lérem, lérem
Fehér Márton, Paun Vasile, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
2:32
Lehajlott e kökény ága...
Bálint Erzsébet
Klézse
Moldva
2:33
Csicsis, baba, hejje, baba
Tóth Péterné Török Teréz, gy.: Békefi Antal
Felsőmarác
Észak-Dunántúl
2:33
Jaj, de szépen esik az eső
Márványos Tamburazenekar
Dél-Dunántúl
2:37
Verbunk és marosszéki
Paradica Mihály, ifj. Paradica János, Paradica János, Rácz Béla, gy.: Fekete Antal, Zsuráfszky Zoltán, Németh Ildikó
Felsősófalva
Sóvidék
2:40
Mérai verbunk és szapora
Zagyva Banda
Méra
Kalotaszeg
2:44
Sirató
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
2:47
Cigány csárdás
Téka együttes
Nagysajó
Sajó mente
2:50
Sebes
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Gondos György "Gyurica", Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Felső-Maros mente
2:53
Karszilamasz
Falkafolk
2:56
Kössétek meg az ugató kutyákat
Szöllősi Árpádné Szali Eszter, gy.: Karácsony Zoltán, Kiss Csaba, Könczey Csilla, Teszáry Miklós
Nagymoha
Maros-Küküllők vidéke
2:57
Hunyadi bojtárja
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Juta
Somogy
3:03
Bota - Invartita - Tiganeasca - Invartita - Corciosa - Invartita
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
3:17
Elmegyek, elmegyek…
Écsi Gyöngyi, Hegedős zenekar, Unger Balázs, Berzéte-Kőrösi Népdalkör
Berzéte
Gömör
3:21
Sej, kicsi vagyok
Nyíradonyi Pávakör, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Herczeg Mária, Dologh Sarolta, Joób Árpád
Nyíradony
Nyírség
3:26
Szól a kukuk, szól…
Écsi Gyöngyi, Agócs Gergely
Béd
Zoborvidék
3:29
Bătuta de la Crăsniţa
falusi rezesbanda, gy.: Speranţa Rădulescu, Jacques Bouët, Bernard Lortat-Jacob, Adriana Dan
Cozmeşti
3:31
Takarodó
Hollókői Lajos
3:32
Hüdintés
asszonyok, férfiak, gy.: Kallós Zoltán, Andrásfalvy Bertalan
Gyimesközéplok
Gyimes
3:32
Lassú magyar
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:38
Duda-aprája és dudautánzó dalok
Koós József, Laszinger Péterné, Varga János "Cipó", gy.: Kodály Zoltán, Borsai Ilona
3:40
Elment a madárka
Méta együttes
Kalotaszeg
3:44
Guzsalyasok eljöttetek
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
3:46
A búcsúzóké
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Gombai Tamás, Mester László "Pintyő", Szabó Csobán Gergő, Szabó Dániel
Felsőtök, Bonchida
Kis-Szamos melléke
3:52
Marosszéki forgató
Kristóf Vencel bandája, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Kőrispatak
Udvarhelyszék
3:54
Ore Kačka preoráva...
Pilisszentkereszti gyermekkórus
Pilisszentkereszt
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
3:59
Aprószenteki korbácsoláskor
Nagy Sándorné, gy.: Szomjas-Schiffert György
Bél-Vata
3:59
Csárdás
Balogh Sándor, Gál János
Lőrincréve
Enyed vidéke
4:00
U tom Somboru
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
4:03
Kalotaszegi népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente, Toró Lajos
Kalotaszeg
4:13
Fejik a fekete kecskét
Csoport, gy.: Sárosi Bálint
Gyimesközéplok
Gyimes
4:15
Jánosköszöntő
Bekecs együttes
Magyaró
Felső-Maros mente
4:19
cövekelő
Kanalas Imre, Kovács Tibor, Iorga Ştefan, Kanalas Vilmos, gy.: Pávai István
Tövishát
4:21
Mezőségi kontyoló dalok
Kallós Zoltán, Ökrös együttes
Mezőség
4:31
Megbetegült Szabó Kata a diósba
Balla Józsefné Molnár Mária
Gímes
4:32
Hiripi csárdás és friss
Németh Dénes, Rónai Zoltán, Takács Ádám, Bartók József
Szatmár
4:37
Sebes forduló
Csiszár Aladár bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Magyarpéterlaka
Felső-Maros mente
4:41
Kettős örömzene
Balogh Sándor, Bolya Mátyás, Buzás Attila
Moldva
4:45
A csikósok a gulyások
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
4:45
Szomorú az idő / Pántlikás kalapom
Fiastyúk
Bukovina
4:48
Kerekes
Zerkula János, Fikó Régina, gy.: Pávai István
Gyimesközéplok-Tarkó
Gyimes
4:50
Olteán György keservese
Nesztor Iván
Gyimes
4:53
Édesanyám, elmegyek messzire
Árpád Lajosné Stuller Piroska, Stuller Ferencné Gubola Ilona, Bardócki Imréné Gubola Borbála, Stuller Józsefné Szabad Mária, Dosztál Sándorné Stuller Mária, gy.: Borsai Ilona, Olsvai Imre
4:54
Csárdás és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
5:05
Počože ja do kostola pôjdem; Rozmajrín, rozmajrín; Povedzže mi, ty dunajská vodička
Július Bartoš "Šuko" zenekara, gy.: Szarka Viktor
Feketebalog
Felső-Garam mente
5:09
Ej, a titkos szerelem...
Hegedős zenekar, Unger Balázs
Magyarbőd
Abaúj
5:12
Béres vagyok, béres
Csóri Györgyné, Berényi Józsefné, Póka Istvánné, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
5:12
Balatonfelvidéki asszonyfarsang
Juhász Katalin, Szabó Zoltán
Balaton-felvidék
5:19
Székely verbunk
Szászcsávási Zenekar
Csávás
Felső-Vízmellék
5:22
Magyarszováti népzene
Panek Kati, Bodzafa együttes, Székely Levente
Magyarszovát
Belső-Mezőség
5:32
Betlehem kis falucskába
Barnucz Mihályné Keczán Irén
Bököny
Nyírség
5:38
Édesanyám, pénz vagyon a zsebembe
Györfi Erzsébet, Bokor Imre
Gyimes
5:42
Silladri
Fazekas Vilmos, gy.: Várnai Ferenc
Gara
Bács-Bodrog vm.
5:43
Rabének
Illangó, Jobbágy Bence
Mohol
Bácska
5:47
Mikor Csíkból kiindultam
Miklós Györgyné Szályka Rózsa, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
5:49
Három férfi tánca
Bürkös zenekar
Felső-Tisza-vidék
5:54
Román dallamok templomba menet
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
5:57
Csíkszentdomokosi táncdallamok
Góbé zenekar
Csíkszentdomokos
Felcsík
6:02
Bárcsak régen felébredtem volna
Szebelédi Pálné Gubics Verona, gy.: Szomjas-Schiffert György
Kecel
Kiskunság
6:04
Jenő, a harmonikás
Dima Jenő
Őrkő
Sepsiszék
6:08
Lassú csárdás
Magyarpalatkai banda
Magyarpalatka
Belső-Mezőség
6:10
Oláhos, lassú és friss csárdás
Csík zenekar
Kecskemét
Kiskunság
6:14
Minek nékem az ágói határ
Tóth Ferencné Nagy Erzsébet, gy.: Dobos László, Németh István
Jászágó
Jászság
6:15
Parobsky a Do šaflika
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician, Zlatica Illéšová
Detrefalva
Szepes vm.
6:16
Padegatta
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Vág-Garam köze
6:18
Azt beszélik oda föl
Agócs Gergely, Juhász Zoltán
6:21
Talalaj, talalaj Tót Lőrinc
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
6:22
Sokacka boyicna pisma (Sokác karácsonyi ének)
Antun Vizin, Franjo Dervar, Szabó Zoltán
Bácskai Duna mente
6:26
Csárdás
Antal Zoltán "Finánc”, Hegyessy Géza, gy.: Hegyessy Géza
Gyimesközéplok
Gyimes
6:34
Jaj, de szépen szól a harang
Dávid Mária
Moldva
6:35
Édes jó Istenem
Gercuj Gyula, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Pesovár Ferenc
Gyimesfelsőlok
Gyimes
6:40
Kunságifi
Berecz András, Molnár Miklós, Major Levente, Mester László, Szász Lőrinc, Balogh Kálmán
Nagykunság
6:43
Karácsonyi köszöntő
Zsíros Péter, gy.: Manga János
Egyházasgerge
Karancs alja
6:44
De ce mândro n-ai venit
Ioan Grama, Cununa Transilvană
Detrehem
Szilágyság
6:45
Egy, kettő, három
Pintér Pálné Balogh Lídia, gy.: Bereczky János
Kapoly
Dél-Dunántúl
6:46
Felvidéki dudazene
Koroknai Szabolcs
Felföld
6:48
„Viszi a víz a hidegkúti rétet”
Mag Deme Ilona, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
6:49
Szivaroztam
Tintér Gabriella
Magyarszovát
Belső-Mezőség
6:53
Utra Mari belépett a kiskertbe
Pap András, gy.: Kallós Zoltán
Visa
Belső-Mezőség
6:55
Krisztus Urunknak áldott születésén...
Matokabinde
6:57
Aven o Roma
Versendi Kovács József, Tiszai György, ifj. Kovács József, Mihálovics László, Kovács István, gy.: Avar Panni
Baranya
6:58
Erdélyi hajdútánc (1705 körül)
Barozda együttes
7:01
Dudás uram, dudáljon ke­d (Dudanóta)
Fülöp Máténé Gál Ilona özv., gy.: Manga János
Menyhe
Zoborvidék
7:01
Katonadalok
Tüske zenekar, Kallós Zoltán, Enyedi Ágnes, Füleki Renáta, Füleki Kinga, Szabó Renáta
Bonchida
Kis-Szamos melléke
7:10
Aki kurva akar lenni (dudanóta)
Koller József, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Martin György, Pesovár Ferenc
Dunafalva
Baranya
7:11
Kertem alját Tatros vize kimosta
Antal Tibor, Tímár Viktor, Ambrus István
Gyimes
7:13
Elment Simon disznót lopni
Giczei János, gy.: Sárosi Bálint
Csoltó
Gömör
7:14
Friss csárdás
Méta együttes
Sárköz
7:24
Régi cigánytánc
Radák János, Botezán János, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Zamfir Dejeu
Magyarszovát
Belső-Mezőség
7:26
Nógrádi dudanóták
Herczku Ágnes, Agócs Gergely
Nógrád vm.
7:30
(Nem vagyok én senkinek se adósa, adósa)
Lakatos Pál, Lakatos István, Konkoly Zsigmond, Kóczé Dezső, gy.: Halmos Béla, Karácsony Zoltán, Németh István, Sztanó Pál
Jánk
Szatmár
7:31
Októberben
Szilágyi Anna
Melegföldvár
Észak-Mezőség
7:32
Csárdás
Lunka József, Csurkulya József, ifj. Koszorús Kálmán, Gondos Tibor, gy.: ifj. Koszorús Kálmán, Sinkó András
Felső-Maros mente
7:35
Hajnali, lassú magyar verbunkos, szapora
Boglya együttes
Kendilóna
Mezőség
7:42
Elvetettem a lenemet
Bogdán Györgyné Kovács Teréz, Papp Gyuláné Virág Teréz, gy.: Dávid Gyula, Kodály Zoltán
Karád
Somogy
7:44
Sobri Jóska nótái
Egyszólam együttes
Zalavég
Dél-Dunántúl
7:47
Csárdás és szaporacsárdás
Fodor Sándor "Neti", ifj. Fodor Sándor, Doduț Petru, Urszuj Kálmán, Pusztai Aladár, gy.: Bodó-Bán János
Györgyfalva
Erdőalja
8:04
Sebes magyaros
Mokányos együttes
Gyimesközéplok
Gyimes
8:07
Hol háltál az éjjel, cinegemadár
Pápa Józsefné Kocsis Katalin, gy.: Seemayer Vilmos
Báta
Sárköz
8:07
Braul, invirtita és sirba
Unger Balázs, Galga zenekar
8:13
Mikor vótam Magyarország, nekem nem vót semmi
Brindzák Tibor "Grúner", Radics Dezső "Fótos", Váradi Gyula "Mirici", Molnár József "Foskó", Kárász Lajos "Virág", gy.: Agócs Gergely
Gömör
8:14
Jó szeretni, de titkosan
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Nagysajó
Sajó mente
8:20
Jaj Veres az ég tova felé
Gyurka Istvánné Jankó Katalin, gy.: Domokos Pál Péter
Gajcsána
Moldva
8:21
Rábaközi dalok
Boróka Népdalkör és Citerazenekar
Rábaköz
8:26
Katonanóta
Kulcsár Ferenc, Bojin Florean, Kardos Gheorghe, gy.: Pávai István
Magyarbece
Enyed vidéke
8:28
Pusztinai nagy hegy alatt / Gyere ki, te gyöngyvirág
Fiastyúk
Moldva
8:31
Mamó, huljin téjle
Gábor Éva, Burcsa Péter, gy.: Bari Károly
Székelyudvarhely
Székelyföld
8:33
Hegyen, földön járogatok vala
Hodorog András, gy.: Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
8:34
„Mav som frajerôčku, vežmi peknú, bielu” (na počúvanie a váľaný)
Matej Kováč „Koričáň”, Marcel Kováč „Koričáň”, Peter Kováč „Koričáň”, Jozef Berky „Litto”, Martin Škamla „Srniačik”, gy.: Agócs Gergely
Horhát
Polyánhegyalja
8:37
A kutyaduda nótája
Németh Dénes, Takács Ádám, Lelkes Tibor
8:38
Egek-földek ura
Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
8:43
Elment az én rózsám
Kozsán Laura
Moldva
8:44
a. Mikor mentem Kolozsvárra – b. Kettős
Copán György, gy.: Juhász Zoltán
Bálványosváralja
Észak-Mezőség
8:51
Čapáš a Čardáš
Samo Smetana, Peter Parniĉan, Peter Mikulec, Andrej Jarolin, Milan Hronĉek, Pavol Vician
Parnó
Zemplén vm.
8:55
Mikor még én kicsin voltam
Bertók Mihály, gy.: Dincsér Oszkár
Kishartyán
Karancs alja
8:56
Kétbodonyi bíró udvarába
Pál István, Juhász Zoltán
Palócföld
9:00
„Az árgyélus kismadár” (naszvadi lakodalmi gyertyástánc)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Naszvad
Vág-Garam köze
9:01
Udvarom közepén...
Bárdosi Ildikó
Gyimes
9:04
A vadgalamb fészkét rakja ja fáro
Szabó V. György, gy.: Kodály Zoltán, Lajtha László
Szék
Észak-Mezőség
9:06
Barna Pista
Agócs Gergely, Dsupin Pál
Dobfenek
Gömör
9:10
Ceavarul
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
9:11
Öves
Hodorog András, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
9:14
A faluba végigmenni nem szabad
Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör, gy.: Dobos László, Németh István
Jászszentandrás
Jászság
9:15
Kalotaszegi román népzene: román ritka és sűrű legényes, román csárdás és szapora, invirtita és szapora
Ökrös együttes
Kalotaszeg
9:25
Erdélyes
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Felső-Tisza-vidék
9:27
Azt hallottam jó galambom...
Kovács Nóri
Szék
Észak-Mezőség
9:30
Amoda ja bokor mellett
Koszta Pálné Kis Lujza, gy.: Vargyas Lajos
Mezőgyán
Körösök vidéke
9:31
Gergelytánc
Szlama Band
Moldva
9:35
Megdöglött a kecske; Zúg az erdő; Tudod te miért jöttél; Apraják
Szikora János
Ipolypalást
Ipoly mente
9:37
Így hozta az idő; melegföldvári rikoltozás
Szilágyi Anna, Eszterlánc
Melegföldvár
Észak-Mezőség
9:44
Bujdosik az árva madár
Tanka Gábor, gy.: Szabó Viola, Dévai János, Rőmer Ottó, Joób Árpád
Tiszacsege
Hajdúság
9:46
Sír az egyik szemem
Kubinyi Júlia
Magyarszovát
Belső-Mezőség
9:49
Forgatós
Csiszár Aladár, Panci Gyula, Buta "Szép" József, Ötvös János, gy.: Fekete Antal
Nyárád mente
9:54
Vrapčevo kolo
Söndörgő együttes
Felsőszentmárton
Dél-Dunántúl
9:58
Oláhos
Buri Rudolf, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál, Víg Rudolf
9:58
Keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kerekes együttes, Tímár Viktor, Tímár János, Demeter Erika
10:05
Jobbágytelki népdalok
Balla Antal, Csiszár Aladár bandája
Jobbágytelke
Marosszék
10:08
Rimóci furulyazene
Dsupin Pál
Rimóc
Cserhát
10:11
Egyik virág még a búza szép virág,
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
10:12
Paradicsom fű kertjibe...
Budai Ilona és tanítványai
10:13
Prednícke nôty z terchovej
Alojz Mucha zenekara
Terhely
Várnai völgy
10:17
Hej dobry vecer, pani kromárka
Agócs Gergely
Feketebalog
Felső-Garam mente
10:18
Szép is vagyok, mer jó is vagyok
Lukács Sándor
Kölcse
Szatmár
10:21
Mérai lassú csárdás és szapora
Sebestyén Márta, Muzsikás együttes
Méra
Kalotaszeg
10:30
Nem loptam én életembe
Bilibók Béla, Fajkó Frida, gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
10:31
Csíki táncdallamok
Pesti Csángók Baráti Társaság
Felcsík
10:36
Kimenék a hegyre benézék lütőre
Catea Veron, gy.: Nesztor Iván
Klézse
Moldva
10:37
Sebes csárdás
Kerényi Róbert, Téka együttes, Varga Zsuzsanna, Sára Ferenc
Gyimes
10:44
Cigány hallgató, asztali nóták és hutaďi
Horváth Elemér, Hamza Vilhelm, Varga Antal, Boros Sándor, gy.: Vavrinecz András
Hirip
Szatmár
10:56
Csongrádi tekerőmuzsika
Bella Péter
Alsó-Tisza-vidék
10:59
Csobánok tánca Szent Demeterkor
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
11:00
Máramarosi román és cigány dallamok
Ökrös együttes
Máramaros
11:07
Jászladányi cigányhallgató és táncdallamok
Rácz Aladár "Kistuskó", Rácz Lehel "Pósa", Rácz Tibor "Öcsi", Suki József "Gyíkos", Suki Vilmos "Figusz", Rácz Mátyás "Matyus", gy.: Vavrinecz András
Jászladány
Jászság
11:12
Köszönöm anyám, hogy fölneveltél
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
11:12
Marosszéki
Duduj Lajos, Duduj Lajosné Kalányos Ilona, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
11:13
A cinkotai főpapság
Béres Zsuzsa
Rozsály
Szatmár
11:16
Felsütött a nap a báró házára
Molnár Géza "Sandrík", Molnár Jenő "Szútori", Botos Béla "Bumbi", Molnár András, Kalocsai Tibor "Görcsös", ifj. Botos Béla "Kisbumbi", gy.: Agócs Gergely
Gömör
11:20
Hajdú-bihari katonadalok
Agárdi Éva
Hajdúság
11:24
Zörög a kocsi
Balla Józsefné Molnár Mária, gy.: Vikár László
Ghymes
Zoborvidék
11:26
Együttélésben (Nagy- és Kisküküllő menti magyar, román, cigány muzsika)
Udvarhely Néptáncműhely, Csalóka zenekar
Maros-Küküllők vidéke
11:54
Nyárádmenti táncrend
Csiszár Aladár bandája
Nyárád mente
12:15
Baranyai dallamok Szamicán
Rece-fice
12:17
Cepres
Sinka Sándor, Sinka Sándorné Duduj Róza, gy.: Sárosi Bálint
Csíkszentdomokos
Felcsík
12:19
Epilógus
Herczku Ágnes, Balogh Kálmán
Pereg
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
12:21
„Besütött a nap a báró ablakán” (hallgató, csárdás és friss csárdás – juhásznóta)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
12:27
Seremoj kavalon
Legedi László István
Klézse
Moldva
12:29
Elmegyünk arra föl
Bizderi Istvánné Hegedűs Erzsébet, gy.: Gábor Judit, Kerényi György
Zimány
Dél-Dunántúl
12:30
Olyan legény akar hozzám járni
Csicsóka Népdalcsoport
Galgavidék
12:36
Héjszák
Halmágyi Mihály, Ádám Gizella, gy.: Molnár Imre
Gyimesközéplok
Gyimes
12:36
Keserves; Verbunk
Venyige együttes
Székelyszenterzsébet
Udvarhelyszék
12:41
Este, este, de szerelmes kedd este
Kürtösi Bertalanné Takács Ilona, gy.: Vikár László
Nagylóc
Nógrád vm.
12:42
Három csillag van az égen egy sorba
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Terék József
Rimóc
Cserhát
12:48
korcsos
Hârleţ Ioan „Nucu”, Boldi Ferdinand, Becski Ion, Becski Radu, gy.: Pávai István
Mezőköbölkút
Kelet-Mezőség
12:50
Joc de început din Gherla
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
12:51
Máriát dicsérni hívek jöjjetek
Végh Menyhértné Borotvai Klára, gy.: Tari Lujza
Terpes
Heves vm.
12:52
Délvidéki dallamok
Klopp Katalin
Bácskai Duna mente
12:56
Bătrâneasca de la Albeşti şi Sârba din bătrâni
Constantin Lupu zenekara, gy.: Speranţa Rădulescu, Cristian Tarnoveţchi, Florin Iordan
Észak-Moldva
12:59
Öreg csárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
13:02
Én Istenem, adj erőt a lovamnak
lányok, gy.: Martin György, Sztanó Pál
Magyarlapád
Enyed vidéke
13:03
Serény magyaros
Hodorog András, Németh László, gy.: Keszthelyi Imre, Németh László
Klézse
Moldva
13:06
korobjászka
Pulika János, Csekme Anna, gy.: Szánthó Zoltán, Faragó Tamás
Gyimesközéplok
Gyimes
13:07
Öves, tiszti és bulgáros
Igriczek, Gulyás László
Moldva
13:13
Hej, az ózdi nagy híd alatt
Magyarózdi férfiak, gy.: Horváth István
Magyarózd
Kutasföld
13:13
Roggyantott guggolós
Koncz Gergely, Németh Dénes, Liber Endre, Mester László, Lelkes Tibor
13:23
Jaj, jaj, nem is ott van...
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely, Éri Péter
Kürt
Vág-Garam köze
13:24
Alaj volim
Vujicsics
13:29
Kettős
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
13:30
Igyál betyár!
Virtus együttes
Dél-Dunántúl
13:35
Magyarbődi csárdások
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Magyarbőd
Kassa vidéke
13:39
Moldvai dallamok
Dűvő zenekar
Moldva
13:44
Sëj. most építik a domaházi templomot.
leányok, gy.: Dincsér Oszkár
Domaháza
Borsod vm.
13:45
Horile pe asta lume... - Máramarosi román népdal
Bárdosi Ildikó
Máramaros
13:47
Hosszúfarkú fecske
Farkas Rudolf bandája, gy.: Agócs Gergely
Kürt
Vág-Garam köze
13:48
Lassan forog sej-haj / Dombon van a kolozsvári kaszárnya
Gyenis Katalin, Gombai Tamás, D. Tóth Sándor, Porteleki László, Kürtösi Zsolt
Mezőség
13:52
Nincsen Csömödérbe
Babos Istvánné Markó Irén, gy.: Vajda József
Nova
Dél-Dunántúl
13:52
Vajdaszentiványi batuka, verbunk és cigánycsárdás
Zagyva Banda, Kádár Ignác
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
14:00
rabének
Horváth Ernő, gy.: Kelemen László
Tancs
Luc mente
14:01
Dudaszó
Pál István
Palócföld
14:05
Angyalom cicája 
Berecki Józsefné Nyitrai Klára, gy.: Demény Piroska
Aranyosegerbegy
Aranyosszék
14:05
Zsidó ­48
Veszprémer Klezmer Band
14:08
Ăsta-i jocul mândruţei
Mezőszopori banda, Vasile Soporan, gy.: Zamfir Dejeu
Mezőszopor
Belső-Mezőség
14:10
Csivirintem, csavarintom szomszéd asszony kontyát
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
14:10
Bőregér, gyere elő
Vida Jánosné Bódis Margit, gy.: Borsai Ilona
Szenyér
Dél-Dunántúl
14:10
Dude (drmavac)
Vujicsics, Szokolay Dongó Balázs
14:12
Keserves
Kulcsár Mária, Karácsony Éva, gy.: Juhász Zoltán
Gyimesbükk
Gyimes
14:15
Napom, napom, fényes napom
Téka együttes
Gyimes
14:22
Soha sem vétettem Szeben városának
Ádám István „Icsán”, Ádám István, Ádám Sándor, Szabó Varga György, gy.: Kallós Zoltán, Martin György, Sztanó Pál
Szék
Észak-Mezőség
14:27
Ördöngösfüzesi cigánytánc és zsidótánc
Rozsdamaró zenekar, Polgár Lilla
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:34
Lyányom, lyányom, Náni lyányom
Okosi Istvánné Csernyik Anna, gy.: Manga János
Ipolyvarbó
Ipoly mente
14:35
Hej, zajali, zajali
Roman Malatinec, Zuzana Malatincová
Polyánhegyalja
14:37
Beli, beli, kucu beli
Mészáros Józsefné, gy.: Sárosi Bálint
Csíkkarcfalva
Csík vm.
14:37
Bolond volnék...
Varga Diána
Sárköz
14:40
Klopocel
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy, gy.: Balogh Sándor, Bolya Mátyás
Moldva
14:42
Kistarcsai szlovák muzsika
Bivaly zenekar, Unger Balázs
Kistarcsa
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
14:47
Ég a lámpa a függönyös szobába
Csók József, gy.: Sárosi Bálint
Marosjára
Székelyföld
14:48
A szerelmeseké
Herczku Ágnes
Szék
Mezőség
14:50
zsidótánc
Mezei Ferenc "Nelu", Rostás Izidor, Lakatos Traian, gy.: Pávai István
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
14:54
Na sarvašskom mosťe / Hora visoká, tmavá zelená / Prší dážďík mrholí / Hora, hora, hój / Aj tem bračok takí bov
Hanzó Mihály, Litavec István
14:58
Gyilkos Fenék, Fenék volna, ha volna
Simon Zsuzsanna, gy.: Kallós Zoltán
Feketelak
Észak-Mezőség
14:59
Lassú magyaros, kettős és sebes
Török testvérek
Gyimes
15:03
Béreslegény
Mosonyi József, gy.: Pesovár Ferenc
Perkáta
Mezőföld
15:04
Pál Pista bácsi dudanótáiból
Szűcs Szilárd
Tereske
Nógrád vm.
15:09
Aki dudás akar lenni
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
15:09
Dunántúli dalok
Juhász Kitti
15:12
Aki dudás akar lenni
Boruzs András, Törő Gábor, Nádházi József, gy.: Mező Judit
Püspökladány
Hortobágy
15:13
Szépen veri az eső a virágot
Tényi Edit
Mezőség
15:16
Sej, a tari réten
Tercsik Pálné Lőrinc Mária, gy.: Borsai Ilona
15:17
Minden embernek...
Galga zenekar, Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs
Csávás
Felső-Vízmellék
15:24
Sűrű és ritka tempó
Moldován "Ilka" Gyurika bandája, gy.: Kiss Ferenc, András Mihály
Szék
Észak-Mezőség
15:27
Mezőségi dalok
Fiastyúk énekegyüttes
Mezőség
15:33
Nem loptam én életembe
Tankó Péter "Bitang", gy.: Kallós Zoltán
Gyimesfelsőlok-Ugrapataka
Gyimes
15:34
Hallottad-e hírét...
Bartók Boglárka
Palócföld
15:37
Hucul tánc (rahói stílus)
Técsői banda, gy.: Kiss Ferenc
Técső
Felső-Tisza-vidék
15:45
Kalotaszegi legényes
Pendely együttes
Kalotaszeg
15:47
Immár minket jó gazda
Demeter Ferenc, gy.: Vikár László
Kézdiszentlélek
Háromszék vm.
15:48
Mikor Máriához az Isten angyala...
Kiss László
Moldva
15:50
Kalapom a Tiszán úszkál
Potta Géza "Gatyo", Dzsuga Géza "Pimasz", Ádám Béla "Csinga", Badó József, gy.: Agócs Gergely
Kassa vidéke
15:52
Kanásztánc
Téka együttes
Dél-Dunántúl
15:56
Jaj de soká, jaj de régen
Pozsik István, gy.: Sárosi Bálint, Sztanó Pál
Bükkszék
Heves vm.
15:58
Verbunk, korcsos és szöktetős
Heveder
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
16:07
A kapuban
Nagy István, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Tiszapéterfalva
Ugocsa vm.
16:08
Juhászok nótája
Szántó Ferenc
Magyarbece
Enyed vidéke
16:11
LegényesForgácskúti legényes
Varga Ferenc "Csipás", Buri József, Berki Károly, gy.: Martin György, Petrutiu Emil
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
16:13
Szerba
Öves együttes
Klézse
Moldva
16:18
De-a lungu si invartita (Görgény-völgyi párostáncok)
Lucaciu Adalbert "Pilu" bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Görgényoroszfalu
Felső-Maros mente
16:22
Bálint Vitéz
Agócs Gergely
Alsóbodok
Zoborvidék
16:26
Diófából van a babámnak ágya
Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:28
Joc bătrînesc din Mintiul Gherlei
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
16:31
Népdal énekelve, majd furulyán
Melo József, Kosik Bertalan, gy.: Sárosi Bálint
Romhány
Karancs alja
16:33
Régi tordai és vastaghúros kurázsi
Téka együttes
Magyarszovát
Belső-Mezőség
16:35
Fehér László lovat lopott
Simon Jánosné Bodnár Katalin, gy.: Kallós Zoltán
Lészped
Moldva
16:38
Cigány keserves, mulató nóta és csárdás
Bekecs együttes
Vajdaszentivány
Felső-Maros mente
16:48
„Állok, állok a tóparton egyedül” (csárdás, udvardi nóta)
Farkas "Dankó" Rudolf "Bocska Rezsi", Csonka Rudolf, Csillag Ferenc, Csillag József "Pala", Csillag Vilmos, gy.: Agócs Gergely
Udvard
Vág-Garam köze
16:49
Házunk előtt csörgedezik egy patak
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
16:53
Nincs is annál betyárosabb élet
Halla János, gy.: Paulovics Géza, Sztanó Pál
Jászalsószentgyörgy
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
16:54
Epilógusként
Herczku Ágnes, Pál István "Szalonna", Mester László "Pintyő", Szabó Dániel
Sóvidék
16:58
Szökő
Veres Andrásné Fogarasi Katalin, Fogarasi István, Káló „Cuppa” József, Mezei Ferenc "Csángáló", Mezei „Policer” Pál, gy.: Pávai István
Balázstelke
Alsó-Vízmellék
16:59
Devla
Palya Beáta
17:02
De szeretnék az égen csillag lenni
Tasnádi Jánosné Zsoldos Sára, gy.: Végvári Rezső
Szék
Észak-Mezőség
17:05
Gernyeszegi korcsos és forduló
Unger Balázs, Balogh Roland, Mihálydeák Barna
Gernyeszeg
Felső-Maros mente
17:08
„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt” – „Ugyan édes komámasszony” (verbunk, dudanóta)
Farkas János „Manus”, Malik János „Bujakó”, Anyalai Ferenc „Pepi”, gy.: Nagy Iván, Vavrinecz András
Csallóköz
17:09
Hallottad-e hírét
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
17:13
Beteg a szeretőm, az ágyba fekszik
Barnucz Mihályné Keczán Irén, gy.: Halmos István, Rudas Péterné, Szalay Olga
Bököny
Nyírség
17:15
Marosszéki és szöktetős
Magos Együttes
Felsősófalva
Sóvidék
17:21
Hej, halászok, halászok
Tuka Zsigmond, gy.: Halkovics János
Kisújszállás
Nagykunság
17:22
Szép pávák repdesnek…
Havasréti Pál, Tárnoki Beatrix
Marossárpatak
Felső-Maros mente
17:25
Erdő erdő mit vétettem
Jakab Istvánné Fazakas Anna, gy.: Domokos Pál Péter, Rajeczky Benjamin
Lészped
Moldva
17:27
Ugrós
Galiba zenekar
Mezőföld
17:31
horea mortului
Varga Anna, Riza Vasile, Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Mezőceked
Dél-Mezőség
17:35
Gyimesi táncok
Hegedős zenekar
Gyimes
17:40
Gyorscsárdás
Baranyi Dezső zenekara, gy.: Lajtha László
Balassagyarmat
Ipoly mente
17:42
Rabnóta
Egyszólam együttes, Dsupin Pál, Husi Gyula
17:48
korcsos
Ruszi Sándor, Ruszi Lajos, Lumperdean András, Ötvös János, Bogányi András, gy.: Kelemen László
Marosszéki Mezőség
17:51
Serény magyarosok
Tatros együttes
Moldva
17:54
Dzsalok, dzsalok hazafele...
Fedor Sándor "Dimó", gy.: Martin György
Kispalád
Szatmár
17:57
Khosn Bazings
Budowitz, Majer Bogdanski
17:59
Lassú, krucsennij -dünnyögve, kolomejka
Ilia Masley, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Ökörmező
Máramaros
18:01
Gázsa Szalonnával
Gázsa zenekar, Pál István "Szalonna", Bobár Zoltán "Boby"
Őrkő
Sepsiszék
18:09
Amikor a pásztor megy az úton a juhokkal
Legedi László Antal, gy.: Nesztor Iván, Hegyessy Géza, Lehőcz Alexandra
Klézse
Moldva
18:09
Magam lakok a tanyába
id. Novák Pál
Palócföld
18:10
Házasodj meg ha meg akarsz
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
18:11
Nadabi román tánczene
Dobroda zenekar
Nadab
Körösök vidéke
18:15
Én is voltam, mikor voltam
Nagy Elekné Domokos Zsófia, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
18:16
Tiszti - Moldvai táncdallam
Csürrentő együttes
Moldva
18:18
csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
18:21
Megkötték már nékem a koszorút…. Nyitrai menyasszony-búcsúztató
Gajdos együttes
Zoborvidék
18:25
(Komámasszony meg ne mondja az uramnak)
Papp András, gy.: Andrásfalvy Bertalan, Olsvai Imre
Szebény
Dél-Dunántúl
18:26
Lassú és sebes csárdás
Kokojza együttes
Gyimes
18:29
„Keď ma srdce bolí” (Szlovák hallgató) – „Árva vagyok, árva” (Magyar csárdás)
Fekecs János "Bínyai", Patkó Béla "Bumbaj", Sárközi József "Tuti", Fekecs Viliam "Doktor", Balogh Árpád "Iró", Rikkony Gyula, gy.: Agócs Gergely
Alsó-Garam mente
18:33
Inaktelki kánta és szapora
Molnár Miklós, Mester László, Pénzes Géza
Inaktelke
Kalotaszeg
18:36
Ej-huj Zsubri pajtás
Horvát Ferencné Czobor Magda, gy.: Vikár László, Kertész Gyula
Karád
Somogy
18:37
Hajnali és legényes Bogártelkéről
Jékely Gáspár, Horsa István, Éri Márton, Pénzes Géza, Bobár Zoltán
Bogártelke
Kalotaszeg
18:43
Nem idevaló születésű vagyok én – Túlsó soron esik az eső
Szénási Tibor "Tosko", Rácz Jenő "Mórec", Szajkó Sándor "Rinya", Szénási József "Mero", Szénási Tibor "Paraszt", Mezei Károly "Kupak", gy.: Vavrinecz András
Tura
Galga mente
18:45
Ovo kolo
Vujicsics
Lakócsa
Dél-Dunántúl
18:46
Én vagyok a vármegye gulyása
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
18:46
Hajnalcsillag
Blaskó Péter, Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Németh Ferenc, Nagy Zsolt, Mohácsy Albert
Egeres
Kolozs vm.
18:52
De-a lungu, ţigăneşte, hărţag
Hârleţ Ioan „Nucu” bandája, gy.: Kelemen László, Pávai István
Budatelke
Kelet-Mezőség
19:00
Nyírségi oláhosok
Kis Gergely Márton
Nyírség
19:02
Bort iszok én, látod, pajtás
Meleg Sándor, gy.: Nyék Sándor
Tiszakürt
Jász-Nagykun-Szolnok vm.
19:02
Gustyéni kettős
Csenki Zalán
Moldva
19:05
Keserű víz
Dezső Erzsébet
Magyarszovát
Belső-Mezőség
19:07
Kertünk alatt gödröt ásnak
Berecz András, Mester László, Vizeli Balázs, Adorján István, Fekete Antal, Pénzes Géza
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
19:13
A Szent János szép kegyes áldása
Kiscsatári Pálné Fülöp Gizella, gy.: Dobos László, Németh István, Molnár István
Jásztelek
Jászság
19:15
Túl a Tiszán
Bakator, Jeremiás Lajos, Gyönyörű Zsigmond, Szalma László
Hajdúság
19:24
Ţiganeşte és csingerálás
Voivod János, Voivod Ödön, Murșa Vasile, Murșa Ioan, gy.: Árendás Péter, Kelemen László, Könczei Árpád
Gerendkeresztúr
Aranyosszék
19:29
Kanásztánc és oláhos
Tükrös zenekar, Lakatos Róbert
Szatmár
19:34
[Csütörtökön virradóra]
Koós József, gy.: Dincsér Oszkár
Borsosberény
Nógrád vm.
19:35
Beteg a szeretőm, az ágyba­ fekszik...
Varga Diána
19:37
Tülkölés
Pál István, gy.: Juhász Zoltán
Tereske
Nógrád vm.
19:37
Éfjú Mátyás király
Nyisztor Ilona
Klézse
Moldva
19:44
Azért, amért be vagyok sorozva
Berecki Antal, gy.: Sárosi Bálint
Jobbágytelke
Marosszék
19:45
S e kertembe
Táltos együttes
19:49
„Ez a ló, ez a ló”
Mag Tamás István, gy.: Agócs Gergely
Medveshidegkút
Medvesalja
19:50
Román népzene
Csík zenekar
19:56
Szapora
Varga Ferenc "Csipás", Zágor Aladár, Bunyi József, Lőrinc Albert, Ötvös József, gy.: Csenki Imre, Martin György, Sztanó Pál
Bánffyhunyad
Kalotaszeg
19:57
Kalocsai táncok
Juhász zenekar
Kalocsa
Kalocsai Sárköz
20:02
(Csípd meg, bogár)
Mihálovics József (sz. 1933), Mihálovics József, Balog Illés, Bogdán György, Mihálovics Ferenc, Szabados István, Bogdán György (sz. 1950), gy.: Sárosi Bálint
Bátmonostor
Bácskai Duna mente
20:04
Kert alatt meggyfa
Galgamácsai gyerekek
Galgamácsa
Galgavidék
20:05
Leborultam a bíró asztalára, asztalára,
Nagy Józsefné, gy.: Pálóczy Horváth Lajos
Nagydobrony
Ung vm.
20:06
De szeretnék az égen csillag lenni
Tárnoki Beatrix
20:08
A juhok nótája
Füleki Sándor, gy.: Juhász Zoltán, Sáringer Kálmán, Fábián Éva, Berecz András, Hajdu Farkas Zoltán
Szásznyíres
20:10
Boldogi népdalok
Boldogi Asszonykórus
Boldog
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vm.
20:16
S általmentem a Dunán
Demse Dávidné Antal Lucia, gy.: Lajtha László, Rajeczky Benjamin
Klézse
Moldva
20:18
Rózsát ültettem a gyalogútra
Fedémesi Népdalkör
Fedémes
Heves vm.
20:25
(Nem vagyok én senkinek sem adósa)
Horvát Antal, gy.: Seemayer Vilmos
Szentistván
Borsod vm.
20:26
Györgyfalvi muzsika
Tokos zenekar
Györgyfalva
Erdőalja
20:32
Szabad a madárnak ágról ágra szállni; Nincs több leány a faluban; Három bokor árva csihány
20:35
Nagysajói ritka legényes és lassú
Kabala Zenekar
Nagysajó
Sajó mente
20:39
Zúg az erdő
Pisák András, gy.: Kiss Ferenc, Stoller Antal
Nagypalád
Szatmár
20:40
Ardeleana
ismeretlen előadó
20:41
Ezt a kerek erdőt járom én...
Dobos Jánosné Farkas Rózsa, gy.: Stuber György
Külsőrekecsin
Moldva
20:42
Szegedébe csak egy kislány árva
Tallabille zenekar
20:46
Invartita
Barani Vasile bandája, gy.: Kelemen László
Jód
Máramaros
20:52
Irigyeim sokan vannak
Berta Alexandra, Cserta Balázs, Rendes zenekar
Nagyréde
Heves vm.
20:57
Itt es kerekedik
Molotás Györgyné Kádár Erzsébet, gy.: Kallós Zoltán
Klézse
Moldva
21:00
Sűrű tempó
Kalamajka együttes
Szék
Észak-Mezőség
21:02
A malomnak nincsen köve…
Simó Antal, Balla Antal, gy.: Fekete Antal, Vincze Zsuzsa, Vavrinecz András
Jobbágytelke
Marosszék
21:04
Asztali, csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Cifra együttes
Mezőkölpény
Marosszéki Mezőség
21:14
Szerelöm, szerelöm – Ördög bújjék a piros pofádba
Szmodics Borbála, Szmodics Rózsa, gy.: Juhász Zoltán
Nemespátró
Somogy
21:15
Polutuj ma, šuhaj
Pupov néptáncegyüttes zenekara és énekesei
Terhely
Várnai völgy
21:21
„Ablakomba, ablakomba, besütött a holdvilág” (Csárdás) – „Csúszó, mászó, fülbemászó” (friss csárdás)
Balogh Zoltán „Savanya”, Csonka Elemér „Tótgyerek”, Botos József „Kasus”, Horváth Dezső „Szencser”, Balogh Antal „Békás”, Cibula Károly „Karinko”, gy.: Agócs Gergely
Medvesalja
21:25
Gyors csárdás
Méta együttes
Bonchida
Kis-Szamos melléke
21:33
Katicabogárka, menj fel az égre
Balázs Károly, gy.: Sárosi Bálint, Tari Lujza
Csíkmadaras
Felcsík
21:33
Joc de început din Buneşti
Iosif Ghemant, Dumitru Vârtic zenekara
21:35
Mikor kezdtem kofferomba pakolni, Fütyül a masina
Csúszó József bandája, gy.: Bodor Anikó
21:37
Pont 14 pont (Varga Ferenc Csipás dallamaiból)
Zagyva Banda
Kalotaszeg
21:39
Jóska, Jóska, tojóska
Takács Istvánné, gy.: Sárosi Bálint
Nagyrábé
Körösök vidéke
21:39
Kiskálosi fenyves erdő
Bástya Citerazenekar, Agócs Gergely
21:45
lakodalmi induló
Kalló Géza, Varga Berta, Kalló Péter, Gábor Alexandru "Albu", Gábor János "Albu", Kovács Péter, Filaton József "Pupu", gy.: Pávai István
Fejérd
Borsa völgye
21:47
Lunga şi minînţelu
Berbécs zenekar
Kétegyháza
Körösök vidéke
21:49
A pettyéni vizesaljba születtem
Balogh Endre, gy.: Halmos István
Pettyén
Szatmár
21:51
Cigánytánc
Téka együttes
Buza
Észak-Mezőség
21:53
Hej, pásol som ovečky
Milan Katreniak
Rimakokova
Gömör
21:56
Lehullott a Jézus vére
Takács Éva
Moldva
21:59
Csütörtökön viradóra
Vass József, gy.: Vass Lajos
Poroszló
Heves vm.
22:00
Esik eső, zúg a malom...
Demeter Erika, Hegedős zenekar
Ördöngösfüzes
Észak-Mezőség
22:06
Kicsi nékem ez a ház
Sályi Balogh Ernő, Mundér Gusztáv, Balogh Aladár, Poholtka Andor, gy.: Árendás Péter, Vavrinecz András
Bodrogköz
22:07
Édesanyám rózsafája
Juhász Kitti
Galgavidék
22:12
Túl a vizen egy fa
Gáspár Antal, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
22:13
Nyitány
Balogh Sándor
Moldva
22:14
Sírt az anyám, mikor én megszülettem
Tuka Zsigmond, gy.: Balogh Sándor
Kisújszállás
Nagykunság
22:15
Az erdőbe
Csüllög Edina, Rőmer Ottó, Könczei Bálint, Bíró István, gy.: Bartók Béla
Doboz
Körösök vidéke
22:21
Čierna vlna na bielom baránku
Szentmártoni énekcsoport
22:22
Ţigănesc I
Orchestra ansamblului "Maramureşul" din Baia Mare
22:24
csárdás
Lakatos András, Stanca Gavril, Lapohos György, gy.: Pávai István
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
22:26
Felsőloki bíró háza
László Miklós, Fikó András, Fikó Irén
Gyimes
22:28
Ej, verje meg az Isten
Szőllős János, gy.: Olsvai Imre, Szöllős Sándor
Csucsom
Gömör
22:29
Elvesztette az oláh leány a kecskéjét
Méta együttes, Balogh Kálmán
Bácskai Duna mente
22:34
forgatós
Riza Vasile, ifj.Riza Vasile "Sándorika", Moldován Károly, Geci Iulius, gy.: Pávai István
Aranyos vidéke
22:37
Tavaszi szél
Legedi László István, Bolya Mátyás, Benke Grátzy
Klézse
Moldva
22:39
Őszirózsa piros rózsa levele
Németh Lászlóné Horváth Rozália, gy.: Czuczor Gyula, Gábor Judit
Csép
Komárom vm.
22:40
Poldruha ovci mal
Martin Tesák, Matús Tesák
22:42
Elesett a lúd a jégen
Anyalai "Pepes" Sándor bandája, gy.: Agócs Gergely, Timár Sándor
Kürt
Vág-Garam köze
22:43
Lakodalmas (A décsei magas torony)
Székely Levente, Mester László, Nagymarosy András, Hetényi Milán
Magyardécse
Alsó-Nagy-Szamos mente
22:49
Régën volt, soká lësz
Balla Istvánné Birkus Apollónia, gy.: Manga János
Tardoskedd
Mátyusföld
22:49
Szentléleki magyar keringő (polgári kötött párostáncok)
Fazakas Levente, Ábri Béla, Cserkész Béla, Fazekas Albert, Kerezsi Csongor
Kézdiszentlélek
Felső-Háromszék
22:57
Akasztós és szökős
Tóbiás József bandája, gy.: Kallós Zoltán
Mezőkeszü
Belső-Mezőség
22:59
Ha kimegyek a türei erdőbe
Horváth Éva Sára, Hrúz Szabolcs, Tóth Gergely, Dezider Axmann, Herédi Zsombor, Terék József
Kalotaszeg
23:06
Körtéfa
Kádár Ferenc, gy.: Bereczki Imre
Dévaványa
Nagy-Sárrét
23:06
Küküllőmenti táncmuzsika
Jártató zenekar
Maros-Küküllők vidéke
23:10
Verbunk, csárdás és szapora
Czilika János, Boros Samu, Sztojka János, Boros Gyula, gy.: Pávai István
Bogártelke
Kalotaszeg
23:19
Serény magyaros
Öves együttes
Klézse
Moldva
23:22
Ősszel, ősszel Demeter nap közeledik
Poncsák Mihály, gy.: Papp János
Ajak
Nyírség
23:23
Invirtita, barbunc és magyar
Unger Balázs, Pál István "Szalonna", Karacs Gyula, Pachert András
Bonchida
Kis-Szamos melléke
23:27
korcsos
Moldován Adalbert "Vasvilla Béla", Ramba Adalbert, Lakatos Gábor, Preda Dumitru, gy.: Pávai István
Felső-Maros mente
23:30
Románca
Legedi László István, Bolya Mátyás, Balogh Sándor
Klézse
Moldva
23:32
A lészpedi erdőn
Demeter Antalné Jánó Anna, gy.: Kallós Zoltán
Gerlén
Moldva
23:33
A nyíregyházi huszároké
Széles András
Szatmár
23:36
Ritka cigánytánc, ritka csárdás, összerázás
Maneszes Márton, Huszár Sándor, Mezei János, gy.: Pávai István
Magyarszovát
Belső-Mezőség
23:48
Úgy elmennék, ha mehetnék
Tintér Gabriella
Buza
Észak-Mezőség
23:50
A pünkösdnek jelös napja
Török Ferencné Molnár Viktória, gy.: Kertész Gyula, Péczely Attila
Tápé
Alsó-Tisza-vidék
23:53
A régiekbül. Somogy
Kóborzengő
Somogy
23:58
Im látod a halál mindeneket lekaszál
Molnár Ambrus, gy.: Domokos Pál Péter
Istensegíts
Bukovina
teljes mai műsor »
A címre kattintva részletesebb adatokat is megtudhatsz a felvételről. Az ikon azt jelzi, hogy dalszöveget is találsz a felvétel adatlapján.